•  

  pokaż komentarz

  Swoją drogą ktoś jeszcze pamięta, że parę tygodni temu żywcem spłonęło 5 nastoletnich dziewczynek? Dziewczynek nie skazanych dwukrotnie za malwersacje, nie zatajających nieruchomości w sprawozdaniach finansowych i nie nadużywających stanowiska politycznego do brudnych interesów, nie umoczonych w rozmaite afery. To była tragedia, prawdziwa tragedia narodowa.

  •  

   pokaż komentarz

   skazanych dwukrotnie za malwersacje

   @EvilRage: pokaż te dwa wyroki skazujące za malwersacje, bo pierwsze słyszę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: i te "dziewczynki" z tego co wiem to były już nastolatki

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: i te "dziewczynki" z tego co wiem to były już nastolatki

   @sila1989: no a nastolatki to dziewczynki nadal

  •  

   pokaż komentarz

   Dziewczynek nie skazanych dwukrotnie za malwersacje, nie zatajających nieruchomości w sprawozdaniach finansowych i nie nadużywających stanowiska politycznego do brudnych interesów

   @EvilRage: Wiesz twoje wysrywy mają tyle wspólnego z prawdą co powiedzenie że te "dziewczynki" to patousy po wyrokach.

  •  

   pokaż komentarz

   @MirekProgrammer: oczywiście nie umniejszam tragedii ale nie nazywałbym nastoletnich dziewczyn dziewczynkami. Dziewczynki to mogą mieć po 8 czy też 10 lat, ale 16to latka to już dziewczyna. No chyba że bym miał mówić o mojej córce to dla mnie była by dziewczynką. Jednak nie wypowiadamy się o swoich dzieciach tylko o dziewczynach. Nie długo byłby kobietami. Nie zrozum mnie źle, to dalej jest wielka tragedia. Nawet większą niż śmierć prezydenta Gdańska. Tylko specjalnie podkreślanie tego... Szkoda że nie ująłeś tego jako dzieci, bo określenie "nastoletnie niemowlaki" to byłby zbyt wielki oksymoron. Wątpię by te dziewczyny chciały by mówiono o nich jak o dziewczynkach które dopiero co do podstawówki poszły.

  •  

   pokaż komentarz

   To była tragedia, prawdziwa tragedia narodowa.

   @EvilRage: Nie, to był wypadek, tragiczny wypadek. Z narodową tragedią nie miało to nic wspólnego, bo ich śmierć w żaden sposób nie wpłynęła na funkcjonowanie państwa. Ochłoń trochę.

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilRage: no dokładnie. Ale w mediach to prezydenta wynoszą pod niebiosa jak samego papieża, a jak już dobrze wiemy święty to on nie byl ale naród ma krótka pamięć i udowadnia to co wybory.

  •  

   pokaż komentarz

   @Waldeck_13
   Jak śmierć adamowicza wpłynęła na funkcjonowanie państwa?
   Jeśli wpłynęła to mniej niż po śmierci 5 dziewczyn.

  •  

   pokaż komentarz

   Typowy wykopek będzie typowy... Wytykasz kłamstwa, prosisz o dowody, dostajesz minusy.

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilRage: Spokojnie o tym też nikt za miesiąc nie będzie pamiętał

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilRage: na twoje pocieszenie powiem ci tylko że "na szczęście" nie spłonęły one żywcem tylko zatruly się tlenkiem węgla. Marna to pociecha ale śmierć miały lżejszą, niż palenie się żywcem.

  •  

   pokaż komentarz

   @sila1989 Rozumiem że gdyby miały 8-10 lat i byłyby według twojej definicji dziewczynkami to tragedia, ale że miały więcej to niech tam sobie płoną, nie ma o czym mówić, tak?

   Mirek wyżej wskazuje (całkiem słusznie) że próbuje się robić z prezydenta Gdańska niemalże świętego, a ludzie którzy jeszcze parę miesięcy temu pluli na niego (nie bez powodu zresztą) stają w pierwszym szeregu jego największych obrońców.
   Ale nie, zamiast odnieść się do sensu wypowiedzi lepiej przypie*dolić się do "dziewczynek"...

