•  

  pokaż komentarz

  Czytaj: Rób, co Niemcy i Francja sobie ubzdurają, albo zapomnij o tym, że zobaczysz jakieś pieniądze z syndyku.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: rób jak Polska łam zasady i prawo w swoim kraju, kłuć się ze wszystkimi o wszystko a UE traktuj jako sponsora

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer: Sponsora...czyli my nie dokładamy do kasy? Łam zasady... jak francja czy jak niemcy bo w Polsce łamane zasady nie są.
   Kłóceniem się o wszystko nazywasz np. walkę by sprzedawane u nas produkty takiej samej jakości jak w pozostałych krajach unii?

   Pomijam kretyński tekst: rób jak POLSKA

   pokaż spoiler masz klakierze #euro za wpis bo sie starasz

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer: Pisz poprawnie: "Rób jak rząd marionetek, łam zasady i prawo w kraju, do którego zarządzaniem cię przydzielono, kłóć się...".

  •  

   pokaż komentarz

   @BaniaGonibanie: > Kłóceniem się o wszystko nazywasz np. walkę by sprzedawane u nas produkty takiej samej jakości jak w pozostałych krajach unii?

   Temat dyskutowany jest od dawna, ale niedawno zajęły się nim ważne unijne instytucje. Komisja w proponowanej dyrektywie zwraca uwagę na problem podwójnych standardów, czyli na oferowanie przez międzynarodowe koncerny produktów niby wszędzie tych samych (wspólna marka, identyczne lub bardzo podobne opakowanie), ale różniących się w istotny sposób składem.

   o to nie trzeba z nikim walczyć jest zgoda zarówno w PE jak i w Komisji

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: jak co przepraszam za lekki analfabetyzm

  •  

   pokaż komentarz

   rób jak Polska łam zasady i prawo w swoim kraju,

   @Ratelmidozer: Które zasady łamiemy?

   kłuć się ze wszystkimi o wszystko

   @Ratelmidozer: Czasami jest kłótnia, ale przeważa walka o równe traktowanie i dbanie o swoje interesy.

   a UE traktuj jako sponsora

   @Ratelmidozer: Taka była umowa akcesyjna, która miała wyrównać nasze szanse, a nie zupełnie zniewolić. Stara Unia nie kupiła sobie nowych państw za cenę mniejszych składek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer:
   A co powiesz na ostatnie przepisy dotyczące transportu międzynarodowego? Czy uważasz, że to co zrobiła unia pod naciskiem Francji i Niemiec jest w porządku? A czy próby wstrzymania przekopu mierzei wiślanej, przy jednoczesnym braku jakichkolwiek prób wstrzymania budowy Nord Stream 2 jest działaniem uczciwym i zgodnym z prawem?

   Niemcy na przykład doskonale chronią własny rynek przed produktami z innych krajów poprzez rozbudowany system homologacji, ale jakby tak Polska chciała wprowadzić podobne mechanizmy to by był krzyk: Polska łamie praworządność i wolność gospodarczą.

   Nie popieram PiSu, ale Unia Europejska (i wszystkie jej urzędy) w tej chwili robi to co nakaże Berlin i Paryż. Kraje Europy centralno-wschodniej wygrywają konkurencje na rynku transportowym. Dowalmy im przepisy, które im to uniemożliwią. Niemcy z Rosją tworzą projekt polityczny, który dodatkowo zagraża środowisku. Nie ma problemu. W Polsce i na Węgrzech jest nieprzychylny nam rząd, stwierdzimy, że łamana jest praworzadność i zabierzemy kasę. A gdzie jest unia jak Volkswaggen produkował silniki nie spełniające norm, czemu nie domaga się odszkodowań dla klientów i całych społeczeństw które były trute. Gdzie była unia jak w DB były prane brudne rosyjskie pieniądze.

   Powiem Ci jak nas niemiecki rząd i unijni urzędnicy widzą w UE powiedzeniem: "Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"

  •  

   pokaż komentarz

   @bags1111: odnośnie transportu to akurat z tego co pamiętam nasz rząd w zasadzie nie wykazywał w tym temacie zainteresowania a starali się coś zmienić ci straszni eurokraci z PO. Ja nie twierdzę że UE działa właściwie ale jeśli chcesz coś zmienić to musisz mieć jakiś plan, pomysł zbudować jakąś linię polityczną i ją realizować na chłodno z wyrachowaniem a obecna władza nie ma żadnego pomysłu (no dobra oprócz bratania się z populistami na usługach Kremla których celem jest rozj#@!nie wspólnoty). Można krytykować UE ale jest fundamentem stabilności na kontynencie którego jak zabraknie to ekonomicznie i nie tylko będziemy w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: francja i niemcy nie maja większości w parlamencie

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: Nie ma to znaczenia. Agenda realizowana za pośrednictwem UE jest forsowana ustami polityków tych nacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: to nagle 15 krajow ma podobne zdanie do angeli

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: Oportunizm, poddaństwo, szantaż i zwykła głupota.

