•  

  pokaż komentarz

  Tutaj bezpośrednio mem o którym mowa.

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: POPIS.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Ja się śmiałem z tu polewa dopiero po 40 miesięcznicach i komisji wyjaśniającej katastrofę sztuczną mgłą, helem i parówkami. Także ten... Zakop za "informacja nieprawdziwa"

  •  

   pokaż komentarz

   @dex4er: ale sikanie do zniczy, i zimny lech, pojawiły się od razu, ...

  •  

   pokaż komentarz

   ale sikanie do zniczy, i zimny lech, pojawiły się od razu, ...

   @petersen06: Żadnych żartów z Adamowicza natomiast nie było. ŻADNYCH. Na pewno żadne nie pojawiły się na wykopie i nie zdobywały błyskawicznej popularności.

  •  

   pokaż komentarz

   @petersen06: Poproszę o link do jakiegoś źródła o tym sikaniu. Nic takiego sobie nie przypominam.

   Co do zimnego lecha, to ta kampania była zamówiona przez koncern jeszcze przed Smoleńskiem, a wstrzymana na 3 i pół miesiąca po katastrofie. Niefortunna zbieżność. Coś jak premiera filmu "Escape Room" w dzień tragedii w Koszalinie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dex4er:

   dopiero po 40 miesięcznicach

   Pierwszy żart który usłyszałem był następnego dnia "szkoda że nie leciał z bratem".

  •  

   pokaż komentarz

   @rutkins: Nie musisz się chwalić, że masz patologicznych znajomych. W zasadzie jest to całkiem smutne. Niemniej nie należy z tego wnioskować, że takie żarty przeważały dzień po tragedii w Smoleńsku, gdy żałoba narodowa trwała równy tydzień czasu. Na ten czas społeczeństwo mocno się zintegrowało.

  •  

   pokaż komentarz

   Żadnych żartów z Adamowicza natomiast nie było. ŻADNYCH. Na pewno żadne nie pojawiły się na wykopie i nie zdobywały błyskawicznej popularności.

   @rzep: Ale co ty porównujesz żarty na portalu ze śmiesznymi obrazkami do kabaretów mających ogólnokrajowy zasięg, w którym biorą udział osoby powszechnie znane, wręcz publiczne? Serio? Jesteście siebie warci z tymi politycznymi wojenkami.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale co ty porównujesz żarty na portalu ze śmiesznymi obrazkami do kabaretów mających ogólnokrajowy zasięg, w którym biorą udział osoby powszechnie znane, wręcz publiczne? Serio? Jesteście siebie warci z tymi politycznymi wojenkami.

   @Dr_Manhattan: Kiedy miał miejsce ten kabaret? Dzień czy dwa po katastrofie? Czy może jednak parę ładnych lat? Pisałem już w innym komentarzu tutaj, że "tragedia + czas = humor". Dzisiaj mamy przecież też dowcipy dotyczące Holokaustu czy ataku na WTC.

   To PiS sprawił, że ludziom przejadł się temat Smoleńska i zaczęli z niego żartować - miesięcznice, setki teorii o zamachach, eksperymenty na parówkach i puszkach Red Bulla, czy w końcu tragiczny film "Smoleńsk". Skoro oni robili z tego szopkę, to skąd zdziwienie, że ludzie zaczęli się z tego śmiać?

   Do tego to był jeden z wielu żartów wypowiedziany przez Stuhra gdzie żartem było niby przejęzyczenie z "tu polewkę" na "Tupolew" - nie żartował sobie bezpośrednio ze śmierci ludzi w tej katastrofie, tylko słownictwa, które używane jest w narracji obecnie rządzących ("drugi sort", "żołnierze wyklęci" itp.).

  •  

   pokaż komentarz

   Ja się śmiałem z tu polewa dopiero po 40 miesięcznicach i komisji wyjaśniającej katastrofę sztuczną mgłą, helem i parówkami. Także ten... Zakop za "informacja nieprawdziwa"

   @dex4er: druga osoba w PO zaraz po Tusku w tamtych czasach, czyli Janusz Palikot jadąc na pogrzeb jednej z ofiar zapraszał swoich znajomych (Stanisław Gawłowski) na "kuchnię katyńską", tj. kaczkę po smoleńsku oraz krwawą Mary.

   https://wpolityce.pl/polityka/112127-kaczka-po-smolensku-krwawa-mary-zbyt-drastyczne-przed-rocznica-mozliwe-ale-o-tym-takze-warto-pamietac

