•  

  pokaż komentarz

  "kryzysem jest okupacja palestyńskich ziem przez Izrael"

  Kryzys jest ogólnoświatowy, bo oni są wszędzie...

  źródło: 11.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @joyride

   ...i wszystkich okradają, z ziem, z kasy, z kamienic.
   Niedawno okradli Malezję na 4,5 mld USD, co i tak pikuś w porównaniu z tym na ile chcą okraść Polskę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tonopah juz jest wszysko zaklepane tylko tubylcow jeszcze nie informowali...

  •  

   pokaż komentarz

   co i tak pikuś w porównaniu z tym na ile chcą okraść Polskę.

   @Tonopah: Szwajcarię zrobili na dużo pieniędzy, więc i Polskę zapewne dadzą radę
   https://www.thelocal.ch/20130715/swiss-banks-pay-1-24-billion-to-holocaust-victims

  •  

   pokaż komentarz

   @joyride: Okupacja Kurdystanu przez Iran już nie jest problemem? Jakoś dobre serduszko prawaków aktywizuje się tylko jak trzeba doj?!$ć Żydom. Tymczasem Kurdowie to największy naród bez państwa. W państwach które są zaborcami ich ziem nie mają pełnych praw, często nie mogą nawet posługiwać się swoim językiem, są mordowani tysiącami. Ale to jakoś nikogo nie rusza tylko los biednych Palestyńczyków, Arabów, którzy de facto mają więcej praw i wolności w Izraelu niż Arabowie w jakimkolwiek kraju arabskim.
   A Iran oczywiście nie może dopuścić do tego żeby doszło do jakiegoś kompromisu i zgody między mieszkającymi na terenie dawnej Palestyny Arabami i Żydami. Jest jednym z krajów finansujących islamskie organizacje terrorystyczne, które robią wszystko żeby do pokoju w tej części świata nie doszło.
   Zajebiście fajny ten Iran i tak bardzo ma prawo krytykować innych

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios: a wiesz skąd się wzięły pieniądze w szwajcarskich bankach? I skąd jest tajemnica bankowa w Szwajcarii?

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: ilość kłamstw zawartych w Twoim poście jest niewiarygodna.
   Prawdę napisałeś tylko w kwestii braku państwa kurdów i tak ginie ich dużo, obecnie najwięcej w Turcji.

   Wytłumacz mi swój punkt widzenia przez który napisałeś to:

   A Iran oczywiście nie może dopuścić do tego żeby doszło do jakiegoś kompromisu i zgody między mieszkającymi na terenie dawnej Palestyny Arabami i Żydami. Jest jednym z krajów finansujących islamskie organizacje terrorystyczne, które robią wszystko żeby do pokoju w tej części świata nie doszło.
   Zajebiście fajny ten Iran i tak bardzo ma prawo krytykować innych

  •  

   pokaż komentarz

   @joyride: wiesz że to zdięcie ma nawet swój urok.... Chłopiec se rzuci kamieniem w merkave.. Spoko... (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) i tak się powoli żyje w tej palestynie..

  •  

   pokaż komentarz

   Okupacja Kurdystanu przez Iran już nie jest problemem? Jakoś dobre serduszko prawaków aktywizuje się tylko jak trzeba doj@#?ć Żydom.

   @marcin-: A u was handlowali murzynami. Myślę, że stać Cię na więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   Polska ktòra jest kolejną ofiara żydowskiej pazerności tymbardziej nie powinna brać udziału w tym cyrku

  •  

   pokaż komentarz

   Podobnie jak Iran Polska także jest ofiarą żydowskich oszczerstw rozsiewanych po świecie

   źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   Okupacja Kurdystanu przez Iran już nie jest problemem? Jakoś dobre serduszko prawaków aktywizuje się tylko jak trzeba doj!%#ć Żydom.

   @marcin-: jedni i drudzy to kraj okupujący, tylko dlaczego mamy brać stronę jakiegoś kraju z tych dwóch i moczyć się w nie nasz konflikt? bo jeden z bandyckich krajów na nas naciska?

  •  

   pokaż komentarz

   ilość kłamstw zawartych w Twoim poście jest niewiarygodna.