  •  

   pokaż komentarz

   francja i niemcy nie maja większości w parlamencie

   @h225m: I tak, i nie. Może bezpośrednio nie mają, ale w niektórych krajach mają takie wpływy, że rządy tych krajów poprą wszystko co te kraje proponują. Patrz Grecja. Jakby grecy próbowali się sprzeciwiać, to Grecja z dnia na dzień jest niewypłacalna. Małe kraje, typu Litwa, Łotwa, Estonia, Malta też będą robić co im każą, bo są za małe, żeby się sprzeciwić. W kilku innych krajach, żądzą politycy którzy ze względu na poglądy też poprą te dwa największe kraje. A jak któryś kraj się sprzeciwi to wystarczy powiedzieć, że w tym kraju nie ma praworządności, zabrać środki, ograniczyć możliwości wpływania na decyzje podejmowane w Unii i jeszcze do tego podjąć wyjątkowo niekorzystne decyzje dla tych krajów i w ten sposób uciszyć sprzeciwiających się.

   Wydaje mi się, że to jest jednym z powodów Brexitu. Anglicy przyzwyczajeni, że to oni podejmują decyzje (w końcu kiedyś rządzili połową świata), nie chcieli wyrazić zgody na to, żeby koalicja Niemiec i Francji zaczęła nimi rządzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: głupota, czy dbanie o własne interesy

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: Jeśli przez "dbanie o własne interesy" masz na myśli osobiste interesy jednostek zasiadających w strukturach organizacyjnych UE, to tak, masz rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: czyli jak wegry za tym zaglosuja, to też tak powiesz

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer: W tym kontekście to nie do końca ważne co nasz rząd zrobił, a co nie (ale zgadzam się że niewiele zrobił, a powinien). Ważne jest, że unia europejska podjęła decyzje, która łamie zasady równego dostępu do rynku, a tym samym złamała praworządność Unii.
   To tak jakby Polski rząd wprowadził zapis, że w firmy z kapitałem zagranicznym muszą stosować się umów zbiorowych i płacy minimalnej w ich krajach (czyli jak w Niemczech płaca minimalna wynosu np. 2k euro to wszystkie firmy gdzie chociaż część kapitału jest niemieckiego musi płacić taką pensję pracownikom jak w Niemczech) i w ten sposób sprawić, że właściwie tylko polskie firmy miały by przewagę na naszym rynku. Oczywiście nie popieram takich przepisów, ale wydaje mi się to dobrym przykładem, na zobrazowanie co właściwie Niemcy i Francja przeforsowali.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: ze zagłosował za interesami jednostek w strukturach ue

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: Chyba się nie rozumiemy. Za pojęciem "interesy jednostek" mam na myśli działania jednostek podatnych na korupcję, głosujących zgodnie z wizją tego, kto więcej korzyści materialnych zaproponuje w zamian.

  •  

   pokaż komentarz

   @bags1111: > To tak jakby Polski rząd wprowadził zapis, że w firmy z kapitałem zagranicznym muszą stosować się umów zbiorowych i płacy minimalnej w ich krajach (czyli jak w Niemczech płaca minimalna wynosu np. 2k euro to wszystkie firmy gdzie chociaż część kapitału jest niemieckiego musi płacić taką pensję pracownikom jak w Niemczech)

   No nie, z tego co ja rozumiem tu chodzi o to że jak jedziesz do pracy do Niemiec to obowiązuje Cię minimalna płaca niemiecka ale jeśli wyśle Cię tam polska firma to może płacić mniej. Teraz chcą żeby pracownicy delegowani zarabiali tyle ile w danym kraju jest minimalna, według mnie to jest uczciwe bo jak firma mnie oddeleguje do Francji wykonuję tam pracę to dlaczego mam dostać poniżej minimalnej (dla mnie to dyskryminacja). Transport jest po prostu specyficzną dziedziną gospodarki która uważam że powinna być wyłączona z tych regulacji ponieważ wyliczanie wszystkiego będzie niezwykle skomplikowane. Tylko powstaje pytanie czy można dyskryminować jakąś grupę zawodową tylko dlatego że wykonuje specyficzny rodzaj pracy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer: Badz jak Francja, caly kraj na ulicach, wszystko plonie, policja atakuje cywili.... ale elity sie nie kloca wiec wszystko smiga jak malina.

  •  

   pokaż komentarz

   @PolskiCzeczen: cały kraj bym raczej nie powiedział szczerze dość dziwny ten protest odkąd usłyszałem że żądają zniesienia obowiązkowych szczepień to pali mi się ostrzegawcza lampka bo mi ruską propagandą zalatuje i bym się na miejscu tych osób zastanowił czy ktoś ich zrywu nie wykorzystuje

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer: idz na jakikolwiek marsz, zapytaj 10 osob po co tam sa i mysla ze co robia. dostaniesz 11 odpowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   W tym przepisie pracownicy są tylko pretekstem. Chodzi o to, że Francuskie i Niemieckie firmy przegrywały z firmami z europy centralno-wschodniej, więc trzeba było temu jakoś zaradzić.

   Jedyną przewagą jaką kraje postkomunistyczne mają w tej chwili w gospodarce to tania siła robocza, w ten sposób są pozbawiane tej przewagi, a tym samym nie będą w stanie zbudować kapitału. Kraje starej unii mają olbrzymią przewagę kapitału, co bezwzględnie wykorzystują na rynkach krajów po słabszej gospodarce (szczególnie postkomunistycznych). Mając kapitał wykupują konkurencję i drenują biedniejsze kraje z kapitału (patrz Orange i olbrzymie opłaty za prawo do używania marki) oraz prowadzą "drenaż mózgów" (zatrudnianie wysoko wykwalifikowanych pracowników w centralach we własnych krajach, wykształconych na koszt podatnika) w ten sposób biedniejsze kraje stają się koloniami gospodarczymi i nie wyjdą z tego stanu.

