•  

  pokaż komentarz

  I to jest prawda - z każdej strony Politycznej słyszymy JAD !

 •  

  pokaż komentarz

  No i prawidłowo można lubić lub nie PO/PiS/Dowolneinnetrzy_literki, ale nawoływanie do dalszej przemocy powinno być karane szybko i bezwzględnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Możemy się wziąć za idiotów z Młodzieży Wszechpolskiej z ich aktami zgonu?

 •  

  pokaż komentarz

  nie moja opcja polityczna, ale niestety facet ma racje - jestesmy chyba najbardziej skloconym i podzielonym narodem na swiecie. W zasadzie w prawie kazdej sferze mamy przeciwne zdania i nierzadko dominuja skrajnosci. A jak tylko ktoras ze stron wyrazi swoja opinie to zaraz jest kontratak drugiej strony. Dochodzi do tego, ze nawet przy spotkaniach rodzinnych celowo musimy przemilczec pewne kwiestie (zazwyczaj polityczne), by przypadkiem nie wywolac zajadlej kłótni. A szkoda, bo za komuny, a jeszcze wczesniej przez ponad 100 lat zaborow potrafilismy sie zjednoczyc i razem stawic czola zagrazajacym nam niebezpieczenstwom.

  •  

   pokaż komentarz

   @baronio: sam sobie odpowiedziałeś na temat przyczyny braku zgody wśród narodu. Jak Polska była pod butem to potrafił się naród jednoczyć, dać Słowianom wybór to najgorsza z możliwych opcji. Trzeba krótko i boleśnie trzymać hołotę za pyski.

  •  

   pokaż komentarz

   @baronio: Prawda. Zawsze , jak nam do dupy się dobierano , to się jednoczyliśmy. I szybko, roztrwaniamy na drobne. Nie musimy szukać w odległej historii. 1988 pierwsze wybory niepodległej-euforia, nadzieja. Smierć Papieża, która zjednoczyła, wyciszyła jad..Nie na długo.

  •  

   pokaż komentarz

   @baronio: @prostamol_mirko: problem jest dokładnie odwrotny, to ciagłe wymuszanie jedności prowadzi do patologi, to włąsnie wymuszanie jednoczenia pod własnym najbardziej zajebistym i naj miłościwszym sztandarem

   potęgą bylismy gdy po 1573 roku, stwierdziliśmy ze, kazdy ma prawo do własnego sumienia i wyznania
   Problemem nie jest brak zjednoczenia, problemem jest własnie zrozumienie, ze ludzie mają prawo do kompletnie odmiennego zdania, a my nie mamy prawa go zmuszać do wybrania naszej opcji. Poszanowanie podziału

   ps. kulturalny marksizm, czyli szanowanie różnorodności, oczywiście tylko tych zgodnym z obecna linia partyjną tez nie jest rozwiązaniem

   wolność sumienia, wolność wypowiedzi,

  •  

   pokaż komentarz

   @baronio: Ale przecież to jest geopolityka w czystej postaci. Mamy dwa obozy, w których jeden widzi swoją przyszłość jako Volksdeutsch, a drugi jako kraj zależny od USA. Zarówno USA jak i Niemcy majązbliżone wpływy w kraju. Za komuny była całkowita dominacja sceny politycznej ze strony swoietów, ale z drugiej każdy kto nie należał do partii był za przejściem pod wpływy zahchodu. Dzisiaj mamy problem po podział nie jest na elity kontra plebs, tylko mamy całkowity mix. Na każdy poziomie społeczeńśtwa mamy pro niemieckie jak i pro amerykańskie sympatie. Do tego spojrzenie na aspekty społeczne mamy również podzielone. Jest niemal tyle samo ludzi z podejściem konserwatywnym jak i z liberalnym. Kolejna rzecz to każda ze stron rości sobie prawo do bycia nieomylnym i wściekle wymusza to na drugiej stronie. Najzabawniejsze jest, że jedna ze stron, która tak mówi o tolerancji jest najbardziej faszystowska.

  •  

   pokaż komentarz

   @baronio: prosta zasada dziel i rządź do ktorej duet PO/PIS się stosuje i robi to bardzo dobrze :> Jeden wielki teatrzyk, do koryta raz jedni, a później drudzy też krzykną "Teraz My!" I tak w koło Macieja.

  •  

   pokaż komentarz

   @kfeed: A Janusze dalej na nich będą głosować, bo Korwin to oszołom skoro chce obniżać podatki :P

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Mądrze zacząłeś ale musiałeś na koniec jebnąć "kulturalny marksizm" (w oryginale jest marksizm kulturowy), czyli jakieś określenie z internetu służące do nap@@%$##ania po głowach tych którzy myślą inaczej niż ty. I tak ten chocholi taniec trwa. "Różnorodność tak, ale wyłącznie tak jak ja rozumem różnorodność a nie tak jak wy".

  •  

   pokaż komentarz

   jestesmy chyba najbardziej skloconym i podzielonym narodem na swiecie

   @baronio: Nope, tak Ci się wydaje po znasz tylko "swoje podwórko". Wiele krajów tak ma i to od lat, wystarczy włączyć ich TV żeby sie przekonać.

  •  

   pokaż komentarz

   @turner66: No tak, wszystko pod siebie. Kiedy Papież był nasz to wszystko super. A teraz Kościół taki zły. Ludźmi można tak łątwo manipulować, że żal patrzeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @baronio: Nie masz racji. Kłamiesz . Jesteśmy zgodni i cudowni. #pdk

  •  

   pokaż komentarz

   @Pinek7: Polityka to nie tylko głoszone hasła. Korwin to też Janusz i swój image jako polityka zniszczył i jakiekolwiek realne szanse na wygraną zaprzepaścił, pomimo wolnorynkowego podejscia. Potrzeba kogoś nowego z RIGCZem a na to się nie zapowiada w tych wyborach, więc pewniej szybciej wyemigruje niż doczekam sie realnej zmiany.

  •  

   pokaż komentarz

   A szkoda, bo za komuny, a jeszcze wczesniej przez ponad 100 lat zaborow potrafilismy sie zjednoczyc i razem stawic czola zagrazajacym nam niebezpieczenstwom.

   @baronio: no wg mnie całkiem spoko że nie musimy się już z takich okazji jednoczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A tak na serio - to chyba cecha naszego narodu, że jesteśmy bardzo kłótliwi we wzajemnych kontaktach, przy chorej fascynacji czymś co zagraniczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @kfeed: Ciężko mi to przychodzi, ale masz rację. Z drugiej strony to jest patowa sytuacja. Jeśli był by bardziej wyważony to by sie o nim nie mówiło. Zobacz na tych pozostałych polityków prawicy, 90% społeczeństwa ich nie zna. Problem w tym, że tylko lewica i socjaliści mają wpływowe media. W prawicę nikt nie inwestuje, bo to się nikomu kto ma kasę nie opłaca. Systemowi nie jest na rękę, aby ludzie mieli wolność, bogacili się kosztem systemu i klas uprzywilejowanych, a do tego płacili mniejsze podatki. Nikt u góry nie chce prać ludziom mózgów w tym kierunku. Lepiej ludziom wciskać ciemnotę, że wysokie podatki i upublicznienie wszystkiego jest dla ich dobra.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pinek7: Najbardziej zabawne jest to właśnie, że KK jest cały czas taki sam. Tylko ludzkie oczekiwania są na wyrost. KK walczy z władzą, która go nie popiera/wpiera/zasila/hołubi (niepotrzebne skreślić). Kiedyś walczył z komuna i wszyscy myśleli że to z miłości do demokracji. A teraz się dziwią, jak to możliwe że stoi murem (z wyłomami, ale jednak) za PiS. Ale PiS spełnia warunek konieczny - symbiozę.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: kulturalny marksizm, to kolektywne wyrzeczenie sie tozsamości, to ze marksiści w dązeniu do zdobycia władzy posługują sie, robotnikami, mniejszościami etnicznymi, mniejszościami seksualnymi itp, niczego nie zmienia, to są tylko pionki które są pożniej odrzucane i pogardzane gdy przestaną być potrzebne.

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Co za bzdury. Na tej samej zasadzie można stwierdzić ze dzisiejsza konserwatywna prawica to kulturowy nazizm, bo tak jak naziści kierują niezadowolenie większości społeczeństwa na mniejszości. Tylko że za czasów nazistów byli to Żydzi, homoseksualiści i lewica, a dzisiaj... o k@%#a nadal Żydzi homoseksualiści i lewica.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-:
   - po pierwsze nazisci to lewica, nie komunisci ale odłam socjalistów
   - marksizm, to rzycie na konflikcie pomiedzy grupami społecznymi, nie ma dwóch identycznych ludzi, wiec to daje nieskonczone mozliwosci podziału, klasy, rasy, płeć, orientacje, otyłośc dosłownie miliony kombinacji.
   Ta ideologia słuzy do zatarcia róznic a nie do poszanowania róznic, ma byc jednakowo dla wszystkich i wszycy mają byc tacy sami.

   Oczywiscie , ze kazda ideologia, buduje podział my oni. jednak to marksisci i wspomniani nazisci, chcą olbrzymiego aparatu panstwowego, wersja prawicowa, z niskimi podatkami i małym aparatem państwowym ma swoje patologie, jednak państwo nigdy nie jest na tyle silne by zgnieśc obywatela jak w krajach socjalistycznych, kazdego odłamu. Czy to był, komunizm, nazizm nie ma znaczenia, kończyło sie zawsze tak samo.
   Dlatego najbardziej optymalną opcją był clasyczny liberalizm, gdzie gwarantowałes sobie wolność od przymusu. Nie mogłeś zmuszac innego i miałeś prawo powiedzieć nie. Kulturalny marksizm, nie zostawi cie w spokoju musisz sie nawrócić albo zostać zlikwidowany. To ideologia na poziomie chrześcijańskiego fundamentalizmu z 10-15 wieku

 •  

  pokaż komentarz

  Mówcie co chcecie ale dawno w Polsce nie było aż takiego chamstwa. Co ci ludzie wypisują i mówią to głowa mała.Wszystko jest upolitycznione. Założyłbym rurki " lewak,pedał,zdychaj", ubiorę koszulkę z Żołnierzami Wyklętymi "prawak,naziol, kaczysta". Sam czasem używałem takich słów jak lewak,czy prawak i być może przesadzałem. Śmierć dużo zmienia. Nie jestem za jakąś inwigilacją czy donoszeniem, ale wszystkie te wpisy o życzeniu śmierci powinny być rozpatrywane.

  •  

   pokaż komentarz

   @fm08: zyczenia smierci tak, sa zle, ale cos chyba musial miec na sumieniu, dowiemy sie za jakis czas.

  •  

   pokaż komentarz

   @fm08: Przykład niestety, ale idzie z góry... Adamowicz jeszcze walczył o życie, a politycy już dotabiali propagandę do jego tragedii.

  •  

   pokaż komentarz

   @fm08: Powiem tak wszedłem wczoraj na stronkę o marszu odnośnie tych dzików. Studiowałem ekonometrie ,znam sie na broni. Wziąłem ogólno dostępne dane, pewne obliczenia. Napisałem pismo do PZL i dostałem odpowiedź. Przedstawiłem swoje zdanie pewne obliczenia i dowód na piśmie na pewne teorie na tej grupce "ekologów".Najgorsze że były to osoby które kojażylem z przedszkola ,koloni czy czasem ze szkoły, była nawet moja pani pedagog z gimbazy. Nie jakieś anonimy, Zostałem zakrzyczany od morderców wąsaczy mordujących z ambony , debili ,nieuków, frustratów seksualnych, i cholera wie czego jeszcze. Osoby które deklarują pracę w bankach i na uczelniach zamiast wykazać mi jakieś niedociągnięcia czy błedy w obliczeniach nie umiały powiedzieć co jst nie tak. Gdzie się mijam z faktami. Złościli sie atakowali , Mówili że atak to nei atak ,żeby za chwilę znowu naobrażać. O dziwo najlepsze w tym są kobiety. Mówią ci że jesteś maniakiem i debile po czym po zwróceniu uwagi przekonują mnie że jestem uprzedzony do osób chorych na manię i debilizm i że to nie są perioratywne określenia . Ostatecznie wyszło że mając 164-170 tys dzików i tak wymordujemy 200 tys i to wina polityków i moja. Prosiłem o dane. Prosiłem o jakieś opracowania tych naukowców co sie niby podpisali pod prostestem. No nic. Tylko że jestem propagandzistą i tyle sie dowiedziałem . Nawet wrzuty na matkę i ojca. No po prostu wiocha. I tak jest ze wszystkim . Każdy temat robi podział. Górnicy, lekarze, przedsiębiorcy(Janusze) , prości ludzie starej daty (nosacze), młodzi ambitni norniki, beneficjenci 500+ ,imigranci, emigranci zdrajcy , złe kobiety (redpill) ,dobre kobiety (kult matki polki) . Jazda po każdym z każdym dla każdego. Zaczęło sie już gdy Grażyna Żarko wzięła udział w eksperymencie .Już wtedy pewni mądrzy ludzie ostrzegali co sie dzieje

   Z tego miejsca chciałbym pochwalić wykop bo jest to jedno z niewielu miejsc w polskim internecie gdzie najgorsze co mnie spotyka to minusy czy nazwanie dzbanem. Dostaję często ciekawe odpowiedzi od ludzi z przeciwnej strony. Na kompletną dzicz trafiłem 2-3 razy przez 4 lata. To malutko naprawdę. Zwłaszcza że tutaj jesteśmy nickami a na takim FB ludzie plują jaden gdzie widzę ich psa kota dzieci i jak mają w kuchni. Masakra.

  •  

   pokaż komentarz

   @DonMirabello: A mogę Cię prosić o treść tej analizy? Z każdje strony dostaję sprzeczne dane i cięzko w tym temacie sięustosunkować.