•  

  pokaż komentarz

  My akurat dużo dopłat nie mieliśmy (bo "jedynie" 6 przy wolumenie 100 paczek/msc), niemniej wszystkie paczki są wysyłane w identycznych kartonach o faktycznym wymiarze gab. A i tak też są deklarowane. Najbardziej w całej sytuacji irytujące jest podejście inpostu do rozwiązywania takich sytuacji. Automatyczne (sic!) odpowiedzi na reklamacje udzielają po miesiącu od zgłoszenia, do tego wymagają jeszcze by każda paczka była zgłaszana osobno. Znaczna część poszkodowanych odpuści, bo przecież to tylko -3.68zł a mamy przecież ciekawsze zajęcia.

  Dla kupujących też jest to ważna informacja, bo coraz więcej sprzedawców wyłącza paczkomaty ze swoich ofert.

 •  

  pokaż komentarz

  Jest jeszcze taka opcja:
  1. Naliczanie 200zł dopłaty za przekroczenie maksymalnej wagi lub gabarytów na kilkunastu paczkach.
  2. Zablokowanie kolejnych przesyłek do czasu uregulowania. Telefonicznie dowiadujesz się, że popełnili błąd ale karę trzeba zapłacić i dokonają zwrotu zgodnie z procedurą.
  3. Zwracają kilka tysięcy na konto w managerze paczek, z którego nie da się wypłacić kasy. Można tylko opłacać paczki.

  Sam zostałem zrobiony w ten sposób. ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Niech zdrozeja o zlotowke i po problemie.
  Ale nie ,w tym kraju musi byc zylowanie zeby bylo najtaniej a potem dziadowanie na jakichs ukrytych oplatach.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja w dniu wczorajszym wysłałam do nich przedsądowe wezwanie - będą mieli 7 dni, aby oddać kasę. Kartony mam na 8,5 cm - nadaję jako B. Dostaję dopłaty za to, że zmieściły się do A. Na infolinii mówią, że nie mają tolerancji na przesyłki i wszystko powinno być nadawane jako B. Reklamacje oczywiście odrzucone. Pozew do sądu powoli zacznę pisać w weekend. Najpierw upewniłam się, że nie zrobiłam przez przypadek błędu - może wiadomość pomoże innym

  "Dzień dobry,

  dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

  W celu potwierdzenia, jaki gabaryt został wybrany podczas generowania etykiety, prosimy o sprawdzenie, jaka cyfra znajduje się na 17. pozycji w numerze przesyłki (ta pozycja oznacza wskazany gabaryt).

  Cyfra 1 odpowiada za gabaryt A

  Cyfra 2 odpowiada za gabaryt B

  Cyfra 3 odpowiada za gabaryt C

  Np. przesyłka 6607742868418001 20232*** została nadana w gabarycie B.

  W razie pytań zapraszamy do ponownego kontaktu".

  Napisałam do dostawcy kartonów z informacją, że odpowiedź zostanie przedstawiona w sądzie i proszę, aby podał mi dokładne wymiary zamkniętego kartonu. Nie było z tym problemu.

  Teraz czekam na odpowiedź jakie prawo ich obowiązuje bo chyba sami nie do końca wiedzą.

  Na serio nie chce mi się z nimi użerać poprzez wymianę e-maili i pisanie z botami czy z Panią z reklamacji, która nie czyta tego co do niej piszę. Zresztą Pani przestała mi odpisywać ;)

  I teraz uwaga - idę się "kłócić" o 36,80zł. Kwota śmieszna - ale zostałam potraktowana jak debil, który nie wie w czym wysyła i jeszcze śmie mieć jakieś ale do tego.

  Wiadomo - w takim przypadku nie chodzi o kasę. Ale mam nadzieję, że będę mogła potem wkleić orzeczenie, gdzie sąd nakazuje Inpostowi oddać mi pieniądze. Mam nadzieję, że zachęci to innych do podjęcia działań.

  Zdarzyło mi się reklamować przesyłki na poczcie i w Ruchu. Żadna z firm nie zrobiła takiej kaszany. Zawsze wszystko transparentnie wskazali. Zresztą wszystkie reklamacje miałam uznawane.

  W tym przypadku absolutnie nie zamierzam machnąć ręką bo kwota jest mała. Traktuję innych uczciwie i sama chcę być tak traktowana.

  •  

   pokaż komentarz

   W tym przypadku absolutnie nie zamierzam machnąć ręką bo kwota jest mała.

   @elekkapselek: Bardzo słuszne podejście. Na tym .żeruje wielu oszustów, na głupim podejściu: "paaaanie, co pan się będziesz kłócił o kilka groszy". Taką durnowatą postawę wykorzystują zarówno oszuści, jak i służby państwowe, które mają pretekst, żeby się byczyć i nie wypełniać swoich obowiązków.

   Niech pani im nie odpuszcza!

 •  

  pokaż komentarz

  nie rozumiem jakichs deklaracji paczek, przeciez sprzedajac na allegro za kazdą paczke placi sie 8,99 i nic wiecej, nie ma znaczenia gabaryt - czasem dla pewnosci wole dac jako C mimo ze to B moze by sie zmiescilo, ale na odwrot jak dalem to etykieta mi przepadła, a zeby dostac zwrot srodkow to jest droga przez męke