•  

  pokaż komentarz

  Bo to najbardziej poroniony pomysł na jaki mogli wpaść. Sam pracuję jako sprzedawca i dla mnie każda niedziela nie pracująca oznacza około 200zł mniej wypłaty za każdy taki dzień. No ale w tym kraju oni wiedzą lepiej co nam potrzeba, zamiast mieć wolne w tygodniu i móc coś załatwić w urzędzie czy iść na zakupy na spokojnie to mam od zaj??@nia wolnych niedziel w które nie mam co robić. Zamiast gnić w domu to wolałbym to przepracować i dziecku kupić ubrań czy zabawek. No ale władza wie lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: spokojnie, zaraz Cie zjada debile, ze jestes glupi i powininenes sie cieszyc, ze masz wolne w weekend jak kazdy inny bo mozesz ze znajomymi do parku isc xD. Albo Ci napisza, ze w kraju 'x' tez sa sklepy zamkniete, a przeciez chcemy do Europy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda zmień zawód, weź kredyt nikt cię nie zmusza do pracy w handlu

  •  

   pokaż komentarz

   @Pepegus: takie porady z dupy zachowaj dla siebie, chyba że masz coś konstruktywnego do powiedzenia w temacie, lecz na to nie wygląda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pepegus: ironia? Nie ma dla niej miejsca na wykopie

  •  

   pokaż komentarz

   @Trelo: ironia to inteligentny sposób na wypunktowanie hipokryzji, tutaj jest to zwykły idiotyzm, a nie ironia

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: Przed zdobyciem władzy mówili, że ich ugrupowanie będzie wsłuchiwało się w uwagi obywateli, biura poselskie będą czynne dla wszystkich i tym mają się różnić od rządu PO-PSL. No i proszę, nic z nikim nie konsultują, przegłosowują co chcą, niekorzystne raporty BAS nie publikują. Jeśli ktoś zwróci na coś uwagę to zostaje kodziarzem i lewakiem. Czy tego oczekiwaliśmy po nowym rządzie, który miał zbudować lepszą i bardziej sprawiedliwą Polskę dla wszystkich?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pepegus nie tylko w handlu, swoja droga szpitale, ratownicy medyczni, policja, komunikacja, ksiadz tez niech maja wolne-tez im sie nalezy. Jak wszyscy to wszyscy.
   Moja praca jest ulozona pod harmonogram a nie grafik, czesto nie mam wolnych weekendow i jesli nie zrobie zakupow w tygodniu to oznacza ze mam miec w niedziele post?xd zwykle zawracanie dupy. Jezeli ludzie mowia ze cos nie ma racji bytu i im uprzykrza zycie, a i fiskus ma dwa dni w miesiacu mniej wplywow z podatkow to mowi to samo za siebie.jedzie komuna z daleka wtedy gdy inni nakazuj Ci zyc wg. ich wlasnego widzi mi sie.PiS to nie prawica. Co to za czasy kiedy rzad i banda balwanow mowi Ci kiedy mozesz a kiedy nie mozesz robic zakupow albo ile godzin mozesz przepracowac a ile nie, czy mozesz byc bogatszy czy tez nie, wspolczesnego niewolnictwa kolejna odslona.
   Zebys nie mowil ze jestem lewakiem, PO tez nie dzierze za odebranie UŻ w pierwotnej formie przez strajk poczty polskiej, nie mowiac o innych aferach.
   Polska to piekny kraj, ludzie calkiem przyzwoici tylko politycy jakby z innego wymiaru.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda Panie kolego, szanowny. Jakie gnicie w domu? Do kościoła, dzień święty święcić. Na tace groszem sypnàć, na cel zbożny. A, nie telewizja i leżenie w kanapie. Chyba taki był zamysł tej ustawy, o ile się nie mylę.

  •  

   pokaż komentarz

   przeciez chcemy do Europy xD

   @stormkiss: Tylko w cywilizowanym kraju pójście do kina i na pizzę (btw tych ludzi zakaz nie obejmuje) nie pożera 10% średniej pensji.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: jest jedna kwestia dotycząca wolnych niedziel, które nikt nie porusza, a zawsze mnie to w sumie interesowało. Pracując w handlu w miejscu gdzie jest zmianowy czas pracy ludzie mogli sobie kombinować i np robić weekendy (2 dni wolnego pod rząd) w środku tygodnia..teraz aby mieć normalny weekend musisz mieć wolne w sb. albo pon. co zakładam często może być mało realnym scenariuszem ze względu na to, że każdy chce mieć dwa dni wolne pod rząd. Osobiście mam pracę biurową i jakoś strasznie się w niej nie przemęczam mimo to nie wyobrażam sobie, że mógłbym odpowiednio wypocząć mając tylko jeden dzień wolnego między dniami pracującymi... Jak do tego podchodzą ludzie w handlu, bardzo jest to denerwujące?

  •  

   pokaż komentarz

   Albo Ci napisza, ze w kraju 'x' tez sa sklepy zamkniete, a przeciez chcemy do Europy

   @stormkiss: Nikt nie podaje przykładu bardo konkretnego - Francja, sklepy w niedziele czynne do 12.
   Ale w sumie tłumów to w nich nie ma - głównie dlatego, że piątki-soboty to już "wyprzedaż" towaru, żeby nie stał na półkach, nie psuł się i żeby pracownicy nie musieli go wyrzucać.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: a to jak byly niedziele pracujace to na etat wchodzilo wiecej godzin? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Pepegus: ja nie pracuje w handlu a też chce mieć wolne niedzielę co ja gorszy jestem od tych co pracują w handlu ja rodziny nie mam? Tylko że ja i inni mi podobni co pracują w niedzielę to nie chciał byś aby mieli wolne w weekend. Bo nie miał by kto jeździć do wypadków kto sprzedawać paliwa kto pracować na infrastrukturę sanitarna miasta wyliczać można do końca. Powinna być wolność chcesz pracujesz nie to nie pracujesz a nie tworzyć grupy uprzywilejowane.

  •  
   NaturalnieZeNieKochamPolski

   -19

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: nie ma niedzieli. Wracaj za ladę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   o kościoła, dzień święty święcić. Na tace groszem sypnàć, na cel zbożny.

   @Browar_na_trzepaku: No nie wiem, mnie nawet zamknięcie restauracji, kin czy więcej: wyłączenie prądu w domach nie zapędzi do kościoła.

   I myślę, że bardzo wielu jest takich, co do kościoła to polecą tylko wtedy, kiedy poziom wk!!#u społecznego będzie tak wielki, że pójdą tam po to, aby proboszczowi wpuścić wp@!$?##, a budę spalić.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: Bo masz po prostu c?#%@wą pracę :) Każdy normalny człowiek pragnie wiecej wolnego np dla rodziny, tylko zwierzęta tyrają w weekendy.

  •  

   pokaż komentarz

   na cel zbożny.

   @Browar_na_trzepaku: Ze zbożem to na wypoku uważaj…

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82 Hehehe. To, coś słabo PIS się wsłuchał w potrzeby Polaków. Sklepy zamknięte, a kto nie chodził do kościółka przed zakazem. Ten nie chodzi tam i po zakazie. Ostatnio Piotr Duda zrobił na facebooku ankietę. Ile osób popiera zakaz handlu w niedziele 79% biorących udział w ankiecie wyraziło się negatywnie o tym zakazie. Widać jak się ta ich durna ustawa sprawdza w praktyce.

  •  

   pokaż komentarz

   Powinna być wolność chcesz pracujesz nie to nie pracujesz a nie tworzyć grupy uprzywilejowane

   @luki11111: grupa uprzywilejowana powstała bardzo dawno temu bo niedziela jest ustawowo wolna. Zakaz handlu niewiele zmienil.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda jak to nie masz co robić? Przecież do kościoła można iść. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
   Chyba to jest głównym celem wolnych niedziel.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda chcą nas siłą do kościoła zagonić. Wolne żarty.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda Gnić w domu? A do kościółka pójść z dziećmi, pieniążki księdzu zostawić?

  •  

   pokaż komentarz

   @stormkiss: Człowieku! Jeśli się nie zgadzasz z czyimś punktem widzenia nie obrażj! Walcz na argumenty, ale NIE OBRAŻAJ LUDZI. Sam jestem przeciwnikiem tej ustawy, ale nigdy nikomu nie uwłaczałem. Każda opcja polityczna ma swoje za uszami.

  •  

   pokaż komentarz

   "zmień zawód, weź kredyt nikt cię nie zmusza do pracy w handlu"

   @KapitanTorpeda: " takie porady z dupy zachowaj dla siebie, chyba że masz coś konstruktywnego do powiedzenia w temacie, lecz na to nie wygląda."

   To nie tak, że cie krytykuje tylko, że osoby które chcą pracować w niedziele mówią dokładnie to samo osobom, które nie chcą pracować w niedziele, żeby osoby zmieniły prace i nagle wtedy to już nie jest porada z dupy , czy może ja czegoś nie zrozumiałem wytłumaczysz to mi ?

  •  

   pokaż komentarz

   @stormkiss, a propos naszych zachodnich sąsiadów, w XV w. na terenie Niemiec jeszcze przed reformacją mieszczanstwu nie podobała się zbyt duża liczba świat kościelnych, w które nie mogli pracować.

  •  

   pokaż komentarz

   @kill0l Mi np. łatwiej przetrwać np. 2 dni pracy jak wiem że będę miał wolne a potem tylko 3 dni i znowu przerwa. Ale nie zawsze to jest dobre bo np. na dłużej nie wyjedziesz wtedy itp

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: Gadałem wczoraj z kasierką w Lidlu i mówi że jest wQ rwiona bo co z tego ze niedziela wolna jak w tygodniu wydłużyli im godziny i mówi ze jak schodzi z kasy to zanim jeszcze ogarnie rzeczy na sklepie to w domu jest po 22. Szybka kolacja , kąpiel i spać...i zaczynamy zabawę od nowa...

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: Najbardziej poroniony pomysł to jest utworzenie kas i blokowanie konto bankowych bez decyzji sądu, no ale jak większość robaków nie wie jaka jest różnica między brutto a netto, to i problemem są rzeczy innego kalibru.
   Te niedziele to jest tylko truskawka na torcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucyfer08: pracujesz przez 6 dni w tygodniu od 6-23? Bo nawet w mieście powiatowym sklepy w tych godzinach sa otwarte. I nie pije do samego postu. Ale po prostu szukam tych mitycznych ludzi którzy czas na zakupy mają tylko w niedziele.

  •  

   pokaż komentarz

   nie mam co robić. Zamiast gnić w domu

   @KapitanTorpeda: z rodziną do kościoła a potem do parku a nie "gnić w domu " ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kill0l: Zależy kto jak pracuje, bo jak ktoś pracuje na zmiany po 8h to pół biedy. Ja pracuję po 12h dziennie, kilka dni pod rząd. Wiec dla mnie taka niedziela to nic więcej jak dzień wegetacji po 6 dniach pracy po 12h gdzie z domu wychodzę 8:50 a wracam o 23. Czasem mi się zdarzy mieć dwa dni wolne w tygodniu pod rząd ale to rzadko. Jeden dzień wolnego to bardziej denerwuje i wybija z rytmu niż jego brak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pepegus: głupi czy udajesz? Pretekstem do wprowadzenia ustawy była właśnie wolna niedziela dla ludzi pracujących w handlu. Osoba pracująca w handlu mówi że ustawa robi więcej złego niż dobrego a Ty tej osobie radzisz wziąć kredyt i zmienić pracę? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kill0l: a niby dlaczego nie można mieć wolnego poniedziałku skoro za sobotę należy się dzień wolny? A jak odpowiednio zrobisz kumulację to i 4 dni wolne od rząd można mieć. Praca w handlu, w równoważnym systemie daje duże możliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @stormkiss jakie tam do parku. Do kosciola!!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: otwórz własną działalność, albo franszczyznę w żabce i se pracuj? Ktoś Ci broni?

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: Moja ex chorowała na depresje leki i terapie to 300-400zł miesiecznie . Matka z problemem alkoholowym do tego. Dziewczyna studiowała dziennie. Pracowała u mojego kumpla w sklepie. Gdyby nie niedziele wp@%!?@%ała by chyba tynk ze ścian przez tamte 3 lata

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: Przepraszam to ty pracujesz w systemie placa ci za dzien pracy? Czy miesieczne wynagrodzenie?
   Pozatym jesli 200 zl to majatek to w Polsce musi byc bieda

  •  

   pokaż komentarz

   @Trelo: Ironia? To nawet nie był sarkazm tylko zwykle dop@%%#??anie sie

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomojepaliwo: a ktoś ci kmiocie napisał, że pracuje w branży spożywczej?

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: dawno temu jak napisałeś świat się zmienił. Jest tyle branż w których poprostu nie można zatrzymać produkcji tyle zawodów dzięki którym masz wodę kibel w domu prąd gaz itd myślisz że to samo działa? Dajmy ludziach wybór nie chcą znajdą pracę od PN do pt jsk im nie przeszkadza praca w weekendy niech pracują a nie wymyślamy kto kiedy może i twórzmy grupy specjalne lepsze od drugich

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: a pracuj sobie wieśniaczku gdzie chcesz. i kiedy chcesz. ale nie masz prawa stosować swojej logiki do innych ludzi, którym zależy na czasie spędzonym razem, rodzinnie. rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: zawsze możesz wykorzystać wolną niedzielę do innej pracy, która da ci 1000zł za dzień

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel-schab: Miesięcznie i całkiem nie mało bo mam drugie tyle premii od obrotu co wcale nie zmienia faktu, iż to moje 200zł za każdy dzień pracy, które mógłbym np przeznaczyć na swoj dalszy rozwój zawodowy czy poszerzanie swojej wiedzy

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda z dzieckiem spedzic czasu troche to masz robic

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda
   Ale kity ciekawe czy w ogóle jesteś sprzedawcą ? Śmiem twierdzić że nie . Poza tym gnić w domu ale mi cię szkoda na sanki z dzieckiem do kina leniu .600zł to za same niedzielę zarabiasz też bym tak chciał ciekawe ile za miesiąc przytulasz ?

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda
   Nie z dupy tylko bul takk doradzał .

  •  

   pokaż komentarz

   Bo to najbardziej poroniony pomysł na jaki mogli wpaść.

   @KapitanTorpeda: Może i poroniony, ale podejrzewam, że kler i orlen ładnie za niego posmarował. To dwie grupy biznesowe które miały skorzystać na tym pomyśle. Myślę, że docelowo skorzystał tylko Orlen.

  •  

   pokaż komentarz

   @stormkiss: ale jestes glupi, pozniej tacy jak ty krzycza ze polacy pracuja najwiecej godzin tygodniowo i sa chinczykami europy

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda możesz swobodnie iść do kościoła. :D Taki był zamysł rządu i kleru.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pepegus wybierał zawód jak były niedzielę handlowe osle

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981 ty tak serio? Czy udajesz glupka? A może dopiero podstawówkę robisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @krysen03: to ci życzę powodzenia z zap@%?@??aniem do kina z 10 miesięcznym dzieckiem przy -5 na sankach. Wyobraż sobie, że fakt iż ktoś jest sprzedawcą wcale nie oznacza, że kasuje ziemniaki na kasie w Tesco (swoją droga mam dla kasjerek duży szacunek, bo ja bym nie dał rady na kasie w markecie). Sprzedawać można też (wyobraź sobie) np telefony, samochody czy nieruchomosci a nawet lokomotywy i mieć procent prowizyjny od obrotu który wygenerujesz. I z tego co pamietam kmiotku to napisałem że mam 200zł netto za jeden dzień pracy a nie 600 jak tu rzucasz( co wcale nie jest zawrotna sumą za 12h pracy plus średnio drugie tyle premii z każdego dnia, czego już nie liczę jako straty, bo jest oczywiste że jest to zależne od obrotu i czasem to będzie 100zł a czasem 200zł

  •  

   pokaż komentarz

   @luki11111: tak ale najwięcej wrzeszczą Ci co korzystają z wolnej niedzieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pepegus: Wyjdz z piwnicy, posmakuj zycia.....

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda
   Skoro tracisz trzy niedzielę każda po 200 zł bo jedna jest pracująca to sobie policz . Dziecko rośnie to pogadamy a jak ty chcesz chodzić tak do pracy jak masz 5 miesięczne dziecko ? .Jak tak ci ciężko bez pracy zaproś babcię do opieki dzieckiem i i idź do kina.

  •  

   pokaż komentarz

   @hifonicszeus: czego nie zrozumiales? Pracujac w rownowaznym czasie pracy, praca 7 dni w tygodniu na zmiany, masz tyle samo godzin pracy w miesiacu co pracujac poniedzialek-piatek 9-17.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: ja korzystam z 1 na 4 w miesiącu. I nie krzyczę tylko uważam że ludzie powinni sami decydować co jest dla nich dobre a co nie a nie gówno wiedząca "władza"

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981 ty debilu :) kodeks pracy to ci chyba obcy całkowicie

  •  

   pokaż komentarz

   @altrunim: ja chetnie sie wtrace i Ci to wytlumacze dlaczego to dziala tylko w jedna strone. Idac do pracy wiesz, na jakie warunki sie godzisz. Kazda branza rzadzi sie swoimi prawami. Jak idesz do pracy tego typu to powinienes byc swiadony, ze ludzie robia zakupy tez w niedziele, a nawet w kodeksie pracy bylo to podkreslone i za taki dzien nalezy sie dzien wolny do wybrania, wiec bylo to uczciwe. Teraz ze wzgledu na te pierdoły życiowe, ktore nie potrafia ogarnac do jakiej pracy poszli wymusily ten zakaz na rzadzie przez co ludzoe, ktorzy sa w tym dobrzy nagle maja takie utrudnienia chociaz z wlasnej woli chca pracowac i zarabiac. Dlatego to ludzie ktorym nie pasuje powinni zmienic robote, a nie tym ktorzy lubia to co robia i chca to robic ale ze wzgledu na bande jełopów nie mogą. Za takoe grosze, ktorw dostaje przecietny pracownin na kasie to robote mozna znalezc bez problemu. Zas jak ktos zarabial jak kolega wyzej 200zl za jedna niedziele to calkiem niezle jak na ta branze i teraz chlop tracic bedzie 400zl ze wzgledu na nich. Krotko mowiac, wszyscy na tym tracą tylko nie zagraniczne koncerny, ktore odnotowuja zyski. Chociaz wedlug zapewnien solidarnosci i pisu mialo byc DOKLADNIE odwrotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @luki11111: też tak uważam ale nie o to mi chodzi. Najbardziej drą japy Ci, którzy korzystają z przywileju wolnej niedzieli bo duża część pracowników ma ją ustawowo wolną i nie mogą sobie jajek kupić. Należy zlikwidować "uprzywilejowaną" niedzielę dla wszystkich. Tylko wtedy znów Ci sami zaczną drzeć japy, że do pracy w niedziele muszą chodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @altrunim: a Ty teraz chcesz jeszcze zeby ludzis, ktorzy sa pracowici i przedsiebiorczy wyp@?%!$@ali do innej branzy ze wzgledu na bande leni i niedorajd - tak niedorajd, bo plakali sami, ze ich sie ZMUSZA do pracy w niedziele, a potem nie maja zadnego wolnego dnia w tygodniu (a to im gwarantowal kodeks pracy xD) ja to bym zbieral dowody, dogadal sie z pracownikami i poszedl do sądu. Moznaby jeszcze wyciagnac kase od takiego janusza jesli rzeczywiscie ludzi tak zmuszal. Nie, po co sobie radzic ze swoimi problemami samemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: 200? Powiedz nam, czego nie sprzedawać

