•  

  pokaż komentarz

  No ciekawe kiedy Apple, MS, Google, HP, IBM, etc?

  A może to reakcja na fatalne wyniki Apple więc następne to Xiaomi, Samsung, LG.

  •  

   pokaż komentarz

   @messiahone: Na prawdę nie widzisz zagrożenia wynikającego z działania konia trojańskiego jakim jest Huawei? I proszę mi tu nie wylatywać z Apple ;) USA i UE to my, cywilizacja białego człowieka, Chiny to potężny gracz, który ma gdzieś nasze systemy wartości i są naszym cywilizacyjnym rywalem.

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: a Ty zagrozenia z uzywania zbackdoorowanego cisco?

  •  

   pokaż komentarz

   @ni0bi: Odpowiedź na twoje pytanie jest zawarta w moim komentarzu wyżej ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: super odpowiedz, biali moga nas podsluchiwac, a zolci nie xD zajebiste podejscie, jakos to na stosunkach z bialymi najgorzej Polska wychodzila ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ni0bi: Ty użytkownik Huawei'a jak mniemam? ;) Też byłbym sfrustrowany gdybym tydzień temu kupił nowy telefon a teraz takie coś ale... polecam się dokształcić w geopolityce i zagrożeniach jakie mogą wyniknąć z chińskiej dominacji.

  •  

   pokaż komentarz

   Na prawdę nie widzisz zagrożenia wynikającego z działania konia trojańskiego jakim jest Huawei? I proszę mi tu nie wylatywać z Apple ;) USA i UE to my, cywilizacja białego człowieka, Chiny to potężny gracz, który ma gdzieś nasze systemy wartości i są naszym cywilizacyjnym rywalem.

   @EvilToy: A po cholerę się pchamy na pierwszą linie frontu?

  •  

   pokaż komentarz

   @ni0bi: chinole też by cię wydymali, właściwie to oni wolą wydymać niż podbijać taka kultura

  •  

   pokaż komentarz

   @adam2a: Pierwszą? Przed nami Czechy, Australia, Nowa Zelandia i Japonia, o USA nie wspominając.

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: zabawny jestes, zauwaz, ze jesli blokujemy zagraniczna firme tylko dlatego bo trump kaze to juz nie jestesmy suwerennym panstwem. I nie pierdziel mi tutaj ze chodzi o podsluchy w Huawei bo nikt nie zdobyl zadnego dowodu, a o banowaniu Huawei w Polsce slyszalem juz z pol roku temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ni0bi:

   bo nikt nie zdobyl zadnego dowodu,

   Rozumiem, że te wszystkie kraje, które wyżej wymieniłem sobie to po prostu ubzdurały? Że aresztowania są totalnie bezprawne??? Nawet jeżeli jest CIEŃ takiego dowodu, silne przypuszczenie, to wystarczy, żeby bić na alarm. To nie są żarty i nie można sobie pozwolić na naiwność w kwestii szpiegostwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: Nie bierzesz pod uwage, ze chodzi tutaj o to ze huawei ma urzadzenia 5G i moga zdobyc dzieki temu rynek, a stany w parszywy(i niewolnorynkowy) sposob przez wplyw na kraje chce go zbanowac. Po drugie, w takich przypadkach dowod jest wymagany! a nie trudno go zdobyc. wystarczy audyt, czemu dotychczas nikt niczego nie wykryl? Oby nie bylo tak jak z bronia atomową w iraku - jankesom po prostu sie nie ufa, polska na zlych stosunkach z chinami moze przez to wiele stracic.

  •  

   pokaż komentarz

   @ni0bi:

   moga zdobyc dzieki temu rynek,

   O to chodzi, według mnie jako UE nie powinniśmy pozwalać Chinom rozrastać się jeszcze bardziej na naszym rynku(jak i w ogóle), nasz cel z USA jest zbieżny, a zagrożenia związane chińską dominacją są groźniejsze niż dominacja Stanów Zjednoczonych (pod którą część europy jest od końca 2 wojny światowej...chyba nie jest tak źle nam ze Stanami, prawda?)

