•  

  pokaż komentarz

  Religia pokoju /a nie kuchni/.

 •  

  pokaż komentarz

  Coś musi łączyć te wszystkie kraje. k##@a musi...

  źródło: metvcdn.metv.com

 •  

  pokaż komentarz

  Wspólny mianownik: brak feminizmu, silna kultura prawacka, brak demokratycznej lewicy. Na szczęście na zachodzie pojawiła się lewica i feministki, gdyby ich nie było to byłoby tak samo jak na Bliskim Wschodzie. Wciąż jednak żyją na zachodzie kuce, korwiniści, alt-right, czyli grupy, które chcą ograniczyć wolność kobiet, np. ograniczyć prawo do aborcji itd.

  Najbardziej mnie śmieszy to, że fanatycy prawicowi w Polsce, którzy najchętniej widzieliby kobiety sprowadzone wyłącznie do roli służby domowej, ci właśnie najbadziej hejtują islam za dyskryminacje kobiet.

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35: To tak bardzo brzmi jak bardzo marny trolling, że aż obawiam się, iż mówisz na serio...

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35 dawno takiego odklejonego nie widziałem xD

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35: Ten moment, gdy psycholewackie urojenia wejdą za mocno xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: @paperipapo: @kipowrot: @MroczneWidly: sugeruje odpowiedź jakimś argumentem, bo na tę chwilę mówicie tylko "nie masz racji bo tak". Tymczasem koleś na pytanie jakiś wspólny mianownik podał 3 konkrety.

   Na całym świecie konserwatyzm i gorsza sytuacja kobiet idzie w parze. I nie są tu wyjątkiem nawet tak cywilizowane państwa jak Japonia, gdzie kobiety chcące pracować a nie rodzic są obrażanie i wciska im się to jako powód do wstydu a czołowe uniwersytety fałszuja wyniki egzaminów na studia żeby ilość kobiet na tychże nie przekroczyła 30%

   Chcecie czy nie, pogodzie się z tym że to liberalne środowiska stają po stronie równości, a rządy w krajach że znaleziska są skrajnie prawicowe i konserwatywne, przez co środowiska feministyczne nie mają szansy na walkę o równe prawa.
   Żadne "jesteś głupi ty lewaku" tego nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35 @vind: Obaj p%$%@$$icie bez wiedzy. Sprawdźcie sobie definicje dzbany.

   Prawica to wolność jednostki, kapitalizm i mały rząd. Lewica to wspólnota, redystrybucja dóbr/socjalizm i duży rząd.

   Na zachodzie lewica i feministki - szczególnie te teraz z marszu kobiet co im sponsorzy odpadają i odwołują marsze bo z organizatorek jedna jest jawną antysemitką, powiązaną z bractwem muzułmańskim i lobbująca z prawem szariatu. Druga jest agitatorką BLM i nawołującą do walki z białym człowiekiem...

   Na zachodzie lewica i feministki - które zaczęły od walki o prawa wyborcze ale zapomniały o obowiązku wojskowym... a nawet dopuszczały się ośmieszania mężczyzn którzy nie chcieli iść na wojnę...

   Na zachodzie lewica i demokraci - którzy stworzyli Ku Klux Klan, ci sami demokraci z których 19 było przeciwko zniesieniu niewolnictwa (żaden z republikańskich kongresmenów nie był przeciwko)

   Ograniczyć prawo do aborcji - mówicie o Hillary która chce prawa do aborcji do momentu urodzenia?

   "Gdyby nie lewica i feministki to na zachodzie byloby jak na Bliskim Wschodzie" To już dzbaniarstwo do potęgi. To w końcu krwiożerczy kapitalizm czy Islamska antyutopia? Zdecydujcie się. Islam ma wpisany w dogmaty socjalizm... więc nie, Islam to nie jest silna kultura prawacka bo nie dopuszcza wolności jednostki niezależnie od płci... nie jest prawacki bo nie dopuszcza wolności wyznania (podatki)... nie dopuszcza wolności gospodarczej (obowiązek filantropii)... To wszystko zbliża Islam do lewicowych, socjalistycznych czy komunistycznych...

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35 @vind: i jeszcze jeden przykład jak lewica walczy z Islamskim poszanowaniem praw kobiet...

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Na całym świecie konserwatyzm i gorsza sytuacja kobiet idzie w parze.

   @vind: Co chcesz porównywać?

   Średniowiecze w Polsce, gdy etos rycerski zakładał iż rycerz przede wszystkim musi bronić wdów i sierot?
   Z czym? Z tym że zgwałcona kobieta, aby zostać nieukamieniowana musi mieć czterech męskich świadków na to że została zgwałcona? W 2019 roku?

   To jest konserwatyzm europejski vs obecnie panujący konserwatyzm islamski.
   Porównujemy dalej?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: dzięki komu na zachodzie kobiety mają prawo głosu? Kto dzisiaj opowiada, że kobiety są głupsze i mają zarabiać mniej? Kto chce wprowadzać ustawy chroniące sprawców przemocy wobec kobiet? To raczej ty i reszta jesteście odklejeni

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35: @vind

   Pokaż mi tych polskich fanatyków, bo około 80% katolików popiera m.in in vitro, aborcję i antykoncepcję. I około 50% tych najbardziej wierzących (kilka razy w tygodniu w kościele) Serio myślicie, że traktowali by kobiety tak samo jak w Jemenie?

   Więc ciężko porównać polskich i ogólnie zachodnich konserwatystów i ich podejście do kobiet z tym co się dzieje w krajach muzułmańskich.