  •  

   pokaż komentarz

   @imateapot: Szkoda, że nie wkleiłeś do komentarza całości tej rozmowy:

   – Cześć, Janusz mówi. Przyjechałem na pogrzeb.
   – Poznaję. Cieszę się, że będziesz.
   – Słuchaj, Staszek, a może zjedlibyśmy dziś obiad, co?
   – Jasne.
   – A wiesz, co będzie w menu?
   – No, dawaj.
   – Kuchnia katyńska: kaczka po Smoleńsku i krwawa Mary.
   – Wiesz co, Janusz? Nie chcę mi się z tobą gadać.
   Gawłowski odłożył słuchawkę."


   Jak widzisz nawet Gawłowski (sekretarz stanu za rządów PO) był oburzony takim tekstem. Dlatego właśnie Palikot został błaznem polityki i nikt go poważnie nie traktuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @dex4er: i groby rozkopowali dwukrotnie mimo protestów rodzin

  •  

   pokaż komentarz

   zimny lech

   @petersen06: Napiszę to po raz kolejny: Zimny Lech pojawił się po tym, jak część ludzi dostała sraczki z powodu baneru Kompanii Piwowarskiej, który wisiał niedaleko Wawelu. Baner reklamowy kampanii, która pojawiła się mniej więcej na rok przed katastrofą w Smoleńsku. Gdyby się nie podniosło larum z oburzenia, że ten baner "ośmiesza tragicznie zmarłego prezydenta" to prawdopodobnie nikt by się na ten temat nie zająknął, może z wyjątkiem kilku gimbusów. A tak to ludzie zareagowali na paranoiczne próby doszukiwania się ośmieszania prezydenta tam, gdzie tego po prostu nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @kanapeczka_z_kanapa: czy ty twierdzisz, że baner zimy lech był przy wyjsciu z wawelu na rok przed smoleńskiem? xD

   Bo z tego co ja czytam, to baner pojawil sie tam dopiero kilka miesiecy po katastrowie.

  •  

   pokaż komentarz

   czy ty twierdzisz, że baner zimy lech był przy wyjsciu z wawelu na rok przed smoleńskiem? xD

   Bo z tego co ja czytam, to baner pojawil sie tam dopiero kilka miesiecy po katastrowie.

   @imateapot: Kampania "Zimny Lech" trwała już na rok przed katastrofą w Smoleńsku. I jak sam zauważyłeś, plakat w tym miejscu pojawił się dopiero parę miesięcy po pogrzebie, gdy temat już trochę przycichł.

   Ja rozumiem, że skojarzenie może niektórych śmieszyć, ale gdzie tu wina producenta? Ma kampanie na którą wydał miliony, w żaden sposób oficjalnie nie nawiązuje do śmierci prezydenta, billboardy rozwiesza w całej Polsce od 2009 roku i co? Miał to wszystko przerwać bo piwo nazywa się tak jak jedno z najbardziej popularnych imion w Polsce?

   To jest największa powierzchnia reklamowa w Polsce i każdy reklamodawca się o nią bije.

  •  

   pokaż komentarz

   @imateapot: http://pl.lmgtfy.com/?q=baner+zimny+lech+wawel

   Tak, kilka miesięcy po katastrofie. Niemniej kampania była przygotowana wcześniej i ktoś zapewne podjął złą decyzję nie koniecznie przewidując z dodatkowego skojarzenia, które na tym hasłem idzie. Nie tłumacz celowym działaniem coś, co może być wytłumaczone korporacyjną głupotą.

   Jak widać, ten "mem" ze znaleziska jest po prostu próbą odwrócenia kota ogonem. Zapewne jakaś firma PR-owa dostała zlecenie na "damage control" po zdarzeniu w Gdańsku, bo notowania PiS-u lecą na łeb i na szyję.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: @dex4er: Kompania Piwowarska posiada kilka marek, m.in. Tyskie, Żubr, Dębowe Mocne. Osobiście nie widzę problemu, aby w tamtym miejscu umieścić baner innej, posiadanej przez siebie marki.

   Gdyby posiadali tylko i wyłącznie jedną markę to jakoś można by było poliemizować. Tutaj jednak ktoś chciał zrobić na złość lub zwyczajnie nie pomyślał i wyszło słabo.