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: > chyba nie jest tak źle nam ze Stanami, prawda?)
   napisz tak jeszcze raz jak chiny nas zbanują co na pewno odbije sie na naszej gospodarce. Nie sadze zeby to pozniej interesowalo stany i szczerze nie sadze by mogliby w jakikolwiek sposob to nam zrekompensowac. Poza tym gdzie tu wolny rynek? gdzie kapitalizm? No tak jak juz wolny rynek nie jest po stronie Stanow to trzeba blokowac ;D

  •  

   pokaż komentarz

   @ni0bi: Akurat ja jestem fanem wolnego rynku wewnątrz kraju, a na zewnątrz politycy powinni dbać o nasze firmy, nie bez kozery na praktycznie każde spotkania międzynarodowe Merkel jeździła z przedstawicielami Mercedesa itp, taki standard :D Nie można bawić się w wolny rynek na zewnątrz jak inni tego nie respektują, wtedy zawsze będziesz na straconej pozycji. Taki świat ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: Chiny to jest cywilizacja starsza od naszej polsko-amerykańskiej "cywilizacji białego człowieka" o kilka tysięcy lat. Przez prawie całą historię ludzkości byli najbardziej zaawansowaną technicznie cywilizacją. W sumie to aż do rewolucji przemysłowej, którą przedstawiciele "cywilizacji białego człowieka" wykorzystali żeby ich najechać i upokorzyć (np. wojny opiumowe).

   Cywilizacja Chin, w przeciwieństwie do "cywilizacji białego człowieka" nie była nigdy ekspansywna i nie dążyła do zrobienia z reszty świata niewolników.

   Chiny dążą do odzyskania pozycji, którą miały na Ziemi od zawsze, pomijając krótki okres upokorzenia przez mocarstwa kolonialne. Tego procesu nie da się powstrzymać. W imię czego mamy wiązać się z odchodzącym hegemonem (USA) i psuć sobie stosunki z Chinami? Jako wasal USA będziemy tracić, przykładowo wykluczamy nasze firmy budowlane z odbudowy Syrii. Nic w zamian nie dostajemy. USA traktują nas jak śmieci - ich ambasador prawie publicznie poniża i robi połajanki PREMIEROWI i ministrom z naszego rządu.

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: Chińczyków gówno obchodzi jakiś nędzny kraj który sam się wyniszcza, jedyne co my mamy to strategiczne położenie na środku Europy ale to marny argument.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec: Jeżeli uważasz, że USA traktują nas jak gówno to pod Chińskim butem byłbyś nikim, łącznie z brakiem dostępu do wolnych wyborów, wolności słowa i wolnym Internetem, taka kultura ;) Dlaczego mamy byc razem ze Stanami? Bo to jest wybór albo-albo, albo USA albo Chiny. Sami jesteśmy za słabi, na arenie międzynarodowej i w rozgrywkach nie znaczymy nic, ba, Unia Europejska jest za słaba by być graczem w bitwie Amerykańsko-Chinskiej, bo jest podzielona, nie ma armii i silnych przywódców. Po której stronie chcesz by była Polska?

  •  

   pokaż komentarz

   Na prawdę nie widzisz zagrożenia wynikającego z działania konia trojańskiego jakim jest Huawei?

   @EvilToy: Wystarczy nie brać ich sprzętu do infrastruktury krytyczcznej/państwowej ewentualni wydać oficjalne ostrzeżenie. Nie trzeba w zemście banować całej firmy. Wielkie oburzenie, że nas szpiegujo. Jestem zdziwiony tym zdziwieniem.

   PS. To jest ciekawa historia:
   https://qz.com/africa/1192493/china-spied-on-african-union-headquarters-for-five-years/

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: Dla bezpieczeństwa i przyszłości Polski krytyczna jest Unia Europejska, a nie USA. UE ma PKB zbliżony do USA i przewyższający chiński. Globalny eksport krajów UE jest zbliżony do chińskiego. UE, liczona jako całość, jest na drugim miejscu na świecie jeżeli chodzi o wydatki na zbrojenia. Wydatki państw UE na armię są kilka razy większe niż Rosji czy Chin.