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilRage

   żywcem spłonęło 5 nastoletnich dziewczynek?

   Zatruły się czadem, a nie spłonęły żywcem. Nie dodawaj dramaturgii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: dlatego wykop powinno sie zamknac i zaorac. Poza normalnymi uzytkownikami jest to wylegarnia klamstw i klamcow, miejsce ktore zamienilo sie w najwiekszy sciek polskiego internetu. Tu, czytajac krotkie, zaplusowane i oderwane od rzeczywistosci komentarze, mozna wyprac sobie mozg juz na wstepie do doroslego zycia. Tu ksztaltuje sie mlodziez zbyt leniwa, by weryfikowac zrodla informacji: w kanale pozbawionym jakiejkolwiek ingerencji moderatorow w publikowane bzdury

  •  

   pokaż komentarz

   no dokładnie. Ale w mediach to prezydenta wynoszą pod niebiosa jak samego papieża, a jak już dobrze wiemy święty to on nie byl ale naród ma krótka pamięć i udowadnia to co wybory.

   @gwidon997: zgadzam się. A teraz wyobraźmy sobie, że w podobny co Adamowicz sposób ginie prezydent np. Białegostoku. Czy wyobrażacie sobie podobne szopy po jego śmierci? Nie sądzę. Prędzej mirko spamowałoby memesami o Podlasiu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Waldeck_13: Jakaś nowa interpretacja, że niby żałoba narodowa jest zarezerwowana dla wydarzeń które wpłynęły na funkcjonowanie państwa...

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilRage: ja myślę, że morderstwo zostało opłacone przez lobby myśliwsko-masarskie, żeby ludzie zapomnieli o dzikach a za tydzień cyk, miesiąc dziczyzny w biedronce

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilRage: tylko jak tu sie politycznie lansowac na smierci 5 dziewczynek?

  •  

   pokaż komentarz

   @Line-Storm: a kto miał go skazać? Sędzia ze świecą? A ilu to w Polsce skazano przekrętów ktorzy okradli nasz kraj?

  •  

   pokaż komentarz

   @mg1111: czytać nie umiesz? Napisałem że nie umniejszam tragedii

  •  

   pokaż komentarz

   @sila1989 "Nie umniejszam tragedii ale ją sobie spłycę bo mogę. I co mi Pan zrobisz?"

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego wykop powinno sie zamknac i zaorac. Poza normalnymi uzytkownikami jest to wylegarnia klamstw i klamcow, miejsce ktore zamienilo sie w najwiekszy sciek polskiego internetu. Tu, czytajac krotkie, zaplusowane i oderwane od rzeczywistosci komentarze, mozna wyprac sobie mozg juz na wstepie do doroslego zycia. Tu ksztaltuje sie mlodziez zbyt leniwa, by weryfikowac zrodla informacji: w kanale pozbawionym jakiejkolwiek ingerencji moderatorow w publikowane bzdury

   @wujawuja: Sama prawda. To jest raj dla propagandzistów lubujących się w graniu na ludzkich emocjach. Urabianie niewyrobionego segmentu opinii publicznej skutecznie odbywa się tutaj 24/7, a wystarczy do tego:
   - kilka memów w odwodzie (większość przepadnie, ale jeden z nich na pewno się przyjmie)
   - grupa potakiwaczy i wzajemnie plusujących się
   - konsekwencja w ośmieszaniu trzeźwych punktów widzenia (pisałem o tym wczoraj: bardzo łatwo jest osobę krytycznie myślącą obsmarować, wystarczy stale kpić z niej nazywając ją "pisiorem" albo "platfusem", w zależności od krytykowanej opcji)

   Nie szukajcie w tym bagnie fundamentu do wyrabiania sobie opinii, bo twardego gruntu nie znajdziecie, a tylko się ubabracie. Budować własną opinię można na podstawie poważniejszej publicystyki, znajomości politycznej historii oraz wyważonej dyskusji z kulturalnymi ludźmi na poziomie. A nie na licytacji memów, gdzie jednemu politykowi wytyka się np. jakaś fizjonomiczną słabość przy okazji określając go prześmiewczym bajkowym pseudonimem w rewanżu za taki sam przytyk z drugiej strony.
   Szukajcie rozmów na poziomie, gdzie nie ma terminologii "Kaczora", "Donka", "pisuarów", "kodziarstwa". Szukajcie rozmów o realnych różnicach ideologicznych, a nie o kloacznych skojarzeniach celujących w najniższe gusty.