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: Do kościoła posuwaj. Na kolanach. I już uratowałem Ci dzień :)

  •  

   pokaż komentarz

   @stormkiss był artykul, mówiący o większej ilości wiernych w kościolach w niedziele- jest profit, tyle ze ty go nie widzisz, bo nie jest przeznaczony dla ciebie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Navigatorek: super profit. Tracic godzine czasu wolnego dnia na sluchanie tego belkotu. Nie wszyscy dali sobie wmowic, ze istnieje cos takiego. Zreszta nie bez powodi religia jest oparta na dogmatach i wpaja sie ja ludziom od narodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @krysen03: No wyobraź sobie że ludzie mając dziecko chodzą do pracy. Skoro moja żona zajmuje się dzieckiem to ja muszę pracować i zarobić na trzy osoby. A na wszystko niestety trzeba zarobić, od żłobka po ubrania czy jedzenie dla dziecka. Ktoś podnosił argument, że zawsze mogę zmienić pracę. No spoko tylko, że w porównaniu z innymi zawodami to ja nie bieduję za najniższą krajową, i jestem na tyle dobrym sprzedawcą, że dzięki prowizjom od sprzedaży zarabiam na tyle dobrze że nie muszę się zastanawiać czy mam dziecku wziąć w sklepie najtańsze ubrania czy najlepsze jakościowo. Pracować cały czas też nie muszę, bo teoretycznie tylko 14 dni w mcu muszę przepracować a wszystko ponad to to tylko moja inicjatywa. wolne mogę wziąć kiedy chce tylko muszę 2 dni wcześniej uprzedzić.Trochę średnio mi się opłaca zmieniać zawód, bo mimo ze jestem elektronikiem z wykształcenia to pracując jako elektronik nie miałbym takiej swobody o zarobkach już nie wspominając. Bo taki mamy urok w tym kraju że jakbym pracował w zawodzie to miałbym jakieś 2800-3000 netto i to na tyle, co przy samych opłatach za mieszkanie na poziomie 1300zł z opłatami zostawało by mi 1500zl na 3 osoby to tak raczej średni interes w porównaniu z tym ze obecnie mam 18zl netto za 1h pracy plus 4% premii od ogólnego obrotu który wygeneruje w skali miesiąca. Pracując po 200h na mc daje mi to całkiem pokaźną sumę plus drugie tyle premii.

  •  

   pokaż komentarz

   Polska to piekny kraj, ludzie calkiem przyzwoici tylko politycy jakby z innego wymiaru.

   @Lucyfer08: Wszystko co piszesz to prawda, z wyjątkiem tej konkluzji. Niestety politycy w Polsce są odzwierciedleniem społeczeństwa, więc jeśli politycy to k$@$y, mędy i sprzedawczyki (bo pewnie to wycięła twoja autocenzura) to ludzie którzy na nich głosują ... są z tego samego wymiaru ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: Ja bym zamknął kościoły i dał wolne wszystkim księżą w niedziel - nawet bóg 7 dnia odpoczywał!

   pokaż spoiler Ps. Nie mam nic do kościoła jako całości. Jedynie do Dudy za poroniony pomysł który dało się zrealizować łatwiej, taniej (dla ekonomii) i mądrzej - czytaj zapisać w prawie pracy że pracownik nie może pracować więcej niż 2 niedziele w miesiącu. I by było po problemie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Z dzieckiem to ja wolę spędzić dzień w tygodniu, a nie c$$%@wą niedziele, gdzie nawet psy dupy zwierają a pogoda nie pozwala na cokolwiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @CipakKrulRzycia: A tak się składa amebo, że studia techniczne skończyłem także ten tego grzbiecie

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: ale w sobotę przez cały dzień w sklepach są kolejki długie jak sam sklep, a ludzie mają całe kosze zakupów, jak wygląda utarg za całą sobotę w porównaniu do tego niedzielnego? Ktoś to porównywał w ogóle?
   Bo na przykład od ciotki która prowadzi sklep wiem, że w sobotę ma teraz więcej klientów niż wcześniej przez cały weekend, niedziela bez handlu nagania ludzi bo dostają małpiego rozumu gdy słyszą "jutro zamknięte wszystkie sklepy" i kupują więcej. Nawet jeśli ma otwarte w niedzielę (bo jest właścicielem) to i tak wychodzi teraz na tym lepiej niż wcześniej z wyżej wymienionego powodu.
   Od razu mówię: nie jestem pisowcem, proszę mnie nie minusować, zwykłe pytanie jak w praktyce przekłada się niedziela bez handlu. Mam jeden sklep do porównania i 4 pracowników dużej sieci - wszyscy zadowoleni, a ja np. nie jestem bo dla mnie to utrudnienie.
   A tutaj czytam zawsze te same komentarze pisane nawet tak samo. Mam wrażenie, że większość komentarzy jest pisana pod publikę, społeczeństwo jest niezadowolone więc takie pisanie gwarantuje dużo plusów. Dlatego chcę trochę więcej argumentów i bardziej opartych na faktycznych danych.

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: Tylko się do Gdańska nie zapędź...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: @KapitanTorpeda: skoro te 200zpl dniówki tak cie rusza to zmarnowałeś czas siedząc na tych studiach. Trzeba bylo iść do zawodówki i zostać fryzjerem

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: w spożywczych marketach to faktycznie kolejki po horyzont. Ale handel to nie tylko hipermarkety, ale też przeróżne inne sklepy z ciuchami elektroniką, serwisy itp
   Na obroty ma wpływ zbyt duża ilość zmiennych aby ktoś ci na to pytanie prosto odpowiedział. Obroty zależą też od sytuacji ekonomicznej, konkurencji itp

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj:
   Primo: Moje dziecko do szkoły jeszcze nie chodzi
   Secundo: w tygodniu może i tez są brzydkie dni ale za to sale zabaw dla dzieci np są pootwierane.
   Za to w c@$!@wą niedziele to gdzie pójdziesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda
   Abyś nie popadł w pracocholizm bo odboje się to na twoim zdrowiu i nie będziesz mógł pracować i rodzina ucierpi a co winne dzieci .Ja pracuje by żyć ty widocznie żyjesz żeby pracować .Takie dwa światy .

  •  

   pokaż komentarz

   @CipakKrulRzycia: Widzisz, kiedy ty uważasz że zmarnowałem czas siedząc na studiach, ja mam inne zdanie. Odkąd pracuje jako sprzedawca to cały nadprogramowy hajs odkładałem i de facto mógłbym na chwile obecną zrobić to co planuje od pewnego czasu czyli otworzyć swój własny biznes tzn serwis elektroniki precyzyjnej i nie muszę brać nawet grosza kredytu pomimo musu zakupu profesjonalnego sprzętu serwisowego który jest bardzo drogi. Wszystko jest środkiem do celu.

  •  

   pokaż komentarz

   @dave_rodger: mam nadzieje ze powtórzysz to np. lekarzowi SORu w sobotni wieczór kiedy trafisz tam np. z przeciętym palcem.

  •  

   pokaż komentarz

   @krysen03: Każdy ma jakiś cel w życiu i plan na przyszłość. Moim celem jest otworzenie swojego serwisu elektroniki na co jest popyt większy niż podaż, wiele lat temu sobie obiecałem, że zrobię to w 30ste urodziny także zostało mi 5 mcy pracy jako sprzedawca :) Niestety dzianych rodziców nie mam wiec na wszystko sam musiałem zarobić i odłożyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: ale co ty gadasz? przynajmniej (cytując TVP) możesz iść na spacer z dziećmi, albo rowerem pojeździć, ewentualnie do kościoła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda to dobrze masz. Ja mialem 32 zl doplaty za niedzielę.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: Ale na srajfona Cię stać. Niezła hipokryzja ;/

  •  

   pokaż komentarz

   @dave_rodger: biezesz 10k a płaczesz bo 200zpl stracileś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Keep_Calm: Stać, bo jestem dobrym sprzedawcą to i dobrze zarabiam. Nie wiem gdzie tu hipokryzja. Nie zmienia to faktu, że przed wprowadzaniem niedziel niehandlowych zarabiałem więcej. Na słowo „Sprzedawca” takim osobom Jak ty pojawia się widok nie wiem, osoby z worami pod oczami od pracy, której w życiu nie wyszło waszym zdaniem to tyra za najniższa krajową w sieciówce a do roboty wstaje o 5 rano i to jest dla was definicja każdej osoby pracującej w sprzedaży. Sprzedawać można wiele rzeczy w różnych branżach i o zgrozo to lubić i przy tym dobrze zarabiać. Nieruchomości, samochody, sprzęt polaesingowy czy wycieczki. Sektor handlowy to coś więcej niż Tesco, biedronka itp

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: a no to tak, nie wspomniałeś, że to nie spożywka chociaż się domyślałam. Wtedy faktycznie możesz mieć straty. Aczkolwiek tak jak napisałam branża spożywcza raczej nie narzeka - ludzie kupują więcej niż muszą.

