•  

  pokaż komentarz

  Trzeba pamiętać że i obcokrajowcy się łapią na to dobro.

 •  

  pokaż komentarz

  Socjalizm promujący nicnierobizm. Ludzie tyrają żeby coś mieć, a leniom "sie należy" .... Curva...

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: Coś ci się pop@@#@%@iło. Nie pamiętam, żeby za czasów socjalistycznych dawano pieniądze za "posiadanie 4 dzieci".

  •  

   pokaż komentarz

   @Astar za czasów socjalistycznych? Socjalizm nadal istnieje w wielu Panstwach na świecie. W każdym pod inna postacią. U nas rozdają pieniadze coraz większej liczbie grup społecznych, a coraz bardziej opodatkowują pracę. Państwo socjalne w pelnej krasie.

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: Mylisz się. Państwo socjalne dba o każdego obywatela tego państwa,m a nie tylko o wybraną grupę.
   I tak, za czasów socjalistycznych. Skończyły się one w 1991 roku, wraz z tak zwaną wolnością.

  •  

   pokaż komentarz

   Coś ci się pop@#!$@!iło. Nie pamiętam, żeby za czasów socjalistycznych dawano pieniądze za "posiadanie 4 dzieci".

   @Astar: bo teraz mamy wersję socjalizm 2.0

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: A ty dalej nie oprzytomniałeś po ostatnim przećpaniu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Astar nie do końca się zgodzę z Tobą. Ja jako pracownik, kawaler nie otrzymuje od Państwa żadnego wsparcia. Nawet do lekarzy musze chodzić prywatnie, bo jak dostałem skierowanie na operację to mi powiedzieli w szpitalu 2023 rok. Nie mam nic przeciwko placeniu podatków i wróciłem z zza granicy bo chce je płacić tutaj, ale nie chce płacić na ludzi, którzy nie robią nic i żerują na socjalu...

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: Dlatego obecnie nie można powiedzieć, że RP to jest państwo socjalne. W RP panuje kapitalizm w niemal czystej formie. Ci, co mają pieniądze, mogą niemal wszystko, politycy robią co chcą, nie patrząc na potrzeby ludzi... wymieniać można długo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Astar zgoda z Tobą, ale niepełna. Nie zgodzę sie z pierwszym zdaniem. Wg. Mnie jest kapitalizm ale zaczyna sie szerzyć gruby socjalizm od 3 lat. Ale fajnie z kimś pogadać bez uświadamiania sobie od kogo sie pochodzi w prostej linii, gdzie pracuje Matka i jaką to częścią ciała sie nie jest

  •  

   pokaż komentarz

   @Astar Skończ pieprzyć głupoty człowieku. Zabieranie pieniędzy jednemu i dawanie drugiemu i użalanie się że w polsce jest duża różnica między bogatymi a biednymi, to co to do cholery jest jak nie socjalizm? Kapitalizm? Wracaj do szkoły nieuku. Aż się dziwię że takie coś jak ty może mieć prawa wyborcze takie jak każdy.

   Kapitalizm... toś doj@@#ł teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crosshairs: No to powiedziałeś. Czyli rozumiem, że w XVIII i XIX wieku, kiedy to bogacze dyktowali warunki i robili co chcieli to był socjalizm i komunizm. A Lenin w swojej rewolucji, chcąc zrównać wszystkich wprowadził kapitalizm.
   WOW trzeba podręczniki pisać na nowo.

  •  

   pokaż komentarz

   Socjalizm promujący nicnierobizm.

   @UkiDyj: Często tak jest. Jednak brak inwestycji w zastępowalności pokoleń doprowadzi do konieczności ściągania ludzi z innych krajów. A jaką masz pewność, że ci przyjezdni nie okażą się podobni do tych importowanych na Zachód? Czyli ludźmi, którzy zamiast być wartością dodaną dla społeczeństwa to sami obciążają socjal. Jeśli i tak trzeba wydać pieniądze na zwiększenie populacji to chyba lepiej wydać je na Polaków?

  •  

   pokaż komentarz

   Ci, co mają pieniądze, mogą niemal wszystko, politycy robią co chcą,

   @Astar: to jest wg ciebie definicja kapitalizmu?

   xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
   żenujący jest twój poziom myślenia, a może i wiedzy ogólnej

  •  

   pokaż komentarz

   @Crosshairs: najgorsze jest to,ze dzieci sie narobi,a nie bedzie stac na utrzymanie tj. danie im godnego wyksztalcenia,ktore niestety kosztuje, w ten sposob tworzy sie klase robocza co bedzie pracowac dla zagranicznej montowni, ktora bedzie wrzucac drobne do PL. W taki sposob jest sie dobrym dla zagranicznych inwestycji bo robole juz sa. Dlatego tez meczy sie przedsiebiorcow bo zaradny obywatel nie da sie tak soba kietowac jak motloch bez wyksztalcenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojStaryToKorniszon: Jasne. Historia mówi, że kapitalizm, to taki system, w którym wszyscy mają dobrze, a bogaci wspierają biednych.
   Gratuluję znajomości historii i ekonomii i także wiedzy ogólnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: ludzie zap#!$?!%ają żeby mieć i tylko mieć, a cywilizacja wymiera

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: k#?%a, wiecznie niezadowoleni. Wole płacić na matke z dziećmi niż na śniadego.

