•  

  pokaż komentarz

  Chcą zbudować osiedle w miejscu niemal 1200-letniego grodu!

  No i..? To że w jakimś miejscu był 1200 lat temu gród po którym nic nie zostało, ma teraz oznaczać, że to miejsce ma zostać wyłączone z jakichkolwiek inwestycji po wsze czasy?

 •  

  pokaż komentarz

  Dwa lata temu w rozmowie z burmistrzem Diakunem zaproponowałam, by przy grodzie, na rogu ul. Dębowej i Asfaltowej umieścić tablicę informującą o najstarszym słowiańskim zabytku ziemi polickiej, a sam teren wzgórza uczynić miejscem spacerowym, np. historycznym parkiem – mówi czołowy znawca dziejów Szczecina i Pomorza Zachodniego, mieszkaniec Mścięcina. prof. zw. Tadeusz Białecki.

  – Pan burmistrz Diakun pomysł pochwalił, zaakceptował i obiecał zrealizować. I do tej pory czekam na kontakt w tej sprawie… Dlatego tak niemile zaskoczył mnie plac budowy na wzniesieniu przy ul. Asfaltowej.

  Skoro ten teren nie jest parkiem ani żadnym obiektem chronionym prawnie przed zabudową, to co zrobić.
  Teraz jak już tam jest plac budowy, ogrodzenie i maszyny to sobie można co najwyżej pojęczeć. Przecież za tym idą umowy i gruba kasa.

  Widocznie ten gród nie był na tyle ważny historycznie żeby nazywać go zabytkiem, czy miejscem pamięci. Koniec końców wszystko stare zostanie w końcu zabudowane przez coś nowego. To samo się tyczy naszych domów i grobów za kolejne 1000 lat.

 •  

  pokaż komentarz

  Akcja słuszna ale profil

  > starożytni Polacy - Słowianie

  brzmi śmiesznie i jeszcze ten orzeł Powstania Wielkopolskiego na tle kołowrota ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Cóż, ostatnio w Policach na każdym skrawku terenu powstają nowe budynki, osiedla. To konkretne wzgórze długo było nieruszane i wiecznie widziałem tam tabliczkę "na sprzedaż". Z plotek słyszałem, że teren jest nie do zabudowania ze względu właśnie te odkrycia archeologiczne. Ciekawe jak to się udało deweloperowi obejść...