•  

  pokaż komentarz

  Jeżeli ktoś jeszcze łudził się, że reforma sądownictwa miała na celu coś innego niż zgromadzenie większej władzy politycznej...

 •  

  pokaż komentarz

  i nie podlegają nikomu, są odrębnym sądem, twór totalnie niekonstytucyjny

 •  

  pokaż komentarz

  @adam2a to akurat było wiadomo od początku. Wyższa pensja to nie problem dla Polaków. Problemem będzie to, kto w tej izbie będzie zasiadał... zdaje się, że to będzie gniazdo najgorszych z najgorszych gnid. Wszystkie podległe Ziobrze...

  •  

   pokaż komentarz

   Wyższa pensja to nie problem dla Polaków.

   @pokpok: Wyższe pensje są elementem podporządkowywania sędziów. "Jesteście tam tylko dzięki nam, nikt inny bym wam takich pieniędzy nie dał. Wynieśliśmy was na piedestał powyżej waszych kompetencji zawodowym i etycznych. Pamiętajcie o tym."

  •  

   pokaż komentarz

   @adam2a Nie... To samo można by powiedzieć o TK.
   Różnica jest taka, że do niedawna TK był dla sędziów zwieńczeniem ich kariery.
   Izba dyscyplinarna, jako pałka na niepokornych, będzie dla sędziów podłym końcem ich kariery. Dlatego, mimo wyższego uposażenia, nie udało się obsadzić wszystkich stanowisk za pierwszym razem.

   W sumie nie wiem, czy już obsadzili wszystkie...

 •  

  pokaż komentarz

  Schemat naprawy Polski według PiS-u: mały układ zastąpić większym układem, rzeczy dobre zastąpić przeciętnymi, a przeciętne - złymi. Lub od razu z dobrych w złe.

  Za wysokie podatki zastąpić o wiele za wysokimi podatkami, rzetelny raport po katastrofie smoleńskiej zastąpić kłamstwami o zamachu, nierentowne kopalnie zastąpić jeszcze bardziej nierentownymi kopalniami, silną pozycję Polski w relacjach międzynarodowychi zastąpić pozycją roszczeniowego bachora obrażonego na cały świat. I tak ze wszystkim, czego ta partia się tknie, wszystko wychodzi im na opak: prawo, słuźba zdrowia, armia, szkolnictwo, opłaty za energię elektryczną, ochrona środowiska. Od poważnego osłabienia demokracji w Polsce po niekontrolowane rozprzestrzenianie się ASF wśród dzików i świn. No #bekazpisu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czlowiek_Wielofunkcyjny:
   Lepszego podsumowania nie czytalem. To jest dramat, że ta ekipa przekupila spoleczeństwo ich pieniedzmi i w najlepsze rozwala po kolei wszystko czego sie dotknie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czlowiek_Wielofunkcyjny: "silną pozycję Polski w relacjach międzynarodowychi zastąpić pozycją roszczeniowego bachora obrażonego na cały świat"

   Już bez przesady, że Polska miała silną pozycję międzynarodową kiedykolwiek po latach 90. Roszczeniowy bachor to byłoby pół biedy, bo roszczeniowy bachor chociaż coś chce, a nas rząd robi wszystko za darmo co im żydówka powie, to są bardziej odpowiednicy murzyńskich wodzów plemiennych za czasów kolonializmu tylko niewiele cwańsi od ich podwładnych, którzy żyją w kompletnym mroku i upodleniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @GokuMK: ale wsparcie rodziny jest lepsze.

   Nie zgodzę się. Rodziny tworzą zwykli obywatele, a skoro partia im w tylu rzeczach utrudniła życie, to i utrudniła życie rodzinom. Masz pewnie na myśli 500+ i inne zasiłki, lecz w ogólnym bilansie korzyści i strat nawet na tym polu PiS-owi wyszło na minus. Chaos w edukacji (np. podwójny rocznik i brak miejsc w szkołach) to dodatkowe koszty za szkolnictwo prywatne, jedna z najniższych ilości lekarzy i pielęgniarek w UE to dodatkowe koszty za prywatną opiekę medyczną, a dzieci chorują często, podwyżki prądu czy paliw przekłądają się na podwyżki wszystkiego.

   A te wszystkie pieniądze i tak będzie trzeba kiedyś oddać, bo to życie na kredyt. Więc PiS zostawia piękny prezent najmłodszym i jeszcze nieurodzonym - spłatę jeszcze większego długu niż odziedziczył, a dług był wtedy spory i sięgał jeszcze PRL-u. Samo 500+ to za 2018 rok około 25 miliardów złotych! Dolicz do tego odsetki dla banków, bo to nie kupno telewizora za 20 rat 0%. Za 25 miliardów można by zreformować służbę zdrowia na niespotykaną skalę, poprawić tym realnie jakośc życia wszystkich obywateli, finansować zabiegi dotąd dostępne tylko prywatnie. A wydano je na kupienie głosów!

   Na kogo zagłosuje niezbyt zamożna i ogłupiona przekazem z TVP rodzina, której przed wyborami PiS będzie wkłądał do głów, że wygrana opozycji to koniec 500+? Mając dwójkę dzieci stracą 6000 zł, a trojkę - 12000. PiS rozegrał to świtnie z politycznego punktu widzenia, bo liczą się tylko wybory.