•  

  pokaż komentarz

  Mało mnie to interesuje bo niedługo umrę

 •  

  pokaż komentarz

  Bp nikt nikogo tu siłą nie ściąga i w pierwszej kolejności zdecydowali się przyjechać faceci. Chociaż w przypadku takich Ukraińców, to chyba ich po równo przyjechało albo nawet babek więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: nie prawda w ostatnim roku 170 tys. Z czego 100 tys to faceci ! Wg. GUS.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination:
   Według danych dostępnych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w pierwszym półroczu 2018 roku, powiatowe urzędy pracy wpisały do ewidencji 629 466 wniosków pracodawców o zatrudnienie cudzoziemców z Ukrainy - 32 proc. wniosków dotyczyło zatrudnienia kobiet.

   W przypadku imigracji spoza Europy prawie wszyscy imigranci to mężczyźni. Na 2928 wniosków o pracę w Polsce dla obywateli Bangladeszu tylko 58 wniosków stanowiły wnioski o pracę dla kobiet. Dla obywateli Nepalu na 9234 zezwolenia tylko 959 dotyczyło kobiet, wśród Pakistańczyków na 420 zezwoleń tylko 14 wydano kobietom. Na 570 obywateli Turcji zezwolenia dostało tylko 50 Turczynek.

   Źródło na stronie ministerstwa.
   https://archiwum.mpips.gov.pl/analizy-i-raporty/cudzoziemcy-pracujacy-w-polsce-statystyki/

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: Emigracja, a w szczególności zarobkowa, zazwyczaj wygląda tak że szlaki przecierają młodzi mężczyźni. Jestem w stanie się założyć że w pierwszych latach masowej emigracji Polaków do Anglii, również większość to byli mężczyźni. Nie wiem dlaczego kogokolwiek to dziwi.

   A co do sprowadzania kobiet to ogarnia mnie pusty śmiech ile razy czytam takie bzdury. Ludzie to nie jest k#@@a towar eksportowy że będziemy sobie ich importować, czy też sprowadzać. Przyjeżdża kto chce, a my możemy jedynie zezwolić lub nie. Raczej nie wyobrażam sobie by wchodziło tu w grę kryterium płciowe, lub jakieś parytety.

   A co do ratowania polskiej demografii, to nie wydaje mi się żeby przyjmowanie azjatek, murzynek czy arabek było najlepszym sposobem na poprawienie stanu NASZEJ demografii. Rozwiązanie leży w zapewnieniu przeciętnej rodzinie standardu życia pozwalającego na godne wychowanie minimum 2 dzieci. 2 tysiące na rękę i mieszkanie w wynajętym, lub kredyt na 50 lat którego nie ma z czego spłacać, to nie są warunki które sprzyjają cywilizowanym ludziom w podejmowaniu decyzji o posiadaniu potomstwa, szczególnie licznego.

  •  

   pokaż komentarz

   @gruby333: prawie 3 tysiące z Bangladeszu? Gdzie oni pracują, bo ani jednego nie widziałem? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kaef_v2: zasiłki już ich rozlokowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: to się nie zakładaj bo stracisz pieniądze i będziesz musiał zastawiać nerkę. Nie wiem jak jest obecnie, ale do 2010 roku ponoć przewagę polskich emigrantów na Wysypy Brytyjskie stanowiły kobiety. Też mnie ten fakt zszokował, bo myślałem w podobny do Ciebie sposób.

   Mit o zapewnieniu odpowiedniego standardu życia też jest dosyć śmieszny. Bo z problemami demograficznymi borykają się głównie państwa wysokorozwinięte. Nie chcę napisać, że standard życia ma zerowy wpływ, ale z pewnością nie jest decydującym czynnikiem. Jeśli już musiał bym obstawiać jeden czynnik decydujący to były by to wartości kulturowe. Wiem, że za to co zaraz napiszę spadnie na mnie krytyka, ale - neoliberalna kultura samorealizacji nie tworzy preferencji dla posiadania dużej ilości dzieci, za to tworzy silną preferencję na to, żeby wydawać pieniądze na rozrywkę, podróże i nowe gadżety. Dzieci w tym wszystkim są tylko obciążeniem do uzyskania takowej samorealizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: hmm twój argument jakoś nie odnajduje odzwierciedlenia w demografii na święcie i im bogatsze społeczeństwa tym współczynnik dzietności leci na ryj i żeby ten współczynnik wzrósł powinniśmy zbiednieć do przynajmniej do poziomu krajów ameryki południowej
   http://worldpopulationreview.com/countries/total-fertility-rate/

  •  
   p.........k

   +31

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: Bzdura ze nie mozna sterowac przyjazdu wiecej kobiet niz dotychczas.Wystarczy ludzia w ambasadach przyznajacym wizy dac wytyczne by kobiety byly bardziej promowane.
   Co do sprowadzania kogokolwiek mozna powiedziedz ze traktujemy ich jako towar(chodz ja tak nie uwazam)
   I co nam szkodzi sprowadzac wiecej tych kobiet moze pomozemy im w ten sposob gdyz u siebie sa dyskryminowane.
   I jeszcze jedno kobiety zdecydowanie lepiej sie asymiluja niz mezczyzni.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem jak jest obecnie, ale do 2010 roku ponoć przewagę polskich emigrantów na Wysypy Brytyjskie stanowiły kobiety. Też mnie ten fakt zszokował, bo myślałem w podobny do Ciebie sposób.