   Opieram się na badaniach CBOS z roku 2015.

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35:

   Kto chce wprowadzać ustawy chroniące sprawców przemocy wobec kobiet?
   Oj manipulujesz, manipulujesz...

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35: oczywiscie masz racje. To, że na wykopie ktoś to kwestionuje to w ogóle cyrk. W tematach o kobietach co drugi kretyn fantazjuje o seks robotach albo sprowadzaniu uległych kobiet z innych kultur, bo kobiety dla niego zbyt wyemancypowane. Nie mówiąc już o traktowaniu ich jak zasób naturanly, do rodzielenia między polskich hehe patriotów. Kotwica im w plecy i śmierć w piwnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @OS7RY:

   Prawica to wolność jednostki, kapitalizm i mały rząd.

   twoja definicja prawicy jest czysto ideologiczna. Prawica nienawidzi wolności jednostki, chce np. ograniczać wolność religijną, np. zakazywać członkom niektórych wyznań budowanie świątyń (np. meczetów), chce ograniczać kobiecie wolność wyboru (np. ograniczać prawo do aborcji), chce ograniczać wolność ludzi do posiadania nie-hetero tożsamości seksualnej itd. Prawica nie ma NIC wspólnego z wolnością.

   Na zachodzie lewica i demokraci - którzy stworzyli Ku Klux Klan

   kto dzisiaj popiera współczesne ku-klux-klany? rasiści, antysemici, naziści i faszyści gromadzą się dookoła Trumpa i prawicy.

   Islam ma wpisany w dogmaty socjalizm.

   socjalizm to ideologia wywodząca się m.in. od Marksa, jeśli wiążesz islam z socjalizmem to znaczy, że nie masz najmniejszego pojęcia o czym mówisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret: oczywiscie, że jest tu lepiej, ale czyja to zasługa? Czyja? Wiesz jaka jest doktryna KK? U nas na szczęście mamy społeczeństwo hipokrytów i jesteśmy krajem zlaicyzowanym, ale gdyby kler mógł połozyłby łapę na wszystkim.

   Nie mówiąc już o wykopowych incelach, którzy fantazjują w komentarzach o niemal bliskowschodnim reżimie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret: bo na szczęście jesteśmy częścią kultury zachodu, gdzie lewica od dawna jest mocna, lewica wywalczyła już wiele praw wywalczyła, dzięki temu żyjemy w dużo lepszym świecie.

   Z tym, że ten lepszy świat, wywalczony przez lewice, to jest "upadek" dla fanatyków prawicowych, którym marzy się właśnie powrót do patriarchatu, gdzie kobieta siedzi w domu, zajmuje się dziećmi, rządzi jakiś dyktator (korwiniści przecież otwarcie mówią o d**kracji i chą wprowadzenia monarchii a więc de facto dyktatury) itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick:

   Ciężko porównać rytualne zabójstwa, sprzedawanie żon, pedofilię i obrzezanie z doktryną KK, nie uważasz?

   A jak bierzesz pod uwagę incelów- jest to znikoma część społeczeństwa, a odpały zdarzają się w każdym społeczeństwie, więc nie powinno się patrzeć na społeczeństwo na podstawie (głośnych) jednostek.

   @43eme35

   Wiesz jak bierzesz pod uwagę fanatyków, to mogę Ci pokazać na wykopie fanatyków lewicowych którzy uważają, że każdy teista jest upośledzony, oraz powinien odpowiadać karnie za swoją wiarę :)

   I jak pisałem powyżej- porównaj polski konserwatyzm z arabskim.

  •  

   pokaż komentarz

   @vind: to nie równość to walczenie o przywileje lewaków takich jak ty. Tylko że u nas można krzyczeć

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret: no wiadomo, Islam jest generalnie jakimś szczytem zezwierzęcenia i fantazjuje o zalaniu bliskiego wschodu betonem jak reaktora w Czarnobylu.

   Ale sapanie na wykopie, że ktoś tu śmie narzekać na sytuację kobiet w Polsce przy jednoczesnym całkowitym dyskredytowaniu feminizmu, którego zdobyczami możemy się tu cieszyć (bo przecież wykopy se ustaliły gdzie jest granica walki o prawa kobiet ( ͡° ͜ʖ ͡°)), to jest cyrk. Z jedne strony feministki kretynki, z drugiej nagle wielka duma z tego, że Polsce nie jest jak w tym bliskowschodnim chlewie. Wykopy nam tego nie wywalczyły.

  •  

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick:

   akurat obecnie to mężczyzni są w Polsce dyskryminowani systemowo (sądy, rozwody, wiek emerytalny, brak parytetów dla mężczyzn, akcje zdrowotne)

   W Polsce mamy jeden z najmniejszych na świecie wskaźnik różnicy w zarobkach, niski współczynnik przestępczości wobec kobiet, a wyniki testów chłopców i dziewczynek są bardzo podobne (na zachodzie dziewczynki mają ciut gorsze z matematyki) więc myślę, że takie reakcje na feminizm mogą w Polsce mogą być uzasadnione.

