•  

  pokaż komentarz

  Co zarzuca?
  1. Islam podbijał mieczem inne kraje.
  2. Nazywa ich idiotami, dziwi się że nie chcą rozmawiać, mówi że są mało inteligentni.
  3. Islam nawracał ludzi siłą.
  4. Znowu nazywa ich idiotami, bo nie chcą podążać za Chrystusem.
  5. Przedstawia ich słowa przedrzeźniając je jak przedszkolak.
  6. Nazywa ich imbecylami.
  7. Wydziera się że powinni jebnąć Koranem i zamiast tego czytać Nowy Testament.
  Ja p%!@#$?ę, ludzie, jakie wzory tutaj promujecie? Jak można takie gówno wykopywać?
  Nic dziwnego że jest dużo wykopów a mało komentarzy - nikt tego szajsu nie oglądał, bo jak ktoś by to zrobił to zrozumiałby, że to jakiś wariat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Karkasonne: zupełnie jakby pisał o chrześcijanach sprzed kilkuset lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @torelek: rozumiem, że nie dostrzegasz tych setek lat ewolucji?

  •  

   pokaż komentarz

   @dawid19791: właśnie chyba dostrzega te setki lat

  •  

   pokaż komentarz

   @Karkasonne: Nie trzeba oglądać, wystarczy opis, żeby stwierdzić, że to wywód wariata. Po prostu spora część wykopu to ludzie, którzy popierają takie zachowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   zupełnie jakby pisał o chrześcijanach sprzed kilkuset lat.

   @torelek: Dokładnie, cywilizacja islamska jest kilkaset lat opóźniona w rozwoju w stosunku do cywilizacji łacińskiej

  •  

   pokaż komentarz

   @torelek: u Słowian też przemoc... a jakby pisał o jaskiniowcach to wogole, sama przemoc religijna

  •  

   pokaż komentarz

   @Karkasonne: Ten religijny świry mówi, że powodem tego, że islam ma miliard członków (o ok. 600 mln się pomylił) jest to, że nawracają siłą. Chrześcijaństwo za to ma 2,17 mld dlatego, że indoktrynują religijnie dzieci, z reszta wszystkie największe religie to robią. Śmieszny jest ten pastor, pluje jadem, a niby taki chrześcijanin. Porównuje koran z nowym testamentem, niech ze starym porówna, tam nie brakuje niemoralnych i nieludzkich zachowań aprobowanych przez jachwe. Śmieszą mnie ludzie którzy uważają, że chrześcijaństwo jest zabezpieczeniem przed islamem. Ciekawe kto jest bardziej podatny, żeby stać się wyznawcą islamu? Człowiek, który wierzy w coś (na co nie ma żadnego dowodu) tylko dlatego, że tak został wychowany, czy człowiek, który być może był wychowywany w jakiejś religii (w przypadku Polski najprawdopodobniej będzie to chrześcijaństwo) ale sam doszedł do tego, że nie ma na to żadnych dowodów i postanowił nie wierzyć. Od razu uprzedzam komentarze typu, że np. UK jest dużo niewierzących, a mimo to przechodzą na islam i nawet jadą walczyć po stronie ISIS. W UK dużo ludzi wierzy we wróżby, do tego są uniwersytety, gdzie można studiować astrologię. Moim zdaniem ten pastor ma podobne myślenie do radykalnych islamistów, bo sam jest radykałem. To jest właśnie najgorsze w religiach i jak dla mnie świat bez religii byłby nieco lepszym miejscem.

  •  

   pokaż komentarz

   @dawid19791: No, trzeba przyznać, że wyewoluował na iście przykładnego chrześcijanina.

  •  

   pokaż komentarz

   Panie @Karkasonne: trochę przeinaczyłeś wypowiedź Pastora. On mówił, że Islam to religia zbudowana na przemocy, kłamstwie, niewolnictwu, pedofilii, czyli wszystkim czym teraz nie jest Chrześcijaństwo. Można mieć zarzuty do Kościołów Chrześcijańskich, ale żaden z nich nie próbuje wprowadzać prawa z VIII wieku, a to robi Islam. Chrześcijaństwo wyciąga wnioski i zmienia się, dzięki wewnętrznym podziałom i uniom między innymi. Pastor ma racje promocja dewiacji i ich akceptacja to co innego niż napiętnowane przypadki w Kościołach Chrześcijańskich. Poruszył też sprawę mowy nienawiści, że każdy kto nazywa zboczenia - zboczeniami, czyli mówi prawdę jest posądzany o mowę nienawiści. Zasługa tego jest m.in. z Islamu i Judaizmu, czyli religii prymitywnych w zachowaniach międzyludzkich, zezwalającymi chociażby na pedofilię.

 •  

  pokaż komentarz

  Morderczego, agresywnego, fałszywego proroka który bluźni przeciw Chrystusowi

  Uuuuu. Mój magiczny niewidzialny przyjaciel jest lepszy od waszego niewidzialnego przyjaciela.

 •  

  pokaż komentarz

  Chciałbym tylko przypomnieć, że tydzień temu ten pan służył mi jako przykład fanatyka :P
  https://www.youtube.com/watch?v=YphJE0Ymsso

  źródło: fanatyk.png

 •  

  pokaż komentarz

  A która to religia nie jest tępa?

  •  

   pokaż komentarz

   @gierape: Sikhizm na przykład. Buddyzm ma fajne motywy.
   W ogóle mówienie że religia jest tępa albo nie, to jak mówienie że ogólnie jakiś człowiek jest głupi a może być tak, że w jednej dziedzinie jest dobry i mądry a w drugiej jest słaby i głupi. Tak samo religie.
   Na przykład Islam i Judaizm są świetne w podtrzymywaniu wspólnot. Setki lat grupy wyznawców potrafią trzymać się razem w obcym środowisku.

   Sikhizm jest religią wymagającą od swoich wyznawców szczegółowego przestrzegania zasad moralności, diety i sposobu ubierania się. Ważnymi punktami etyki sikhizmu są: wymóg samodzielnego utrzymywania się z uczciwej pracy, wzajemnego wspierania się i służby dla całej społeczności oraz równości wszystkich wyznawców.

  •  

   pokaż komentarz

   @gierape: Satanizm jest całkiem spoko, jednym z przykazań jest by sobie nie żałować niczego w życiu ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice: ogólnie wszystkie religie są tępe, z definicji. Zbiór zasad obowiązkowych do stosowania bo "niewidzialny pan z nieba" tak powiedział...

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice religia to opium dla ludu. Poza tym nazywanie buddyzmu religią jest lekko naciągane.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: @Radziey: Powtarzacie oklepane frazesy.
   A ludzie potrzebują prowadzenia i celu. Tam gdzie nie ma religii pojawia się więcej innych ideologii. A wiele osób traktuje religię właśnie jak ideologię, zbiór zasad i reguł, wspólnotę która chce osiągnąć wspólny cel i wiele innych. Coraz mniej ludzi traktuje religię jako coś przymusowego i postępuje bo boi się wiecznego potępienia czy innej kary zdefiniowanej w tej religii.

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice ten "zbiór zasad i reguł" zdecydowana większość traktuje tak jak jest akurat wygodnie czyli na ogół mają to w dupie.

   Ten oklepany frazes był nie mój ale pewnie Ty wiesz lepiej( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Ten oklepany frazes był nie mój ale pewnie Ty wiesz lepiej( ͡º ͜ʖ͡º)

   @kolorofon: No gdyby był twój, to na logikę nie byłby oklepanym frazesem a oryginalnym tekstem geniuszu.

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice jak miło podyskutować z kimś religijnym który na dodatek wie o czym mówi.

  •  

   pokaż komentarz

   jak miło podyskutować z kimś religijnym

   @kolorofon: Ciekawe jest wyciąganie wniosków z dupy przez wykopki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem tak religijny że chodzę na wesela i pogrzeby. Ale nie jestem też przesyconym nienawiścią do kościoła kucem. Uważam, że wszystko dla ludzi i religia wyznawana w odpowiedni sposób - świadomy i kontemplacyjny a nie oparty na walce z innymi i strachu - to tylko korzyść dla ludzi i wspólnoty.

  •  

   pokaż komentarz

   jesteś taki mądry.

   @kolorofon: Uznaję to za przyznanie mi racji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice nie do końca.

   Religia to jest opium dla ludu - swoim głębokim wywodem nt tego, że niektórzy jej potrzebują po prostu to potwierdziłes. Jeżeli dodamy do tego, że "opium dla ludu" nazwałeś oklepanym frazesem wyłonił mi się obraz rozmodlonego smarkacza który nie wie o czym mówi chociaż ma trochę racji podejrzewając, że nie jest ostatnim idiotą. Wierzę już, że nie jesteś rozmodlony.

   Zbyłem Cię tym tekstem o mądrości bo, już wiesz dlaczego, przypomniało mi to wszystko klasyczne szachy z gołębiem. Praktycznie od pierwszej Twojej wypowiedzi.

   To tyle, pozdrawiam cieplutko i dobranoc.

  •  

   pokaż komentarz

   Religia to jest opium dla ludu - swoim głębokim wywodem nt tego, że niektórzy jej potrzebują po prostu to potwierdziłes

   @kolorofon: Opium dla ludu sugeruje, że religia tym ludziom szkodzi a ja napisałem coś innego. A że ktoś czegoś potrzebuje? Jak ludzie potrzebują wysiłku fizycznego dla dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego to też opium dla ludu? Jak ludzie potrzebują rozrywki umysłowej, to teatr, kino czy gra w szachy to też opium dla ludu?
   Jak się wyciąga wnioski, to najpierw trzeba przedstawić jakieś sensowne podstawy.

   Zbyłem Cię tym tekstem o mądrości bo, już wiesz dlaczego, przypomniało mi to wszystko klasyczne szachy z gołębiem
   Ja mam to wrażenie cały czas na wykopie. Szczególnie z gościem który od początku nie posługuje się żadnymi argumentami bo i tak uznaje, że dyskusja nie ma sensu. A więc od początku świadomie traci swój i czyiś czas. Co można powiedzieć o takim człowieku?

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice jedna z niewielu rzeczy za które Marksa nie mam ochoty rozstrzelać: pisał o uśmierzaniu bulu a nie szkodzeniu. Resztę, a jest o czym myśleć, sobie wydedukujesz jakoś (albo i nie).

   To był właśnie mój argument, w sumie nie do końca "mój" ale to już wiesz. Wg mnie jest kluczowy ogólnie w dyskusjach o religiach.

   Btw buddyzm wg mnie (nie tylko wg mnie) religią nie jest więc i nie służy do uśmierzania.

   Resztę pominę milczeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice: buddyzm to raczej filozofia, a nie religia

  •  

   pokaż komentarz

   A która to religia nie jest tępa?

   @gierape:

   Jedi...

  •  

   pokaż komentarz

   @Radziey: jeżeli sprowadzasz religie do pana w chmurce, to zatrzymałeś się na etapie podstawówki. Wypadałoby się nie wypowiadać w temacie na który się nie ma zielonego pojęcia i odrobiny przemyślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice Mieszkajac kiedys w Londynie na hinduskiej dzielnicy natknalem sie na Sikhow. Poczytalem troche i poznalem kilku i zlego slowa powiedziec nie moge. Bardzo honorowi ludzie. Szczegolnie spodobal mi sie element w ktorym maja oni obowiazek dania jalmuzny a zakaz jej brania. Co za tym idzie np. w ich "kosciolach" ktore sa zarazem centrami kultury podobno mozna zjesc za darmo posilek. Ponadto nie maja hierarchi "koscielnej". Co tydzien ktos inny z danej "parafii" odprawia msze.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon

   Poza tym nazywanie buddyzmu religią jest lekko naciągane.

   Że co?! ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Radziey: A zdajesz sobie sprawę, że w niektórych religiach nie ma ani sztywnych zasad, ani pana na chmurce?

  •  

   pokaż komentarz

   @wasilas na start pierwsze co było na Wiki bo nie mam czasu akurat. Oczywiście są różne opinie, ja przedstawiłem ta z którą się zgadzam.

   "Jeśli pojęcie "religia" zdefiniować jako wiarę w rządzącego światem boga lub bogów i oddawanie mu czci, buddyzm nie jest religią, gdyż żadna wiara tego typu tutaj nie występuje"

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice

   Setki lat grupy wyznawców potrafią trzymać się razem w obcym środowisku

   I to jest jedyna ich zaleta. Jedyna.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: To odwiedź świątynię buddyjską przy najbliższej okazji i poobserwuj ludzi. Może zmienisz opinię bo w mojej ocenie naczytałeś się jakiś głupot. Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @wasilas któryś Mirek wyżej już pisał, że to raczej filozofia niż religia. Twoja definicja z tego co widzę opiera się na: jak jest duży budynek gdzie się "modlą" to religia.
   Modlą się? Tzn w takim sensie jak u nas? No właśnie co oni tam sobie wg Ciebie po cichu powtarzają? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Nie wiem czy głupoty ale fakt, że był czas kiedy temat mnie bardzo interesował. Też pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie znane wszystkie są raczej tępe, kiedyś odegrały ważną role, dziś wg mnie opóźniają rozwój ludzkości...

  •  

   pokaż komentarz

   @gierape: Jednak islam jest posrany totalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   zbiór zasad i reguł, wspólnotę która chce osiągnąć wspólny cel i wiele innych.

   @masz_fajne_donice: tylko, że ten zbiór zasad spowalnia rozwój.

  •  

   pokaż komentarz

   @gierape

   A która to religia nie jest tępa?

   Trzeba było zadać to pytanie mamie gdy wiozła cię na zeszłotygodniową mszę.

   W internecie każdy twardy ateista, ale tego typu teksty prawie zawsze są owocem braku jaj gdy mama karze zakładać lakierki w niedzielę rano.

   Religia gupia, fizyka kfffantowa, dinożarły....
   -Brajanek! Zostaw ten telefon i zakładaj muchę, raz!
   A spróbuj mi tylko do spowiedzi nie pójść!

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: Nie mierz wszystkich swoją miarą. To co podałeś to klasyczny przykład jak nie prowadzić dyskusji. Tworzysz całą tyradę wymyślonych sytuacji, a później próbujesz ich używać do wyśmiewania oponenta. To aż smutne, że można tak bardzo nie umieć dyskutować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rzuku
   Do czego tu się odnosić?
   Do bezmyślnego hasełka zasłyszanego gdzieś w sieci?
   Przecież oprócz obelgi nie ma tam żadnej treści.

   Typowy frustrat rzucający hasłami typu "a która religia nie jest tępa", "a która dziewczyna nie jest kurwą", "a który polak nie jest złodziejem", "a który francuz nie jest tchórzem".

   Teraz nagle chcesz prowadzić dyskusję?
   Może trochę kuźwa za późno?

   Wpada gimbus na wykop i równa cywilizację chrześcijańską z bandą pustynnych obcinaczy głów.
   A jak ktoś go wyśmieje to zlatują się płatki śniegu, że dyskusja zbyt mocna.

   Trochę godności hipokryci.

   Ale który ateista nie jest hipokrytą?

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: I to niby usprawiedliwia twoje zachowanie? Nie wiesz co możesz wnieść do dyskusji to nie wnoś nic. Zachowujesz się jak dziecko, które nie wie co powiedzieć, więc zatyka uszy i krzyczy "dupa, dupa".
   Jeśli nie wiesz co go popchnęło do takich poglądów to pytaj o powody i dowody, nie podoba ci się generalizacja to to napisz, a nie bawisz się w taką dziecinadę.

   Teraz nagle chcesz prowadzić dyskusję?
   A kiedyś nie chciałem? Czy może po czytaniu muszą ci oczy odpocząć? Nie rozumiem co tu blokuje dalszą dyskusję

   Wpada gimbus na wykop i równa cywilizację chrześcijańską z bandą pustynnych obcinaczy głów.
   A potem wpada drugi który jako odpowiedzi używa "ty na pewno jesteś dzieciakiem, więc nic co piszesz nie ma znaczenia, do mamy idź".
   Denerwujesz się, bo generalizują, a sam robisz dokładnie to samo tylko w jeszcze paskudniejszej wersji.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko, że ten zbiór zasad spowalnia rozwój.