  •  

   pokaż komentarz

   jest jedna kwestia dotycząca wolnych niedziel, które nikt nie porusza, a zawsze mnie to w sumie interesowało. Pracując w handlu w miejscu gdzie jest zmianowy czas pracy ludzie mogli sobie kombinować i np robić weekendy (2 dni wolnego pod rząd) w środku tygodnia..teraz aby mieć normalny weekend musisz mieć wolne w sb. albo pon. co zakładam często może być mało realnym scenariuszem ze względu na to, że każdy chce mieć dwa dni wolne pod rząd. Osobiście mam pracę biurową i jakoś strasznie się w niej nie przemęczam mimo to nie wyobrażam sobie, że mógłbym odpowiednio wypocząć mając tylko jeden dzień wolnego między dniami pracującymi... Jak do tego podchodzą ludzie w handlu, bardzo jest to denerwujące?

   @kill0l: Nikt w handlu nie ma już wolnej soboty lub poniedziałku. Za duży ruch i odgórnie nie ma dnia wolnego - tak jest przynajmniej w Auchan. Tak, wk??@iające strasznie dla nich, bo wcześniej mogli brać całe weekendy lub nawet 4 dni (piątek-poniedziałek na np. weekend nad morzem) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Natomiast co do wypoczynku to ja od 3 lat jestem na własnej DG i z doświadczenia wiem, że idzie się przyzwyczaić do praktycznie braku urlopu, wolnych wieczorów czy wolnych weekendów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za to przeciętny dzień pracy luźniejszy i bardziej elastyczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @running wiesz, trudno sie z Toba nie zgodzic, ale z wyborcami, partiami politycznymi i ich obietnicami jest jak ze zwiazkiem - na poczatku wszystko ladnie, zlote gory itd. az do momentu slubu gdzie wychodzi to drugie oblicze i obywatele sa rżnieci w tylek. Ok, rozumiem ze ktos kogos wybrał ponownie i wtedy faktycznie mozna powiedziec ze ludzie sa sobie winni.Mlodych ludzi w polityce jest malo i nie wyglada na to zeby sie to mialo zmienic (wyglada jak jakas kasta), a nowoczesni fajansiarze zachowuja sie i przemawiaja tak ze zamiast kabaretu ogladam wieczorne informacje XD
   Nie idziesz glosowac to z Ciebie cep i matoł, glosujesz to matoł bez prawa do narzekania bo sam sobie tak wybrales, zlotego srodka nie ma i tak w ten sposob dla mnie najwazniejsze byly wybory samorzadowe, ale i tam wkradla sie duza polityka.Pokladalem nadzieje w Kukizie, ale zrobili z niego pijaka ( normalnie ewenement w swiecie polityki xd) i zdaje sie ze go przerosly mechanizmy i zagrania w realnym politycznym swiecie i ostatecznie znalazl sie pod butem Pieprzu i Soli, a oni go zwyczajniej zjedli zeby nie stal sie zbyt konkurencyjny.
   Podsumowanie nasuwa mi sie jedno : polityka jest polityka i nikt z odrobina oleju w glowie nie powinien sie ludzic ze polityka zalezy na dobru zwyklych obywateli tylko jak ich wyruchac bez mydla, rzadowi zalezy na tym zebysmy byli glupi i latwo manipulowalni.W naszym kraju nawet Kosciol jest komunistyczny i wpierdziela sie tam gdzie nie powinien, wszystko dla kasy i wladzy. Tak dla odmiany opozycja zyskala nowego meczennika, notabene tez z Gdanska, nie wiem jak pozostalym ale smierdzi mi to na kilometr.
   Badz tu madry, a w efekcie to co mi sie cisnie to tylko to zeby je*ac to wszystko i wyjechac w Bieszczady xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucyfer08: Zgadzam się z tobą ale też zauważam że ludzie dobrowolnie dali się politykom ogłupić (ja sam zapewne też), więc nadal ....

   Badz tu madry, a w efekcie to co mi sie cisnie to tylko to zeby je*ac to wszystko i wyjechac w Bieszczady xd
   Albo do jakiejś innej Nowej Zelandii.... Ostatnio sam coraz częściej taki wariant rozważam, mimo że od 20 lat powtarzam sobie że nigdzie nie wyjadę bo za bardzo kocham ten kraj. Trudna i toksyczna to miłość jest niestety :/

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtas_mks: właśnie do tego też troche 'piłem'..w sb jest taki ruch ze np w auchan sa wszystkie kasy otwarte a i tak sie stoi z 30min, natomiast w poniedziałek nawet po godz. 16 cieżko znaleźć towar na półkach bo mimo kopletu pracowników nie są wstanie uzupełnić wszystkiego po sobocie... czyli defakto powstał wręcz system niewolniczy, który powoduje ze dzień wolny jest tylko po to aby nie padnąć przed kolejnym nawałem pracy... także jakiekolwiek wyjazdy weekendowe czy wieczorne wyjścia są mało realne...

  •  

   pokaż komentarz

   @kill0l: Dokładnie. Teściowa tak pracuje i jest strasznie wk%$@iona tymi wolnymi niedzielami.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda Ja jebe następny zalatwiajacy w.urzędzie. Dzisiaj wszystko powinno być online człowiek nie żyje dla urzędów.
   Załatwienie w urzędach nie jest produktywne

  •  

   pokaż komentarz

   @running nie wszyscy urodzili sie politykami, nawet uzywajac szarych komorek nie jestes w stanie pokazac drogi innym obywatelom RP, to co mnie smuci to to ze odzieramy sie sami z godnosci i suwerennosci na rzecz intersow gigantow takich jak USA, Chiny, itd. Czasy nastaly znow porywiste, niepewne, sama Europa jest pograzona w chaosie i paranoi. Mamy swoje miejsce geograficzne, ale polityczne wciaz sie ksztaltuje, chociaz obserwujac ostatnie wydarzenia rysuje sie przyszlosc pod gubernatorstwem USA i Izraela, znow na naszym terytorium dojdzie ( lub juz doszlo) do starcia zachodu ze wschodem, balans pomiedzy wydaje sie niemozliwy - historia pokazała. Caly ten brexit i pdwodna rura z gazem pokazuje tylko ze UE to tylko farsa i nic wiecej. Moze i lepiej ze jako tako nie mielismy nigdy do tego zludzen, Niemcy okazaly sie tylko koniem trojanskim, wielka Francja jak zwykle okazala sie bezuzyteczna, Brytole przedlozyli jak zwykle swoj interes a my bedziemy ponownie miesem armatnim czy tam cyberarmatnim, problem polakow i Polski polega na tym ze jestesmy zbyt slabi by powstac i zbyt silni by kompletnie upasc, nurtuje mnie tylko co bedzie za kilka dekad, jaka forme panstwa czy narodu (o ile takie pojecie bedzie jeszcze aktualne) zachowamy za kilka dekad, czy nasze dzieci, wnuki zachowaja wlasciwa tozsamosc, czy bog ( jesli istnieje i ktory) pochyli sie nad nami i sprawi ze nie zostaniemy zapomniani na tym przekletym multikilturowym kontynencie.
   Swoja droga to rysuja mi sie tylko dwie opcje powielane w wielu panstwach obie ekstremalne i prowadzace do totalitaryzmu z lewa lub prawa, albo religijny ekstremizm- fanatyzm lub ekstremalna lewica, tak czy inaczej zarowno Ty, ja i pozostali powinnismy zapomniec o szczesliwych czasach gdzie istniala wolnosc slowa, wolnosc wyznania, prywatnosc, nie chcialbym ale pewnie tak bedzie ze albo bedziemy umierali za swoje staroswieckie idee lub bedziemy powoli wykorzeniani w sposob dlugoterminowy przy pomocy poprawnosci politycznej ( lgbt, rasizm, walka z mowa nienawisci , feminizm itd.). Wybacz jesli poplynalem ale tak bardzo niezrozumialy i wzgardzony za swoja gornolotnosc Czeslaw Niemen wydaje sie byc wciaz bardzo aktualny.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda:
   - zakaz handlu
   - wpuszczanie Ukraińców bez opamiętania
   Tych dwóch rzeczy elektorat PiS bardzo, ale to bardzo nie lubi, bo ich to bezpośrednio dotyka.
   Jak jeszcze Dudeł pchnie jakąś ustawę frankową, to już zupełnie krew tych ludzi zaleje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Defter: A może ironia jednak, odniesienie do słów Komorowskiego sprzed kilku lat, których najwyraźniej 1200 osób już nie pamięta.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: i o to bym chodzi... bys po prostu najzwyczajniej w swiecie nie myslal, a raczej nie mial czasu na zastanawianie sie nad polityka tylko szukal zajecia w niedziele, ktore da ci zarobek rowny temu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Duszqable: Ja nikogo do niczego nie zmuszam staram się postawić tylko po tej drugiej stronie . Jeśli myślisz, że każdy może od tak zmienić prace to się mylisz . Jest wiele czynników wpływających na to miejsce zamieszkania, wiek sytuacja osobista, itd... ty wrzucasz takie osoby jako życiowe niedorajdy,. Ja chciałem zaznaczyć, że nie jest to zawsze takie proste zmienić prace . Gdybyś zastanowił się nad tym to właśnie tu jest problem bo dopóki będziesz miał w poważaniu pójście na jakiś kompromis to nie oczekuj od drugiej strony tego samego nieważne czy masz racje czy nie. Polacy są podzieleni właśnie dlatego, że wolą rzucać się sobie do gardeł zamiast z szacunkiem podejść do danego tematu. Masz racje jeśli ktoś chce pracować w niedziele to niech pracuje i odwrotnie, problemem są przepisy i janusze biznesu , jak widzisz Polacy zaczynają się upominać o swoje i co rząd robi sprowadza np: filipińczyków czy dopłaca Ukraińcom więcej bo w Polaków nie chce inwestować i jak ty chcesz żeby było normalnie w tym kraju, skoro powinniśmy się jakoś porozumieć a nie dzielić Dlatego jak widać masa osób mnie źle zrozumiała .

  •  

   pokaż komentarz

   @altrunim: tylko to nie jest kompromis, a za prace w niedziele jest wolne do wybrania. Jak tego nie robi to idziesz do sądu. Jak tego nie umiesz to jestes niedorajda w moich oczach, proste. Mowisz cos o miejscu zamieszkania, sytuacji osobistej? Ja nie mam rodziny oprocz ojca, ktorego dlugi splacam, mieszkam na zadupiu, dojezdzam busami do pracy, a to i tak maly wycinek moich problemow i jakos sobie radze, a wiele z tych osob pracujacych w marketach jest w lepszej sytuacji niz ja, wiec nie pierdziel. Zwlaszcza, ze markety nie sa na zadupiach, wiec miejsce zamieszkania tutaj nie jest problemem, bo takie osoby mieszkaja blisko wiekszej aglomeracji miejskiej i o prace nie jest tak trudno. Ludzie sa zwyczajnie leniwi i roszczeniowi, a przy okazji nie znaja swoich praw, bo ciezko w google wklepac "kodeks pracy" i poczytac.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: W Niemczech, Austrii, Szwajcarii czy Norwegi wszystkie niedziele są wolne od wielkopowierzchniowego handlu.

  • więcej komentarzy(102)

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepszy to jest ten argument że "na zachodzie też mają wolne niedziele"

  I co gurwa z tego?

 •  

  pokaż komentarz

  Zakaz handlu w niedzielę to patologia.
  Dlaczego tylko sprzedawcy mają mieć wolne? Co to jakaś uprzywilejowana grupa zawodowa?
  Ratownicy też niech mają wolne niedziele. Górnicy wolne czwartki. Lekarze wolne środy.
  Piloci samolotów poniedziałki, wojsko soboty. C4uj, że wojna. Niewojenna sobota, więc fajrant.

  POPiS to bezmózgi. Mam nadzieję, że na nich nie zagłosujecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: Dokładnie. Najlepsze jest to, że galerie i tak są otwarte (restauracje, kina) w dodatku pracuje wtedy ochrona obiektu, monitoring, ekipa sprzątająca. A kasjerzy tak jak piszesz, w tym przypadku są jakąś uprzywilejowaną grupą.

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: może też przez to, że jest jakaś dziwna narracja, z której można wnioskować, że tacy ludzie, przed ustawą, zap#!!@#?aliu 7 dni w tygodniu XD A przecież tak nie jest - za pracę w niedzielę masz przecież wolne w inny dzień w tygodniu (co mnie, przykładowo, jest bardzo na rękę, bo można załatwić spokojnie wtedy sprawy w urzędzie, nie ma tłumów nad wodą latem, siłownia, basen, itp. są puste, a nie tyle bydła co w weekendy).

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: Totalnie się z tym zgadzam i fakt uprzywilejowanej grupy bardzo irytuje mnie i moich znajomych. Najuczciwiej by było gdyby do kodeksu pracy wpisano zapis aby każdy pracownik miał zapewnione 2 wolne niedziele w miesiącu.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam nadzieję, że na nich nie zagłosujecie.

   @freedom_guy: Beneficjenci 500+ zagłosują, niestety.....

  •  

   pokaż komentarz

   @krzysicos: tez mnie irytuja zamkniete szkoly i urzedy w weekend

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy czyli nie jesteś przeciwko zakazowi handlu tylko boli cię, że nie wszyscy mają wolne niedziele ( ͡º ͜ʖ͡º) No brawo! Tak to właśnie wygląda w połowie przypadków przeciwników zakazu. Albo wszyscy albo nikt. Podobnie jest z przywilejami. Jak zapytasz nauczyciela czy gornikom zabrać Barbórke oczywiście, że tak. A wam nauczycielom zabrać kartę nauczyciela: hurr durr ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: Niewojenna sobota. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To by było coś.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzysicos najuczciwiej to by było dołożyć do tych dwóch niedziel 100%pensji i wolne do odbioru za pracująca niedzielę w wielkopowierzchniowych i 50% w małych sklepach.I wszyscy by byli zadowoleni

  •  

   pokaż komentarz

   @lune01: co lepsze - kasjerzy jedynie marketowi. Przecież w kinie czy w fast foodach też są kasjerzy. W piekarniach czy kwiaciarniach również.

  •  

   pokaż komentarz

   @WiesniakzPowolania: No i frytki do tego. Zapisy o pracy w niedziele powinny dotyczyć wszystkich. Handel ma wolne, a co z pracownikami restauracji? Według obecnych założeń oni juz nie zasługują na spędzenie niedzieli z rodziną. A przeciez mogli by pójśc do parku :D

  •  

   pokaż komentarz

   @krzysicos ale ja nie widzę problemu żeby to rozciągnąć na resztę.Uwazam że za pracę w niedziele oprócz wolnego należy się dodatek.Zwykle firmy mają wtedy ekstra zyski więc można się tym podzielić z pracownikiem

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy PIS wygrywa nie dlatego że jest super partią a tylko dlatego że opozycja jest jeszcze słabsza.

   Przypominam, że 63% społeczeństwa NIE GŁOSOWAŁO na PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: czy handel ratuje życie?
   ciekawy porównanie. zrób test na iq.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego tylko sprzedawcy mają mieć wolne? Co to jakaś uprzywilejowana grupa zawodowa?

   A kasjerzy tak jak piszesz, w tym przypadku są jakąś uprzywilejowaną grupą.

   @lune01: @freedom_guy: część sprzedawców. Zauważ, że nikt nie brał pod uwagę tych co pracują na stacjach paliw. Sam Orlen ma jakieś 1800 stacji, licząc przynajmniej dwie osoby na jednej zmianie 12 godzinnej masz już przynajmniej 7200 osób, które muszą pracować w niedzielę a przecież ich praca dotyczy handlu.

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: zagłosuje na Pis by już całkowicie rozwalił ten burdel zwany Polską. Mnie ten kraj jest obojętny. Pozdrawiam cieplutko z Oslo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: Niewojenna sobota - dzieki Mirku smiechlem dobrze ! :) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomojepaliwo: nie o to mi chodzilo. Chyba ty masz za niskie IQ, skoro nie rozumiesz. Mi chodzi o to, dlaczego jedna konkretna grupa zawodowa ma być tak uprzywilejowana? Lekarze mają często 20 godzinne dyżury, które ich wykańczają i wprowadzają ryzyko błędu. CZemu oni nie mają gwarancji wolnego dnia?

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: która grupa niby? Administracja państwowa? A może pracownicy produkcji? A może przedszkolanki i nauczyciele?
   20 godzinne dyżury za 20k/m-c... Kpisz ze mnie czy z siebie?

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomojepaliwo: CZego nie rozumiesz?
   Dlaczego kasjerzy są uprzywilejowani, a np górnicy, policjanci, lekarze, informatycy już nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: górnicy bez przywilejów....tja.... Lekarze też nie mają przywilejów....tja.... Informatycy to zawód że pracują w weekendy. To ci ciekawostka. Masz pewne braki w znajomości rynku pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomojepaliwo: chodzi mi o zagwarantowany wolny dzień. O tym jest przecież wykopalisko i ta dyskusja.
   Sprzedawcy mają zagwarantowane wolne niedziele. INformatycy mają? Jasne, że nie. Są weekend worki.
   Górnicy mają? Jasne że nie. Kopalnie pracują przez weekendy. Więc bredzisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: dzisiaj za dużo już wypiłeś.... Przeczytaj to jutro jeszcze raz z rana co napisałem, potem przemyśl i wróć.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomojepaliwo: Coś mi się wydaje, że zbyt mało wypiłem, żeby twe wypociny zrozumieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: wyminęła takie grupy zawodowe jakbyś z pietruszki wyskoczył albo mieszkał w UK....

