Treść usunięta na prośbę autora.

 •  

  pokaż komentarz

  Skandal, jak można dzieciom wpajać takie obrzydliwe hasła jak tolerancja i szacunek dla mniejszości? Jeszcze dżenderem się zarażą!

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: tolerancja to akceptacja czegoś, co nam się nie podoba. Warunkiem koniecznym dla zaistnienia takiej postawy jest negatywny stosunek do jej przedmiotu. To, że toleruję palaczy w żadnym wypadku nie oznacza, że pochwalam ich zachowanie. Tęczowi bojownicy, którzy postanowili po orwellowsku zmienić ludzką mentalność przez wypaczanie znaczeń tak ważnych słów doprowadzili do sytuacji, w której tolerancji już nie ma. Największymi wrogami tolerancji są dziś środowiska, które niosą ją na sztandarach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   tolerancja to akceptacja czegoś, co nam się nie podoba. Warunkiem koniecznym dla zaistnienia takiej postawy jest negatywny stosunek do jej przedmiotu.

   @4tek: Nie. No chyba, że masz jakiś specjalny słownik języka polskiego.

   1. «poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych»

   https://sjp.pwn.pl/slowniki/tolerancja.html

   Czyli jako heteroseksualista, któremu podoba się przeciwna płeć, szanujesz upodobania homoseksualistów, którym podoba się ta sama płeć.

   Nie musisz mieć negatywnego stosunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: niestety przytaczasz nowo-lewicowe rozumienie tego słowa wyprane z tego najważniejszego wymiaru. Od zawsze w "tolerancję" wmontowany był pierwiastek negatywnej oceny. I to było piękne, bo promowało uszanowanie prawa do inności (nie mylić z szanowaniem tej inności) mimo własnego negatywnego stosunku. Taka tolerancja ma realną wartość minimalizując społeczne napięcia. Akceptacja czegoś, co Cię ani ziębi ani grzeje to żadne moralne wyzwanie. W momencie, w którym - bardzo krótkowzrocznie - usuniesz z tego równania negatywną ocenę wyrzucasz ludziom z głów zdolność do akceptacji czegoś czego nie lubią, wmawiając że trzeba lubić wszystko - co jest idealistyczną bzdurą. Czyli promując takie rozumienie tolerancji, przyczyniasz się do wymazania tej prawdziwej.

   Niestety lewica ma za uszami sporo takich językowych zbrodni. Analogiczny przykład z brzegu - kazaliście nazywać uchodźcami, nielegalnych migrantów socjalnych i dzięki temu doprowadziliście do sytuacji, w której w przypadku prawdziwej wojny ludzie będą impregnowani na to hasło i nie będą chcieli pomagać osobom, które spotka taka tragedia. Niestety lewicowe myślenie jest dobre tylko pozornie, a jego prawdziwe długoterminowe konsekwencje są potworne. Dlatego mądrzy ludzie z tej logiki szybko wyrastają. Radzę to gruntownie przemyśleć.

 •  

  pokaż komentarz

  W głowie się nie mieści, że ktoś chce by dzieci były dobre dla innych. Wstyd!

 •  

  pokaż komentarz

  Dzieci powinny się uczyć od małego,że tak jak kiedyś Murzyni byli dyskryminowani i robiono z nich niewolników, tak samo osoby LGBT były przez wieki dyskryminowane, wyszydzane czy nawet skazywane na śmierć.