   @TheNewGuy: Chrześcijańska Europa rozwinęła się znacznie szybciej, niż ateistyczne Chiny. Nie ma reguły.
   USA było bardzo religijne- też miało spowolniony rozwój?

  •  

   pokaż komentarz

   Chrześcijańska Europa rozwinęła się znacznie szybciej, niż ateistyczne Chiny

   @masz_fajne_donice: wcale nie, Chiny były dużo bardziej rozwinięte od europy poza marynarką wojenną, którą brytyjczycy ich zablokowali. To chiny wynalazły proch przed europą i dużo innych wynalazków. Gdyby miały konkurencje w swoim rejonie, to wykorzystanie prochu było by na wyższym poziomie niż w Europie, gdy Brytyjczycy ich zniewolil, ale zrobili to głównie dzięki flocie, której Chińczycy poprostu nie potrzebowali. Poza tym, Chiny wcale nie były ateistyczne. Ciekawe jest to, że Rzym miał lepszą technologię w roku 200, niż europa w roku 800. 600 lat poszło wp##@u z powodu wynalezienia chrześcijaństwa. Wyobraź sobie, gdzie bylibyśmy gdyby nie legenda o jezusku i chęć jej wykorzystania dla celów polityczno/zarobkowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rzuku
   Generalizuję, żebyście posmakowali trochę własnej hipokryzj od tej drugiej strony.

   A kiedyś nie chciałem

   Wskoczyłeś wywalając drzwi z kopa, widząc że nie prowadzę cywilizowanej dyskusji z troglodytą sypiącym obelgami w stronę cywilizowanego świata.

   No trudno, peszek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: Nie wiem czy przypisać to pod jakąś paranoję czy po prostu pod nieobycie z ludźmi. Nawet teraz nie potrafisz dyskutować normalnie, pomimo, że znajdujesz czas, żeby mi odpisać, a dyskutuję z tobą jak człowiek. Nie wiem z iloma mną rozmawiasz, że zwracasz się do mnie jak do grupy, ale twoja wypowiedź nie była hipokryzją, a po prostu głupotą.

   Wskoczyłeś wywalając drzwi z kopa, widząc że nie prowadzę cywilizowanej dyskusji z troglodytą sypiącym obelgami w stronę cywilizowanego świata.
   Już pomijając głupotę końcówki zdania, nie wiem czy to ma być argument, bo to jakbyś napisał "zobaczyłeś że zachowuję się głupio. Szkoda", bo tak się składa, że nawet jakby subop napisał "wieżący jedzom guwno" to twoje zachowanie byłoby wciąż uwłaczające.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kismeth: bez przesady. Jako niewierzący wolałbym mieszkać w chrześcijańskim kraju, a nie w muzułmańskim. A najlepiej w takim czeskim.

  •  

   pokaż komentarz

   @inozytol: ciekawe za co dostajesz minusy. przecież ateiści są dla islamistów znacznie gorsi niż chrześcijanie i pewnie by Cię zabili

  •  

   pokaż komentarz

   @dawid19791: Ciebie też zaminusowali XD "Mame widzisz minusy, to dajesz minus", wykop w całej okazałości. Przecież faktem jest, że IS często oszczędzało chrześcijan, a zabijało ateistów. Nawet w WB taksówkarz muzułmanin usiłował zabić uderzając ciężkim przedmiotem w głowę pasażera, tylko dlatego że ten był ateistą. Islam dla ateistów jest o wiele gorszy niż chrześcijaństwo, nawet w cywilizowanych krajach zachodu. Ideałem było by życie w społeczeństwie bez tych dwóch durnych religii, ale z dwojga złego już wolę złagodzone zębem czasu chrześcijaństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @dawid19791: Raczej chodzi o to, że nie powinniśmy patrzeć na to w kontekście "jakbym miał wybierać mniejsze zło". Teren między dyskoteką, a monopolowym jest lepszym miejscem na budowę domu niż tereny podmokłe, ale w obu przypadkach nie powiem, że to dobre miejsce.