   Bo polityka od kuchni potrafi być i jest fascynująca, pluralizm w Polsce jest naprawdę ważnym i ciekawym sporem odmiennych postaw i wartości, tylko trzeba odciąć się od degenerującego przekazu głównego nurtu, jaki rozmyślnie serwują i podsycają duże ośrodki medialne.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak śmierć adamowicza wpłynęła na funkcjonowanie państwa?

   @VWgolf3: Był najważniejszym urzędnikiem państwowym w jednym z największych miast Polski. Tłumaczyć dalej, czy co nieco dociera już do szarych komórek? Chyba nie jesteś taki głupi, żeby zrozumieć, że śmierć prezydenta dużego miasta, to niezłe zamieszanie w strukturach takiego miasta? Ogarniasz to czy nie za bardzo?

   Jeśli wpłynęła to mniej niż po śmierci 5 dziewczyn.

   @VWgolf3: W jaki sposób śmierć kilku nastolatek może wpłynąć bardziej na funkcjonowanie państwa niż śmierć prezydenta miasta? Weź to jakoś wytłumacz logicznie, a nie pie....lisz trzy po trzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakaś nowa interpretacja, że niby żałoba narodowa jest zarezerwowana dla wydarzeń które wpłynęły na funkcjonowanie państwa...

   @magis_carbo: Gdzie ja coś takiego napisałem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Waldeck_13
   Każdy jest do zastąpienia. Żadne zamieszanie. Ludzie wybiorą innego prezydenta i po kłopocie.
   Tragedia tylko i wyłącznie dla rodziny adamowicza.
   W przypadku tragedi w Koszalinie dotknęła ona 5 rodzin, nie jednej. Nawet nie 5 bo jeszcze pozostaje rodzina właściciela budynku który teraz siedzi w areszcie.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy jest do zastąpienia.

   @VWgolf3: Teoretycznie tak. Osobę możesz zastąpić. Ale autorytetu którym ta osoba byłą, szacunkiem jakim się cieszyła i dokonań tej osoby nie zastąpisz. Tym właśnie różni się jednostka wybitna od przeciętnego obywatela. Dlatego po Adamowiczu, papieżu, Kaczyńskim i paru innych osobach płakały tłumy, a po zwykłym obywatelu płacze tylko rodzina. Kumasz teraz tę subtelną różnicę?

   A skoro każdy jest do zastąpienia i nie jest to żadne zamieszanie, to o tragedii w Smoleńsku, gdzie zginęło kilkadziesiąt ważnych dla kraju osób, też nie ma co wspominać, tak?

   Żadne zamieszanie.

   @VWgolf3: Nie no żadne, pewnie. Ginie prezydent i to właściwie nic nie znaczy, pewnie. Zastanawiam się czy jesteś taki głupi czy głupiego udajesz.

   Tragedia tylko i wyłącznie dla rodziny adamowicza.

   @VWgolf3: Nie. Był urzędnikiem państwowym, a zatem jest to sprawa dotycząca całego miasta którym rządził, oraz pośrednio całego kraju. Podobnie kiedy zginął Kaczyński. To był prezydent kraju i jego śmierć nie jest sprawą tylko rodziny. A nazwiska osób piszemy z dużej litery, nieuku.

   W przypadku tragedi w Koszalinie dotknęła ona 5 rodzin, nie jednej. Nawet nie 5 bo jeszcze pozostaje rodzina właściciela budynku który teraz siedzi w areszcie.

