•  

  pokaż komentarz

  W polityce konieczni są eksperci, ale jak pokazuje historia, muszą oni wjechać do sejmu na plecach liderów potrafiących wywołać wielkie emocje i dotrzeć do przeciętnych wyborców. Tylko na plecach liderów oraz tysięcy działaczy pracujących w terenie, których porywa wielka idea głoszona przez ich lidera ekspert zostanie posłem. Czy jest Pan gotowy na zostanie takim liderem? Czy zdąży Pan to zrobić w kilka miesięcy?
  I taka jest prawda. Nie pamiętam, aby do Sejmu wchodziła partia, której liderem był ekspert, przekonywający wyborców merytorycznymi argumentami.
  PiS wygrało wybory w 2005 r. w wyniku wojny Po - PiS.
  PO wygrała następne wybory, bo była tzw. mniejszym złem.

  Ruch Palikota, LPR, Samoobrona do Sejmu wciągnął ich barwny lider.

  Kukiz'15 miał być po prostu anty establishmentem, więc lider grał na emocjach.
  .Nowoczesna to nowa twarzy lewicy, która wybiła się na głupich tekstach Petru, którego media często cytowały.

  Jeśli ktoś uważa, że w Polsce merytoryczną argumentacją zdobędzie poparcie, to się przeliczy. Polacy nie mają w pojonej postawy wyborczej (wykazują raczej postawę "nie interesuję się polityką" i dlatego mają tzw. krótką pamięć).
  Mentzen to zauważył, dlatego trzyma się Korwina, i stąd jego wpis, żeby zachęcić do współpracy, aniżeli budować mur i grodzić się od Wolności.

 •  

  pokaż komentarz

  I jeszcze koment z FB

  Lat temu ze 20 słyszałem z ust JKM bądź Stanisława Michalkiewicza, że profesor Gwiazdowski ma przyzwolenie od "starszych i mądrzejszych" na głoszenie swoich "wolnorynkowych opowieści" pod warunkiem, że nie zaangażuje się w politykę. Widocznie "ktoś" zauważył niebezpieczeństwo konsolidacji sił wolnościowych i wypuścił Pana Profesora z misją ich rozbicia. Tak ja to widzę niestety.

 •  

  pokaż komentarz

  A mnie zastanawia to nagłe uruchomienie się Gwiazdowskiego.

 •  

  pokaż komentarz

  Poznać mądrego po czynach jego. Widać inne spojrzenie na świat, który nas otacza. Ze strony PO/SLD/PIS/PSL nigdy nie widziałem takiego listu.

 •  

  pokaż komentarz

  Mentzen moze sobie mowic jednak bedzie jak zwykle. "Zwolennicy" Korwina jak zwykle sie nabiora na nowych "wolnosciowych" Kukizow i innych. Bo oni tacy mniej radykalni i mowia prostrzym jezykiem, ktory do nich trafia. Tylko pozniej sie okazuje, ze z pogladami wolnosciowymi taka partia ma niewiele wspolnego a dzieki niej weszly do sejmu osoby, ktore nigdy nie powinny sie w nim znalezc. Bedzie po staremu zobaczycie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MehowM: To i tak lepsza alternatywa niż PiS/PO

  •  

   pokaż komentarz

   @MehowM: zwolennicy samego korwina sie nie nabiora na to. Mniej radykalny i wolnosciowy byl Tusk w 2007 roku. Odgrzeb program PO i kampanie z tego roku jezeli nie pamietasz. Potem 8 lat socjalizmu. Dobra wolnosciowa malo radykalna opcja Gowina. Najpierw tworzyla socjalizm PO a teraz bolszewizm PiS. Potem wolnosciowy i malo radykalny Petru, ktory na szczescie dla Polski nie zostal przetestowany w praktyce bo teraz przynajmniej sam zostal wywalony z domu i ma dlugi a nie my -no ale i tak okazalo sie ze sam nie rozumie swoich pogladow a myszki agresork i harem feministek niestety nie wsparl go fachowa wiedza na ten temat ani gospodarki ani polityki ani PR ani w ogole zycia jako takiego.

   Teraz Gwiazdowski z JOWami, podatkiem obrotowym i zapomogowo-emerytalnym socjalem powszechnym. Oczywiscie bez zmian ustrojowych, przywrocenia panstwa prawa itd czyli bez zmian ktore jako jedyne moga cokolwiek zmienic. Mowa trawa. To jak bardzo oderwany jest Gwiazdowski od rzeczywistosci swiadczy to ze mysli ze wystarczy pare hasel i juz jest fajnie. A do uprawiania skutecznej i realnej polityki potrzebne sa odpowiednio w punktach:

   1.2. Oraz 3. Pieniadze (dziesiatki milionow to malo najlepiej pareset) - Nie ma
   4. Struktury - nie tylko setki aktywistow w calej Polsce roznoszacy ulotki, zbierajacy podpisy, organizujacy wiece spotkania itd praca w zasadzie na pol etatu, ale w kazdym miescie minimum parunastu kandydatow na listy z uwzglednieniem oczywiscie parytetow wiec kobiety musza isc murem za nim - Nie ma
   5. Wlasne media - Nie ma
   6. Charyzma - jakastam jest ale tylko dla ludzi ktorzy cokolwiek potrafia zrozumiec co Gwiazdowski mowi a nie troglodytow a musi byc dla jaskinowca bo to demokracja - wiec tez nie ma.
   7. Cos do zaoferowania 'ludowi' - nie ma

   Korwin to wszystko ma w bardzo ograniczonej i skromnej skali ale ma - a to co Korwin oferuje to niezmienne bardzo dopracowane i wlasciwe poglady oraz super inteligentni i rozsadni ludzie w jego szeregach i to ze jest gwarantem nieugietej ich realizacji - tego ze sie nie sprzeda i nie rozmysli jak wielu wczesniej- w . Gwiazdowski nie ma z tego na razie nic - a juz zapowiedzial ze juz bedzie kandydowal do PE.

   Dlatego albo jest niepowazny albo ktos z zewnatrz akurat go w tym momencie finansuje/popiera bo raptem powstala niebezpieczna prawicowa koalicja.

   Co do tej drugiej teorii bedzie to zweryfikowane tylko tym czy mainstream bedzie go szeroko pokazywal i promowal jak Petru czy Kukiza. Bo inaczej nie ma zadnych szans nawet jak wielkim wysilkiem jakos te punkty powyzej przynajmniej czesciowo zrealizuje.