  •  

   pokaż komentarz

   @rutkins: to nie był żart ale naturalna reakcja coś takiego jakby ci brakło jednego numerka do 6 w totolotka-w sumie się cieszysz ale wiesz, że tak niewiele brakowało

 •  

  pokaż komentarz

  Wśród polityków się obracałem i licznych poznałem. I przekonałem się, że lepiej przestawać z k@$$ami, bo k@$$y mają chociaż jakiś swój honor i jakieś zasady. Z drugiej jednak strony z bardaka nie porządzisz tak dobrze, jak z ratusza. A rządzić by się chciało, jeśli nie światem, jak to mówią, to choć powiatem.
  Sapkowski

  Dziwie sie ze ludzie moga plakac po jakimkolwiek polityku...

  •  

   pokaż komentarz

   Dziwie sie ze ludzie moga plakac po jakimkolwiek polityku...

   @Icon_of_sin: Politycy to tacy sami ludzie jak my wszyscy. Czyli totalnie różni. Nic tak dobrze nie reprezentuje tego jaki jest naród jak politycy. Wszakże to z wśród nas się wywodzą i to my ich wybieramy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kazdywie1: Oni w zaden sposob nie reprezentuja juz narodu. Wierzac w ogole w rzetelnosc wyborow po wszystkich wpadkach, ktore z tym byly, ktos ich wybiera, przez oglupienie socjotechnikami, wsparcie 'starszych' ktorzy funkcjonuja juz w strukturach, zaklamane media wszystkich masci przedstawiajace bez najmniejszej dziennikarskiej rzetelnosci wybrane z gory przez kogos opcje. Byli juz tacy, ktorzy probowali cos zmienic i albo jak mieli posluch to ich szybko zamiatano, albo po prostu nie dopuszczano. Nad tym jak opracowac hasla polityczne, jak sie ubierac czy wypowiadac w zaleznosci od ideologi, ktora sie reprezentuje pracuja najlepsi specjalisci od marketingu/pr'u/wszelkiej masci socjolodzy, psychologodzy i coach'e.
   Ciekaw jestem, czy jestes jednym z tych, ktorzy po zapasci i jawnej gangsterce, ktora zafundowaly nam wszystkie poprzednie "okraglo-stolowe" rzady, z PO i PO-PSL jako apogeum, wierzyli, ze warto zaglosowac na PIS bo to 'opozycja' ktora wreszcie z czyms zrobi porzadek... Za chwile kolejne wybory rozumiem, ze warto bedzie zaglosowac na PO-PSL-KO czy SLD, ktore przeciez slusznie krzycza, ze rzad mamy beznadziejny ?

   Rozumiem, ze identyfikujesz sie z politykami i czujesz gleboka wieź skoro mowisz, ze to tacy sami ludzie jak "my wszyscy" - bo maja nogi, rece czy glowe ? Gangusy handlujace ludzmi czy sciagajace haracze sa tacy sami jak "my wszyscy" ? Przeciez to banda hipokrytów i oszustów... chyba nikt normalny nie mysli o nich inaczej. A ze znajdzie sie jeden z drugim co mowi madrze ? W gangach i mafiach tez sa 'rzecznicy', grzeczni inteligentni i ulozeni do kontaktu i mamienia tych co potrzebuja jednak wyzszego poziomu.
   Eh, daj spokoj...

  •  

   pokaż komentarz

   Politycy to tacy sami ludzie jak my wszyscy. Czyli totalnie różni. Nic tak dobrze nie reprezentuje tego jaki jest naród jak politycy.

   @kazdywie1: Ludzie są różni, ale prawie wszyscy mają tę wspólną cechę, że jak nagle doznają awansu społecznego i poziom życia im się podniesie, to uderza im woda sodowa do głowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @jan-j: popieram w pełnej rozciągłości, od siebie dodał bym, że władza degeneruje i z najuczciwszego człowieka prędzej czy później będzie szuja.

  •  

   pokaż komentarz

   @samtoustal: Tak, @kazdywie1: wierzy w to. I ma rację, po prostu wydaje mu się, że jest lepszy i mądrzejszy od reszty, bo jakoś musi się pocieszać, że mu w życiu nie wyszło.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciek-rudol: Nie wiem w sumie czy mu wyszło czy nie, ale na pewno nie zgadzam się w obecnych czasach z takim twierdzeniem. Zwłaszcza, że u koryta cały czas te same mordy, tylko się symbole i kolory zmieniają.

  •  

   pokaż komentarz

   przez oglupienie socjotechnikami

   @jan-j: No ale to jest wina społeczeństwa, że daje się ogłupiać. Ja rozumiem, że łatwiej jest zrzucić na "nich", a w sobie winy nie widzieć, ale prawdy nie oszukasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Icon_of_sin: prawda? To jest dopiero piękny przejaw hipokryzji :/

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: To jakie jest spoleczenstwo jest zalezne od edukacji, a jej tragiczna jakosc na pewno nie jest wina spoleczenstwa.
   Do tego dochodza media i masa innych mniejszych rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   jej tragiczna jakosc na pewno nie jest wina spoleczenstwa.

   @jan-j: A kogo?

 •  

  pokaż komentarz

  Po pierwsze - ze śmierci Adamowicza też sobie żartowano, nawet tu na wykopie i zdobywało to tysiące plusów. Jest coś takiego jak czarny humor. Tylko to musi być śmieszne, a nie dowcip na zasadzie "HEHE dobrze że zdechł".

  Po drugie - atmosfera w kraju po Smoleńsku była grobowa. Dopiero gdy PiS zaczął wykuwać na tym kapitał polityczny, pękła wobec tego taka bańka tabu i ludzie zaczęli sobie odważniej robić jaja.

  Po trzecie - "czas + tragedia = humor". Wraz z czasem można sobie na coraz więcej pozwolić. Dlatego teraz np. żartujemy sobie z II Wojny Światowej, z Holokaustu, z Gestapo itp.

  źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   Po drugie - atmosfera w kraju po Smoleńsku była grobowa. Dopiero gdy PiS zaczął wykuwać na tym kapitał polityczny, pękła wobec tego taka bańka tabu i ludzie zaczęli sobie odważniej robić jaja.

   @rzep: takie ściemy to możesz sobie przedszkolakom opowiadać.
   Żarty ze smoleńska zaczęły się od samego początku i to nie tylko w postaci głupich komentarzy w Internecie o "kaczorach".
   Tutaj masz plakat na imprezę w jednym z lubelskich klubów na 13 kwietnia 2010. LINK
   11 dni po katastrofie (a może nawet wcześniej) rozpętała się nagonka na rodziny ofiar tragedii za to, że mają niby za dużo dostać pieniędzy! LINK
   Zaledwie 10 dni po katastrofie (a może nawet wcześniej) redaktorom Gazety Wyborczej znudziła się żałoba i głośno protestowali, że już wystarczy, bo wolą robić inne rzeczy ( ಠ_ಠ)

   źródło: wyborcza.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   takie ściemy to możesz sobie przedszkolakom opowiadać.
   Żarty ze smoleńska zaczęły się od samego początku i to nie tylko w postaci głupich komentarzy w Internecie o "kaczorach".


   @Donica:

   Tutaj masz plakat na imprezę w jednym z lubelskich klubów na 13 kwietnia 2010. LINK

   Co ten plakat ma wspólnego z katastrofą w Smoleńsku? Wszystko co ze Stalinem, to żart ze Smoleńska, czy jak?

   11 dni po katastrofie (a może nawet wcześniej) rozpętała się nagonka na rodziny ofiar tragedii za to, że mają niby za dużo dostać pieniędzy! LINK

   Gdzie tu jest żart? To jest powtarzający się temat przy każdej katastrofie - nierówne traktowanie ofiar.

   Zaledwie 10 dni po katastrofie (a może nawet wcześniej) redaktorom Gazety Wyborczej znudziła się żałoba i głośno protestowali, że już wystarczy, bo wolą robić inne rzeczy ( ಠ_ಠ)

   Znowu, gdzie tu żart? To jest opinia. Tak jak w temacie Adamowicza masz opinie, że Adamowicz święty nie był i przesadne honorowanie go jest złe.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: masz rację. Poza tym jak to do cholery można porównywać, skoro od jednej minęło prawie 10 lat, a od drugiej tragetii jeszcze nie 10 dni... Hipokryzja wykopków chcących ukazywać hipokryzję innych jest śmiszna.