   Dlatego naszym interesem jest wzmacnianie UE, a nie jej osłabianie. Świat z jednym globalnym hegemonem (USA) się kończy i nie da się tego zatrzymać. Wracamy do tego co istniało przez tysiące lat czyli świata wielobiegunowego. W naszym interesie jest żeby w tym świecie jednym z biegunów była silna UE, w której Polska może być pierwszoligowym graczem wraz z Niemcami, Francją, Włochami i Hiszpanią.

   Od wejścia do UE wzmacnialiśmy naszą gospodarkę i pozycję w UE. Symbolicznym tego zwieńczeniem było stanowisko przewodniczącego Rady Europy dla Tuska. PiS zaczął grać w bardzo niebezpieczną grę. Oddalanie się od rdzenia UE to samobójstwo. Rdzeń-UE poradzi sobie bez nas, a my poza rdzeniem-UE staniemy się ziemią niczyją, tak jak dzisiaj Ukraina. Nikt nie będzie trzymał konia trojańskiego USA w UE na siłę.

   Liczenie na to że "jakby co" USA nas obronią to naiwność. Dla USA jesteśmy co najwyżej dostawcą mięsa armatniego i kasy. Jeżeli chodzi o gospodarkę, to USA nie są nawet w pierwszej dziesiątce krajów do których eksportujemy. Stawianie USA przed UE to dla Polski samobójstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec: Po części się z tobą zgadzam ale uważam, że UE nie da się wzmocnić na tyle by stanowiła realny podmiot w polityce międzynarodowej. Musiałaby być jednym zwartym państwem, posiadającym wspólny zaciśnięty rynek, armię i mocnych przywódców. Niewykonalne do zrobienia przy tak dużej różnicy państw członkowskich oraz przy silnej tożsamości narodowej obywateli tych państw. Nie tylko Polska jest utrapieniem integracji europejskiej, spójrz na inne kraje i ich rządy. Ze względów ideologicznych sam również miałbym do tego obiekcje, chociaż rozumiem zagrożenie płynące ze słabnącej hegemonii USA... Dlatego nie widzę innego realnego rozwiązania jak kategoryczne odrzucanie gospodarczych zapędów Chin na Europę i wspieranie Stanów, nie ze względu na jakiś kaprys, ale na brak alternatywy.

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: Masz rację, że UE nie jest idealna, ale żeby zapewnić Polsce bezpieczeństwo i rozwój UE nie musi być zwartym państwem. Nam wystarczy, że państwa UE będą stanowiły wspólny, nie zawsze spójny blok, tak jak teraz. Wtedy:
   * Rosja nas nie ruszy (jest za silnie powiązana gospodarczo z UE) i za słaba militarnie.
   * Jako blok państw UE ma na tyle silną pozycję że może negocjować i bronić interesów gospodarczych w relacjach zarówno z USA jak i Chinami.
   * Możemy być bardziej elastyczni w relacjach z USA bo nie jesteśmy od nich zupełnie zależni w kwestiach bezpieczeństwa

   Stosunki Polski z Chinami (czy Iranem) powinniśmy wypracowywać wspólnie z innymi krajami UE, a nie robić wbrew naszym interesom to co nam każą USA. Nasza gospodarka jest tak silnie powiązana z krajami UE, że jeżeli chodzi o np. relacje z Iranem, to co dobre dla nich jest dobre dla nas.

   USA celowo grają na osłabienie i rozbicie UE, a my wbrew swoim oczywistym interesom im w tym pomagamy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Raczej chodzi o mega hajs i 5G gdzie Chinole mają mocna technologię. Pewnie i tak trafi ta sama z tych samych zakładów ale z amerykańskim znaczkiem 3x drożej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Klayska. Polska first to fight, first to lose. To jest po prostu żałosne, robią nam kose z kimś z kim żadnej kosy nigdy nie mieliśmy, a teraz niczym w jakimś odurzeniu z butelką w dłoni idziemy podburzać tłum przeciwko nowemu wrogowie. Brak słów na to jak rujnują resztki naszej reputacji te pieprzone pisowskie padalce.

 •  

  pokaż komentarz

  Po co oni tak włażą w tyłek Ameryce skoro zbytnio nic z tego nie mamy?

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna