•  

  pokaż komentarz

  No jak biskupi dostają po 8 000 zł emerytury, generałowie też, oficerowie namnożeni, urzędnicy inni po 5 000 zł, po 3000 zł, to normalne, że pod bydło z pastwiska trzeba podłączyć ekstra turbo dojarkę i ssać nawet tam gdzie nic już nie ma

 •  

  pokaż komentarz

  Jako osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą bardzo się cieszę, że będę mógł od teraz dawać zusowi o 88 złotych więcej co miesiąc. Przynajmniej nie przep#%%%#@ę na głupoty ani mi się nie poprzewraca w dupie od nadmiaru dobrobytu - doceniam, że państwo dba o moje dobro i odpowiednie wykorzystanie moich piniędzy.
  (nie)

  •  
   arek_g

   0

   pokaż komentarz

   @hlavni_nadrazi: I jak powiedziała ministra, przy okazji pytania o obniżkę VATu do 22%- państwu te piniendze przydadzą się bardziej, i państwo lepiej je wyda. A dla Ciebie te pare zeta to żadna różnica. W końcu 88 zeta miesięcznie to raptem 1000 rocznie. qrwa- a debile dalej głosują na zmianę na debila albo na złodzieja.

 •  

  pokaż komentarz

  Najśmieszniejsze jest to, że dotyczy to działalności JEDNOOSOBOWEJ, gdzie składki dla takiej firmy są obliczane ze średniej w firmach zatrudniających powyżej 9 pracowników... wg GUS w mikro firmach do 9 osób średnia to coś około 2.800 pln brutto (nie pamiętam dokładnie) - czyli prawie połowa tego co obliczają xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Neaopoliti: Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne wynosi 2859 zł, a dla zdrowotnego około 3800 zł.

  •  

   pokaż komentarz

   gdzie składki dla takiej firmy są obliczane ze średniej w firmach zatrudniających powyżej 9 pracowników...

   @Neaopoliti:

   Nie są obliczane wg średniej. Są obliczane wg 60% takowej średniej, a więc kwoty dużo niższej.

   wg GUS w mikro firmach do 9 osób średnia to coś około 2.800 pln brutto (nie pamiętam dokładnie) - czyli prawie połowa tego co obliczają xDDD

   @Neaopoliti:

   Ale to jest średnia tego ile zarabiają pracownicy zatrudnieni w mikrofirmach, a nie ile zgarniają właściciele takich mikrofirm.

   Idź manipulować gdzieś indziej ..

 •  

  pokaż komentarz

  Powinni podnieść tak ZUS, żeby się nie opłacało w ogóle pracować. Każdy jebnie sobie po 3-4 dzieci i program Pato 500+ pełną parą będzie szedł

  •  

   pokaż komentarz

   @kaziu12: podatki w Polsce są jedne z najniższych w Europie. W UK, Francji, czy Danii najwyższe progi dla samozatrudnionych dochodzą do 50 i więcej procent. W Polsce śmieszne 19 procent, nawet jak zarabiasz miliony. Stad tak duże rozwarstwienie społeczne, a najlepsze ze plebs jeszczcze tego broni.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Czekaj, czyli nie boli Cię, że w innych krajach mają wyższy podatek, tylko to, że w Polsce jest większe rozwarstwienie? Czyli co, wszystkim gówno, byle równo?

  •  

   pokaż komentarz

   @the4dk: dokładnie tak. Same biedaki dookoła i traktują mnie jak swojego bożka bo stać mnie na iphona. Mam dosyć tej cebuli dookola.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: taka delikatna różnica kwota wolna od podatku Niemcy 9000 euro, Fr 9800 euro, Włochy 8000 euro i to nie naliczana malejąco w zależności od uzyskanego dochodu

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @aiker: aha, tylko ze same błędu podałeś. Po pierwsze najwyższa stawka to 45, nie 40. Po drugie te 45 już uwzględnia kwotę wolna, wiec nie od 55k. Po trzecie kwota wolna to grosze w porównaniu do kosztów życia. Po 4 kwotę wolna się traci przy wyższych zarobkach. Po 5 koszty życia w UK są 2-6 krotnie wyższe w zależności od klasy produktów / usług. Po 6 prowadziłem ta sama firmę zarówno w UK jak i w Polsce i w Polsce płaciłem znacznie niższe podatki. Kwota wolna to taki populizm żeby tobie podobni zawsze krzyczeli - może podatki 50 procent ale PRZECIEŻ KWOTA WOLNA!!!! Każdy kto prowadzi firmę powie ci ze woli niższe podatki niż wysokie z kwota wolna.

  •  

   pokaż komentarz

   podatki w Polsce są jedne z najniższych w Europie

   @ej-no-nie-przesadzaj: Gówno prawda. Podatki w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie, bo opodatkowują już minimum socjalne, a więc walcząc o przetrwanie już musisz płacić podatek dochodowy. Podatek liniowy, czy 32% płaci mały procent społeczeństwa i jak je podnieść do 90% to będzie jeszcze mniej. Za to mając dochód na poziomie 1000zł 1/6 oddajesz na PiT, 1/4 na VAT i akcyzę, 1/3 na ZUS, do tego inne podatki i opłaty. W takim UK to by cie śmiechem zabili, jakbyś im powiedział, że twoje robackie zycie jest jeszcze opodatkowane. Oni tam mają kwotę wolną 50 000 i składki na zus jakieś 200 funtów rocznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @MinisterPrawdy: aha, to fajnie bo prowadze firme z UK i prowdzilem rowniez ta sama dzialalnosc w Polsce i place znacznie wyzsze podatki w UK. Kwota wolna i niski 'zus' jest tylko jak masz niskie zarobki. Przy troche wyzszych sam 'zus' to 12 procent a nie 200 funtow rocznie. Bzdury totalne. Powyzej 45 tysiecy placisz ponad 50 procent podatku (40 + 'zus') a najwzysza stawka to 45% plus zus czyli prawie 60% , w Polsce 19%. Czyli zarbiajac w okolicach 2 srednich czy wiecej bedziesz odawal 50% swojego zarobku. Jedyne co to ze w Polsce jest bardzo ciezko mikro firmom, czy tym ktorzy zaczynaja, ale jest bardzo dobrze dla wiekszych firm i dzialalnosci ktore sa opodatkowane smiesznym 19 procent, jednym z najnizszych w europie. W UK odwrotnie, latwo jest malutkim ale jak zaczynasz troche wiecej zarabiac to masz wilkie daniny. Czyli karaja cie za gospodarnosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Jak coś to usunąłem komentarz tylko dlatego że uznałem że nie muszę być aż taki niemiły. Ale nadal jednak pierdol#$@. Po 1. Jak kwota wolna od podatku przepada? Pierwszy raz takie coś słyszę, ale proszę o jakiś link do artykułu, nadal utrzymuję że 19% zapłacisz mniej więcej na poziomie zarobków 50-55 tysięcy funtów rocznie. Po 2. Tak, zapomniałem o stawce 45% naliczanej od 150000funtów rocznie, na pewno ona miała znaczenie w tej dyskusji :D Po 3. Nie, to nie jest nic takiego ta kwota wolna od podatku, 20% od 12500 funtów to dla ludzi tyrających za najniższą OGROMNA różnica. Po 4. Wielokrotnie o tym mówiłem, nie ma co przeliczać funtów na złotówki tylko standard życie za daną pracę tutaj i tam. W Londynie z podstawowej roboty za minimalną wynajmiesz pokój, wyżywisz się i jeszcze coś ci zostanie na małe przyjemności. Teraz utrzymaj się za minimalną na takim poziomie w Warszawie, powodzenia! Ceny większości rzeczy prawie takie same (żywność) lub nawet mniejsze (ciuchy, elektronika, fury). Usługi z reguły są droższe. Po 5. Mam wrażenie że z jednym się zgadzamy, również dlatego usunąłem tamten post. W Polsce nie ma progresji podatków, no i nie ma również ulg dla małych przedsiębiorców (oprócz tego śmiesznego małego zusu). UK się broni przed tym rozwarstwieniem społecznym właśnie stosując te wszystkie zabiegi typu progresja, kwota wolna od podatku itp. Mieszkam tutaj od prawie półtorej roku i wiem jedno, nie ma co porównywać tych dwóch krajów, bo to jak porównywać Ukrainę do Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @aiker: https://www.gov.uk/income-tax-rates tu masz wszsytko, zarowno stawki jak i napisane kiedy tracisz kwote wolna. Mam nadzieje ze troche dukasz po angielsku.

   Poziom zycia w Warszawie jest na pewno wyzszy ni z w Londynie, ie ma porwnania. Pracujac w normalnej pracy, nawet na stanowsku managerskim dla Microsfotu itp nie kupisz sobie nawet malego mieszkania, boo srendia cena to 600 tys a ty ze swojej nawet wysokiej pensji musisz oddac polowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: aha, czyli ci chodzi o to że przy zysku powyżej 124 tysięcy funtów rocznie nie masz prawa do kwoty wolnej od podatku? Z tym samym wyskoczyłeś jeśli chodzi o stawkę 45%. Trzeba było mówić od razu że masz firmę z wielomilionym zyskiem w skali roku, to faktycznie bym ci nawet przyznał rację że może ci się to nie opłacać, jak znajdujesz czas na wykop prowadząc taki biznes? ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak całkiem serio, ja nie powiedziałem że w każdym przypadku jest lepiej, ale do jakiegoś poziomu zarobków dużo bardziej opłaca się prowadzić firmę w Anglii, dodam jeszcze kilka aspektów ekonomicznych które idą za wcześniej wspomnianą polityką: ludzi stać na więcej dóbr ponad podstawowych, dzięki czemu gospodarka się również napędza, więc twoja firma tutaj generuje większe zyski (oczywiście jeśli chodzi o lokalne usługi itp). W UK są same same lokalne sklepy, idziesz nawet przez centrum dużych miast i widzisz ciągle że jakiś rodzinny biznes się kręci, bardzo mało centrów handlowych itp (wiele z nich otwarte tylko do 18). A w Polsce samiutkie centra handlowe, samiutkie żabki, małpki. Lokalne interesy umarły kompletnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @aiker: 124K to wielomilionowy biznes? To teraz liczmy - zaplacisz od tego okolo 50% procent podatkow czyli na reke bedziesz mial 60 tys, czyli 5 tys funtow miesiecznie. Srednia cena mieszkania w Londynie to 600 tys funtow. Czyli prowadzac takie wielomilionowy biznes bedziesz zbieral na male miezkanie 10 lat, pod warunkiem ze nic nie bedziesz wydawal. No faktycnzie wielkie bogactwo. Jak przeliczasz na zlotowki to moze sie tak wydawac. Tak samo jak Polacy przeliczaja kwote wolna na zlotowki. Ja akurat nie ma lokalnego bizensu takze nei ma znacznia gdzie jest ulokowany. A poza tym w UK jestspory kryzys, ludzie wydaja mniej a wartosc funta spada.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: przeliczyłem na polskie, skoro tutaj też miałeś ponoć ten sam biznes, pisałeś że tak bardzo cie dotyka ta 45% stopa podatkowa, a to już jest nawet od 150k funtów, czyli z bańke rocznie zysku musisz na polskie generować jak nic żeby płakać o takie rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie orientuje się ile tutaj stoją mieszkania. Wiem że cena wynajmu pokoju w londynie to około 500 funtów i w górę, i to jest i tak rzecz, która się najgorzej przelicza w Anglii. Powtarzam ci, nie przeliczam funta na złotówki, przeliczam pracę na standard życia, a to jest na 2 razy wyższym poziomie niż w PL.

  •  

   pokaż komentarz

   @aiker: aha, czyli będziesz całe życie mieszkał w pokoju z obcymi ludźmi? Super standard życia. Zreszta pokój za 500 to chyba gdzieś w slumsach, coś trochę lepszego to 800 w górę, kawalerka 1100 w górę, czyli praktycznie cala pensja większości Polaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @aiker: Widzę ze jesteś prawdopodobnie młody i na początku kariery i przeliczasz ile sobie iPhonów kupisz itp. Jak będziesz trochę starszy to zobaczysz ze musisz pomyśleć o mieszkaniu, samochodzie ( ubezpiecznie, parkingi) edukacji dla dziecka, uslugach, wszystkie te są około 4-5 krotnie droższe w UK przy pensjach średnio 2 krotnie wyższych. Wiec poziom życia jest tak naprawdę niższy, chyba ze sobie na wakacje przyjeżdżasz dorobić i mieszkasz w 6 chłopa bo masz to gdzieś.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj 19%? Z tego co pamiętam to jest dużo więcej licząc jak dymają nas na każdym kroku ( ͡° ʖ̯ ͡°) place kilkadziesiąt tysięcy rocznie, analizowałem to że w Anglii bym zapłacił dużo mniej

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: ale przykladowo jesli wchodzisz w wyzszy prog podatkowy od £45000 i zarabiasz na przyklad £50000 to wyzszy podatek placisz tylko od roznicy czyli od £5000.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Ja żyłem w bardzo fajnym standardzie w UK, zarobiłem trochę pieniędzy, nie narzekam, dziękuję za troskę. Prawdopodobnie w Polsce zarabiając powiedzmy średnią krajową, odłożyłbym tyle samo w jakieś 4 lata zamiast roku. Te mieszkania, właśnie sprawdziłem oferty z mojego miasta (Brighton, dosyć duże, popularne miasto, blisko londynu, taki trochę londyński sopot). Oferty zaczynają się od 120 tysięcy funtów za mieszkanie z jedną sypialnią. W Polsce w podobnym mieście to jest MINIMUM 250-300 tysięcy złotych, czyli znowu to nie jest 4-5 razy droższe, tylko max 2 i to już przeliczając na złotówki jak to lubisz to bardzo robić z tego co widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie masz sporą tendencję do zawyżania wszelkich kwot i przeliczeń na własną korzyść. Mam wrażenie że nie byłeś nigdy w UK a zgrywasz mądrego jak skurw$#@$, nic nie wiesz o realiach, skoro uważasz że na prawdę tutaj jest gorszy standard życia. Wielokrotnie to już liczyłem, w Polsce za ŚREDNIĄ krajową masz żarcie + pokój + 1000zł na pierdoły (umówmy się, nic za to poważnego nie kupisz, w kredyt się wpieprzyć z takimi zarobkami to też słaba opcja). W UK za MINIMALNĄ masz dokładnie to samo, a nawet więcej ci zostanie na te pierdoły, a te pierdoły kosztują dokładnie tyle samo jak nie mniej niż w Polsce! Czyli zwykły angol, imigrant czy ktokolwiek po podstawówce żyje tak jak osoba wykształcona w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @aiker: zaczynaja sie od 120 tys. W polskich miastach tez zaczynaja sie od 100 tys. Ale cos konkretniejszego kosztuje znacznie wiecej. Poza tym mowilem o Londynie. I nie porownuj Brighton do Sopotu, Brighton to speluna w porownaniu do Sopotu, taki niby kurort a wyglada jakby sie zatrzymalo w latach 70 tych.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: No taki angielski klimat, trochę przyznam rację co do speluny :D Ale w każdym razie jest to popularne miasto imprezowe, gdzie raczej kwitnie interes turystyczny. W Polskich miastach tej wielkości/popularności mieszkania kosztują przynajmniej 200-300 tysięcy. U mnie w Szczecinie, 250 to jest totalne minimum, co prawda miasto większe, ale nie takie atrakcyjne turystycznie. Jednak dokładnie z tego samego powodu ty nie możesz porównywać Londynu do jakiegokolwiek polskiego miasta. To tak jakbyś chciał porównywać Warszawę do Ciechocinka... Kończę już tą dyskusję, bo widzę że ja się skupiam na ogólnym poziomie życia obywatela, a ty mi podrzucasz jakieś pojedyncze przypadki oderwane od rzeczywistości, śmiem twierdzić że ta cała firma w Anglii to była jedna wielka ściema, przynajmniej takie wrażenie sprawiasz, peace.

 •  

  pokaż komentarz

  1.634 zł
  Chyba tylko miszczowie z niewygodne.info potrafią takie kwiatki sadzić.
  W j. polskim separatorem tysięcznym jest spacja, a nie żadna kropka, a i używa się tegoż separatora dopiero od liczb 5-cyfrowych.