•  

  pokaż komentarz

  Paradoksalnie nie da się na czymś takim stracić - nagrody większe i statystycznie łatwiejsze do zdobycia mogą motywować aspirujących naukowców. Tylko, żeby aspirujący naukowcy z Chin tak nie naciągali wyników.

 •  

  pokaż komentarz

  A w Polsce to naukowcy płacą wyższe i wyższe podatki, zresztą jak reszta gnębieni

 •  

  pokaż komentarz

  Oby ten kraj rozwijał się jak najwolniej i jak najszybciej popadł w jakąś recesję. Państwo w którym w życie są wprowadzane najgorsze pomysły znane nam tylko z filmów i książek, a niektórzy cieszą się z ich rozwoju. Kontrola obywatela na każdym kroku, przy której wady UE na które narzeka się na wykopie to przedszkole.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: idealne jest państwo na wzór Polski, gdzie na start 40% wypłaty oddajesz państwu a następnie kolejne 23% w trakcie zakupów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   dzięki temu nie masz środków by się rozwijać i tworzyć nowych technologii które by mogły zagrozić taką inwigilacją jak w chinach! Wspaniały pomysł.

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: Ja gadam o ograniczaniu wolności, ale naturalnie już musiał się pojawić jakiś był korwinista, który musi coś dorzucić o podatkach.
   Wolę płacić większa podatki i mieć możliwość prowadzenia biznesu bez błogosławieństwa partii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: jaki biznes? Jak masz jakąkolwiek prosperującą firmę to musisz płacić solidny haracz politykom. Inaczej ktoś z partii która aktualnie jest u władzy stwierdzi że tak to być nie może, wprowadzi nowe regulacje które cię udupią ale nie będą dotyczyć firmy żony szwagra.

   W chinach jeśli już musisz mieć błogosławieństwo partii to przynajmniej każdy o tym wie i nikogo tu nie dziwi. Polska tworzy fasadę normalnego państwa gdzie pod tapetą jeszcze gorsza korupcja, nepotyzm i kolesiostwo.

 •  

  pokaż komentarz

  Przez takie podejscie to az chce im sie wymyslac bo co rusz czyt,u tutaj o jakichs nowych wynaazkach z chin

  •  

   pokaż komentarz

   @Geeza: wynalazkach, czy kopiach/podróbkach rozwiązań zachodnich? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Geeza: Na pewno ktoś zostanie naukowcem tylko dlatego, bo istnieje taka nagroda, czy to Nobel czy ta chińska.

  •  

   pokaż komentarz

   @boguchstein: @Murasame: ludzie pomyslcie k?$#a widze idziecie schematem chiny to kopia i ukradziona technologia a kto k?$#a w dzisiejszych czasach nie kradnie?? Jak jest z MIT tam jest wylegarnia brejniakow ale tez dobre zarabiaja bo panstwo placi dwa jak kto lepszy to idzie do firm technologicznych a tego w us jest masa bo tam wolny rynek a w chinach panstwo placi taka roznica i jezeli tak to co mozemy powiedziec o nas?? Albo nawet dzisiaj czytalem ze niemcy sie boja bo chiny wyprzedzaja ich technologicznie widze ze macie waskie pole widzenia ale to jiz nie moj problem