•  

  pokaż komentarz

  Mój P20 sam przyznał że szpieguje.

 •  

  pokaż komentarz

  Tu chodzi o kase $$$, i nie biega o jakieś smartfony. Do niedawna obsługę sieci na świecie miał Cisco. Od niedawna również Huawei. I tu jest prawdziwa kasa. Trump idzie na wojnę, a że Polska to taki łatwy zawodnik to ... mamy co mamy.
  niedawno bylo " CEO Huawei Polska: Chiński gigant chce wdrożyć 5G w Polsce" juz nie wdroży. Będzie dużo drożej

  •  

   pokaż komentarz

   @januskk: Powiem tak. Cisco nadal przoduje, Huawei ich doganialo, ale padlo przez swoja nieudolnosc. Wielu telekomow nawet po zakupie ich sprzetu zrezygnowalo z przedluzenia jego eksploatacji po niezliczonej ilosci sytuacji, kiedy cos sie zepsulo i trzeba bylo czekac 3 dni na inzyniera huawei, az laskawie przybedzie z Chin. W tym czasie Juniper zaczal zajmowac rynek. Juniper, ktory na terytorium Networkingu klasy enterprise naprawde wiedzie prym i zaczyna dyktowac warunki, gdzie Cisco stara sie im tylko dotrzymac kroku, teraz Juniper wchodzi na czysty telecom ze swoimi ciekawymi rozwiazaniami. To tutaj wlasnie Cisco sie boi, a nie Huawei, ktore zjadlo wlasny ogon zanim cokolwiek zaczelo znaczyc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mecowaty: Jest Juniper, Brocade zaczął robić IP, w FW i security jest F5, CheckPoint, Palo Alto i jeszcze naście firm z własną dobrą technologią.
   A Huawei bywał taki zabawny że wypuszczał dokumentację i to wersje 2.x.x do produktów których jeszcze nie miał :-) i to na rynku enterprise, nie jakieś wifi dla supermarketów.

   Gx

  •  

   pokaż komentarz

   @Gixaar: tak - zgadza sie, ale mowimy o telekom, wiec brocade sie nie liczy w tej kwestii (szczegolnie z legendarna juz stabilnoscia swoich produktow 10/100G - popatrz na NLIX i AMSIX - dwa najwieksze IX'y w europie). z pozostalych marek, to jeszcze paloalto sie liczy, ale to jest grupa sec a nie routing.
   Wracajac do tematu...
   Huawei jest typowym przykladem potworka, ktory sam siebie skonsumowali raczej niewiele da sie zrobic, zeby odzyskali chociaz procent rynku, ktory utracili, przez swoja marna jakosc. Oni walcza teraz o to aby nie zniknac z rynku.
   Wiec pozostaja obecnie tylko Cisco, ktore zwapnialo do tego stopnia, ze nie sa w stanie dogonic najnowszych trendow w branzy i sa w tyle, wyprzedzani przez nawet podrzednych graczy jak checkpoint, czy fortigate.
   Na rynku teraz to wlasnie Juniper dyktuje nowe technologie, i czy sie to komus podoba, czy nie, to oni wlasnie beda liderem przez nastepne 10-15 lat - moze nawet dluzej. Znaczenie Cisco juz spada i ma etykietke sprzetu dla inzynierow-dinozaurow, ktorzy maja problem z nowszymi techologiami. cos podobnego do telefonow z fizycznymi przyciskami - sla przeznaczone dla osob starszych, ktore maja problem z obsluga normalnego "smartfona"

   Pozdrawiam kolege po fachu :)

 •  

  pokaż komentarz

  A właśnie myślałem nad p20 pro. Może ceny spadną xd

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe czy faktycznie czy na zlecenie pani gubern- o przepraszam "ambasador".