  •  

   pokaż komentarz

   fanatycy prawicowi w Polsce, którzy najchętniej widzieliby kobiety sprowadzone wyłącznie do roli służby domowej

   @43eme35: tak z ciekawości, pokaż mi te artykuły/filmy o ludziach z tym poglądem - w przeciwnym wypadku już nie będę tego podważać tylko będę mieć dozgonną bekę z Waszych fanaberii

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35:

   Wciąż jednak żyją na zachodzie kuce, korwiniści, alt-right, czyli grupy, które chcą ograniczyć wolność kobiet, np. ograniczyć prawo do aborcji itd.
   Ten zły faszysta Korwin chce by ludzie byli odpowiedzialni za swoje życiowe wybory. W przeciwieństwie do lewicy, której ideologia sprowadza się do tego by kobiety dawały bez opamiętania. W razie czego będzie skrobane, albo dostanie się fure socjalu od państwa.
   ALE JAK TO ODPOWIEDZIALNI LUDZIE? CO TO ZA PRAWACKIE UROJENIA.
   #bekazlewactwa

  •  

   pokaż komentarz

   W tematach o kobietach co drugi kretyn fantazjuje o seks robotach albo sprowadzaniu uległych kobiet z innych kultur, bo kobiety dla niego zbyt wyemancypowane. Nie mówiąc już o traktowaniu ich jak zasób naturanly, do rodzielenia między polskich hehe patriotów. Kotwica im w plecy i śmierć w piwnicy.

   @MsChokesondick a czy dla Ciebie, Panie MsChokesondick, kobiety są dostatecznie wyemancypowane?

   XD

  •  

   pokaż komentarz

   @patatier: dopóki nie będzie aborcji na żądanie to nie

  •  

   pokaż komentarz

   @SharpEdges: gówno cię obchodzi komu i ile dajemy ;>

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret: ta systemowa dyskryminacja mężczyzn o której mówisz to wymysł psychoprawaków i zwolenników hehe tradycji i rodziny.

  •  

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick a co ze wspomnianym przez Ciebie dlawieniem się fiutem, feministo od siedmiu boleści? Też na żądanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @OS7RY: Kapitalizm zaczynał jako postulat postępowej lewicy przeciwnej feudalizmowi, poddaństwu chłopów, pańszczyźnie i społeczeństwu stanowemu. Frederic Bastiat, orędownik leseferyzmu, zasiadał po lewej stronie we francuskim Zgromadzeniu Narodowym.
   Prawica to konserwatyzm, tradycjonalizm i duża rola religii w życiu publicznym oraz wpływ religii i instytucji religijnych na prawo i decyzje polityków. Prawica sama w sobie nie ma nic wspólnego z wolnością jednostki ani małym rządem. W tym ma dużo wspólnego leseferyzm i liberalizm.
   Taki np. Jacek Bartyzel, który jest skrajnym prawicowcem, nie ma nic wspólnego z wolnością jednostki - on jest zwolennikiem legitymistycznej monarchii, państwa wyznaniowego, sojuszu tronu z ołtarzem i powrotu do porządków sprzed epoki Oświecenia. Ludzie związani z Radiem Maryja, TV TRWAM, "Naszym Dziennikiem", "Gazetą Polską", "Warszawską Gazetą", "Polską Niepodległą", "Przymierzem z Maryją", "Gościem Niedzielnym", "Polonia Christiana" i innymi zdecydowanie prawicowymi mediami też nie mają nic wspólnego z wolnością jednostki. Nie powiesz mi, że Rodzina Radia Maryja i Kluby Gazety Polskiej skupiają lewicowców. :)
   Poza tym, w Iranie od 1979 rządzi skrajna prawica - teokraci.
   W Arabii Saudyjskiej też od początku rządzi skrajna prawica. Czy twierdzisz, że w Arabii Saudyjskiej jest wolność jednostki?
   Konserwatyzm, czyli prawicowość, bardzo często łączy się z autorytaryzmem.
   Hiszpania rządzona przez gen. Franco też nie miała nic wspólnego z wolnością jednostki ani z małym rządem. Podobnie Indonezja rządzona przez Suharto, Filipiny rządzone przez Marcosa, Argentyna rządzona przez Videlę, Nikaragua rządzona przez Somozę, Haiti rządzone przez Duvaliera i inne prawicowe dyktatury.
   Twoim zdaniem, gdzie jest większa wolność: w konserwatywnej Arabii Saudyjskiej i konserwatywnym Iranie czy w postępowej Europie Zachodniej?
   Wiem, że korwinistyczna definicja prawicy jest całkiem inna od politologicznej.
   Korwin zdaje się w ogóle nie brać pod uwagę, że król może nie być zwolennikiem wolnego rynku, tylko silnego protekcjonizmu i interwencjonizmu.
   Poza tym, przypominam, że to prawicowiec Nixon ogłosił wojnę z narkotykami, natomiast głównymi zwolennikami zmian w polityce narkotykowej są nie zdeklarowani orędownicy kapitalizmu i prawicy, tylko lewicowi aktywiści. Wyjątkiem są niszowe partie korwinistyczne i podobne, które nie mają szans na udział w rządach.

   A odnośnie równouprawnienia kobiet, to wszystkie wymienione jako ostatnie w rankingu kraje, oprócz jednego - Konga - są muzułmańskie. Islam jest akurat najbardziej konserwatywną z wielkich religii świata.
   W najbardziej konserwatywnych, czyli prawicowych, krajach muzułmańskich, feministki są bezwzględnie tępione, tak jak homoseksualiści i aktywiści na rzecz wolności słowa i praw człowieka.
   To lewica zdepenalizowała kontakty homoseksualne i przyznała kobietom prawa wyborcze.

  •  

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: Nie byłbym taki pewien czy to byli prawacy- a jeśli tak to jacy? Światopoglądowi? Gospodarczy? Konserwatywni?

   Wpływ na systemową dyskryminację ma też pewna kobieta która przewijała się na wykopie (ta która mówi, że przemoc ma płeć) ona też jest prawicowcem?

