•  

  pokaż komentarz

  Żadnej flagi europejskiej, a przecież nieboszczyk był zagorzałym Europejczykiem.
  Za to flagi polska i miasta Gdańska, pachnące dusznymi oparami nacjonalizmu.

  źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @madock Najpierw jakaś ulica w Gdańsku , i może szkoła jego imienia...

  •  

   pokaż komentarz

   @JozefRetinger Na tego typu honory chyba wypadało by sobie zasłużyć i bynajmniej bycie ofiarą szaleńca bohatera czy wyjątkowo zasłużonej osoby z niego nie czyni ... Inna sprawa że już mamy takich delikwentów co mają cześć im nie należną (np Kaczyński na Wawlu) co nie znaczy ze powinniśmy brnąć dalej w tego typu idiotyzmy. Czemu to ma służyć i w jakim świetle stawia to inne osoby których uhonorowanie było jak najbardziej słuszne i należne? Kiedy do grona "zasłużonych" trafiają osoby o wątpliwych zasługach to wiarygodność całego towarzystwa maleje- następuje dewaluacja tego typu wyróżnia. Skoro wystarczy stać się ofiarą mordercy shizofrenika by cię pochowali w bazylice czy spaść samolotem i trafić na Wawel to czy to nie umniejsza splędoru tym miejscom i zasługą pozostałych tam pochowanych? Jak dla mnie to zaklamywanie historii na naszych oczach i robienie z ludzi kogoś kim nigdy nie byli.

  •  

   pokaż komentarz

   @noell: sorry ale ciężko mi uwierzyć, że osoba, która przez 20 lat jest wybierana na prezydenta nie ma żadnych zasług dla miasta. Gdańszczanie napewno będą chcieli go upamiętnić i nie pisz mi proszę, że ludzie w wielkich polskich miastach są zaczadzeni lewacką propagandą i są lemingami. Te miasta radzą sobie najlepiej, więc niech reszta kraju bierze z nich przykład zamiast wylewać żółć w internecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @JozefRetinger To może wszystkich włodarzy wybieranych powyżej x lat chowajmy w bazylikach a Majchrowskiego koniecznie na Wawelu- w końcu tyle lat rządzi Krakowem że mu się należy... Zapytaj co drugiego Krakusa co sądzi o Machrowskim. Adamowicz też kryształowy nie był a takiego na siłę się z niego robi. Dopnijmy mu jeszcze pośmiertnie kilka orderów, zbudujemy pomniki i nazwijmy ulice. Kolejna wielka postać dla przyszlych pokoleń -szkoda tylko że fałszywa ale kogo to obchodzi skoro Gdańsk wzbogacił swoją historię o tak zacną osobowość...

  •  
   NaturalnieZeNieKochamPolski

   -9

   pokaż komentarz

   @noell: pomnik Majchrowskiemu jak najbardziej się należy po śmierci. Jego miasto rozkwitło za jego urzędowania.

   Z Adamowiczem jest podobnie, skoro był wybierany ciągle przez 20 lat w wolnych wyborach. To nie jest przypadek.

  •  

   pokaż komentarz

   Najpierw jakaś ulica w Gdańsku , i może szkoła jego imienia...

   @madock: @noell: Delegatura CBA w Gdańsku im. Pawła Adamowicza.

  •  

   pokaż komentarz

   @noell: Akurat jestem Krakowianinem od trzech pokoleń. Na Majchrowskiego czasem głosuję, a czasem nie, zależy od jego kontrkandydata, nie jestem jednak jego wielkim zwolennikiem pomimo tego, że był moim (bardzo dobrym) wykładowcą na UJ. Też przez blisko 20 lat wiele dla Krakowa zrobił, dużo pracował dla tego miasta, Kraków zmienił się od jego pierwszej kadencji nie do poznania. Nie jest to tylko jego zasługa, można było wiele rzeczy zrobić lepiej, inaczej, ale po tak długich rządach pełnych pozytywnych zmian należy mu się upamiętnienie za ogrom pracy. I wiesz co? Daję sobie rękę uciąć, że on się tego upamiętnienia doczeka, a na jego pogrzeb bez względu na sposób śmierci przyjdą tłumy Krakowian. Tak się po prostu wrył w świadomość mieszkańców miasta. No i dobrze, to buduje pewne poczucie "tutejszości".

  •  

   pokaż komentarz

   @JozefRetinger: kolejny. Miasta się rozwinęły bo Polska się rozwinęła. Trafili ze swoimi kadencjami na lata sporego skoku gospodarczego Polski i środku unijne. Do tego jest i tak cała masa zastrzeżeń do obu panów. Santo subito.

