•  

  pokaż komentarz

  Oligarchie nieopłacające swoich najemników kończyły źle.

 •  

  pokaż komentarz

  Czytałem ostatnio artykuł że Tramp chce wyjść z NATO chodzi oczywiście o USA, a tym żołdem rozumiem że chwilowo zabrakło kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @starnak: Nie zabraklo kasy, tylko nie ma podpisanego budzetu i wstrzymane sa wszystkie rzadowe wydatki. Juz nie raz tak bylo.

  •  

   pokaż komentarz

   @starnak: dodam jeszcze tylko że nie ma ustaloneg budżetu bo Trump się uparł że nie podpisze żadnego budżetu jeśli w tym budżecie nie znajdzie się kasa na wybudowanie muru na długości całej granicy z meksykiem.
   A to że chce wyjść z nato to tak ... powtarza to kilka razy a dodatkowo UE traktuje jako wroga gospodarczego więc robi się nieciekawie. Bo jeśli rozmontuje UE i rozmontuje NATO zacznie się grubo ... każdy sobie i znowu będzie gorąco.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: EU samo się rozmontowuje tęczowo lewacką logiką

  •  

   pokaż komentarz

   @dodajkomentarz: niezależnie czym się rozmontuje - nic dobrego dla nas z tego nie wyniknie. No chyba że ktoś za dobre uzna ponowne wejście pod umiłowany rosyjski but.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Rosja szuka słabych przeciwników po co się wysilać a tęczowi w Brukseli to cipeusze

  •  

   pokaż komentarz

   NATO zacznie się grubo ... każdy sobie i znowu będzie gorąco.

   @perlikont: Będzie tak jak przed I wojną światowa powstaną małe sojusze Np: Astro-Węgry-Serbia i tak dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @starnak: albo jak przed drugą... tylko oby się to nie okazało preudium do trzeciej.

  •  

   pokaż komentarz

   albo jak przed drugą... tylko oby się to nie okazało preudium do trzeciej.

   @perlikont: Ale czwarta będzie już na dzidy w końcu się skończą guziczki i siedzenie w fotelu i odpalanie sobie rakiet.

  •  

   pokaż komentarz

   @starnak: na co by nie była to jakoś czy do takiej z guziczkami czy bez mi się nie spieszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: a nie gadał jakiś czas temu że to Meksyk za ten mur zapłaci? dużo mu jeszcze tej kadencji zostało?

  •  

   pokaż komentarz

   @jakkun: nie no on od początku mówił w całej kampanii i zaraz po niej że sami meksykanie zapłacą za ten mur. Co do merkelowej nie słyszałem ale z tym prezydentem wszystko jest możliwe.
   A co do tego ile mu zostało to coś koło 2 lat. Ale ostatnie kilka dni to naprawdę dość mocne problemy Trumpa... wyszło na jaw że FBI nie tylko sprawdza czy ludzie trumpa korzystali z wiedzy rosjan podczs kampanii ale czy Trum nie jest osobą która dla rosjan pracuje. Takie zarzuty można powiedzieć - każdemu można postawić... no niby tak ale w USA biurokracja na naprawdę wysokim poziomie stoi i żeby w ogóle FBI mogło w tyym kierunku ruszyć ze śledztwem to musiało mieć twarde dowody i wysocy przedzstawiciele władz musieli na to pozwolić. I to zastanawia.
   Z resztą jeden przykład który daje sporo do myślenia. Większość spotkań ludzi ważnych w ważnych sprawach odbywa się w tzw. 4 oczy, ale to nie są dosłownie rozmowy w 4 oczy bo są tam zawsze tłumacze, jeśli np. prezydent Polski rozmawia z kimś powiedzmy z Argentyny to zazwyczaj jest z nim min. spraw zagranicznych, jakiś specjalista od stosunków z ameryką południową etc. i ze strony tego drugiego prezydenta również jest kilka najbliższych osób.
   Ostatnie spotkanie Trump - Putin (i nie są to jakieś tam informacje z brukowców a potwierdzone dokumentami przez służby oraz najbliższych ludzi Trumpa fakty. Trump spotkał się z Putinem, spotkanie trwało godzinę. Ze strony Trumpa był jedynie Trump i jego tłumaczka (nie było doradcy do spraw Rosji ani nikogo od spraw zagranicznych. Spotkanie trwało godzinę a po spotkaniu Trump zażądał od tłumaczki (co ona zrobiła) aby oddała mu wszystkei swoje notatki z tego spotkania. Więc, mamy sytuację w której nikt poza Trumpem nie wie o czym rozmawiali, co ustalali ze sobą z Putinem. Nie mówimy tu o spotkaniu między kumpami na piwku tylko na oficjalnym spotkaniu na szczycie więc trochę to zastanawiające.
   Reasumując więc i odpowiadając na Twoje pytanie - wg. kadencji jakies dwa lata ale cholera wie ile realnie to potrwa i jak się zakończy.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont Szansę są ogromne że on tej kadencji nie dokończy. Trump na chwilę obecną jest oceniany zarówno przez historyków republikanów jak i demokratów jako najgorszy prezydent w historii. Długo będą się zbierać po tym bałaganie jaki on zostawi, rozmontowany rząd zepsute relacje między UE, NATO, Chinami, robienie maślanych oczy do Rosji której kto wie jakie tajne rzeczy zostały przekazane. Wybór Trumpa i referendum Brexitu to dwie największe ofiary fali populizmu i fake newsów, mam nadzieję że ludzie to zobaczą i zdadzą z tego sprawę.