   @przegryw_przegryw: Ponoć... Słabe źródło. Nie mówię że tak nie jest, bo nie jestem żadnym specjalistą, ale był by to fakt dla mnie co najmniej zaskakujący - tym bardziej proszę o źródło tych wiadomości.

   Mit o zapewnieniu odpowiedniego standardu życia też jest dosyć śmieszny. Bo z problemami demograficznymi borykają się głównie państwa wysokorozwinięte.

   To prawda. Tylko widzisz, zawsze jest coś za coś. Albo jest się biednym, zacofanym krajem i ludzie się mnożą jak króliki, bo antykoncepcja niemal nie istnieje, a każde dziecko to dodatkowe ręce do roboty w polu, albo idziemy w stronę rozwoju. Jeśli jednak chcesz mieć społeczeństwo rozwinięte, wykształcone i prące do przodu wraz z gospodarką, to oczywiste jest że ci ludzie będą mieli zdecydowanie większe oczekiwania względem życia niż praca na roli i mieszkanie z 6 dzieci w jednej izbie. To normalne że w wysokorozwiniętym kraju ludzie stawiają na samorealizację, na wygodę, na karierę, na dobra materialne w końcu. Nie możesz im powiedzieć powiedzieć: a teraz rezygnujcie z tego, bo trza mieć dzieci, bo państwo potrzebuje. Trzeba po prostu stworzyć warunki by ludzie mogli mieć więcej niż jedno dziecko, nie oddając w imię tego wszystkich swoich przyjemności i przywilejów, jak to zazwyczaj ma miejsce teraz. Ja jestem w wieku produkcyjnym już ze 20 lat, tak jak i moi znajomi i jak tak się rozejrzę, to dwójkę dzieci mają odważni, albo tacy co sobie w życiu bardzo dobrze radzą. Trójkę ma tylko jedna para i są przez to skazani na biedę, bo ona musi siedzieć w domu, bo na opiekunkę nie ma, a on zap@@%@!?a na 5 osobową rodzinę, a w takiej sytuacji ciężko myśleć o przyjemnościach czy karierze. Na pytanie czy chcieli by mieć więcej dzieci większość odpowiada że w sumie tak, ale nie będą im w stanie stworzyć odpowiednich warunków. Także sorry - nikt nie wmówi mi że kryterium materialne nie jest jednym z czynników blokujących dzietność. Zresztą wystarczy porównać współczynnik urodzeń wśród Polek za granicą i w kraju. Jest bardzo wymowny.

  •  

   pokaż komentarz

   Bzdura ze nie mozna sterowac przyjazdu wiecej kobiet niz dotychczas.Wystarczy ludzia w ambasadach przyznajacym wizy dac wytyczne by kobiety byly bardziej promowane.

   @pawel-pazik: Tak! Dokładnie tak trzeba zrobić! To nie może się nie udać! Muszę Cię jednak zmartwić - nie jesteś pierwszym który wpadł na ten genialny pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   https://www.youtube.com/watch?v=Ie5H8Ki3x8A

   I co nam szkodzi sprowadzac wiecej tych kobiet moze pomozemy im w ten sposob gdyz u siebie sa dyskryminowane.

   Ja pitole... Ty za nic nie chcesz zrozumieć, że te kobiety nie są towarem, który gdzieś tam się hoduje, uprawia czy produkuje, więc nie można ich sobie po prostu zamówić i sprowadzić. Można je jedynie wpuścić do kraju gdy chcą się tam dostać. A kobiety z krajów w których są dyskryminowane nie stoją na naszej granicy, albowiem służą zazwyczaj jako żywy inwentarz, względnie mają stosunek podległy, a co za tym idzie jeśli w ogóle podróżują, to tylko jako przystawka do męża, brata, albo ojca. Czyli że musisz wpuścić araba albo murzyna, to wtedy jeden na iluś przyjedzie z żoną, córką, albo siostrą. Nie odwrotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi:

   Rozwiązanie leży w zapewnieniu przeciętnej rodzinie standardu życia pozwalającego na godne wychowanie minimum 2 dzieci. 2 tysiące na rękę i mieszkanie w wynajętym, lub kredyt na 50 lat którego nie ma z czego spłacać, to nie są warunki które sprzyjają cywilizowanym ludziom w podejmowaniu decyzji o posiadaniu potomstwa, szczególnie licznego.

   Dokładnie i sadze, że politycy to wiedzą , chociaż udaje, że nie, a skoro nic nie robią w tym temacie , powinno się zacząć włosienie od ich wymiany,a nie żeby jakieś plastikowe pindy zarabiały miesięcznie tyle ile przeciętnie Polak i nikt nic sobie z tego nie robi, temat zamknięty i chuj, żeby to była tylko sporadyczna sprawa, ale to temat bardzo szeroki począwszy od przydzielani sobie cholernych premii.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: Dane dotyczące migracji do UK miałem na zajęciach z wnioskowania statystycznego jakieś 9 lat temu. Dobrze to pamiętam, bo profesor przed rzuceniem tego jako case do omówienia kazał podnieść ręce tym którzy uważają, że więcej wyjechało kobiet, a później tym którzy uważają, że więcej wyjechało mężczyzn. Wszyscy wywęszyli podstęp i postawili na kobiety, wszyscy poza moim aspergerem, bo uznałem że to za bardzo wbrew logice. Byłem w szoku, ale kobiet do UK wyjechało więcej niż mężczyzn.