  •  

   pokaż komentarz

   Pokaż mi tych polskich fanatyków,

   @KakaowyTaboret: Udalo sie ich w wiekszosci zagonic do internetów. Mozna ich sobie ogladac na serwisach typu wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-:

   Sam jesteś fanatykiem- gdy Ci nie pasowały moje poglądy oskarżyłeś mnie o braki w edukacji i o to, że jestem prawakiem. Gdy spytałem się czy skoro broniłem polityki socjalnej, jestem za rozdziałem państwa i kościoła, uważam, że wśród księży jest nadreprezentacja pedofilów, oraz popieram homo związki nadal jestem prawakiem- urwałeś dyskusję.

   Więc sam kojarzysz mi się z fanatykami :)

   A i na wykopie masz też lewicowych fanatyków którzy domagają się odpowiedzialności karnej wobec wszystkich teistów (łącznie m.in. z naukowcami)

   No i cieszy mnie to, że sam pośrednio przyznałeś, że fanatyków w Polsce jest wielokrotnie mniej niż w krajach muzułmańskich.

   @Trojden

   w Polsce to również lewica zdepenalizowała kontakty homoseksualne i dała kobietom prawa wyborcze?

  •  

   pokaż komentarz

   @OS7RY:

   Prawica to wolność jednostki, kapitalizm i mały rząd. Lewica to wspólnota, redystrybucja dóbr/socjalizm i duży rząd.
   Cały świat naukowy stosuje inny, bardziej wyraźny podział, według którego prawica to konserwatyzm (a więc brak zmian, tradycja), a lewica to chęć zmian zastanego stanu rzeczy. Tylko prawaki jakoś nie mogą się pogodzić z tym i tworzą własny język, który w żaden sposób nie przytaje do rzeczywistości. Czy w tej Twojej dziwnej klasyfikacji np. Razem to prawica? Przecież chcą wolności jednostki: małżeństwa homoseksualne, in vitro, aborcja, wolność wyznania bez faworyzowania żadnej religii.

   Na zachodzie lewica i feministki - szczególnie te teraz z marszu kobiet co im sponsorzy odpadają i odwołują marsze bo z organizatorek jedna jest jawną antysemitką, powiązaną z bractwem muzułmańskim i lobbująca z prawem szariatu. Druga jest agitatorką BLM i nawołującą do walki z białym człowiekiem...
   Brak dowodów.

   Na zachodzie lewica i feministki - które zaczęły od walki o prawa wyborcze ale zapomniały o obowiązku wojskowym...
   Bo od razu poszli krok dalej i to dzięki lewicy i feministkom obecnie również mężczyźni nie mają obowiązku wojskowego.

   a nawet dopuszczały się ośmieszania mężczyzn którzy nie chcieli iść na wojnę...
   Bo mężczyźni nie kpili z takich. Kolejny raz to lewica podnosi postulat pacyfizmu i przedkłada działania dyplomatyczne nad militarne.

   Na zachodzie lewica i demokraci - którzy stworzyli Ku Klux Klan, ci sami demokraci z których 19 było przeciwko zniesieniu niewolnictwa (żaden z republikańskich kongresmenów nie był przeciwko)
   Totalna niewiedza, w czasach wojny secesyjnej i powstania pierwszego KKK Partia Republikańska była liberalna i lewicowa, a Demokratyczna była konserwatywna i prawicowa.

   Ograniczyć prawo do aborcji - mówicie o Hillary która chce prawa do aborcji do momentu urodzenia?
   GDZIE NIBY CLINTON TAK POWIEDZIAŁA?!!! DAJ JAKIŚ DOWÓD TYCH SWOICH DYRDYMAŁÓW!!!

   To już dzbaniarstwo do potęgi. To w końcu krwiożerczy kapitalizm czy Islamska antyutopia? Zdecydujcie się. Islam ma wpisany w dogmaty socjalizm... więc nie, Islam to nie jest silna kultura prawacka bo nie dopuszcza wolności jednostki niezależnie od płci... nie jest prawacki bo nie dopuszcza wolności wyznania (podatki)... nie dopuszcza wolności gospodarczej (obowiązek filantropii)... To wszystko zbliża Islam do lewicowych, socjalistycznych czy komunistycznych...
   Rzucasz pojęciami bez rozumienia ich i popierasz przykładami z własnej głowy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Rozmowa z Tobą wywołuje u mnie ból dupy, że jeszcze Cię ziemia nosi.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdy spytałem się czy skoro broniłem polityki socjalnej, jestem za rozdziałem państwa i kościoła, uważam, że wśród księży jest nadreprezentacja pedofilów, oraz popieram homo związki nadal jestem prawakiem- urwałeś dyskusję.

   @KakaowyTaboret: nie pamietam tamtej dyskusji, ale nas szybko ci odpowiem ze jesli to prawda co napisales to do wykopowego prawaka ci daleko :)

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Nie zmieniło to faktu, że bezpodstawnie oskarżyłeś mnie o niską inteligencję, prawactwo i braki w wykształceniu. Przeprosin ani wyjasnien nie dostałem.

   Dla mnie jesteś fanatykiem który opiera się na stereotypach- gdy coś Ci nie pasuje stygmatyzujesz człowieka, obrażasz go i wyśmiewasz oraz czujesz się zwyciężcą (ale dojechałem temu nietolerancyjnemu głupiemu prawakowi, pewnie nie ma żadnego wykształcenia jak to idiota)

  •  

   pokaż komentarz

   @seicel: Tylko skomentuje- istnieje kilka osi podziału prawica/lewica.
   Na dodatek w USA (pewnie ten Twój cały naukowy świat) przebiegają one ciut inaczej niż w Polsce czy Europie.

