Gillette zaczyna odczuwać skutki swojej mizoandrii

Gillette zaczyna odczuwać skutki swojej mizoandrii

Pierwsze badania z UK pokazują, że wreszcie mężczyźni zaczynają rozumieć i walczyć o swoje prawa. Jeszcze długa droga przed nami, ale świadomi i zjednoczeni mężczyźni mogą być wielką siłą. Future is male.

 •  
  O........d via iOS

  +1112

  pokaż komentarz

  Feminizm to po prostu wysryw który powstał przez tego że dzisiaj jest za dobrze i babom w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w dupach się poprzewracało. Wojna (redukcja męskiej populacji, konieczność wykonywania męskich prac przez kobiety) i na jej skutek zniesienie opieki socjalnej (mężczyźni dzisiaj przez podatki głównie ją utrzymują a kobiety przez zasiłki i korzystanie ze służby zdrowia, urlopów itp. z niej korzystają) i w mgnieniu oka wszelkie sp?%$@$$olo idee i hasła typu „metoo”, „toxic masculinity”, „sexual harassment”, „I am strong independent woman who needs no man”, „men are incels, losers and misogynists”, „80% men are unattractive” by zniknęły.

  •  

   pokaż komentarz

   Feminizm to po prostu wysryw który powstał przez tego że dzisiaj jest za dobrze i babom w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w dupach się poprzewracało.

   @Overblazed: Właśnie ! Powinniśmy im pogorszyć życie ! To naprawi problem !

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed: dodatkowo feminizm spowodował że kobiety zaczęły pracować przez co podatki od pracy się podwoiły. To nie tylko efekt feminizmu ale sytuacji ekonomicznej oczywiście, ale feminizm jest na rękę rządom i urzędom skarbowym xD

  •  
   k....x

   +60

   pokaż komentarz

   @Overblazed:

   źródło: img3.demotywatoryfb.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed:
   zle na to patrzysz, patrz na to z perespektywy wychowania trzody ludzkiej.
   - wychowanie dzieci to najwiekszy koszt
   - wojny zdemolowały populacje mezczyzn
   - chcesz jak najwiecej wycisnąc z populacji
   czyli
   - kobiety musza isc pracowac na miejsce mezczyzn
   - kobiety muszą pozbyć sie kosztownych obciązen jak dzieci
   - nawet w normalnych rodzinach, dzieki zagonieniu kobiety do pracy, uzyskujesz podówjne opodatkowanie z rodziny, 2 robotników, zamiast jednego robotnika i konsumenta
   co robisz
   - mozesz przyjsc i powiedziec - kobiety idzcie zap%@!!%@ac do fabryk i pozbadzcie sie dzieciaków,
   albo powiedziec to samo
   - kobiety odzyskajcie kontrole nad swoim ciałem i rozpocznijcie kariere
   problemy
   1. 90% kobiet nie robi zadnej kariery tylko zap%@!!%@a w zwykłych nudnych pracach
   2. nie da sie utrzyma sie utrzymac ciagłosci populacji bez dzieci, wkoncu populacja robotników spada
   rozwiazanie:
   1 patyriarchat, to mezczyzni blokuja droge kobiety do kariery parytety i taka propaganda, która oczywiscie niewiele zmienia ale pozwala przekierować wine
   2. import populacji z zagranicy.

  •  
   L........D

   +30

   pokaż komentarz

   Właśnie ! Powinniśmy im pogorszyć życie ! To naprawi problem !

   @suluf: nie pogorszyć tylko przestać polepszać, jakby feministki przestały korzystac ze wszystkich męskich wynalazków to ciekawe jak by skończyły

  •  

   pokaż komentarz

   przestać polepszać, jakby feministki przestały korzystac ze wszystkich męskich wynalazków to ciekawe jak by skończyły

   @LGBTRTVAGD: No mówię przecież ! Pogorszyć ! Może im połamiemy nogi i powiemy żeby same sobie wymyśliły medycynę ! Idziesz dobrą drogą z tym pomysłem żeby im pogorszyć życie

  •  
   L........D

   +16

   pokaż komentarz

   No mówię przecież ! Pogorszyć ! Może im połamiemy nogi i powiemy żeby same sobie wymyśliły medycynę ! Idziesz dobrą drogą z tym pomysłem żeby im pogorszyć życie

   @suluf: niezły strach na wróble, to nie jest mój argument

  •  
   e...............a

   -9

   pokaż komentarz

   opresja kobiet

   @Overblazed: opresja kobiet, moja dupa, że nie mogły się puszczać z kim chcą. Przez wieki mężczyźni/chłopcy na dole hierarchii byli o wiele bardziej opresjonowani, będac posyłanymi na wojny, do pracy na galerach, w kopalniach, jako niewolnicy, kastrowani aby służyć w haremach etc.

  •  
   O........d via iOS

   +39

   pokaż komentarz

   @LGBTRTVAGD: @suluf kobiety dzisiaj myślą że są lepsze od facetów, że są silne i niezależne ale nie zdają sobie sprawy jak bardzo faceci ratują im dupę na każdym kroku. Już mówiłem, faceci płacą podatki i składki które idą na opiekę zdrowotną, zasiłki, emerytury dla kobiet. Gdyby kobiety miały same zarabiać na swoją opiekę zdrowotną, emeryturę i przeżycie to całe multum umarłoby z głodu, chorób itp. Nie znam żadnego zawodu/zadania poza rodzeniem dzieci które przeciętny facet nie potrafiłby zrobić, w drugą stronę znam całe mnóstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed: Właśnie ! Powinniśmy im pogorszyć życie ! To naprawi problem !

   @suluf: Moglibyśmy zrobić równouprawnienie i traktować je jak ludzi...

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: niezły strach na wróble, to nie jest mój argument

   @LGBTRTVAGD: No ale jak to ? Przecież mówiłeś żeby im zabrać nasze męskie technologie ! Już się wycofujesz !?

  •  

   pokaż komentarz

   kastrowani aby służyć w haremach

   @ewolucja_gimbozoa: Ach te męskie haremy, gdyby tylko kobiety wiedziały jak źle tym facetom było, no ale skąd one mogą wiedzieć cokolwiek o byciu w haremach ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Feminizm to po prostu wysryw który powstał przez tego że dzisiaj jest za dobrze

   @Overblazed: Ale feminizm nie powstał "dzisiaj" ziom. Kiedyś kobiety były sprowadzone do tego żeby rodziły dzieci i robiły to co facet każe. Stąd wziął się feminizm i ruchy pokoju su

   Poczytaj trochę o ruchu a później pisz mizogistyczno populistyczne komentarze. Bo mega ignorant z ciebie. Poczytaj o sufrażystkach, o tym że kobiety nie miała prawa głosu w wyborach. Serio trochę obeznania bo to smutno się czyta, a jeszcze smutniej patrzy jak ludzie plusują zakłamane wysrywy kolesia który nie ma pojęcia o czym pisze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed: Wręcz przeciwnie - niech wprowadzają równouprawnienie, ale takie hardcorowe, z takimi samymi parytetami dla obu płci, l4, zarobkami etc. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   faceci płacą podatki i składki które idą na opiekę zdrowotną, zasiłki, emerytury dla kobiet. Gdyby kobiety miały same zarabiać na swoją opiekę zdrowotną, emeryturę i przeżycie to całe multum umarłoby z głodu, chorób itp.

   @Overblazed: Myślę że możemy naprawić ten problem pozwalając kobietom pracować. A nie czekaj, one już to robią. Sprawdziłem i okazało się że kobiety też podobno pracują i płacą podatki.

  •  
   O........d via iOS

   -15

   pokaż komentarz

   @CreativePL: napisałem w przeciągu kilkudziesięciu ostatnich lat. Poza tym ja nie wychodzę z założenia że fakt posiadania przez kobiety praw wyborczych jest czymś dobrym, korzystnym, przyczyniającym się do dobra ogółu, tak jak np. uważam że demokracja to zły ustrój. Jak dla mnie kobiety nie nadają się do posiadania jakiejkolwiek władzy i popieram czasy gdy tylko mężczyźni mieli tego typu prawa. @suluf poczytaj sobie że patrząc na to ile mężczyźni i kobiety wpłacają do budżetu w postaci podatków i składek a ile z tego biorą w postaci emerytur, leczenia, zasiłków itd. to zwyczajnie wychodzi na to że mężczyźni utrzymują kobiety.

  •  

   pokaż komentarz

   popieram czasy gdy tylko mężczyźni mieli tego typu prawa.

   @Overblazed: Ja, też. Ale tylko ci co zgadzają się z moją opinią.

   Poza tym ja nie wychodzę z założenia że fakt posiadania przez kobiety praw wyborczych jest czymś dobrym, korzystnym, przyczyniającym się do dobra ogółu, tak jak np. uważam że demokracja to zły ustrój.

   @Overblazed: Święte słowa, co z tego że stanowią połowę populacji, powinno być tak jak ja chcę ! Masz rację że demokracja to zły ustrój, co w sytuacji kiedy to głupie społeczeństwo ma opinie inne niż moje ? No przecież nie będą mieli racji co nie ?

   @suluf poczytaj sobie że patrząc na to ile mężczyźni i kobiety wpłacają do budżetu w postaci podatków i składek a ile z tego biorą w postaci emerytur, leczenia, zasiłków itd. to zwyczajnie wychodzi na to że mężczyźni utrzymują kobiety.

   @Overblazed: Hmm, czyli powinno im się zabrać prawa i zakazać pracy ?

  •  

   pokaż komentarz

   Feminizm to po prostu wysryw który powstał przez tego że dzisiaj jest za dobrze i babom w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w dupach się poprzewracało.

   @Overblazed: Ładne głupoty nawijasz. Feminizm stanowi tylko niewielki odsetek, większość kobiet nie przyjmuje ideologii feministycznej. Feminizm został sztucznie stworzony (przez kogo zdania podzielone, Rockefeller?) w celu zaburzania społeczeństwa.

  •  
   e...............a

   -1

   pokaż komentarz

   @suluf: tyle że im nie ucinano jajec nierzadko razem z fujarką, żeby nie mogli sypiać z żonami sułtana.

  •  
   L........D

   -1

   pokaż komentarz

   @suluf:

   Może im połamiemy nogi i powiemy żeby same sobie wymyśliły medycynę !

   odpowiadam że nic takiego nie mówiłem... po czym:

   No ale jak to ? Przecież mówiłeś żeby im zabrać nasze męskie technologie ! Już się wycofujesz !?

   Zaślepienie aż razi w oczy (-‸ლ)

  •  
   O........d via iOS

   -2

   pokaż komentarz

   @suluf: Kobiety w dawnych czasach nie miały praw wyborczych a ludzie jakoś żyli, musiało to mieć jakieś uzasadnienie i bynajmniej nie było to incelowskie buldupienie męskiej części populacji. Tak, owszem uważam że większość ludzi to debile i inteligentna mniejszość powinna rządzić większością, 9 debili pod rządami 1 geniusza osiągnie więcej niż gdyby tych 9 miało decydować prawem większości. Skoro kobiety chcą prawdziwego równouprawnienia czytaj pracuję, mam prawa wyborcze itp. to nie powinny mieć dostępu do pieniędzy mężczyzn przez machinę podatkowo-socjalną.

  •  
   L........D

   +15

   pokaż komentarz

   Nie znam żadnego zawodu/zadania poza rodzeniem dzieci które przeciętny facet nie potrafiłby zrobić, w drugą stronę znam całe mnóstwo.

   @Overblazed: kobiety są lepsze w pracach związanych z relacjami z ludźmi, faceci wolą zajmować się wszelkiego rodzaju majsterkowaniem/konstruowaniem/organizowaniem, stąd też dobrobyt stworzyli faceci, nie mówie że kobiety są gorsze

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile:

   90% kobiet nie robi zadnej kariery tylko zap%@%#$$a w zwykłych nudnych pracach
   Warto dodać, że dla mężczyzn jest podobnie ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   odpowiadam że nic takiego nie mówiłem... po czym:

   @LGBTRTVAGD: No teraz to mnie zawiodłeś ! Już jednej złamałem i powiedziałem żeby sobie zrosła kości bez pomocy faceta. Myślałem że będę miał twoją pomoc ! Samemu nie mogę zrobić za dużo przecież ! Tyle są warte twoje obietnice

   @suluf: Kobiety w dawnych czasach nie miały praw wyborczych a ludzie jakoś żyli, musiało to mieć jakieś uzasadnienie i bynajmniej nie było to incelowskie buldupienie męskiej części populacji.

   @Overblazed: Hmm, skoro w przeszłości coś miało miejsce to oczywiste jest że było to dobre. Przecież popełnianie błędów to domena dzisiejszych czasów.

   Tak, owszem uważam że większość ludzi to debile i inteligentna mniejszość powinna rządzić większością, 9 debili pod rządami 1 geniusza osiągnie więcej niż gdyby tych 9 miało decydować prawem większości.

   @Overblazed: Jak to dobrze że ty i ja akurat jesteśmy tymi geniuszami. Tylko jeden na dziewięć, a akurat się spotkaliśmy tutaj, co za szczęście. Tylko jak wytłumaczyć tym 9 że są głupi i muszą nas obu słuchać. Zwłaszcza te głupie baby, bo one przecież są najgorsze !

   > Skoro kobiety chcą prawdziwego równouprawnienia czytaj pracuję, mam prawa wyborcze itp. to nie powinny mieć dostępu do pieniędzy mężczyzn przez machinę podatkowo-socjalną.

   @Overblazed: Masz pełną rację ! Skoro kobiety(tfu) chcą pracować(tu) to nie powinny mieć dostępu do pieniędzy ! Pieniądze to przecież męski wynalazek, dlatego też są na nim tylko faceci.

  •  

   pokaż komentarz

   @kjjbox: to wyglada zupelnie jak silny niezalezny mezczyzna podczas przeziebienia. XD

  •  
   O........d via iOS

   -4

   pokaż komentarz

   @suluf: nie mam już siły już odpowiadać trollującemu białorycerzowi twojego pokroju. Jak chcesz to napisz „wow wygrałem kłótnię przez internet huehue poddałeś się bo mam racje!!!!!111”, szkoda mojego czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prawysektor:

   to wyglada zupelnie jak silny niezalezny mezczyzna podczas przeziebienia. XD

   trzy pierwsze obrazki :-)

   Silny człowiek to taki, który nigdy nie obawia się przyznać do swoich słabości.
   //

  •  
   M............k

   -3

   pokaż komentarz

   @Overblazed: jesteś tak prymitywnym i sfrustrowanym facetem, że nie odczuwam nawet do ciebie niechęci, jak do zwykłego chama, a jedynie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: nie mam już siły już odpowiadać trollującemu białorycerzowi twojego pokroju. Jak chcesz to napisz „wow wygrałem kłótnię przez internet huehue poddałeś się bo mam racje!!!!!111”, szkoda mojego czasu.