  •  

   pokaż komentarz

   @hirud: tak tylko nie można zapominać o jednak mimo wszystkio całłkiem sporym gronie zwolenników Trumpa w USA a bardziej chyba nawet wyznawców. Dodajmy do tego ego Trumpa i może się okazać że tak bez słowa nie ustąpi ... więc może być "ciekawie".

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont ten blok jego zwolennikow się ciągle zmniejsza, szczególnie po tym shutdown który będzie trwać do lutego a może i dluzej ,zwykli ludzie widzą to jako porażkę prezydenta który nie umie negocjować i brakuje mu wyraźnej wizji, jakby po prostu liczył na najlepsze i nie miał żadnego planu B. Problem również w tym, że ci najtwardsi zwolennicy widzą jego porażki relacjonowane w mediach jako propagandę, co tylko nakręca ich bardziej i radykalizuje. Szczególnie ta sprawa z FBI, dla nich to tylko kolejny dowód na istnienie deep state, a nie tego, że Trump to sprzedawczyk który dał się omotać w okol palca Rosjanom i lobbystom.

  •  

   pokaż komentarz

   @hirud i właśnie o tych fanatykach mówię.

  •  

   pokaż komentarz

   A to że chce wyjść z nato to tak

   @perlikont: Nie chce wychodzić z NATO, tylko mówi, że jest to niesprawiedliwe, że USA łoży na sojusz najwięcej pieniedzy jednocześnie angazując się najbardziej w obronę Europejskich granic. W ten sposób chce wymusić na Europie zwiększenie wydatków na armię.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: pewnie odda nas ruskim( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @hirud: Najlepsza w historii wydajność gospodarki USA, dolar utrzymujący się na równym poziomie przez rok, Chiny które ustąpiły Trumpowi, dociska Turków za to co się tam odj$@%ło i Erdogana, najniższe bezrobocie, powrót firm do USA, dobra polityka zewnętrzna wzmacniająca pozycję na świecie USA. Tak k%$?a, najgorszy XD Najgorszy według CNN zapominałeś dodać.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont można też w 2gą stronę-demokraci się uparli że nie zrobią budżetu który by zawierał finanse na budowę muru. I nie chce budować na całej granicy, tylko tam gdzie nie ma jeszcze jakiejś bariery oraz gdzie nie ma naturalnych przeszkód i.e. góry