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomojepaliwo: Z jakiegoś powodu jedna konkretna grupa zawodowa dostała gwarancję wolnych niedzieli kosztem obywateli.
   Ja pracuję pn - pt, często dyżury w sobotę. Kiedy mam niby spokojnie robić zakupy jak nie w niedzielę?
   Co, jeżeli braknie mi jakiegoś produktu? Mam czekać do poniedziałku?
   Padnie mi rurka od spłuczki - mam trzymać do poniedziałku?
   Spali się bezpiecznik, mam być bez prądu do poniedziałku?
   POstanowisz się wybrać na wycieczkę rowerową, bo akurat pogoda w niedzielę i co? I dupa, nie kupisz nigdzie picia na drogę. Nie kupisz przekąski po drodzę.

   Generalnie, zakaz handlu w niedzielę jest po prostu uciążliwy dla wszystkich tylko po to, żeby sprzedawcy mieli dzień wolny. absurd. Przecież można tak skonstruować umowę o pracę, żeby mieli w umowie zagwarantowane x wolnych niedziel i po problemie. Po co męczyć cały naród?

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: z jakiegoś powodu administracja państwowa ma wolne. I nie masz problemu ze wydział komunikacji ma wolne w soboty i w niedzielę? Poza tym wolne mają w 3 na 4 niedzielę w miesiącu. A mają wolne po to aby mogli tak samo jak ty w niedzielę posiedzieć w domu.
   Nie mów że nigdzie nie kupisz picia w niedzielę, w powiązanych masz listę czynnych sklepów w niehandlowe niedziele.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomojepaliwo:
   "Nie mów że nigdzie nie kupisz picia w niedzielę, w powiązanych masz listę czynnych sklepów w niehandlowe niedziele. "

   xD

   Przecież taki jest cel zakazu handlu, żeby nie było takich sklepów, prawda? Te które są czynne, przecież omijają w różny sposób te chore przepisy.
   Jeżeli nie, to znowu mamy podział na równych i równiejszych, tak? Jedni mogą sprzedawać w niedzielę, inni nie. Czyli znowu jedni są bardziej uprzywilejowani od innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: pokaż mi konkretnie kto z wymienionych przeze mnie sklepie omija ten przepis.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomojepaliwo: no a z jakiego niby powodu żabki stały się punktami pocztowymi?
   Z jakiego powodu galeria w gdańsku stała się nagle dworcem? xD
   Po co teraz żabki pracują nad automatycznym systemem, który nie będzie wymagał obecności kasjerów?

   Jeżeli mają być sklepy, które będą handlować w niehandlowe niedziele, to jeszcze raz: jaki jest cel tej ustawy?
   Jedni sprzedawcy będą mieć wolne żeby spędzać czas z rodzinami, a ci z listy powiązanych to co? gorszy sort, czy jak?

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: żabki to ajencja.... Czyli własna działalność gospodarcza.

   Większość czynnych sklepów to własne działalności, więc własny wybór sprzedawcy na pracę w niedzielę. Czyli kompromis. A stacje benzynowe to inny rodzaj handlu... Choć są kraje w których większość stacji na niedzielę jest zamykana i tam nikt z tego nie robi afery...

  •  

   pokaż komentarz

   @piatek: No niestety zagłosują. Rząd daje 500+, więc rząd jest dobry.
   Ale pewnie nawet nie 1% z tych beneficjentów ma świadomość ile kasy im rząd z wypłaty zabiera.

   Przykładowo:
   5 000 PLN brutto = 3 550 PLN netto = 6 025 PLN koszt pracodawcy.

   Czyli z 6 025 PLN, które jest warta wykonywana praca
   3 550 PLN trafia do pracownika na konto.

   No i gdzie wasze ~ 2.5k z każdej wypłaty drodzy beneficjenci? Rząd daje, tak? xD
   2 500 PLN za miesiąc = (2500 * 12) * 10 = 300 000 PLN za 10 lat. Tak nas państwo rucha w dupy, ale i tak będą głosować bo 500 na miesiąc dostają. Trochę dołożyć i mieszkanie jest, albo samochód nowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomojepaliwo: "Choć są kraje w których większość stacji na niedzielę jest zamykana i tam nikt z tego nie robi afery... "
   Na Węgrzech wycofali zakaz handlu bo się nie sprawdził. U nas też się nie sprawdza. Jeżeli społeczeństwo by chciało zakaz handlu, to np. nie powstały by aplikacje na androida pokazujące gdzie można kupić. Jeżeli to powstaje i ma 100k ściągnięć, to znaczy że wiele osób chce i potrzebuje robić zakupy w niedzielę

   "Większość czynnych sklepów to własne działalności, więc własny wybór sprzedawcy na pracę w niedzielę."
   Ale musi sam stać za kasą.

   "Czyli kompromis"
   Żaden kompromis. Większość pracujących w tygodniu ludzi ma właśnie w weekendy czas na robienie np zakupów do remontu, do ogrodu, etc.

   Nadal, jedna grupa zawodowa jest bardziej uprzywilejowana od innych.
   Uważasz, że Polak jest wolnym obywatelem? Nie ma wolności w Polsce.
   Rząd wp1erdala się z butami w coraz więcej aspektów życia, próbując kontrolować obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy:

   Na Węgrzech wycofali zakaz handlu bo się nie sprawdził. U nas też się nie sprawdza. Jeżeli społeczeństwo by chciało zakaz handlu, to np. nie powstały by aplikacje na androida pokazujące gdzie można kupić. Jeżeli to powstaje i ma 100k ściągnięć, to znaczy że wiele osób chce i potrzebuje robić zakupy w niedzielę
   Jeżeli jedna apka w sklepie to dla ciebie argument to szacuje twój wiek na max. 15 lat.
   Dla świadomości: apka wpasowuje się w potrzeby rynku. Jeżeli jest aplikacja pokazująca gdzie można taniej zatankować samochód, to dlaczego ludzie wciąż tankują na tych droższych stacjach?
   Powinni je zamknąć, bo przecież jest apka xD

   Ale musi sam stać za kasą.
   I o to chodzi. Że to jego własna decyzja. A nie Janusz-Byznesmen zmusza swoich ludzi by tyrali w każdy weekend.
   Taki jest cel tej ustawy, aby pracował rzeczywiście ten co chce, a nie każdy bo musi.

   Żaden kompromis. Większość pracujących w tygodniu ludzi ma właśnie w weekendy czas na robienie np zakupów do remontu, do ogrodu, etc.
   Jeżeli to nie jest kompromis, to proponuje tak: aby handel miał wolne. A ci co mają wolne weekendy niech idą do pracy.
   I tak co weekend na zmianę. Raz handel, raz twoja bliżej nie określona grupa społeczna nazywana większością.

   Nadal, jedna grupa zawodowa jest bardziej uprzywilejowana od innych.
   Wymieniłem parę postów wcześniej z 3 grupy zawodowe tak samo uprzywilejowane. Do tego dziwnym trafem się nie odniosłeś. Może będziesz tak łaskawy i powiesz, gdzie sam pracujesz. Jakie masz godziny pracy w jakie dni tygodnia.

   Uważasz, że Polak jest wolnym obywatelem? Nie ma wolności w Polsce.
   Trzeba pracować, bo rząd każe. Jak za komuny.
   Nie wolno opuszczać kraju i wyjeżdżać zagranicę, bo paszportów nie dają.
   Tak, w ogóle nie ma wolności. Gorzej jak w Korei czy Chinach ^^

   Chłopie, czego nie napiszesz, to za każdym razem większa głupota.
   Moim zdaniem albo masz mało doświadczenia w życiu, albo starasz się przejść samego siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomojepaliwo:

   Jeżeli jedna apka w sklepie to dla ciebie argument to szacuje twój wiek na max. 15 lat.

   Po pierwsze Nie jedna. Jest więcej.
   Po drugie, jeżeli zakaz handlu jest taki dobry, to dlaczego sklepy i kupujący też kombinują jak tylko mogą, żeby go obejść? Kilka przykładów z brzegu:
   a) żabki pracują nad automatycznym systemem, który nie wymaga kasjerów
   b) żabki stają się punktami pocztowymi
   c) galerie stają się dworcami
   d) sklepy stają się galeriami sztuki (wywieszają obrazy etc)
   e) powstają apki z zaznaczonymi sklepami otwartymi na mapie
   f) niektóre sklepy w niehandlowe niedziele funkcjonują jako "wystawy". można obejrzeć produkt po czym kupić go przez neta, co nie jest zabronione.
   g) można dobudować sklep do stacji benzynowej

   Po co to ludzie robią, skoro zakaz handlu jest taki wspaniały?

   I o to chodzi. Że to jego własna decyzja. A nie Janusz-Byznesmen zmusza swoich ludzi by tyrali w każdy weekend. Taki jest cel tej ustawy, aby pracował rzeczywiście ten co chce, a nie każdy bo musi.

   A co za problem ustalić w umowie o pracę ilość wolnych niedziel dla każdego? Dzięki temu każdy pracownik będzie miał x wolnych niedziel w roku? Jak każdy inny pracownik?
   A to janusze innych branż niby nie zmuszają do roboty w weekend? Czemu więc tylko sprzedawcy mają być uprzywilejowani?

   Jeżeli to nie jest kompromis, to proponuje tak: aby handel miał wolne. A ci co mają wolne weekendy niech idą do pracy. I tak co weekend na zmianę. Raz handel, raz twoja bliżej nie określona grupa społeczna nazywana większością.

   Sprawiedliwie będzie wtedy, kiedy żadna grupa zawodowa nie będzie miała zagwarantowanego wolnego ustawowo, albo wszystkie. Dlaczego jedna konkretna grupa zawodowa ma być uprzywilejowana?