   @VWgolf3: No i co z tego? Jakoś po ich śmierci nikt nie urządzał żałoby narodowej, a po śmierci Adamowicza, Kaczyńskiego, papieża i paru innych osób żałoba państwowa była. A dlaczego? Bo byli kimś ważnym dla Polaków, dlatego. I tego jakoś nie możesz pojąć. Nie umniejszam śmierci nastolatek, ale one były ważne tylko dla swoich rodzin. W skali kraju ich śmierć była nieistotna. Ot, po prostu wypadek jakich wiele. Było głośno o nich tylko dlatego, że naraz zginęło ich aż pięć i to w nietypowym miejscu. Gdyby zginęła tylko jedna, np. w wypadku drogowym, to by nikt się nawet o tym nie zająknął. Nikt też z tego powodu nie ogłasza żałoby narodowej. Dla mnie i dla innych były totalnie anonimowymi osobami, co nie zmienia faktu, że bardzo ich żałuję i chciałbym żeby żyły, bo to były biedne niewinne dziewczyny.

   Na tym polega różnica w śmierci zwykłego obywatela, który jest istotny tylko dla rodziny, a osoby zasłużonej lub wybitnej, która jest istotna dla wielu ludzi spoza rodziny. I dlatego śmierć takich osób, a już szczególnie tragiczna śmierć, powoduje tak dużą reakcję w społeczeństwie. Mam nadzieję, że teraz rozumiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Waldeck_13 adamowicz nie był wybitny, celowo z małej litery. Jest to ofiara jak każda inna po prostu kolejny zamordowany jakich wiele. Uwierz mi, że nikt poza rodzina adamowicza za miesiąc nie będzie o jego śmierci pamiętał a tym bardziej nie zauważy różnicy w codziennym życiu. Być może trafi się lepszy prezydent. Dla mnie śmierć 5 nastoletnich dziewczyn to większa tragedia niż śmierci prezydenta. W końcu to od takich jak on zależało ich życie i to tacy jak on się z tego nie wywiązali dobrze. Winnym śmierci prezydenta jest oczywiście sprawca który użył noża, ale sam stwierdziłes, że adamowicz był bardzo ważny i wybitny. Czy nie powinien lepiej zabezpieczyć tej imprezy? Chyba najważniejsza osoba w mieście powinna dbać o bezpieczeństwo tego miasta nie sądzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   adamowicz nie był wybitny

   @VWgolf3: Parę milionów ludzi uważa inaczej. Ale oczywiście, myśl sobie co chcesz.

   celowo z małej litery

   @VWgolf3: Czyli nie dość, że jesteś nieukiem, to jeszcze zwykłym chamem. Brawo.

   Jest to ofiara jak każda inna po prostu kolejny zamordowany jakich wiele.

   @VWgolf3: Aha, to ciekawe dlaczego z jego powodu była żałoba narodowa, Sejm uczcił go minutą ciszy, a na jego pogrzeb zjechali najważniejsi urzędnicy państwowi. Takie są fakty, możesz zaprzeczać faktom, ale wtedy robisz z siebie durnia.

   Uwierz mi, że nikt poza rodzina adamowicza za miesiąc nie będzie o jego śmierci pamiętał a tym bardziej nie zauważy różnicy w codziennym życiu

   @VWgolf3: No to nie wierzę. Śmierć Adamowicza jeszcze wielokrotnie wróci do nas w życiu publicznym i politycznym. I chętnie poczekam, żeby się o tym przekonać. A ty możesz zaklinać rzeczywistość.

   Być może trafi się lepszy prezydent.

   @VWgolf3: Być może. Ale zapytaj mieszkańców Gdańska co sądzą o Adamowiczu. Znakomita większość uważa go za bardzo dobrego i wybitnego prezydenta. Nikt ich siłą nie zapędzał, żeby go pożegnać, a jednak były tam tysiące ludzi.

   Dla mnie śmierć 5 nastoletnich dziewczyn to większa tragedia niż śmierci prezydenta.

   @VWgolf3: Dla ciebie tak, dal większości ludzi nie. A już szczególnie dla mieszkańców Gdańska.

   W końcu to od takich jak on zależało ich życie i to tacy jak on się z tego nie wywiązali dobrze.

   @VWgolf3: Nie widzę związku, Adamowicz nie był prezydentem Koszalina, coś już zaczynasz bredzić człowieku.

   Winnym śmierci prezydenta jest oczywiście sprawca który użył noża, ale sam stwierdziłes, że adamowicz był bardzo ważny i wybitny

   @VWgolf3: No bo był. I jeszcze raz przypominam, że nazwiska piszemy z dużej litery, ćwoku. Nienawiść cię zżera, widzę. Jakiś zajadły pisowiec, czy co?

   Czy nie powinien lepiej zabezpieczyć tej imprezy?

   @VWgolf3: Prezydent miasta nie jest od zabezpieczania imprez. Możesz mieć pretensje do organizatorów i ochrony imprezy, ale nie do prezydenta miasta. Znowu zapytam, głupi jesteś czy głupiego udajesz?

   Chyba najważniejsza osoba w mieście powinna dbać o bezpieczeństwo tego miasta nie sądzisz?

   @VWgolf3: Aha, czyli jeśli nie zabezpieczył, to można go zabić, tak? I wskaż mi proszę jakiegokolwiek prezydenta miasta na świecie, który jest w stanie wyeliminować wszystkie zagrożenia, wypadki, niebezpieczeństwa i psycholi z nożami. Znasz takiego? Bo ja nie.

  •  

   pokaż komentarz

   Parę milionów ludzi uważa inaczej. Ale oczywiście, myśl sobie co chcesz.

   @Waldeck_13: Wyolbrzymiasz, wybitny człowiek to Pan Prezydent Andrzej Duda czy chociażby Pan Jarosław Kaczyński a nie były Prezydent Gdańska adamowicz.

   Prezydent miasta nie jest od zabezpieczania imprez. Możesz mieć pretensje do organizatorów i ochrony imprezy, ale nie do prezydenta miasta

   @Waldeck_13: To w czym on był taki ważny ? skoro nie potrafił sobie nawet zapewnić prawidłowej ochrony ?
   Czyli bardzo prostej sprawy.

   Aha, czyli jeśli nie zabezpieczył, to można go zabić, tak? I wskaż mi proszę jakiegokolwiek prezydenta miasta na świecie, który jest w stanie wyeliminować wszystkie zagrożenia, wypadki, niebezpieczeństwa i psycholi z nożami. Znasz takiego? Bo ja nie.

   @Waldeck_13: Oczywiście, że nie można! czyn jak najbardziej sprawcy należy potępiać!
   Nie muszę wskazywać konkretnych wybierz tych co jeszcze nie zginęli ( czyli zapewnili sobie prawidłową ochronę)
   Wspominałem wcześniej powtórzę wybitny polityk to Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda, Świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński. Tam dopiero stała się żałoba narodowa upamiętniana co roku!
   Wspomnisz moje słowa skończą się polityczne gierki i każdy zapomni o zamordowanym prezydencie Gdańska.

  •  

   pokaż komentarz

   Wyolbrzymiasz, wybitny człowiek to Pan Prezydent Andrzej Duda czy chociażby Pan Jarosław Kaczyński a nie były

   @VWgolf3: Hahahaha, a jakie to niby wybitne osiągnięcia mają ci panowie? A, już wiem, Duda sprowadził urząd prezydenta do poziomu szamba, a Kaczyński skłócił Polaków. No tak, osiągnięcia wiekopomne.

   To w czym on był taki ważny ?

   @VWgolf3: Spytaj gdańszczan. To ci powiedzą. Przez 20 lat wybierali go na prezydenta. Powody chyba mieli, nie? A ostatnie wybory to już wygrał z taką przewagą, że pozostali kandydaci wstydzili się pokazać na mieście.

   skoro nie potrafił sobie nawet zapewnić prawidłowej ochrony ?

   @VWgolf3: Bo miał zaufanie do ludzi. Rozumiesz takie słowo - zaufanie? To coś, co wyznawcy PiS-u nigdy nie zrozumieją, bo wy tylko widzicie wrogów dookoła.

   Czyli bardzo prostej sprawy.

   @VWgolf3: Może dla ciebie. Jak będziesz szedł ulicą i przypadkowo dostaniesz w ryj, to też miej pretensje do siebie, że nie zapewniłeś sobie "ochrony".