  •  

   pokaż komentarz

   Co ten plakat ma wspólnego z katastrofą w Smoleńsku? Wszystko co ze Stalinem, to żart ze Smoleńska, czy jak?
   @rzep: Na prawdę? Serio? Roześmiany Stalin grający na nosie na tle czaszek z dziurą w potylicy, 3 dni po katastrofie samolotu z delegacją na uroczystości upamiętniające mord katyński - na serio nie widzisz żadnego związku?
   Za bardzo Cię szanuję i za dobrze znam, by uwierzyć że zgrywasz idiotę. Nie będę udowadniał oczywistych oczywistości.

   Gdzie tu jest żart? To jest powtarzający się temat przy każdej katastrofie - nierówne traktowanie ofiar.
   Poczytaj komentarze w jaki kpiarski sposób się na ten temat wypowiadano. Niewiele czasu było potrzeba, by zniknęła zaduma i narodowe pojednanie.

   Znowu, gdzie tu żart? To jest opinia. Tak jak w temacie Adamowicza masz opinie, że Adamowicz święty nie był i przesadne honorowanie go jest złe.
   Ja nie pisałem tylko o żartach. Chciałem zaznaczyć, że na dowcipy, pogardę, podziały i konflikty wcale nie trzeba było czekać do momentu "gdy PiS zaczął wykuwać na tym kapitał polityczny". Stało się to dużo wcześniej, zanim PiS cokolwiek zrobił kontrowersyjnego w sprawie Smoleńska. Dla niektórych z Wyborczej żałoba skończyła się definitywnie zaledwie po 10 dniach od katastrofy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Donica: Ale odróżnij żarty autorstwa jakichś internautów w żartów dziennikarzy telewizyjnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Na prawdę? Serio? Roześmiany Stalin grający na nosie na tle czaszek z dziurą w potylicy, 3 dni po katastrofie samolotu z delegacją na uroczystości upamiętniające mord katyński - na serio nie widzisz żadnego związku?
   Za bardzo Cię szanuję i za dobrze znam, by uwierzyć że zgrywasz idiotę. Nie będę udowadniał oczywistych oczywistości.


   @Donica: Nie, nie widzę tutaj żartu z katastrofy w Smoleńsku. Gra jakiś rosyjski zespół to zrobili kontrowersyjny plakat - nawiązywali do mordu w Katyniu, a nie katastrofy jako takiej.

   Tu masz artykuł na ten temat: https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/klub-tektura-szokuje-i-odwoluje-koncert,n,1000109398.html

   Jak widzisz właściciele przyznali, że plakat był zaprojektowany wcześniej i sami ten koncert odwołali po ogniu krytyki (także ze strony osób związanych z klubem).

   Poczytaj komentarze w jaki kpiarski sposób się na ten temat wypowiadano. Niewiele czasu było potrzeba, by zniknęła zaduma i narodowe pojednanie.

   Ale przecież napisałeś, że w tym co wklejasz nie chodzi o "głupie komentarze w Internecie o "kaczorach"

   A teraz właśnie to zarzucasz - że na wykopie pojawiły się kpiarskie komentarze.

   Przy każdej większej katastrofie ten temat się przewija - dlaczego ofiara, która zginęła w większej katastrofie dostaje odszkodowanie od Państwa, a 30 osób dziennie, które giną anonimowo na polskich drogach - już nie.

   Nie ma to nic wspólnego ze Smoleńskiem per se.

   Ja nie pisałem tylko o żartach. Chciałem zaznaczyć, że na dowcipy, pogardę, podziały i konflikty wcale nie trzeba było czekać do momentu "gdy PiS zaczął wykuwać na tym kapitał polityczny". Stało się to dużo wcześniej, zanim PiS cokolwiek zrobił kontrowersyjnego w sprawie Smoleńska. Dla niektórych z Wyborczej żałoba skończyła się definitywnie zaledwie po 10 dniach od katastrofy.

   No ale tak to napisałeś - cytuje "Żarty ze smoleńska zaczęły się od samego początku i to nie tylko w postaci głupich komentarzy w Internecie o "kaczorach" - a potem zacząłeś wymieniać. No to skoro wymieniasz, to zakładam, że wymieniasz swoje przykłady tych "żartów".

   Artykuł, który wkleiłeś, nie jest żartem. Jest opinią, do której każdy ma prawo. I jak zajrzysz do tego artykułu, to zobaczysz, że autor krytykuje tam również TVN i inne stacje postrzegane jako "antypisowe".

