•  

  pokaż komentarz

  Stwierdzam u pana z bejcy postępujący zanik pyrtka połączone z butwieniem resztek mózgu...

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1: to napewno ale zastawaniam sie co trzeba miec w glowie aby nie wpuścić takiego wpychającego sie kierowcy. Manewr dobicia aby tylko sie cfaniak nie wepchał jest dla mnie nie poporstu głupi i niebezpieczny jakis klin powstaje w ktorym nigdy nie chcial bym sie znaleść

  •  

   pokaż komentarz

   @mario-zdk:
   Bo jak się wp$@@?%?i to będzie na centymetry między dwoma autami, lekkie zahamowanie i jest karambol. Kulturalnie zmienia się pas i tyle, a nie wp@$%?%?a na chama.

  •  

   pokaż komentarz

   @mario-zdk niestety gro spleczenstwa uzurpuje sobie prawo do dawania nauczki cwaniakom na drodze znizajac sie tym do ich poziomu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Christophy: w idealnym świecie tak. Natomiast tutaj nagrywający sam dojechał na niebezpieczną odległość do poprzedzającego samochodu, byle nie wpuścić. Także jak często w takich sytuacjach, spotkanie dwóch dzbanów.
   Do tego czepia się wyprzedzania prawym pasem, które było akurat całkowicie poprawne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Christophy: w idealnym świecie tak. Natomiast tutaj nagrywający sam dojechał na niebezpieczną odległość do poprzedzającego samochodu, byle nie wpuścić. Także jak często w takich sytuacjach, spotkanie dwóch dzbanów.
   Do tego czepia się wyprzedzania prawym pasem, które było akurat całkowicie poprawne.
   @LubieSzaszylkiZLublina: I do tego mistrz lewego pasa. O kierowcy bawarki nie ma co pisać bo to dzban pierwszego sortu ale nagrywający dużo nie jest lepszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zydomasoneria: Akurat jechał prawidłowo lewym pasem. Przed sobą miał inne auto więc nie mógł szybciej, trzymał bezpieczny dystans. Niech się wszystkim zjebom tak nie spieszy będzie bezpieczniej. Choć nie jestem fanem powinni jak w Włoszech odcinkowe pomiaru prędkości na autostradach porobić z mandatami po kilka tysięcy i wszyscy nauczyli by się kulturalnie jeździć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zydomasoneria: W sumie, to BMW faktycznie miało przed tym dojazdem miejsce na zmianę pasa

  •  

   pokaż komentarz

   @Zydomasoneria: a co, miał nagle zjechać na prawy pas na 5 sekund i ostro zwolnić? Strata paliwa. Tylko dlatego że ktoś musi zap#!!!@!ać 200km/h?
   Jechał jak najbardziej prawidłowo

  •  

   pokaż komentarz

   @Tsukuyomi bezpieczny dystans to jest jak popatrzysz na punkt, który mija auto przed tobą i jeśli uda Ci się policzyć do dwóch zanim nie zniknie to masz w. Sumie minimalny bezpieczny dystans.

  •  

   pokaż komentarz

   to napewno ale zastawaniam sie co trzeba miec w glowie aby nie wpuścić takiego wpychającego sie kierowcy. Manewr dobicia aby tylko sie cfaniak nie wepchał jest dla mnie nie poporstu głupi i niebezpieczny jakis klin powstaje w ktorym nigdy nie chcial bym sie znaleść

   @mario-zdk: Ja też „zastawaniam sie co trzeba miec w glowie”, żeby spłodzić taki pieprzony bełkot, z taką liczbą błędów.

  •  

   pokaż komentarz

   @mario-zdk: bardzo dobrze, że go nie wpuścił, trzeba albo podnieść mandaty o 400-500% minimum albo nie odpuszczac takim ludziom. Inaczej nigdy na drogach nie będzie bezpiecznie

  •  

   pokaż komentarz

   @paliwoda: pewnie kierowca bmw dlatego tak go broni :D

  •  

   pokaż komentarz

   @mario-zdk: dodatkowo akcja na AOW czyli obwodnicy AUTOSTRADOWEJ. Wyprzedzanie prawym jest niezalecane, ale dozwolone. Kierowca BMW to burak, ale nagrywający to typowy Nosacz który nie umie odpuścić.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieSzaszylkiZLublina: Jeśli chodzi o wyprzedzanie to jedynie nagrywający łamie przepisy - przyspiesza podczas gdy inne aut o go wyprzedza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tsukuyomi: mam propozycje poczytaj kodeks drogowy zanim zaczniesz twierdzić że jechał zgodnie z prawem, zgodnie z prawem to masz obowiązek jechać prawym pasem, lewy służy do wyprzedzania ( nawet jakoś niedawno była akcja Policji gdzie dawali za to mandaty). i prawidłowa jazda jest taka że po wyprzedzaniu zjeżdżasz na prawo i ewentualnie ponawiasz manewr wyprzedzania. na tym filmiku masz manewr wykonany jak tirowcy na których każdy narzeka gdy jeden drugiego wyprzedza z różnicą prędkości 5-10km/h - oczywiście w BWM dzban i tyle ( ale jakoś mnie to nie dziwi)

  •  

   pokaż komentarz

   @D_Prz: Najpierw sam poczytaj i naucz się jak się to przekłada do autostrady i prędkości. Ogladnij jedź bezpiecznie to się douczysz. Akurat Dworak trochę tam przesadza ale w tym przykładzie, to kierowca jechał normalnie. I drogi są dla wszystkich, a nie dla dzbanów co się spieszą.

   Ludzie narzekają na wyprzedzanie 1km/h przez tiry. Jak różnica jest powyżej 5km/h to to trwa chwilę i nikt nie narzeka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tsukuyomi: przepisy na nic się nie przekładają, obowiązują tak samo na drodze osiedlowej jak i autostradzie a przepis mówi jasno masz jechać po prawej stronie. nie wiem co oznacza oglądnij, nie mniej jednak oglądałem Dworaka i niestety późniejsze opinie były czytelne - wykonywał manewr błędnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tsukuyomi: Przepisy nie odnoszą się do typu drogi czy prędkości to że jedziesz z maksymalną dozwoloną prędkością na danej drodze nie oznacza że możesz jechać po lewym pasie. tu na filmie masz dobry przykład że ten przepis ma sens - duży odstęp pomiędzy wyprzedzanymi autami, gdyby Ci z lewego pasa zjechali na prawo to gość z BMW spokojnie by pojechał a Oni ponownie bezpiecznie wyprzedzili. kolejny przykład z lepszego komunikacyjnie świata - u nas chociażby ta dyskusja pokazuje każdy naciąga i traktuje przepisy jak sam interpretuje, jechałem taksówką w Hiszpanii autostrada, gość jechał slalomem wyprzedził zjechał na prawy mimo że za 50 m ponowny manewr ( nie raz tak że jeszcze kierunku nie wyłączył a już ponownie w przeciwną stronę) zapytałem go czemu nie wyprzedzi spokojnie, odpowiedział jasno bo są przepisy kara ( o ile dobrze zrozumiałem) 750 euro i Policji nie obchodzi czy Ty miałeś 50m czy kilometr do następnego auta. Tak samo z pieszymi wystarczyło że ktoś podchodzi do pasów auta się zatrzymują, również spytałem dlaczego jak za nami nic nie jedzie a pieszy ma jeszcze te dwa metry więc przejedziemy płynnie i przejdzie, odpowiedział duża kara i Policji to nie obchodzi pieszy się zbliża masz mu ustapić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tsukuyomi: @Kumagoro: Było wystarczająco miejsca na zjechanie bez hamowania. Zawsze tak robię bo wiem jako posiadacz mocniejszego samochodu, że czasami niewiele miejsca wystarcza by kogoś wyprzedzić. Poza tym później kierowca nagrywający zachował się jak gbur celowo przyspieszając pod koniec.

  •  

   pokaż komentarz

   @D_Prz: @Zydomasoneria To jest głupi przykład co podałeś. Nie zjeżdża się jak się ma 50 metrów przy prędkościach powyżej 100 km/h i różnicy 40km/h. Więc nie stosuje się do jazdy na autostradzie. Nie wierzę, by za to tak tam ścigali ostro ale jeszcze nie byłem.

   Nie wiesz również czy jechali z maksymalną prędkością. Może ten przed nim blokował nagrywającego i gdyby tego nie robił ten by go wyprzedził.

   Odległość była średnia, ciężko powiedzieć czy by starczyło bo kamera może kłamać trochę. Poza tym ja sam zjeżdżam ale czasem później muszę chamowac bo żaden buc Cię nie wspusci. Co akurat jest troszkę chamskie i pokazuje właśnie brak partnerstwa jakie istnieje. Poza tym pewnie BMW siedziało mu na dupie, więc nie utrzymywał bezpiecznej odległości. Nie wiem czy je w końcu wprowadzili. I to jest właśnie spieszenie się, siedzieć komuś na dupie i go cisnąć by zjechał w każdą luke, nawet jak to oznacza potem gwałtowne hamowanie bo już nie wróci na lewy pas.

   Akurat Dworak ogólnie ma rację jeśli chodzi o partnerstwo i wyprzedzanie z zachowaniem odległości. Ale faktycznie czasem miał dość miejsca by spokojnie zjechać i nie pokazał to najlepiej a szkoda. Bo mogło to lepiej pokazać i mieć lepszy efekt.

   Zgodzam się, że blokowanie było chamskie ale tak samo jak wpychanie się i stwarzania zagrożenia bo ja mam szybsze auto więc wypad z drogi.

  •  

   pokaż komentarz

   lewy służy do wyprzedzania

   @D_Prz: No i wyprzedza, więc o ch@% ci chodzi? I jak sobie już tak literalnie podchodzisz do tego, to ten w bmw też nie powinien siedzieć im na dupie tylko zjechać na prawy i tam siedzieć aż ci z przodu wyprzedzający ciężarówki skończą wyprzedzanie. Jego obowiązek jazdy prawym pasem nie obowiązuje?

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: poczytaj przepisy zanim zaczniesz się unosić dobrze? a jak nie umiesz to poproś kogoś kto Ci wyjaśni lub przeczyta i przepisy i to co napisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tsukuyomi: Dlatego powiedziałem że kierowca BMW to dzban ( zresztą jakoś mnie to nie dziwi) mówię tylko ogólnie o całej sytuacji doprowadziło stosowanie przepisów na zasadzie " bo tak uważam" i gość wyprzedzający a raczej jadący lewym pasem z prędkością nieznacznie większą niż Ci na prawym pasie. popatrz również z drugiej strony od kierowcy BMW musisz zrobić 500km jedziesz po autostradzie i zamiast jechać płynnie 140km/h co chwile zwalniasz bo trafią się tacy którzy sądzą że są sami na drodze i TIR wyprzedza TIRA przez 3 km albo tak jak tutaj osobówką pewnie na tempomacie również.

  •  

   pokaż komentarz

   @D_Prz: No to poproś kogoś bo najwyraźniej ich nie rozumiesz, głąbie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: po pierwsze nie na Ty, bo drugie nie obrażaj bo ja Ciebie nie obrażam. a z nas dwóch czytać ze zrozumieniem jak widać nie potrafisz Ty więc wróć jak się nauczysz.

  •  

   pokaż komentarz

   @D_Prz: No i co z tego, że wyprzedzają z prędkością nieznacznie większą? To też jest wyprzedzanie i nikt nie ma obowiązku przerywać manewru wyprzedzania, bo jakiemuś baranowi się coś wydaje. I skoro się temu w BMW tak spieszy, to czemu jak już ma możliwość jechać dalej to odp@?!!$?a cyrki na drodze?

  •  

   pokaż komentarz

   @D_Prz: A jak sobie popatrzysz dokładnie na film, to zobaczysz z przodu wlokącego się busa, którego pod koniec wszyscy wyprzedzili jak już zjechał na prawo. Osobówki wyprzedzały całkiem sprawnie do momentu, gdy ich ten bus przyblokował i siłą rzeczy wszyscy musieli zacząć zmniejszać prędkość.Typ w BMW, też nie widział tego busa i jako, że pewnie uważa wszystkich innych na drodze za debili to uznał, że zwalniają bez powodu, więc postanowił ich objechać a tu dupa, bo z przodu nie było miejsca, wiec się postanowił z powrotem wepchać na lewy pas mimo braku miejsca.

   popatrz również z drugiej strony od kierowcy BMW musisz zrobić 500km jedziesz po autostradzie i zamiast jechać płynnie 140km/h co chwile zwalniasz