   Nie muszę wskazywać konkretnych wybierz tych co jeszcze nie zginęli ( czyli zapewnili sobie prawidłową ochronę)

   @VWgolf3: No tak, Kaczyński musi chodzić z ochroną, bo po prostu boi się ludzi, boi się społeczeństwa, nigdzie się bez ochrony nie rusza. Taki Adamowicz chodził bez ochrony po ulicy, nie bał się ludzi, rozmawiał z nimi i ludzie mu ufali i wielokrotnie wybierali go na prezydenta. Więc nie wiem kto lepszy, taki Kaczyński, który chodzi otoczony ochroniarzami i nie wie jak prawdziwe życie wygląda, czy taki prezydent Adamowicz, który był obok swoich ludzi, obok swoich wyborców i chodził ulicami miasta którego był prezydentem. Podobnie Duda, ten prezydencina, nigdy nie wyjdzie do ludzi, bo boi się, że parę słów prawdy usłyszy. Adamowicz się nie bał. Tym się różni prawdziwy prezydent od kogoś kto prezydenta udaje.

   Wspominałem wcześniej powtórzę wybitny polityk to Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda, Świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński.

   @VWgolf3: Ha ha ha, nie no padnę ze śmiechu, wybitni politycy, ja pierdzielę, nie mogę. No to dawaj te ich wybitne osiągnięcia, ciekaw jestem. Aha, i "świętej" piszemy z małej litery. To jest przymiotnik, nieuku.

   Tam dopiero stała się żałoba narodowa upamiętniana co roku!

   @VWgolf3: Co roku? Pierwsze słyszę.

   Wspomnisz moje słowa skończą się polityczne gierki i każdy zapomni o zamordowanym prezydencie Gdańska.

   @VWgolf3: Aha, bo ty prorok jesteś i już wiesz co się wydarzy w przyszłości, jasne.

   Ogólnie to zaczynam mieć niezłą bekę z ciebie. Kurde, nie sądziłem że trafię tutaj na takiego fanatyka PiS-u. Oczywiście pomijam fakt, że jesteś też niezłym frustratem i nienawistnikiem (to pisanie nazwiska Adamowicza z małej litery, mimo że ten człowiek ci nic złego nie zrobił). Pewnie też jesteś katolikiem, który co tydzień lata do kościoła i "odpuszcza grzechy i wybacza wrogom swoim". Nie no, skisne ze śmiechu zaraz.

  •  

   pokaż komentarz

   No tak, Kaczyński musi chodzić z ochroną, bo po prostu boi się ludzi, boi się społeczeństwa, nigdzie się bez ochrony nie rusza. Taki Adamowicz chodził bez ochrony po ulicy,

   @Waldeck_13: No i tu widzisz kto jest wybitnym politykiem i człowiekiem. Ten który zna realia jakie panują na tym świecie. Ten który żyje!
   Tak jak z ratownikiem, dobry ratownik to żywy ratownik. Wybitnym ratownikiem będzie ten kto w pierwszej kolejności zadba o własne bezpieczeństwo a później o bezpieczeństwo poszkodowanych.

   Bo miał zaufanie do ludzi. Rozumiesz takie słowo - zaufanie?

   @Waldeck_13: Słabo na tym zaufaniu wyszedł nie sądzisz?
   Dobry polityk a już na pewno tak ważny jak Prezydent Andrzej Duda czy Jarosław Kaczyński musi chronić swoje życie bo jest bardzo ważny dla społeczeństwa!

   Hahahaha, a jakie to niby wybitne osiągnięcia mają ci panowie

   @Waldeck_13: Spytaj polaków to ci powiedzą! Dlaczego ich wybierają do najważniejszych państwowych zadań!

   (to pisanie nazwiska Adamowicza z małej litery, mimo że ten człowiek ci nic złego nie zrobił)

   @Waldeck_13: Niczego dobrego też nie mogę poszukać, no chyba, że masz na myśli to, że nie mógł się doliczyć ile ma mieszkań.

  •  

   pokaż komentarz

   No i tu widzisz kto jest wybitnym politykiem i człowiekiem

   @VWgolf3: Czyli żeby być wybitnym wystarczy chodzić z ochroną? Nic innego nie jest potrzebne, tak?