  •  

   pokaż komentarz

   bezpodstawnie oskarżyłeś mnie o niską inteligencję, prawactwo i braki w wykształceniu.

   @KakaowyTaboret: sorry. Faktynie nie kazdy idiota jest prawakiem

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret: Tak, zgadzam się z obiema rzeczami. Jednak nie ma szans na przypisanie rasizmu, homofobii czy mizoginii do lewicy wyłączając komunizm w wydaniu bolszewickim, a szczególnie stalinowskim. Jednak do tego nie odwołują się żadne znaczące środowiska lewicowe, a jedynie kmioty mniejsze niż ONR.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Ech :-) I dalej idziesz zgodnie ze stereotypami

   W Polsce najwyższe IQ mieli wyborcy Korwina:

   https://www.wprost.pl/69702/Wladza-inteligencji

   https://wolnosc24.pl/2017/04/26/wyborcy-partii-wolnosc-to-najbardziej-swiadomi-ludzie-w-polsce-wolnosciowcy-maja-najwieksza-wiedze-o-panstwie-pozostali-daleko-w-tyle-najnowsze-badanie/

   skoro prawacy są idiotami (i to w sumie skrajni prawacy) to co dopiero reszta społeczeństwa?

   No chyba, że nie sugerowałeś, że każdy prawak jest idiotą :)

   Czyżbyś dalej oskarżał mnie o idiotyzm i braki w wykształceniu?

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret: W 1918 Piłsudski podpisał dekret o ordynacji wyborczej zakładający, że kobiety mają prawo głosu. W Polsce akurat homoseksualizm nie był karany (chyba że w czasach zaborów), więc Polski to nie dotyczy. Pisałem ogólnie.
   Prawa religijne z reguły traktują ludzi gorzej niż świeckie. Tradycje z reguły w mniejszym lub większym stopniu wiążą się z religijnością. Konserwatyzm i tradycjonalizm są prawicowe - o to tu chodzi.
   I jakoś tak jest, że ludzie twierdzący, że homoseksualizm jest odstępstwem od normy i że nie powinien być akceptowany, z reguły mają prawicowe i konserwatywne poglądy. Wprowadzeniu do szkół edukacji seksualnej również sprzeciwiają się prawicowcy, powołując się na sprzeciw KK i na wartości religijne i tradycyjne. Homoseksualistów nazywa "sodomitami" również prawicowiec, i prawicowiec nazywa marsze równości "promocją zboczeń, dewiacji i wynaturzeń", w tym przyklaskuje mu ksiądz katolicki gromiący "lewaków". Próby cenzurowania sztuki również często są tym motywowane (vide próby zablokowania spektakli "Golgota Piknik", "Klątwa", "Śmierć i dziewczyna" oraz filmu "Kler"). Co więcej, dzieł, które "obrońcy tradycyjnych i religijnych wartości" próbują blokować, ich przeciwnicy nawet nie widzieli, tylko znają z grubsza ich ogólną treść lub mają jakieś tam szczątkowe informacje, i nie chcą ich ani sami oglądać, ani nie chcą, żeby inni je oglądali. Opierają się na własnych uprzedzeniach i fobiach. Rodzina Radia Maryja, członkowie Klubów Gazety Polskiej, Krucjaty Różańcowej itp. mają ambicje cenzorskie, a nie powiesz mi, że to są lewicowcy. Zaściankowość i kołtuneria połączona z uprzedzeniami i tendencjami autorytarnymi to najgorsze, co może być w życiu publicznym i politycznym. Ludzie mający takie cechy nie są traktowani poważnie na arenie międzynarodowej i tylko ośmieszają swój kraj.
   Anna Sobecka, Stanisław Pięta, Artur Górski, Janusz Kotowski, Przemysław Czarnek, Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz i publicyści Radia Maryja, TV TRWAM, "Frondy", "Naszego Dziennika", "Warszawskiej Gazety" - to przykłady typów, którzy dla współczesnych Europejczyków są obciachowi, obskuranccy i przynoszący wstyd swojemu krajowi.
   Polska prawica niestety w przytłaczającej większości jest obciachowa i obskurancka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden:

   W 1918 Piłsudski podpisał dekret o ordynacji wyborczej zakładający, że kobiety mają prawo głosu. W Polsce akurat homoseksualizm nie był karany (chyba że w czasach zaborów), więc Polski to nie dotyczy. Pisałem ogólnie.

   W okresie międzywojennym penalizowana była homoseksualna prostytucja :-)

   I wiesz- ponad 70% katolików w Polsce popiera aborcję i in vitro (w uzasadnionych przypadkach) oraz antykoncepcję. Nawet u tych którzy są najbardziej wierzący odsetek popierających powyższe postulaty jest wyższy niż tych którzy się z nimi nie zgadzają. Więc podejrzewam, że osoby o których piszesz to margines i w sporej części to osoby bez poglądów, lub z takimi które akurat są modne w ich środowisku.

   A co do rodziny Radia Maryja- z mojego doświadczenia wynika, że to osoby popierające politykę socjalną i benefity,a to dość mało prawicowe gospodarczo, więc gdzie ich umieścimy na osi lewica prawica?

   Na wykopie też Ci znajdę osoby które uważają teistów za upośledzonych, a nawet znajdę nawoływanie do tego by kazdy teista odpowiadał karnie- więc fanatyzm jest po obu stronach.