   No jak mi przykro, że nie ma na autostradach oddzielnych pasów dla tych, którym się spieszy i muszą jechać z plebsem, który nie ma obowiązku zjeżdżania im z drogi.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieSzaszylkiZLublina: Co ty bredzisz. Nie wiem czemu utarło się, że przestrzeń przed samochodem np. na lewym pasie to "moje pole w które mogę się wcisnąć". Nie. To bezpieczny dystans na wyhamowanie w razie zagrożenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mestre: może bredzę tylko dla kogoś kto nie czyta że zrozumieniem, bo nic takiego nie napisałem.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam nadzieję że zgłoszono sprawę na policję, ponieważ wyczyny kierowcy BMW są karygodne i nieakceptowalne. Zwraca uwagę fakt, że po wyprzedzeniu ciężarówek autor zjechał na prawy pas, udrożniając lewy, lecz kierowcy bawarki to nie wystarczyło, bo jak to przystało na prawdziwego szeryfa musiał nauczyć porządku nagrywającego.

 •  

  pokaż komentarz

  Dyskusja jałowa. Zaraz po przekroczeniu zachodniej granicy typek pokornieje. U nas policja na autostradzie to rzadkość. Jak jadę A4 to widzę na kogutach tylko tę Służbę Skarbową czy jakoś tak w zielonym aucie przyczajoną pod wiaduktem w zatoczce. Policji zero. Null. A chyba że na mecz chłopaki jadą. To wtedy cała A4 zaje*bana sukami a na stacji nie można wejśc do środka, tylko się przez okienko kupuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hansiu: Rozwiązanie jest idiotycznie proste. Odcinkowy pomiar prędkości od węzła do węzła.
   No ale wtedy, taki fotoradar nie generowałby tak pięknych hajsów, jak na postawionej z dupy 50tce...

  •  

   pokaż komentarz

   @bagi1: Odcinkowy pomiar to jest dla ludzi, którzy używają mózgu, nie dla takich ameb jak ten z bmw. Bo najpierw by jechał 200km/h, a potem zwolniłby do 80km/h - to nie skutkowałoby upłynnieniem jazdy...

  •  

   pokaż komentarz

   @xUnf: Zwolniłby raz. Może dwa razy.
   W końcu by się naciął. Potem jeszcze raz. I jeszcze raz. I jeszcze raz
   Przy N-tym mandacie - zapiąłby tempomat na 140 dla świętego spokoju.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hansiu: a po ch$% mają jeździć, skoro wystarczy CB, kilku panów szczających do butelki i już wiadomo, gdzie dokładnie są smerfy. Nawet to, że co roku dostają nowe auto nic nie daje. Jedyna droga do rozwiązania tej patologii na polskich drogach to uwolnienie przepisów dotyczących zgłaszania takich wykroczeń. No bo po ch$% sędziemu świadek, a najlepiej dwóch oraz 3 przesłuchania na komendzie, skoro dostał j##$ne nagranie wideo w 1080p?

 •  

  pokaż komentarz

  Tak w sumie to co gościowi szkodziło wpuścić tego typa z BMW z prawego pasa?

  •  

   pokaż komentarz

   @paperipapo: pojechał by szybciej do przodu i ryzykował dalej swoim życiem gdzieś indziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @paperipapo: tutaj też odległość pomiędzy autami, miałbyś 3 samochody blisko siebie a droga hamowania nie będzie taka krótka

  •  

   pokaż komentarz

   @paperipapo: Odległość między autami była bardzo mała (kamerki z racji ogniskowej obiektywu przekłamują odległości). Gość w BMW chciał zmusić nagrywającego do ostrego hamowania tylko po to, żeby go wyprzedzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @paperipapo: Bardzo by szkodziło, bo uczyłoby takich buców, że wszystko im wolno.

  •  

   pokaż komentarz

   @paperipapo: Brak akceptacji dla buractwa, to mu szkodziło. Jak będziemy się poddawać takim jełopom to to się nigdy nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @paperipapo: a co za różnica? Jest sznur aut, każdy by chciał jechać szybciej, ale go blokują z przodu- nie poradzisz. No ale zawsze się znajdzie taki cwaniak co jeździ slalomem i wciska się na centymetry bo on ma "sportowe" auto i jest królem świata. Odstęp na autostradzie powinien wynosić kilkadziesiąt metrów, a nie jeden. Potem tylko proszę się nie dziwić skąd tyle wypadków.