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: Panowie o czym mowa, minimalna emerytura to śmiech. Moja teściowa wychowała 4 dzieci, całe życie pracowała. Przecież dzieci dorastają i wychodzą z domu, już powiedzmy 4-5 klasa podstawówki same śmigają do szkoły i wracają. Sorry kobieta, kobieta która później ma siedzieć w domu kolejne 20 lat i czekać na minimalną emeryturę to ćma domowa, z którą większość facetów by nie chciała mieć nic wspólnego. To od was zależy czy Karyna czy normalna dziewczyna. A zawsze się znajdzie odchylenie od standardowej krzywej Gaussa

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: Kto w ogóle wpadł na ten pomysł? Były jakieś konsultację? Ktoś o to postulował, jakieś madki z horymi curkami? Czy pis wziął to sobie z dupy, żeby kupić kolejne głosy? Pytam, bo nie kojarzę nic takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   leniom

   @UkiDyj: Wychowaj 4 dzieci, powiedz czy to nicnierobienie, LOL.

   Może ustawia jest idiotyczna ale idiotyczne jest też to, że ludzie, którzy mają 0-2 dzieci – bo większa ilość zaburzy ich poczucie komfortu – uważają, że wychowanie 4 i więcej to nicnierobienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: Poroniony pomysł jak sto dwa, a dlaczego? W pierwszej kolejność można wymienić niesprawiedliwość społeczną, która teraz dosłownie uderza w rodziny, ludzi, którzy nie mają zamiaru robić z domu oddziału położniczego/przedszkola. Mimo to, że tacy ludzie będą uczciwie pracować, ich dzieci zaczną uczciwie pracować (o ile nie wyjadą, patrząc na patologiczny kraj jakim staje się Polska) i co więcej będą łożyć na emeryturę swoją, swoich rodziców i... Kogoś, kto ani grosza nie dołożył do cudowniej polskiej piramidy finansowej? Brzmi jak świetny plan, którego sam nie mam zamiaru popierać. Druga sprawa, to bezrobocie właśnie wśród kobiet, które dochodzą do wniosku "Skoro nawet na jedno (zła sytuacja finansowe) dostanę 500+, to jak teraz zrobię sobie cztery, to wpadnie emeryturka, socjal z zasiłkami." Dodatkowo przedstawicielki płci piękniej w takiej sytuacji stosują proceder uderzający w rynek pracy dla kobiet jak ich wizerunek, a dokładniej mowa o przepracowaniu 2-3 miesięcy, nowej umowie i nagłemu zajściu w ciąże powiązanym z "L4". Nie dość, że pracodawca ma etat, którego jako tako nie może obsadzić, musi łożyć na taką pracownicę, to dodatkowo ona sama zaczyna obciążać fundusz państwa. Zabawne jest potem zdziwienie kobiet, że pracodawca woli w 95% zatrudnić mężczyznę, który takiego numeru nie zrobi, bądź woli pytać kandydatkę na tematy osobiste w kwestii planowanych dzieci i rodziny. Mnie osobiście to nie dziwi, bo wszystko w obecnych przepisach uderza w pracodawcę, pracownika i klienta końcowego. Wyniki są jasne, że program 500+ i jego pochodne przynoszą wręcz odwrotny skutek do zamierzonego, to wygląda na niemalże celową destabilizację warstw społecznych.
   Teraz zastanówmy się, co może się stać jeśli:

   a) Pojawi się dużo dzieci, ale będą one żyły jak ich rodzicie czyli "Państwo da", a same nic nie dołożą do systemu.
   b) Ludzie przestaną pracować, bądź będą dorabiać na czarno na 1/2, 1/4 etatu bo w połączeniu z socjalem wyjdą na tym lepiej, niż na pełnej umowie o pracę.
   c) Wzrośnie tempo emigracji, ponieważ uczciwie pracujący nie planujący robienia z partnerki inkubatora, postanowią żyć w kraju, gdzie jednak nie ma takiej niesprawiedliwości społecznej, a ich praca będzie bardziej opłacalna.
   d) Firmy przeniosą swoje kapitały, oddziały za granicę, aby uniknąć oddawania większości utargowi ZUS, który zwiększa cały czas składki właśnie przez chore nagradzanie obywatela pieniędzmi.
   e) Zus już obecnie jest w słabej kondycji, a takie obciążenie może doprowadzić do niemalże buntów, zamieszek, a w konsekwencji uderzenia w całą gospodarkę poprzez jego nagły upadek, bądź ratowanie go pieniędzmi z innych ministerstw, rezerw, funduszów.

   Odpowiedź jest tylko jedna: Będzie chaos i to nie może się udać. Nikt normalny nie zgodzi się na coraz to większe opodatkowanie żywności, obciążeń pensji, aby móc utrzymać chory pomysł, który nic nie wniesie poza rubryką w cv niektórych kobiet, a będzie ona brzmiała: "Zawód: Matka na pełen etat; od 2019 do 2050". Obecne rozdawanie pieniędzy nie przyniesie korzyści dla ogółu, a wykończy sektor naszej polskiej gospodarki, a kończąc na infrastrukturze społecznej. Zamiast dawać gotówkę obywatelowi, można: podnieść kwotę wolną od podatku, zwiększyć ilość szkół, zrobić ulgi na artykuły/żywność dziecięcą w tym również artykuły szkolne dla nich, ulgi dla rodzin wielodzietnych (np. darmowa komunikacja miejska, zniżki na pkp, żywność coś na zasadzie kart lojalnościowych). Odciążenie przedsiębiorców, których się dojeżdża podatkami na socjal, a Ci odbijają sobie na pensjach, a jak? Wystarczyłoby bardziej rygorystycznie podchodzić do kwestii zwolnień lekarskich z powodu ciąży, rozważenia usunięcia 13,14 i bóg wie czy nie 15 dla niektórych zawodów i co najważniejsze balansowanie wypłacanych świadczeń względem odprowadzonych składek. Tak jak to słyszy się, że w sędziowie/prokuratorzy na emeryturze dostają po 20tys... Jestem ciekaw ile wprowadzili do "systemu", że mogą wyciągać taki kwoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: lepiej, twoim zdaniem, sprowadzić inżynierów?

  •  

   pokaż komentarz

   @varsaviak Nie. Po pierwsze jest f hooj Polakow na kresach i w Kazachstanie, po drugie chodzi mi o to, ze ludzie powinni sie wziąć do pracy,.
   Na 500+ sie moge złożyć, ok.
   Ale juz sie robi tak:
   Senior +
   Leki +
   Emerytury dla matek +
   Panele słoneczne +
   Roszczenia żydowskie +
   Może trochę mi żal doope ściska, że ja nie mam ŻADNEGO wsparcia od Państwa, a madka z horom curkom pisze , że jej sie to należy....

  •  

   pokaż komentarz

   a) Pojawi się dużo dzieci, ale będą one żyły jak ich rodzicie czyli "Państwo da", a same nic nie dołożą do systemu.
   b) Ludzie przestaną pracować, bądź będą dorabiać na czarno na 1/2, 1/4 etatu bo w połączeniu z socjalem wyjdą na tym lepiej, niż na pełnej umowie o pracę.
   c) Wzrośnie tempo emigracji, ponieważ uczciwie pracujący nie planujący robienia z partnerki inkubatora, postanowią żyć w kraju, gdzie jednak nie ma takiej niesprawiedliwości społecznej, a ich praca będzie bardziej opłacalna.
   d) Firmy przeniosą swoje kapitały, oddziały za granicę, aby uniknąć oddawania większości utargowi ZUS, który zwiększa cały czas składki właśnie przez chore nagradzanie obywatela pieniędzmi.
   e) Zus już obecnie jest w słabej kondycji, a takie obciążenie może doprowadzić do niemalże buntów, zamieszek, a w konsekwencji uderzenia w całą gospodarkę poprzez jego nagły upadek, bądź ratowanie go pieniędzmi z innych ministerstw, rezerw, funduszów.


   @TheOneEyedKing:
   Ze wszystkim tym się zgadzam i jestem tego pewien, że pisiory również o tym wiedzą. Problem polega na tym, że im nie zależy, aby Kowalskiemu żyło się lepiej, a o to by utrzymać się jak najdłużej przy korycie, wrzucić na wszystkie stołki swoich ludzi (i tu piękny przykład: Pani niedoszła wójt gminy Lipie - zostaje dyrektorem wojewódzkiego szpitala w Częstochowie - oczywiście bez jakichkolwiek kwalifikacji - do tego szofera i służbową limuzynę) , a co będzie później? Nieważne - opozycja będzie się tym martwić, jak dojdzie do władzy. A że kraj będzie wtedy w ruinie, ludzie zaczną wyzywać, że rząd nieudolny itp. to wtedy pis wjedzie i powie: "Widzicie? Nic nie potrafią, jak my rządziliśmy mieliście tak dobrze, 500+, madka+, a teraz co? Głosujcie na nas, to wam znowu damy kasę!" A że ciemny lud znowu to łyknie, jest niemal pewne. I oni dobrze o tym wiedzą!

  •  

   pokaż komentarz

   @KozieUho a ja wolę jak ludzie pracują, a nie żerują. Moja Babcia wychowała 5 dzieci i przepracowała 17 lat ( nie liczę przerw na macierzyńskie). Można? Jasne, ale trzeba chcieć, a nie uważać, że "mi się należy".

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: Socjalizm + się to nazywa.

   @varsaviak: Lepiej już palić w kominku tymi pieniędzmi niż dofinansowywać złe wzorce społeczne.

  •  

   pokaż komentarz

   zwiększyć ilość szkół, zrobić ulgi na artykuły/żywność dziecięcą w tym również artykuły szkolne dla nich, ulgi dla rodzin wielodzietnych (np. darmowa komunikacja miejska, zniżki na pkp, żywność coś na zasadzie kart lojalnościowych)

   @TheOneEyedKing: a co za róznica czy dasz komus 500zł, czy rozłozysz to na wypasienie innych instytucji.
   ja wole dac komus 500 zł, niz utrzymywać etaty w pkp, w miejskiej komunikacji, taniej wychodzi

   to własnie jest ból dupy o 500+, te 20mln powinno isc, na walke prawa kobiet, stado pasozytów by sie wyzywiło, a takie bezposrednie daniny wk@#!iają ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie pamiętam, żeby za czasów socjalistycznych dawano pieniądze za "posiadanie 4 dzieci".

   @Astar: Bo to jest socjalizm+

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: Mylisz się. Państwo socjalne dba o każdego obywatela tego państwa,m a nie tylko o wybraną grupę.

   @Astar: Państwo socjalne odbiera pracującym i daje leniwym nierobom.

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: @ASLR: Argumenty nie do odparcia dla normalnych ludzi. Długo musieliście myśleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Astar: rozumiem że rozpieszczanie dziecka i niewymaganie absolutnie nic, a także wiązanie za niego butów do 12 roku życia nazywasz dbaniem?

  •  

   pokaż komentarz

   No to powiedziałeś. Czyli rozumiem, że w XVIII i XIX wieku, kiedy to bogacze dyktowali warunki i robili co chcieli to był socjalizm i komunizm. A Lenin w swojej rewolucji, chcąc zrównać wszystkich wprowadził kapitalizm.
   WOW trzeba podręczniki pisać na nowo.


   Nie, wtedy był kapitalizm, teraz jest jakaś dziwaczna fuzja kapitalizmu z socjalizmem (niby jest własności prywatna ale jest ona opodatkowana w cholerę - przynajmniej dla biedniejszej części społeczeństwa - i do tego w h@$ regulacji)
   Albo inaczej, kiedyś był socjalizm realny, teraz jest nierealny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Astar:

  •  

   pokaż komentarz

   @PiSbolszewia: Lekarz kazał potakiwać. Masz rację.

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczyłoby bardziej rygorystycznie podchodzić do kwestii zwolnień lekarskich z powodu ciąży,

   @TheOneEyedKing: O czym ty pier..olisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: pamiętaj, że w czasach PRLu nie dawali takich dodatków ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: "Nawet do lekarzy musze chodzić prywatnie,"

   Osoby mające rodzinę też, nie przejmuj się. Terminy wszyscy mamy takie same.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mam nic przeciwko placeniu podatków i wróciłem z zza granicy bo chce je płacić tutaj,

   @UkiDyj:

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: Matka, ktora opiekuje sie w domu dziecmi jest leniem? A urlop macierzyński wypoczynkiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nemret Nie. Matka, która wychowała swoje dziecko, skończyła urlop wychowawczy i nadal nie idzie do pracy jest leniem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja jako pracownik, kawaler nie otrzymuje od Państwa żadnego wsparcia.

   @UkiDyj: To nie do końca prawda. Po pierwsze, masz zapewnione jako takie bezpieczeństwo. Jest policja, wojsko, i inne służby mundurowe. Jak ci się coś stanie, to przyjedzie po ciebie państwowa karetka, a nie prywatna. Nawet jak prywatny lekarz wypisze ci receptę, to wykupisz ją w aptece z refundacją z NFZ. No i jeżeli pracujesz, to twoja firma też korzysta z publicznej infrastruktury jak drogi czy telekomunikacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: Kiedy sie kończy wychowywanie dziecka?

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: p#@$$?#ić to możesz sobie Ty głupoty, ja mówię o zaprzestaniu karygodnej praktyki, że różowy zatrudni się i zaraz "Oho jestem w 1 tygodniu ciąży, cyk l4 na 9 miesięcy", gdzie jednocześnie zachowuje się jakby to była jakaś cholernie śmiertelnie ciężka choroba. Obecnie kobiety zrobiły sobie z tego długi urlop za który ktoś Ci płaci, a państwo gratis dorzuca socjal nagradzając za takie krętactwo.

   Powinno się ukrócić ten proceder, a kobieta, która jest zdrowa nagle staje się niezdolna do jakiejkolwiek pracy, niemalże zachowując się w stylu "To cud, że żyję". To już jest paranoja.

  •  

   pokaż komentarz

   Ze wszystkim tym się zgadzam i jestem tego pewien, że pisiory również o tym wiedzą. Problem polega na tym, że im nie zależy, aby Kowalskiemu żyło się lepiej, a o to by utrzymać się jak najdłużej przy korycie

   @kubex_to_ja: ja bym powiedzial wiecej, chca by bylo jak najwiecej biedoty, bo biednemu latwiej cokolwiek obiecac, a bogatemu to trzeba sie postarac.... Wiec wybrali biedote jako swoj naturalny elektorat, a zadluzajac nas ponad miare chca by byednych bylo jak najwiecej...

  •  

   pokaż komentarz

   @TheOneEyedKing: podpinam sie pod Ciebie, (nie pod Twoj link) aby wiekszośc zrozumiała ze składki ZUS nie wszystkie grupy zawodowe odprowadzają. bez wątpienia to jest jeden z elementów tego zamieszania, ktory spowodował ten cały cyrk!

  •  

   pokaż komentarz

   @TheOneEyedKing: Może masz jakieś statystyki? Powiedz Januszu, że jeszcze Ty za to płacisz przez 8 miesięcy...

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: Właśnie pokazałeś, że potrafisz pisać komentarze wybierając tylko kilka słów. Nie ośmieszaj się więcej i zanim coś napiszesz, przeczytaj cudzy post dokładniej, ponieważ NAPISAŁEM W PIERWSZYM POŚCIE, że: "OBCIĄŻA TO RÓWNIEŻ PAŃSTWO", a te z kolei na kimś musi sobie odbić wypłacone składki, bo pieniądze z powietrza się nie biorą. A co do pracodawcy, to on ma problem bo jak WCZEŚNIEJ NAPISAŁEM, on ma zajęty wakat, a pracownika nie ma, więc musi tworzyć kolejne stanowisko, które jakoś przejmie obowiązki "księżniczką w pierwszym tygodniu ciąży". W ten sposób formalnie w firmie MA DWIE DODATKOWE OSOBY, ale tylko JEDNA PRACUJE.

   Masz krótkie krótką instrukcję, aby znaleźć FAKTY, które już dwa lata temu mówiły, że to właśnie kobiety nadużywają L4 i obciążają system, ale one uparcie twierdzą "Ciąża = choroba", a tak nie jest.

   http://pl.lmgtfy.com/?q=Kobiety+na+l4+z+powodu+ci%C4%85%C5%BCy+statystyki

  •  

   pokaż komentarz

   @TheOneEyedKing: I co podważysz decyzję lekarza bo masz zajęty wakat? Po urlopie wychowawczym i tak Janusze w większości przypadków wypinają się na matkę... kobitki nauczyły się myśleć.( ͡º ͜ʖ͡º) Chcesz mieć młodą dynamiczną pracownicę za psie pieniądze to ryzykujesz, zawsze możesz zatrudnić 45+ ale musisz więcej zapłacić i kółko się zamyka.( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Astar Przecież ty kretynie mylisz pojęcia, zajmij się książkami a potem zawracaj komuś dupę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crosshairs: Argument nie do odparcia. Lekarz kazał potakiwać. Masz rację. Masz absolutną rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: I tylko potwierdzasz moje słowa i lekarzy, że ciąża to nie choroba, a kobiety, które robią taki numer to pasożyty/leniwe bulwy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Dlatego trzeba to zmienić i rygorystycznie do tego podchodzić. Pracodawcy powinni również móc miec możliwośc od takiego pasożyta wyegzekwowania odszkodowania ( za narażenie firmy na straty), zapisu w umowie o dyscyplinarce za ciąże jeśli pracowała mniej niż rok/dwa (u danego pracodawcy). Dobrze byłoby wzywać takie kobiety do zus na komisje, gdzie ocenianoby czy l4 w przypadku tej ciąży było zasade, jeśli nie (95% przypadków) to musiałyby zwrócić wszelkie otrzymane świadczenia z "chorobowego", które zostałoby natychmiast anulowane, a ona skierowana do pracy. :)

   "Madki" na l4 to spory problem, dlatego czas wytępić nadużywanie zwolnień lekarskich, a jeśli chcą żeby traktować to jak "chorobę", którą insynuują to wiadomo co robi się z chorobą... "Leczy".

