•  

  pokaż komentarz

  Tylko zacytuje – _"Fundacja im. Stefana Batorego _ niezależna, niedochodowa organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego. Wikipedia
  Założyciel: George Soros
  Założenie: 1988

 •  

  pokaż komentarz

  "blokowanie ekspresji krytyki"
  Jak nacjonaliści mówią kogo "zlikwidować" jako wroga narodu, rzucają gównem w ludzi którzy nie podzielają ich poglądów i życzą im śmierci to oczywiście jest to dla nich "ekspresja krytyki" ..
  Ale jak ktoś napisze, że coś na kościół to zaraz się bronią obrazą uczuć religijnych, jak ich skrytykujesz to zaraz zgłaszają moderacji żeby usunęli komentarz bo "ojkofobia!, zdrada narodu polskiego, sranie do własnego gniazda"
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  nie kneblują ust Polakom tylko trolom nie panującym nad swoimi emocjami. Poza tym to platforma do zgłaszania, inne organy rozpatrują czy karać konkretne osoby. Jak na ulicy kogoś zwyzywasz to możesz dostać od niego po mordzie i każdy to akceptuje. Jak w necie kogoś zwyzywasz i ta osoba zgłosi taką wypowiedź to wszyscy oburzeni..

  •  

   pokaż komentarz

   @nie_tak_szybko: Ten portal nie jest stworzony na potrzeby lokalne, tylko zagraniczne. Mogę się założyć, że ten portal będzie cytowany przez zagraniczne media i na jego podstawie będzie budowany wizerunek ludzi, którzy mają poglądy w opozycji od postępowego liberalizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @crew123:

   Ten portal nie jest stworzony na potrzeby lokalne, tylko zagraniczne. Mogę się założyć, że ten portal będzie cytowany przez zagraniczne media i na jego podstawie będzie budowany wizerunek ludzi, którzy mają poglądy w opozycji od postępowego liberalizmu.
   nie przesadzaj nie snuj teorii spiskowych. nikt nikomu nie zabroni kulturalnej krytyki - jak ktoś nie potrafi nad sobą panować ani ułożyć zdania bez zwyzywania kogoś albo życzenia komuś śmierci (albo jakiejś grupie społecznej, narodowej czy rasowej) to ma problem na własne życzenie. Jeżeli się z czymś lub z kimś nie zgadzam to potrafię to kulturalnie wyartykułować - w różnych debatach publicznych często występują ludzie o różnych poglądach i jakoś potrafią rozmawiać bez obrażania.
   Buractwa nie ma co bronić - jak ktoś się nie potrafi zachować to musi być przygotowany na reakcje innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @nie_tak_szybko: Każdy ma prawo do bycia burakiem i mieści się to w pojęciu wolnego słowa. Problem antysemityzmu i innych "mów nienawiści" tkwi w tym, że nie ma jasnych ram tych zagadnień. Obecnie to wygląda tak, że "poszkodowany" definiuje zakres tych tworów i to jest chore.

  •  

   pokaż komentarz

   @crew123:

   Każdy ma prawo do bycia burakiem i mieści się to w pojęciu wolnego słowa.
   Buractwo to szerokie pojęcie, mam na myśli też kłamstwo. Tylko jaką masz receptę na to gdy ktoś chce nazwać ciebie bardzo bardzo niekulturalnie, kłamać na twój temat, obrazić całą rodzinę i powie, że taka jest jego wolność wypowiedzi? oczywiście, że każdy ma prawo być burakiem, ale skoro wyzywasz to przygotuj się ze ciebie tez ktoś tak zwyzywa. jeżeli kłamiesz na czyjś temat, to nie dziw się, że na twój tez będą kłamać, blokujesz komuś wypowiedzi, to nie dziw się, że tobie będą blokować. Ja nie mam z tym problemu, nie zakazywałbym nikomu się wypowiadać - jak mnie ktoś obrazi to jest to sprawa pomiędzy mną a nim. Takie portale do zgłaszania "nienawiści" są tylko w pewnym sensie pośrednikiem pomiędzy stronami sporu (a przynajmniej powinny takie być). wynika to z faktu, ze istnieje w polskim prawie coś takiego jak naruszenie dobrego imienia i ochrona dóbr osobistych (czy jest to niezbędne, sam nie wiem). Jeżeli nikt nie zgłosi że czuje się obrażony to moim zdaniem nie powinny z treścią ani jej autorem nic robić. Tylko jak ktoś obraża całe grupy ludzi to zawsze znajdzie się ktoś obrażony. inna kwestia jeżeli ktoś namawia kogoś publicznie do przestępstwa - tutaj sytuacja jest dosyć skomplikowana. Natomiast trochę dziwi mnie gdy ten temat poruszają środowiska konserwatywne i narodowe, które same za wolnością za bardzo nie są: wspomniana przeze mnie obraza uczuć religijnych, próba blokowania różnych wydarzeń jak marsze równości czy spektakle teatralne które ich zdaniem nie są zbyt konserwatywne (delikatnie mówiąc), próba zakazania aborcji itd. trochę to zalatuje hipokryzją.
   Piszesz, że obawiasz się, że będzie cenzura krytyki liberalizmu - tak samo można się spotkać z cenzurą krytyki środowisk konserwatywnych

  •  

   pokaż komentarz

   Jak nacjonaliści mówią kogo "zlikwidować" jako wroga narodu

   @nie_tak_szybko: Kiedy tak mówili jacyś nacjonaliści? Nie wymyślaj wymyślaj sobie rzeczy żeby ci się światopogląd zgadzał.

  •  

   pokaż komentarz

   @masakrator_lewakow:

   Kiedy tak mówili jacyś nacjonaliści? Nie wymyślaj wymyślaj sobie rzeczy żeby ci się światopogląd zgadzał
   czyli hasło "śmierć wrogom ojczyzny" z którym nacjonaliści co chwile się afiszują to prowokacja przeciwników nacjonalizmu? Komentarze usuwane przez moderacje w znaleziskach o Żydach, gejach albo muzułmanach same się piszą?

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Katowice: narodowcy ustawili szubienice. Zawiesili na nich zdjęcia europosłów PO

  •  

   pokaż komentarz

   czyli hasło "śmierć wrogom ojczyzny" z którym nacjonaliści co chwile się afiszują to prowokacja przeciwników nacjonalizmu?

   @nie_tak_szybko: A co ma być dla wroga? Nagroda?

   A co powiesz na hasło "śmierć mordercom"? Też hejt spicz?
   Nie ośmieszaj się wykopek. No chyba, że uważasz, że nie ma czegoś takiego jak naród. Ale wtedy patrz na Izrael. Żydzi to podobno inteligentny naród.

   Katowice: narodowcy ustawili szubienice. Zawiesili na nich zdjęcia europosłów PO

   No to doczytaj co powiedzieli.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy ma prawo do bycia burakiem i mieści się to w pojęciu wolnego słowa.

   @crew123: A to się mieści?

   źródło: fkh.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Tarec: masz oryginał? to wygląda na jakąś sklejkę

  •  

   pokaż komentarz

   @stilewski: Bo to jest sklejka wybranych komentarzy, tych najgorszych - łącznie były ich setki i większość była pozytywna albo negatywna, ale cywilizowana. Ja nie próbuję tu udowodnić jaki jest obraz typowego Polaka, tylko to że bycie burakiem i wolność słowa mają swoje granice. Na pewien rodzaj języka przyzwolenia być po prostu nie może.

  •  

   pokaż komentarz

   @masakrator_lewakow a kto decyduje kto jest "wrogiem" obecna narracja na scenie politycznej to PIS vs wszyscy którzy się nie zgadzają z DEMOKRATYCZNIE powtarzam DEMOKRATYCZNIE wybrana wladza to wrogowie narodu, zdrajcy i sprzedawczyki.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy ma prawo do bycia burakiem i mieści się to w pojęciu wolnego słowa

   @crew123: serio? To jest ta wolność słowa?

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: comment_HjE0kCCGQD8U3o7R7vCo9YmpbaHVIlA8,w400.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Żeby się nie zesrali xD

  Pod każdym ich zgloszeniem jest np tak:

  "Wpis znieważający grupę ludności ze względu na wyznanie

  PODJĘTE INTERWENCJE

  14.11.2018

  Prokuratura Rejonowa Warszawa - Śródmieście odmówiła wszczęcia dochodzenia

  23.08.2018"

  Stowarzyszenie składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu.

 •  

  pokaż komentarz

  Zgłoszę wykop.pl - Ciekawe co się stanie :D