•  

  pokaż komentarz

  Zwrócę jedynie uwagę, że artykuły na ten temat są pisane debilnie (mimo że pojawia się w nich wytłumaczenie o co chodzi) ponieważ sugerują że jedynym problemem jest dostępność leku (tak - to jeden z problemów).

  Bo jakim cudem lek jest tańszy w PL? Korpo z dobrego serduszka Polakom sprzedaje taniej? Bez jaj.

  Wał polega na tym, że lek jest sprzedawany fikcyjnie z refundacją (którą pokrywa polski podatnik) a lek jest wywożony za granicę i sprzedawany drugi raz.

  Tak jak mafie wyłudzają VAT, tak wyłudzają refundację - tylko dziwnym trafem przystojny premier Mateuszek nie chce nic z tym zrobić. Nie umie? Czy może wspiera mafie lekowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To tak stosując pisiorską logikę w stosunku do nich samych.

  – Były apteki, które realizowały recepty wypisywane na masową skalę na ten lek. Potem ten lek był kupowany w dużych ilościach i wywożony za granicę, sprzedawany w kraju, gdzie jest po prostu droższy – wskazał p. Dariusz.

 •  

  pokaż komentarz

  Ch%j tam, że nie ma potrzebnych leków.
  Za to wszyscy możemy się leczyć suplementami diety które ciągle reklamują w radiu i TV. Muszą mieć niezłą przebitkę na tym gó%nie skoro stać ich na płacenie grubej kasy za czas antenowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: Cóż, do hołoty nadal chyba nie dociera że suplementy są w sklepach dlatego, że ludzie chcą za nie płacić. Paradoksalnie za leki nie chcą. Niedobory towaru w sklepie to innowacja komusza znana co najmniej od 100 lat, a spowodowana centralną regulacją cen. Jednak tępaki chyba nadal nie wiedzą o co chodzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Zamienniki są często nieskuteczne, bo ich farmakokinetyka jest nieco inna. Powoduje to konieczność zmiany dawkowania leku bądź wystąpienie objawów niepożądanych.

  Co mają na myśli, pisząc "zamienniki"? Leki z inną substancją, czy tą samą ale pod inną nazwą handlową?

 •  

  pokaż komentarz

  Mało tego te leki które wywożone są z naszego kraju wracają później do nas pod postacią metaamfetaminy produkowanej przez Wietnamskie gangi w Czechach. Polecam artykuł Czesi kupują u nas leki i robią z nich narkotyki!

 •  

  pokaż komentarz

  Bo jak w 2009 miały być wprowadzane systemy ID dla leków to rząd szybko to olał, sami oferowaliśmy takie rozwiązania. Oni/politycy wiedza jak wały robić a i ich słupy interesy dalej robią.