   @arem_arem_: Aż szkoda czasu żeby wskazać konkretnie choć jedno, co?

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-:

   Palestyńczyków, Arabów, którzy de facto mają więcej praw i wolności w Izraelu niż Arabowie w jakimkolwiek kraju arabskim.

   strefa gazy to ostoja wolności i bezpieczeństwa

   A Iran oczywiście nie może dopuścić do tego żeby doszło do jakiegoś kompromisu i zgody między mieszkającymi na terenie dawnej Palestyny Arabami i Żydami.

   Mylisz pomoc udzielaną palestynczykom, a Palestyńczycy to hezbollah z wspieraniem terroryzmu.

   Wyobraź sobie sytuację, dajmy na to Brazylijczycy materializują się w Wielkopolsce i wyganiaja nas z domu, bo gdzieś tam ktoś inny im obiecał że to będzie ich dom. Nie masz armii a za wszelkie akty oporu grożą ci represje, więc co robisz?

   I kto finansuje pośrednio i bezpośrednio isis? Podobno każdy muzułmanin nienawidzi Żydów. Więc dlaczego w czasie największej rozpierduchy w Syrii, gdy państwo islamskie graniczylo z Izraelem nie było bombardowan i walk pomiędzy umiarkowanym terrorystami ( ͡° ͜ʖ ͡°) a wojskami Izraela?

  •  

   pokaż komentarz

   Jakoś dobre serduszko prawaków aktywizuje się tylko jak trzeba doj!$$ć Żydom.

   @marcin-: Może dlatego, że Iran nie wtrąca się do naszej polityki, a Żydzi już tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @FanNWO: Przecież właśnie Iran się zaczął otwarcie wtrącać w nasze sprawy. Chcą nas zmusić żebyśmy nie zorganizowali jakiejś konferencji. Ale fajnie że nie ukrywasz że nie chodzi o żadnych biednych Palestyńczyków, tylko o to żeby doj???ć Żydom.

  •  

   pokaż komentarz

   @wpt1: @marcin-: No dziwne, że będą teraz siedzieć cicho, skoro ma się rozmawiać co zrobić z ich krajem bez nich. Każdy kraj by tak reagował. To jest tak głupi przykład, że nawet nie chciałem tego komentować.

  •  

   pokaż komentarz

   @FanNWO: A Izrael wtrąca się w sprawach które nie dotyczą Izraela? Żydzi wtrącają się w sprawach niedotyczących Żydów? Podaj jakieś mądre przykłady.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Teraz z pamięci żadnego konkretnego przykładu ci nie podam, bo ja tego nie śledzę jak jakiś fanatyk. Jednak działają bardzo prężnie środkami masowego przekazu wszędzie, a nie wydaje mi się aby Polska gdzieś próbowała wpływać na opinię publiczną w Izraelu.

  •  

   pokaż komentarz

   @FanNWO:

    No dziwne, że będą teraz siedzieć cicho, skoro ma się rozmawiać co zrobić z ich krajem bez nich. Każdy kraj by tak reagował

   To jak skomentujesz fakt że w 2001r zorganizowano w Iranie antyizraelską konferencję na której mieszano ten kraj z błotem i wbrew ustaleniom nie zaproszono na nią zadnego Izraelczyka aby mógł się bronić?

   http://jcpa.org/overview_palestinian_manipulation/role_of_ngos_in_the_palestinian-political_war/

  •  

   pokaż komentarz

   @FanNWO: zobacz sobie ile jest na wykopie znalezisk dotyczących izraela które prawie w 100% przypadków mają za cel wywoływanie negatywnych emocji do nich.To nie jest wtrącanie się w cudze sprawy?Skąd takie zainteresowanie w odległej Polsce każdym aspektem życia w państewku które w 3 godziny można pokonać wszerz na piechotę?

  •  

   pokaż komentarz

   @wpt1: Ale wiesz, że stosunek Izrael-Iran to tak samo jak Polska-Rosja, zawsze będzie wrogi i tu nie ma już miejsca na polemikę z faktami, bo jedyny argument jaki tu można posiadać to argument siły. Z kolei dla nas nie ma znaczenia ani Izrael ani Iran, a jeśli już patrzeć na geografię to Iran powinien mieć znacznie większe dla nas znaczenia niż Izrael.