   @Overblazed: Przecież się z tobą zgadzam ! Kobiety są głupie, tylko faceci są normalni ! Przecież jako dwoje geniuszów mieliśmy przejąć władzę ! Kto inny zabierze tym głupim babom pieniądze !

  •  
   O........d via iOS

   -3

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: jesteś tak ślepym i zmanipulowanym przez feminizm i waginę białorycerzykiem, że nie odczuwam nawet do ciebie niechęci, jak do zwykłego chama, a jedynie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kjjbox: a ze wiekszosc facetow w Polsce ma jednak problem do przyznania sie do swoich slabosci...:D

  •  
   M............k

   -13

   pokaż komentarz

   @Overblazed: jestem kobietą, wieśniaku ;)

  •  
   M............k

   -10

   pokaż komentarz

   @Overblazed: i nie masz pojęcia, jak bawi nas jęczenie takich biedactw jak ty, to wymachiwanie szabelką na forach dla przegrywów. Twój post leci w moje "gorące" do wyszydzania z koleżankami na browarze ;>

  •  
   O........d via iOS

   -1

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: dziękuję że potwierdzasz teorię, że kobiety nie potrafią prowadzić logicznej dyskusji a umieją tylko wyzywać facetów którzy nie liżą im stóp od przegrywów, inceli itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°) pozdrawiam gorąco koleżanki, w przeciwieństwie do kobiet my faceci mamy w dupie kto co o nas myśli ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  
   M............k

   -9

   pokaż komentarz

   @Overblazed: ahahahaha, klasyk debila-dyskutanta z wykopu. Liczysz na to, że sprowokujesz którąś do DYSKUTOWANIA z twoim poglądem, że kobiety nie powinny mieć praw wyborczych? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki bait se przyszykowałeś? Nasraj komuś na wycieraczkę a potem jak dostaniesz w pysk narzekaj, że ktoś nie umie kulturalnie dyskutować ;>>

   Masz urojenia, stary. Twoje "poglądy" nadają się jedynie do wyszydzania, jezeli nie do leczenia, bo zdajesz się być mocno niedostosowany do życia w społeczeństwie.

   Tragiczny przypadek.

  •  
   O........d via iOS

   -1

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: wow, nieznajoma locha mnie wyzywa w internecie, ze strachu posrałem się w striny ( ͡° ͜ʖ ͡°) mogę tobie nasrać jeśli masz jaja dać w pysk obcemu facetowi i nie boisz się że ci odda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   M............k

   -8

   pokaż komentarz

   @Overblazed: "locha" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   tak jak podejrzewałam, jesteś nie tylko sfrustrowany, jesteś regularnym niezbyt kumatym dresiarzem ;)

   wracam do filmu, enjoy your shit life, incelu.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   O........d via iOS

   -2

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: pozdro i miłego seansu życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   pieniędzy mężczyzn przez machinę podatkowo-socjalną.

   @Overblazed: płeć piniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed: I ty oczywiście jesteś w tej inteligentnej większości?

  •  

   pokaż komentarz

   Feminizm to po prostu wysryw który powstał przez tego że dzisiaj jest za dobrze i babom w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w dupach się poprzewracało.

   @Overblazed: ... taguj #feminizm #feministki #lewactwo #lgbt to rozpęta niezłą gównoburzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   O........d via iOS

   -2

   pokaż komentarz

   @SpongeRobertoSquarePantalones: To akurat nie ma tutaj nic do rzeczy. Ale owszem, IQ ponad 130. Nie dbam czy w to uwierzysz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed cos w tym jest, z obserwacji swiata wokolo i znajomych wydaje mi sie, ze jak jest za dobrze i wgra sie rutyna, to kobiecie cos nie pasuje, czegos brakuje, musi cos zmienic. Duzo mam przykladow takich zwiazkow gdzie facet chodzi tyra od rana do wieczora, kasa jest dobra i zaczyna sie wymyslanie problemow w zyciu. Co ciekawe w zwiazkach mi znanych gdzie kobiety zarabiaja wiecej nic takiego sie nie dzieje, sa natomiast pretensje kobiet, ze facet zarabia mniej. Tak czy siak chyba malo kto wytrzyma do starosci razem...

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed: Niestety, prawicowe poglądy wykluczają z obecności w kaście rządzącej. Nawet IQ 230 nie pomoże, kiedy reszta przekonań szwankuje.

  •  
   O........d via iOS

   -5

   pokaż komentarz

   @hunteroza: kobiety to istoty które zajebiście szybko wszystkim się nudzą. Dlatego kobiety tkwią w związkach z różnymi badboyami, którzy je zdradzają, biją itp. bo tam non-stop mają ekscytację i gamę emocji. Osobiście uważam że żeby utrzymać kobietę przy sobie trzeba dawać jej mniej niż ona chce i cały czas pogrywać z nią żeby nie czuła że ma ciebie w garści np. okazjonalny flirt z innymi na jej oczach da jej do zrozumienia żeby doceniała że cię ma bo może zostać wymieniona na inny model. Niestety życie to nie bajka disneya że miłość to sielanka, na zawsze razem, kocham cię bez względu na wszystko itp.

  •  
   b............l

   +5

   pokaż komentarz

   @Overblazed: To, że te cipomózgi mówią w imieniu wszystkich kobiet nie znaczy, że możecie dopisywać reszty bab do tych dekli społeczeństwa.

  •  
   h.........u

   -2

   pokaż komentarz

   @suluf: Trzeba tylko poczekać( ͡° ͜ʖ ͡°) Różowe same sobie pogorszą co tylko można. Mają doświadczenie i wiedzą jak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed: ahahahaha, klasyk debila-dyskutanta z wykopu. Liczysz na to, że sprowokujesz którąś do DYSKUTOWANIA z twoim poglądem, że kobiety nie powinny mieć praw wyborczych? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki bait se przyszykowałeś? Nasraj komuś na wycieraczkę a potem jak dostaniesz w pysk narzekaj, że ktoś nie umie kulturalnie dyskutować ;>>

   Masz urojenia, stary. Twoje "poglądy" nadają się jedynie do wyszydzania, jezeli nie do leczenia, bo zdajesz się być mocno niedostosowany do życia w społeczeństwie.

   Tragiczny przypadek.

   @MsChokesondick: Obrażasz przyszłego władce Polski ! Jak tylko odbierzemy prawa wyborcze 90% społeczeństwa to pożałujesz !

  •  

   pokaż komentarz

   @hunteroza: kobiety to istoty które zajebiście szybko wszystkim się nudzą. Dlatego kobiety tkwią w związkach z różnymi badboyami, którzy je zdradzają, biją itp. bo tam non-stop mają ekscytację i gamę emocji. Osobiście uważam że żeby utrzymać kobietę przy sobie trzeba dawać jej mniej niż ona chce i cały czas pogrywać z nią żeby nie czuła że ma ciebie w garści np. okazjonalny flirt z innymi na jej oczach da jej do zrozumienia żeby doceniała że cię ma bo może zostać wymieniona na inny model. Niestety życie to nie bajka disneya że miłość to sielanka, na zawsze razem, kocham cię bez względu na wszystko itp.