   Dobrym przykładem na to jak Firmy z krajów starej unii traktują nowe kraje w unii jest sprzedawanie produktów gorszej jakości.

   Teraz chcą żeby pracownicy delegowani zarabiali tyle ile w danym kraju jest minimalna, według mnie to jest uczciwe bo jak firma mnie oddeleguje do Francji wykonuję tam pracę to dlaczego mam dostać poniżej minimalnej (dla mnie to dyskryminacja).

   Bo jest zatrudniony w firmie polskiej i zarabia powyżej minimalnej w kraju w którym podpisał umowę o pracę, Czemu pracownik delegowany np. na budowę dla np. niemieckiej firmy do innego województwa ma mniej zarabiać niż ten wysłany na budowę dla tej samej firmy do Niemiec, chociaż obaj są zatrudnieni na tych samych zasadach w tej samej firmie? To jest dopiero dyskryminacja. Bo jeśli chodzi o koszty na miejscu to od tego jest kasa za delegacje.

  •  

   pokaż komentarz

   Czytaj: Rób, co Niemcy i Francja sobie ubzdurają, albo zapomnij o tym, że zobaczysz jakieś pieniądze z syndyku.

   @HowardLovecraft: Czytaj - przestrzegaj traktatów któreś, k?%@a, sam podpisał.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1: Jeśli nie są korzystne dla Twojego kraju to się zgodzę, jeśli jednak po czasie okazuje się, że są to krzywdzące postanowienia, to się je renegocjuje, zmienia lub zrywa. Normalna rzecz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Patelni Dobre Kolejny dzban myśli ze UE nas sponsoruje... Kurła Junker z Tuskiem pewnie od ust sobie obejmują żeby dać biednej Polsce.. Kurła skad sie ta głupota bierze? Nawet nie chce mi się juz tłumaczyć, kolejny raz, jak rządy pozyskują pieniądze. To jest to wiedza podstawowa. Widocznie jednak powinna być wytłaczana w podstawówce, tuż obok tabliczki mnożenia... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer: zobacz jak demokracja jest zachowywana we Francji ws. tzw. "Żółtych Kamizelek"... w mediach i UE cisza

  •  

   pokaż komentarz

   @BaniaGonibanie:

   Kłóceniem się o wszystko nazywasz np. walkę by sprzedawane u nas produkty takiej samej jakości jak w pozostałych krajach unii?
   Czemu politycy mają się wtrącać w decyzje konsumentów? To konsumenci posiadają najlepsze narzędzie do wymuszenia takich zmian.

  •  

   pokaż komentarz

   @RedBaron: Powiedziałbym raczej, że to próba szantażu i ustawienia niepokornych graczy w szeregu. "Wywijajcie szabelką dalej, to zabierzemy publiczne pieniądze z "dotacjami" i zobaczymy jak szybko wylecicie ze stołków tracąc poparcie wyborców".

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: I delegaci fidesu w PE bweda takimi osobami, jak za tym zagłosuja

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: Czyli ty popierasz taka forme demokracji, gdzie tłum chce wywieść na taczkach legalnie i demokratycznie wybranego prezydenta,

  •  

   pokaż komentarz

   @bags1111: I nagle te firmy wrócą na rynek z którego same się x lat temu wycofały.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft praworządność czytaj podporządkowanie

  •  

   pokaż komentarz

   @BaniaGonibanie: @hades9: @HowardLovecraft:

   Ale co wy pier***icie? 99% prawników w tym kraju mówi, że JEST ŁAMANE prawo w Polsce, cały świat nas tak widzi, organizacje pozarządowe w Polsce i na świecie, a wy wciąż swoje - normalnie wszyscy się mylą (i to ci, którzy mają merytoryczną legitymację do dyskusji), tylko nie PiS i garstka prawdziwych, oblężonych Polaków. Rząd nie publikuje i ignoruje wyroki Trybunały Konstytucyjnego (to jest wprost zamach stanu), Prezydent powołuje na stanowisko sędziów TK uzurpatorów BEZ ŻADNEJ LEGITYMACJI (równie dobrze mógłby powołać każdego z nas tu na mirko), obalają ustawą Prezesa SN, który jest ciałem konstytucyjnym i ma kadencję gwarantowaną Konstytucją (równie dobrze można ustawą skrócić kadencję A. Dudy czy Prezesa NBP), łamią konstytucyjny zakaz tzw. zmieniania reguł gry za kadencji (wprowadzanie takich przepisów, żeby "pozbyć się" jakichś organów - można wprowadzić niższy wiek sędziów, ale dopiero dla tych, którzy obejmą kadencję po obecnych), co zrobiono w stosunku do sędziów SN, wreszcie TOTALNE upolitycznienie KRS, co również jest niezgodne z Konstytucją, gdyż KRS ma być organem gwarantującym niezależność sądownictwa od innych władz, czego nie może robić, gdy jest od tych innych władz totalnie uzależniona. Kiedy wy się na litość boską opamiętacie...