   @marcin-: Odniosę się jeszcze do meritum. Pytanie było o przyczyny ataków na Żydów, więc podałem na początku jedną z możliwych, wcale nawet nie twierdząc czy słuszną i nie wiem czemu zacząłem jej bronić. No ale skoro powiedziało się a to trzeba powiedzieć b. Mnie wcale nie obchodzi co robi Izrael, dla mnie ważne jest to co robi Polska i na tym chyba skończę.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie powinniśmy się mieszać w ten konflikt i źle jest, że Izrael nas w to miesza. Tym bardziej, że tu nie ma "dobrych i złych". Do tej pory nic sensownego nie ugraliśmy na ładowaniu się w te konflikty. Iran jest dużym krajem i do tego ma broń jądrową. Po co nam robić sobie takiego wroga? Jaka jest gwarancja, że USA nas nie wykorzystają, a potem zostawią? Przed II wojną światową też było wiele umów międzynarodowych i wszelakich gwarancji, ale one obowiązywały tylko do czasu, gdy danej stronie było to wygodne.

  •  

   pokaż komentarz

   Jaka jest gwarancja, że USA nas nie wykorzystają, a potem zostawią?

   @bezkonta: no mniej więcej taka jak na załączonym obrazku:

  •  

   pokaż komentarz

   @bezkonta: Dokładnie, powinniśmy robić sobie przyjaciół, nie wrogów, jeśli USA się "obrazi", że nie chcemy z nimi napaść na inny kraj to nie jest przyjaciel. poza tym zawsze byli nie słowni.
   Możemy pomagać się bronić USA I innemu kraju NATO, ale nie pomagać napadać.
   Jednak obawiam się, że Kaczyński sprzedał nasz kraj, przed wyborami parlamentarnymi i teraz spłaci swój dług atakiem na Iran

  •  

   pokaż komentarz

   @SzwagierPrezydenta: wiecie co stalin to był sk@?!iel... Ale płaszcza mu zazdroszcze... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SzwagierPrezydenta: A w jaki sposób USA zdradziło Polskę po II wojnie? Bo nie wywołali wojnę ze swoim sojusznikiem, aby odbić ten kraj? Dlaczego ruskie trolle przywołują Jałtę jako przykład jakiejś rzekomej zdrady USA, skoro jeśli ktoś tam nas zdradził, to ZSRR, z którym teoretycznie byliśmy po jednej stronie konfliktu, a mimo to uczynił z nas państwo satelickie, a więc potraktował nas jak wroga. Ale oczywiście zachód winny, bo wystarczyło Stalina poprosić xd

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901: to popatrz jeszcze raz na zdjęcie i sprawdź czy nie ma tam czasem Churchilla

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901: Fakt USA nie zdradziły Polski po IIWŚ, zrobili to jeszcze w trakcie;p ZSSR nie zdradził, nikt się po nich niczego dobrego raczej nie spodziewał. To że chcieli powiększyć swoją strefę wpływów, to akurat normalna geopolityka. Prawdą jest natomiast, że za sprawą Polski najbardziej wstawiał się Churchill, ale niestety WB zaczynała już wtedy znaczyć coraz mniej, więc wszystko sprowadzało się do rozgrywek USA-ZSSR. Do tego Roosevelt chciał zakończyć wojnę jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem, a poświęcenie części Europy było mniejszym kosztem, niż śmierć tysięcy jankeskich wojaków;)

  •  

   pokaż komentarz

   @SzwagierPrezydenta: Churchill był w posiadaniu Polski i mógł decydować o jej losie. Kurde, nie przypominam sobie tego fragmentu w podręczniku do historii o wyzwoleniu Polski przez Wielką Brytanię, musiały mi się kartki skleić.

  •  

   pokaż komentarz

   ZSSR nie zdradził, nikt się po nich niczego dobrego raczej nie spodziewał.

   @reedeye: Typowa retoryka obrońcy zj@$#nych kacapów: Rosjanie nigdy nikogo nie zdradzili, bo wiadomo, że Rosjanie są niefajni i niemili, więc nikt się niczego dobrego nie powinien po nich spodziewać, a jeśli się spodziewa, to głuptas z niego. A skoro Rosjanie nikogo nie zdradzają, jak wyjaśniliśmy wcześniej, a USA tak (bo spodziewamy się po nich, że będą zawsze ginąć za niepodległość Polski, a kto się tego nie spodziewa, ten głuptas), to chyba jasno widać, że wschód jest bardziej moralny od zachodu, bo wschód nigdy nikogo nie zdradził, a zachód robi to bez przerwy.

   Do tego Roosevelt chciał zakończyć wojnę jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem, a poświęcenie części Europy było mniejszym kosztem, niż śmierć tysięcy jankeskich wojaków;)

   Pomijając, że USA mogłoby nawet tej wojny nie wygrać. A gdyby wygrało, to i tak przyszedłby ktoś, kto by powiedział, że USA złe, bo wtrąca się w nie swoje sprawy i destabilizuje świat, żeby poszerzać strefę wpływów. Innymi słowy kacapska propaganda jest przemyślana z każdej strony i na każdą okazje, a jej apologetom nie robi specjalnego problemu to, że jest wewnętrznie sprzeczna.

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901: Aha, czyli jak napisałem, że się po ruskich niczego dobrego nie można spodziewać, to nagle stałem się ich obrońcą;p
   I tak, jeśli ktoś się po nich czegoś dobrego spodziewał, to był głuptasem. Tak tylko przypominając: 17.09.1939, potem wojna zimowa. "Dobrzy" to się nagle stali jak rzesza ich najechała. Tyle, że dobry Wujek Józek był sojusznikiem z musu, w myśl zasady wróg naszego wroga jest naszym "przyjacielem".
   I z drugiej strony. USA teoretycznie mogło być gwarantem niepodległości Polski, pamiętajmy że Wilson w sprawie Polski miał dość jasne stanowisko. Więc tak, ustalenia z Jałty można traktować jako "zdradę".

   Jakoś tak dziwnie się składa, że jak masz dwóch graczy, którzy prezentują różne standardy, to oceniasz ich według różnych standardów.

  •  

   pokaż komentarz

   I innemu kraju NATO

   @publiczny2010: Oczko się odlepiło temu misiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @reedeye:

   Aha, czyli jak napisałem, że się po ruskich niczego dobrego nie można spodziewać, to nagle stałem się ich obrońcą;p

   Tak, niezależnie od tego, czy robisz to świadomie czy nie, kserowanie ruskiej narracji propagandowej jest stawaniem w ich obronie.

   I tak, jeśli ktoś się po nich czegoś dobrego spodziewał, to był głuptasem.

   Owszem. Tylko że z faktu, że głupotą było spodziewanie się po Rosji czegoś dobrego, nie wynika, że nie są oni w stanie nikogo zdradzić. Spodziewana zdrada dalej jest zdradą.

   I z drugiej strony. USA teoretycznie mogło być gwarantem niepodległości Polski, pamiętajmy że Wilson w sprawie Polski miał dość jasne stanowisko. Więc tak, ustalenia z Jałty można traktować jako "zdradę".

   Gwarancja niepodległości była dawana w zupełnie innej sytuacji geopolitycznej. Po II wojnie USA nie miało nawet takiej praktycznej możliwości, aby walczyć o niepodległość kraju w środku imperium sowieckiego.

   Jakoś tak dziwnie się składa, że jak masz dwóch graczy, którzy prezentują różne standardy, to oceniasz ich według różnych standardów.

   Wymyśliłeś to na poczekaniu? XD
   Dobra, masz dwóch kolegów, jeden jest znany ze swojej perfidii, a drugi jest ok i zawsze się zarzeka, że nie zostawia przyjaciół w biedzie. Ten dobry idzie do kibla, ten zły sprzedaje ci wtedy cios z partyzanta i kradnie portfel.
   Co robisz?
   a) nazywasz zdrajcą gościa, który był w kiblu, bo obiecał zawsze pomagać, a nie pomógł, mimo że nawet nie miał jak fizycznie tego zrobić, tego drugiego zaś traktujesz pobłażliwiej, bo wiedziałeś, że może coś odwalić
   b) nazywasz zdrajcą tego, który cię zaatakował

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901: wybieram c) trzymam się od degenerata daleko i nie nazywam go kolegą;p
   A analogia jednak z kibla, do którego udał się ten lepszy;p
   Jeśli USA była w tym kiblu, to razem z tym degeneratem i się dogadali, że co prawda ja dostanę wp%#?@%$ i stracę portfel, ale potem pójdą razem wp%#?@%$ić innemu cwaniaczkowi, który się za bardzo rozpanoszył;p

   EOT

  •  

   pokaż komentarz

   @reedeye:

   wybieram c) trzymam się od degenerata daleko i nie nazywam go kolegą;p

   Czyli w przypadku Polski oznaczałoby to wstąpienie do sojuszu z Hitlerem, ewentualnie nie przystąpienie do sojuszu z nikim i skończenie jeszcze gorzej niż się to stało.

   A analogia jednak z kibla, do którego udał się ten lepszy;p
   Jeśli USA była w tym kiblu, to razem z tym degeneratem i się dogadali, że co prawda ja dostanę wp??@!$# i stracę portfel, ale potem pójdą razem wp??@!$#ić innemu cwaniaczkowi, który się za bardzo rozpanoszył;p


   Jesteś zabawny w tym założeniu, że los Polski zależał od widzimisię USA. Rozumienie rzeczywistości na poziomie dziecka, dla którego USA może robić co im się podoba i nie wyhandlowali niepodległości dla Polski z czystej perfidii.

   EOT

   XD

 •  

  pokaż komentarz

  Jakies korzysci otrzyma Polska od swoich sojusznikow w zamian za taka postawe wobec Iranu? Ktos cos wie? Pamietam gdy Polska wysylala wojsko do Afganistanu I Iraku a w tv do znudzenia na wszystkich mozliwych kanalach lecialo haslo "polska po zakonczeniu dzialan wojennych otrzyma LUKRATYWNE KONTRAKTY" I co sie stalo z tymi lukratywnymi kontraktami? No nic... rozplynely sie w powietrzu. Innymi slowy na misjsch "stabilizacyjnych" w Afganistanie i Iraku bylismy za frajer... Nie dziwo ze na zachodzie jest powiedzenie glupi jak polak...

 •  

  pokaż komentarz

  Niezła zagrywka Żydów: wkręcić Polskę w konflikt z Iranem, nawet jeśli nie zbrojny konflikt to chociaż Polacy stracą przyjaźń i zaufanie narodu Irańskiego, następnie uzależnić Polskę od USA, którym jak wiemy merdają Żydzi, a na koniec zażądać w majestacie prawa ustawy 447 zwrotu znacznego bogactwa naszego kraju... To będzie początek kolejnego rozbioru Polski. Później przyjdzie PO, wprowadzi euro, podpisze w naszym imieniu odpowiednie umowy zacieśniające nasze "stosunki" z UE, ogłupionemu i biernemu narodowi powie się, że "nie da się bo UE zakazuje". Ostatnim etapem będzie napaść Rosji na wschodnie tereny Polski, wtedy obsrani Polacy będą błagać o wcielenie do IV Rzeszy Europejskiej byle ratować resztę kraju. Tak się skończy Polska, moi rodacy...

 •  

  pokaż komentarz

  W pełni zgadzam się z Irańczykami. Żydzi wykorzystali sytuację powojennego świata (upadek kolonii i wypływów brytyjskich) i jakiś dziwny wyrzut sumienia całego świata i sztucznie powstało państwo Izrael. I to jest wieczny wrzut na dupie świata i to jest problem. A i jeszcze dla niedoinformowanych. - Owo wymuszanie wcale nie odbywało się środkami pokojowymi wyłącznie. Chyba pierwszy powojenny zamach terrorystyczny na hotel King Davis, pacyfikowanie palestyńskich wsi gdzie bojówkarze żydowscy nie oszczędzali nikogo.

  •  

   pokaż komentarz

   @LOST_CONTROL: Izrael powstał dzięki brytyjczykom. Jak chcesz zgłębić temat poszukaj info o deklaracji Balfour'a.

  •  

   pokaż komentarz

   @LOST_CONTROL Zawsze mówiłem, że narodowcy to piąta kolumna dżihadu.

  •  

   pokaż komentarz

   @arem_arem_: Zgoda. Dzięki Brytyjczykom ale to nie znaczy że Brytyjczycy nie zostali do tego zmuszeni. Ogólny chaos podsycany przez żydowskich bojowników skutkował tym że Brytyjczycy nie mogli zapanować nad tymi terenami i po prostu dla nich Izrael był mniejszym złem. Dodatkowy problem stanowiła zdemobilizowana rzesza żołnierzy brytyjskich pochodzenia żydowskiego z którymi coś trzeba było zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   Zawsze mówiłem, że narodowcy to piąta kolumna dżihadu.

   @yarpen26: Na pewno nie jestem narodowcem. To raz. Dwa do muslemów też mam wiele krytycyzmu. Jednak Iran mi nie wadzi i mi nie grozi i poprawne stosunki z Polską utrzymuje. Irańczycy nie migrują masowo i nie zalewają mi podwórka. Mało tego od strony Ojca moja rodzina zaznała wiele gościnności i pomocy od zwykłych Irańczyków. To że u siebie chcą mieć państwo wyznaniowe to ich rzecz. Że mają na pieńku z Izraelem to nic dziwnego.
   Zastanów się co i do kogo piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Że mają na pieńku z Izraelem to nic dziwnego.

   @LOST_CONTROL: No właśnie coś dziwnego. Co im konkretnie zrobił Izrael? Oni to ani Arabowie, ani nawet sunnici. Od starożytności nie mieli z nimi żadnych wojen. To Iran zaczął pierwszy grzmocić na "syjonistów", a kiedy? Po rewolucji islamskiej oczywiście.

  •  

   pokaż komentarz

   @yarpen26: Myślę że to taki rykoszet od nienawiści skierowanej do USA. Po prostu Izrael to najwierniejszy sojusznik Stanów w regionie (oczywiście nie bezinteresownie).

  •  

   pokaż komentarz

   @LOST_CONTROL: Izraela nienawidzą co najmniej dziesięć razy bardziej niż Amerykanów, to gdzie tu jakieś rykoszety?

   Równie dobrze polscy politycy mogliby publicznie nawoływać, żeby zmieść Serbię z powierzchni ziemi, bo Serbowie lubią Rosjan. Nie nawołują, bo nawet jak nam się to nie podoba, to faktem jest, że Serbowie mają bardzo poważne powody, żeby nie lubić Zachodu — jeszcze poważniejsze niż ma Izrael, żeby nie lubić Arabów.

   Cała ta izraelsko-palestyńska afera to typowy średniowieczny dżihad, a nie żadna walka narodowowyzwoleńcza, jak to sprzedaje Al-Jazeera dla zachodnich agencji prasowych. Wszędzie, gdzie się pojawiają Palestyńczycy, są traktowani przez swoich "braci" jak najgorsze gówno, którzy widzą w nich tylko i wyłącznie narzędzie do zniszczenia Izraela, bo Izrael zajmuje to, co sami uważają za swoje święte ziemie.

   Naprawdę nie wierzę, że ktokolwiek może jeszcze się nabierać na tę propalestyńską propagandę podczas gdy nieprzerwanie od I wojny światowej te same kraje odmawiają samostanowienia Kurdom, czyli narodzie o dziesięć razy bardziej wykształconej świadomości i odrębności od Palestyńczyków, którzy są po prostu jeszcze jedną przypadkową odmianą Arabów, a mówiąc wprost są zwyczajnymi Jordańczykami, którzy już mają swój własny kraj. Niech go sobie nazwą Palestyną i już, szlus.

