•  

  pokaż komentarz

  Adamowicz za życia nie był święty, więc czemu teraz robi się z niego świętego?

  To, że został zadźgany nożem jest okropne, ale nie zmienia faktów: a fakty takie, że Adamowicz był okropnym typem jako prezydent Gdańska. Toczą się śledztwa w jego sprawach i mam nadzieję, że będą dokończone. Od lat czytamy o układach, machlojach, o mieszkaniach, o kłamstwach na temat tego ile ich ma i skąd się wzięły… Cała masa szlamu, a teraz nagle “wielce szanowny”, bo go zadźgali?

  Teraz Owsiak napuszcza i judzi swoich wyznawców na Barbarę Pielę. Chwali groźby karalne i bluzgi kierowane pod Jej adresem. Co to ma być? Alibi dla Owsiaka, że nie zabezpieczył odpowiednio swojej imprezy i zginął człowiek?

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: jak tak dalej pójdzie to zrobią go świętym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: W końcu ktoś się odważył powiedzieć to głośno. Teraz są wszyscy poprawni politycznie, ale jednak Cejrowski mnie nie zawiódł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: Wojciech Cejrowski odgrywa w świecie etnograficznego reportażu dokładnie tę samą rolę, jaka na peryferiach medycyny przypada w udziale znachorom zalecającym lewatywy z nafty i okłady ze smalcu. Udowadnia, jak wielka jest wciąż ufność ludzi w siłę anegdoty, chłopskich mądrości i dumnie obnoszonej ignorancji.

   Formułowanie daleko idących wniosków przychodzi Cejrowskiemu z dużą łatwością. Jest wszak ekspertem od wszystkiego, a przy tym praktykiem, gardzącym wszelkim, przeżartym lewactwem akademizmem. Wiadomo o nim, że studiował aktorstwo, historię sztuki i socjologię, ale najwidoczniej nie dość gorliwie. Dopiero w słusznym wieku 46 lat zdołał obronić licencjat z socjologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uczelni – dodajmy – która nie ma problemów z legitymizowaniem rojeń antyszczepionkowców.

   pokaż spoiler https://www.vice.com/pl/article/newywg/czy-wojciech-cejrowski-jest-najgorszym-podroznikiem-na-swiecie

  •  

   pokaż komentarz

   @gwidon997: Aż tak to chyba nie ale wszystkie neuropki z wykopu antyklerykalne, antykościelne, antychrześcijańskie nagle modry pozamykane i proszą o modlitwe:D A Prezydent chowany w tradycji Rzymskokatolickiej, grobowiec w bazylice, świeczki mu palą¯\_(ツ)_/¯ Kaczyńskiego jakby nie było prezydenta RP jak chowali w katedrze to był skowyt, kwik i śmieszkowanie w memach. Przecież to jest hipokryzja lvl 1000

  •  

   pokaż komentarz

   @kierownik_internetu: @mbwykop: Naprawdę nie dostrzegasz różnicy?? Wawel jest królewski a Bazylia Mariacka została ufundowana przez mieszczan i dla nich zbudowana. Początkowo chowano tam wielu mieszkańców do dzisiaj są tam szczątki blisko 3000 osób. Nikt nie widział problemów z pochówkiem Płażyńskiego w tejże samej bazylice. To po prostu innego rodzaju obiekt.

  •  

   pokaż komentarz

   Aż tak to chyba nie ale wszystkie neuropki z wykopu antyklerykalne (...) proszą o modlitwe:D

   @kierownik_internetu: Jestem neuropkiem antyklerykałem i nie proszę o żadną modlitwę. Jesteś cały?

   A Prezydent chowany w tradycji Rzymskokatolickiej, grobowiec w bazylice, świeczki mu palą

   Rozumiem, że byłeś tam i pytałeś tych ludzi, czy są neuropkami na wykopie. Ile ty masz lat...?

   Kaczyńskiego jakby nie było prezydenta RP jak chowali w katedrze to był skowyt, kwik

   Dodaj może jeszcze, że chodzi o katedrę na WAWELU. Nie widzisz różnicy?

   Przecież to jest hipokryzja lvl 1000

   Zaprojektuj sobie w głowie, jeszcze więcej historyjek, może przebijesz ten lvl 1000

  •  

   pokaż komentarz

   @all100: Aha czyli to nie obiekt Katolicki tylko mieszczański,wszystko jasne ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  czy Adamowicz będzie pochowany w krypcie na Wawelu?

  •  

   pokaż komentarz

   @dav2015: Nie, ale w Bazylice Mariackiej, i oczywiście o to nie ma żadnych sporów.... taka tam logika L

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, ale w Bazylice Mariackiej, i oczywiście o to nie ma żadnych sporów.... taka tam logika

   @mbwykop: Bo z tego co się orientuje w bazylice tradycyjnie chowa się zasłużonych prezydentów i obywateli miasta?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @poprostumort: a na Wawelu Polsce i co teraz?
   Bedziemy się licytować? chciałem zwrócić tylko i wyłącznie uwage na to Co sie dzieje teraz a co sie działo kilka lat temu.. Wtedy było ok a teraz mamy mowe nienawiści..

  •  

   pokaż komentarz

   @mbwykop: Pod płotem go powinni pochować, nie?

   Hmm, ciekawe gdzie mieli pochować prezydenta miasta wybieranego na kolejne kadencje przez 20 lat? Może tam, gdzie tradycyjnie chowa się ludzi zasłużonych dla tego miasta?

   A na Wawelu chowało się królów i ludzi zasłużonych dla Krakowa. Którym z tych dwóch był Lech Kaczyński?

  •  

   pokaż komentarz

   @jamtojest na cmentarzu ? Eh no i licytacja xD kto da wiecej zieloni 300 ;))

  •  

   pokaż komentarz

   a na Wawelu Polsce i co teraz?

   @mbwykop: Adamowicz był prezydentem Gdańska od 20 lat. Zginął na podczas publicznego wystąpienia w Gdańsku na akcji charytatywnej. Bazylika Mariacka to miejsce gdzie chowa się zasłużonych gdańszczan, a ostatni pogrzeb miał miejsce w 2010.

   Kaczyński był prezytentem Polski przez 5 lat, oraz prezydentem Warszawy przez 3 lata. Zginął podczas katastrofy lotniczej w trakcie pełnienia obowiązków prezydeckich. Na Wawelu chowano Królów Polski i biskupów krakowskich, wyjątek robiąc tylko dla najbardziej zasłużonych historycznie przywódców kraju - Piłsudskiego, Sikorskiego, Kościuszki czy Poniatowskiego - nie pochowano tam żadnego przywódcy IIIRP, a poza królami, tylko niektórych, najbardziej wybitnych.

   Bedziemy się licytować? chciałem zwrócić tylko i wyłącznie uwage na to Co sie dzieje teraz a co sie działo kilka lat temu.. Wtedy było ok a teraz mamy mowe nienawiści..

   Podejrzewam, że wybór innego miejsca, które byłoby bardziej związane z Lechem Kaczyńskim nie spowodowałoby żadnych komentarzy. Pogrzeb z pompą na Powązkach? W katedrze archidiecezji warszawskiej, gdzie pochowano Narutowicza? Ale wybrano Wawel, co równało go do osób w nim pochowanych. Ciężko żeby nie wywołało to mocnych komentarzy.

 •  

  pokaż komentarz

  Ni lubię typa, jest jakiś taki śliski, ale akurat trudno odmówić w tym przypadku Cejrowskiemu rację. Bo ta ogólnopolska histeria wokół śmierci Adamowicza, jest jak dla mnie grubo przesadzona. Codziennie giną w różny sposób setki dobrych ludzi, i nikt po nich nie płacze. A tu nagle robi się na siłę jakiegoś męczennika, tylko dlatego, że to znany polityk.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze powiedział bo już tego medialnego włażenia nie da sié czytać,a jest cisza o tym kto dał ciała podczas organizacji .

 •  

  pokaż komentarz

  Ciesze się ze Cejrowski wreszcie wyraził swoją opinię. Przy zabójstwach dokonanych przez osobę chorą psychicznie warto posłuchać kogoś kompetentnego.