  •  

   pokaż komentarz

   @TheOneEyedKing: Wystarczy jeden przypadek poronienia po takiej decyzji komisji lekarskiej i wszyscy podpisani pod decyzją lekarze są w przysłowiowej czarnej dupie. Żaden lekarz przy zdrowych zmysłach się pod tym nie podpisze... Zatrudniaj kobiety 45+, zapłać im zgodnie z posiadanym doświadczeniem i kompetencjami to nie będziesz ryzykował...

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: Bądź można je trzymać na krótkich seriach umowy zlecenia, a płci męskiej dawać umowę o pracę. Też rozwiązanie, a o ile bezpieczniejsze dla pracodawcy i skarbu państwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie ma usprawiedliwienia dla bycia leniwą bulwą, która z ciąży robi sobie płatne wakacje cudzym kosztem.

   Ps.: Pracodawca ma w sumie możliwość pozwania za narażenie na straty firmy, tylko że im się nie chcę. Gdyby jednak paru tak zrobiło, to skończyłoby się "Oho zaszłam w ciąże, szybko znaleźć gdzieś pracę, aby za dwa/trzy tygodnie dać im l4 na 9 miesięcy".

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: Sama potwierdziłaś, że w januszexach i normalnych firmach, taka madka ma wilczy bilet, więc... Gdzie logika? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Widzę, że prezsntujesz logikę madek i styl ich bycia, a twoje wpisy tylko potwierdzają to co mówię.

   Ps.: "cyk" otagowano "roszczeniowa madka - mnie się wszystko należy bo dałam dupy".

  •  

   pokaż komentarz

   @UkiDyj: Jak jesteś singlem to jeszcze Ci dowalą bykowe :D Wiec będziesz utrzymywał patoli i madki co po upojnej sobocie nie są w stanie namierzyć ojca :D To oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej sp?@#?!@enia socjalnego. Socjal powoduje że ludzi kombinują jak się da żeby tylko nie pracować i to widać teraz. Ktoś w ogóle ogarnia o co chodzi że żłobkami+ ? Warszawa będzie płacić 1400+ miesięcznie na dzieci które nie dostały się do publicznego żłobka? Już widzę jak ktoś kontroluje czy pieniądze nie idą na wóde... Najbardziej przej@!?ne ma tu singiel płci obojga i rodziny które chcą mieć dzieci ale żeby zapewnić im jakiś byt walczą o podwyżki które z roku na rok zjadane są przez inflacje i podatki na nierobów. Super system! Promuje idiotów, patologie i nierobów.

  •  

   pokaż komentarz

   w januszexach i normalnych firmach, taka madka ma wilczy bilet

   @TheOneEyedKing: Wilczym biletem w Januszexie, toś pojechał "po bandzie"...Jak Janusz robi ludzi w chooja to jest super, jak ludzie januszowi robia to samo to płacz. Nawet Ukraińcy spierda..ają grupowo z dnia na dzień całą grupą a Janusz zdziwiony jak Korwin. Płacze na wypoku są zabawne.( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: Jaka jebnięta z Ciebie madka. XD Widać, że p?%?!@@isz głupoty skoro 99% wpisów owocuje w minusach. I jeszcze ta logika rodem żywego lewaka, że skoro będę j$%@ć l4 i to na pewno uderze w pracodawcę. Chuj, że nie oszukujesz janusza tylko jebiesz na składki uczciwie pracujących. XD Spójrz co wypisujesz, a potem p?%?!@@nij głową w ścianę. Dobra, koniec rozmowy rodzynie/madko bo nawet zdań dobrze nie potrafisz wyrwać z kontekstu. Takie jak Ty powinno się przymusowo sterylizować, a jak zajdzie w ciąże to przymusowa aborcja i sterylka. Świat nie potrzebuje takich pasożytów, ani ich pokoleń.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheOneEyedKing: Jestem Januszku facetem i mam spore doświadczenie w zarządzaniu zespołem ludzkim... wiec ogarnij się. A "p#!@!#%nij głowa w ścianę" to możesz powiedzieć swoim rodzicom lub kolegom z podwórka ORLE...bo za to jest ban.( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ale to wszystkim dołożą? Tym co pracowały i wychowały 4 dzieci też? Czy tylko nierobom?

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy a jak myślisz? Nierobom. Te matki które łączyły wychowanie i pracę jak zawsze piach w oczy. O emeryturach dla ojców takiej gromadki nie wspomnę. Niech płaci alimenty przez 18+ lat, ale korzyści nie ma ...

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: Moja matka, która pracuje od 19 roku życia(obecnie ma 51 lat) i wychowała 4 dzieci nie dołożą nic. Natomiast osoba, która nie przepracowała nawet j$$#nego roku i ma tyle samo pociech, dostanie minimalną emeryturę.

   k#?$a jego mać.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy moja teściowa wychowała 5 dzieci. Ma 25 lat pracy, przestała pracować bo ma kompletnie pogruchotany kręgosłup. Jej emerytura będzie wynosiła więcej niż ta państwowa więc jak zwykle matkom pracującym kij w oko. Ona sama mówi, że jak odchowała najmłodszego syna (wiek szkolny) to miała 39 lat. I co miałaby robić? Siedzieć na tyłku? Jak przy takiej gromadzie każdy grosz potrzebny. No i wychowała 5 obywateli płacących podatki. Więc jak zwykle w socjalizmie skorzysta patologia, która od pokoleń nauczona jest brania, wymagania i "misienależyzmu".