  •  

   pokaż komentarz

   @JozefRetinger
   Przez 20 lat to mało gdzie się nie zmieniło... Nie mówię ze Majchrowsk całkiem bee albo cacy i niech się nawet doczeka upamiętnienia na MIARĘ swoich zasług. Ale niech to będzie adekwatnym do życiorysu a nie wyolbrzymioną i ukoloryzowana fikcją.
   I nie czarujmy się- gdyby nie okoliczności śmierci nie dyskutowaliśmy o wspaniałym Adamowiczu w aureoli na głowie tak samo jak nie chowalibysmy wielkiego Kaczyńskiego na Wawelu.

  •  

   pokaż komentarz

   @noell: Akurat uważam, że okoliczności śmierci Adamowicza sprawiają, że różne formy upamiętnienia go nabierają większego sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   Te miasta radzą sobie najlepiej, więc niech reszta kraju bierze z nich przykład zamiast wylewać żółć w internecie

   @JozefRetinger: mają sobie wybudować port? Akurat Gdańsk istnieje od jakiś 700 lat, był bogatym dużym miastem portowym. Cały zespół miejski to coś koło 1 mln ludzi. Ludzi z mniejszych miast tam emigrują, bo to duże miasto. Tak to zawsze wyglądało, że duże miasta były bogate. Żadna zasługa Adamowicza, że Gdańsk jest duży i bogaty. Tu chodzi o jego lokalizację, a dalej już poszło z górki.

   uważam, że okoliczności śmierci Adamowicza sprawiają, że różne formy upamiętnienia go nabierają większego sensu.

   @JozefRetinger: a to już nie rozumiem dlaczego? Śmierć z ręki chorego psychicznie człowieka, to jakas nobilitacja? Męczennik?

  •  

   pokaż komentarz

   @JozefRetinger Ja mam odmienne zdanie - sposób w jaki umarł nie przysparza mu żadnej chwały czy zasługi- nikogo tam nie osłanial własnym ciałem, nie zginął "broniąc słusznej sprawy" etc... miał pecha chłop i tyle. A już napewno tego typu zdarzenie nie powinno być wyznacznikiem wartości osoby św. pamieci Pana Adamowicza dla całego narodu. To co? jak by mu cegłowka na głowę spadła albo pijak autem potrącił to byłby mniej zasłużony? Ta żałoba narodowa to swoją drogą też grube przegięcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @_komentator_: @noell: Dla mnie słowa napastnika o "torturowaniu przez PO" dokładnie wpisują się w teksty przeróżnych internetowych (i nie tylko, vide TVP) pop?!@$#@eńców, którzy wszędzie widzą spiski, zdrady, kondominia itd. itp. Nie trzeba daleko szukać, różnie niezależne, wRealu24, w ogóle wszystko z dopiskiem 24, nawet Wykop. Poczytajcie sobie komentarze pod pierwszym znaleziskiem o ataku na Adamowicza. Jakieś teksty, że to nie może być przypadek, false flag, wybory się przecież zbliżają. Jak zrobisz coś przeciw Partii to od razu trzeba Ci zgolić włosy. Olszański vel Jabłonowski, Michalkiewicz, Rola, Ator, Braun i jeszcze można by długo wymieniać - opary absurdu i używanie najcięższych oskarżeń, a przy tym milionowa widownia w internecie. Niech to przeczyta jeden szur i mamy efekt. W tej atmosferze ciężko mówić o przypadku, pechu i cegłówce spadającej na głowę. Ja uważam, że bez chorej atmosfery w tym kraju do tego zabójstwa by nie doszło. Niech pomnik czy ulica Adamowicza o tym przypomina.

  •  

   pokaż komentarz

   @JozefRetinger Ale wiesz ze mówimy o nieleczacym się shizofreniku? Ja tu bym się nie dopatrywal niczego prucz faktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @noell: Właśnie o tym piszę - p#!$!##enie internetowych poszukiwaczy spisków padło na podatny grunt.

  •  

   pokaż komentarz

   Dla mnie słowa napastnika o "torturowaniu przez PO" dokładnie wpisują się w teksty przeróżnych internetowych (i nie tylko, vide TVP) pop@%@%#%eńców, którzy wszędzie widzą spiski, zdrady, kondominia itd. itp.

   @JozefRetinger: Napastnik ma schizofrenie, jest chory psychicznie. Trudno zatem mówić o jego racjonalnych przesłankach do ataku.

   piszesz :

   Jakieś teksty, że to nie może być przypadek, false flag, wybory się przecież zbliżają

   a dalej sam doszukujesz się spisków:

   W tej atmosferze ciężko mówić o przypadku, pechu i cegłówce spadającej na głowę

   może sam masz schizofrenię?

   Ja uważam, że bez chorej atmosfery w tym kraju do tego zabójstwa by nie doszło

   @JozefRetinger: chciałbym zauważyć, że chorą atmosferę wprowadziły środowiska związane z PO jakies 15 lat temu kiedy przegrali wybory. Od tamtej pory zaczęło się szczucie i dzielenie ludzi w Polsce. To PO wprowadziło podział na młodych, wykształconych z dużych miast i plebs głosujący za PISem. To PO robiło akcję "zabierz babci dowód" i to ono cały czas straszyło złym PISem. Ludzie głosowali nie za PO czy inną partią ale przeciwko PIS.
   Przypomnij sobie też "zimnego lecha", reklamę na przeciwko Wawelu podczas pogrzebu Lecha Kaczyńskiego. Nie mów, że to przez cyrk smoleński, bo to było przed samym cyrkiem, tuż po śmierci. Porównaj też oba zdarzenia i jak reagowali wtedy i teraz ludzie z mediów. Wtedy były kpiny przeciwników, a teraz przeciwnicy tego nie robią.
   Dalej twierdzisz, że chorą atmosferę wprowadził PIS? No chyba nie, to Adamowicz i jego koledzy rozpoczęli taki styl w polityce.

  •  

   pokaż komentarz

   @JozefRetinger: deweloperzy niech mu postawią pomnik. Oni na pewno cenili śp Adamowicza.

 •  

  pokaż komentarz

  "Komentarz mojego ojca - pamietam takie propagandowe historyjki ze szkoły o Leninie."
  Ale po co tak daleko sięgać? Pamiętam jak w 2010 roku najgorszy prezydent III RP stał się nagle najlepszym prezydentem tysiąclecia.

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętam jak w 2010 roku najgorszy prezydent III RP stał się nagle najlepszym prezydentem tysiąclecia.

   Ja przypomnę jak to było, po Kaczyńskim wszyscy jechali jak po ostatniej łajzie. Ale dzień przed katastrofą nagle w Faktach chyba na pół programu puścili totalny paszkwil na Kaczyńskiego i to było Kolendy Zalewskiej. Powodem było to, że nagle notowania Kaczyńskiego skoczyły chyba z 6% do 12% więc tvn musiał to wybić ludziom z głowy ale szczujnia w wykonaniu Kolędy totalna. Dodam, że przez wiele lat były publikowane w mediach tylko szydercze zdjęcia i na siłę mające upokorzyć Kaczyńskiego.

   Na drugi dzień kiedy zdarzyła się katastrofa wszystkie media cukierkowo i w pełni współczucia jak to Kaczyński dobry był no i w mediach nagle się pojawiły zwykłe normalne zdjęcia całkiem pozytywnie pokazujące prezydenta RP no i ta Kolenda i inne stokrotki same superlatywy i współczucie.

   I co tu komentować aczkolwiek skomentuję, ja uważam, że media potrafią zabić czego przykładem jest śmierć pana Adamowicza. Ja tu nie mam złudzeń.

   @Mario7400:

  •  

   pokaż komentarz

   najgorszy prezydent III RP

   @Mario7400: Rozwiń i uzasadnij swoją wypowiedź.

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętam jak w 2010 roku najgorszy prezydent III RP stał się nagle najlepszym

   @Mario7400: Wg mnie gorsi byli Wałęsa i Kwaśniewski, "bul" też niespecjalnie zaszalał . Kaczynski był nijaki, taka trochę popierdółka, która np. dała się oszwabić eurokratom w kwestii traktatu lizbońskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   Rozwiń i uzasadnij swoją wypowiedź.

   @ozzmann: Co tu uzasadniać? Miał poparcie kilkanaście procent. Sabotował politykę międzynarodową rządu przez zablokowanie nominacji ambasadorskich i jakieś wojenki o krzesełko na obradach międzynarodowych. Tak samo przez zablokowanie nominacji generalskich sabotował działania MON. Ośmieszał się fochami takimi jak sraczka dyplomatyczna.

  •  

   pokaż komentarz

   Wg mnie gorsi byli Wałęsa i Kwaśniewski, "bul" też niespecjalnie zaszalał . Kaczynski był nijaki, taka trochę popierdółka, która np. dała się oszwabić eurokratom w kwestii traktatu lizbońskiego.

   @senkjuwerymacz: Ta popierdółka na polecenie brata blokowała działania MSZ i MON. To był szkodnik a nie popierdółka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: nie mniejszy niż Wałęsa i Kwaśniewski. Wałęsa nigdy nie powinien być prezydentem a Kwaśniewski wypuszcza mafiozow a więzień i jeszcze ta choroba filipinska

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400:Hha ha ha, wyborca Komorowskiego.Idiokracja liberalna. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Debile wybrali.