   To o czym piszesz ma oczywiście swoją logikę, i ja też się nią kierowałem, ale nie bierze pod uwagę innych czynników. Np. mężczyźni pracujący fizycznie rzadziej wyjeżdżali niż kobiety, dlatego, że z braku fachowców na rynku, nagle część tych zawodów stała się bardzo dobrze płatna także w Polsce. Albo fakt, że kobiety, częściej kończyły kierunki humanistyczne, gdzie jest większy nacisk na naukę języka obcego, za to po których jest trudniej znaleźć pracę na polskim rynku pracy itd.

   Co do drugiej części, wydaje mi się że jest jednak coś pomiędzy pracą na roli z szóstką dzieci a modelem samorealizacji bez dzieci. I tak jak napisałem - ja nie neguję, że w pewnych warunkach czynnik materialny nie wpływa na decyzję, ja tylko twierdzę, że nie jest decydujący. Mam kolegę, który po ukończeniu edukacji przez kilka lat nie wchodził w żaden związek za to uzbierał sobie nowy samochód za 200tys - czy jego nie było stać na założenie rodziny? Było. Więc dlaczego jej nie założył? Kwestie kulturowe. Albo on nie chciał, bo miał inne priorytety. Albo musiał zmienić priorytety, dlatego że kobiety obcujące z dzisiejszą popkulturą mają tak wysokie oczekiwania wobec mężczyzny, że uznał to za bezpodstawne, głupie itd. Więc najpierw musiał zapracować na nowy samochód, żeby sprostać oczekiwaniom kobiet.

   edit: co do dzietności w Wielkiej Brytanii, to też słyszałem, ale również czytałem kontr-analizy mówiące że to nieprawda. Nawet jeśli to prawda, to dało by się to wytłumaczyć czynnikami poza-ekonomicznymi np samotność na emigracji, brak dostatecznej znajomości języka itd. generalnie wszystkie te problemy ograniczają samorealizację w nowym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi nie chodzi o sprowadzanie, chodzi o zachęcanie kobiet do przyjazdu tu. Ciocia merkel skutecznie zachęciła afrykańskich mężczyzn socjalami. Nie popieram tego ani w 1%, ale jeśli już przyjmujemy tych imigrantów, to postarajmy się jakoś zachęcić kobiety.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: Przyjechało więcej mężczyzn, bo ich kobiety już od dawna tu są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kaef_v2 zapraszam do mojego małego miasteczka gdzie w tureckim kebabie pracują zarówno z Nepalu jak i Bangladeszu. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Mit o zapewnieniu odpowiedniego standardu życia też jest dosyć śmieszny.

   @przegryw_przegryw: a to nie jest tak, że ten "odpowiedni standard życia" to wartość porównawcza? Tzn. nikt nie zespawnuje 20 dzieci, bo zarabia 100x co ziomuś w Afryce, a tam ludzie w wiosce mają po piątaku gówniaków średnio.
   Ziomuś w Afryce ma swoje własne mieszkanie ulepione z gówna krowy sąsiada (spłacone!), własną kozę do gwałcenia (spłaconą!) i stabilne bezrobocio-bezjedzenie.
   W kraju rozwiniętym młody człowiek wchodzi w życie z kredytami na najbliższe 50+ lat. Dzieci może mieć najlepiej jak podpisze cyrograf z różową. Cyrograf to tak na prawdę weksel na co najmniej połowę z tego co mu zostanie po opłaceniu mieszkania (własność banku), samochodu (własność banku) jak tylko różowa postanowi, że woli bolec w odcieniach brązu.

   Tak bardziej poważnie, wydaje mi się, że do dzieci to trzeba mieć zadatki na ojca najpierw - facet musi otrząsnąć się z głupot i nabrać masy krytycznej pewności siebie, żeby zacząć rozporządzać swoim życiem. Wtedy pojawia się naturalna potrzeba i miejsce na nowe życie. Tymczasem cały nowoczesny świat robi wszystko żeby z każdego samczyka zrobić p@#%ę (nie wiem, lęk przed agresją?). Nie ma takiej samicy, żeby jej p@#%ą dziecko zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaef_v2: I nie zobaczysz bo oni pracują na nockach w fabrykach, chłodniach, na budowach itp. A w dzień są styrani i głównie myślą żeby się wyspać. Myślisz, że skąd sie biorą te wszystkie gotowe jedzonka w biedrach i lidlach?
   Był kiedyś na wykopie link do fajnego reportażu na ten temat nawet.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: Wsrod polakow zawsze wiecej wyjezdzalo kobiet niz mezczyzn... polacy to specyficzna nacja. polki bardzo chetnie wyjezdzaja bardzo chetnie wchodza w zwiazki z cudzoziemcami. maja mniej nieufonosci do obych niz inne nacje. w uk dochodzi tez to ze prawie kazda w miare dobrze wygladajaca polka znajduje sobie tam bolca... i one juz zostaja. faceci sa samotni i czesciej wracaja. polki bardzo czesto emigruja tez po prostu matrymonialnie. polska to teren do szukania kobiet. bardzo wielu cudzoziemcow ktorzy nie moga znalezc kobiet u siebie robi to w polsce i te polki emigruja potem w celu zamazpojscia. stad wsrod polskiej emigracji do niemal wszystkich krajow wiekszosc to kobiety (w innych nacjach odwrotnie)

  •  
   p.........k

   +1

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: hym...puszczanie tu przesmiewczo. komedii z ali g to zaden argument.(tak mozemy wysmiac kazdy pomysl nawet racjonalny)
   Przecierz napisalem ze wiem ze ludzie to nie towar ale...to ze mozna zachecic kobiety to nie wydaje mi sie trudne moze rzeczywiscie z Indii czy Pakistanu jest trudniej to zrobic ale np z takich Filipin(napewno tu odpowiednia polityka wizowa moze pomoc)Juz dawno powinnismy podpisac umowe z Filipinami odnosnie emigracjii a nie umozliwiac przyjazd Hindusom.
   Np nie rozumiem dlaczego przy braku pielegniarek czy salowych nie sprowadzamy Ukrainek po odpowiednim szkoleniu powinny byc dopuszczane do tego zawodu.

  •  

   pokaż komentarz

   Podobno w Polsce rodzi się za mało dzieci. No to dlaczego do kraju ściąga się w nadmiarze mężczyzn a kobiety są marginesem?

   @Abomination: Ponieważ brakuje silnych rąk do pracy i/lub tanich, a nasze kobiety, to głównie Disneyowska szlachta?

  •  
   p.........k

   +2

   pokaż komentarz

   @kopyw: rąk do pracy brakuje roznych.Tych malych i zgrabnych tez brakuje:)Szczegolnie brakuje na produkcji(tam wiekszos pracownikow to kobiety) i magazynach.Oczywiscie jeszcze jest suzba zdrowia i opieka(ale tu potrzebny jest jezyk Polski)tu pewnie niektore Ukrainki by sobie poradzily.Wiec setka tysiacom kibiet mozna umozliwic przyjazd do nas.(tez argumety ze tych kobiet nie ma sa poprostu smieszne)

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi zeby miec rodzine trzeba mieć z kim, niestety znalezienie w miare ladnej samotnej, bez dzieciaka jest utrudnienione juz z samych naturalnych przyczyn, ze 100 kobiet przypada na 106 mężczyzn

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: Kiedyś słyszałem opinię jakiegoś eksperta od demografii, to powiedział, że wszystkie badania pokazują, że bez odpowiednich zarobków i warunków lokalowych ludzie nie będą decydować się na posiadanie dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @przegryw_przegryw: ogarnij sobie jeszcze panda sikness , w l jak z pandami w zoo nie chcą się rozmnażać bo nie mają wolności i nie warto skazywać swoich dzieci na ten sam los. Dodatkowo propaganda w mediach swoje robi ( ͡° ͜ʖ ͡°) kupuj zwiedzaj a przeewszystkim PRACUJ.

   W tym świecie nie ma miejsca na dzieci( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli już musiał bym obstawiać jeden czynnik decydujący to były by to wartości kulturowe.

   @przegryw_przegryw: Raczej poziom edukacji plus dostępność antykoncepcji. W Ameryce Południowej, np. Brazylii stopa wzrostu to jest poziom dawnego ZSRR, grubo poniżej zastępowalności. Kondomy się tam dostanie bez problemu, a i naród, choć biedny, to jednak nie kupi gadki księdza w kościele, że od gumki odpadnie facetowi penis. Z kolei w takiej Afryce na prowincji to antykoncepcji nie dostaniesz, a to, co ksiądz czy pastor mówi w niedzielę, to świętość. Polskiemu chłopu przedwojennemu też byś nie wyperswadował.

   Tak zwyczajnie się dzieje, jak człowiek prosty. Całe życie na wsi, wszystko się toczy według sprawdzonego rytmu, działało dobrze za dziadka i za ojca, ty też niczego zmieniać nie będziesz. Jak młodzi zaczęli z polskiej wsi imigrować do miast po wojnie, to robili najlepsze kariery w Partii, bo co taki wiejski chłopaczyna będzie polemizować, jak ludzie w garniturach mu takie mądre rzeczy wykładają o klasach, o ideologiach i o rewolucjach?

  •  

   pokaż komentarz

   zeby miec rodzine trzeba mieć z kim, niestety znalezienie w miare ladnej samotnej, bez dzieciaka jest utrudnienione juz z samych naturalnych przyczyn, ze 100 kobiet przypada na 106 mężczyzn

   @Tofinen: No i? Przecież ta różnica jest śmieszna i zupełnie nic nie znaczy! Naprawdę ktoś myśli że w dziejach świata było kiedykolwiek tak ze ilość mężczyzn i kobiet była identyczna w jakiejkolwiek populacji? No chyba ostatnio raz przy Adamie i Ewie, bo potem to już raczej nie. Robić problem z takiej "dysproporcji" może chyba tylko piwniczny, pryszczaty gnom z zakolami, co to chce mu się ruchać, a nikt z nim nie chce, inni naprawdę mają na to wyj#$!ne, bo to nic nie znaczy i nic nie utrudnia! Przecież gdyby nie internet nikt w realnym świecie nawet by tego nie zauważył, bo tego typu różnice nie dają się nawet zaobserwować! Sprawa jest prosta - jeśli jesteś piwniczniakiem, co się boi kobiet, a zawsze sobie wyobrażał że będzie ruchał modelki, lub przynajmniej gwiazdy porno, to faktycznie - będziesz miał problem ze stworzeniem związku. Jeśli jednak mieścisz się mniej więcej w kategoriach normalności, to znalezienie odpowiedniej partnerki może zająć trochę czasu, ale jest wykonalne, a może nawet łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi Arogancja bije z twojego wpisu. Wystarczy wyjść na miasto i zobaczyć ze w barach, kawiarniach, klubach jest prawie zawsze duza dysproporcja mężczyzn do kobiet, wiec nie dotyczy to internetu. Na terenach mniejszych miejscowości praktycznie nie ma kobiet wolnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Arogancja bije z twojego wpisu. Wystarczy wyjść na miasto i zobaczyć ze w barach, kawiarniach, klubach jest prawie zawsze duza dysproporcja mężczyzn do kobiet, wiec nie dotyczy to internetu. Na terenach mniejszych miejscowości praktycznie nie ma kobiet wolnych.

   @Tofinen: To nie żadna arogancja, to zwykła prawda. Próbujesz mi wciskać zwykły kit, a ja nie urodziłem się wczoraj. Twoje dowody są anegdotyczne i niewiele mają wspólnego z prawdą. Też mi się zdarzało chodzić po klubach i kobiet tam nigdy nie brakowało. W mniejszej miejscowości sam mieszkam i kojarzę jednego starego kawalera, a i to dlatego że jest lekko psychiczny. Inni się powiązali bez problemów. To też są dowody anegdotyczne, jak Twoje, więc one nic tak naprawdę nie udowadniają i są bezwartościowe, ale nie zmienia to faktu że problem jest tak wydumany i rozdmuchany jak tylko może być. Ta dysproporcja to jest nic. Uwierz mi.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi

   Przyjeżdża kto chce, a my możemy jedynie zezwolić lub nie.

   Jednak wydawane sa pozwolenia/wizy. Wystarczy parytet wprowadzic na płeć. Wydaje mi się to sensowne.

  •  

   pokaż komentarz

   ok masz prawo mieć taka opinię.

   @Tofinen: Słuchaj, ale tu nie chodzi o opinię. O sprowadzanie większej ilości kobiet apelują ludzie, którym się wydaje że nie mogą znaleźć kobiety, bo ich jest za mało i dla nich nie wystarcza, a to bzdura. Kobiet jest masa, wszędzie dookoła, tylko żeby to dostrzec i docenić, nie można się ich bać, trzeba czasem wychodzić z domu i nie mieć oczekiwań na poziomie modelki z wielkimi cyckami, samemu będąc małym, łysym pryszczatym piwniczniakiem. O tych 106 do 100 w życiu byś się nie dowiedział gdyby nie internet i w życiu byś tego na ulicy nie zaobserwował. Zresztą nie jest tajemnicą że mężczyźni mają tendencje do dużo bardziej ryzykownych zachować, więc możesz śmiało założyć, że z tych 106 ze 3 się ubije w starych beemach/motocyklach, dwóch pójdzie siedzieć, a jeden zostanie np. księdzem i już masz po równo. Jeśli dodasz do tego fakt, że pewnie ze 20 kolejnych woli siedzieć w piwnicy i grać w gry, waląc konia do pornosów, to już liczby zaczynają wyglądać dużo lepiej, czyż nie?
   To tak pół żartem oczywiście, ale prawda jest taka, że jeśli jesteś mężczyzną i masz męskie cechy (mówię tu o charakterze, nie wyglądzie), to sobie poradzisz i kobietę znajdziesz bez problemu. A jeśli nawet masz pod górkę, bo natura wyraźnie poskąpiła Ci warunków fizycznych i urody, to jako mężczyzna nie będziesz jęczał w internecie żeby "państwo ci sprowadziło", tylko wsiądziesz w samochód/autobus/samolot i pojedziesz na Ukrainę czy do innej Rosji gdzie sam sobie znajdziesz kobietę jaką chcesz. Bo tak właśnie robią mężczyźni i robili od pokoleń. Problem zaczyna się dopiero wtedy gdy jest się zakompleksionym frustratem siedzącym w piwnicy u rodziców, dla którego całym światem jest internet, którego używa do użalania się nad swoim losem i obarczaniem za to kobiet. Wtedy się przegrywa i nawet jeśli współczynnik kobiet do mężczyzn w okolicy wynosił by 130:100, to i tak nic nie zmieni...

  •  

   pokaż komentarz

   Jednak wydawane sa pozwolenia/wizy. Wystarczy parytet wprowadzic na płeć. Wydaje mi się to sensowne.