   @Overblazed: Właśnie ! Dobrze że my, intelektualna elita zadajemy się tylko z facetami no nie ? Nie zniżyłbyś się przecież do kontaktu z babami(tfu)

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed Dlatego zamiast dialogu, tworzycie maskuliminizm, czyli traktujecie drugą stronę wrogo i dążycie do konfliktu pod płaszczykiem ochrony swojej wartości.
   Zamiast szukać dialogu, pojednania i kompromisu, chcecie przeciągać linę, dając paliwo feministkom do przebijania się w społecznym dyskursie.

   Nie dajcie się wciągać w takie bezsensowne wojenki. Tylko jako kolektyw jesteśmy silni. Szukajcie tych, co chcą rozmawiać z wami. Reszta będzie musiała was słuchać, albo wyginie...

  •  
   M............k

   -6

   pokaż komentarz

   Reszta będzie musiała was słuchać, albo wyginie...

   @Yurusenai: co?
   xD

  •  
   M............k

   -6

   pokaż komentarz

   @Overblazed: seans spoko. A tobie radzę iść do psychologa, poważni, zanim będzie gorzej. Przejrzałam twoje wypowiedzi i słabo to wygląda. Gwarantuję, że z tym co masz teraz w głowie panny nie znajdziesz, więc zrób z tym coś, dopóki możesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: nie im pogorszyć, tylko wyrównać warunki. Najlepiej do niezbędnego minimum

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: nie im pogorszyć, tylko wyrównać warunki. Najlepiej do niezbędnego minimum

   @VeleiN: To znaczy co ? Średnią długość życia ? Przecież one mają względnie równe prawa od ledwo stu lat, porównaj to do parunastu stuleci gdzie tego nie było.

  •  
   O........d via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: oczywiście, kobiety same siebie nie rozumieją, jedno mówią a drugie robią ale każda jest ekspertką w dziedzinie relacji międzyludzkich. Ostatnia osoba której porad bym słuchał w kwestii podrywania różowych to różowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: a co mnie obchodzi jakie prawa miały kobiety sto lat temu? Dziś jest dziś. Oczekujesz sprawiedliwości dziejowej? Mój prapradziadek był mordercą, więc ja pójdę do pierdla? Poj#!!ło cię.
   Nie mają równych. Kobiety mają dużo więcej praw.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mają równych. Kobiety mają dużo więcej praw.

   @VeleiN: Podaj przykład tych dużej ilości ekstra praw

   @suluf: a co mnie obchodzi jakie prawa miały kobiety sto lat temu? Dziś jest dziś.

   @VeleiN: Dziś są ciągle odczuwane skutki braku tych praw nie tak dawno temu.

   Mój prapradziadek był mordercą, więc ja pójdę do pierdla? Poj%%@ło cię.

   @VeleiN: Bardzo adekwatny przykład. Gdyby twój pradziadek był traktowany jako obywatel drugiej kategorii, jak i jego przodkowie, a następnie jego dzieci. I tobie mówiono że masz za dobrze i masz siedzieć cicho, przez osoby które mają przewagę bo ich przodkowie zawsze byli traktowani normalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed ja sie tylko zastanawiam, kto w obecnych czasach i z obecnym pojeciem bedzie chcial przezyc wspolnie starosc. Kiedys nie bylo za bardzo innych opcji - jedna wies, jedno miasteczko, co ludzie powiedza. Teraz opcji jest mnostwo a w duzych miastach jest sie praktycznie anonimowym. Do tego dochodzi zepsucie charakteru na starosc i wyjscie tych zlych cech po obu stronach. Nie wiem naprawde nie wiem, ale czuje ze rozwodow bedzie duuuzo wiecej. A slubow juz jest duzo mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf a co ma piernik do wiatraka? Wyrzucasz glupoty jak typowa kobieta podczas klotni :) chcesz porozmawiac dawaj argumenty, takich zdan bez odniesien bez ladu i skladu mam az nadto. A kontakt z kobietami doceniam, tymi ktore potrafia ciekawie porozmawiac

  •  

   pokaż komentarz

   Wyrzucasz glupoty jak typowa kobieta podczas klotni :) chcesz porozmawiac dawaj argumenty,

   @hunteroza: To może podaj do czego się odnosisz ?

  •  
   O........d via iOS

   -4

   pokaż komentarz

   @hunteroza: nie odpisuj suluf to troll i białorycerz który chce sprowokować gównoburzę. To prawda że obserwujemy zjawisko znacznego rozpadu trwałości związków, ilość rozwodów, zdrad, ruchania się na jedną noc wystrzeliła w niebo, ludzie myślą tylko o chwilowym czego chcę tu i teraz np „chcę ruchać się z przystojniakiem dzisiejszego wieczoru” zamiast o budowaniu długotrwałych związków i szczęścia.

  •  

   pokaż komentarz

   @hunteroza: nie odpisuj suluf to troll i białorycerz który chce sprowokować gównoburzę.

   @Overblazed: Nie ukrywam że trollowanie twoich wpisów było całkiem dobrą zabawą( ͡° ͜ʖ ͡°). Białorycerz ? Bo nie mam wypranego mózgu incelowymi poglądami ?

   o prawda że obserwujemy zjawisko znacznego rozpadu trwałości związków, ilość rozwodów, zdrad, ruchania się na jedną noc wystrzeliła w niebo, ludzie myślą tylko o chwilowym czego chcę tu i teraz np „chcę ruchać się z przystojniakiem dzisiejszego wieczoru” zamiast o budowaniu długotrwałych związków i szczęścia.

   @Overblazed: Obawiam się że to co obserwujesz to twoja fantazja a nie rzeczywistość. Ktoś cię skrzywdził ? A może spróbujesz poszukać laski po za Roksą ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Feminizm to po prostu wysryw który powstał przez tego że dzisiaj jest za dobrze i babom w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w dupach się poprzewracało.

   @Overblazed: Heh, to nie tyczy sie tylko kobiet ale nas wszystkich. Dam dla porownania psa....Jak go nie wytresujesz, nie walniesz w dupe, to bedzie robil co chce, czyli brak wychowania powoduje u niego zanik orientacji co jest dobre a co zle.
   W zasadzie jezeli popatrzysz na wiekszosc "nowoczesnych ruchow spolecznych", to faktycznie tym ludziom wiele do szczescia nie potrzeba, ale co tam, porobmy innym na zlosc, wezmy ta dniowke z protestu, pogadajmy sobie na ulicy jak glupi z glupim, bo przeciez madry glupiego bedzie unikal w wiekszosci miejsc :)

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: ot choćby domniemanie ojcostwa, sądy rodzinne, alimenty za obniżenie standardu życia, dodatkowe punkty do dofinansowań na firmę za bycie kobietą, mniejsze maksyma bhp w np podnoszeniu przedmiotów, wcześniejsze emerytury. masz kilka które przyszły mi na myśl w pierwszych kilka sekund. Odnieś się do tego, to podam więcej

  •  

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: Z ciebie nie jest zimna suka. Ty jesteś po prostu zimną osobą, bez uczuć, bez empatii, z bardzo niskim poczuciem poczuciem krzywdzenia innych osób. W całości wypełniasz opinię o części dzisiejszych kobiet. Brr, zmarzłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed: feminizm się kończy jak trzeba koło w samochodzie zmienić

  •  

   pokaż komentarz


   @Overblazed: Właśnie ! Powinniśmy im pogorszyć życie ! To naprawi problem !
   @suluf: dlaczego pogorszyć? Spełnić ich postulaty! Zapakować wszystkie feministki na statek i wywieźć w cholerę na duża wyspę „femina” czy jak sobie ja nazwa. Będą w siódmym niebie- zero facetów, zero przemocy, wojen, przegrywow...

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: pomijajac ironię One same sobie pogorszą życie, przyjadą akbary i poustawiają do pionu, wkońcu wiekszoć ich tu chce ;-)

  •  
   M............k

   -7

   pokaż komentarz

   @Overblazed: ja ci nie mówię, żebyś słuchał różowych, bo na etapie, którym jesteś, to niemożliwe. Ja ci mówię, żebyś poszedł na terapię. Masz w głowie szkodliwą mieszankę pożądania i nienawiści do kobiet i na tym nic nie zbudujesz.

  •  
   M............k

   -7

   pokaż komentarz

   @mikek: czekam na uzasadnienie ;>>>

  •  
   M............k

   -7

   pokaż komentarz

   @KrzysiekEire: braki w edukacji są tu przerażające

  •  
   O........d via iOS

   +2

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: najlepiej być miłym, grzecznym, słuchać kobiet i im pomagać, to powinno otworzyć wrota do nieograniczonego ruchania, czyż nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) w rzeczywistości zostaniesz emocjonalnym tamponem i koleżanką z fiutkiem a ci właśnie chamscy, niemili, emanujący nienawiścią i pożądaniem i traktujący kobiety jak worki na spermę będą mieć lochy które same rzucają się na nich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   M............k

   -7

   pokaż komentarz

   @Overblazed: zastanawiające, że wolisz w tej kwestii wierzyć bandzie anonimowych kolesi z wykopu, niż kobietom. Ja rozumiem, że to jest część głębszej narracji, którą lubią sobie tłumaczyć to, że nie wychodzi im z dziewczynami, ale to jest zwyczajnie nieprawda. Mówię ci to z ręką na sercu - te wszystkie hehe chady, alfy, bety - to nie istnieje. To jest desperacka próba wyjaśniania swoich niepowodzeń i błędne koło.

   Dowód anegdotyczny: mam kilka samotnych koleżanek, które starają się kogoś poznać. Pierwszym sygnałem, żeby takie gościa olać jest zachowanie, które jest promowane na wykopie, czyli zawoalowane chamstwo i zgrywania cwaniaczka, bo wydaje wam się, że to kręci dziewczyny. Gówno prawda. To jest momentalnie dla nas znak, że mamy do czynienia nie z mężczyzną, ale z chłopcem, który podrywania uczył się właśnie na jakichś gównianych forach, gdzie wmówili mu, że wolimy dresiarzy a nie normalnych, miłych gości traktujących nas jak ludzi.

   Zabawne, bo miałam to jak na dłoni jakieś dwa tygodnie temu. Czekałysmy z koleżankami w kolejce do knajpy i obok nas stało dwóch chłopaków. Zaczęliśmy razem żartowac, było milo. Mija kilka chwil, goście już nastawieni chyba na podryw, i nagle jeden z nich mówi do koleżanki, niby z przekąsem: "Co, wydaje ci się, że jesteś taka mądra?".

   Stary, to było moment, wszystkie od razu tylko westchnełysmy..." fak, kolejny PRZEKOMARZACZ z mentalnością gimbusa, który uważa, że poderwie coś na ciągnięcie za warkoczyki"

   Nie tędy droga.

   ale słuchaj kogo wolisz, zobaczymy, jakie będą efekty.

  •  
   O........d via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: nie anonimowej bandzie ludzi z wykopu tylko bandom które opisują swoje sukcesy z kobietami i wynikające z ich doświadczeń porady - „nie słuchaj co różowa mówi tylko patrz co robi”, „byłem miły i dobry i żadna mnie nie chciała, zacząłem być zimnym chamem który ma wyj%?@ne na wszystko i od razu mam powodzenie”, „różowe będą się zapierać i piszczeć że chcą milutkich facetów ale nie wierz w to”, „różowe będą cię pożądać tylko jeśli będziesz emanował pewnością siebie i siłą, jeśli będziesz wyzwaniem, jesteś miły i łatwy = jesteś dla nich niewidzialny jako potencjalny partner do kopulacji”. Wbrew temu co ci się wydaje mam kontakt z różowymi na co dzień, mam nawet koleżanki. Od kiedy przestałem być nice guyem to od razu mam więcej uwagi i zainteresowania. Dowód anegdotyczny: kiedyś koleżanka mnie oszukała, wk#%@iłem się, wygarnąłem jej wszystko w niemiły sposób i przestałem się odzywać, na dodatek zacząłem wrzucać zdjęcia na fejsa w towarzystwie innych dziewczyn. Na początku faktycznie się nie odzywała po tym i chciała żebym ją przeprosił za niemiłe słowa, ale ja miałem to w dupie. Myślisz że mnie olała po tym? Wręcz przeciwnie, przepraszała, była super miła, z%%#!?$ła mnie atencją i zainteresowaniem bardziej niż kiedykolwiek. Ps podryw na gimbusiarskie teksty to nie jest bycie aroganckim chamem.

  •  
   M............k

   -4

   pokaż komentarz

   @Overblazed: rób ja chcesz. Z twoim komentarzy wynika, że nadal jesteś samotny. Ja swoje powiedziałam. Jestem zresztą na 99% pewna, że większość tych wykopowych podrywaczy to mitomani.

  •  
   M............k

   -3

   pokaż komentarz

   @Overblazed: żeby nie było - oczywiście, że są puste laski i atencjuszki, które lubią cwaniaków. Tak samo jak są głupi faceci, którzy lubią, jak im panna strzela focha, bo wtedy mają "wyzwanie". No ale to są zazwyczaj patologiczne związki oparte na dziecinnych gierkach.

  •  
   M............k

   -8

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: dowód anegdotyczny - mam kolege, który lubił sfochowane księzniczki, bo "nie lubił, jak mu się dziewczyna podaje na talerzu." Do takiego stopnia, że związał się z 20 letnią gówniarą, kiedy sam miał 35, dziewczyna była rozpuszczoną bananówą z dwubiegunówką. Tak gościa załatwiła, że wylądował u psychiatry.

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed: Dzięki Bogu tacy ludzie jak ty nigdy się nie rozmnożą, chyba, że zamkną różowego w piwnicy siłą. No ale jesteśmy na wypoku więc dostaniesz tonę plusików od innych inceli.

   Dowód anegdotyczny
   No tak było nie zmyślam xD

  •  
   j.......p

   0

   pokaż komentarz

   Powinniśmy im pogorszyć życie

   @suluf: Powinniśmy im dać możliwość przeżycia życia, takim, jakie ono jest, a nie utrzymywać je pod parasolem waginalnych przywilejów, bo pod nim, jak widać, im bardzo źle. Źle do tego stopnia, że w amoku potrafią niszczyć Tychy, którzy ten parasol trzymają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed: Tzw. "nice guy" - w teorii uczynny i szanujący kobiety kolega, który jest zawsze niezauważany przez płeć piękną. W rzeczywistości sfrustrowany seksualnie egoista, któremu wydaje się, że za bycie miłym należy mu się seks. I kiedy go nie dostaje uważa, że to dlatego, że był miły, więc czas na bycie chamem.

  •  
   O........d via iOS

   -1

   pokaż komentarz

   @shiromaru: „uważa, że to dlatego, że był miły” zatem oświeć nas co innego było powodem? Możliwe że brzydka morda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed: Powodów mogło być wiele. Brzydka morda to tylko jedna możliwość. Mogę natomiast zapewnić, że bycie "bad boyem" rzeczywiście zwiększa szanse na seks, ale tylko z kobietami, które same siebie nie szanują i z reguły inteligencją też nie grzeszą. Jeśli taki jest twój target, proszę bardzo. Jeśli jednak chciałbyś czegoś więcej i na dłużej, to dobrym pomysłem byłoby zwracanie większej uwagi na to, co ma do przekazania druga strona. Kobiety wciąż dają pewne znaki, które wydają nam się trudne do zauważenia, gdy buzują hormony. Z czasem jednak łatwo się ich nauczyć.

   Mniej mów o sobie, a więcej słuchaj tego, co ona ma do powiedzenia. Nie wyśmiewaj i nie lekceważ jej zainteresowań. Pokaż, że nie jest Ci obojętne, jakiej muzyki słucha i jakie filmy ogląda. Jak najbardziej praw komplementy, ale nie cały czas i raczej unikaj na samym początku "tyłka" i "cycków" (spokojnie, w "zaklepanym" związku jest to już akceptowalne, a nawet często pożądane). Jeśli "tyłek" i "cycki" zadziałały, to znaczy, że twój obiekt zainteresowania uważa je za swoje główne atuty (ale to da się wyczuć już wcześniej). Bądź subtelny - w próbach pocałunku nie ma nic złego, ale niech to nie będzie odruch dziobania ziarna przez kurę. Poza tym, przy "wolniejszym tempie" wyczujesz odpowiedni moment, aby póki co się wycofać i jej nie zrazić. Nieudana próba nie oznacza porażki, nie trzeba palić buraka i ewakuować się z lokalu, kobieta nie chce uchodzić za "łatwą", ale nieudana próba nie oznacza, że jest zupełnie niezainteresowana. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś - pozowanie wymaga sporego wysiłku emocjonalnego i wyłącza Twój spokój i panowanie nad sobą, a kobiety są dużo lepsze w wyczuwaniu takich niuansów od nas.

   Najważniejsze jednak - pośpiech i desperacja to źli doradcy, poza tym odbierają pewność siebie. Zamiast myśleć "kiedy ją zaliczę" warto skupić się na jej ewentualnych zaletach/wadach, które odkrywamy, na tym, co nam się w niej podoba. Informacje to złoto w każdej dziedzinie - im więcej wiesz o kobiecie, tym większa twoja szansa na sukces.

   No i jako bonus - na kilku pierwszych randkach unikaj polityki jak ognia :)

   Możesz to kompletnie olać. Nie jestem żadnym romantycznym kołczem. Wnioski te wyciągnąłem z obserwacji własnych doświadczeń, a także doświadczeń moich znajomych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed: Feminizm był bardzo potrzebny, żeby zdobyć prawa dla kobiet takie jak możliwość głosowania czy możliwość nauki. Natomiast teraz co się dzieje nie ma zadnego związku z feminizmem. Teraz kobiety walczą o większe prawa od mężczyzn, bo mają za dużo w dupach.
   Sama jestem kobietą ale doskonale widać z czym mamy do czynienia w dzisiejszych czasach. Na każdym kroku poniżanie, nie docenianie mężczyzn. Kobiety teraz faktycznie mają niezależność ale powinny sie teraz zatrzymać i zastanowić czego dalej chcą. Bo jak na mój gust to zaczynają przeginać i chcą znacznie więcej praw niż mężczyźni. Jak tak dalej pójdzie to mężczyźni zaczną w końcu walczyć o to, żeby mieć tych praw jednak więcej i powstanie nam jedna wielka wojna damsko-męska. To bardzi źle, że uczą nas od małego, że dziewczynki trzeba szanować itd. Ale dlaczego nie uczą nas, że chłopców trzeba tak samo traktować.

   Z drugiej strony głosy mężczyzn na wykopie też są podzielone. Jedni chcą żeby kobiety siedziały w domu i zajmowały się dziećmi zamiast robić gówno karierę. Zganiają całą winę za to, że rodzi się coraz mniej dzieci na kobiety, które chcą pracować zamiast rodzić dzieci. Z kolei druga strona twierdzi, że kobieta, która siedzi w domu to darmozjad.

   Chyba nigdy nie dojdziemy do porozumienia w tym wszystkim.

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: Podaje tobie przykład faworyzowania kobiet i ekstra praw w pl.

   1. Wcześniejsze pójście na emeryturę (nie zmiękczaj tego rodzeniem dzieci tudzież blond włosami)
   2. Mniejsze podnoszenie ciężarów regulowane w kodeksie pracy nie chce mi się szukać konkretnego podpunktu.
   3. Dyskryminacja w stypendiach na uczelnie. Za moich czasów program dziewczyny na politechniki
   4. Dyskryminacja w dotacjach typu mozna dostać 100pkt za biznesplan 60pkt za bycie bezrobotnym 10pkt za bycie kobieta 10 pkt. Pragnę tylko dodać ze to jest dyskryminacja która potrafi iść w skrajnym wypadku w setki tysięcy złotych

   Dyskryminacja miękka

   Wchodzisz do klubu za ładny uśmiech i masz kupon na shoty, facet płaci 15zl i ma gowno. Kina kobiet w czwartki, piątki mężczyzn brak. Masa zniżek na siłownie specjalnie dla PAŃ HEHE. Okoliczności, eventy, targi jawne faworyzowanie kobiet i przekaz podprogowy jakoby to były jakieś upośledzone istoty.

  •  

   pokaż komentarz

   dlaczego pogorszyć? Spełnić ich postulaty! Zapakować wszystkie feministki na statek i wywieźć w cholerę na duża wyspę „femina” czy jak sobie ja nazwa. Będą w siódmym niebie- zero facetów, zero przemocy, wojen, przegrywow...

   @KrzysiekEire: Kiedy postulat zmienił się na wyspę feminę ? Brak przegrywów to w sumie nawet mnie by przekonał żeby tam popłynąć

   @suluf: ot choćby domniemanie ojcostwa, sądy rodzinne, alimenty za obniżenie standardu życia, dodatkowe punkty do dofinansowań na firmę za bycie kobietą, mniejsze maksyma bhp w np podnoszeniu przedmiotów, wcześniejsze emerytury. masz kilka które przyszły mi na myśl w pierwszych kilka sekund. Odnieś się do tego, to podam więcej

   @VeleiN: @Furiat: Domniemanie ojcostwa ma za zadanie chronić dziecko a nie matkę. Jego dobro jest w tym priorytetem. Sądy rodzinne i alimenty to głównie zasługa stereotypów dotyczących rodziny w pl, gdzie to głównie kobieta zajmuje się domem i dziećmi, często rezygnując z kariery, stąd alimenty. W drugą stronę też się zdarza ale raczej rzadko bo faceci raczej za często nie zajmują się domem. Nie twierdze jednak że ten stereotyp i jego postrzeganie nie krzywdzi tych ojców którym zależy. Wynika to jednak z silnych stereotypów a nie z jakiś specjalnych praw.

   Dofinansowania wynikają z faktu że próbują aktywizować większą ilość kobiet w biznesie, jest ich po prostu za mało w porównaniu do ilości w populacji.