   Ten który zna realia jakie panują na tym świecie

   @VWgolf3: Kaczyński otacza się ochroną, nie ma konta w banku, nie umie obsłużyć komputera i telefonu, nie jeździ po świecie, nie zna języków, w ogóle nic nie umie, więc nie mów mi że on zna jakiekolwiek realia, bo jedyne realia jakie on zna, to drogę z Żoliborza na Nowogrodzką i odwrotnie.

   Słabo na tym zaufaniu wyszedł nie sądzisz?

   @VWgolf3: Nie, nie sądzę. Dlatego Gdańszczanie go uwielbiali, bo był autentyczny i każdy mógł podejść i z nim porozmawiać. Polityk jest dla ludzi, a nie po to żeby się od nich odgradzać barierkami i szczelnym kordonem ochroniarzy, jak Kaczyński.

   Dobry polityk a już na pewno tak ważny jak Prezydent Andrzej Duda czy Jarosław Kaczyński musi chronić swoje życie bo jest bardzo ważny dla społeczeństwa!

   @VWgolf3: Duda tak, bo jest prezydentem, Kaczyński nie, bo jest zwykłym szeregowym posłem i jest ważny tylko dla swoich wyborców. Poza tym Kaczyńskiemu ochrona nie przysługuje, bo nie jest ważnym urzędnikiem państwowym, tylko zwykłym posłem, tak jak wspomniałem. On sam otacza się szczelną prywatną ochroną, bo boi się ludzi i nie zna świata. A skoro nie zna, to się boi.

   Spytaj polaków to ci powiedzą!

   @VWgolf3: Nie, ja pytam ciebie. I nie unikaj odpowiedzi. Czekam na wybitne osiągnięcia polityczne tych panów. Ułatwię ci zadanie: nie ma takich. A "Polaków" piszemy z dużej litery, nieuku.

   Dlaczego ich wybierają do najważniejszych państwowych zadań!

   @VWgolf3: Ja się nie pytam dlaczego ich wybrali, tylko jakie są ich osiągnięcia już PO wyborze na urząd, np. prezydenta. Masz problem z rozumieniem prostych pytań? A tak na marginesie, Kaczyńskiego nikt nie wybierał, on wybrał się sam na prezesa PiS, nikogo o zdanie nie pytając.

   Niczego dobrego też nie mogę poszukać

   @VWgolf3: Co nie możesz zrobić? Ty umiesz pisać po polsku w ogóle?

   no chyba, że masz na myśli to, że nie mógł się doliczyć ile ma mieszkań.

   @VWgolf3: Aha, tylko że przez tyle lat nic mu nie udowodniono. Daj jakiś dowód na to, to pogadamy. Bo plotki, to można w każdej chwili wymyśleć. Ja mogę np. powiedzieć, że jesteś pedofilem, bez żadnego dowodu. Fajnie? W ten sposób chcesz rozmawiać?

   Poza tym ja pytałem, co takiego Adamowicz TOBIE zrobił, że piszesz jego nazwisko z małej litery. A ty zamiast odpowiedzieć, powtarzasz jakieś kryminalne plotki. Widzę, że naprawdę masz problem z rozumieniem tego co się do ciebie pisze.

 •  

  pokaż komentarz

  Ameryki nikt nie odkryl, ale o oczywistych rzeczach jak widac trzeba mowic.

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepsze jak komentatorzy tłumaczyli to morderstwo jako wynik mowy nienawiści wśrod polityków, bo przykład "idzie z góry".

  Gorszych bredni nie słyszałem dawno, żadnego polityka nie uważam za kogoś "na górze" w sensie jego autorytetu. To pokazuje co znaczy dla polityków lud - bezmyślna masa która ich naśladuje. Wyrażam protest i ubolewanie w związku z takim układem.

 •  

  pokaż komentarz

  Pitolenie o mowie nienawiści jest bardziej niebezpieczne niż sama mowa nienawiści.

  Nie mógłbym zabić człowieka, ale w telewizji ciągle mówią, że gdybym zabił to nie byłaby moja wina tylko "mowy nienawiści".

  Rozgrzeszanie mordercy i tyle, zachęta i robienie ofiar z potencjalnych naśladowców.