  •  

   pokaż komentarz

   np. walkę by sprzedawane u nas produkty takiej samej jakości jak w pozostałych krajach unii?

   o to nie trzeba z nikim walczyć jest zgoda zarówno w PE jak i w Komisji

   @Ratelmidozer:

  •  

   pokaż komentarz

   Nie popieram PiSu

   @bags1111: Akurat każdy polski rząd w tej materii będzie miał problem, nie tylko PiS. Jedynie proniemiecki rząd będzie udawał, że nie ma problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: nie popieram pałowania protestujących... czasy ZOMO już minęły, jak widać niektórym się dalej marzą stare czasy...

   przypomnij sobie jak wyniesienie Frasyniuka uważane było za zamach na demokrację... jeśli władza widzi że nie ma poparcia, powinna się dogadać, jeśli się nie udaję rozpisuje się albo referendum albo nowe wybory... tak wygląda demokracja

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer: Kłuć to się możesz igłami. A kłócić to możesz się ze wszystkimi dookoła ¯\_(ツ)_/¯ #takaprawda #grammarnazi

  •  

   pokaż komentarz

   @drooeed: juz prostowalem 2 razy ten blad warto czytac cala dyskusje

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: tak bardzo chcę żeby już nas z tej UE wyrzucili, moglibyśmy już wtedy być samodzielną potęgą, bez oglądania się na innych i bez ciągnięcia tej zaplutej UE ponad powierzchnie wody

  •  

   pokaż komentarz

   @mockingbird_: Nie wytłumaczysz ludziom, którzy nasłuchali się i papugują (nawet nieświadomie) propagandę rządową. Wstyd k??%a, że to UE w jakikolwiek sposób interesuje się przestrzeganiem prawa przez rządzących w Polsce, a nie sami Polacy.

   W USA po wygranej Trumpa były wielomillionowe protesty na ulicach zanim nawet usiadł na fotelu w Białym Domu. Gdyby tylko spróbował cokolwiek ingerować w działania prokuratury czy sądów, to byś miał tam rozp@$%?$! na pół kraju. A u nas? Spróbuj w jakikolwiek sposób publicznie sprzeciwić się władzy, to przylepią ci łatkę KODowca, lewaka i cholera wie co jeszcze. I to od ludzi, którzy nie popierają PiSu, ale..., pomimo tego, że dziwnym zbiegiem okoliczności bronią wszystkich decyzji podjętych przez tę partię. Przeraża mnie to, jak ludzie łatwo dają się manipulować propagandzie rządowej i będą jeszcze iść w zaparte, że przecież myślą samodzielnie.

   Kiedyś tu pisałem, że TVP to tylko wierzchołek góry lodowej rządowego aparatu propagandy. To ma trafiać do ludzi, dla których i tak już nie ma nadziei. Natomiast cała reszta kryje się w "niezależnych" portalach informacyjnych, środowiskach "wolnościowych" i narodowych. I w ten sposób idzie w świat przekaz o KODowcach tarzających się po chodnikach, kompromitującej się opozycji, Niemcach rządzących całym światem i klasyczne "PiS PO jedno zło".

  •  

   pokaż komentarz

   @mockingbird_: Ciekawa ksywa, taka mocno związana z sianiem dezinformacji ;) Masz rację. Prawo w Polsce jest łamane, podobnie jak wszędzie na świecie. Nic nowego. Cały świat nas tak widzi, bo ma nas tak widzieć. Stosowana jest odpowiednia optyka medialna (ponownie, Twoja ksywka jeśli ją wygooglać rzuca na te sprawę trochę wiecej informacji), która ma globalnej opinii publicznej narzucić określoną narrację. Jeśli bezkrytycznie poddać się narzucanemu przekazowi, rzeczywiście można uwierzyć, że nazizm to język urzędowy w tym kraju. Jeśli jednak ktoś daje się nabrać na takie dezinformacje, to został pokonany przez przeciwnika, z istnienia którego nawet nie zdaje sobie sprawy. Polityczna polaryzacja jest tylko iluzją, która sprawia, że ludzie marnują czas i energię, kłócąc się między sobą, zamiast racjonalnie przyglądać się temu, co faktycznie dzieje się lokalnie i globalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: UE jest jak drugi PRL a ten rozczochrany jak towarzysz Winnicki ( ͡º ͜ʖ͡º)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer: tyś jest mundry niczym jak ustawa UE przewiduje, czyli plują ci w twarz a gadasz, że to deszcz. Byle czuć się europejczykiem, byle nie utożsamiać się z tymi zacofanymi polaczkami, tą ich historią, kulturą, religią, tą ich, bo przecież nie twoją zaściankowością. Tyś jest europejczyk, nawet jak dominuje głupota. A kierujesz się w tym nie interesem wyższym, nadżędnym w tym przypadku swojego kraju, całego narodu tylko pobudkami ideologicznymi. Tacy jak ty to często tzw. lewactwo, zaprzaństwo, postępowcy ze źle pojmowaną tolerancją, reprezentanci ruchów feministycznych, obywatele śwata bez tożsamości a nawet zwolennicy poglądu, że kapitał nie ma narodowości - he he he. Ludzie bez godności, gotowi sprzedać swoją wolność, zdrowie, rodzinę, swoją ojczyznę, byle byli poklepani po plecach z pochlebstwami choćby od wrogów, alę będą czuć się postępowcami, nie plebsem.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: Tak geniuszu, ten nick w połączeniu z avatarem, na którym również jest drozd, co więcej jest to fragment okładki pewnej słynnej prawniczej powieści (film również polecam) daje podstawy do wysnucia pewnych wniosków, ale chyba nie takich, o których Ty myślisz. Jak już kiedyś przejdziesz do czytania książek, to polecam również "Dlaczego narody przegrywają", gdzie autor stawia całkiem ciekawą tezę, że źródłem sukcesu jest system prawny i instytucje spełniające pewne standardy, a także ciągłość i gwarancje przestrzegania oraz działania tychże. To wszystko jest obecnie w Polsce demolowane, a to jest podstawa zdrowego państwa. Ty obracasz się w oparach oszołomstwa, nie masz pojęcia o niczym, a w dodatku jesteś tak przekonany o swojej racji, że bierze mnie obrzydzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: czyli można strzelać do protestujących. Total win. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @rzygaj: no to prosze napisz jak Ty widzisz miejsce Pl w dzisiejszym swiecie poza strukturami UE bo narazie widze ze w ublizaniu jestes dobry a to nie wnosi nic

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer: widzę to tak... żadne poza strukturami UE! Unia ma się zmieniać z korzyścią dla wszystkich a nie my tylko dla UE. To tak szeroki problem, że trudno go omówić. Ale to co napisałem jest oczywiste i zrozumiałe. Obecnie jest ideologiczna dominacja lewactwa i członkostwo kategorii b. A w czym Polska jest gorsza?

  •  

   pokaż komentarz

   @mockingbird_: Twój awatar ma na wyświetlaczu mojego telefonu ok 8 mm szerokości. Wybacz, że nie jestem w stanie tej plamki odcyfrować dokładniej, bo nawet jej się nie przyjrzałem :) Jeśli masz zamiar bawić się tutaj w personalne wycieczki słowne, to wybacz, ale nie będę tak rozmawiać. Z mojej strony spotkałeś się jedynie z szacunkiem. Co personalnie o mnie myślisz, mało mnie interesuje. Natomiast pewna kultura w kontaktach z rozmówcą, podczas wymiany opinii jest przeze mnie wymagana. Jeśli nie chcesz rozmawiać w atmosferze obopólnego poszanowania odmiennych punktów widzenia - zwyczajnie nie wołaj mnie więcej do tej dyskusji.

   Przyczyna obecnego stanu rzeczy wymyka się Tobie najprawdopodobniej z jednego powodu. Mogę się mylić, ale właśnie takie wrażenie odnoszę. Mianowicie, uważasz, że w Polsce na spolaryzowanej scenie politycznej masz jakiś wybór. W rzeczywistości realizowany jest jeden i ten sam cel długofalowy. Wszystko, co obecnie robi społeczeństwo, to wybiera, która strategia realizacji celu zostanie wdrożona. Wybór jest tu niczym więcej niż iluzją, gdyż PiS i PO to nic innego jak dwie drogi do realizacji tego samego celu. Od lat celem tym jest, przede wszystkim, utrzymywanie słabej pozycji Polski w regionie i na świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bags1111: UE to dyktatura głównie niemiecka (celowo z małej). Żeby nie było, że to dyktatura to pozostałe kraje mają możliwość wybrać swoich sługusów raz na jakiś czas do parlamentu europejskiego, który ch..ja może i znaczy, ot sobie pogadają. I tak oto pod płaszczykiem demokracji niewybieralni przez lud komisarze robią sobie co chcą. Oczywiście uzależniając, a później szantażując pieniędzmi kraja słabsze. Ja się dziwię, że ludzie tego nie widzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @mockingbird_:

   Rząd nie publikuje i ignoruje wyroki Trybunały Konstytucyjnego (to jest wprost zamach stanu),

   Tak zostawiając obok resztę Twojego wywodu o sprywatyzowaniu przez PiS sądownictwa, z czym się z Tobą zgadzam, chciałem zapytać. Czym to się różni od cypryzacji środków z OFE?
   Mam na myśli list otwarty konstytucjonalistów, dziekanów wydziałów prawa i na czele byłego prezesa TK prof. Andrzeja Stępnia. Mówił on o niekonstytucyjnej grabieży prywatnych środków z OFE a jak się TK zachował wszyscy wiemy.

  •  

   pokaż komentarz

   jak się TK zachował wszyscy wiemy

   @arem_arem_: Nie wiem, o jakich listach mówisz, ale to TK decyduje o konstytucyjności, nie listy i inni. Poza tym, to nie była żadna grabież ani żadne "środki prywatne" - gdyby tak było, każdy mógłby je wypłacić, co nigdy nie było możliwe. Poza tym, od rządów SLD te środki były... wpompowywane w państwo, a nie inwestowane w prywatne fundusze. Zlikwidowano tę iluzoryczną farsę.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: @bags1111: @Ratelmidozer: @zaklad_weterynarii_spolecznej: Ten cały Verhofstadt aka "rozczochrany belg" wygląda jak taka zbereźna wersja Eltona Johna.

  •  

   pokaż komentarz

   @mockingbird_: Jerzy Stępień, przepraszam przekreciłem imię. tutaj jest link do tego listu w pedefie. Skoro jak twierdzisz TK jest od rozstrzygania co jest a co nie jest zgodne z konstytucją, to jego były prezes (szanowany powszechnie człowiek) jeśli twierdzi inaczej to się nie zna?

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: Czyli protesty kilkudziesięciu tys. ludzi to brak poparcia

  •  

   pokaż komentarz

   @arem_arem_: Ale w samym TK wyroki często nie zapadają jednomyślnie tylko są zdania odrębne. To nie jest matematyka, ale nikt nie może łamać prawa i ignorować wyroków według własnego widzimisię.

  •  

   pokaż komentarz

   @mockingbird_: właśnie tym co wcześniej napisałem chciałem Tobie tylko zwrócić uwagę, że niestety jest dokładnie odwrotnie. Ja rozumiem Twój punkt widzenia i się z nim zgadzam. Co do sądownictwa.

