•  

  pokaż komentarz

  Kasta oderwana od rzeczywistości. Podatki za które te żłoby się utrzymują płaci obywatel, niby obywatel ma udział w wyborze posłów ale posłowie wybrani przez naród nie mogą już zmienić tej kasty nawet większością 3/5.
  Tak samo w czasach feudalnych, przychodził Pan, mówił to jest moja wieś i moja ziemia, jestem nieodwoływalny, a ty chłopie jedyne co możesz to zapitalać na mnie.
  Kurła średniowiecze.

 •  

  pokaż komentarz

  Po wygranych wyborach postępowanie dyscyplinarne to jedyny sposób, żeby w miarę szybko usunąć tych sędziów Krajowej Rady Sądownictwa

  Apolityczność mocno. Trzeba jak najszybciej dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   Apolityczność mocno. Trzeba jak najszybciej dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości.

   @aaandrzeeey: Po prostu racjonalna ocena. Sędziowie KRS wykonywali polecenia funkcjonariuszki partyjnej Pawłowicz, która przyszła na posiedzenie KRS z listą sędziów, którzy mają nie dostać mianowania do SN oraz wykaz pytań jaki mają zadawać pozostałym ubiegającym się o stanowisko w SN. Listę rozdała członkom KRS i żaden z sędziów będących na liście nie dostał sie do SN. No i członkowie KRS posłusznie zadawali pytania przyniesione przez Pawłowicz.Takie coś to tylko w stalinizmie. Gdy przyjdzie nowa władza, wszyscy członkowie KRS powinni utracić prawo wykonywania zawodu.

 •  

  pokaż komentarz

  Postępowanie dyscyplinarne za stosowanie się do obowiązującego prawa? XD

  Niech lepiej uważa, żeby wcześniej jej nie usunięto za tę polityczną hucpę.

  •  

   pokaż komentarz

   Postępowanie dyscyplinarne za stosowanie się do obowiązującego prawa? XD

   @El_Polaco: no, ale ona niby wie lepiej i jest prawnikiem z wykształcenia a więc siedź lepiej cicho( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest coś pięknego, uchwalą jakieś gnioty do dowolnej interpretacji, ale można interpretować dopiero tak jak sąd wskaże, fajne takie prawo( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler chyba, że skarbówka zmieni interpretację prawa podatkowego to trzeba bulić do 5 lat wstecz( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Powiedzcie mi, jak to możliwe że jak do TK sędziów wybiera parlament to jest ok, super etc.
  Ale do każdej innej izby jak wybiera parlament to jest to zamach, brak demokracji, niekonstytucyjne, sądy zależne etc.
  Popier...ło ich czy co?

  •  

   pokaż komentarz

   @tezeten: Parlament wybiera sędziów TK ale nie może żadnego odwołać. Natomiast obecnie Ziobro może odwołać dowolnego sędziego w sądach powszechnych (poprzez wstawienie na miejsce prezesa sądu swojego człowieka, a następnie taki prezes może tamtego sędziego się pozbyć). Czyli wyrok nie po linii parti -> utrata roboty. Czujesz różnicę w niezależności?

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast obecnie Ziobro może odwołać dowolnego sędziego w sądach powszechnych (poprzez wstawienie na miejsce prezesa sądu swojego człowieka, a następnie taki prezes może tamtego sędziego się pozbyć). Czyli wyrok nie po linii parti -> utrata roboty. Czujesz różnicę w niezależności?

   @Arytmetyk: a jak proponujesz to rozwiązać? Sądy podlegają ministerstwu sprawiedliwości, normalna fucha państwowa jak każda inna

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak w totalitaryzmach tak. Cywilizowani ludzie jednak wymyślili trójpodział władzy, a podporządkowanie jednej przez drugą temu zaprzecza. Możesz oczywiście podawać przykłady fantastycznych bogatych krajów gdzie sądy są podporządkowane partii takie jak Białoruś czy Rosja ale jakoś nie przekonują mnie skutki tamtych rozwiązań.

  •  

   pokaż komentarz

   Cywilizowani ludzie jednak wymyślili trójpodział władzy, a podporządkowanie jednej przez drugą temu zaprzecza.

   @Arytmetyk: jednak co jest wtedy, kiedy sędziowie nie wykonują odpowiednio swojej pracy? W Polsce są nieusuwalni.

   gdzie sądy są podporządkowane partii takie jak Białoruś czy Rosja ale jakoś nie przekonują mnie skutki tamtych rozwiązań.

   @Arytmetyk: zapomniałeś o Niemczech(✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedzcie mi, jak to możliwe że jak do TK sędziów wybiera parlament to jest ok, super etc.
   Ale do każdej innej izby jak wybiera parlament to jest to zamach, brak demokracji, niekonstytucyjne


   @tezeten:

   Bezmyślny post napisałeś. To po prostu wynika z konsytuacji. Jest tam właśnie napisane że sędziów TK wybiera parlament - więc to działanie konstytucyjne. Natomiast w tejże konstytucji nie ma napisane że sędziów - do izby co to miałby niby znaczyć - wybiera parlament, a tym samym, działanie takie byłoby jak piszesz niekonstytucyjne. A zarazem jest to brak demokracji i "zamach" [na praworządność] bo suweren tak chciał i tak zapisał w konsytuacji. Napisał tam również jak można to zmienić.

   Jak można tego nie rozumieć? jak ty tego nie rozumiesz to ciekawe czemu masz prawo głosu.

  •  

   pokaż komentarz

   @tezeten

   Powiedzcie mi, jak to możliwe że jak do TK sędziów wybiera parlament to jest ok, super etc.
   Nikt nie mówi, że jest super. Ale:
   1. Konstytucja wprost wskazuje, że sędziów TK wybiera parlament; wprost też wskazuje, że sejm może wybierać tylko 4 członków KRS, nie więcej
   2. kadencje członków TK są indywidualne, a to oznacza, że Trybunał składa się z ludzi wybranych przez różne sejmy; tymczasem KRS w całości wybrała jedna partia

   Ale do każdej innej izby jak wybiera parlament to jest to zamach, brak demokracji, niekonstytucyjne, sądy zależne etc.
   Poza TK, każdego sędziego w Polsce powołuje prezydent. I to gwarantuje udział reprezentanta narodu w wyborze sędziów. Ingerowanie parlamentu w ten proces stanowi już zbędny wpływ polityczny.

   @Kaczypawlak:

   Sądy podlegają ministerstwu sprawiedliwości, normalna fucha państwowa jak każda inna
   Kuźwa, takiej bzdury to już dawno nie słyszałem. Sądy są władzą odrębną i niezależną od innych władz. Tak jest w każdym kraju cywilizowanym. A w Polsce od XVI wieku.

   jednak co jest wtedy, kiedy sędziowie nie wykonują odpowiednio swojej pracy?
   Od tego są postępowania dyscyplinarne.

   W Polsce są nieusuwalni
   Tak samo jak w USA, Niemczech, Francji i każdym innym cywilizowanym kraju. Sędziego można usunąć tylko wyrokiem sądu.

   zapomniałeś o Niemczec
   W Niemczech jest tak samo jak w Polsce, dziecko. Art 97 Konstytucji RFN:

   Sędziowie zawodowi powołani planowo i na stałe mogą być wbrew swojej woli zwolnieni przed upływem kadencji, na stałe lub czasowo pozbawieni swego urzędu, przeniesieni w inne miejsce lub w stan spoczynku tylko na mocy orzeczenia sądowego i tylko z powodów przewidzianych w ustawie oraz z zachowaniem form ustawowych

  •  

   pokaż komentarz

   @FreeSheep: Sam piszesz bzdury. Właśnie chodzi o to, że nie ma napisane, kto ma wybierać, ale szczekają na lewo i prawo, że zamach. Żenada. Dlaczego nie ma braku niezawisłości TK? Może jak peło wybrało sędziów na zapas łamiąc konstytucję bo chcieli mieć 13 na 15 to było ok? To nie było zamachu? Weź pomyśl sobie najpierw szerzej. Dalej patrz niż własny pępek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arytmetyk: Właśnie nie może odwołać. Do tego jest specjalna izba.

  •  

   pokaż komentarz

   tymczasem KRS w całości wybrała jedna partia

   @Roxar123: Ale pierdoły piszesz. Chyba nie wiesz ilu ludzi jest w KRS i ilu było wcześniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @tezeten:
   Zieeew. W KRS zawsze jest 25 ludzi, bo tak stanowi Konstytucja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Roxar123: No to odejmij liczbę wybraną przez parlament i nie pierdziel potem że wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @tezeten:
   Aktualnie 19 członków wybiera sejm. Tymczasem w Konstytucji stoi jak byk, że sejm może wybierać tylko czterech członków.

  •  

   pokaż komentarz

   @tezeten Przeczytaj najpierw. Jest w konstytucji napisane że organy państwa mogą tylko to co napisane, a nie to czego nie napisano.
   A pelo to dawno było, a teraz miało być inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Roxar123: Chyba w twojej, weź takich głupot nie rozpowszechniaj

  •  

   pokaż komentarz

   @Arytmetyk: ....czujesz.......oddech tej kasty ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Roxar123: w Niemczech sędziowie mogą być w partii politycznej albo wprost z partii trafiać do sądu. Dyscyplinarki w Polsce nie działaja jak ten to przywłaszczył sobie 50 zł, a potem się tłumaczył, że roztargniony był, zawiesili go, jednak przywrócili do pracy plus wyrównanie dostał za okres w zawieszeniu, a więc nic nie stracił a jeszcze te 5 dych jest do przodu. Za przyłapanie w policji na czymś takim to się wylatuje, podobnie z innych zawodów. Więc nie mów, że u nas jest ok. Niech się do pracy wezmą a nie politykują. Wyobrażasz sobie, że policja olewa skargę obywatela, bo jest nie z tej partii albo nie przyjadą, bo typa nie lubią?( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze nie tak dawno jak nauczyciele o podwyżki prosili( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak:

   w Niemczech sędziowie mogą być w partii politycznej albo wprost z partii trafiać do sądu
   Co jest głupie, ale trzeba zadać sobie pytanie, jakie partia posiada środki nacisku na nich?

   Dyscyplinarki w Polsce nie działaja
   To bardzo ciekawe twierdzenie, bo np obecny wiceminister sprawiedliwości, Łukasz Piebiak, twierdził, że sędziowie są karani zbyt surowo:
   https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/814906,dyscyplinarki-narzedziem-mobbingu-sedziow.html

   Niech się do pracy wezmą a nie politykują
   Sorry Winnetou, to rząd wciąga sędziów w politykę. Niech politycy skończą wciskać łapy tam, gdzie nie ich miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Roxar123: oni są od uchwalania prawa, a sędziowie od jego przestrzegania, podobnie jak prawnicy. Politycy mogą regulować niemal wszystko, nawet do emisji dwutlenku węgla, podatków się przywalają a tamci siedzą cicho a teraz protestują jak się za nich biorą. Wybacz, ale niech najpierw usuną czarne owce od siebie a nawet tego nie robią, patrz przypadek opisany przeze mnie wyżej. Innego złapali na prowokację jak chciał obalić obecną władzę i ładnie kręcił w zeznaniach a też dalej pracuje. Jeszcze byli tacy co sklepy okradali. No kurde. To jest patologia. Kolejna gruoa roszczeniowa, górnicy bis.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak:

   oni są od uchwalania prawa, a sędziowie od jego przestrzegania
   I zgodnie ze swoim obowiązkiem przypominają o przestrzeganiu Konstytucji.

   Politycy mogą regulować niemal wszystko
   Nie mogą zmieniać Konstytucji, którą ustanowił Naród.

   Wybacz, ale niech najpierw usuną czarne owce od siebie a nawet tego nie robią
   Bo tak Ci powiedzieli w TVP?

   No kurde. To jest patologia
   Obrzucanie błotem 10 tysięcy ludzi to jest dopiero patologia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Roxar123: Nie oglądam TVP, tylko widzę jak się zachowują i jakie wyroki wydają, rzut monetą mógłby ich zastąpić. Inna sprawa miłośnicy PO wyzywali policję od ZOMO, jakoś protestów nie widziałem z tej okazji a obrażali ludzi w pracy. Jakoś nic nie mówili jak były wały w stylu ustawy hazardowej to nic nie mówili, a szef celników kazał im łamać prawo( ͡° ͜ʖ ͡°) Już mówiłem, patologię u siebie chronią i politykują a nie pracują, są na moim utrzymaniu i zadowolony z ich pracy nie jestem, a więc płacę to wymagam a nie mi łaskę będą robić. Górnicy bis to są. Latami pracowali na to co teraz piszę( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc tą tanią propagandę z TVP to sobie daruj.

 •  

  pokaż komentarz

  Taka Wolińska naszych czasów..