   Mniejsze ciężary, statystycznie kobieta jest po prostu słabsza fizycznie, nie każda oczywiście ale statystyki mówią że jako ogół tak jest. Kobiety w ciąży mają jeszcze mniejsze obciążenia

   Emerytury Link Weź też pod uwagę że nie wszędzie jest jak w pl gdzie wiek emerytalny jest różny

   3. Dyskryminacja w stypendiach na uczelnie. Za moich czasów program dziewczyny na politechniki

   @Furiat: Bo próbowali zwiększyć ich procent na tych uczelniach bo przez lata raczej nie były zachęcane żeby tam iść. No chyba że jest jakiś ekstra program na kierunkach typowo kobiecych to wtedy trochę dziwnie

   Wchodzisz do klubu za ładny uśmiech i masz kupon na shoty, facet płaci 15zl i ma gowno. Kina kobiet w czwartki, piątki mężczyzn brak. Masa zniżek na siłownie specjalnie dla PAŃ HEHE. Okoliczności, eventy, targi jawne faworyzowanie kobiet i przekaz podprogowy jakoby to były jakieś upośledzone istoty.

   @Furiat: Klubom zależy żeby było dużo więcej kobiet, często dzięki temu faceci więcej w klubie wydaja ( ͡° ͜ʖ ͡°), to jest biznes, nikt nie robi tam nic co by się na końcu nie opłacało. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz promocje dla facetów, reszta to po prostu zwykły marketing. Przekaz podprogowy ? Tzn jaki ?

  •  

   pokaż komentarz

   nie anonimowej bandzie ludzi z wykopu tylko bandom które opisują swoje sukcesy z kobietami i wynikające z ich doświadczeń porady - „nie słuchaj co różowa mówi tylko patrz co robi”, „byłem miły i dobry i żadna mnie nie chciała, zacząłem być zimnym chamem który ma wyj?%%ne na wszystko i od razu mam powodzenie”, „różowe będą się zapierać i piszczeć że chcą milutkich facetów ale nie wierz w to”, „różowe będą cię pożądać tylko jeśli będziesz emanował pewnością siebie i siłą, jeśli będziesz wyzwaniem, jesteś miły i łatwy = jesteś dla nich niewidzialny jako potencjalny partner do kopulacji”.

   @Overblazed: Rady od ludzi którzy na 100% nie zmyślają ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rady które nie pasują do każdej sytuacji. 130 iq mówiłeś ?

   owód anegdotyczny: kiedyś koleżanka mnie oszukała, wk?%!iłem się, wygarnąłem jej wszystko w niemiły sposób i przestałem się odzywać, na dodatek zacząłem wrzucać zdjęcia na fejsa w towarzystwie innych dziewczyn. Na początku faktycznie się nie odzywała po tym i chciała żebym ją przeprosił za niemiłe słowa, ale ja miałem to w dupie. Myślisz że mnie olała po tym? Wręcz przeciwnie, przepraszała, była super miła, z?#$$#?ła mnie atencją i zainteresowaniem bardziej niż kiedykolwiek. Ps podryw na gimbusiarskie teksty to nie jest bycie aroganckim chamem.

   @Overblazed: Super ! Jak długo jesteście razem ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: Mówisz do słupa, mnie tu kiedyś zjechał jeden ze nie mogę mieć racji bo mam dziewczynę. Nie docierało do niego że się w związku nie urodziłem. Niektórzy wolą słuchać rad z dupy które najczęściej nie działają, albo nie działają na każdego. Nie będą się przecież zastanawiać jak coś działa od podstaw. I nie daj boże zapytać kobiety o radę, przecież skąd one mogą wiedzieć. Zwłaszcza ten wyżej który szuka chyba dziwki za która nie będzie musiał płacić. Ja się zastanawiam czy oni mają matki, siostry, albo inne kobiety w rodzinie i czy im też w twarz mówią że są dziwkami i nie powinny mieć żadnych praw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   M............k

   -2

   pokaż komentarz

   Wchodzisz do klubu za ładny uśmiech i masz kupon na shoty, facet płaci 15zl i ma gowno.

   @Furiat: a nie znasz hasła "jeżeli towar jest za darmo, to jesteś towarem?"

   te promocje są, żeby naganiać wam panny

  •  
   M............k

   -3

   pokaż komentarz

   Natomiast teraz co się dzieje nie ma zadnego związku z feminizmem.

   @Thaora: that's just..like...your opinion, man ;>

  •  

   pokaż komentarz

   @Overblazed: Pamiętając jednak, że są zawody do których kobiety są bardziej predysponowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @MsChokesondick: No i co z tego ? Dlaczego mam tutaj wykazywać się empatia i rozumieniem działania rynku. Przy zarabianiu kasy kobiety się takim zrozumieniem nie wykazują i twierdzą ze zarabiają mniej przez dyskryminacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: Czy ty myślisz ze odpowiedziałeś na cokolwiek ? Nie masz szans taką polemika przekonać jakiegokolwiek ścisłego rozmówcę opierającego się o matematykę.

   Jakim prawem ingerujemy w jakiekolwiek naturalne procesy wolnorynkowe i dyskryminujemy mężczyzn na rzecz kobiet ?

   Dlaczego równanie społeczeństwa w dół (większe szanse na dostanie dotacji na biznes ma 45 letnia samotna matka która nie potrafi obsługiwać komputera i jest bezrobotna) od 24 letniego studenta w trakcie studiów ekonomicznych z podpisanymi listami intencyjnymi od popularnego franczyzodawcy (mój przykład)

   Ty myślisz ze takie sukrwysynstwo i działanie w brew wszelkiej logice, matematyce, zdrowemu rozsądkowi nazwiesz wyrównywaniem szans i jest spoko ? Jakim prawem w imię wyrównywania szans dyskryminujemy ludzi bardziej zaradnych ?

   Dlaczego rodzi się facet w dzisiejszych czasach często stereotypowa pipka w rurkach z cynamonowym latte w ręku i mimo wszystko wcielamy jest OBOWIĄZKOWO do rezerwy wojskowej. Dlaczego on ma postawione takie wymagania wobec ojczyzny i dlaczego grozi mu kara śmierci za dezercje ? Bo ma penisa i dwa jądra ?

   Ponadto facet wstaje na 7 do roboty o 5 k@#!a lat dłużej a ty jako obalenie tezy podajesz kontrę w postaci NIEMARTW SIĘ U INNYCH TEZ TAK JEST.

   Zdecyduj się i albo zaneguj albo potwierdź. Ja stawiam tezę ze w Polsce mężczyzna jest ruchany i dyskryminowany. Jestem tak przygotowany ze mogę nawet sypać numerami NIP wszelakich firm które dyskryminują jawnie facetów. Jeżeli twierdzisz ze Polsce kobiety sa dyskryminowane a faceci nie to daj jakaś przeciwwwage. Tylko i wyłącznie w postaci faktów. Nie przyjmuje do wiadomości banałów typu inni maja podobnie albo koleżanki, sąsiadki, bratowa zarabia mniej na tym samym stanowisku.

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: Czy ty myślisz ze odpowiedziałeś na cokolwiek ? Nie masz szans taką polemika przekonać jakiegokolwiek ścisłego rozmówcę opierającego się o matematykę.

   @Furiat: tak. Odpowiedziałem na twoje pytania. Nie twierdzę że odpowiedzi muszą ci się podobac, ani że to jakieś absolutne prawdy nie podlegające dyskusji. No pewnie nie przekonam kogoś ścisłego opierającego się o matematykę, głównie dlatego że mówimy o problemach społecznych a je matematycznych.