   Edytowałeś posta gdy sam pisałem odp, więc teraz się do OFE odniosę. To były nasze pieniądze, cała ta hucpa była właśnie po to, by zamienić "środki prywatne" na "środki publiczne". OFE oprócz kas chorych to był naprawdę świetny pomysł Buzka. Wystarczyło tylko uzależnić premie operatorów od wyników i mielibyśmy całkiem sensowną cząstkę naszych emerytalnych funduszy. Niestety kasa się skończyła w budżecie, więc albo ciężkie cięcia albo grabież. Wynik znamy, Kaczyński pewnie zrobiłby to samo.

   Jak to kiedyś cynik9 napisał na swoim blogu dwagrosze, który polecam: kiedy władza chce twojego dobra, wyśle po nie komornika

  •  

   pokaż komentarz

   A co powiesz na ostatnie przepisy dotyczące transportu międzynarodowego? Czy uważasz, że to co zrobiła unia pod naciskiem Francji i Niemiec jest w porządku? A czy próby wstrzymania przekopu mierzei wiślanej, przy jednoczesnym braku jakichkolwiek prób wstrzymania budowy Nord Stream 2 jest działaniem uczciwym i zgodnym z prawem?

   @bags1111: Próby wstrzymania Nord Stream były, między innymi ze względu na oddziaływanie na środowisko.Środki prawne po prostu się wyczerpały. I nie słyszałem żeby w tym celu Niemcy czy KE usuwała ze stanowiska jakiegoś komisarza odpowiedzialnego za ochronę środowiska.
   A u nas:
   "Danuta Makowska (szefowa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku) 28 czerwca 2018 roku wydała miażdżącą opinię dla przygotowanego przez Urząd Morski w Gdyni raportu o oddziaływaniu na środowisko planowanej inwestycji.
   ...
   Ale 13 lipca 2018 roku Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska (GDOŚ) Andrzej Szweda-Lewandowski odwołał kłopotliwą Danutę Makowską ze stanowiska dyrektorki RDOŚ w Gdańsku.
   ...
   Nowy szef – Radosław Iwiński – wydał w październiku „właściwą” opinię w sprawie przekopu."

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer: Bull shit popatzr co neimcy i francja wyprawiaja łamia wszystko a wogóle wpuuszczenie uchodzców było bezprawne

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer: JESTES DZBAN - przekopanie mierzei daje naszym portą sie rozwinać KTO STRACI - NIEMCY ROSJA - CO ROBI UNIA????? - JUZ PLANUJE JAK TO POWSTRZYMAC - Tylko tacy ludzie jak wy nie wiedzą że to wszystko o kase chodzi i zeby byc rynkiem zbytu krajem który sie usamodzielnia - Ta cała demokracja to pieprzenie popatzr we francji popatrz czy neimcy szanuja wyroki trybunału ano nei szanują - tez wycinaja puszcze pod kopalnie I CO? ANO NIC - PO nic nei robiło z takich jakiś projektów PIS jak chce to UUUUU Demokracja - Nie nei jesteśmy Niepodlegli - jak powiedizał sienkiewicz z PO - Polska istnieje teoretycznie

  •  

   pokaż komentarz

   @mockingbird_: 120%( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer: Drenaż pieniądza idzie zawsze z kraju biedniejszego do bogatszego, nigdy odwrotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   W USA po wygranej Trumpa były wielomillionowe protesty na ulicach zanim nawet usiadł na fotelu w Białym Domu. Gdyby tylko spróbował cokolwiek ingerować w działania prokuratury czy sądów, to byś miał tam rozp@@#@%# na pół kraju.

   @TJ_Laser: W USA akurat była sytuacja podobna do Polskiej, Obama chciał wybrać do sądu najwyższego sędziego mimo, że nowy prezydent powinien go wybrać. (Nie pamiętam jak się to skończyło)

   Spróbuj w jakikolwiek sposób publicznie sprzeciwić się władzy, to przylepią ci łatkę KODowca, lewaka i cholera wie co jeszcze. I to od ludzi, którzy nie popierają PiSu, ale..., pomimo tego, że dziwnym zbiegiem okoliczności bronią wszystkich decyzji podjętych przez tę partię. Przeraża mnie to, jak ludzie łatwo dają się manipulować propagandzie rządowej i będą jeszcze iść w zaparte, że przecież myślą samodzielnie.

   Spróbuj w jakikolwiek poprzeć rząd (nawet najlepszą ustawę) to przylepią ci łatkę ciemnogrodu, oszołoma itp. Schetyna powiedział że będzie "opozycją tatalną" co ja zrozumiałem jako sprzeciwimy się wszystkiemu co zaproponuje PiS. Odpowiedz sobie na pytanie, czy tak powinna postępować opozycja? Przeraża mnie jak łatwo ludzie dają się manipulować propagandzie TVN i opozycji i będą jeszcze iść w zaparte, że przecież myślą samodzielnie. Nie, nie popieram PiSu dlatego widzę, że wyborcy PO i PiS są przesiąknięci do siebie nawzajem nienawiścią, która ich całkowicie zaślepia.

   Co do mediów i propagandy to większościowy udział w rynku mają media z udziałem kapitału zagranicznego (w prasie i internecie głównie niemieckie) więc odpowiedz sobie czyjej propagandy jest więcej szcz? Bo wbrew temu co niektórzy próbują nam wmówić kapitał ma narodowość.

  •  

   pokaż komentarz

   To nie jest matematyka, ale nikt nie może łamać prawa i ignorować wyroków według własnego widzimisię.

   @mockingbird_: W trakcie 2 wojny światowej w GG obowiązywało prawo, które nakazywało wydawać żydów. Czy dalej uważasz, że nikt nie ma prawa łamać prawa? To jest bardzo skrajny przykład ale doskonale pokazuje, że jeśli prawo jest złe, szkodliwe to wręcz należy je łamać, mimo grożących konsekwencji. Czy w przypadku wyroków TK należy je ignorować, czy nie to już jest inna sprawa i na to Ci nie odpowiem, bo nie wiem. Wiem jedno sądy i TK są tak samo polityczne jak jak każde inne miejsce co pokazał wyrok w sprawie OFE (pasowało rządzącym uznać te pieniądze za publiczne, to taki wyrok zapadł, chociaż przez kilkanaście lat wmawiali ludziom, że to są ich pieniądze)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratelmidozer:
   Oczywiście , Unia z troską pochyla się nad tym problemem.Nad wieloma problemami.
   I każdy silniejszy robi swoje.A reszta musi siedzieć cicho!

  •  

   pokaż komentarz

   @bags1111 strasznie z Obamą przekręciłeś. Obama miał prawo wybrać nowego sędziego SN, ale Republikanie go przyblokowali, argumentując, że za rok wybory, więc prezydent nie powinien podejmować tak ważnych decyzji w roku wyborczym (najlepiej nic nie robić, bo może my wygramy). Nie dopuścili nawet kandydata Obamy przed senacką komisję na przesluchanie, obstrukcja trwała rok, aż przejęli Biały Dom. Była to pierwsza taka sytuacja i stworzyła niebezpieczny precedens. Zresztą teraz Republikanie też się nie p#$?!@#ą, jest opcja przepchnąć ustawę kończąca shutdown, ale ją blokują w Senacie i nie poddają pod głosowanie nawet, bo jest groźba, że ją przepchną mimo posiadania kontroli nad Senatem xd

  •  

   pokaż komentarz

   jak co przepraszam za lekki analfabetyzm

   @Ratelmidozer: takie czasy. byle analfabeta może wygłaszać opinie i zbierać plusy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rivo: W polityce wewnętrznej USA się aż tak nie orientuje, być może było tak jak piszesz. Co nie zmienia faktu, że też mają różne zawirowania i nie zawsze najwyższe władze USA stosują się do własnego prawa. Czy w takim razie Unia jako strażniczka praworządności nie powinna wprowadzić sankcji na USA? Czy z Rosją Unia powinna w ogóle prowadzić jakąś wymianę handlową i jakiekolwiek interesy, skoro tam nie ma żadnej praworządności zgodnej z poglądami urzędników unijnych? Wiem, te kraje nie są w Unii, ale skoro tak się czepiają praworządności, to powinni być konsekwentni.

   Zresztą czym jest praworządność? czy praworządność to zakaz demonstracji i lanie demonstrantów (tak jak we Francji)? czy praworządność to zamykanie (pod zarzutem mowy nienawiść) dziennikarzy i internautów za mówienie prawdy o imigrantach (Niemcy, Szwecja)? A może łamanie praworządności polega na tym, że ktoś ośmielił się sprzeciwić urzędnikom unijnym i rządom krajów, które uważają, że mniejsze i słabsze gospodarczo kraje powinny się całkowicie podporządkować decyzjom Berlina, Brukseli i Paryża. Zauważ, że Unia nie protestowała jak poprzednie rządy nacjonalizowały prywatny majątek obywateli (politycy przez wiele lat wmawiali nam, że OFE to nasze oszczędności), bo nic na tym Niemcy czy Francja nie traciły.

   Z tego co wiem, to prawo w danym państwie ustala posłowie wybrani w wolnych wyborach, a nie urzędnicy unijni. Więc dopóki wybory są uczciwie, przeprowadzane to nikt nie powinien ingerować (o ile zmiany w prawie mieszczą się w ramach przepisów unijnych). A akurat np. sprawa sędziów TK i SN to powinna być sprawa tylko i wyłącznie wewnętrzna, pomijając już spór czy jest to "dobra zmiana" czy "dążenie do dyktatury"

  •  

   pokaż komentarz

   @bags1111: Nie "być może", a jest dokładnie jak piszę, co możesz sobie przeczytać np. tutaj: Merrick Garland Supreme Court nomination. To jest ten sam zabieg co u nas: 'nie opublikujemy wyroków TK i co nam zrobicie?". No nic nie możemy zrobić. Bo niestety zawsze na którymś poziomie trzeba ostatecznie przyjąć założenie, że będziemy się trzymać norm i przepisów oraz wierzyć w to, że wszyscy będziemy się tego uczciwie trzymać dla wspólnego dobra. Niestety jak widać jest to coraz częściej łamane dla krótkoterminowych politycznych korzyści (a dziwnym przypadkiem robi to zwykle prawica i konserwatyści). W ogóle można dopatrzeć się dużo analogii tego co dzieje się teraz w USA i u nas.

   Wchodząc do Wspólnoty Europejskiej zgodziliśmy się trzymać konkretnych określonych zasad. A jeśli mamy wspólny rynek z resztą Europy to jest to mega istotne, żeby u nas wewnętrznie były przestrzegane zasady gry, bo wpływa to na całą Unię. A odnośnie sytuacji w innych krajach UE, to jeśli orientujesz się w polityce wewnętrznej Niemiec, Francji czy Szwecji na tym poziomie co USA to jest bardzo duża szansa, że opierasz się na niesprawdzonych i przekręconych informacjach.

