•  

  pokaż komentarz

  Brawo rząd, a kto rządzi? Dzięki PiSowi truciciele naszego wspólnego powietrza dostają śmieszne grzywny 25 tys. zł

  •  

   pokaż komentarz

   @Bummerang Raczej podziekujmy niezależnym sądom

  •  

   pokaż komentarz

   @Bummerang: Już przypisywanie winy jednej partii. To samo by było za SLD, czy PO czy każdą inną. Akurat ta jest rządząca ale każda jest zepsuta od środka.

   Winnym jest ustawodawca że dopuścił w ustawie do tak niskiej kary oraz sędzia (ten jeden konkretny który wydał wyrok) za nie adekwatną karę do czynu.

   Koleś pewnie dorobił się kilkudziesięciu jak nie kilkuset tysięcy złotych, tak się robi w tym biznesie ponieważ firmy dużo płacą byle się pozbyć problemu recyklingu, a Janusz to wykorzystuje.

   Kara powinna być minimum dwukrotnie większa od potencjalnego przychodu na tych odpadach, a ceny można określić na podstawie aktualnych wartości rynkowych za dany rodzaj odpadów.

   Spisują każdy rodzaj odpadów i jaka jest ich ilość, wyliczają wartości, mnożą razy dwa I taka powinna być kara.

   A jeśli do tego dochodzi umyślne działanie i skupowanie odpadów już z zamiarem ich nieprawidłowego recyklingu to należy nałożyć jeszcze większą karę.

  •  

   pokaż komentarz

   @edyta666666: Znaczna część kadry sędziowskie to pospolite kryminały. Skorumpowani figuranci którzy pozyskali swoje stanowiska w oparciu o koligacje rodzinne i pochodzenie. Z uwagi na brak lustracji w sądownictwie zaciemnia się obraz i mówi, że zmieni się wszystko, gdy nadejdzie zmiana pokoleniowa. Gówn...o prawda. Przyjdą następne gnojki z tej specjalnej kasty - córunie tatusiów i synalkowie mamuś - i dbać będą o interesy swojego skorumpowanego środowiska politykierów, adwokatów, sędziów i ludzi biznesu którzy uwłaszczyli się na majątku Polski. Puentując informację o wyroku. Nie znam sprawy. Ale jeżeli udowodnione zaniedbanie, naruszenie przepisów i może jeszcze wykonywanie nielegalnego składowania i utylizacji ( za coś ten wyrok w końcu dostał), to gość powinien dostać taki domiar na majątku, że powinien zostać żebrakiem. I na nic tłumaczenia, że nie ma majątku, że intercyza. Ludzie, co za problem dojść do tego , czy żona zarobiła takie pieniądze, że ma tyle a nie mniej milionów majątku. Kuźwa ..... Skarbówka do roboty.... Ale pewnie też umoczeni po pachy w tym korupcyjnym bagnie. Napiszę wam tyle... Najlepszy obraz sytuacji w Polsce daje publikacja książki Sumlińskiego o Tusku. Wszystko podane na tacy. Widać jak na dłoni, że Tusk to kryminał jakich mało. Prokuratura powinna z urzędu wszcząć śledztwo i zgłosić sprawę do rozpatrzenia przed sądem. A tu cisza. Świadczy o tym, że wszystkie strony sceny politycznej mają ręce zbrukane złem postkomunistycznych przemian. I TYLE !!!!!!! Mam cichą nadzieję, że przynajmniej w piekle się będą gnojki smażyć, za zło tego świata jaki tworzą i jakiego są częścią .

  •  

   pokaż komentarz

   @kuma_kuma: tego już się nie zmieni... ale zawsze byli by jacyś... w takim systemie i wyrosło by to z czerwonych czasów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bummerang co ma rząd do PO-wolnych sądów? Milewski, Tuleja, czy roztargniony topyla 50zl może coś wiedzą?

  •  

   pokaż komentarz

   @kuma_kuma: @Jaracz_Joint: Kiedy w koncu ogarniecie, ze to politycy pisza prawo a nie sady. Jesli kary sa niskie to najwyrazniej im kompletnie nie zalezy. Kisne srogo.

  •  

   pokaż komentarz

   @buleczkowy_potwor: Nie politycy piszą prawo. Dana partia przedkłada projekt ustawy, a później wszyscy politycy głosują o tym projekcie. Naprawdę wierzysz że politycy byliby wstanie napisać projekt ustawy? Od tego mają ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @kuma_kuma
   Uważasz, że sędziowie z pisowskiego nadania będą lepsi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bummerang: Nie wiem za co dostajesz minusy "w 2015 roku do Polski zwieziono 154 tys. ton odpadów. W 2017 roku było to już 377,7 tys. ton (wzrost o 145 proc.)." Ułatwili sprawę.

 •  

  pokaż komentarz

  no k?%!a, 1 PLN kary za 1 tonę niebezpiecznych odpadów?

  a później to sk?%!ysyny spalą, my to wdychniemy i tak się temat zutylizuje

  jak, no k?%!a jak nie używać języka nienawiści w takich przypadkach?

  •  

   pokaż komentarz

   @98237498: z tego co pamietam, co sie dzialo w wakacje, to smieci organiczne( codzienne odpadki) to jest 40-50E za tone od Niemca. Inne smieci - chemikalia nawet do 7-8k Euro/tona.

   Kpina z prawa/kpina ze sprawiedliwosci, kkpina z funkcji odstraszajacej prawa. Jesli mi sie przestepstwo w kalkuluje w przypadku wykrycia 200-1, to zawsze beda dzialac jak przestepca

  •  

   pokaż komentarz

   @98237498: To są wręcz śmieszne koszty, większe straty miał zapewne na transporcie przez wahania ceny paliwa. Wyrok powinien odstraszać kolejnych przestępców, a ten wręcz ich zachęci.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobra passa sędziów w Gdańsku. Najpierw prokurator żądał 12 lat dla Stefana W. sąd dał 5, teraz prokurator chciał milionów a sąd dał 25k - pięknie - W O L N E - S Ą D Y - w takich chwilach człowiek nie chce żeby były wolne...

 •  

  pokaż komentarz

  Taki wyrok to jak zaproszenie do procederu ze strony najwspanialszej kasty.