   Tak samo na wykop trafiły po śmierci Adamowicza takie znaleziska:
   http://www.wykop.pl/ramka/4749143/zlote-interesy-prezydenta-pawla-adamowicza/
   https://www.wykop.pl/link/4749023/grzegorz-braun-zaluje-ze-adamowicz-nie-stanie-przed-sadem-ludzkim/

  •  

   pokaż komentarz

   @Donica:

   Roześmiany Stalin grający na nosie na tle czaszek z dziurą w potylicy, 3 dni po katastrofie samolotu z delegacją na > uroczystości upamiętniające mord katyński - na serio nie widzisz żadnego związku?

   To ma raczej związek z samym mordem katyńskim - plakat jest reklamą i aby zadziałała, musi być opublikowana wcześniej niż max. 3 dni przed imprezą. W mojej opinii jest to czyste odwołanie do tragedii, która wydarzyła się prawie 80 lat temu, nie katastrofy smoleńskiej. Tak czy siak, nawet teraz jak zobaczyłem ten plakat pierwszy raz, wydaje mi się on delikatnie rzecz ujmując "niesmaczny".

   Poczytaj komentarze w jaki kpiarski sposób się na ten temat wypowiadano. Niewiele czasu było potrzeba, by
   zniknęła zaduma i narodowe pojednanie.


   Ja tam raczej widzę żal do rządzących o to, że istnieją "równi i równiejsi". Przytoczę komentarz @pluton spod tamtego wykopaliska:

   O ile mi wiadomo, obiecana jeszcze przez Marcinkiewicza pomoc finansowa dla ofiar zawalenia się hali MTK w 2006 > nigdy nie została wypłacona.

   Ja nie pisałem tylko o żartach. Chciałem zaznaczyć, że na dowcipy, pogardę, podziały i konflikty wcale nie trzeba
   było czekać do momentu "gdy PiS zaczął wykuwać na tym kapitał polityczny". Stało się to dużo wcześniej, zanim
   PiS cokolwiek zrobił kontrowersyjnego w sprawie Smoleńska. Dla niektórych z Wyborczej żałoba skończyła się
   definitywnie zaledwie po 10 dniach od katastrofy.


   Dla mnie np. ta żałoba zakończyła się jeszcze wcześniej - jakieś 4-5 dni po. Inna sprawa, że miałem wtedy niespełna 11 lat i takie rzeczy niezbyt mnie interesowały np. gdy siostra weszła mi do pokoju, by obwieścić tego najnowszego wówczas newsa, a ja układałem sobie coś z klocków LEGO, to odpowiedziałem coś w stylu "no spoko" i powróciłem do zabawy.

   Tak samo inne osoby mogły mieć już dość: na każdej stacji TV przez najbliższe kilkanaście dni było wspominanie osób, jakie to one nie były i to wszystko w takiej oprawie muzycznej, by człowiek się popłakał albo chociaż uronił łzę. Ja np. jestem osobą wrażliwą i potrafię zapłakać nawet przy filmie akcji, więc takie sceny w TV nie były mi na rękę. Ponadto byłem ministrantem i w czasie swojej ponad 10-letniej posługi na pogrzebie w tej roli byłem RAZ. Po prostu widok tych wszystkich bliskich zmarłego, którzy go opłakują nie działa dobrze na mój umysł i mimo że powinienem zachować tam kamienną twarz, to nie potrafię.

   Ponadto piszesz, że nie pisałeś tylko o żartach, podczas gdy w następnym zdaniu "Chciałem zaznaczyć, że na dowcipy [...] wcale nie trzeba było czekać do momentu "gdy PiS zaczął wykuwać na tym kapitał polityczny"." Proszę więc, przywołaj taki żart, który pojawił się tak szybko i zdobył jakąś szerszą publikę (nie chodzi o typowo inside'owe memy).

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: @AndrzejDudaKrolemJest: Ale nie wycinajcie mojej wypowiedzi z kontekstu, bo przez to tworzycie nieporozumienia. Przecież ja pisałem to w odpowiedzi na zdanie @rzep , który uważa że "bańka tabu" pękła dopiero po tym gdy PiS zaczął odwalać jakieś inby. To jest oczywiste KŁAMSTWO i chciałem zadać kłam takim twierdzeniom, które wielokrotnie powtarzane są na Wykopie. Temat katastrofy smoleńskiej przestał być tabu już po kilku dniach. Już po kilku dniach Smoleńsk stał się tematem spornym, stał się tematem żartów, stał się tematem kpin i pogardy.