  •  

   pokaż komentarz

   a dziwnym przypadkiem robi to zwykle prawica i konserwatyści

   @Rivo:
   Nie tylko prawica i konserwatyści, wszystkie strony to robią, różnica jest tylko w nagłośnieniu konkretnych spraw. Obecnie w krajach kultury zachodu na uczelniach i mediach dominuje narracja lewicowa. Wszelkie przejawy łamania prawa przez partie bardziej lewicowe są przemilczane. Natomiast gdy to partia przedstawiana jako prawicowa łamie prawo to jest to nagłaśniane dużo bardziej. Zresztą zobacz jak wszystkie główne media nazywają partie które otwarcie są przeciwko imigracji - nazywają ich populistami. Jakoś nie słyszałem, żeby taka np. partia Razem była kiedykolwiek nazwana populistami za to, że chce nałożyć 70% podatek na najbogatszych po to, żeby to później rozdać najbiedniejszy. Jest to najczystsza postać populizmu - zabierzmy bogatym, rozdajmy biednym, ale ich media jakoś nie nazywają populistami.

   > Wchodząc do Wspólnoty Europejskiej zgodziliśmy się trzymać konkretnych określonych zasad
   Zgadzam się w 100%, tylko powinno to obowiązywać wszystkich. Niestety mam wrażenie, że Unia powoli przekształca się w "socjalistyczny raj" w którym wszyscy są równi, ale niektórzy równiejsi.

   Po za tym UE powstała jako unia gospodarcza, niestety ostatnio skręca w stronę, w którą nie powinna skręcać. Coraz częściej urzędnicy unijni, próbują przejmować kompetencje lokalnych rządów. A ja nie chce, żeby unijny urzędnik decydował o prawie w naszym kraju, wolę żeby robił to poseł (nawet ten najgłupszy), bo na posła (partie) można więcej nie zagłosować, a urzędnik nie poniesie żadnych konsekwencji.

   Wspólnotą nie możemy nazwać tworu, w którym silniejszy narzuca swoją wole słabszym członkom - jest to despotyzm (groźby zabrania środków finansowych jest swojego rodzaju terrorem słabszych, żeby wymusić określone działania). A w tej chwili wygląda to tak, że Niemcy i Francja w ten sposób próbują zmusić kraje takie jak Polska czy Węgry do działań wbrew obywatelom tych krajów (zarówno PiS jak i Fidesz wygrały wybory)

   No i nie może być tak, że jakieś prawo jest wprowadzane wbrew jakiemukolwiek członkowi. Bo zgodziliśmy się na trzymanie zasad które obowiązywały gdy wstępowaliśmy. W tej chwili zasady mocno się zmieniły. Często wbrew nam i na naszą niekorzyść. Więc pytanie czy powinniśmy się zastosować do zasad których nie zaakceptowaliśmy, z którymi się nie zgadzamy i które są tworzone przeciwko konkretnym rządom (bo na to wygląd, rządy na Węgrzech czy w Polsce nie zgadzają się z nami urzędnikami unijnymi, więc trzeba stworzyć zasady, które pozwolą nam urzędnikom trzymać te rządy na smyczy. Nie chcieliście przyjąć biednych lekarzy i inżynierów uciekających przed wojną to nie dostaniecie kasy)

 •  

  pokaż komentarz

  Bez pieniędzy nikt nie będzie chciał być w tej Unii. Ot prawda o Unii - jak nie będziesz słuchał szwabów, żabojadów i nie zrobisz ze swojego kraju muzułmańskiego piekła to nie dostaniesz pieniędzy.

 •  

  pokaż komentarz

  zanim ktokolwiek zechce skrytykować możliwość wstrzymania wypłat pieniędzy unijnych gdy w jakimś państwie jest łamane prawo niech przemyśli wariant że to nasze pieniądze idą tam gdzie łamane jest prawo

 •  

  pokaż komentarz

  Czy kasa nie leci czasem w dwie strony ?

 •  

  pokaż komentarz

  Muszę przyznać że nie zrozumiem tej wojenki czy Polska powinna być w UE czy nie.
  Jednym wydaje się że bezwzględnie tak a drugim bezwzględnie nie.

  Ja bym raczej zadal inne pytanie w jakiej UE Polska nie powinna być?
  Odpowiedź jest prosta dla mnie.
  Jeżeli wolność jednostki ma być odebrania to wtedy powinniśmy wyjść.
  Jeżeli jedne narody mogą więcej a inne mnjej to znaczy że nie ma równości.
  Jeżeli odbieramy prawa, pieniądze, wolność komukolwiek na rzecz kogokolwiek to ja w takiej UE nie chcę być bo mi będzie przypominać ZSRR.

  Obecnie parlament europejski zaczyna się zbliżać niebezpiecznie w kierunku konglomeratu komunistycznych pomysłów a ja z czerwonego pociągu wysiadam.
  Podsumowując mój wywód, jeszcze linja nie została przekroczona ale urzędnicy pędzą w tę stronę i nie zamierzają się zatrzymać.

  Mam nadzieję że wybory odwrócą ten pęd ku przepaści.
  Może jestem niepoprawnym optymistą.

  Pozdrawiam.

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna