•  

  pokaż komentarz

  Klimek do szatni
  Adaś trzyma wszystkich za mordę, ale coś w tym jest. Kasy starcza tylko na utrzymanie kadry A, a rezerwy są w głębokiej dupie. Zamiast ładować kasę w coś co nam wychodzi to kasa idzie w błoto - kilkadziesiąt mln rocznie za możliwość oglądania ekstraklasy w tv plus utrzymywanie śmiesznej reprezentacji w piłkę kopana

  •  

   pokaż komentarz

   @Vatos_Locos: Dlatego od dawna powtarzam, że dofinansowanie powinno zależeć od wyników, a SSP musiałyby mieć zakaz sponsorowania sportu zawodowego. No bo teraz mamy sytuację, w której grube miliony z moich podatków idą na patałachów, którzy prosto kopnąć nie potrafią, tam gdzie mamy sukcesy nie starcza kasy na nic...

  •  

   pokaż komentarz

   @Vatos_Locos: Piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina sportowa w Polsce. Pomimo wyników każdy mecz przyciąga dużo więcej widzów niż jakkolwiek inny sport. Więc nie jest dziwne, że najwięcej kasy pompowane jest właśnie tam.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego od dawna powtarzam, że dofinansowanie powinno zależeć od wyników

   @Nicolai: myślisz, że facet dorabiający po nocach na utrzymanie będzie w stanie się dobrze przygotować do zawodów?

  •  

   pokaż komentarz

   @Vatos_Locos:

   kilkadziesiąt mln rocznie za możliwość oglądania ekstraklasy w tv plus utrzymywanie śmiesznej reprezentacji w piłkę kopana

   to jest najbardziej dochodowe to tam idzie kasa.

  •  

   pokaż komentarz

   Zamiast ładować kasę w coś co nam wychodzi to kasa idzie w błoto - kilkadziesiąt mln rocznie za możliwość oglądania ekstraklasy w tv plus utrzymywanie śmiesznej reprezentacji w piłkę kopana

   @Vatos_Locos: Ale wiesz, że ludzie zdecydowanie bardziej wolą oglądać naszą ekstraklasę czyli jedną z najgorszych lig w Europie niż plus ligę, która jest jedną z najlepszych lig w siatkówce?
   Tutaj nie chodzi o to kto jak gra tylko o to jaki sport się najlepiej ogląda. ¯\_(ツ)_/¯
   Kadra B skoczków narciarskich też tak naprawdę nikogo nie obchodzi, nie ma transmisji z zawodów to i nie ma sponsorów. Chociaż uważam, że Klimek ma rację, żeby mieć w przyszłości jakieś wyniki w Pucharze Świata, trzeba tak rozdysponować pieniądze żeby skoczkowie z Pucharu Kontynentalnego mieli co do garnka włożyć i żeby dalej trenowali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: ale Ty wiesz, że to nie jest tak, że TVP dała peiniądze na ligę bo nikt inny nie chciał? Od lat kontrakty telewizyjne na ekstraklase sięgają setek milionów złotych i biją się o nie praktycznie wszystkie telewizje sportowe dostępne w Polsce. Dlaczego? A no dlatego, że każdy mecz przed telewizorami na zakodowanych kanałach canal+ ogląda średnio 150 000 widzów a tych meczów masz w tygodniu 8.Na otwartych kanałach takich jak eurosport ta oglądalność sięga prawie 400 000 na mecz mimo, że puszczane są tam mecze w najsłabszych terminach i te najmniej interesujące.Piłkarskie hity latałyby z oglądalnością podobną do tych jakimi cieszą się skoki czy mecze reprezentacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @xedarr: @Vatos_Locos: @AdrianRaku: @rakiwo: Ja nie wiem dlaczego nawet poruszacie temat Ekstraklasy, przecież nie spodziewamy się że Murańka zaraz dostanie kontrakt na 40 tys. złotych miesięcznie. Problem w kadrze B lepiej widać kiedy porównamy ją z II ligą piłkarską, jakoś w drugiej lidze piłkarskiej piłkarze bez problemu dostają pensje i mogą żyć z piłki mimo tego, że ich mecze często maja gównianą oglądalność. Różnica polega na tym, że miasta pakują w te kluby forsę licząc na promocję a kluby narciarskie takich pieniędzy nie dostają ani od gmin, ani od sponsorów.
   Tu możecie popatrzeć na oglądalność II ligi, kilka klubów ma te solidne 2000, inne 400-600, a niektóre po 100 osób na meczu. A mimo to we wszystkich tych klubach piłkarze dostają chociaż te 2000 złotych miesięcznie.
   http://www.90minut.pl/liga/0/liga9939.html
   Jak to naprawić? Transmisjami w Internecie i na TVP Sport z "drugiej ligi" skoków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mesmeryzowany: Jednak w piłce nożnej te proporcje są trochę inne faktycznie część budżetu stanowią pieniądze za promocję od miasta, ale taki kluby 2 ligowe potrafią mieć po 15-20 lokalnych sponsorów, które też niezłą sumkę dokładają. Już nie wspominając o takich klubach jak Ruch czy Widzew, które mają frekwencję jednak wyższą niż te 2000 i do tego sponsorów dających kwoty w setkach tysięcy. (Ruch Fasing, Widzew Murapol)
   Wracając do tematu jednak, dalej nie są to pieniądze od związku czego wymaga Murańka tylko od miasta. Nie rozumiem czemu niby kluby narciarskie nie mogą liczyć na pieniądze z tytułu promocji miasta. W Katowicach teraz przyznawano transze roczne klubom sportowym i 6 cyfrowe kwoty dostawały kluby szachowe, zapaśnicze, hokejowe, piłka kobieca czy nawet futbol amerykański.

   p.s. w tym sezonie 2 liga piłkarska jest nadawana w postaci internetowego strimingu, jeden mecz kosztuje 12 zł, takie mecze Ruchu wykupuje średnio 5000 ludzi na mecz. Dalej to pewnie więcej niż chce zobaczyć Murańkę skaczącego o puchar oscypka.

  •  

   pokaż komentarz

   @AdrianRaku: Dokładnie to. Można też zadać sobie inne pytanie. Mianowicie takie, że może w skokach narciarskich (i np. w siatkówce) wychodzi nam wyjątkowo dobrze na tle innych narodowości, ponieważ są to sporty stosunkowo mało popularne na świecie? Więc gadanie, że więcej pieniedzy powinno pójść na siatkę czy ręczną bo tam coś osiągamy jest argumentem conajmniej złym. Może i coś osiągamy, ale stosunkowo mała część polaków jest tymi dyscyplinami zainteresowana. Ja jestem raczej za prakiem dofinansowywania sportów z publicznych pieniędzy w ogóle - niech rynek prywatnych sponsorów zweryfikuje, które sporty ludzie chętniej oglądają, a które są sztucznie podtrzymywane przy życiu. Widać to dobitnie własnie na przykładzie piłki nożnej, które jest bardzo powszechnia praktycznie wszędzie na świecie, Polacy osiągają wyniki mizerne - a nadal ma największś oglądalność i największe zainteresowanie sponsorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo: Bo gminy liczą, że PZN utrzyma kluby i zawodników bo jest "bogaty" i się tworzy błędne koło... Te problemy to można by chyba tylko jakąś ustawą rozwiązać, ktoś z ministerstwa/związku dostałby władzę nad klubami, jakiś budżet i zrobił porządek, szczególnie że niszczeją drogie obiekty przez to, że gminy olewają ich konserwację.
   Poza tym no jest różnica między gminą Katowice dla której sto tysięcy to waciki, a gminą Czarny Dunajec, która jest jedną z najbiedniejszych gmin w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vatos_Locos Utrzymanie reprezentacji w pilke kopaną? PZPN jest jedynym ze związków do ktorego nie trzeba dokladac bo sam na siebie zarabia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mesmeryzowany: No to twórzmy kluby w takich miastach jak Zakopane, Ustroń, Wisła.

 •  

  pokaż komentarz

  Potwierdza się to co mówił Ziobro, tylko on miał alternatywę pracy w rodzinnej firmie i miał nic do stracenia. Reszta siedzi cicho, bo nie ma innego pomysłu na siebie. Smutne to, że towarzystwo wzajemnej adoracji teraz z Małyszem (którego bardzo szanuje) na czele dopuszcza się takich rzeczy. W takim sporcie zawodnik zaprzątający sobie głowę sprawami finansowymi, że nie starczy na utrzymanie rodziny jest od razu spalony. Spokojna głowa, spokojny trening i kiedyś wypali jak, Małysz, Stoch lub Kobajaszi.

  •  

   pokaż komentarz

   @okin "Smutne to, że towarzystwo wzajemnej adoracji teraz z Małyszem (którego bardzo szanuje) na czele dopuszcza się takich rzeczy."

   Małysza nie ma za co "bardzo" szanować tzn nie jakoś wyjątkowo. Prosty chlopaczyna, kiedyś niezły w swoim sporcie i tyle.

   Dostał władze i pieniądze więc czego innego oczekujesz od prostego chłopaczyny?

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: szanuje go za dokonania i sukcesy, teraz otwiera nowy rozdział kariery i tu widać, że jego dawna skromnośc, pokora znikła.

  •  

   pokaż komentarz

   @okin: Co się potwierdza za przeproszeniem? Fakty są takie, że mamy najsilniejszą reprezentację w historii, która praktycznie od kilku lat bije się o najwyższe laury, mamy 6 skoczków na poziomie 30 pucharu świata. A miernoty, które miały być wielkimi talentami jak Ziobro czy Murańka nie potrafią pogodzić się z tym, że przepadli.Co to znaczy kadra B? Ja rozumiem pakować w rozwój juniorów i tu przykład Wolnego pokazuje, że te pieniądze są dawane, ale z jakiej paki zawodnicy nie mieszczący się w pierwszej reprezentacji, seniorzy mają mieć warunki stwarzane na poziomie kadry A. Od tego są kluby sportowe to one powinny zadbać o rozwój zawodników aspirujących do kadry a nie sama reprezentacja.

  •  

   pokaż komentarz

   Smutne to, że towarzystwo wzajemnej adoracji teraz z Małyszem (którego bardzo szanuje) na czele dopuszcza się takich rzeczy. W takim sporcie zawodnik zaprzątający sobie głowę sprawami finansowymi, że nie starczy na utrzymanie rodziny jest od razu spalony. Spokojna głowa, spokojny trening i kiedyś wypali jak, Małysz, Stoch lub Kobajaszi.

   @okin: Smutne czy nie. Pieniądze nie biorą sie z powietrza. kadry B nikt nie ogląda. Mnie też nikt by nie płacił za granie w Klasie B i musiałem odpuścić marzenia

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: Czyli twierdzisz, że 4-krotny złoty medalista Mistrzostw Świata, 4-krotny zwycięzca Kryształowej Kuli, 4-krotny medalista IO oraz zwycięzca 39 zawodów Pucharu Świata był k#?$a "niezły" w swoim sporcie? Ja p$@%!?@e...

  •  

   pokaż komentarz

   @szpyrk0 wyluzuj Mirek bo Ci żyłka pęknie. Wątek dotyczy zamordyzmu i chyba kiepskiego zarządzania związkiem. Ja próbuję przekazać, że nie można za wiele wymagać od prostego chłopaczyny który po prostu nieźle skakał na nartach...

   Jak bardzo musi być pusta bania która fiksuje się na najmniej istotnym,nic nie zmieniającym wyrazie w całej wypowiedzi?

  •  

   pokaż komentarz

   kiedyś niezły w swoim sporcie i tyle.

   @kolorofon: Niezły? Raczej wybitny, nie zakłamuj historii pod daną tezę

  •  

   pokaż komentarz

   @nn1upl dobrze był wybitny. Masz 12 lat?

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: Ja nie wiem czy on wykonuje dobrą pracę w Związku czy nie bo się na tym nie znam i nie ja go z tego rozliczał będę, wiem natomiast, że był skoczkiem wybitnym, jednym z najlepszych w historii więc trochę mnie kuje w oczy twierdzenie, że był tylko "niezłym". Niezły to jest Kot (choć nie w tym sezonie), Małysz to legenda skoków.

  •  

   pokaż komentarz

   @nn1upl ok czyli jednak masz 12 lat. Spoko masz racje: Adam to wybitna postać nie tylko skoków ale w ogóle polskich sportów zimowych. Światowych sportów zimowych! Podejrzewam, że nie przesadzę pisząc, że Małysz był wybitnym skoczkiem w skali naszej galaktyki czy nawet galaktyk sąsiednich.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: Nie będę ci odpowiadał na te zaczepki na temat wieku bo sam sobie wystawiasz świadectwo w ten sposób, ale po prostu bawią mnie te wjazdy na Małysza XD Ktoś zrobił tendencyjne znalezisko i ludziom to wystarczy nawet do tego, żeby kogoś szkalować czy umniejszać zasługi Małysza w sporcie. No k$%?a paranoja.

  •  

   pokaż komentarz

   @nn1upl napisałem, że był "niezły": jeżeli wg Ciebie to szkalowanie to nie wiem czy współczuć czy zazdrościć.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: Może nie szkalowanie, ale duże niedocenienie.

 •  

  pokaż komentarz

  Widzę że wiele osób wjeżdża na Małysza. Moim zdaniem nie słusznie.

  Adaś jest trochę takim kierownikiem drużyny ale też człowiekiem który otwiera wiele drzwi. Nie ma w świecie skoków człowieka który nie znałby Małysza i vice versa. Adaś to legenda tej dyscypliny i przede wszystkim jest bardzo lubiany i szanowany w środowisku także jako człowiek. I to jest trochę przeciwwaga do Tajnera którego nikt nie lubi. Tajner o tym wie i PRowo lepiej żeby to Małysz był twarzą zwiazku.
  Rzecz w tym że Małysz nie ma nic do gadania jeżeli chodzi o finansowanie kadry itd. Nie jest tajemnicą że Horngacher czy wcześniej Lepistoe nie lubili Tajnera i to Małysz zawsze był tym gołębiem pokoju wysłanym przez związki do udobruchania trenera. Teraz też Małysz rozmawia z Stefanem o nowym kontrakcie a dopiero potem usiądzie do rozmów Tajner.

  Całym złem naszych skoków jest Polo Tajner i jego baronowe zapędy. On niczym nie różni się od wojewódzkich baronów z PZPN. Tyle że póki co jest raczej nie do ruszenia. Nieprawidłowości nie ma więc Min Sportu nie może wkroczyć. A że Tajner jest wybierany przez walne zgromadzenie co kadencję to jest po prostu nieusuwalny.

  Poza kadrą A skoków każda inna kadra, w którejkolwiek dyscyplinie była zawsze niedofinansowana, zatrudniano słabych i tanich trenerów albo byłych zawodników. W biegach narciarskich Kowalczyk cała karierę, także gdy była na szczycie większość sprzętu miała finansowane przez sponsorów. Z PZN walczyła praktycznie o wszystko.

  Także to jaka jest sytuacja w Kadrze B skoków ( a jest fatalna, Janek Ziobro miał rację, chociaż przesadzał w wielu sprawach) jest winą PZN a nie Małysza który jest w porządku i robi co może co też podkreślali często sami zawodnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   Poza kadrą A skoków każda inna kadra, w którejkolwiek dyscyplinie była zawsze niedofinansowana, zatrudniano słabych i tanich trenerów albo byłych zawodników. W biegach narciarskich Kowalczyk cała karierę, także gdy była na szczycie większość sprzętu miała finansowane przez sponsorów. Z PZN walczyła praktycznie o wszystko.

