•  

  pokaż komentarz

  Dlatego trzeba kierować się własnym zapleczem ideologicznym i doświadczeniem a nie emocjami, bo jak na prawdę było/jest nie dowiemy się nigdy. Niestety hołota (polaczki ale nie tylko) nigdy nie zastosuje się do tej zasady i poprzez podobne wydarzenia można nimi sterować jak pacynkami. Podobnie jest zresztą z całym wośpem hurr durr biedne dzieci, tylko nikt nie pamiętam że jest obowiązkowa składka na nfz z której m.in. powinne być te biedne dzieci finansowane, ale zamiast tego to co Owsiak doda szpitalowi tyle nfz zabierze żeby budżet się zrównoważył a za zaoszczędzone pieniądze powypłacają sobie nagrody.

  •  

   pokaż komentarz

   zamiast tego to co Owsiak doda szpitalowi tyle nfz zabierze żeby budżet się zrównoważył a za zaoszczędzone pieniądze powypłacają sobie nagrody.

   @seba-gala: I to niby wina Owsiaka jest? Na łeb żeś człowieku upadł?

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Nie napisałem ze to wina Owsiaka, sam sobie to napisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: No to co konkretnie chciałeś tutaj przekazać?

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: żeby nie kierować się emocjami tylko chłodno analizować sytuacje, szczególnie wtedy kiedy próbują zagrać ci na emocjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: No i po tej analizie doszedłeś do wniosku, że Polacy to hołota, bo z własnej woli wspierają fundację pomagającą szpitalom?

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: przecież nagrody i tak by wypłacili, niezależnie czy coś zaoszczędzą xD

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: owsiaj to stary komuch i paja, tyle w temacie

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego trzeba kierować się własnym zapleczem ideologicznym i doświadczeniem a nie emocjami, bo jak na prawdę było/jest nie dowiemy się nigdy. Niestety hołota (polaczki ale nie tylko) nigdy nie zastosuje się do tej zasady i poprzez podobne wydarzenia można nimi sterować jak pacynkami.

   @seba-gala: Mam nadzieje, że przez tą "hołote" chyba masz tez na myśli Owsiaka, ktory to juz wczoraj za wszystko obwinił pis

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Uogólniasz, ale uważam że wspierając wośp dajesz przyzwolenie do bycia miernym instytucjom publicznym i w szerszej perspektywie czyni to więcej szkody niż pożytku. Ale wiadomo hur durr biedne dzieci i nikt sobie tym głowy nie zawraca ważne że czuje dobrze bo pomaga. Zaraz będzie znowu jakaś zbiórka na chorego Jasia czy Marysie i się będziecie nakręcać że trzeba pomagać itp. Tylko nikt nie sprawdzi czy takie dziecko wogóle istnieje i nie zastanowi się dlaczego nfz nie finansuje tego leczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: do pewnego momentu się zgadzałem, ale z tym zabieraniem, bo WOŚP, to popłynąłeś i popisałeś się niezłym januszowym myśleniem "nie znam się, ale się wypowiem". NFZ nic nie zabiera, bo też i nic nie daje. Pewnie wiele osób teraz tutaj oświecę, ale NFZ NIE ZAJMUJE SIĘ ZAKUPEM SPRZĘTU.

  •  

   pokaż komentarz

   @lastro: nie oglądam tv to nie wiedziałem o tym, ale skoro tak się zachował to nie mam o nim dobrego zdania, zresztą za pieniądze z orkiestry wille wybudował także musi swoje mieć za uszami, ale nie wiem na pewno więc nie osądzam.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala:
   Nic nie jest proste, prawda? Wszystko jest grubymi nićmi szyte. Czas patrzeć ciągle za plecy i zastanawiać się czemu mama z tatą dali nam życie, jaki mieli w tym interes?

   Gdyby nie WOŚP to ze składki nasze szpitale miały by sprzętu jak na Somalii. Gdy byłem jako mały szczeniak w szpitalu 2 tygodnie wszystko miało na sobie serduszko WOŚP. Gdyby nie oni to pewnie badany byłbym sprzętem zakupionym za Gierka.

   No ale wiadomo, wszystko to tylko zasłona dymna do zarabiania ostrej kasy na nagrodach.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: "własne zaplecze ideologiczne" to iluzja. To zawsze jest wypadkowa informacji, które do Ciebie docierają/ są Ci serwowane/

  •  

   pokaż komentarz

   @Docnt: nfz, rozdziela kase dla szpitali, i jeżeli któryś szpital dostanie więcej z orkiestry to od nfz dostanie mniej niż było w planach, jest to standardowa praktyka każdy lekarz ci o tym powie.
   @muckfods: dobrze, ale skoro sam widzisz że sytuacja bez wośp jest nieciekawa to gdzie w takim razie jest państwo które przymusowo odbiera ludziom pieniądze pod pretekstem zajmowania się takimi sprawami?

  •  

   pokaż komentarz

   owsiaj to stary komuch i paja, tyle w temacie

   @Adanoss: Piotrowicz potwierdza

  •  

   pokaż komentarz

   NFZ NIE ZAJMUJE SIĘ ZAKUPEM SPRZĘTU.

   @Docnt: ale zapewnia środki na jego zakup.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala Nie wiem jak to tam jest do końca z tym wośpem itd ale argumentacja że państwo nie kupuje sprzętu dla placówek med. bo WOŚP to robi do mne nie przemawia.
   Gdyby nie Wośp to raczej po prostu w szpitalach było by więcej przstarzalego sprzetu i wyświechtanej aparatury z Niemieć i Austrii a niektórych urządzeń wogule byś my nie posiadali.
   Nie wierzę że gdyby w nfz zostało więcej pieniędzy to poszły by one na sprzęt dla dzieci czy inny szczytny cel.
   Czy Owsiak coś obgryza z tego tortu? Nie mam pojęcia a czy Nfz Jest uczciwie traktuje swoich beneficjentów i w możliwie najlepszy sposób rozdysponowuje zgromadzone środki? Chyba nie bardzo. Chciałbym żeby nasza rzeczywistoś była pełna uczciwych i idealnych rozwiązań z naciskiem na dobro społeczeństwa ale... zejdzmy na ziemi.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: NFZ nie kupuje sprzętu tylko płaci za usługi, zanim coś napiszesz może się zorientuj jak to działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosma_Deus: Wiadomo, nie można być w pełni obiektywnym, jednak najgorzej jest jeśli sam sobie nie potrafisz wytłumaczyć dlaczego uważasz tak jak uważasz to już wiec że coś się dzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla: nieprawda, NFZ płaci za wykonane usługi.

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: Szpitale z tego co daje im państwo ledwo funkcjonują, gdyby musiały jeszcze musiały same kupować sprzęt to nie miałbyś gdzie się leczyć. Byłeś ostatnio w szpitalu? Jedna osoba jest na 2 dyżurach jednocześnie. Musi zajmować się pacjentami i schodzić do przychodni żeby zajmować się ludźmi z ulicy.

   Gdzie jest państwo? A gdzie ono było ostatnie kilkadziesiąt lat? Piszesz jakbyś żył w innym wymiarze. To ty nie wiesz jaki jest rzeczywisty stan?

  •  

   pokaż komentarz

   @Docnt: Nie. NFZ płaci pewne transze pieniędzy za akord. W tych transzach są środki na funkcjonowanie szpitala oraz usługi i z tych pieniędzy jeśli jest możłiwość zakupuje się sprzęt. Sporo szpitali jest państwowa, więc i tak finansują zakup ze środków NFZ z tego co uda im się uciułać.

  •  

   pokaż komentarz

   @muckfods: > Szpitale z tego co daje im państwo ledwo funkcjonują
   Jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy? Możemy dyskutować i rozważać, ale dopóki nie zostanie wprowadzona obowiązkowa państwowa służba wyżywienia dopóty nie zobaczycie jaki to jest syf zgadzać się na państwową służbę zdrowia.

  •  

   pokaż komentarz

   najgorzej jest jeśli sam sobie nie potrafisz wytłumaczyć dlaczego uważasz tak jak uważasz

   @seba-gala: Na szczęście Ty bardzo dobrze sobie wyjaśniłeś dlaczego nie powinieneś nikomu pomagać ani nikogo wspierać.

  •  

   pokaż komentarz

   nie oglądam tv to nie wiedziałem o tym, ale skoro tak się zachował to nie mam o nim dobrego zdania, zresztą za pieniądze z orkiestry wille wybudował także musi swoje mieć za uszami, ale nie wiem na pewno więc nie osądzam.

   @seba-gala: Powiedział coś takiego:

   W tym kraju od trzech lat tak się zakręciliśmy, że nie możemy uszanować nawet takiego dnia jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To jest momentami dziki kraj. Nie róbcie tego. Nie można przemocą walczyć z przemocą. Weźcie to sobie do serca

   - Mając swoje żale, swoje pretensje, mając swoje bóle, targniemy się z nożem na drugą osobę. To jest momentami dziki kraj. Nie róbcie tego, nie można walczyć przemocą. Weźcie to sobie do serca w dzisiejszym dniu, kiedy robimy tak nieprawdopodobne rzeczy, kiedy chcemy być ze sobą. Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy mają do siebie przyjaźń, którzy nie mają w sobie agresji - apelował. - Coś nieprawdopodobnego. Nie dzielmy się - dodał. Zaapelował także do tych, "którzy nas dzielą". - Nie idźcie w tamtą stronę - mówił. - Robimy to, że są dwa kraje Polska. Nikt nie ma prawa tak mówić. Jest jedna Polska, właśnie taka, jaka jest tutaj: dobra, wspaniała, rewelacyjna. Idźcie tam, gdzie są dobre emocje - podkreślił.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: sam widzisz jaka jest dyskusja z tobą. Wymyślasz sobie że zrobiłem coś co uważasz za nieprzystojne następnie oskarżasz mnie o to. Mogę to skwitować tylko solidnym XD

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: To już inny temat. Ja ci tylko odpowiadam na twoje "zarzuty". WOŚP po pierwsze istnieje dlatego że państwo nie potrafi zadbać o twoją opiekę zdrowotną, a ty dopatrujesz się w ich istnieniu spisku bo to przecież rola państwa :) Jakbyś nie wiedział że państwo potrzebuje pomocy bo jest nieudolne. A pewnie o tym wiedziałeś w momencie pisana posta o ile nie jesteś całkowicie odrealniony.

   Ja Ci nie będę mówił jak masz żyć, ale zacznij używać głowy żeby "filtrować" swoje teorie spiskowe czy one mają sens zanim zaczniesz wszędzie się ich dopatrywać.

   Ludzie tutaj piszą czasami że Owsiak to "mały człowieczek". Nawet gdyby Owsiak był zbrodniarzem wojennym to jego pozytywny bilans przewyższa to co większość ludzi zrobiłaby w "kilka żyć".

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: No tak, bo to pewnie ja napisałem, że Owsiak zbudował willę za kasę WOŚP.

   zresztą za pieniądze z orkiestry wille wybudował także musi swoje mieć za uszami

  •  

   pokaż komentarz

   @seba-gala: prawakom sie az komputery w baniach zagrzewają żeby winę za ten zamach przypisać nie prawacjiemu debilowi tylko lewicy

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze przy takich atakach trzeba sobie zadać pytanie: kto na tym skorzysta? Racjonalna, umiarkowana podejrzliwość nie jest karana, a czasem pomaga naprowadzić na właściwy trop.
  Jeśli ktoś czytał jakieś historie mafijne, powiązania mafii z władzą (np. w Ameryce Południowej) ten wie że czasem poświęca się swojego człowieka dla wyższego celu. Wykorzystuje się gościa, który ma jakiś tam motyw, coś mu się proponuje lub nakręca się go jeszcze bardziej (podobno morderca był schizofrenikiem, więc tym łatwiej nim sterować). Rozgrywa się emocje społeczne, odrazę do jednej strony, chęć wsparcia drugiej. W roku wyborczym prawie nic nie jest przypadkowe. Po tym ataku opozycja, a szczególnie środowiska lewicowe otrzymają z pewnością sporą premię w poparciu. Sam Gdańsk zostanie przejęty przez kolejnego polityka związanego z PO i to z jeszcze większym poparciem. Do kraju wróci "zbawiciel" Tusk i ustabilizuje sytuację, będzie nowy "powiew" normalności, coś za czym ludzie zdążą zatęsknić przez takie obrzydlistwa jak to wczoraj.

  Nie wiem czy to był false flag, element inżynierii społecznej i pewnie nigdy się tego nie dowiemy, ale niczego nie można wykluczyć.

  ..jeszcze jedno. Zwróćcie uwagę na rzecz niebywałą. Media zwykle posługują się pewną zasadą zgodnie z którą nie podaje się opinii publicznej przekazu jakiegoś zamachowca, terrorysty czy choćby człowieka zakłócającego jakieś ważne wydarzenia publiczne, jak np. ważny mecz. Celem takich ludzi jest właśnie dotarcie ze swoim przekazem do świata, więc nie ułatwia im się tego, cenzuruje ich przekaz lub w ogóle się ich nie pokazuje, by nie zachęcać kolejnych do takich zachowań. Np. kamery na meczu nie pokazują zbliżeń na kibica wbiegającego na murawę, pokazuje się w tym czas innych piłkarzy, kibiców albo murawę w oddaleniu.
  Do sedna: media (a przynajmniej te co widziałem jak TVN24, WP) wczoraj co dwie minuty (chwilami częściej) powtarzały słowa mordercy. Słowa, które jednoznacznie identyfikowały go politycznie po jednej ze stron (w opinii większość jeśli ktoś jest przeciwnikiem PO to jest za PiSem). Widząc co ludzie wypisują w komentarzach na fb TVN24 taki przekaz bardzo mocno wpłynął na ludzi. Błyskawicznie wydali osąd "to wina PiSu".

  •  

   pokaż komentarz

   @BaZyL4: dałbym więcej plusów ale nie mogę...

  •  

   pokaż komentarz

   @BaZyL4: a jak ludzie z PISu sa tak glupi i nieznaja sie na psychologi/polityce i sprzatneli przeciwnika ?
   Moim zdaniem to byl zwykly psychol nie ma powiazan ani z pisem, ani z po.

  •  

   pokaż komentarz

   @azi90: Generalnie uważam, że mimo że ich nie lubię i się z nimi nie zgadzam, to ludzie, którzy doszli do władzy (a więc również podejmują ewentualne decyzje o anihilacji kogoś) to ludzie inteligentni (nie znaczy, że dysponują wiedzą czy inteligencją emocjonalną). W związku z tym ludzi, którzy osiągnęli szczyt władzy nie posądzałbym o tak potężny strzał w stopę, jakkolwiek wiele ich decyzji jest głupich. Po zabójstwa polityczne w Polsce sięga się raczej rzadko, więc muszą ot być naprawdę mocno przemyślane decyzje.

  •  

   pokaż komentarz

   @BaZyL4: Czyli zamach w smoleńsku zrobił PiS?

  •  

   pokaż komentarz

   @wipuwipu: tutaj opisałem konkretny przypadek, to nie jest wzór matematyczny, który w każdych warunkach będzie działał tak samo. Nie wiem jak było w Smoleńsku i nie chcę w ogóle tutaj zaczynać tego tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   @BaZyL4: Sam Owsiak to powiedział, że to wina PiSu i jego plastusiowej bajki.
   A dzisiaj rezygnując z funkcji, cały czas był skupiony na sobie, kontynuując retorykę że to (pisowska dop.red.) policja sobie nie radzi z agresją na niego od 25 lat (sic!).
   A to ten sam Owsiak rok temu nie chciał uznać "woodstocku" za imprezę podwyższonego ryzyka, mimo że Owsiak zaprosił na nią muslimów z ośrodków dla imigrantów po stronie niemieckiej.
   Wczoraj też impreza była klepnięta przez (nomen omen) Adamowicza, nie jako impreza masowa, a jako wydarzenie na które trzeba zablokować pas jezdni.

  •  

   pokaż komentarz

   @BaZyL4: gratuluję inteligencji, a jeszcze bardziej odwagi

  •  

   pokaż komentarz

   ..jeszcze jedno. Zwróćcie uwagę na rzecz niebywałą. Media zwykle posługują się pewną zasadą zgodnie z którą nie podaje się opinii publicznej przekazu jakiegoś zamachowca, terrorysty czy choćby człowieka zakłócającego jakieś ważne wydarzenia publiczne, jak np. ważny mecz.

   @BaZyL4: Bzdura totalna. Tak jak piszesz właśnie powinno być i o to sie apeluje (https://www.youtube.com/watch?v=PezlFNTGWv4) ale niestety prawie nigdzie tak nie jest i normą jest pokazywanie zdjęć zamachowca, motywów, jakiś manifestów itp. bo to podnosi oglądalność.
   To nie pokazywanie kibiców wbiegających na boisko, to też dopiero od niedawna jest praktykowane po latach takich właśnie apeli.

  •  

   pokaż komentarz

   @BaZyL4: zaczyna się sprawdzać Twój scenariusz! Tusk już na białym koniu wjeżdża do Gdańska! Media na garnuszku PO opisują zbrodnię jako efekt nienawiści! Wpisy po 50 groszy mają narrację jedną - winny jest PiS!

  •  

   pokaż komentarz

   @jozef-ziutek-nowak: to się dzieje o wiele szybciej niż myślałem. Ogromne marsze w całej Polsce. Duda wyczuwał to dlatego ostrożnie wypowiadał się dzisiaj o marszach, nie mógł się im sprzeciwiać, ale powiedział też, że nie będzie żadnych organizował. Takim rozemocjonowanym tłumem łatwo sterować, można daleko zajechać na fali takich nastrojów. Kolejny element wpasował się w "mój" scenariusz. Przebitki z dzisiejszych marszów będą wałkowane przez cały rok. "Naród ma dosyć jątrzenia, naród pokazał swoją jedność i sprzeciw wobec agresji". Mocno uaktywniła się ogromna grupa społeczna, może to być decydująca siła w tym roku. Oczywiście na czele Sir Donald Tusk.

  •  

   pokaż komentarz

   @BaZyL4: no przeciez oni czekaja na to jak na zbawienie. kazdy ich kandydat wystrugany z banana jest coraz glupszy albo nie ma zadnej za nim legendy.

  •  

   pokaż komentarz

   Sam Gdańsk zostanie przejęty przez kolejnego polityka związanego z PO i to z jeszcze większym poparciem. Do kraju wróci "zbawiciel" Tusk i ustabilizuje sytuację, będzie nowy "powiew" normalności, coś za czym ludzie zdążą zatęsknić przez takie obrzydlistwa jak to wczoraj.

   @BaZyL4: A kto ma być wybrany jak nie polityk związany z PO w mieście gdzie PO wygrywa wszystkie wybory? A jak sie okazuje, prawdopodbnie będzie jeden kandydat jeśli wiceprezydent zgodzi się przejąć prezydenturę i partie nikogo nie wystawią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koryntiusz tak, tylko potwierdzam, że dla PO strata Adamowicza to żadna strata w obecnej sytuacji i tak wielkiego poparcia w Gdańsku.

 •  

  pokaż komentarz

  Być może obecnie ktoś odwrócił strony.

  źródło: botlab.io