•  

  pokaż komentarz

  Sprawdzenie takiej rewelacji zajmuje minutę, jednak dla sporej części ludzi wszystko co jest napisane w internecie jest całkowitą prawdą. Ostatnio widziałem jak ktoś wrzucał zdjęcie baku na paliwo układającego się we wzór 'czaszki kosmity' a część ludzi uważała to za prawdę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z jednej strony można uznać, że wymyślanie historii tego typu jest całkiem zabawne, jednak z drugiej strony takie fałszywe doniesienia są później przez wiele osób uznawane za prawdziwe, co przynosi szkody dla tematu tych ciekawych wydłużonych czaszek z Malty czy Peru.

 •  

  pokaż komentarz

  zrób materiał o olbrzymach. prawda czy fałsz ?
  czy w czasach dinozaurów mogli żyć mega ludzie ?
  czy te zdjęcia z wykopalisk są prawdziwe ?

 •  

  pokaż komentarz

  @Gorti Chłopie, ewoluujesz nam tu. Pamiętam twoje początki o kosmitach z przeszłości i propagowaniu bzdur ze stron pseudonaukowych oraz spiskowych. Później skupiłeś się na faktach historycznych przedstawiając archeologiczne zagadki z obowiązkowym "ale nie którzy uważają, że stoją za tym kosmici". Później to olałeś, a teraz zaczynasz samemu obalać bzdury jakimi na początku samemu się posiłkowałeś. Pamiętam twoje pierwsze znalezisko na wykopie i to jak cię ludzie zjechali (ja w sumie też). Dzisiaj masz już 70 tys subskrypcji i wartościowy kontent. Gdyby nie te zmiany na początku, już dawno przestałbyś nagrywać zniechęcony niską oglądalnością i krytyką. Moje gratulacje.

  Oj pamiętam jeszcze czasy zanim zacząłeś nagrywać filmiki na YT, ludzie już wtedy na mikro kojarzyli cię z pseudonauką.

  Pamiętam, że ci kiedyś napisałem: "Świat jest tak niesamowity, że nie trzeba wszystkiego zganiać na obcych, bo prawda jest nie mniej zaskakująca", ale i tak pewnie tego nie pamiętasz. A może to Wałęsa ci to napisał? Na pewno by potwierdził. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Co do filmiku:
  Niestety, ale oszustwa i pseudonauka szkodzi prawdzie i szufladkuje niezwykle odkrycia jako wymysły.
  Największym przykładem z Polskim są turbosłowianie, którzy doprowadzili do tego, że wielu ludzi wręcz uważa nazwę "Lechici" za fikcyjną (a jest historyczną).

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu ludzie mieliby deformować swoje czaszki?
  Aby zyskać wysoki status społeczny.
  Dlaczego jednak ktoś z długą czaszką miałby być w oczach swoich współplemieńców lepszy od kogoś z normalną? Sama odmienność to nie jest odpowiedź - mam wrażenie, że członkowie prymitywnych kultur chętniej zabijali osoby z jakąś ułomnością czy chorobą, albinosów itp. A jednak ten kształt czaszki uznano za pożądany, skoro chciano sobie i swojemu potomstwu taki nadać.
  I tu pytanie: czy przypadkiem nie dlatego, że dawno temu ludzie widzieli kogoś z wydłużonymi czaszkami i nadzwyczajnymi zdolnościami i próbują się do niego (ich) upodobnić? Na zdjęciu ten mechanizm w tzw. kulcie cargo.

  źródło: trift.org

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Wystarczyłoby, żeby jeden z czymś zasłużonych członków plemienia miał trochę bardziej wydłużoną głowę, a potem już poleciało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polanin: @xniorvox: Ale takie czaszki (celowo zdeformowane) są odnajdywane na całym świecie, a nawet na naszych terenach. Jak to wyjaśnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kitaq: Dokładnie tak samo jak napisałem wyżej. Najprostsze wyjaśnienie to, że na deformację czaszki mogli sobie pozwolić zamożniejsi, bo mieli na to czas i zasoby. Biedota/lud pracujący/niższe warstwy społeczne (jak zwał, tak zwał) nie mialy na to czasu. Z tego samego powodu swego czasu wśród arysokracji było modny bycie nieopalonym. Albo deformowanie stóp u kobiet w Japonii. Moda i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polanin: Jak najbardziej można nazwać to modą, dlaczego jednak była popularna w wielu kulturach, które teoretycznie nie powinny mieć ze sobą kontaktu w tamtych czasach.

  •  

   pokaż komentarz

   @kitaq: Dlaczego różne ludy robiły sobie tatuaże? Dlaczego malowały twarze? Dlaczego przekuwały uszy? Dlaczego tańczyły? Dlaczego śpiewały? Dlaczego miały podobne legendy? Dlaczego skłądały ofiary? Dlaczego palili zmarłych?
   Dlaczego jesteśmy tak podobni? Dlaczego powstawały przesądy? Dlaczego budowali piramidy? Dlaczego lubili złoto?
   Bo jesteśmy ludźmi. Mamy podobnie zdubowane mózgi, które działają w podobny sposób. Tworzą się podobne połączenia, które prowadzą do podobnych zachowań.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: prawdopodobne jest też to, że ktoś znany, sławny, jakiś władca, geniusz, filozof miał zdeformowaną czaszkę przez ciężki porodu, a jednak przeżył i doszedł do czegoś. Od niego mogła się zacząć taka moda, upodobanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak najbardziej można nazwać to modą, dlaczego jednak była popularna w wielu kulturach, które teoretycznie nie powinny mieć ze sobą kontaktu w tamtych czasach.

   @kitaq: Po za tym pamiętaj że jednym z bardziej pospolitych metod transportu dziedzic zwłaszcza niemowląt nie była wcale chusta lecz mocno deformująca czaszkę deska do której przywiązywano gówniaka

   po za tym często pomijamy fakt tego że ludzie nie pojawili się na ziemi w wielu miejscach na raz lecz wywodzą się z bardzo wąskiej grupy

   I jak pisał @Polanin: jesteśmy lodźmy.... i tak jak wszystkie gatunki wilka tworzą na całym świecie identyczne społeczności... to nie robią tego dlatego ze kiedyś super pies z kosmosu im tak powiedział tylko dlatego że są wilkami

  •  

   pokaż komentarz

   @Polanin: Troche wasc upraszczasz. Wg tego co mowisz, teraz ,dokadnie powinna byc rewolucja w korei pn, lub tez powinno byc juz po niej

  •  

   pokaż komentarz

   @Zeddd: Oj, to chyba Ty za bardzo uprościłeś to co napisałem. Nigdzie nie wspomniałem, że dzieją się identyczne wydarzenia. Napisałem o pewnych ogólnych mechanizmach, które mogą prowadzić do róznych rezultatów. A już na pewno nie insynuowałem, że dzieją się na całym świecie w tym samym czasie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polanin: Moze inaczej. Ja sie tylko zastanawiam. Nie feruje, ze te czaszki to dowod na kosmitow. Czlowiek z natury jest leniwy. Po co taka moda na deformowanie sobie czaszek? Ile to zachodu. No wez. Jakbym mial srodki, czas i pieniadze w tamtych czasach wymysilbym cos prostszego, po czym wmowilbym ciemnemu ludowi, ze to dowod na moja boskosc, albo moj wyzszy status spoleczny. Jedno z wytlumaczen tego zjawiska jest takie, ze ci ludzie nasladowali cos , co uwazali za boskie. Moze przekazywali sobie historie z dziada , pradziada o boskich istotach ( w ich mniemaniu) ktore mialy wydluzone glowy. I starali sie do nich upodobnic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zeddd: Ci ludzie robili coś na co nie mógł sobie pozwolić prosty lud i coś co było trwałe. Pozostawiało ślad na całe życie. Lud nie mógł sobie pozwolić na noszenie dziecka na desce. Musiało byź w chuście, bo nie przeszkadzało pracować.To jest naprawdę dużo prostsze tłumaczenie niż dokładanie tu kosmitów, po których miałyby przetrwać jedynie wydłużone głowy, a wszystkie inne znaki świadczące o takich wizytach zniknęły.