   @Gert456: To jakiś żart? Przecież na jedną Kowalczyk szło rocznie prawie 3 miliony złotych, dwa razy więcej niż na całą kadrę Kruczka, to że narzekała, bo związek jej nie dał sakiewki bez dna to nie znaczy, że nie była dofinansowana. A na pozostałe biegaczki i biegaczów też szła kupa forsy, więcej niż na kadrę A w skokach. Do tego do biegów trafiały pieniądze od sponsorów skokowych.
   To co mówisz o kadrach jest prawdą w przypadku kombinacji norweskiej, która od lat jest traktowana po macoszemu. Za to Rieman-Żerebecka w narciarstwie dowolnym chwali PZN za wsparcie a snowboardziści mieli taki syf we własnym związku, że przegłosowali na walnym przystąpienie do PZN. PZN jest najlepiej zarządzanym ze wszystkich polskich związków sportów zimowych.

   Całym złem naszych skoków jest Polo Tajner i jego baronowe zapędy.
   No wiadomo, Polo Wąs jest całym złem. Gość zbudował niesamowity, innowacyjny sztab wokół pozbawionego formy i chcącego skończyć karierę Małysza, doprowadził go do sukcesów. Gdyby nie Tajner to skoki w Polsce by wyglądały tak jak w Szwecji, że może jakiś zawodnik gdzieś tam skacze, a normalni ludzie się stykają ze skokami raz w roku jak na kacu oglądają Konkurs Noworoczny w Ga-Pa. A "złem" w skokach to jest ich struktura opierająca się na klubach sportowych, których gminom się nie chce finansować i musiałaby wejść

   Także to jaka jest sytuacja w Kadrze B skoków ( a jest fatalna, Janek Ziobro miał rację, chociaż przesadzał w wielu sprawach) jest winą PZN a nie Małysza który jest w porządku i robi co może co też podkreślali często sami zawodnicy.
   Fatalna sytuacja to konsekwencja tego, że FIS nie jest w stanie utowarowić konkursów PK przez co nie można się z nich utrzymywać. W poprzednich latach sytuacja była jeszcze gorsza przez marnych trenerów czy to popieranych przez PZN (Mateja i Bachleda) czy to z nadania Horngachera (Zidek). Jak Ziobro był w tej kadrze B to ci zawodnicy się w ogóle wzajemnie demotywowali i wprowadzali w depresję, teraz na szczęście po zmianach jest lepsza atmosfera.
   Powiedz mi jaka jest sytuacja w norweskiej Kadrze B, gdzie skoczkowie płacą za możliwość bycia kadrowiczami? Tam to musi rządzić jakiś SuperTajner, co nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mesmeryzowany: O, Tonio Tajner czy pan Apoloniusz we własnej osobie? Witamy na Wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Pracuje w branży produkcyjnej i sytuacja podobna. Można być dobrym skoczkiem, operatorem czy brygadzista ale żaden to powód żeby za chwilę zostawać dyrektorem. Zawsze kończy się to tragedia bo ludzie którym brak kompetencji odbijają na różne sposoby. Najczęściej to albo agresją albo podejście w stylu JA MIALEM ZE TO WY TEZ

  Małysz to legenda i cudowny czlowiek ale nie powinien być tam gdzie jest

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzesion U nas panuje taka reguła, że po skończonej karierze sportowca ładuje się do zarządu. Takie ruchy kadrowe nie mają żadnych podstaw, to jakby w korporacji emerytowanego najlepszego handlowca zaprosić do Zarzadu. Kółko zębate choćby najlepsze nie zastąpi mikroprocesora.
   Emerytowani WYBITNI sportowcy mogliby jeśli już otrzymywać jakiejś funkcje honorowe.

 •  
  IroL via iOS

  +28

  pokaż komentarz

  k?!@a chłopy mają dużo do powiedzenia ale Małysz stoi obok.