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont oj p#?!!@!olo z tym szpiegiem ruskich. Warto doczytać jakie to "twarde dowody" miało fbi bo powtarza kolega bez zweryfikowania za anty-trumpowskimi źródełkami. Warto natomiast dodać że śledztwo nt współpracy obozu trumpa z ruskimi przy okazji wyborów trwa od początku jego kadencji. I co? I jajo. Nic, kompletnie zero dowodów znaleźli. Jak jeszcze dodamy gównoburzę(uzasadnioną) jaka się zrobiła gdy wyszły na jaw rozmowy agentów fbi, w których mówili wprost że "zrobią wszystko żeby trump nie wygrał", to się okazuje że ktoś tutaj się zajmuje POTUSem ze złych pobudek bo fbi powinno być apolityczne.
   Wisienką na torcie natomiast niech będzie NAGRANA rozmowa obamy z miedwiedievem przed 2gą kadencją baracka, w której to mówił wprost, że jak wygra to będzie miał więcej "flexibility" i żeby to przekazać putinowi.
   Reasumując-robienie z trumpa szpiona, gdy jedyne co taką tezę potwierdza, to jazgot demokratów, jest śmieszne.
   Dajcie dowody, to pogadamy

  •  

   pokaż komentarz

   @h3r3tic: no właśnie nie można. Po pierwsze za mur mieli płacić meksykanie - to słowa wielokrotnie powtarzane przez Trumpa. Po drugie wszelkie agencje rządowe i poza rządowe wskazują na bezsensowność i bezzasadność i nieopłacalność tego muru a sfinansowanie go będzie wymagało np. obcięcia części kasy da kontroli lotniskowych (a to właśnie tą drogą ogromna większośc narkotyków wpływa do USA). Ergo - budowa muru jest bezzasadna i bezsensowna.

  •  

   pokaż komentarz

   @h3r3tic: No widzisz... wynika z tego że chyba nie obserwujesz tego co się dzieje w ciągu ostatnich dni w USA gdzie nawet część republikanów zaczyna głośno mówić o tym że ta sprawa śmierdzi a i w FOX News (jedynie słuszznej telewizji Trumpa) również podnoszą tę sprawę. Z resztą również i co do muru fox również całkiem rzeczowo punktował nieprawdy wypowiedziane przez prezydenta podczas ostatnich swoich dwóch wystapień gdy straszył tym przed czym mur ma amerykę obronic.
   Jesli uważasz że nie ma nic dziwnego w takim spotkaniu z Putinem o jakim wspomniałem to wporzo ale jakoś ja widzę - szczególnie że wszyscy od lewa do prawa mówią jednoznacznie że to jest niespotykane nigdy za żadnej prezydentury.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont co ty opowiadasz? Co chwilę masz ludzi którzy albo pracowali, albo nadal pracują dla border security i mówią wprost, że jakaś fizyczna bariera bardzo by im pomogła. Z tym płaceniem to p%%$$?!olo trumpowe, true, ale z 2giej strony może spokojnie wyegzekwować od meksyku ten hajs poprzez gorsze umowy (dla meksyku)umowy handlowe (drobny aneks do NAFTA) i bilans wyjdzie na zero

  •  

   pokaż komentarz

   @h3r3tic: No więc skoro to takie proste to dlaczego zrobił z administracji zakładników i zmusza USA do zapłacenia za mur. Skoro to takie proste to dlaczego nie zdobędzie tych pieniędzy właśnie w taki sposób?

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont no i tu się mylisz, bo śledzę. Hanity, carlson, ingraham-wszyscy zgodnie poparli wystąpienie trumpa w którym przemawiał do swoich "fellow americans" nt potrzeby muru. Z 2giej strony miałeś armie "fact checkers" w cnn albo abc i co? Zarzut pod adresem trumpa że był "drewniany" i że cały czas "straszy złymi emigrantami". A konkretów jakoś brak