   Wy próbujecie jedynie sprowadzić temat w kierunku wyliczanki żartów. A mnie wcale o to nie chodziło. Żartów i karykatur na temat Smoleńska jest całe mnóstwo i nie jestem w stanie przeanalizować, które z nich pojawiły się pierwsze, czy pojawiły się tydzień po katastrofie, czy miesiąc.

   Wystarczy przypomnieć co się stało zaledwie 4 miesiące po katastrofie. Powtarzam - 4 MIESIĄCE po jednej z największych tragedii narodowych od lat! W trakcie "Akcji krzyż" mieliście wystarczającą ilość dowodów na lewackie sp?!$%!!enie. Do najbardziej pamiętnego aktu barbarzyństwa przejdzie na pewno skandowanie przez rechoczący tłum słów "Jeszcze jeden, jeszcze jeden!"

   Każdy kto próbuje wmówić komuś, że żarty ze Smoleńska to wynik długoletniego wykorzystywania tragedii smoleńskiej do celów politycznych przez PiS, że to wynik przeciągających się miesięcznic, że to wynik działań Macierewicza - zwyczajnie kłamie. Wystarczyły 4 miesiące, by wydobyć ze społeczeństwa najgorsze co możliwe.

   pokaż spoiler Polecam lewicowcom przeprowadzić sobie eksperyment myślowy i przełożyć wszystkie żarty, kpiny, kalumnie i inne okropieństwa które dotyczyły sprawy smoleńska na dzisiejszą sytuację i sprawę tragicznej śmierci prezydenta Adamowicza. Ciekawe, czy nadal z takim zrozumieniem ocenialibyście postępowanie lewicowych środowisk po 10 kwietnia.

   źródło: streamable.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Donica: dziękuję za ten głos rozsądku , pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nie wycinajcie mojej wypowiedzi z kontekstu, bo przez to tworzycie nieporozumienia.

   @Donica: Nikt twoich wypowiedzi nie wycina z kontekstu. To ty pisałeś o żartach ze Smoleńska i potem podałeś ich swoje przykłady.

   Przecież ja pisałem to w odpowiedzi na zdanie @rzep , który uważa że "bańka tabu" pękła dopiero po tym gdy PiS zaczął odwalać jakieś inby.

   Ale PiS zaczął te "inby" odwalać niemal od razu. To PIS zaczął forsować pochowanie Kaczyńskiego na Wawelu, co wywołało oburzenie w społeczeństwie, bo był to dotychczas pochówek zachowany dla osób wybitnie zasłużonych dla Polski.

   To jest oczywiste KŁAMSTWO i chciałem zadać kłam takim twierdzeniom, które wielokrotnie powtarzane są na Wykopie. Temat katastrofy smoleńskiej przestał być tabu już po kilku dniach. Już po kilku dniach Smoleńsk stał się tematem spornym, stał się tematem żartów, stał się tematem kpin i pogardy.

   Temat śmierci Adamowicza stał się tematem żartów parę godzin po ataku. Co to ma udowadniać?

   Wystarczy zobaczyć ile osób żegnało trumnę Lecha Kaczyńskiego w jego drodze z lotniska do kościoła - zapewniam Cię, że nie byli to tylko wyborcy PiS.

   Ba, w mojej byłej pracy (amerykańskie korpo, warszawkowe do bólu) udzielono wszystkim dnia wolnego bo ludzie byli roztrzęsieni i nie każdy był w stanie pracować.

   Pojedyncze skandaliczne głosy zawsze będą, kwestia tego jak podchodzi do tego większość ludzi w społeczeństwie.

   Wystarczy przypomnieć co się stało zaledwie 4 miesiące po katastrofie. Powtarzam - 4 MIESIĄCE po jednej z największych tragedii narodowych od lat! W trakcie "Akcji krzyż" mieliście wystarczającą ilość dowodów na lewackie sp%#!##?enie. Do najbardziej pamiętnego aktu barbarzyństwa przejdzie na pewno skandowanie przez rechoczący tłum słów "Jeszcze jeden, jeszcze jeden!"

   No ale ta "Akcja Krzyż" to właśnie jeden z wielu przykładów "szopki smoleńskiej" organizowanej przez obecnie rządzących. Skończyła się żałoba a przed Pałacem Prezydenckim stworzył się jakiś dziki ołtarzyk. Władze chciały przenieść ten krzyż godnie do jednego z kościołów. To PiS organizował protesty, to Kaczyński się wypowiadał przeciwko przeniesieniu.