  •  

   pokaż komentarz

   @LOST_CONTROL: Nie wiem, zmuszeni czy nie. Brutyjczykom zależało na rozpadzie imperium osmanskiego. Coś z terenami trzeba było zrobić. Żydzi przekonali ich, że państwo Izrael będzie pilnować ich interesów i dodatkowo trzymać w szachu Arabów. Chaim Weizzman, chemik a późniejszy prezydent Izraela wkupił się w łaski brytyjczykow dostarczając im deficytowy aceton, następnie udało mu się na polecenie brytyjczykow zawrócić delegację USA zmierzającą do Turków. Amerykanie chcieli nakłonić ich by zawarli osobny pokój, a tym samym uchronić ich przed późniejszym rozpadem,na czym USA zależało.
   Także rozpad imperium osmanskiego i późniejsze powstanie Izraela było sytuacją win-win dla brytoli. Bez tego pierwszego drugie byłoby znacznie trudniejsze do osiągnięcia,pewnie Żydzi musieliby zadowolić się Ugandą albo Madagaskarem,te też im proponowano.

   Także powstanie tego państwa ma dość zawiłą historię i pewnie jest sporo rzeczy o których nie wiem. Chętnie poznam jakby ktoś miał coś do dodania! Izrael powstał, a czy to dobrze, czy źle i czy musiało tak być to już dyskusja akademicka. Sam mam do tego państwa mieszane uczucia, z jednej strony podziwiam za skuteczność, z drugiej nienawidzę za to co robią obecnie i że swoich tragicznie zmarłych pobratymców wykorzystują do szantażu emocjonalnego a sami nie byli święci wobec tych, którzy ocaleli (polecam poszukać info skąd wziął się termin "niedoholokaustowani Żydzi").

  •  

   pokaż komentarz

   @yarpen26: Krótko. Nie wiem czy propaganda czy nie ponieważ ja się w to nie zagłębiam zbytnio. I tak właśni być powinno. Iran nie eksportuje swoich problemów do mojego kraju. Izrael już niekoniecznie. Osobiście od Żydów moja rodzina nic dobrego nie zaznała a wręcz przeciwnie. Ojca katowali UBecy żydowskiego pochodzenia. I nie są to moje domysły ponieważ miałem wgląd do akt gdyż IPN wszczął postępowanie w tej sprawie. Natomiast Irańczycy dla mojej rodziny byli bardzo przyjaźni gdy spora część mojej rodziny uciekając z ZSRS znalazła się u nich. Do teraz też dbają o polskie cmentarze będące na ich terenie. Zatem czemu się dziwisz że ich darzę większą sympatią i biorę ich stronę? Czemu zarzucasz mi uleganie propagandzie?

  •  

   pokaż komentarz

   @arem_arem_: I dokładnie napisałeś w punkt to co ja myślę o Izraelu. Mam uczucia mieszane. Z jednej strony faktycznie ich upór i determinacja oraz doktryna obronna jest godna podziwy a z drugiej strony sporo niemoralnych posunięć tego państwa budzi moją odrazę.

  •  

   pokaż komentarz

   @LOST_CONTROL: To mamy prowadzić politykę zagraniczną pod dyktando twoich osobistych emocji czy kompleksowej analizy?

  •  

   pokaż komentarz

   @yarpen26: A czy ja coś pisałem o polityce państwa? Ja pisałem o swoich sympatiach i odczuciach. A jeśli chodzi o politykę państwa to co nam dali Żydzi a co nam złego zrobili Irańczycy? Przykład proszę? Żydzi w 39 witali kwiecistymi bramami Sowietów i całowali pancerze czołgów. Wydali i sami gnębili całe rzesze Polaków. Teraz są niesamowicie roszczeniowi i napastliwi. Choć jeden przykład czegoś pozytywnego co nam dali Żydzi? Osobiście to mam tylko jeden przypadek pozytywny - w moim rodzinnym mieście jeszcze u schyłku komuny Żyd prowadził pijalnie piwa i nieźle tam nie raz i nie dwa zabalowałem:) O tyle mam pozytywnych doświadczeń z tym narodem. A z drugiej strony cóż nam uczynili Irańczycy złego? Bo o dobrym już pisałem. I nigdy nie byli wrogo do nas nastawieni. Jakiś czas temu nawet ktoś wrzucał link do opowieści pewnego kolesia który wziął i się zabrał i pojechał sobie do Iranu pozwiedzać. Żywy przykład a nie jakaś ustawka. Pisał że tylko i wyłącznie spotkał się z przyjazną reakcją tubylców, wszyscy byli pomocni i życzliwi a o Polsce i Polakach wypowiadali się wyłącznie pozytywnie.