   Wymieniłem parę postów wcześniej z 3 grupy zawodowe tak samo uprzywilejowane. Do tego dziwnym trafem się nie odniosłeś. Może będziesz tak łaskawy i powiesz, gdzie sam pracujesz. Jakie masz godziny pracy w jakie dni tygodnia.

   Ich wolne nie uderza w społeczeństwo tak jak zakaz handlu.
   Może podaj kryterium, wg którego ocenimy która grupa zawodowa ma mieć wolne niedziele, a która nie?
   Niby lekarze i pielęgniarze SORu nie pracują tak samo ciężko jak sprzedawca w żabce? Nie zasłużyli na wolne?
   Albo strażacy?

   Trzeba pracować, bo rząd każe. Jak za komuny. Nie wolno opuszczać kraju i wyjeżdżać zagranicę, bo paszportów nie dają. Tak, w ogóle nie ma wolności. Gorzej jak w Korei czy Chinach ^^

   Pracujesz - masz za co żyć. Nie pracujesz - nie masz. To jest akurat fajny przykład wolności.
   Ale jeżeli już pracujesz, to nie możesz nawet zdecydować o swojej własnej kasie. z 6000, które kosztujesz pracodawcę, na koncie widzisz tylko 3500.
   Co daje 300 000 PLN za 10 lat. Uważasz, że jesteś wolnym człowiekiem nie mogąc dysponować taką kwotą w ciągu 10 lat? Nie możesz zdecydować, nie płacę na emeryturę, nie płacę na nfz itd.
   Więc co się czepiasz. Nie ma wolności.

   Chłopie, czego nie napiszesz, to za każdym razem większa głupota. Moim zdaniem albo masz mało doświadczenia w życiu, albo starasz się przejść samego siebie.

   Twoja subiektywna ocena. Masz do niej prawo. A ja mam prawo się z nią nie zgodzić i się z nią nie zgadzam.

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy:

   Po pierwsze Nie jedna. Jest więcej.Po drugie, jeżeli zakaz handlu jest taki dobry, to dlaczego sklepy i kupujący też kombinują jak tylko mogą, żeby go obejść? Kilka przykładów z brzegu:

   No apka wyznacznikiem tworzenia ustaw, chyba nigdy nie zrozumiesz.
   Z tych kilku przykładów...automaty to chyba nie wymaga ludzi, więc spełnia wymagania ustawy, czy nie?
   To że ktoś chce mieć obrót bo jest zakaz to normalne, Anomalią byłoby gdyby taki automat stał pod każdym blokiem na osiedlu.
   PS. Pokaż mi konkretnie ile sklepów jest teraz dworcami i galeriami i handluje w niehandlowe niedziele. Tylko konkrety mnie interesują.

   A co za problem ustalić w umowie o pracę ilość wolnych niedziel dla każdego? Dzięki temu każdy pracownik będzie miał x wolnych niedziel w roku? Jak każdy inny pracownik? A to janusze innych branż niby nie zmuszają do roboty w weekend? Czemu więc tylko sprzedawcy mają być uprzywilejowani?
   Pokaż mi jedną taką umowę.
   Konkrety, jakie branże są pokrzywdzone. Bardzo dużo ogólników rzucasz, a bardzo mało konkretów.
   To tak jakbyś czytał nagłówki gazet, a treści już nie....

   Sprawiedliwie będzie wtedy, kiedy żadna grupa zawodowa nie będzie miała zagwarantowanego wolnego ustawowo, albo wszystkie. Dlaczego jedna konkretna grupa zawodowa ma być uprzywilejowana?
   Mów do słupa...
   Wymieniłem Ci przynajmniej 3 inny "uprzywilejowane" grupy. Doczytałeś?
   Czemu oni mają mieć wolne a sprzedawcy w sklepach nie?

   Ich wolne nie uderza w społeczeństwo tak jak zakaz handlu. Może podaj kryterium, wg którego ocenimy która grupa zawodowa ma mieć wolne niedziele, a która nie? Niby lekarze i pielęgniarze SORu nie pracują tak samo ciężko jak sprzedawca w żabce? Nie zasłużyli na wolne? Albo strażacy?
   Jak uderza w społeczeństwo? Ludzie biednieją? Umierają? Konają w bólu?
   Jeżeli nie widzisz różnicy między zakupami w biedronce a ratowaniem życia to masz problemy z ocenianiem rzeczy ważnych w tym świecie.

   Co daje 300 000 PLN za 10 lat.
   Pokaż mi kraj w którym wszystkie 300 000 należy do ciebie, w którym nie musisz odprowadzać podatków. Konkretnie.

   I wciąż nie udzieliłeś odpowiedzi na to, ile masz lat i gdzie pracujesz.

   Wymiana zdań z Tobą bardziej polega na pokazywaniu tobie różnic między sprzedawcą a ratownikiem, niż merytoryczne wymiany poglądów...

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomojepaliwo:

   Kurde człowieku, jak ci pasuje zakaz handlu, to po prostu nie chodź w niedzielę do sklepu i po problemie.
   Po co chcesz zmuszania innych do tego? co?
   Wolność na tym polega, że chcesz robić zakupy w niedzielę, albo pracować w niedzielę to robisz to. Nie chcesz, to nie robisz. Żadnego odgórnego zmuszania.

   Wymieniłeś tylko 3 inne grupy zawodowe. Dlaczego twoim zdaniem górnicy mają nie mieć np wolnych czwartków?
   Pracownicy stacji benzynowych wolnych śród? Kierowcy i maszyniści mpk wolnych piątków?

   Fajnie by się żyło, jakby każda grupa zawodowa miała jakiś dzień całkowicie wolny?

  •  

   pokaż komentarz

   @freedom_guy: komentarz taki z dupy. Brak merytorycznej odpowiedzi. Kończę więc wymianę zdań.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomojepaliwo: https://www.wykop.pl/link/4762839/polacy-przeciwni-zakazowi-handlu-w-niedziele-zwlaszcza-ci-pracujacy-w-handlu/

   Większości ludzi nie pasuje zakaz handlu. Jak poczytasz i artykuł i komentarze pod nim, to zobaczysz, że nie pasuje przede wszystkim tym, którzy pracują w handlu.

  • więcej komentarzy(31)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie przez to tracą wyborców, tylko przez niedotrzymywanie obietnic przedwyborczych. Tylko wykopki się podniecają tymi handlowymi niedzielami. Reszta ma to w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wscieklazielonka: Tu się raczej mylisz, bo przeciętni i zazwyczaj słabo zorientowani w polityce ludzie niedzielami handlowymi podniecają się najbardziej, jako częścią swojego życia. W dupie to mają resztę polityki której i tak nie kumają i nie chcą zakumać.

  •  

   pokaż komentarz

   @artiko: Ja myślę, że ludzie najbardziej interesują się tą częścią polityki, która ich najbardziej dotyka. Dla sprzedawcy będą to niedziele handlowe, dla samotnej matki 500+ a dla kierowcy zmiany i zaostrzenia w przepisach drogowych. To raczej normalne, iż kierowca nie pracujący w handlu w miarę dobrze zarabiający nie będzie się interesować tematyką 500 plus czy niedziel handlowych, ponieważ go ten temat nie dotyczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapitanTorpeda: Zgadzam się ,niewątpliwie niedziele handlowe to temat który dotyka mimo wszystko największej grupy ludzi. W grupie docelowej jest każdy potencjalny konsument, więc gadanie że tylko "wykopki się podniecają" tym tematem to objaw oderwania od rzeczywistości( #wscieklazielonka).

  •  

   pokaż komentarz

   Nie przez to tracą wyborców, tylko przez niedotrzymywanie obietnic przedwyborczych.

   @wscieklazielonka: przeciętny wyborca 500+ nie pamięta nawet co PiS obiecywało. Dla niech na przykład sformułowanie "zmniejszenie kwoty wolnej od podatku" brzmi tak samo jak "pierwiastek z sinus kwadrat do potęgi entej"- tak samo bez sensu.

   Ale już zamknięcie Biedronki czy Lidla w niedzielę - ma wymiar rzeczywisty.

  •  

   pokaż komentarz

   @wscieklazielonka: jak ktoś poza pracą nie ma innych zainteresowań i ma dużo czasu w godzianch od powiedzmy 17:00-22:00 to zapewne ma gdzieś to czy pojedzie na zakupy w nd. czy w inny dzień tygodnia... Jednak w tym kraju są ludzie, którzy mają ciut więcej ambicji niż siedzenie po pracy przed TV, z którego łatwo zrezygnować aby wybrać się do galerii. Osobiście od pon-pt praktycznie zawsze czas po pracy poświęcam czy to na jakieś hobby czy to podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych..także na większe zakupy czy po prostu znalezienie nowych ubrań pozostaje mi sobota, a w sb. ze względu na to, że w nd wszystko jest zamknięte tworzą się gigantyczne kolejki, zaczynając od parkingu, a kończąc na kasach przez co wyprawa na zakupy która kiedyś zajmowała 60min teraz zajmuje czasem nawet 3x tyle czasu, czasu który mógłbym poświecić czy to na sport, czy dobrą książkę albo po prostu na drzemkę... Oczywiście tak jak wspomniałem na początku, są ludzie dla których w życiu ważna jest każda chwila i po prostu chcą "działać", dlatego szanują swój czas. Są też tacy dla których nie ma to znaczenia..oczywiście tych drugich zawsze jest więcej, dlatego tez w tym kraju mamy tak jak mamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko wykopki się podniecają tymi handlowymi niedzielami. Reszta ma to w dupie.

   @wscieklazielonka:

   pracowalem w handlu
   niedziela w pracy, to byl dzien wolny w tygodniu - bylo ok - w tygodniu mozna bylo wiele rzeczy zalatwic - lekarze, urzedy, sklepy specjalistyczne (wiele takich sklepow jest czynna tylko pn-pt w godzinach "urzedowych" ).

   teraz pracuje w systemie pn-pt... jak chce cokolwiek zalatwic, musze w zasadzie brac urlop...

   Za to wqrwia mnie, ze nie moge po prostu isc w niedziele do sklepu kupic cos czego zapomnialem, albo musiec robic zapasy na kilka dni, bo w niedziele wymyslono sobie, ze sklep musi byc zamkniety. Do tego musze stac w dluzszych kolejkach w sklepie w piatek/sobote, bo przeciez inni tez chca i musza kupowac w tym terminie. Co wiecej, musze isc w sobote wczesniej do sklepu, bo po poludniu/wieczorem bedzie ograniczony wybor produktow z krotkim okresem waznosci (np surowe miesa). Bo sklepy tez ograniczaja ich ilosc, zeby im mieso nie lezalo nie wiadomo jak dlugo.

   I nie p@%$#?$my, ze musiala wejsc ustawa, zeby pracownicy mieli wolne, bo wiele sklepow bylo po prostu zamknietych w kazda niedziele bez wzgledu na istnienie badz nie ustawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kill0l: "Osobiście od pon-pt praktycznie zawsze czas po pracy poświęcam czy to na jakieś hobby czy to podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych.."

   Czyli jednak masz czas tylko inne priorytety .

   ".także na większe zakupy czy po prostu znalezienie nowych ubrań pozostaje mi sobota,"

   I tak i nie ponieważ mógłbyś np: zmodyfikować swój grafik i np: cześć zakupów robić po pracy a całą sobotę poświecić hobby , itp... .

   " Oczywiście tak jak wspomniałem na początku, są ludzie dla których w życiu ważna jest każda chwila i po prostu chcą "działać", dlatego szanują swój czas. Są też tacy dla których nie ma to znaczenia..oczywiście tych drugich zawsze jest więcej, dlatego tez w tym kraju mamy tak jak mamy"

   Te zdanie jest świetnym przykładem, że sam nie przeanalizowałeś tego o czym mówisz, np: A co jeśli kogoś hobby to spędzanie czasu z cała rodziną, którą może spotkać w całości tylko w niedziele , albo co z osobami 50+ i więcej oni tez maja mało ambicji bo po pracy cześć z nich chce usiać i odpocząć (nie wspominając o chorobach , itp...)albo zobaczyć się z wnuczkami a niema siły i zdrowia na co innego, to też ludzie bez ambicji. Chcesz poznać gówno odpowiedz, którą słyszę po obu stronach barykady , "zmień prace, nikt cie nie zmusza" tylko właśnie to nie jest odpowiedz ani rozwiązanie problemu tylko pokaz ignorancji i braku analizy. Bo nie wszyscy są młodzi nie wszyscy są singlami, hobby i zainteresowania też są różne . Ja słyszę tylko co mnie to obchodzi , wiec jeśli po obu stronach barykady każdy ma drugą osobę w dupie to w jaki sposób ty chcesz coś zmienić na leprze ?

  •  

   pokaż komentarz

   @altrunim: Nie przełożę na sb. kursów, szkoleń oraz treningów które są wbite na sztywno w kalendarz oraz są opłacone. Co do wolnych niedzieli dla ludzi w handlu, z tego co się orientuję to przed wprowadzeniem zakazu handlu kazdej osoby przyslugiwały też dni wolne, więc jak ktoś chciał się spotkać całą rodziną mógł tak rozplanowac grafik aby mimo to mieć wolną sb lub nd na takie spotkanie. Każdy zakaz, nakaz wprowadzany przez rząd jest ograniczaniem mojej wolności i tyle w tym temacie. Co do Twojej argumentacji, niestety zdanie

   wiec jeśli po obu stronach barykady każdy ma drugą osobę w dupie to w jaki sposób ty chcesz coś zmienić na leprze ?

   idealnie pasuje do tego co mówią osoby, które np. kupiły tanio mieszkanie obok strzelnicy i teraz chcą zamkniecia strzelnicy albo zakazu strzelań nocnych, mimo że mieszkanie było tanie właśnie dlatego, że jest głośno i kupujący o tym dobrze wiedzieli. Idziesz pracować w dane miesjce i nikt Cie do tego nie zmusza, także musisz się liczyć z tym, że pracując w fabrycie na zmiany trafi Ci sie zmiana nocna, jeżdząc tirem będziesz cały czas poza domem itp itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwek2k
   Tak centra handlowe były zamknięte heheheheh jak to napisałeś cytat : I nie p@!%$!!my .

  •  

   pokaż komentarz

   Tak centra handlowe były zamknięte heheheheh jak to napisałeś

   @krysen03:

   centra handlowe, to centra handlowe - ktos podjal decyzje ze beda otwarte w takie a nie inne dni, i podlaj tez decyzje w jakich godzinach.
   Ani nikt nie zmusil firmy (podnajemcy), do tego zeby otwierala swoj punkt w centrum handlowym, ani nikt nie przystawil pistoletu potencjalnym pracownikom, aby do tego centrum handlowego aplikowali do pracy.

   I tu hint: poza wielkimi centrami handlowymi w miastach wojewodzkich, sa tez mniejsze centra handlowe w mniejszych miejscowosciach... i w tych mniejszych centra byly juz zamkniete w niedziele, albo tez nie spoczywal zaden obowiazek bycia otwartym w danym okresie czasu.

   jak to napisałeś cytat : I nie p$%#!??my .

   @krysen03:

   dokladnie tak, nie p$%#!??my, ze robimy to dla pracownikow. Bo macburgero podawcy stojacemu na kasie juz nikt wolnego w niedziele nie zalatwil. Biletopodawcy w zoo/muzeum/teatrze/kinie takze. Ba! Na stacjach benzynowych mozna normalnie handlowac, niezaleznie od dnia tygodnia, czy swieta. Nie p$%#!??my, ze sprzedawcy w normalnych sklepach sa tak ucielesniona grupa spoleczna. BO NIE SA. Sami wybrali prace w danym miejscu liczac sie z konsekwecjami.

  •  

   pokaż komentarz

   @wscieklazielonka: Jest 500 plus? Jest - z obietnic się wywiązali wszystkich (reszta ich nie obchodzi) a jak w niedziele goście przyjadą i biedronka zamknięta bo mleko się skończyło to się denerwują wyborcy i poparcie spada

  •  

   pokaż komentarz

   A co jeśli kogoś hobby to spędzanie czasu z cała rodziną, którą może spotkać w całości tylko w niedziel

   @altrunim: widać dyletanta
   W sklepach była praca zmianowa. Taka osoba miała zajętą jedną-dwie niedziele w tygodniu, w zamian tego wolny dzień w tygodniu - bardzo przydatny, bo ograniczał konieczność urlopu na lekarza, czy inny urząd.
   Sam dość długo pracowałem w soboty i mi to pasowało.

   Prędzej niż nad handlowcami "użalałbym się" nad osobami pracującymi w trybie czterobrygadowym. Tam to jest poj$!?na sytuacja, bo zmiany zmieniają się czasem z tygodnia na tydzień i organizm się nie przestawi.

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: A poco te wyzwiska , ja wiem że w necie każdy jest odważny ale czy ja kogoś obraziłem ?
   Podałem tylko przykład a nie udawałem jakąś wyrocznie .

   @kill0l: Tylko, że ja nie krytykuje twojego punktu widzenia tylko staram się postawić po tej drugiej stronie ale skoro uważasz, że ta druga strona to banda roszczeniowych leniów i idiotów , to nie dziw się, że oni traktują cie w taki sam sposób . Ja chciałem tylko zaznaczyć,że można by się głębiej zastanowić nad tym . Skoro to wprowadzili to znaczy, że większość osób tego chciała możesz ich nazywać jak chcesz ale nie zmieni to faktu . Doskonale wiesz, że Polacy są podzieleni właśnie dlatego, że nie potrafią normalnie i z szacunkiem do drugiej osoby podejść do tematu tylko wolą obrzucać się błotem.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro to wprowadzili to znaczy, że większość osób tego chciała

   @altrunim: ehe tak samo jak podwyżki cen paliw, likwidację kwoty wolnej od podatku (przynajmniej dla mnie) i reszte pierdół które przechodzą legislacje.
   Nikogo nie nazywam z góry idiotą, musi sobie na takie określenie zasłużyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie mam nic przeciwko merytorycznej dyskucji przy użyciu inteligentnych argumentów... natomiast jeśli ktoś każdą dyskusję sprowadza do tematów związanych z ideologiami niezwiązanymi z nauką czy religii to nie jest dla mnie partnerem do dyskusji, z taką osobą po prostu nie da się rzeczowo rozmawiać.

  • więcej komentarzy(4)

 •  

  pokaż komentarz

  Klechy się burzą bo zmniejsza się liczba dających na tacę w niedzielę.

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna