•  

  pokaż komentarz

  nieźle - pozbawić tytułów kogoś za dane naukowe i fakty

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: Jeśli fakty nie zgadają się z poglądami, tym gorzej dla faktów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jakie dane naukowe i fakty?

   @Gizbert: Takie:

   J. Filip Rushton jest profesorem psychologii na Uniwersytecie Południowego Ontario w Kanadzie; autorem “Rasy, Ewolucji i Zachowań” oraz ponad 200 innych publikacji naukowych.

   “Od ponad 20 lat badałem różnice między 3 “głównymi rasami”, powszechnie zwanymi “rasą żółtą” (mieszkańcy Azji Wschodniej, osoby pochodzenia mongoloidalnego), “rasą białą” (Europejczycy, mieszkańcy Kaukazu) i “rasą czarną” (mieszkańcy Afryki, osoby pochodzenia negroidalnego). (...) Doszedłem do wniosku, że biorąc pod uwagę takie czynniki jak: wielkość mózgu, inteligencja, temperament, zachowania seksualne, płodność, szybkość dojrzewania, długość życia, przestępczość oraz stabilizacja życia rodzinnego, żółci znajdują się na jednym końcu wykresu, czarni na przeciwległym, a biali mniej więcej w środku. Żółci zwykle dojrzewają wolniej, są mniej płodni i mniej aktywni seksualnie oraz mają większe mózgi i wyższe IQ. Czarni są ich przeciwieństwem w każdym z tych obszarów. Biali wypadają w środku, zwykle blisko żółtych.(...) Występują tu oczywiście różnice indywidualne (oczywiście - przyp. tłum.); jednakże ten trójstronny wzorzec pojawia się bez względu na czas i narodowość, biorąc pod uwagę ponad 60 różnych czynników biologicznych i behawioralnych. Dowodzi to, że nie różnimy się “tylko kolorem skóry”. Międzynarodowe dane pochodzą ze źródeł takich jak World Health Organisation (WHO), ONZ i Interpol.(...)

   Zacznijmy od łatwo zauważalnych różnic biologicznych, znajdujących odzwierciedlenie w osiągnięciach sportowych. Najnowsza książka Jon’a Entine’a p.t. “Tabu: Czemu czarni lekkoatleci dominują w sporcie i czemu boimy się o tym mówić” (książka zrobiła w USA spore zamieszanie – przyp. tłum.) odwołuje się do starego powiedzenia, że “biali nie potrafią skakać”.(...) Entine dowodzi, że w sportach czarni mężczyźni (samce? – przyp. tłum.) i kobiety (samice? – przyp. tłum.) mają przewagę genetyczną. W porównaniu z białymi, czarni mają węższe biodra, szersze ramiona, mniej tłuszczu i więcej mięśni. Czarni mają również od 3 do 19% więcej testosteronu niż biali lub żółci.

   Czemu nadal w sferze tabu pozostaje stwierdzenie, że czarni osiągają lepsze wyniki w sportach? Ponieważ od razu pojawia się pytanie: ”Czemu biali i żółci mają szersze biodra, a więc biegają gorzej?”. Odpowiedź jest prosta: “Muszą rodzić dzieci o większych mózgach”. W drodze ewolucji głowy dzieci powiększały się, więc kobiety musiały wykształcić szersze miednice. Hormony, które czynią czarnych lepszymi w sportach, powodują ich wysoką aktywność fizyczną, co z kolei powoduje problemy w szkole lub w skrajnych przypadkach nadpobudliwość.

   Różnice rasowe pojawiają się wcześnie. Czarne dzieci rodzą się tydzień wcześniej niż białe, lecz, biorąc pod uwagę strukturę kości, dojrzewają szybciej. W wieku 5-6 lat czarni osiągają znacznie lepsze wyniki w dyscyplinach sportowych wymagających krótkiego, lecz intensywnego wysiłku, takich jak n. p. skoki w dal. Nastolatki rasy czarnej mają szybszy refleks i silniejszy “odruch kolanowy” (test neurologiczny, polegający na uderzeniu pacjenta młotkiem w kolano- przyp. tłum.).

   Czynniki biologiczne będące przyczyną różnic rasowych w sportach mają również wpływ na inne dziedziny, takie jak wyniki w nauce, zachowania seksualne czy przestępczość. Pod względem wyników w nauce i osiągnięć zawodowych, rasa żółta osiąga średnio niewiele lepsze wyniki niż biali, którzy z kolei osiągają średnie wyniki znacznie wyższe niż czarni. Wyniki setek badań za pomocą standaryzowanych testów IQ ukazują ten sam trójstronny wzorzec. Większość testów IQ ma średnie wyniki ok. 100, przyjmując, że upośledzenie umysłowe zaczyna się poniżej 85, a inteligencja ponadprzeciętna powyżej 115. Biali mają średnią między 100 a 103; żółci w Azji i USA minimalnie wyższą, ok. 106. Czarni mieszkańcy USA, Karaibów, Wielkiej Brytanii i Afryki osiągają średnie wyniki ok. 85 (“Fakt, że czarni naukowcy nie zdobywają nagród Nobla wynika z ich dyskryminacji w systemie edukacji, a nie z braku wrodzonych predyspozycji!” - a świstak siedzi... – przyp. tłum.). Najniższe wyniki osiąga ludność centralnej Afryki – 70-75 (wystarcza do zbierania bananów, pasania kóz i uciekania na drzewo przed wściekłymi antylopami gnu – przyp. tłum.).

   Zależność między inteligencją a objętością mózgu została dowiedziona wielokrotnie, również badaniami za pomocą rezonansu magnetycznego. Żółci mają średnio o 1 cal sześcienny większą objętość niż biali; biali z kolei mają całe 5 cali więcej niż czarni. Skoro 1 cal sześcienny zawiera miliony komórek mózgowych i setki milionów połączeń nerwowych, objętość mózgu pozwala naukowo wytłumaczyć różnice rasowe w IQ. (...)

   50% osób odsiadujących wyroki w więzieniach w USA to czarni, którzy z kolei stanowią tylko 12% Amerykanów. Nie wynika to jednak amerykańskiego “białego rasizmu” (Coś takiego w ogóle istnieje? Wątpię, czy panowie z BFG mają wpływ na amerykańskie sądownictwo. – przyp. tłum.), jako że ta sama tendencja pojawia się na całym świecie. Dane Interpolu wykazują, iż średnia osób popełniających brutalne przestępstwa (morderstwa, gwałty, napady) w Azji Wschodniej i rejonie Pacyfiku jest trzykrotnie niższa niż w krajach Afryki czy Karaibów. W 1996 średnia osób popełniających te przestępstwa wynosiła: państwa Azji Wschodniej – 35 na 100000, Europa – 42, państwa afrykańskie i rejon Karaibów – 149 (należy wziąć pod uwagę fakt, że w Europie również żyje wielu czarnych – przyp. tłum.).

   Żółci są najmniej aktywni seksualnie- najpóźniej rozpoczynają pożycie, najrzadziej odbywają stosunki seksualne i mają najmniej partnerów. Biali są bardziej aktywni niż żółci, a czarni mają najintensywniejsze życie seksualne ze wszystkich 3 ras. Te różnice w aktywności seksualnej mają wpływ na rozprzestrzenianie chorób przenoszonych droga płciową. Dziś w USA zarażonych wirusem HIV jest 2% czarnej populacji, 0.4% białej i 0.04% żółtej (dane Centrum Badania i Zapobiegania Chorobom) (to wyjaśnia, czemu się tak mnożą – przyp. tłum.).

   Rasy różnią się również częstotliwością owulacji. Czarne kobiety częściej uwalniają więcej niż 1 komórkę jajową podczas cyklu menstruacyjnego, co zwiększa prawdopodobieństwo urodzenia bliźniaków. Na 1000 urodzin wśród czarnych 16 to bliźniaki; 8 wśród białych i 4 wśród żółtych.

   Czemu biali plasują się między żółtymi i czarnymi pod tak wieloma względami? Żadne różnice kulturowe nie wyjaśniają tego wciąż powtarzającego się wzorca.(...) Czarne sieroty adoptowane przez białych rodziców i tak mają niższe średnie IQ niż białe dzieci (pies, mimo że mieszka w domu, również nie traci sierści, ma podłużny ryj i podnosi łapę, żeby się wyszczać – przyp. tłum.).”

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Gizbert: nie przedstawił żadnych danych naukowych, że czarni są niby mniej inteligentni od białych, bo są czarni

  •  

   pokaż komentarz

   @Bromatologia: wklejasz rysunek w miejsce danych i faktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Bo jak wiadomo fakty występują tylko w formie tekstowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bromatologia: nie tylko. Ale wklejanie samego obrazka jest niepoważne.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZAWADIAK:

   Żadne argumenty do nich nie przemawiają. A ni statystyka, a ni historia, ani pedagogika.

   Większość tu nawet połowę Twojego wpisu nie przeczyta.

   Ale jakbyś kazał im wysłać w ramach wymiany medycznej swoje chore powiedzmy dziecko aby go zoperował chirurg w Kongo, a z Konga przywieźć afrykańskie dziecko tu do Polski na operacje - to wtedy dopiero włączyłaby się u nich inna, bardziej realistyczna, samoświadomość.

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL:

   Ale jakbyś kazał im wysłać w ramach wymiany medycznej swoje chore powiedzmy dziecko aby go zoperował chirurg w Kongo, a z Konga przywieźć afrykańskie dziecko tu do Polski na operacje - to wtedy dopiero włączyłaby się u nich inna, bardziej realistyczna, samoświadomość.
   a gdybyś mógł wysłać chore dziecko aby było operowane w USA a dziecko z USA miałoby być przywiezione do Polski na operacje to wtedy dopiero włączyłaby się u ciebie inna bardziej realistyczna świadomość że to kwestia bogactwa kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZAWADIAK: Wywody w stylu niemieckich naukowców z lat trzydziestych, którzy na selektywnie dobranych przykładach, zmanipulowanych i zafałszowanych danych tworzyli teorie o tym że Słowianie, w tym Polacy to podludzie zdolni tylko do pracy na roli.
   Tym śmieszniejsze że dzisiaj te wysrywy nic nie znaczą i nie będą znaczyć. Afryka jest coraz silniejsza, wchodzi w partnerstwo z Chinami a nie z Europą czy nawet USA. Biała rasa ma ewidentnie czasy historycznej dominacji za sobą i absolutnie nic nie wskazuje na to żeby jej gasnąca pozycja miała się wzmocnić. Biali Europejczycy i Amerykanie mają najniższy przyrost naturalny, tracą dominującą pozycję w biznesie finansach i w nauce. Już za kilka lat w USA w naukach ścisłych będzie więcej liczących się i cytowanych naukowców z Indii, Chin, Iranu i innych "krajów rozwijających się" niż białych. Nie ma absolutnie żadnej siły, która mogłaby odwrócić te tendencje, pisanie komentarzy w internecie i czasem przemycenie jakiegoś transparentu na demonstrację uliczną to właściwie wszystko co zwolennicy białej dominacji mogą dziś zrobić. To są dane naukowe i fakty.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Mówimy sobie o selektywnie wybranych przykładach, ale armia amerykańska również w takich badaniach uczetniczy i takie testy przeprowadza. Badania również opracowuje i udostępnia. I nikt ich nie oskarża o rasizm XD

  •  

   pokaż komentarz

   Większość tu nawet połowę Twojego wpisu nie przeczyta.

   @RFpNeFeFiFcL: Ja przeczytałam wszystko, może właśnie tym się różnie od czarnych. Wiedza mnie pociąga, chętnie bym poczytała jeszcze w tym temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   Afryka jest coraz silniejsza, wchodzi w partnerstwo z Chinami a nie z Europą czy nawet USA

   @marcin-: Raczej Chinole teraz rządzą murzynami ale im trudno powiedzieć że są rasistami bo nie są biali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czesterek:

   Wiedza mnie pociąga, chętnie bym poczytała jeszcze w tym temacie.

   Mówisz i masz! :) Najnowszy ANW (Artykuł Na Weekend) :

   [ANW] Różnice genetyczne: czy istnieje związek między rasą a poziomem inteligencji?

   .

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @ZAWADIAK: warto się zapoznać również z polemiką tych badań. Facet zastosował tam sporo antynaukowych metodologii. Ciężko dzisiaj te badania brać na poważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   że czarni są niby mniej inteligentni od białych, bo są czarni

   @voor: wystarczy poczytać ciebie i już wiemy że są tacy co nie są inteligentni :/

  •  

   pokaż komentarz

   @ZAWADIAK: taki podział oznaczał by że można iść dalej i dzielić ze względu na płeć, inteligencje rodziców, czyli wrócilibyśmy do rasy panów (szlachty) i plebsu. Chcecie tego?

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-:

   Afryka jest coraz silniejsza, wchodzi w partnerstwo z Chinami a nie z Europą czy nawet USA.
   To należałoby jakoś wykazać, bo na razie wygląda na to że po prostu Chiny kolonizują Afrykę.

   Biała rasa ma ewidentnie czasy historycznej dominacji za sobą i absolutnie nic nie wskazuje na to żeby jej gasnąca pozycja miała się wzmocnić.
   Wykrywam antybiały rasizm :) A tak na poważnie daj przykłady, ze czarna rasa zastępuje białą w tym co istotne dla rozwoju, czyli w postępie naukowym i technologicznym.

  •  

   pokaż komentarz

   pozbawić tytułów kogoś za dane naukowe i fakty

   @naydah: Tytułow honorowych (takich jak np. profesor emeritus) przyznanych przez prywatne laboratorium.

   Nikt nie pozbawił go tytułów naukowych.

  •  

   pokaż komentarz

   (przyp. tłum.)
   @ZAWADIAK: chciałbym dowiedzieć się kto jest tym przypadkowym tłumaczem

   pokaż spoiler tak, wiem, że "przyp" to przypis

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: podnieca cię to ?
   Bo ten fetysz ma konkretną nazwę, a czytają historię twoich postów widzę, że coś jest na rzeczy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @ZAWADIAK:
   "J. Filip Rushton jest profesorem psychologii na Uniwersytecie Południowego Ontario w Kanadzie; autorem “Rasy, Ewolucji i Zachowań” "
   Rushton stosował "cherry picking" dobierając dane pod tezę. Głównym problemem w jego książce, było specyficzne zdefiniowanie rasy. Popadał w błędne koło odnajdując korelacje biologiczne charakterystyczne dla danej rasy, którą z kolei definiował przez te korelaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZAWADIAK: ja p#!?@$?e... ( ಠ_ಠ) wiecie co oznaczają opuszczone spodnie w więzieniu... W ameryce...... ( ͡° ͜ʖ ͡°)...ale serio oco im biega z tymi spodniami serio lubią wychodzić za tzw cweli... To nienjest powód by się tym chwalić na ulicy w żaden sposób

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78:
   Ty tak naprawdę czy jesteś z Afryki?

  •  

   pokaż komentarz

   nieźle - pozbawić tytułów kogoś za dane naukowe i fakty

   @naydah: Nie pal głupa - nie za dane i fakty, tylko za ich bardzo luźną, nienaukową i rasistowską interpretację. Jedną rzeczą jest stwierdzić, że takie i takie badania pokazują różnice w IQ, a drugą jest dopisywać sobie do tego ideologię, że jedna grupa jest genetycznie głupsza od drugiej. To zwyczajna głupota.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound
   @przeciwko78 Mam pytanie,was to ktoś zatrudnił żeby pisać takie głupoty czy wy po prostu jesteście tak głupi? Zauważyłem że każdy z was kto ma jakąś tęczę na zdjęciu ma problem ze zrozumieniem podstawowych rzeczy a wszędzie wciska rasizm,seksizm.Piszcie sobie co chcecie ale prawdy się nie da oszukać.Życie was jeszcze później zweryfikuje i jak zapi**doli kopa w dupe to nie będziesz wiedział co się dzieję.Niektorzy maja w dupie ideologie bo liczy się to co zostało juz udowodnione naukowo.Ta wasza propagandowa sielanka też się skończy.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: dzięki za ujawnienie swojej głupoty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Matarix: widze tecze w avatarze i wiadomo że nie można się niczego mądrego spodziewać.

  •  

   pokaż komentarz

   A tak na poważnie daj przykłady, ze czarna rasa zastępuje białą w tym co istotne dla rozwoju, czyli w postępie naukowym i technologicznym.

   @Mario7400: Widzę selektywne czytanie. Napisałem że w naukach ścisłych w USA niedługo dominującą grupą będą naukowcy o innym niż europejskie pochodzeniu etnicznym. Głównie Chińczycy, Koreańczycy, Hindusi, Irańczycy. Historyczna dominacja "białej rasy" właśnie się kończy. Jesteśmy tego świadkami i trudno sobie nawet wyobrazić coś co mogłoby ten historyczny proces odwrócić albo przynajmniej zatrzymać. Afryka czeka następna w kolejce. Czarni zyskują coraz silniejszą pozycję także w społeczeństwach zachodnich, może zauważyłeś, że był czarnoskóry prezydent USA, a obecny, skrajnie prawicowy, ani razu nie zrobił nawet drobnego gestu przeciwko czarnej społeczności, atakuje tylko latynoskich katolików i muzułmanów. Dlatego że w USA coraz więcej czarnych wspiera konserwatywną prawicę. Więc powiedz mi jak siła powstrzyma ich rosnącą pozycje i marsz przez instytucje?

  •  

   pokaż komentarz

   @miesozercy_pod_noz: nie myśl że zostaniesz szlachtą, co najwyżej plebem :)

  •  

   pokaż komentarz

   Biała rasa ma ewidentnie czasy historycznej dominacji za sobą i absolutnie nic nie wskazuje na to żeby jej gasnąca pozycja miała się wzmocnić. Biali Europejczycy i Amerykanie mają najniższy przyrost naturalny, tracą dominującą pozycję w biznesie finansach i w nauce

   @marcin-: Tak, ale...zapominasz o potencjale militarnym. Dopóki tu przeważają białe cywilizacje, dopóty będzie ich dominacja. Reszta jest mniej ważna, przynajmniej na dzień dzisiejszy.

   Nie pal głupa - nie za dane i fakty, tylko za ich bardzo luźną, nienaukową i rasistowską interpretację.

   @Hound: To napisz swoją interpretację, z chęcią poczytam.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Liberalni rasiści najpierw zasypali studnię a teraz mówią, że gdy wybuchnie pożar to nic się nie da zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-
   Ja mocno wierzę, że póki są tacy ludzie jak ty, będą konflikty i mowa nienawiści, bo jak można wysnuwać takie bzdurne wnioski, przechodzi moje pojęcie...

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Czarni w USA zajmują się głównie wojnami plemiennymi,które ich przodkowie toczyli już w Afryce, lub toczą krwawe wojny rasowe z potomkami Azteków i Majów, tylko przy pomocy sprzętu wynalezionego przez ludzi pochodzenia europejskiego.Teoretycznie dokonali więc przywłaszczenia kulturowego.Cały awans Murzynów to sztuczne wypychanie ich w górę przez liberalnych rasistów, rasistowska pozytywna dyskryminacja.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam pytanie,was to ktoś zatrudnił żeby pisać takie głupoty

   @Matarix: fakty naukowe są prawackie xD

  •  

   pokaż komentarz

   jak można wysnuwać takie bzdurne wnioski,

   @Kazorek: Zaraz. To wszędzie czytam że cywilizacja białego człowieka upada, w sumie już upadła. A jak wam przyznam rację to bzdurne wnioski

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, ale...zapominasz o potencjale militarnym.

   @dolOfWK6KN: Liczący się potencjał militarny ma USA i to jest faktycznie jedyne co utrzymuje jeszcze dominację Zachodu. Ale samo USA przestaje być krajem białych ludzi. Biali demograficznie przegrywają z Latynosami, czarnymi, Azjatami. Tracą też reprezentację w elitach. Moim zdaniem Zachód przetrwa te zmiany jako twór cywilizacyjny, ale nie będzie to już cywilizacja białego człowieka. To po prostu już się stało. To są fakty. Można się jedynie różnić w ocenie czy to dobrze czy źle.

  •  

   pokaż komentarz

   Liczący się potencjał militarny ma USA i to jest faktycznie jedyne co utrzymuje jeszcze dominację Zachodu.

   @marcin-: Bynajmniej. Jeśli założymy, że pojęcie rasy nadal jest prawdziwe i wyróżniamy trzy główne - biała, żółta, czarna, to zjednoczeni biali ludzie nadal mają większy potencjał militarny nie wliczając w to USA.

   Ale samo USA przestaje być krajem białych ludzi.

   To bardzo powolny proces i dzieje się tylko dlatego, bo biały człowiek na niego pozwolił. Zgodzisz się z tym? W każdym momencie może zmienić zdanie.

   Tracą też reprezentację w elitach.

   Na rzecz Azjatów i nie mam na myśli Afganistanu.

   To po prostu już się stało. To są fakty.

   Jeszcze nie, dlatego sobie skaczemy do gardeł.

  •  

   pokaż komentarz

   to zjednoczeni biali ludzie

   @dolOfWK6KN: W twoich mokrych snach chyba Arabowie, Żydzi, Persowie, Rosjanie, biali Europejczycy i biali Amerykanie jednoczą się bo mamy taką samą skórę.

   dzieje się tylko dlatego, bo biały człowiek na niego pozwolił. Zgodzisz się z tym? W każdym momencie może zmienić zdanie.

   @dolOfWK6KN: I co zrobią biali ludzie w USA? wprowadzą z powrotem segregację rasową? Nie zmienią zdania. Pozwolili na to nie w skutek jakiejś świadomej decyzji. To także był długotrwały proces, którego już teraz się nie da odkręcić. Jak zobaczyłem ze czarni zaczynają popierać konserwatystów w Ameryce, że pojawiają się konserwatywni czarni politycy to wiedziałem ze już pozamiatane, bo konserwtyści to była ewentualnie jedyna siła, która mogła próbować coś zmienić. Teraz jedynym głosem w debacie publicznej przeciwko czarnym są już tylko foliarze i świry z internetu

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Nie mam mokrych snów, ani utopijnych myśli. Stwierdzam fakty.

   I co zrobią biali ludzie w USA?

   Pożyjemy, zobaczymy.

   Teraz jedynym głosem w debacie publicznej przeciwko czarnym są już tylko foliarze i świry z internetu

   Tak samo jak jedynym głosem pro-LGBTwhatever są chorzy psychicznie i świry z internetu. W naturze jest balans.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak samo jak jedynym głosem pro-LGBTwhatever są chorzy psychicznie i świry z internetu.

   @dolOfWK6KN: No raczej nie

   źródło: mtlblog.com

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Zły przykład. Polityk jest domyślnie chory psychicznie. Zwłaszcza ten, który po drodze do najwyższego stołka pokonał innych psycholi.

  •  

   pokaż komentarz

   Czarni zyskują coraz silniejszą pozycję także w społeczeństwach zachodnich, może zauważyłeś, że był czarnoskóry prezydent USA, a obecny, skrajnie prawicowy, ani razu nie zrobił nawet drobnego gestu przeciwko czarnej społeczności, atakuje tylko latynoskich katolików i muzułmanów. Dlatego że w USA coraz więcej czarnych wspiera konserwatywną prawicę. Więc powiedz mi jak siła powstrzyma ich rosnącą pozycje i marsz przez instytucje?

   @marcin-: Trumpa do władzy wyniósł bunt białych przeciwko politycznej poprawności. Nie sądzę żeby w ramach tego buntu było zezwolenie na to, aby o tym kogo obsadzać w instytucjach decydowała polityczna poprawność a nie skuteczność działania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: to sa pozory dla ciemnego ludu (czyli konserwatywnych wyborcow). Administracja Trumpa w stosunku do czarnych i Żydów jest jeszcze bardziej politycznie poprawna niz byl Obama

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz będą nowi Profesorowie - z Afryki i Azji .

 •  

  pokaż komentarz

  No tak, fakty okazały się rasistowskie, więc trzeba ukarać profesora.

  Oglądam na Netfliksie różne seriale, w których Murzyni są profesorami, dokonują ważnych odkryć naukowych, a czarnymi charakterami są oczywiście biali mężczyźni. W serialu Timeless spotykamy na przykład w czasach afery Watergate czarnoskórą doktorantkę (!), która odgrywa kluczową rolę w tej aferze, bo tajne stowarzyszenie iluminatów powierzyło jej ważne zadanie. Poziom absurdów kiedyś mnie denerwował, teraz kiedy znam kontekst, dlaczego tak się uwzniośla czarnoskórych to mnie po prostu śmieszy.
  Czasem tylko tęsknię za czasami, kiedy każdy czarny w filmie był z założenia złym motherfuckerem, ale mimo tego przez swoją głupotę ginął jako pierwszy. Była w tym jakaś logika. W obecnej narracji Hollywood tej logiki nie ma.

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepiej zdelegalizowac naukę za rasizm i po sprawie...