•  

  pokaż komentarz

  Najbardziej podoba mi się patent jednego ze sprzedawców z doklejaniem zbędnych kartonów na zewnątrz paczki, żeby nie mogła się zmieścić w mniejszy gabaryt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio przej%!#ne z paczkomatami. Nie dość że okres Świąteczny to jeszcze te darmowe dostawy allegro.. Paczkomat wiecznie przepełniony, paczki idą dłużej.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystkie te firmy kurierskie w Polsce (z którymi miałem do czynienia, pokroju DPD, UPS itp) to jest nieporozumienie. W dupie mają wszystko i wszystkich. Nikt za nic nie odpowiada, nikt nie dba o klienta, spychoterapia, krycie własnych 4 liter i ręka rękę myje. Czekam tylko aż drony zastąpią ten pato-zawód.

  •  

   pokaż komentarz

   @gjgtx480: ale firmy kurierskie to nie tylko kurierzy, co niby mają zmienić drony? W Polsce będą działać na języku programowaniu janusz++ i jak nie będzie im się chciało lecieć to ci awiza będą wystawiać na maila.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qullion: Myslę, że wiele mogą zmienić. Taki dron nie będzie miał problemu z poinformowaniem mnie na mój numer komórkowy, że dolatuje na miejsce na przykład. Bo kurierzy "nie są zobligowani do kontaktu" i nie potrafią zadzwonić nawet jak piszesz notkę na paczce, że pod adresem dostawy nie ma dzwonka i najprawdopodobniej nikt nie usłyszy pukania i prosisz o kontakt pod nr tel. To po kiego ten numer trzeba podawać? ALe nawet abstrahując od braku dzwonka czy awarii. Gdy kurier się nie zapowie to w momencie jego przyjazdu możesz siedzieć na kibelku i już dupa z tego doręczenia.
   Kiedyś dzwonili wszyscy. Dało się. A ostatnio to kurierzy ze wszystkich firm mają wszystko w dupie i już nie otrzymuję paczek - tylko muszę albo po nie jeździć albo stac przy oknie pół dnia i czekac na łaskawego kuriera, żeby czasem nie odjechał gdy nie czekam na niego kuźwa przy bramie na kolanach. Mogli by dać opcje "kontakt telefoniczny za dopłatą 5zł" i bym brał. ALe nie... Lepiej olewać klienta. Żadna firma się nie wychyli z lepszym podejściem do klienta. Widocznie mają za dobrze, że o tego klienta nie walczą. Pompują tylko ilość paczek/kuriera i koszty tną. Kraj Januszy gdzie tylko cena odgrywa rolę przy wyborze. Ważne by dowóz był ja najtańszy a to, że kurier nas traktuje jakby łaskę robił to się nie liczy... Później jeździ taka patologia co myśli, że tylko oni są w pracy i tylko ich czas goni. Wniosek jest chyba taki, że jedyną opcją jest opcja "platnosc przy odbiorze". Bo jak z góry taki ma kasę zarobioną to włącza się mentalność lekarza opłaconego z ZUSu.