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety. Według państwa wychowała 5 nic nie znaczących obywateli, którym przekazała złe wzorce. Nauczyła ich, że nie żyje się na cudzy koszt, a tego, że jak się chce coś mieć to należy na to zapracować.
   Dla pisu przekazywanie takich wzorców jest złe, i nie należy się za to wynagrodzenie.

   Jak by siedziała se w domu z dziećmi całe życie, to co innego. Nauczyła by dzieci, że należy żyć na czyjś koszt i wtedy nagroda od Jarosława by czekała.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: @Maliszak: @analfabeta1993: wqurwić was jeszcze bardziej? My za to płacimy i będziemy płacić jeszcze więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: stąd przecież jest te oburzenie. Jak by to były prywatne pieniądze Jarosława, nic by mnie to nie obchodziło.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale to wszystkim dołożą? Tym co pracowały i wychowały 4 dzieci też? Czy tylko nierobom?
   @TheNewGuy: I tu się zasadza niezrozumienie nowego pomysłu PiS przez oburzających się obywateli.
   Ten program nie polega na żadnym "dokładaniu" do emerytury, a jedynie na gwarancjach dostania minimalnej emerytury.

   Matka wychowała 4 dzieci i mimo zatrudnienia nie wypracowała minimalnej emerytury? No to przychodzi z pomocą rządowy program i gwarantuje jej tą minimalną emeryturę.
   Matka wychowała 4 dzieci i nie miała żadnych okresów składkowych do ZUS? Jeszcze lepiej! Nic nie uzbierała, a dostanie minimalną emeryturę.
   Matka wychowała 4 dzieci i ZUS wyliczył jej emeryturę wyższą niż minimalna? Fajnie, dostanie taką emeryturę jaką wyliczył jej ZUS. Program Mama 4+ jej nie dotyczy.

   Program Mama 4+ to nic innego jak malutki kroczek w kierunku wprowadzania w Polsce emerytur obywatelskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maliszak: A ile twoja matka dostanie emerytury?? Bo ta co nie przepracowała roku i ma 4 dzieci dostanie najmniejszą więc ok. 900pln. Jak osiągnie dopiero wiek 60 lat Jeśli twoja matka dostanie mniej to krzycz, jesli dostanie więcej to wlanij się w łeb. Daj znać za 9 lat jak będzie emerytura twojej matki. Aha twoja matka może do emerytury nie dożyć? tak samo może nie dożyć ta matka która ma 4 dzieci i nic nie przepracowała.

  •  

   pokaż komentarz

   @Donica: > Matka wychowała 4 dzieci i mimo zatrudnienia nie wypracowała minimalnej emerytury?

   To tylko znaczy, że huja tam pracowała. Nie pracowała, skoro nie wypracowała emerytury. To naprawdę nie jest jakiś wyczyn w tym kraju.
   Skoro nie wypracowała emerytury, to dostaje hajs tylko za to, że miała >4 dzieci.
   Skoro daje się hajsy za to, że się miało > 4 dzieci to takie same się należą niezależnie od tego ile kto odłożył na emeryturę.

   Matka wychowała 4 dzieci i ZUS wyliczył jej emeryturę wyższą niż minimalna? Fajnie, dostanie taką emeryturę jaką wyliczył jej ZUS. Program Mama 4+ jej nie dotyczy.

   Wcale nie fajnie. Bo to ona sobie zarobiła i odłożyła przez całe życie. A przez pasożytów, dostanie jeszcze mniejszą, bo przecież pieniędzy nie przybędzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Program Mama 4+ to nic innego jak malutki kroczek w kierunku wprowadzania w Polsce emerytur obywatelskich.

   @Donica: to niech to zrobią. Zlikwidują składki ZUS i wszystkim niech dadzą min. A nie jakieś p$!!%@$enie się i dzielenie społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   To tylko znaczy, że huja tam pracowała. Nie pracowała, skoro nie wypracowała emerytury. To naprawdę nie jest jakiś wyczyn w tym kraju.
   @TheNewGuy: Oj, nie znasz realiów. Przypomnę, że dopiero od niedawna w Polsce zaczęto walczyć z tzw. śmieciówkami i oskładkowano takie formy pracy. Jeszcze niedawno było wiele takich przypadków, gdzie osoby pracujące od wielu lat nie odłożyły w ZUSie ani grosza na emeryturę.
   Do powyższego dodaj to, że matka wychowująca dużą ilość dzieci nie musiała przecież pracować przez całe np. 40 lat swojego życia i nie zawsze pracowała na pełen etat.
   No i na sam koniec nie zapominaj o dłuższym średnim trwaniu życia u kobiet niż u mężczyzn, co także przekłada się na bardzo niskie emerytury. Tak więc, wcale nie tak trudno w Polsce nie wypracować sobie minimalnej emerytury w przypadku kobiet.

   to niech to zrobią. Zlikwidują składki ZUS i wszystkim niech dadzą min. A nie jakieś p!#$!!$enie się i dzielenie społeczeństwa.
   No przecież to robią. Stopniowo. A składek nie zlikwidują, bo na tym opiera się system emerytalny (niezależnie od tego, czy są emerytury obywatelskie czy nie).

  •  

   pokaż komentarz

   Do powyższego dodaj to, że matka wychowująca dużą ilość dzieci nie musiała przecież pracować przez całe np. 40 lat swojego życia i nie zawsze pracowała na pełen etat.

   @Donica: to dlaczego dyskryminujesz osoby ktore pomimo tego, ze mialy >4 dzieci to oplacaly skladki?
   wiesz, nikt tobie nie broni. Mozesz swoje pieniazki przelac takiej osobie. Dlaczego uważasz, że innych należy do tego zmuszac?

  •  

   pokaż komentarz

   No przecież to robią. Stopniowo. A składek nie zlikwidują, bo na tym opiera się system emerytalny (niezależnie od tego, czy są emerytury obywatelskie czy nie).

   @Donica: czyli najlepiej ich unikać. Skoro i tak dadzą, to trzeba na czarno robić i brać brutto do ręki.

  •  

   pokaż komentarz

   @agataen
   @TheNewGuy Problem polega na tym że wychowała samodzielnie myślących ludzi, zamiast ludzi pokornie przyjmujących to co łaskawy pan nakaże - a takich egzemplarzy to my nie potrzebujemy, więc i kasiorka się nie należy ;) proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: Moja matka, która pracuje od 19 roku życia(obecnie ma 51 lat) i wychowała 4 dzieci nie dołożą nic. Natomiast osoba, która nie przepracowała nawet j%?!nego roku i ma tyle samo pociech, dostanie minimalną emeryturę.

   @Maliszak: Ergo? Nie opłaca się w tym kraju pracować na umowę o pracę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maliszak: A ja mam 49 lat i wychowałem 4 synów. Obecnie wszyscy pracują. Przez cały czas oboje z żoną pracowaliśmy i pracujemy nadal. Nie ukrywam, że czujemy się mocno wyruchani przez państwo, bo nam nikt do niczego nie dokładał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Donica: > Matka wychowała 4 dzieci i mimo zatrudnienia nie wypracowała minimalnej emerytury? No to przychodzi z pomocą rządowy program i gwarantuje jej tą minimalną emeryturę.
   Matka wychowała 4 dzieci i nie miała żadnych okresów składkowych do ZUS? Jeszcze lepiej! Nic nie uzbierała, a dostanie minimalną emeryturę.
   Matka wychowała 4 dzieci i ZUS wyliczył jej emeryturę wyższą niż minimalna? Fajnie, dostanie taką emeryturę jaką wyliczył jej ZUS. Program Mama 4+ jej nie dotyczy.

   Powiedz mi gdzie tu sprawiedliwość - jedna matka urodziła 4+ dzieci i dodatkowo zap@@@@?!ała na etacie i wypracowała 1300 zł emerytury, druga dupy nie ruszyła z kanapy i dostanie 1100 zł.

  •  

   pokaż komentarz

   a jak myślisz? Nierobom. Te matki które łączyły wychowanie i pracę jak zawsze piach w oczy. O emeryturach dla ojców takiej gromadki nie wspomnę. Niech płaci alimenty przez 18+ lat, ale korzyści nie ma ...

   @analfabeta1993: Po pierwsze ojcom również. A po drugie, jeżeli kobieta pracowała ale nie dostaje emerytury bo przepracowała za mało lat, albo dostaje emeryturę niższa niż minimalna. Więc nie tylko nierobom. Dla przypomnienia w 2002 roku bezrobocie w Polsce wynosiło 20%

 •  

  pokaż komentarz

  moja mam wychowala nas 8ke! szach mat, dawac podwojna emeryture! nie no powazne, teraz tyra w 3 roznych pracach dorywczych zeby miec cokolwiek pieniedzy bo prace ciezko znalezc w miescinie malej w ktorej mieszka, a do wieku emerytalnego brakuje 2 lat jeszcze

 •  

  pokaż komentarz

  Rozumiem że tatusie są dyskryminowani ...

1 2 3 4 5 6 7 ... 24 25 następna