  •  

   pokaż komentarz

   @h3r3tic: to ja to tu tylko tyak zostawię a o tym braku konkretów niech powie FOX News:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont nie twierdzę że proste. Napisałem nawet że z płaceniem przez meksyk to pierdzielił bez pomyślunku (ot urok kampanii wyborczej najpewniej). Twierdzę natomiast że odpowiednie służby, akurat popierają plan budowy "czegoś". Miał nawet kilka wystąpień w otoczeniu służb granicznych gdzie przedstawiciele takowych go popierali otwarcie.
   Myślę że powinieneś czasem pooglądać/poczytać coś mniej antytrumpowskiego, bo warto znać argumenty 2giej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   @h3r3tic: Foxa oglądam tak samo często jak CNN tak samo jak podobnie często oglądam TVN i TVP czy słucham (z YT bez obrazu najczęściej bo w samochodzie) tak wrealu jak i krytyki politycznej więc raczej staram się widzieć rzeczywistość jaką ona jest i wyrabiać sobie na podstawie doniesień swoje zdanie.
   A tak tu - jeśli się nie brzydzisz to wybacz bo to cnn ;) - pracownicy graniczni tłumacza Trumpowi koncept tuneli z którymi walczą a które już w tej chwili powstają pod granicą w miejscach gdzie w tej chwili już jest mur.
   https://edition.cnn.com/videos/politics/2019/01/11/border-official-trump-tunnels-under-wall-acosta-pkg-vpx.cnn

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont Trump ma swoich fanatyków, ale nie są to jakieś ogromne rzesze ludzi. Podejrzewam, że nie miałby żadnych szans wygrania poprzednich wyborów, gdyby demokraci wystawili jakiegokolwiek innego kandydata, niż Clintonową. A tak, to w sporej części mieli taką sytuację jak u nas przy każdych wyborach - ludzie nie głosowali na tego, kogo bardziej lubią, tylko przeciw temu, kogo bardziej nie lubią. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @moocker: a no tu oczywiście masz rację ... w tych wyborach w USA było trochę jak w ostatnich u nas prezydenckich - podobny kejs.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont dowodem na co miał być ten filmik z foxa? Powiedz mi natomiast, jeśli np (liczby z dupy, nie trzymać się kurczowo)70% dragów wpada przez ich północną granicę i drogami morskimi, a tylko 30% przez granicę południową, to nie ma sensu czynić ruchów które mogą pomóc z walką z tymi 30%, bo to tylko tyle?
   Gwoli ścisłości, nie powiedział że wszystkie dragi wwożą im źli meksykanie.
   Jutro odpalę sobie filmik z cnna (choć jest duża szansa że widziałem) bo już jestem na tyle śpiący że aż trumpa bronię...

  •  

   pokaż komentarz

   @moocker bo to nie trump wygrał tylko clinton przegrała :-)
   Swoją drogą, jakim cudem ta kobieta nadal jest aktywna politycznie, po wszystkich szitach które się działy wokół niej i ich (clintonów) fundacji, to ja nie ogarniam

  •  

   pokaż komentarz

   @h3r3tic no przegrała. Obydwoje mają ogromny negatywny elektorat - i po prostu okazało się, że ona większy.
   Nie mam pojęcia po co ją na siłę wypchnęli - przecież każdy inny zamiast niej niemal na pewno by z Trumpem wygrał, nawet jakiś totalny noname z ulicy. No ale wypromowali Clintonową, żeby prezydentem nie został "kolejny starszy biały facet" - to mają za swoje, zamiast białego jest pomarańczowy. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Nie możemy wejść pod rosyjski but gdy jesteśmy pod butem niemieckim, tak ustaliły Rosja i Niemcy a że chwilowo w ramach nowego planu operacyjnego przejęli nas amerykanie to inna para kaloszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Nie możemy wejść pod rosyjski but gdy jesteśmy pod butem niemieckim, tak ustaliły Rosja i Niemcy a że chwilowo w ramach nowego planu operacyjnego przejęli nas amerykanie to inna para kaloszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @keton123 tylko ze rekord juz pobity a konca nie widac. Szef republikanow sie gdzies chowa i ciagle vetuja. Nie wroze temu za dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay a te swoje rewelacje wziąłeś skąd? z foxa? XD najniższe bezrobocie w porównaniu do czego? pokryzysowego 2010? a ty nie umiesz czytać? napisałem że głosowali historycy związani z obiema partiami, w głosowaniu republikanów Trump był 3 od końca

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: ok, obawiam się że nigdzie na filmiku gdzie mu pokazują tunele, nie ma ani słowa o tym że mur w niczym nie pomoże... Jasne, mur możesz przeskoczyć, obejść tudzież podkopać ale na logikę - co jest łatwiejsze? Przejście przez "pustą" granicę czy zabawa w krecika?
   Skoro natomiast zostawiamy sobie linki, to tutaj masz inny, gdzie panowie z NBPC mówią wprost "potrzebujemy barier"
   Trump with NBPC

  •  

   pokaż komentarz

   A to że chce wyjść z nato to tak

   @perlikont: Czyli jednak ruskie pomagali w kampanii. Po owocach poznacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @hirud: W porównaniu do twojej dupy. Sprawdź sobie. Ci historycy to pewnie zmasakrowani lewacy którzy tupią nóżką kiedy prezydent ma własne zdanie, bo Trump z nikim się nie p%@@#@$ niczym JKF. Chyba że wolisz memiczną pacynkę jaką jest Duda? Całe zamieszanie z shutdownem Trump rozgrywa idealnie, jak kongres się zgodzi to będzie miał więcej powodów żeby wysłać fakturkę do Meksyku. W dodatku 5 mld XD
   Ale oczywiście lewactwo w USA które się nasila z roku na rok musi już mieć powody na nie, a pani Cortez nie skończyłaby nawet gimnazjum ze swoją wiedzą, a jakoś znalazła w polityce, nie rozmawiajmy o niej i poziomie demokratów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay: żyjesz w swoim świecie i łykasz propagandówke jak pelikan. Może nie mówmy jakie kompetencje mają politycy demokratów, skoro głównym doradcą i ambasadorem USA jest córka Trumpa, której głównym osięgnieciem jest posiadanie ładnej buźki i bycie w telewizji dzięki tatusiowi XD

 •  

  pokaż komentarz

  mozna bylo poslac na zielona trawke parki narodowe, spokojnie mozna nie wyplacac zasilkow (w ogole) ale wojsko?
  tego sie nie spodziewalem

 •  

  pokaż komentarz

  Tak przy okazji pytanie o ten shutdown.

  Jak w końcu zostanie uchwalona ustawa budżetowa, to pracownicy budżetówki dostają te zaległe pieniądze (czyli wypłatę za te wszystkie miesiące), czy jednak ta kasa "przepada"?

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe: tak dostana wszystkie zalegle wyplaty razem z odsetkami. Przynajmniej do tej pory tak bylo.

   Natomiast ta informacja ze to jest pierwszy raz w historii USA ze zolnierze nie dostaja pieniedzy z powodu shutdown to brzmi troche podejrzanie.
   W 2013 roku (shutdown za Obamy) wynajmowalem mieszkanie w LA wspolnie z dziewczyna ktorej chlopak sluzyl w armii. Gdy byl wtedy shutdown to mial on oczywiscie wolne i z tego co mi mowil to jego wyplaty byly wstrzymane. Powiedzial ze oczywiscie po odwieszeniu rzadu wszystkie zalegle wyplaty dostanie z odsetkami ale na razie ich nie dostaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @baidu dostają wypłatę tylko wtedy jeśli faktycznie pracują, a pracują tylko "kluczowi" pracownicy. Większość ludzi z agencji rządowych ma po prostu wolne, a same agencje nie pracują, i oni nie dostaną pieniędzy.

 •  

  pokaż komentarz

  Demokraci robią na złość obywatelom przez kwotę równą 0,1% budżetu USA. To oczywiste, że nie chodzi o koszt muru, bo ten jest śmieszny w porównaniu z budżetem, tylko raczej o sam fakt budowy muru, który Demokratom się nie podoba. Pewnie koszty tego shutdownu będą dużo wyższe niż te 5 mld.