•  

  pokaż komentarz

  No bo taka jest prawda,murzyni nie potrafią rządzić sobą samym.RPA po upadku apartheidu to jeden przykład a inny to Liberia gdzie wysłano amerykańskich murzynów,dano im ziemie i założono kraj a ci z niego zrobili jedno z najbiedniejszych państw Afryki.Murzyni mogą współistnieć w społeczeństwie zdominowanym przez białych i sobie radzić ale tylko pod warunkiem podziału powiedzmy 85/15% na korzyść białych bo gdy jest ich za dużo to niestety sprawy zaczynają się p@%!@%@ić i wychodzi z nich prawdziwa natura.

  •  

   pokaż komentarz

   @skywalkergw: To tak nie do końca, bo są też przykłady pozytywne jak choćby Botswana – kraj, który odrzuca lewicowe utopie i konsekwentnie odmawia zagranicznej „pomocy”, dzięki czemu rozwija się w tempie jaki w Europie nie widziano od czasu odejścia od kapitalizmu.

   Moim zdaniem największą bolączka Afryki jest postkolonialny podział polityczny, który jest sztuczny, bo zupełnie nie uwzględnia on podziałów na poszczególne narody, co jest praprzyczyna większości innych problemów. Bez zmiany mapy politycznej Afryki nic się nie zmieni.

   https://mises.pl/blog/2005/10/23/232/

  •  

   pokaż komentarz

   dzięki czemu rozwija się w tempie jaki w Europie nie widziano od czasu odejścia od kapitalizmu.

   @stawo73: Kiedy Europa odeszła od kapitalizmu, bo chyba coś przeoczyłem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Nie można tutaj podać konkretnej daty, bo nie było to jednorazowe wydarzenie tylko proces. Trudno jednak nie zauważyć, ze dzisiaj w Europie wolności gospodarczej jest dużo mniej niż było na przykład na początku ubiegłego wieku, za to w tym czasie przybyło mnóstwo wszelakich ograniczeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73:
   Większość ludzi w Botswanie pracuje w rolnictwie ale i tak zaspokajają jedynie połowę zapotrzebowania na żywność. Dochody ze sprzedaży diamentów stanowią 80 proc. zysków z eksportu Botswany. Typowe państwem oparte na zyskach ze sprzedaży surowców.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Botswana#Gospodarka

  •  

   pokaż komentarz

   Nie Narody a plemiona.

   @zychtomasz: To są płynne pojęcia. Jak dla mnie w Afryce występują zarówno plemiona, które żyją niemal tak jak ich przodkowie sprzed 10 tysięcy lat, czyli uganiają się wpółnago za zwierzyną i nie mają żadnej wspólnej świadomości historycznej; oraz narody, które tworzyły cywilizacje w czasach, gdy to my jeszcze nawet nie nazywaliśmy się Polanami, bo jeszcze nawet z lasów nie wyszliśmy by uprawiać pola.

  •  

   pokaż komentarz

   Liberia

   @skywalkergw: tu jeszcze warto wspomnieć, że murzyni z USA byli rasistami wobec miejscowych czarnych i odcinali ich jak tylko mogli od awansu społecznego, edukacji itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @gruby333: Nawet w zalinkowanym artykule z Wikipedii masz:

   Tylko 2% powierzchni kraju stanowią grunty orne, 70% to pastwiska. '

   Oczywistym więc jest, ze przy takiej strukturze kraj musiał się wyspecjalizować w pasterstwie a nie uprawiać wszsytko co mu potrzebne. Dlatego też Botswana jest importerem większości rodzajów żywności, ale też jest dużym eksporterem wołowiny.

   Krajowa produkcja żywności rolnej jedynie w połowie zaspokaja potrzeby mieszkańców, ale kraj nie ma problemu z zapewnieniem importu brakującej żywności. Botswana jest za to znaczącym eksporterem mięsa wołowego.

   Natomiast co do diamentów, to stanowią one 3/4 wpływów z eksportu, ale „tylko” 1/3 PKB. Ja mogę wymienić co najmniej z 10 krajów (w tym białych), które dysponują nieporównanie większymi bogactwami naturalnymi, a bieda w nich aż piszczy- choćby taka często goszcząca na Wypoku Wenezuela.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73: Największym problemem Afryki jest ta niby "pomoc zachodu", pod płaszczykiem której realizuje się interesy korporacyjne. Metale ziem rzadki, diamenty, minerały, na tym wszystkim zarabiają zachodnie korporacje, które wolą zapłacić grosze lokalnemu watażce, niż pertraktować z potencjalnie dużo bardziej wymagającym rządem. Może by się tak po prostu od afryki odp#?!@!?ić, pozwolić żyć im jak za dawnych czasów z w chatkach z lepianki, nie wysyłać szczepionek itp. Jak sami dojdą do czegoś to będą to szanować. Organizowanie tam akcji pomocowych itp jest nowoczesną formą kolonializmu.

  •  

   pokaż komentarz

   No bo taka jest prawda,murzyni nie potrafią rządzić sobą samym

   @skywalkergw: to trochę jak Polacy.
   Nie bez powodu uważani jesteśmy za murzynów europejskich.

  •  

   pokaż komentarz

   zachodnie korporacje, które wolą zapłacić grosze lokalnemu watażce, niż pertraktować z potencjalnie dużo bardziej wymagającym rządem.

   @telpan: Jakość afrykańskich elit rządzących też jest konsekwencją fatalnego podziału politycznego, który sprawia, ze większość Afrykańczyków kieruje się zasadą „może i złodziej ale swój, więc nie da nam zrobić krzywdy”.
   Wyobraź sobie, ze współczesna Polska składałaby się z Polski zachodniej (powiedzmy wszystko na zachód od Wisły) i z terenów byłej NRD, a Niemcy składałyby się z Bawarii, Czech i połowy Węgier. Jak byś chciał takimi państwami zarządzać, w sytuacji gdy ludność nie jest wobec tych państw lojalna?

  •  

   pokaż komentarz

   @skywalkergw: ale zaraz, jak to? Wszystkie naukowe badania po roku 2000 jasno dowodza, ze ras nie ma, wiec roznic tez nie moze byc. Poziom melaniny w skorze nie moze odpowiadac za to ze czarnoskorzy tak kiepsko sobie radza na calym swiecie. Bo nawet po kilku pokoleniach w krajach zachodniej europy czy w USA przewazajaca wiekszosc z nich zasila getta i patologie.
   Ciezko tez obarczac bialego supremiste sprawce wszystkich nieszczesc biednych afrykanow o jakies rasowe uprzedzenia w stosunku do mniejszosci. Statystyki pokazuja ze najlepiej zarabiajaca grupa etniczna w USA sa skosnoocy azjaci.

   :D

  •  

   pokaż komentarz

   @skywalkergw: Jakoś przed przybyciem białych kolonizatorów do Afryki, w Afryce istniały cywilizacje i państwa, które całkiem dobrze prosperowały. To biali wszystko zniszczyli. Zrównali miasta z ziemią i zniszczyli dorobek kulturowy, a potem zrobili z tubylców niewolników. To, co działo się np. w "jądrze ciemności", czyli Kongu belgijskim, to niestety nie wymysł.

  •  

   pokaż komentarz

   @skywalkergw: Za to Lech Poznań pod przewodnictwem białych ludzi świetnie jest zarządzany i zajebiście sobie radzi pod każdym względem :D Zwłaszcza w porównaniu do klubów np. z Premier League, często w rękach arabskich szejków czy azjatyckich właścicieli. Widać to po wynikach w europejskich pucharach.

   Srajtek kibicujący Lechowi Poznań będzie oceniał zdolność zarządzania narodami :D
   Nie chcesz mi poodśnieżać przed domem i pozamiatać klatki schodoej btw?

  •  

   pokaż komentarz

   @bolo1: To mieszkasz w domu czy w bloku?Jako że widać że wymyślasz to pewnie w pokoju u mamusi i się cieszysz że ferie się zaczynają.