   No i jeśli chodzi o cenzurę- to poprawność polityczna (patologiczna) na zachodzie to raczej domena lewicy, a nie prawicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret: Karanie homoseksualnej prostytucji trudno nazwać postępowym i lewicowym postulatem. Nie wiem, kiedy wprowadzono karalność tego, ale w czasach zaborów to też było karane, prawda?
   W Polsce tylko ok. 1/3 ludności jest mocno i głęboko wierząca i zgadza się z doktryną KK, a reszta w dużej mierze podchodzi wybiórczo do swojej religii, i deklaruje się jako katolicy, bo tak rodzice wpoili, bo taka tradycja, bo wypada być katolikiem w kraju, w którym KK tak się zasłużył dla narodu polskiego zwłaszcza w okresie PRL i trzeba mieć dług wdzięczności wobec księży, a Maryja to królowa Polski itd.
   Środowisko internetowe jest skrajnie różne od naturalnego.Więc to, że na wykopie znajdziesz takie czy inne osoby, nie oznacza, że one mają jakikolwiek wpływ na kształt sceny politycznej czy na kształt społeczeństwa. Bardzo niewielki odsetek Polaków ma na temat religii poglądy bardziej radykalne niż Krzysztof Pieczyński. Polacy i tak są najbardziej katolickim narodem na kontynencie europejskim (spośród narodów UE, wyspiarscy Maltańczycy są bardziej katoliccy od Polaków, chociaż jest to inny rodzaj katolicyzmu niż u nas, bo na Malcie są legalne małżeństwa osób tej samej płci i Malta uchodzi za najbardziej przyjazny osobom LGBT kraj w UE, podczas gdy Polska jest druga od końca w rankingu krajów przyjaznych mniejszościom seksualnym).
   Poprawność polityczną masz nie w Polsce, tylko w krajach Europy Zachodniej, Kanadzie i częściowo USA. W Polsce ambicje cenzorskie mają przede wszystkim tradycjonaliści powołujący się na wartości religijne.
   W krajach zachodnich Rodzina Radia Maryja, szeregowy duchowny mający ogromny wpływ na scenę polityczną i życie publiczne, i prawie wszyscy członkowie rządu biorący udział w uroczystościach rocznicowych stacji założonej przez tego duchownego, byłyby totalną egzotyką kulturową. Tak samo jak specjalna uchwała parlamentu z okazji rocznicy objawień fatimskich, obecność głowy państwa na uroczystościach koronacji Chrystusa na króla tego państwa, obecność duchownych na wszystkich uroczystościach państwowych i nie tylko, i ostentacyjne demonstrowanie zażyłości polityków rządzących z hierarchami kościelnymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: W czasach zaborów to było karane- i były to lata gdy raczej odchodzono od tego typu przepisów, więc pewnie w PL nigdy by nie zostały wprowadzone.

   I w Polsce o wiele mniej ludności zgadza się z doktryną kościoła- skoro około 80% KATOLIKÓW popiera in vitro i antykoncepcję :)

  •  

   pokaż komentarz

   tak z ciekawości, pokaż mi te artykuły/filmy o ludziach z tym poglądem - w przeciwnym wypadku już nie będę tego podważać tylko będę mieć dozgonną bekę z Waszych fanaberii

   @Ranger: jest zabawne konto Jordan Peterson czy kleryk z Bliskiego Wschodu. https://twitter.com/jbporcleric gdzie masz zgadnąć, czy wypowiedź należy do idola alt-right czy do jakiegoś mułły islamskiego.

   Poza tym: np. wypowiedzi Korwina o kobietach brzmią podobnie jak wypowiedzi fundamentalistów islamskich.

  •  

   pokaż komentarz

   W przeciwieństwie do lewicy, której ideologia sprowadza się do tego by kobiety dawały bez opamiętania.

   @SharpEdges: nie, nie taka jest ideologia lewicy. W temacie aborcji chodzi właśnie o wolność wyboru, o to, czy ludzie mogą podejmować decyzje samodzielnie, czy też kościół katolicki będzie im narzucał prawo i różne zakazy.

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35: A czym jest odpowiedzialność? Jest to wolność wyboru, jednak z braniem na siebie wszystkich konsekwencji dokonanych czynów. I tu jest zasadnicza różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick twoje opinie na powyższy temat są wartościowe i wyważone jak przystało na typowego wykopka. Dodając do tego nick, jak u krnąbrnego gimnazjalisty, można śmiało wyp?!@?%#ić je do kosza.

  •  

   pokaż komentarz

   @SharpEdges: wolność wyboru polega na tym, że jeśli ktoś chce wykonać aborcje, nie wierzy w dogmaty katolickie o duszy stworzeniu człowieka, grzechu itd? To wykonuje aborcje. Ktoś wierzy w dogmaty kościoła? Ok, nie wykonuje aborcji.

   Korwiniści i w ogóle prawica chce ludziom tą wolność ograniczyć w całej masie spraw, już choćby wolność wyboru władzy, ma być monarchia i tyle a demokracja jest zdaniem korwinistów zła. Więc nie wiem jak można twierdzić, że skrajna faszyzująca prawica jest "wolnościowa", jest skrajnie anty-wolnościowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35: No i dokonuje aborcji i bierze konsekwencje za swój czyn. Państwo broniące moralności to ciężki orzech do zgryzienia dla lewicy. Z drugiej strony są barbarzyńcy robiący krzywdę zwierzętom za które państwo karze. Można pomyśleć, ale jak to, przecież to tylko jakieś niemyślące zwierze. Jednak trzeba brać na siebie konsekwencje swoich czynów.

  •  

   pokaż komentarz

   @vind: Jaka gorsza sytuacja kobiet? Weźmy jako przykład Polskę, czyli państwo, które na zachodzie uchodzi za "konserwatywne" i "prawicowe". Dyskryminacja kobiet odbywa się tak: Niższy wiek emerytalny, znacznie mniejsza presja społeczna, ulgi w sądzie rodzinnym, dzień kobiet, który ma dużo wyższy status niż dzień mężczyzn, w pracy fizycznej mniejsze wymagania (ten kto pracował na pewno widział tabelę), specjalne start-upy i inne ułatwienia dla kobiet, w barach często kobiety wejściówki mają całkowicie za darmo, znacznie łatwiejszy dostęp do badań lekarskich (rak szyjki macicy i rak piersi/rak prostaty), w obiektach o przeznaczeniu rekreacyjnych dni "tylko dla kobiet" itd. Przykłady "dyskryminacji" kobiet w państwie "prawicowym" można mnożyć i to na każdej możliwej płaszczyźnie. Chcesz lub nie, ale lewica zawsze będzie po stronie nierówności płciowej, rasowej i światopoglądowej, a twoje autystyczne psycholewackie skrzeczenie w żaden sposób tego nie zmieni. Deal with it ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @seicel:

   Cały świat naukowy stosuje inny, bardziej wyraźny podział, według którego prawica to konserwatyzm (a więc brak zmian, tradycja), a lewica to chęć zmian zastanego stanu rzeczy.
   W całym tym obrzucaniu się gównem przez obiec strony zapomniano dawno temu, że pójście za daleko w dowolną ze stron kończy się tragicznie. Obie strony są potrzebne, gdyż zbyt dużo skostniałego konserwatyzmu staje się tyranią, a zbyt dużo pseudopostępowych zmian dla samej zmiany i burzenia dobrze działającego porządku kończy się chaosem i upadkiem.
   Najważniejszy zaś jest dialog, aby umiejętnie wypracowywać sprawdzające się w praktyce kompromisy - trochę zmiany z czasem, trochę sprawdzonej, dobrze działającej tradycji. Złoty środek, ot co.
   Obecny wzrost polaryzacji powoduje radykalizację obu stron i uniemożliwia dialog (komentarze tu to jeden z wielu przykładów). To nie doprowadzi do niczego dobrego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Jeśli oceniasz to jako trolling, to nie możesz tego ocenić jako marny trolling z 230 minusami. To niedorzeczne co proponujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @patatier: masz jakiś problem z seksem oralnym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35: Ale ty zdajesz sobie sprawę że nawet jakby Korwin razem z Trumpem mieli monarchię i mogli sobie ustawiać prawo jak chcą, to kobiety i tak miały by dobrze? A nawet gdyby domokratyczna lewica i feministki dostały się do władzy ale wciąż utrzymywały prawo islamskie to by miały tak samo przej%$!ne? xD

   twoja definicja prawicy jest czysto ideologiczna. Prawica nienawidzi wolności jednostki, chce np. ograniczać wolność religijną, np. zakazywać członkom niektórych wyznań budowanie świątyń (np. meczetów), chce ograniczać kobiecie wolność wyboru (np. ograniczać prawo do aborcji), chce ograniczać wolność ludzi do posiadania nie-hetero tożsamości seksualnej itd. Prawica nie ma NIC wspólnego z wolnością.

   @43eme35: O jakich politykach mówisz? Bo np według Korwina, jak jesteś właścicielem ziemi i umowa z miastem ci tego nie zakazuje możesz sobie budować takie świątynie jak chcesz. Twoje ciało to twoja sprawa, więc możesz dokonać aborcji. Twoja tożsamość to twoja sprawa, nikt nie zabrania ci myśleć co chcesz(ale też nie da ci to żadnych przywilejów względem normalnych ludzi). Partia Korwina to dosłownie Wolność. ¯\_(ツ)_/¯

   To co ty określasz jako prawica bardziej pasuje do najzwyklejszego konserwatyzmu.

   kto dzisiaj popiera współczesne ku-klux-klany? rasiści, antysemici, naziści i faszyści gromadzą się dookoła Trumpa i prawicy.

   @43eme35: To że osoby które mają skrajne poglądy gromadzą się wokoło ludzi którzy walczą o wolność słowa, nie oznacza że Trump ich popiera. Trump powiedział że on nie popiera alt-right i nie chce ich głosów. To nie jego wina że ci rasiści, naziści wybierają racjonalną osobę.

   W tematach o kobietach co drugi kretyn fantazjuje o seks robotach albo sprowadzaniu uległych kobiet z innych kultur, bo kobiety dla niego zbyt wyemancypowane. Nie mówiąc już o traktowaniu ich jak zasób naturanly, do rodzielenia między polskich hehe patriotów. Kotwica im w plecy i śmierć w piwnicy.

   @MsChokesondick: Dosłownie gwałt przez zaniechanie. Ten mem staje się prawdziwością. xD

  •  

   pokaż komentarz

   Kapitalizm zaczynał jako postulat postępowej lewicy przeciwnej feudalizmowi, poddaństwu chłopów, pańszczyźnie i społeczeństwu stanowemu. Frederic Bastiat, orędownik leseferyzmu, zasiadał po lewej stronie we francuskim Zgromadzeniu Narodowym.
   Prawica to konserwatyzm, tradycjonalizm i duża rola religii w życiu publicznym oraz wpływ religii i instytucji religijnych na prawo i decyzje polityków. Prawica sama w sobie nie ma nic wspólnego z wolnością jednostki ani małym rządem. W tym ma dużo wspólnego leseferyzm i liberalizm.


   @Trojden: Tak to wygląda w teorii. W praktyce taki Korwin i inni liberałowie są za wolnością osobistą i gospodarczą i są nazywani prawicą, centrum to blok POPIS który chce większego interwencjonizmu i podatków na kiełbasę wyborczą w wersji konserwatywnej(PIS) i postępowej(PO), a nasza lewica nie ma nic wspólnego z kapitalizmem i wolnością, poza paroma wyjątkami jak orientacja czy aborcja. ¯\_(ツ)_/¯

   Tylko prawaki jakoś nie mogą się pogodzić z tym i tworzą własny język, który w żaden sposób nie przytaje do rzeczywistości.

   @seicel: To przecież lewica zmieniła znaczenie liberalizmu tylko po to aby nie przyznać że są socjalistami w USA, bo to ludziom się źle kojarzyło przez ZSRR. Mi się wydaje że ty myślisz że ludzie utożsamiają się z jakimś terminem a nie z konkretnymi poglądami politycznymi. Ludzie którzy są np Korwinistami nazywają się prawicą, ale nie dlatego że utożsamiają się z czymkolwiek co określisz jako "prawica", tylko dlatego że chcą wolności, kapitalizmu, i są przeciwni wielu socjalistycznych rozwiązań, a walka za kapitalizmem i socjalizm to domena osób które mówią że są z lewicy. Nawet jeśli ustalisz jedną standardową definicję prawicy i lewicy, gdzie prawica to będzie ultra konserwatyzm, nie oznacza to że osoby które do tej pory uważały się za prawicę porzucą swoje przekonania i dopasują się do twojej nowej definicji.

  •  

   pokaż komentarz

   Rozmowa z Tobą wywołuje u mnie ból dupy, że jeszcze Cię ziemia nosi.

   @seicel: Masz zamiar z tym coś zrobić? grozisz mi? ;]

   Tak czy siak cieszę się na twój "bul dupy". Dzbany tak mają jak ktoś się z nimi nie zgadza.

   Marsz kobiet: https://www.nytimes.com/2018/12/23/us/womens-march-anti-semitism.html

   Mylisz obowiązek obrony z obowiązkiem służby wojskowej...

   Widzisz różnicę że kpili mężczyźni którzy sami mieli obowiązek iść walczyć a kpiły feministki które nie miały takiego obowiązku ale chciały mieć prawa?

   W czasie wojny secesyjnej jak i dziś republikanie byli liberałami a konserwatyści obyczajowi to tylko część republikanów... ktoś tu nie ogarnia

   Gdzie? O tutaj: http://www.ontheissues.org/Celeb/Hillary_Clinton_Abortion.htm

   Gdzie Islam się zbiega z idami socjalistycznymi? O tutaj:

   Wyznanie wiary (شهادة, szahada) – Nie ma bóstwa oprócz Boga jedynego, a Mahomet jest Jego prorokiem. Pojawiają się też tłumaczenia, gdzie słowo "bóstwo" zastąpione jest przez słowo "Bóg", a "Boga jedynego" zastąpione jest słowem "Allaha". Są to błędne tłumaczenia szahady. Słowa Allah (oznaczające Boga w religii monoteistycznej) używają też chrześcijanie mówiący językiem arabskim.
   Modlitwa (صلاة, salat) – odprawiana pięć razy dziennie z twarzą zwróconą w stronę Mekki.
   Jałmużna (زكاة, zakat) – określoną część swojego majątku muzułmanin ma obowiązek oddawać biednym.
   Post (صوم, saum) – w ciągu dziewiątego miesiąca roku muzułmańskiego (ramadanu), muzułmanie muszą powstrzymywać się od jedzenia i picia od wschodu do zachodu słońca.
   Pielgrzymka do Mekki (حج, hadżdż) – muzułmanin musi ją odbyć przynajmniej raz w życiu, jeśli pozwala mu na to sytuacja materialna.

   Także idź ogarnąć tę rzeczywistość bo cię przerasta.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro kobiety często prawnie w tych krajach są drugą kategorią człowieka, to o czym tu gadać?

  Tu nawet nie da się porównać tych krajów do zachodu, bo są daleko w tyle kulturowo i obyczajowo. Ledwo w zeszłym roku pozwolono kobietom prowadzić samochody w Arabii Saudyjskiej, a ludzie pieprzą o demokratycznej lewicy i alt-right.
  Spolaryzowane ciasne mózgi nie rozumieją że tam nie ma ani demokracji, ani równouprawnienia, ani konserwatyzmy w pojęciu jakim rozumiemy go na zachodzie.

  Kobietom się kłaniano, pisano o nich poematy, pieśni, całe wojny się toczyły o kobiety i przez kobiety, bo się jeden z drugim zakochał. W krajach arabskich kobiety się kamienuje za to że zostały zgwałcone. Serio nie widzicie różnicy w podejściu kulturowym na przestrzeni tysięcy lat?

  Oczywiście że w naszej kulturze kobiety traktowano nierówno i niesprawiedliwie, ale kobieta w kulturze zachodniej nigdy nie była podczłowiekiem, czy własnością mężczyzny. Wpychanie europejskiego/zachodniego konserwatyzmu do roli kobiet na bliskim wschodzie jest co najmniej głupie i świadczy o braku myślenia.

 •  

  pokaż komentarz

  mężczyzna - jak nazwiemy nasz kraj?
  kobieta - Yewomen
  mężczyzna - mam lepszy pomysł