   Nie popieram tego co krzyczała jakaś tam grupka i nie znajdziesz słów poparcia tego w mainstreamie.

   Każdy kto próbuje wmówić komuś, że żarty ze Smoleńska to wynik długoletniego wykorzystywania tragedii smoleńskiej do celów politycznych przez PiS, że to wynik przeciągających się miesięcznic, że to wynik działań Macierewicza - zwyczajnie kłamie. Wystarczyły 4 miesiące, by wydobyć ze społeczeństwa najgorsze co możliwe.

   Nie kłamie. Żarty ze Smoleńska nasilały się wraz z czasem i akcjami odwalanymi przez PiS i związane z nimi środowiska. 4 miesiące po zamachu już miałeś właśnie "Akcje Krzyż", miałeś teorie o zamachu, o strzałach, niszczeniu dokumentów, dobijaniu rannych, miałeś obwinianie rządzących o przeprowadzenie go we współpracy z Rosją itp. itd.

   To nie pojawiło się w 2015 roku, tylko od razu po zamachu. Więc ludzie na to reagowali.

  •  

   pokaż komentarz

   @tweedledum_and_tweedledee Taki z tego rozsądek bije jak od tych obrońców krzyża, których dopiero demonstracja musiała rozpędzić, bo uprzykrzali życie mieszkańcom. Pamiętam jakie tam było zoo codziennie: obrońcy krzyża, przeciwnicy krzyża i pijący wódkę w Zakąski-Przekąski.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzieci Pawła Adamowicza miały dostać ponad 500 tys. zł z okazji narodzin lub świąt. Jeśli dobrze pamiętam, to łącznie od obojga pradziadków dzieci miały otrzymać powyżej 500 tys. zł. z okazji narodzin lub świąt – zeznała urzędniczka. – Żona prezydenta tłumacząc źródło pochodzenia tych pieniędzy tłumaczyła, że jej dziadkowie żyli bardzo oszczędnie; poza tym babcia prowadziła usługi krawieckie dla elity, a dziadek przywiózł walizkę z pieniędzmi, wracając po wojnie z Niemiec (oboje nie żyją – red.). Nie daliśmy wiary tym wyjaśnieniom i jako urząd nie uznaliśmy tych darowizn – powiedziała świadek.
  https://www.tvp.info/35201178/dzieci-pawla-adamowicza-mialy-dostac-ponad-500-tys-zl-z-okazji-narodzin-lub-swiat

  •  

   pokaż komentarz

   @Czesterek: 13.12.2017, 21:40
   Przecież to sprawa dla CBA i prokuratury. Dlaczego Ziobro nic nie zrobił? Do wyborów miał tyle czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: Wiesz, Ziobro wbrew pozorom, nie jest głupi. Pierwsze co, jakby się zaczął mocniej angażować w tą sprawę, to miałbyś wysryw obrońców demokracji i oskarżenia o polityczny atak, a nie za bardzo było cokolwiek do ugrania na tej sprawie - PIS i tak by tam władzy nie przejęło. Więc moim zdaniem korzystniej było, żeby sprawa sama się rozwiązała.
   Zresztą w wokoło śp. prezydenta gdańska pojawiało się tyle niejasności, że musiał nawet przestać być członkiem PO. To oczywiście może świadczyć o wszystkim i o niczym. Jeżeli część doniesień o nim była prawdziwa, to to by w końcu wszystko samo pieprzło. Co i tak nic pisowi by nie dało.
   Inna sprawa, że mogły być jeszcze jakieś ukryte motywy, o których się nie dowiemy.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz, Ziobro wbrew pozorom, nie jest głupi.
   @wojniz: masz rację. Nie jest głupi. Nie musi firmować śledztwa. Może po prostu poprosić prokuraturę o sprawdzenie wątków.

   Zresztą w wokoło śp. prezydenta gdańska pojawiało się tyle niejasności, że musiał nawet przestać być członkiem PO.
   @wojniz: I nikt nie chciał tego sprawdzić? To wygląda na ochronę prokuratury. Zwykły człowiek już dawno by miał służby na chacie

  •  

   pokaż komentarz

   @AlwaysAbroad Ziobro że swoimi służbami jest człowiekiem PO? To wyjaśnia też brak działań służb po słynnym audycie PiSu

1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 następna