•  

  pokaż komentarz

  Nic się nie będzie zwracał bo go wsadzą do psychiatryka.

 •  

  pokaż komentarz

  Trochę w tej analizie brakuje mi momentu, w którym Pan Stefan po wyjściu trafia w odmęty prawicowych internetów (kto wie, może i wypok), gdzie już mu prorządowe gównoportaliki i gównokanaliki na YT masywnie tłumaczą, że w zasadzie to za całe zło (w tym to wyrządzone przez Pana Stefana) odpowieda Platforma Obywatelka, której jednym z bardziej obrzydliwych przedstawicieli jest właśnie Adamowicz.

  Ja oczywiście wiem, że wypok boli o to dupa, ale nikt kto ma odrobinę RIGCZ nie przyjmie tego, że taki nikt jak Pan Stefan bez nakierowania wszechobecnej prorządowej propagandy dowiedziałby się samodzielnie kim w ogóle jest ten cały Adamowicz.

 •  

  pokaż komentarz

  Śmiejemy się z Norwegii a tam jest ponoć najmniej recydywy, także trzymanie kolesia z chora głową z innymi bandziorami nie odnieslo skutku resocjalizacji?

  •  

   pokaż komentarz

   @chbukowski: Znając życie nikt nie uwzględnił tego, że przed napadami na bank leczył się psychicznie i traktowali go w ZK jak zwykłego kryminalistę.

  •  

   pokaż komentarz

   Śmiejemy się z Norwegii a tam jest ponoć najmniej recydywy, także trzymanie kolesia z chora głową z innymi bandziorami nie odnieslo skutku resocjalizacji?

   @chbukowski: także ≠ więc

   pokaż spoiler także = też


   ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @chbukowski: Z państwa, w którym można dowolnie przedłużać raz wydany wyrok nie należy się śmiać, lecz je szkalować.

  •  

   pokaż komentarz

   @chbukowski: Polska - zachowuje się jak jeszcze takie niedorozwinięte dziecko: "Ja sama! Ja sama!"
   Nie są brane gotowe wzorce postępowania, bo nikt się pewnie nie kontaktuje z odpowiednikami na przykład w Norwegii. Nie ma wymiany doświadczeń na bieżąco - co najwyżej od święta i jedynie na poziomie akademickim lub anegdotycznym.

   Nawet zgodnie z blogiem - uczą się w polskich więzieniach roszczeniowości, arogancji, stanowczości i brutalności.
   Ludzie w polskich więzieniach traktowani są jak zwierzęta, a później zdziwienie, że zachowują się po wyjściu właśnie, jak zwierzęta - że są tak zacofani, że nie potrafią się w życiu odnaleźć, więc trafiają do więzienia z powrotem.
   Jak sobie więzienia nie radzą, to później więźniowie trafiają do psychiatryków, gdzie pewnie uwarzywia się ich już farmakologicznie. To nie jest naprawianie, ale dalsze niszczenie i zamiatanie problemów pod dywan, gdzie dalej dojrzewają w niekontrolowanym kierunku i w ukryciu.

  •  

   pokaż komentarz

   @chbukowski: Śmiejemy się z Norwegii

   @Vanni: Z państwa, w którym można dowolnie przedłużać raz wydany wyrok nie należy się śmiać, lecz je szkalować.

   A co to, w Polsce masz inaczej niby?

   Polska - zachowuje się jak jeszcze takie niedorozwinięte dziecko: "Ja sama! Ja sama!"
   Nie są brane gotowe wzorce postępowania, bo nikt się pewnie nie kontaktuje (...) Nie ma wymiany doświadczeń na bieżąco - co najwyżej od święta i jedynie na poziomie akademickim lub anegdotycznym.


   @976497: widzę, że mamy specjalistę na sali z inside info, który wie jak jest xD

   (...) uczą się w polskich więzieniach roszczeniowości, arogancji, stanowczości i brutalności. (...) Ludzie w polskich więzieniach traktowani są jak zwierzęta, a później zdziwienie, że zachowują się po wyjściu właśnie, jak zwierzęta (...) Jak sobie więzienia nie radzą, to później więźniowie trafiają do psychiatryków, gdzie pewnie uwarzywia się ich już farmakologicznie. To nie jest naprawianie, ale dalsze niszczenie i zamiatanie problemów pod dywan, gdzie dalej dojrzewają w niekontrolowanym kierunku i w ukryciu.

   @976497: Jaka demagogia, k@%#a XD
   popatrz sobie na Stany, gdzie masz wielomilionowy biznes-machine, gdzie na porządku dziennym "problematycznym" osadzonym serwowany jest pobyt w tzw. "dziurze" (ang. pot. hole; oficjalnie: solitary confinement) - co ma okazuje się dramatyczny wpływ na psychikę człowieka i podchodzi pod tortury, a przez administrację nie jest nawet oficjalnie uznawane za karę, co jedynie za "administracyjne przemieszczenie środka trwałego" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Potem popatrz na więzienia w Rosji, czy Ameryce Południowej (dokumenty znajdziesz też i na Netflixie).

   A potem tu wróć i pisz dalej o niedorozwiniętym dziecku - Polsce, debilu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   --
   Generalnie tak nie obrażam, ale ty obrażasz mój kraj, więc sobie pozwalam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @carbyne: Jeśli wiesz więcej o systemie penitencjarnym, to pisz.

   Z tego, co doświadczyć można w Polsce jest tak, jak ja piszę. Odwiedzam Polskę i doświadczalnie sprawdzam co się dzieje. Mam porównanie, bo mieszkam w kilku innych krajach. Polska jest jeszcze daleko za zachodem w wielu kwestiach. Ładne fasady budynków, których ostatnio coraz więcej w Polsce, a które mogą sprawiać wrażenie ucywilizowania, to jedynie wrażenie - to nie jest jeszcze wskaźnik rozwoju i nie jest to brane nawet pod uwagę przy tego typu ocenach.

   solitary confinement

   Odpowiednia izolacja nie jest niczym złym. Niektórzy ludzie sami się izolują (incels), bo jest to czasem lepsze, niż życie w społeczeństwie. Nie każdemu to odpowiada, ale ja też nie mam zamiaru nikogo do tego zmuszać, jeśli takie warunki nie są z nim kompatybilne lub nie zdaje sobie sprawy, jakie to przynosi korzyści.

   Generalnie tak nie obrażam, ale ty obrażasz mój kraj, więc sobie pozwalam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Mnie to nie rusza.
   Za to Ty bezsensownie bronisz rzeczy pospolite przed znieważeniem. Robisz tak samo jeśli ktoś obraża AGD lub na przykład jakieś napoje?

  •  

   pokaż komentarz

   @976497: Jeżeli cię temat interesuje, to tak na teraz z kapelusza, myślę że mogę ci gorąco polecić świetny materiał ogarniętej ekipy Kurzgesagt - "Dlaczego <<Wojna o Narkotyki>> to jedna wielka porażka", który zresztą warto znać i sam z siebie; a raczej dotyka problemów które mogą cię zainteresować i być może poszukać coś dalej. Szybka zajawka:

   Ponad 40 lat temu Richard Nixon ogłosił nadużywanie narkotyków wrogiem publicznym numer jeden i rozpoczął globalną kampanię pod nazwą <<totalnej wojny z narkotykami>> na niespotykaną dotychczas skalę. Dzisiaj, kiedy wyniki tego "eksperymentu" już wróciły, jasno widać, że cała ta walka okazała się dołującą porażką na wszystkich polach z nieoczekiwanymi i niszczycielskimi skutkami ubocznymi. Masowa inkarceracja, korupcja, wzrost agresywności ataków w Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce; systemowe łamanie praw człowieka w wielu na świecie, zrodziło negatywne konsekwencje dla milionów istnień przy jednoczesnym bogaceniu się karteli. Jak do tego doszło?!

   Ładne fasady budynków (...) to nie jest jeszcze wskaźnik rozwoju i nie jest to brane nawet pod uwagę przy tego typu ocenach.

   @976497: jeszcze nie jest? i nawet nie jest brane pod uwagę? kurde no co jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Odpowiednia izolacja nie jest niczym złym. Niektórzy ludzie sami się izolują (incels), bo jest to czasem lepsze, niż życie w społeczeństwie.

   @976497: ZUPEŁNIE co innego.
   Patrz bardziej na różnice pod kątem: "wybór stylu życia singla" -- a -- "deprywacja sensoryczna" oraz "alienacja psychospołeczna" i te klimaty.

   @976497: Z tym obrażaniem to myślałem, że jesteś tym legendarnym "opłacanym przez szekle, do plucia na własny kraj i skłócania ze sobą nawzajem Polaków" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Za to Ty bezsensownie bronisz rzeczy pospolite przed znieważeniem. Robisz tak samo jeśli ktoś obraża AGD lub na przykład jakieś napoje?

   @976497: Pospolite rzeczy, serio?
   - Twoja ojczyzna jest jak niedorozwinięte dziecko: "ja samo! ja samo!"
   - HURR DURR ty taki siaki i owaki
   - No i co się rzucasz? Kraj, ojczyzna - rzecz pospolita, jak AGD lub jakiś napój...

   Serio?!

  •  

   pokaż komentarz

   @carbyne:

   "deprywacja sensoryczna" oraz "alienacja psychospołeczna"

   Od samego początku nie piszę o żadnej deprywacji sensorycznej i alienacji psychospołecznej, ale o #azylboners - czyli o izolacji od złego (możesz sobie sprawdzić wyżej co napisałem).
   Skazany wciąż powinien mieć dostęp do narzędzi dzięki którym nie zatraci swoich umiejętności, ale będą one mogły być wykorzystywane na rynku pracy w dobrym celu. Nawet do internetu mógłby mieć dostęp, ale za firewallem ograniczającym mu na przykład możliwość niekontrolowanej wypowiedzi. Za kratami i tak nikomu krzywdy nie zrobi, no bo jak?

   Pospolite rzeczy, serio?

   To przedstawię tę sprawę inaczej.
   Założyłem przed chwilą swoje własne państwo (teoretyczne). Nazywa się Gówno Niepospolicie Ponadprzeciętne.
   Możesz je sobie teraz obrażać. Sprawdzisz sobie, czy ja zacznę (lub ktokolwiek inny) bronić jego dobrego imienia, bo może się okazać, że warto bronić jakieś dobre imię jakiegoś państwa (choćby tylko teoretycznego).

  •  

   pokaż komentarz

   @carbyne: Jeszcze inaczej...

   Skoro więźniów izoluje się od społeczeństwa, to więźniowie również powinni być od siebie odizolowani. Powód jest prosty, choćby zgodnie z polskim przysłowiem - "kto z kim przystaje, taki sam się staje".

   Jeśli jakieś państwo może obrazić jakiś noname z sieci, to jest to słabe państwo. Moje państwo teoretyczne jest w takim razie silniejszym państwem, bo nie da się jego obrazić.

  •  

   pokaż komentarz

   @976497: Strasznie zamotałeś teraz tak, że mam poważne wątpliwości dotyczące sensu tego wątku xD

   Od samego początku nie piszę o żadnej deprywacji sensorycznej i alienacji psychospołecznej, ale o #azylboners - czyli o izolacji od złego (możesz sobie sprawdzić wyżej co napisałem).

   @976497: "Od samego początku", czyli od poprzedniej wiadomości i słów: "Odpowiednia izolacja nie jest niczym złym."? Ponadto: dzięki za dobrą radę, ale tak jakby to ja wprowadziłem wątek "umieszczania w dziurze" jako kontrargument na twoje paplanie - więc jak już to ja mogę o czymś pisać i coś mieć na myśli i ci wytłumaczyć, nie odwrotnie xD

   Za kratami i tak nikomu krzywdy nie zrobi, no bo jak?

   @976497: Na prawdę nie potrafisz wymyślić istnienia sposobów na uprzykrzanie komuś życia, mając do dyspozycji "tylko" Internet?

   pokaż spoiler Firewall nie służy do kontroli wypowiedzi - pilnuje obecności pakietów na odpowiednich portach, nie zagląda co się w nich znajduje; co znaczy, że firewall zajmuje się kwestią ilościową, a nie jakościową.


   To przedstawię tę sprawę inaczej. Założyłem przed chwilą swoje własne państwo (teoretyczne). (...) Możesz je sobie teraz obrażać.

   @976497: ...XD

   Jeszcze inaczej... Skoro więźniów izoluje się od społeczeństwa, to więźniowie również powinni być od siebie odizolowani. Powód jest prosty, choćby zgodnie z polskim przysłowiem - "kto z kim przystaje, taki sam się staje".

   @976497: ...czy ty to na serio te słowa piszesz

   Jeśli jakieś państwo może obrazić jakiś noname z sieci, to jest to słabe państwo. Moje państwo teoretyczne jest w takim razie silniejszym państwem, bo nie da się jego obrazić.

   @976497: ... czy o co tu chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego pozwala się ewidentnie ograniczonemu umysłowo facetowi, leczonemu na schizofrenię przez kilka ostatnich lat po prostu wyjść sobie, z dnia na dzień, na łono społeczeństwa.. Przeciez to nie moglo się udać.. Może jakiś przymusowy okres przejściowy na oddziale psychiatrii? Jest taka możliwość. A jego przeszłość, brak perspektyw i choroba to solidne podstawy do podejrzenia, że mógł zagrażać życiu swojemu lub innych. Naprawdę patrzac na ilość prowizorki jaka odwalamy we wszystkich dziedzinach życia to cud, że tragedii jest u nas względnie mało.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego więźniowie w zakładach karnych mogą 'rozwijać' się w swoim fachu? Przez 5 lat jadł i ćwiczył sobie za nasze pieniądze. Nabrał teżyzny i zwinności żeby posługiwać się nożem. A wystarczyło by aby więźniowie mieli ograniczoną dietę. 800kcal dziennie max. Każdy więzień ważący powyżej 50kg na przymusową dietę. Po wyjściu nie miałby nawet siły przepchac się przez tłum ludzi..