•  

  pokaż komentarz

  a już czasem o nim ostatnio nie było ?

 •  

  pokaż komentarz

  Było, strony były c#$?@we. Niech się zajmie tym co ma czyli słuch jak Ray Charles

  •  

   pokaż komentarz

   @internet3000: Jest obiektywny. Jest nie widomy więc niestety to normalne , ze strony będą c!!@%we. Mam mu gratulować bo jest niepełnosprawny ? Lepiej niech sie skupi na swoich mocnych stronach i coś robi w tym kierunku. To tak jakbym nie miał nóg ale bym sie uparł , ze będę grał w piłkę nożna...

  •  

   pokaż komentarz

   @blend: Są granice nie do przeskoczenia i im prędzej zda sobie z nich sprawę tym lepiej. Chciałbyś być operowany przez niewidomego lekarza? Albo może niewidomy kierowca rajdowy? Na pewno jest jakaś dziedzina w której by się lepiej sprawdził niż w pisaniu stron internetowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @blend: Nie widzę powodu dla którego miałbyś mówić komuś co ma robić. Jak robi to niech sobie robi dalej, sam napisał, że to dla niego pasja - więc jak ma taką pasję to tobie nic do tego. Powiem więcej, jeśli jest ktoś komu odpowiadają takie strony to tym bardziej niech je robi. Może za niedługo się okaże, że zacznie robić strony przeznaczone głównie dla niedowidzących aby ułatwić im nawigowanie po takiej stronie i lepsze zapoznawanie się z treścią.

  •  

   pokaż komentarz

   @blend: @internet3000: @molom: @pwone: z takich ciekawostek, to niewidomi dają sobie świetnie radę jako... programiści. Zatem bohater znaleziska powinien rozwinąć swoje zainteresowania i iść w tę stronę.
   Swego czasu był na wykopie nawet film pokazujący jak taki niewidomy programista zasuwa (a ma niezłą prędkość), niestety filmik jest usunięty :/ https://www.wykop.pl/link/3742039/zobacz-jak-niewidomi-programuja-w-visual-studio/

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium:

   z takich ciekawostek, to niewidomi dają sobie świetnie radę jako... programiści. Zatem bohater znaleziska powinien rozwinąć swoje zainteresowania i iść w tę stronę.

   Od czegos trzeba zaczac, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @molom: @internet3000: chyba nie do końca zrozumieliście mój wpis (tzn. może niezbyt jasno się wyraziłem), więc go rozwinę: mam na myśli to, że skoro chłopak ogarnął temat tworzenia strony www, tzn., że może mieć tyle samozaparcia, by zacząć się właśnie bawić w backend, który jest nie mniej ważny, a który nie wymaga wzroku. Co więcej, osoby niewidome często mają znacznie lepszą pamięć, więc przy takim kodowaniu może dawać sobie znacznie lepiej radę.

   HTML to jest jakieś tam programowanie, bardzo podstawowe, ale zmierzam do tego, że skoro ogarnął pisanie stron w html, to może małymi krokami próbowałby przejść na inne języki.

   Odpowiednie kursy, ktoś kto zainstaluje oprogramowanie i voila - mamy człowieka, który staje się przydatny na rynku i który mógłby np. tworzyć aplikacje dla... niewidomych.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Dlatego tez myślałem , ze lepiej dla niego by było jeśli by się zajął backendem . Masz racje z aplikacjami dla niewidomych , , będąc taka osoba na pewno dużo lepiej wie jaka aplikacja ułatwiła by mu życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium:

   ok, w teorii to bardzo ladnie i sensownie brzmi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A teraz pomysl ile wysilku go kosztowalo nauczenie sie samego HTML/CSS.

   Przypominam: mowimy o niewidomym.

  •  

   pokaż komentarz

   @internet3000: dlatego front-end dla niewidomego to problem, ale już backend jest jak najbardziej realny. Przy dobrej organizacji pracy, spokojnie będzie w stanie programować, pewnie nieco wolniej, ale niekoniecznie gorzej.

   Zresztą, jest wielu niewidomych programistów i dają sobie radę (dobrze działa soft czytający).

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium:

   dlatego front-end dla niewidomego to problem, ale już backend jest jak najbardziej realny

   Ale back-end jest bardziej skomplikowany na pewnym poziomie (front-end tez moze byc)

   Przy dobrej organizacji pracy, spokojnie będzie w stanie programować, pewnie nieco wolniej, ale niekoniecznie gorzej.

   Dalej ostro teoretyzujesz.

   Zresztą, jest wielu niewidomych programistów i dają sobie radę (dobrze działa soft czytający).

   Jest tez wielu widomych programistow ktorzy nie daja rady. A widza, slysza i maja sprawne rece i palce.

   Tak jak pisalem - w teorii wszystko pieknie brzmi.

   Dla mnie wyczynem jest to, ze niewidomy gosciu nauczyl sie HTML i CSS, gdzie wielu ludzi ze sprawnymi zmyslami nie jest w stanie sie tego nauczyc.

  •  

   pokaż komentarz

   Dla mnie wyczynem jest to
   @internet3000: ale przecież tego nie neguję. Zwracam uwagę - zresztą nie tylko ja - że dobrze byłoby mu spróbować dalej się rozwijać i iść na backend.

   Ale back-end jest bardziej skomplikowany na pewnym poziomie
   No, teraz ty teoretyzujesz ;) . Oczywiście, że masz rację, ale kto komu nakazuje korzystać z problematycznych technologii?

   Uważam, że zamiast pisać strony www, które są bardzo słabe wizualnie, mógłby np. próbować iść w pisanie aplikacji skierowanych do niewidomych: tam kwestia wizualna jest nieważna, ważne jest za to użytkowanie, czyli to na czym się zna.

   Szkoda, że nie działa filmik jak niewidomy koleś zasuwa na Visual Studio ( https://www.wykop.pl/link/3742039/zobacz-jak-niewidomi-programuja-w-visual-studio/ ) - widziałbyś jak realna jest taka praca. Zwłaszcza, że rozumiem, że Visual Studio bardzo dobrze współpracuje (albo może) z lektorami dla niewidomych.

   Skoro synek nauczył się html + css, to kolejnym wyzwaniem mogłoby być pójście w realne programowanie. Oczywiście fajnie, gdyby znalazł kogoś, kto mu pomoże w przygotowaniu środowiska i lekcjach na dzień dobry.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium:

   ale przecież tego nie neguję. Zwracam uwagę - zresztą nie tylko ja - że dobrze byłoby mu spróbować dalej się rozwijać i iść na backend.

   Ale to jakis dziwny "rozwoj". Rozwijac sie moze sie tez we front-endzie. Javascript (React, Vue, Meteor, Firebase itd itp), Sass itd. itp.

   Wydaje mi sie to bardziej naturalny etap rozwoju.

   W zadziej w dzisiejszych czasach "back-end" jako taki przestaje byc potrzebny.

   Wiele (wiekszosc?) aplikacji mozna napisac bez backendowca i devopa.

   Szkoda, że nie działa filmik jak niewidomy koleś zasuwa na Visual Studio

   Widzialem go i tak robi wrazenie:)

 •  

  pokaż komentarz

  Mógł chociaż pójść w backend, bo komercyjnie na froncie bez "tego oka" nic dobrego nie zrobi

 •  

  pokaż komentarz

  Mam mieszane uczucia. Warto docenić, że ktoś robi coś co przekracza jego możliwości, ale skoro te możliwości są bardzo ograniczone, to czy ma to sens?

 •  

  pokaż komentarz

  Każda strona w tym "portfolio" to ten sam szablon, na dodatek brzydki jak noc listopadowa.