  •  

   pokaż komentarz

   @paperipapo: może to że przy takich prędkościach trzeba zachować więcej niż 2 m odległości ?

  •  

   pokaż komentarz

   @paperipapo: Tak w sumie to co gościowi szkodziło wpuścić tego typa z BMW z prawego pasa?

   Zakompleksiony gość z kamerką przyśpiesza bo brak w nim empatii. Gdyby puścił filmik w naturalnym tempie to pewnie wielu by zrozumiało.... skoro sam nie wyprzedza to czemu utrudnia to innym i blokuje lewy pas ??? To najgorszy typ kierowcy sam nieraz tak miałem. Zjechać nie zjedzie a jak prawym wyprzedzasz to przyśpiesza. Przecież to bmw by wyprzedziło ciebie a przy kolejnej luce następnego kierowcę i by sobie pojechało .To Ty stworzyłeś zagrożenie. Tylko po co ??? jaja by Ci zmalały ?

  •  

   pokaż komentarz

   @hador24:

   a co za różnica? Jest sznur aut, każdy by chciał jechać szybciej, ale go blokują z przodu- nie poradzisz. No ale zawsze się znajdzie taki cwaniak co jeździ slalomem i wciska się na centymetry bo on ma "sportowe" auto i jest królem świata. Odstęp na autostradzie powinien wynosić kilkadziesiąt metrów, a nie jeden. Potem tylko proszę się nie dziwić skąd tyle wypadków.

   Tak się składa że sam mam okazję jeździć ponad 300 konnym autem. I wyobraź sobie gdyby nie takie manewry właśnie jechałby człowiek 90 w miejscach gdzie można jechać 140. Bo nagle robi się ciąg 20 auto bo 1 na przodzie muli. Skoro ktoś ma na tyle mocy by na pewnym odcinku wyprzedzić 5 auto to ludzie dajcie mu tą możliwość. Sami nie chcecie wyprzedzać to zjedźcie na prawy a jeśli boicie sie że wszyscy na lewym są takimi hamami to dajcie się wyprzedzić prawym tym którym moc na to pozwala.
   Nie zjedziecie bo te chamy na lewym was spowrotem nie wpuszczą no i prosze sami stajecie się takimi hamami. Widać kto jest egoistą a kto nie. Kilka razy ktoś mi zaświecił długimi a zrobiłem już z 500tyś km i nie uważam by był idiotą tylko po prostu zagapiłem się i mnie poinformował bym mu zjechał. Zazwyczaj sam zjeżdżam.... pokolenie egoistów :/.

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: a myślisz, że czemu oni jadą tak blisko na lewym? Bo jak chcesz zachować odstęp jak normalny człowiek to zaraz ci się wpie***la 20 takich ciśnieniowców i potem wyprzedzenie jednego tira trwa nie wiadomo jak długo. Z drugiej strony jak zjedziesz to już na lewy nie wrócisz no chyba, że w stylu tego gościa w bmw. Ostatecznie wole jechać w tym rzędzie na lewym i nie wyprzedzać prawym- oczywiście jeśli tych na prawym wyprzedzam. Z doświadczenia wiem, że zwykle nerwowe manewry ludzi w "300 konnych autach" prowadzą do wypadków.

  •  

   pokaż komentarz

   @paperipapo: musle że może to być kwestia bezpiecznego odstępu który kierowca BMW chciał zredukować do zera przez swoje wciskanie.
   Choć tak naprawdę chodzilo o to żeby nauczyć debila grzecznej i kulturalnej jazdy

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: będą cie minusować bo Janusze dalej lewym do usranej śmierci...i pedal w opór jak ktoś ma lepsze auto niż Ty...ale z jazda na zamek też tak kiedyś było...teraz już się zmienia...może kiedyś też zaczną jeździć prawym...oby

 •  

  pokaż komentarz

  Spodziewałem się wysypu komentarzy typu "mógł wpuścić", "nagrywający szeryf" i się nie zawiodłem. Jesteście takimi samymi debilami jak ten w BMW, bo wpuścić to można na zamku błyskawicznym przy prędkościach 10km/h, a nie ~100km/h zachowując odstęp 3m...

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna