•  

  pokaż komentarz

  Żołnierz wyklęty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  "skazany na 5 lat więzienia za napad na bank i serię napadów na placówki SKOK"
  i tak powiedzą, że PiSowiec

  •  

   pokaż komentarz

   @dmsq: To daleko idący wniosek, ale nie można tak po prostu zignorować tego, co wykrzykiwał na scenie. Moim zdaniem na razie są 2 otwarte możliwości:
   1) Facet i tak zamierzał zaatakować Adamowicza z jakichś prywatnych powodów czy szaleństwa, a kontekst polityczny uznał sobie za wygodną wymówkę. Ewentualnie w ogóle o tym nie myślał, ale już na scenie poczuł chwilę "sławy" i przyszło mu do głowy, by rzucić do ludu swoje 3 grosze o polityce.
   2) Retoryka kreowania opozycji na zdrajców i wrogów ojczyzny w tym jednym przypadku trafiła na zbyt podatny grunt i ten psychol za bardzo wziął ją sobie do serca. Może i tak nienawidził PO, a ta propaganda przelała szalę goryczy. Jest nas 38 milionów, czasem znajdzie się jakiś wariat, który zbyt mocno uwierzy w propagandę nienawiści.

   Natomiast całkowite zignorowanie jego okrzyków i stwierdzenie, że kontekst polityczny z całą pewnością można tu wykluczyć to tak jakby zignorować okrzyki "Allahu Akbar" podczas zamachów terrorystycznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Jest trzecia możliwość. Jest to rozgoryczony słup - mafia bez pomocy polityków nie mogłaby się utrzymać. Oczywiście pierwszy atak, na tego do którego najłatwiej się dostać. Kontrargumentem jest to, że inteligentny człowiek zacząłby dżihad po cichu (choć słup i inteligentny to raczej antonimy).
   Najmniej prawdopodobna jest operacja false flag - poświęcamy pionki, aby otrzymać prawo do dużych zmian.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo hmmm a może ktoś go napuścił, zlecił morderstwo? Facet chyba nie jest zbytnio bystry, zaatakował konkretną osobę a resztę zostawił w spokoju. Podniósł ręce do góry z nożem jak by w geście triumfu, a może to było "zrobiłem co miałem, poddaje się"? Dziwnie to wygląda mam nadzieję że dobrze to wyjaśnią bo cała otoczka i miejsce mogły mieć za zadanie przykryć prawdziwe powody i ew. mocodawców - do tego na spontanie te słowa o PO jak by chciał przykryć prawdziwe powody. Ale może za głęboko szukam, myślę, a to po prostu psychol.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczurek_87: Moim zdaniem gdyby to było morderstwo na zlecenie, to wykonanoby je po cichu, z dala od świadków. Ewentualnie sprawca od razu by uciekł gdzieś w tłum.
   Facet ewidentnie ma nie po kolei w głowie i oprócz samego morderstwa chciał też chwili "sławy". Kogoś takiego nikt normalny by też nie napuszczał, bo zleceniodawcy na pewno zależałoby na zachowaniu anonimowości. A przecież dał się złapać żywcem i od wczoraj go przesłuchują.

  •  

   pokaż komentarz

   ale nie można tak po prostu zignorować tego, co wykrzykiwał na scenie.

   @lewoprawo: Nie można też sobie dopowiadać czegoś, czego nie powiedział. Także nie za bardzo można wiązać kogoś z PiSem, tylko dlatego, że nie lubi PO.

   pokaż spoiler Zabawne, że piszesz o propagandzie, kreowaniu retoryki itd., a ulegasz podstawowemu błędowi logicznemu polegającemu na binarnym postrzeganiu świata, w tym przypadku podział PO-PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   @zakopiak: A w którym miejscu mojego komentarza choć słowem wspomniałem o PIS?
   Napisałem "opozycji", a to pojęcie względne zależnie o kontekście której partii mówimy. A dzisiejsza polityka czasem schodzi na bardzo rynsztokowy język i to nie tylko ze strony PIS. I scena polityczna to nie tylko PIS-PO. Np. dla narodowców zdrajcami i wrogami ojczyzny są chyba wszyscy oprócz nich.

  •  

   pokaż komentarz

   Retoryka kreowania opozycji na zdrajców i wrogów ojczyzny

   @lewoprawo: Nie można kreować czegoś, co już jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: W polityce opozycją jest się w stosunku do ugrupowań rządzących, a obecnie jest to samodzielny PiS.
   Do tego piszesz o "kreowaniu opozycji na zdrajców i wrogów ojczyzny", co robi właśnie PiS.
   Po trzecie (i być może najważniejsze) swój komentarz napisałeś w kontrze na "i tak powiedzą, że PiSowiec", a nie jako "samodzielny" komentarz do artykułu.

   Jednoznacznie sugerujesz, że świadomie, czy nie do końca (bo prawdopodobnie ten gość jest chory psychicznie), sprawca był pod wpływem PiSu. Albo pod wpływem ich propagandy, albo po prostu ich popiera.

   Dla mnie na podstawie informacji, które mamy, najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem, co zaszło, jest obwinianie polityków PO, którzy go skazali. Nie ważne, czy faktycznie ci politycy go w coś wrobili, czy on sobie tylko ubzdurał, bo jest chory (czy oba, bo chorego łatwiej zmanipulować).
   Nie ma tutaj niczego, co pozwoliłoby wiązać tę sytuację z kimkolwiek innym.

  •  

   pokaż komentarz

   @zakopiak: Szczerze mówiąc, jeśli faktycznie to retoryka polityczna go do tego popchnęła, to osobiście podejrzewałbym wpływ środowisk jeszcze bardziej na prawo od PIS. Chociaż patrząc na to ze strony, którą opisałeś, faktycznie może wyglądać jakbym pisał o PIS.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: w więzieniu miał wizyty u psychologa i psychiatry...nie każdy wytrzymuje tam ponad 5 lat odsiadki...

  •  

   pokaż komentarz

   @dmsq:
   Bandzior jednym słowem.

   Ale... no ludzie, myślcie troszkę: takich się wynajmuje. Przecież politycy biorący się za jakiś brudny numer (typu fizyczny zamach) nie zatrudnią do tego oficjalnego funkcjonariusza, żołnierza czy innego specjalsa. Zlecą robotę jakiemuś leszczowi, przez 2 innych leszczy po drodze, tak, żeby w razie potrzeby można było pozbyć się wszystkich ogniw, ale praktycznie takie coś praktycznie nie ma możliwości się zdarzyć (mówię o potrzebie pozbywania się ogniw).

   Bandzior, jak to bandzior - ma w dupie wszelkie detale poza kasą. Jak hajs się zgadza, zrobi, za co klient zapłacił i będzie trzymał gębę na kłódkę, bo sam najlepiej wie jak kończą ci, co kłapią paszczą. Jednego tylko chyba nie wie - że ci co milczą też wieszają się na sznurówkach w celi.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: właśnie dlatego zostawiłem ten komentarz, jest tyle możliwości, a i tak znacząca część mediów będzie kreowała linię ataku politycznego motywowanego przez PiS nienawiścią do PO i 90% społeczeństwa łyknie tą narrację.

  •  

   pokaż komentarz

   @dmsq: Wytłumaczcie mi, jak po napadach na bank mógł dostać tylko 5 lat. Każdy inny byłby udupiony na conajmniej 15-20. Kupy dupy się to nie trzyma.

  •  

   pokaż komentarz

   @romanin: co ja mam ci powiedziec, w dzisiejszym swiecie nie zdziwi mnie jak dostanie 0-minimalna lata za zabójstwo

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Jeżeli wiedział, że jest chory psychicznie, to:
   1. Był chory w momencie napadów na banki
   2. Jako chory nie powinien być więziony, a leczony
   3. Nieuprawnione uwięzienie jest torturą
   Ergo: technicznie miał rację, twierdząc, że był torturowany przez rząd PO.

   Tylko czy aby na pewno chcemy się zapuszczać w taką interpretację?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Chyba nie, te jego wejście musiało być ukartowane. Czekał do odpowiedniego momentu, miał dobre narzędzie zbrodni, na koniec powiedział kilka słów i się położył. Zrobił to świadomie. Nie był głupi ale p$!$@%$nięty, tu jest różnica.

 •  

  pokaż komentarz

  Kim jest? Ludzką sp@#%%$%iną nie wartą splunięcia. Mam nadzieję że zgnije w więzieniu.
  Ale bardziej mam nadzieję - choć obawiam się że to złudna nadzieja - że politycy zdadzą sobie sprawę z tego co robią. Bo to wina polityków i sporej części dziennikarzy. Idą do studia, żrą się, biją wyzywają - dziennikarze się cieszą bo są igrzyska dla gawiedzi... ze studia wychodzą i idą razem na wódkę ale w świat idzie informacja o podziale na lepszy i gorszy sort, na prawdziwych i nie prawdziwych polaków, na inteligencje i mochery ... i w skrajnych przypadkach gdy polityka wejdzie za mocno - dochodzi do tragedii. Jeśli to się nie zmieni, jeśli politycy się nie zmienią ... będzie do takich tragedii dochodzić coraz częściej... i nie ważne czy to pracownik biura PiS czy prezydent Gdańska.

 •  

  pokaż komentarz

  Koleś ma widoczną ginekomastie. Obstawiam że jest to efekt uboczny brania sterydów. Sterydy często ryją beret i wzmagają agresywne zachowania. Także w jakimś tam stopniu mogło przyczynić się to do tego ataku, albo i nie bo typ jest po prostu popaprany. #teoriazdupy