•  

  pokaż komentarz

  To, że w innych miastach nie ma takiego balu to akurat marny powód do krytyki, ale parkowanie na chodniku pod samymi drzwiami? No z tym już można dyskutować... Jakby Jaśkowiak nie kreował się na pioniera zielonych rozwiązań miejskich to nie byłoby o czym gadać, ale tak to mamy niesmak. Z jednej strony obywatelowi odradza podwożenia dzieci do szkoły (bo przecież ludzie specjalnie z nimi jadą, nie po drodze do pracy czy coś), a z drugiej zmienia organizację ruchu pod siebie, bo chce potyniać w Sylwestra. No... można i tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: no bo niestety to jest tak, że każdy z nas by chciał mieszkać w mieście zielonym, z większością populacji jeżdżącą zbiorkomem. Miasto takie jest cichsze, ma fajniejsze powietrze, nie ma korków. Tylko, że to wymaga w Polsce wyrzeczeń - albo u nas wezmą się na poważnie za transport zbiorowy i zamiast stadionów, hal sportowych i kolejnych autostrad dookoła miasta/przez miasto zaczną powstawać szybkie tramwaje i linie metra i wtedy ludzie sami przesiądą się z aut bo jak za 150zł na miesiąc będą mieli zapewniony szybki transport wszędzie to po co im np. drugie drogie auto w rodzinie? A jak będziemy tylko promować zbiorkom plakatami i budować 2-5km nowego torowiska rocznie to niestety tramwaj będzie dalej domeną starych ludzi/uczniów i ew. tych kilku szczęściarzy którzy akurat mieszkają i pracują w pobliżu przystanku (czyli może max 10% populacji).

   P.S.piszę ze swojego doświadczenia bo mieszkałem w Atenach gdzie zbiorkom jest fantastyczny w porównaniu do Polski i jak raz na pół roku potrzebowałem auta to sobie za 50 euro wypożyczyłem, ale przez myśl mi nie przeszło żeby kiedykolwiek kupować auto mieszkając w mieście z metrem

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Zgadzam się, ale z tym odwożeniem to już obrosło mitem - chodzi o zamknięcie ulicy dla ruchu samochodowego w najbliższym sąsiedztwie szkoły np w godzinach 7:30-8:30. Chodzi o to, żeby dzieciaki idące choćby z autobusu były bardziej bezpieczne, a ulica się nie korkowała przez stające pojazdy. Nikt nie zabroni wysadzić dziecka pod nieodległym lidlem, skąd bezpiecznie sobie może przejść.

   Z drugiej strony - od drugiej klasy podstawówki jeździłem do szkoły autobusem. Dwadzieścia minut MZK w jedną stronę i tak z 15 minut spacerem. Nie do końca wiem, co przeszkadza obecnie w takich dojazdach ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @mwmichal: To prawda.Poznań jeszcze komuś może się kojarzyć z nowoczesnym transportem miejskim, jednak dzisiaj to już jest mit oparty na przeszłości. 15, czy 18 lat temu może jeszcze tak było, jednak przez te lata komunikacja miejska uległa stagnacji, a miasto napęczniało niewiarygodnie. Obecnie niektóre pętle tramwajowe kończą się dosłownie w centrum miasta (ogrody, wilczak), albo co najmniej kilka kilometrów za wcześnie (starołęka, piątkowska, górczyn). Zamiast sensownego rozwijania komunikacji tramwajowej robi się jakieś poronione ruchy z parkingami park&ride lokowanymi w środku miasta a nie na jego obrzeżach.

  •  

   pokaż komentarz

   @KHOT: to samo jest w Gliwicach - brak inwestycji = degradacja zbiorkomu. Co jakiś czas urzędnik walnie sobie fotę przed nowym busem i to tyle. Co z tego, że flota jest nowoczesna skoro jeździ trasą jaka była sensowna 30 lat temu. No ale niestety u nas władze miasta postawiły halę za 400 mln zł, która ma budować prestiż miasta, do tego dojdzie kolejna obwodnica za ponad 100 mln i już mamy taką kwotę, że można by postawić kilka linii szybkiego tramwaju, no ale po co.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Kurcze w cywilizowanych miejscach na bale podjeżdża się pod same drzwi ale... taksówką a te cebulaki co? potem skrobaly szyby w swoich passatach na rozjezdzonych trawnikach i nawet nie mogli wypić lampki wina( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Artykuł pierwsza klasa, gładko przechodzi z tematu balu na temat pedofili w Słowikach, czarna propaganda, pisiory na peło, peło na pisiorów i tak w kółko jak w chlewie wysmarowanym gównem.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro to jest ostatnio największy powód do krytyki Jaśkowiaka to chyba w Poznaniu nie dzieje się tak źle ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Akurat Jaśkowiaka mocno nie popieram i gardzę jego światopoglądem wspomagacza zboczeń, to tu czepianie się za jakiś bal jest bzdurą do kwadratu.