  •  

   pokaż komentarz

   @skywalkergw: Biedaku z klubu zarządzanego przez białych polaców, tak zajebiście zarządzanego, że przez ostatnie 5 lat wygrał ile meczów w europejskich pucharach? Mając budżet ok. 100 mln zł odpadał z półamatorami z Islandii, Litwy i podobnymi potęgami.
   Tak tragiczne zarządzanie jest między innymi skutkiem słuchania głosu ryjów zasiadających na trybunach, ciągnących klub na dno, za to pierwszych do wypowiadania się na temat innych narodów, polityki itd.
   Ostatnio zresztą Lecha pogrążył Murzyn z Belgii strzelając i w Poznaniu i u siebie.

   Klubem piłkarskim ci twoi biali ludzie nie umieją zarządzać, a co dopiero mówić o zarządzaniu państwami. A teraz idź sprzątać kible za 1/5 stawki Murzynów z USA czy UK.

  •  

   pokaż komentarz

   @skywalkergw >Murzyni mogą współistnieć w społeczeństwie zdominowanym przez białych i sobie radzić ale tylko pod warunkiem podziału powiedzmy 85/15% na korzyść białych bo gdy jest ich za dużo to niestety sprawy zaczynają się p@$?#?!ić i wychodzi z nich prawdziwa natura.

   XDD 104 plusy, no ale wykop nie jest rasistowski. Na pewno większa zawartość melaniny w skórze wpływa na to, że inni ludzie nie są w stanie zbudować stabilnego państwa. Proszę podlinkuj jakies badania naukowe ukazujące tę ich "prawdziwą naturę" chciałbym porównać sobie z "prawdziwą naturą" białego człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @vndefined: podlinkuj jakiś kraj Afrykański który można by wskazać jako przykład tego że jest inaczej niż wiemy że jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @skywalkergw: Mam wskazać wysoce rozwinięte państwo zdominowane przez czarną ludność na kontynencie, gdzie większość obszarów jest skrajnie nieprzyjazna jakiemukolowiek rolnictwu, stanowiącemu fundament rozwijających się państw? Czy może na kontynencie, gdzie biali kolonizatorzy doszczętnie zniszczyli dorobek czarnych, czyniących z nich niewolników i budując siatkę wyprowadzania zysków ze złóż naturalnych za granicę? Czekam na badania o "prawdziwej naturze Murzynów".

  •  

   pokaż komentarz

   @vndefined: Biali kolonizatorzy stworzyli w miarę silne państwo pod nazwą Republika Południowej Afryki,przejęli je czarnoskórzy mieszkańcy Afryki,mieli zbudowane podstawy żeby stworzyć bogaty kraj a się zwijają i zaraz tak jak Mugabe będą błagać żeby biali wrócili.

  •  

   pokaż komentarz

   które całkiem dobrze prosperowały.

   @Trojden: Prosperowały znacznie gorzej niż Afryka obecnie, co widać chociażby na wykresie jej ludności.

   Mit szlachetnych dzikusów trzyma się dobrze, ale prawda jest taka że życie bez kluczowych wynalazków białych ludzi: nawozy azotowe, pasteryzacja, chłodziarki, szczepionki, antybiotyki, NLP, niezależne sądownictwo, prawa człowieka, było znacznie cięższe i brutalniejsze niż z nimi.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak Słowacy nie chcieli żyć z bliskimi sobie kulturowo Czechami w jednym państwie, to nikt nie miał z tym problemu. Natomiast jak biali nie chcieli żyć w jednym państwie z murzynami, z którymi dzieli ich wszystko, to cały postępacki świat zawył z oburzenia. Hipokryzja level lewactwo.

 •  

  pokaż komentarz

  Czasami mam wrażenie, że najlepszym sposobem na podbicie państwa afrykańskiego, gdzie rządzą czarni, jest usunięcie z niego białych i ich wszelkich wpływów, czyli pozostawienie go samego sobie, a następnie po kilku latach wjechanie tam z misja humanitarną.

 •  

  pokaż komentarz

  Żadnej kulturze wyższej nie opłaca się wchodzić w interakcje z kulturą niższą.
  (Wyższość kultury można stwierdzić przez wypadkową: dobrobytu, bezpieczeństwa, liczby ludności na jednostkę powierzchni terytorium)

  Japończykom nie opłacałoby się kulturowo współegzystować na tym samym terytorium z Polakami. Po prostu po integracji, Japończycy musieliby znosić niższych kulturowo Polaków - o i ile dla samych Polaków to mogłoby być korzystne, bo wpływy japońskie siłą rzeczy ciągnęłyby Polaków do góry - kosztem Japończyków oczywiście.

  Trzeba przyznać to uczciwie, mówię to jako Polak i narodowiec - znam wady polskie

  Jedyne owocne interakcje mogą zachodzić jedynie wobec dwóch mniej na tym samym poziomie kultur.

  Stąd, kultury japońska, chińska i indyjska po relatywnie krótkim burzliwym napotkaniu kultury łacińskiej, były w stanie zaadaptować najlepsze rozwiązania naszej kultury i z niezłym sukcesem zaimplementować u siebie (nie wymieniam tutaj amerykańskich - bo te zostały doszczętnie zniszczone i praktycznie można mówić tylko o katolickich potomkach Indian i iberów, oraz nie wymieniam tutaj arabów i persów - bo ci zachowywali ciągłość kontaktów z kulturą łacińską, będąc proxy pomiędzy światem zachodnim i wschodnim)

  Stąd moja wiadomość do murzynów: weźcie się za siebie i udowodnijcie swoją wartość w Afryce, zbudujcie coś chociaż trochę podobnego do Wakandy, to rasizm sam z siebie przestanie istnieć, bo inne rasy zaczną was szanować.

  Po 1 wyp!?!%!#ić białego i jego korporacje z Afryki. Po 2 zrobić to samo z Azjatami. No i tutaj dochodzimy do clou problem ;)

  •  

   pokaż komentarz

   , Japończycy musieliby znosić niższych kulturowo Polaków

   @Phallusimpudicus: a czym to objawia się niższość kulturowa Polaków niby? : D

  •  

   pokaż komentarz

   @Phallusimpudicus: nie widzę problemu we współpracy gospodarczej. Raczej w niesieniu pomocy humanitarnej za nic i w emigracji czarnych

  •  

   pokaż komentarz

   a czym to objawia się niższość kulturowa Polaków niby? : D

   @PieronWoBistDu:

   Prosiłbym nie traktować tego poniżej jako 100% wiernego przedstawienia sytuacji, a raczej wskazówkę - to szkic opisowy, nie wierny raport.

   1. Chociażby po tagach na wykopie # patostreamy (ludzie którzy tam siedzą są w większości produktem zaniechania wychowawczego "jakoś to będzie")
   2. Istnienie patologicznych subkultur, które są funkcjonalnie białymi czarnuchami, wyznające wartości marycha, pizza, xbox, narkotykizawszespoko, etos frajdy, niechęć do pracy
   3. Dziedzictwo postkomunistyczne, nowotwór który wyniszczył mentalnie stare pokolenie i skaził częściowo nowe
   4. pewna niezdolność Polaków do zorganizowania się ku wspólnemu interesowi - zjednoczenie aby Polska była bezpieczna i bogata
   5. zanikająca zdolność do poświęcenia się - dla rodziny, pracy lub ojczyzny
   6. pewne też religijne skrzywienie - rosnące jak grzyby po deszczu kulty wszystkomaryjne, powierzchniowa świętoszkowatość. De facto na 95% katolików na papierze, to 5% faktycznie wie czym katolicyzm jest i go implementuje - reszta to hybrydy agnostczno-ateistyczne które przypominają sobie o Bogu jak śmierć zajrzy im w oczy, od Wigilii i Wielkanocy, hipokryci co "jo jestem prowadziwy Polak katolik, ale tego j!%!nego somsioda to jo bym.."

   7. ta część ludzi co wstydzi się być Polakiem - a z tego nic dobrego nie wyrośnie. "Polskość" należy zreformować, edukować, a nie zaorać i posadzić tęczowe fasolki, bądź wprost oddać na dzierżawę Niemcowi i on nam "lepszy" dojczland zbuduje. No litości.

   8. przeszłość szlachecka - "po nas choćby potop", w wydaniu małego biznesu. Brak odpowiedzialności społecznej pracodawców - czego wynikiem jest - pracodawca rucha pracownika, pracownik rucha pracodawcę.

   9. Polacy wykształcili trochę szczurowatą kulturę "jakoś to będzie", kombinowania i majstrowania. Plus: przeżyliśmy Rosję carską, Rosję komunistyczną, Hitlera, Austro-Węgry i wiele innych tworów, chociaż każdy chciał nas wymazać z mapy, to ciągle żyjemy.
   Ale na takiej kulturze nic wyższego niż własny ciepły domek, używany passat TDI i praca w niemieckiej montowni nie powstanie. Musimy się zreformować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Phallusimpudicus: japonczycy tak bardzo idealni, no pomijac tylko takie szczegoly:
   1. molestuja w komunikacji miejskiej
   2. pracuja jak niewolnicy
   3. ogladaja i graja w chinskie bajki
   4. maja problemy z alkoholem
   5. problemy ze zwiazkami tak duze ze az japonczycy nie chca juz wchodzic w zwiazki https://www.reddit.com/r/MGTOW/comments/8m4g5h/the_reality_of_marriage_slave_life_of_japanese/
   6. popularne rozne dziwne zboczenia, dziwne filmy porno, pedofilia
   7. rape of nanking
   8. unit 731
   9. morderca i kanibal Issei Sagawa zostal u nich celebryta

  •  

   pokaż komentarz

   @Phallusimpudicus: wchodzić sie opłaca patrz jak chińczycy wykorzystują czarnuchów
   nie opłaca sie współistnieć na jednym terytorium - tu sie zgadzam w 100%
   i znów przykład czarni w chinach są delikatnie ujmując problemowi i tępieni

  •  

   pokaż komentarz

   @SmugglerFan:
   Można to skrócić do
   1. skrzywiona mentalność (w tym skrzywienia seksualne)
   2. pracoholizm
   3. antyindywidualizm

   (niektóre elementy które wymieniłeś, nie mają tak naprawdę jakiegoś przełożenia na dobrobyt społeczny - molestowanie? alkoholizm? zboczenia? jedynie pracoholizm, niechęć do zakładania rodzin i azjatyckie antyczłowieczeństwo już mają taki wpływ)

   Mimo wszystko, mamy naród zorganizowanych, pracujących jak roboty, nieźle zdyscyplinowanych świrów.
   Przeciętny Polak nie wytrzymałby w Japonii, tam pracoholizm (nawet nieefektywny) to styl życia. U nas jak ktoś chce zap?!@#$@ać, to zap?!@#$@a na 3 zmiany, ale nie ma społecznego modelu takiego życia.

   Nie mówię że japońska czy nawet chińska kultura jest idealnym szczytem. Nie mówię też że polska kultura to "chlew obsrany gównem" jakby niektórzy sobie życzyli.

   Jeżeli miałby wybrać, co zaimplementowałbym z kultury japońskiej w kulturze polskiej, to byłoby to
   1. silniejszy, solidny etos pracy (może nie koniecznie "firma jako rodzina")
   2. szacunek czy nawet lekki kult przodków, który da się przecież pogodzić z chrześcijaństwem (co przodkowe - przodkom, co boskie - bogu)
   3. umiejętność do porzucenia zwad i pracy ku wspólnemu bezpieczeństwu i dobrobytowi (aktualnie mamy kilka sił w Polsce, które ciągną w swoje strony)

   Generalnie nawet z kultur afrykańskich/arabskich można byłoby wyciągnąć jakieś pozytywne elementy, ale w większości już je implementujemy (zamiłowanie do świąt/biesiad/imprez, kultura lekko taneczna i świętująca)

 •  

  pokaż komentarz

  Umieraj RPA, umieraj dla przykładu