  •  

   pokaż komentarz

   @gjgtx480: takie drona możesz mieć od razu nie musisz czekać aż zbudują, zaznaczasz przesyłka za pobraniem. Maile mi wysyłają z godziną przybycia kuriera, kurier dzwoni o czasie, przynosi przesyłkę do domu. Jeszcze nie zdarzyło się by w tym trybie doręczenia jakiś rzucił paczkę przez ogrodzenie i pojechał. Jestem pod wrażeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qullion: Potwierdzasz moje domysły, że w tym kraju nie można z góry niczego opłacać. 90% obcych ludzi szanuje Cię jedynie gdy możesz im dać pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @gjgtx480: mniej więcej. Ja kiedyś pracowałem w firmie kurierskiej i zamawiam w większości za pobraniem bo nie chce mi się użerać z nimi, a wiem, że jak niezapłacone jest to przypędzą i nie będą wywijać numerów.
   Firmy kurierskie doceniły swoich pracowników nie tak dawno fundując im obniżki stawek co spowodowało zwolnienia i zatrudnienia tych co im się opłaca jeszcze jeździć za gorszą kasę. Konkuruje się jedynie stawkami bo żeby konkurować jakością to trzeba się przyłożyć porządnie do działania. Z drugiej strony jak nie konkurować cenami jak ci co wysyłają to też janusze i kombinują jak mogą. Jak paczka ma mieć 31,5 kg to ładują by się zgadzało, niektóre z nich to z dokładnością do 100 g są pakowane.
   Ja polecam ludziom co mają zamiar wysyłać duże ilości przesyłek by złożyć wizytę na magazynie, posiedzieć tam kilka godzin no i pogadać z ludźmi.
   Jak słyszę regenersis i że mój telefon może być tam naprawiany to od razu się boję. Telefony pokonują największy dystans w powietrzu i nie zawsze trafiają do pojemnika.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qullion: Co do Twojej pierwszej odpowiedzi to też trafiasz w 10tkę. Patologia tam zaczyna się od głowy. Jak zatrudnisz ludzi za psie pieniądze i dajesz im roboty tyle, że nie są w stanie tego wykonać w wyznaczonym czasie to jakość ich pracy nie może być dobra. To jest standardowa zależność szybko, dobrze, tanio, gdzie tylko dwie opcje na raz są możliwe - jak ma być szybko i tanio (tanio bo np. zamiast 2 pracownikow do ogarnięcia wszystkiego jest 1) to będzie ch*jowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qullion: Swoją drogą myślę, że na rynku już się pojawiło zapotrzebowanie na firmę kurierską innej kategorii - coś na kształt premium. Typu "nie jesteśmy tani, ale gdy nas wypróbujesz już nigdy nie skorzystasz z pato-firm kurierskich". Gdzie dobrze opłacony magazynier bez ciągłego urwania głowy (ekipa jest adekwatnie liczna) dba o paczki, a dobrze opłacony kurier dba o to by odbierający był zadowolony z usługi (dzwoni, optymalizuje trasę - ma na to bufor czasowy), bo ma premie od zadowolenia klienta a nie wyplate uzalezniona od ilosci dostarczonych paczek (system ratingowania kuriera online/sms). Oczywiście zapotrzebowanie na szybko i tanio też zawsze będzie - zwłaszcza przy tańszych i wytrzymalszych produktach - ale ja bym chetnie skorzystał z dobrego kuriera gdy kupuje cos drozszego z dostawą do domu. Fajnie jest mieć świadomość, że kupiłeś sobie dostawę, gdzie komuś zależy by Ci to dostarczyć do rąk i byś był zadowolony z całej usługi. Innymi słowy płacił bym chętnie więcej za to, by całośc wyglądała jak w reklamach aktualnych kurierów.

  •  

   pokaż komentarz

   @gjgtx480: Nie ma się co łudzić, że taka firma premium będzie polska bo do dogrania wszystkiego potrzeba większego kapitału. Dzisiaj firmy kurierskie nie mają własnych aut dostawczych, różni się to od oddziału, ale przeważnie ludzie mają po jednym lub kilka i pracują jako podwykonawcy. Jak ma być pięknie i jednolicie to trzeba za coś kupić auta, wynająć magazyny i zamontować tam sprzęt oraz zatrudnić poważnych ludzi. Ja bym obstawiał, że z taką opcją może wyjść jedna z istniejących firm ze specjalną ofertą premium, gdzie paczka jest oddzielnie transportowana i dostarcza ją kurier do tego wyznaczony z najlepszym samochodem. Przesyłka musi być wtedy traktowana priorytetowo przy doręczeniu i w obsłudze klienta. Musieliby mieć co jeszcze lepszego jak np. doręczenie natychmiastowe z pominięciem oddziału.
   Pytanie jak odróżni tą jakość klient bo jeżeli ja zamawiam za pobraniem to nie ma żadnego problemu i na dodatek kurier jest o czasie czyli w widełkach z maila. Jedyne co mnie wkurza to najpierw daj kasę, a potem sobie sprawdzaj.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszyscy mają dopłaty ? Mam i JA :D oczywiście małe foliopaki okazały się nie być takie małe wg systemu i doliczono kary . Na reklamacje złozone miesiąc temu NIKT nie odpisał , dowodów księgowych za dopłaty także brak a pieniądze samowolnie pobrali sobie z konta bez żadnego uprzedzenia !

 •  

  pokaż komentarz

  Myślałem że tylko nielicznych to dotknęło ale mnie tak samo ,dziś się o tym przekonałem ja zostaje walony bez mydła