   @luigi_: Jest to tak samo sensowne jak proponowane niegdyś parytety w sejmie. Bo teraz jest przewaga mężczyzn, więc zróbmy tak żeby kobiet było dokładnie tyle samo. Sprawiedliwe, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Serio, śmieszy mnie jaka czasem gównoburza rozpętuje się na wykopie, bo jakiś tam klub czy inny przybytek dyskryminuje mężczyzn, wpuszczając kobiety za darmo, lub za mniejsze pieniądze. Wtedy wykopki dostają piany, bo seksizm, dyskryminacja. Ale jak już na granicy wprowadzimy parytety dla przyjezdnych, dyskryminujących w ten sposób mężczyzn, to już nie jest seksizm ani dyskryminacja, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Rozumiem że jak by Niemcy czy inna Anglia od jutra zażyczyła sobie, że polskie kobiety wpuszczają bez ograniczeń, ale mężczyzn to w sumie maks połowę tego, bo już im wystarczy, to też by było spoko, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi Nie wiem, co pozostale wykopki mysla, ale pozwol, ze przyblize Ci swoja opinie. Nie bylem i nie jestem zwolennikiem parytetow do sejmu. Ale co do tych na granicy - wydaje mi sie to dobrym pomysłem. I mowie o parytetach ~50/50, a nie max 50/dowolnie. Czyli ani zalew mężczyzn ani kobiet. Zrównoważona płciowo imigracja. W sejmie powinni byc ludzie z odpowiednimi kwalifikacjami , dobra opinia, majacy pieniądze i poparcie itd. Plec tu nie ma znaczenia. A imigracja z dominacją jednej płci moze niekorzystnie odbić sie na naszym społeczeństwie, jego demografii i systemie emerytalnym (patrząc w dłuższej perspektywie).

 •  

  pokaż komentarz

  Zaraz ktoś będzie wyśmiewał, że hindusi są dla was konkurencją to wyjaśnię jak to działa. Ty nie możesz być w dziesięciu miejscach jednocześnie np dziesięciu różnych klubach, a dziesięciu hindusów może z tego 9 i ty dostaniecie kosza, a jeden hindus nie dostanie i zaciąży polkę. I takim sposobem zabrał ci szanse, bo może by tam następnym razem ta dziewczyna tam była, a tak jej nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomek001: Jak na razie jest 10 białych i jeden hindus a i tak narzekają że nie mogą nic znaleźć

  •  

   pokaż komentarz

   @tomek001: No dobra, ale jeśli zaciąży polkę to być może ona urodzi dziecko, więc dzietność rośnie. W ogóle w tytule jest błąd logiczny. Niż demograficzny nie jest spowodowany tym, że jest za mało kobiet do rodzenia dzieci, ale tym, że kobiety, które już tutaj są, rodzą mało dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomek001: Dziwi mnie, że za takimi postami nie idzie od razu propozycja wydzielania kobiet dla konkretnych mężczyzn. Przecież się należy. Aśkę wypadałoby zaklepać dla Maćka z klasy C już w drugiej klasie podstawówki.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomek001: No to macie problem, trzeba bylo sie urodzic prawdziwym facetem a nie podrobka

   źródło: wykop.jpg

  •  
   p.........k

   +7

   pokaż komentarz

   @postacie: Ale przeciez chyba nikomu nie zaszkodzi sprowadzac tyle samo kobiet co mezczyzn.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel-pazik: ale po co? wteszcie nadeszly czasy kiedy kobieta czuje ze jest towarem deficytowym. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tej pory nam wmawiano, ze na 1 mezczyzne przypadaja dwie kobiety, wiec pilnuj się kobieto jak cie ktory zechcial bo jeszcze 1 wolna baba jest na twoje miejsce,nikt nie dodał wtedy ze w tej dysproporcji chodzi o wiek 70+.
   Mi tak jak jest teraz bardzo pasuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @przystojnyalvaro: A kimze jest ten rachityczny mlodzieniec z niezwykle misternie ulozona grzywka? To ty czy google images? Z ciekawosci pytam. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @przystojnyalvaro: Myślisz,że taki facet zainteresuje się karyną lub innym pustakiem? Bo takie lecą na "egzotykę"

  •  

   pokaż komentarz

   @pindolino: oczywiscie ze z google, nie udostepniam swoich prywatnych zdjec

  •  

   pokaż komentarz

   Ale przeciez chyba nikomu nie zaszkodzi sprowadzac tyle samo kobiet co mezczyzn

   @pawel-pazik: Masowe samobójstwa ze względu na najazd hindusów też nie zaszkodzą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Człowiek nie jest towarem, który możesz zapakować na kontener, wlepić pieczątkę "Cebulandia" i wysłać do innego kraju. Im szybciej zorientujesz się jak działa świat i emigracja, dlaczego najpierw wyjeżdża Seba do Niemiec, dlaczego w Azji wielu mężczyzn jest wielokrotnie bogatszych od kobiet (bo te na nich zarabiają), a w końcu dlaczego Niemcom łatwiej sprowadzić pielęgniarki niż Polakom, gdzie nie możemy nawet zatrzymać własnych, tym szybciej znajdziesz tą wymarzoną kobietę.

  •  

   pokaż komentarz

   Wklejasz zdjecie jakiegos przypadkowego adonisa-z-niezmiernie-misternie-ulozona-grzywka i piszesz:

   No to macie problem, trzeba bylo sie urodzic prawdziwym facetem a nie podrobka
   To moze pokaz nam najpierw facjate i daj ocenic, czy naprawde jestes tym "prawdziwym facetem" czy moze tylko podrobka (adonisa z grzywka). Szczerze mam nadzieje, ze jednak trolujesz.

  •  
   p.........k

   +1

   pokaż komentarz

   @postacie: Przeciez caly czas mowa o sprowadzaniu to co jak sprowadzamy mezczyzn to nie towar jak kobiety to juz towar.
   Zeby przyjechac pracowac do Polski z Indi lub Filipin itp. to polski urzednik decyduje o tym komu przyzna wize a komu nie.
   Jak bedzie przyznawal po rowno kobieta i mezczyzna nikomu krzywda sie nie stanie.
   A nawet moze pomozemy niektorym z tych kobiet bo u siebie w kraju np.Indiach sa dyskryminowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel-pazik: zaszkodzi kobietom miejscowym( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tomek001: @GrzegorzPorada: @bek_proroczy: Polki wiążą się z Hindusami. Tutaj przykład z miejscowości Chodzież w woj. wielkopolskim: http://chodziez.naszemiasto.pl/artykul/polka-i-hindus-prowadza-w-chodziezy-wlasna-restauracje-sa-z,4930436,artgal,t,id,tm.html
   Jeśli polska kobieta związała się z Hindusem, to jeden polski mężczyzna nie znajdzie sobie partnerki.

   W Polsce jest nadwyżka mężczyzn w przedziale wiekowym 15-40. Jak zła jest sytuacja, można zobaczyć na poniższym obrazku. Są to dane GUS z czerwca 2018 r.

  •  

   pokaż komentarz

   @tatanka_jutanka: Nie ciesz się, bo nadwyżka ilości mężczyzn nad ilością kobiet prowadzi do wzrostu przemocy (również wobec kobiet). Not being able to find a partner could increase competition and potentially violent competition through multiple pathways. First, it could increase violence between men, as men have to compete for wives. It has been hypothesized that when groups of men, especially young, unmarried men, spend time together, social dynamics can lead to increased violence. Second, it could increase violence against women. Where there are not enough partners, men might be more likely to buy or potentially force sex (rape), either on a woman or another man. Past literature has suggested that despair (due to any number of factors) is associated with violence, and it is likely that despair combined with competition could push men to use violence. Even among the men who do marry, large age gaps between men and women due to a shortage of women and thus men having to wait longer to marry, put women at low status in the household, as they are often less educated than their husbands. Age gaps and young age at marriage for women have been associated with increased risk of intimate partner violence and rape within the household, although the data is mixed for the association with age gaps. Tutaj źródło https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5983495/ polecam przeczytać całość. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   A kimze jest ten rachityczny mlodzieniec z niezwykle misternie ulozona grzywka? To ty czy google images? Z ciekawosci pytam. :)

   @pindolino:
   Wszystko zależy od rodzaju włosów - mi się tak układają bez wysiłku, przez to, że mam falowane. Gorzej jak chcę inaczej (proste/kręcone), wtedy muszę się namęczyć z układaniem ;)
   Gość na zdjęciu jest po prostu zrobiony pod to jakie ma predyspozycje i dlatego dobrze wygląda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piekarz123: takie to mogą się brać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @GrzegorzPorada: Bo kobiet jest 9, więc automatycznie 1 zawsze przegrywa.

  •  
   p.........k

   0

   pokaż komentarz

   @tomek001: To moze ja odwroce sytulacja i pomysmy jak zamiast 10 Hindusow bedzie 10 Filipinek;)

  •  

   pokaż komentarz

   @przystojnyalvaro: no to nie jest akurat prawdziwy facet - nosi okulary więc ma ułomność - jest ślepawy
   a prawdziwy facet nie posiada takich słabości :P

  •  

   pokaż komentarz

   takie to mogą się brać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @GrzegorzPorada: Musisz być bardzo atrakcyjnym mężczyzną, skoro sobie śmieszkujesz i gardzisz urodą tej pani. Uświadom sobie jednak, że są w Polsce mniej atrakcyjni mężczyźni i dla nich ta kobieta byłaby w sam raz. Niestety, przez to, że ona związała się z obcokrajowcem, jeden polski mężczyzna skazany jest na samotność.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel-pazik: no wyobrażam sobie, że by polki krzyczały "Gdzie ci mężczyźni!" a mężczyźni byliby zajęci :)

  •  

   pokaż komentarz

   Zaraz ktoś będzie wyśmiewał, że hindusi są dla was konkurencją to wyjaśnię jak to działa.

   @tomek001: Ja się śmieję teraz, z Twoich wypocin.

   Ludzie. Czy wy jesteście poważni? Czy naprawdę musicie koniecznie wykonywać te wygibasy mentalne, żeby tylko nie przyznać się przed samym sobą "Nie radzę sobie z kobietami i jest mi z tym źle, potrzebuję pomocy, bo nie wiem jak mam to zmienić"? Ja sam umiem się do tego przyznać, nie tylko przed sobą, ale i przed znajomymi. I nikt nie traktuje mnie z tego tytułu gorzej. Kiedy piłem z kolegą z pracy, który się niedługo żenił, to powiedziałem, że mu mega zazdroszczę. I usłyszałem parę słów pocieszenia. I poczułem się lepiej.

   Przecież doskonale wszyscy wiecie, że choćby i tu napłynął cały milion Hindusów, wasze szanse z Polkami pozostaną takie, jakie są teraz. Nie chcą was nie dlatego, że przyjechali inni, atrakcyjniejsi, tylko że wy sami jesteście nieatrakcyjni, a to już ważna różnica.

   Naprawdę chcecie być najmniej c$$##wą z najgorszych opcji? "Jestem z tobą tylko dlatego, że nie ma w okolicy żadnych Murzynów?" To was satysfakcjonuje?

  •  

   pokaż komentarz

   Ja się śmieję teraz, z Twoich wypocin.

   @yarpen26: Pisałem to trochę z przymrożeniem oka. Nie spodziewałem się tylu plusów, a co do twojego pytania to

   Przecież doskonale wszyscy wiecie, że choćby i tu napłynął cały milion Hindusów, wasze szanse z Polkami pozostaną takie, jakie są teraz.
   Właśnie, że nie, bo czym więcej mężczyzn tym nasza płeć jest mniej warta, bo np kobieta może zdradzić i ktoś się jej potomstwem i tak zajmie. Myślisz, że kobieta będzie analizować kto ma lepszą pracę, a tu alko i hormony zadziałają i się puści. Dlaczego zakładasz, że kobiety będą myślałaby logicznie jak one myślą emocjonalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Myślisz, że kobieta będzie analizować kto ma lepszą pracę, a tu alko i hormony zadziałają i się puści. Dlaczego zakładasz, że kobiety będą myślałaby logicznie jak one myślą emocjonalnie.

   @tomek001: To jak to w końcu z nimi jest? Wyrachowane k?%#iszony czy napalone pindy? Zdecydujcie się wreszcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @yarpen26: powiedziałbym że to zależne od ich nastroju

  •  
   p.........k

   0

   pokaż komentarz

   @yarpen26: No akurat jak by przyjechalo pare tys.Filipinek to mieli bys szanse.Da Filipinki Bialy 4/5 to jak dla Polki 8/9.
   Tak samo mozna zauwazyc ze w Polsce mniej atrakcyjne i z nadwaga wiaza sie z Ciemnoskorymi.Dla nich Polki 4/5 to jak 8/9 dla Polaka.

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepsza jest ta miniaturka/zdjęcie dziewczyn z baro-burdelu gdzieś w Tajlandii :)

 •  

  pokaż komentarz

  <2019
  <wykopki nadal ślepo podążają za cipą

  podążajcie za sukcesem chyba, że za sukces uważacie włożenie siusiaka w cipuszkę, wtedy już wam nawet najlepszy psychiatra nie pomoże

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland: pomijając już fakt, że ludzi jest za dużo a nie za mało, nie potrzeba "rąk do pracy" tylko sprawienia, by owa "praca" została zastąpiona przez roboty. Ludzie to się musieli mnożyć na potęgę, gdy trzeba było w polu robić, aktualnie można 14-osobową rodzinę XIX wiecznych chłopów zastąpić maszynami co też uczyniono - a to był dopiero pierwszy krok.

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland: Jesteś prawiczkiem, że tak piszesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @stulejka-z-przerzutami: Ludzie nigdy nie mnożyli się "bo nie było rąk do pracy" a raczej było to zabezpieczenie żeby potomstwo przetrwało, żaden właściciel ziemi nie miał na celu podziału jej na jak najwięcej części, w takich sytuacjach zatrudniał "parobków". Ludzi nigdy do końca nie zastąpią roboty, sam przykład Tesli i tego jakie mają problemy z jakością montażu przez zaawansowaną robotyzacje co sam Musk przyznaje. Zawsze ktoś musi te roboty serwisować, obsługiwać, projektować, pomijam już to że nikomu nie będzie to na rękę bo jeśli ludzie nie będą mieli pracy, nie będą posiadali zasobów przez co wypadną z konsumpcyjnego kapitalistycznego łańcucha pokarmowego;) Dlatego twierdzę że sprawić trzeba aby ludzie mieli szanse zdobywać wiedzę, od pracy od podstaw na drodze ku wykształconemu społeczeństwu

  •  

   pokaż komentarz

   Jesteś prawiczkiem, że tak piszesz?

   @Piekarz123: jak zwykle, ktoś sugeruje inne myślenie i nie podążanie ślepo za płcią przeciwną = pewnie jest hehe prawiczkiem

   idź leczyć swoje urojenia do psychiatry, bo na psychologa już za późno xD

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland: to jest wykop. Tutaj 20/10 prawem nie towarem. Dla każdego! Za słuchanie bonusa rpk lub tłuste włosy! Należy się! A jak powiesz, że w Polsce łatwo wyrwać kobietę tylko trzeba być ogarniętym typem to lecą minusy.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 następna