   Jakim prawem ingerujemy w jakiekolwiek naturalne procesy wolnorynkowe i dyskryminujemy mężczyzn na rzecz kobiet ?

   @Furiat: bo żyjemy w zorganizowanym społeczeństwie a nie w anarchokapitalizmie.

   Dlaczego równanie społeczeństwa w dół (większe szanse na dostanie dotacji na biznes ma 45 letnia samotna matka która nie potrafi obsługiwać komputera i jest bezrobotna) od 24 letniego studenta w trakcie studiów ekonomicznych z podpisanymi listami intencyjnymi od popularnego franczyzodawcy (mój przykład)

   @Furiat: ale celem jest ja nauczyć używać tego komputera, żeby nie była wykluczena ze społeczeństwa ktore wymaga znajomości jego używania. 24letni student ze studiami ekonomicznym itd nie wymaga tej pomocy. Równanie w dół by było gdyby ci połamać ręce albo cię oślepić żebyś nie mógł korzystać z komputera. Wtedy i ty i ta kobieta jesteście równi bo nie możecie używać komputera. Nie ma ustawy zakazującej pracy dla ludzi jak ty i jeżeli masz takie kwalifikacje i znajomości to chyba powinnienes sobie poradzić ?

   Dlaczego rodzi się facet w dzisiejszych czasach często stereotypowa pipka w rurkach z cynamonowym latte w ręku i mimo wszystko wcielamy jest OBOWIĄZKOWO do rezerwy wojskowej. Dlaczego on ma postawione takie wymagania wobec ojczyzny i dlaczego grozi mu kara śmierci za dezercje ? Bo ma penisa i dwa jądra ?

   @Furiat: z powodu stereotypów płciowych w naszej części swiata. W takim Izraelu na przykład kobiety też obowiązkowo służą.

   Ponadto facet wstaje na 7 do roboty o 5 k@%#a lat dłużej a ty jako obalenie tezy podajesz kontrę w postaci NIEMARTW SIĘ U INNYCH TEZ TAK JEST.

   @Furiat: nie każdy tak robi. Co mam ci powiedziec ? Że w innych krajach tak nie jest ? Uważam że powinnien być ten sam

   Zdecyduj się i albo zaneguj albo potwierdź. Ja stawiam tezę ze w Polsce mężczyzna jest ruchany i dyskryminowany. Jestem tak przygotowany ze mogę nawet sypać numerami NIP wszelakich firm które dyskryminują jawnie facetów. Jeżeli twierdzisz ze Polsce kobiety sa dyskryminowane a faceci nie to daj jakaś przeciwwwage. Tylko i wyłącznie w postaci faktów. Nie przyjmuje do wiadomości banałów typu inni maja podobnie albo koleżanki, sąsiadki, bratowa zarabia mniej na tym samym stanowisku.

   @Furiat: ale ja odpowiedziałem a argumenty. Sytuacja nie zawsze jest fair, niektórzy jej nadużywają i to fakt. Społeczeństwa nie działają na podstawie matematyki i suchej logiki. Sytuacja która mamy teraz wynika z uwarunkowań z przeszłości pomieszanych z obecnymi problemami. Czasami faceci też są dyskryminowani, ale historycznie mamy parę tysięcy lat gdzie kobiety były towarem i miały ułamek praw facetow. Sytuacja która mamy teraz nie jest idealna i nikt nie twierdzi że tak jest. Nie jesteśmy też na końcu drogi i zmiany będą się ciągle dzialy. Mam wrażenie że twoja frustracja wynika z faktu że próbujesz to zrozumieć matematyką, ale ludzie są trochę bardziej skomplikowani niż to. Nie jesteśmy volkanami że star treka. Jeżeli chcesz żyć w społeczeństwie gdzie nie ma konsekwencji dawnych problemów albo błędów to obawiam się że za dużo tych miejsc nie znajdziesz na swiecie.

   Tldr

   Sytuacja nie jest idealna, obecnie ciągle odczuwamy konsekwencje problemów z przeszłości, czasami powoduje to wrażenie że niektórzy mają lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: Przede wszystkim nie zgadzam się na twierdzenia ze każdy ma swoją prawdę, każdy ma swoje argumenty. Jeżeli mam przyjąć takie myślenie to wszelka polemika nie ma sensu. Skoro nie ma jednej prawdy choćby 51 do 49% to jaki jest sens prowadzić dyskusje ? Szkoda czasu lepiej robić kasę.

   Nawet ty zmiękczające fakty, dodając tło historyczne i ułomność ludzi, widzisz obszary na których faceci również sa dyskryminowani. Prowadzi to do prostych wniosków.

   Każda dyskusja w gowno śniadaniówce o dyskryminacji kobiet to proste kłamstwo i manipulacja. Minimum wyjściowe to powinno być dyskryminacja kobiet i mężczyzn a ewentualne pole do dyskusji to która płeć ma gorzej. W związku z tym patrząc w tv już wiesz jaki nieobiektywny syf wyrwany z kontekstu tam leci. Zgodzić się z tym mogą ludzie którzy niepopełnili żadnej myśli w tym kierunku.

   Jeżeli będziemy dodawać tło historyczne (którego nie należy bagatelizować) i obyczajowość, możemy skomplikować każda dyskusje i lać wodę godzinami. Akurat ja nie jestem prostym rozmówca wiec stawiam taki stwierdzenie.

   Młodzi Niemcy nie odpowiadają w żaden sposób za decyzje swoich nazistowskich dziadków. Młodzi Polacy nie odpowiadają w żaden sposób za to ze ktoś kiedyś gdzieś.

   Nadając takie tło nie jestem w stanie i nie chce mi się sprawdzać od kiedy to mężczyźni maja gorzej w kraju Polska, natomiast daje sobie uciąć rękę ze w roku 2019 młodzi mężczyźni maja gorzej od młodych kobiet.

   Maja gorzej na wielu płaszczyznach których nie chce mi się znowu przytaczać. Paradoksalnie w tej rozmowie to ja jestem za rownouprawnieniem. Sugeruje nie traktowanie kobiet na równi z inwalidami, downami i bezrobotnymi. Premiowanie za fakt bycia kobieta jest żenujące. Każda osoba ze zdrowym kręgosłupem moralnym jest zażenowana jeżeli ktoś z grzeczności daje jej wygrać powiedzmy w billard.

  •  

   pokaż komentarz

   @VeleiN: @Furiat:
   Jak odwrócić kota ogonem? @suluf: pisze, że kobiet nie mają większych praw. A kiedy mu pokazaliście, że mają więcej praw od mężczyzn, zaczyna je usprawiedliwiać.

   @VeleiN: Bardzo adekwatny przykład. Gdyby twój pradziadek był traktowany jako obywatel drugiej kategorii, jak i jego przodkowie, a następnie jego dzieci. I tobie mówiono że masz za dobrze i masz siedzieć cicho, przez osoby które mają przewagę bo ich przodkowie zawsze byli traktowani normalnie.
   Jakoś Polacy i Hindusi żyły sobie wypruwają by dostać zieloną kartę, studiować i pracować w Ameryce. Kiedy takiemu imigrantowi się uda, miejscowa kolorowa patologia ma usprawiedliwiać swoją sytuację apartheidem? Bzdura! Mają to na własne życzenie, bo wolą kultywować plemienne tradycje przodków niż kulturę białego człowieka.

   Nawet poprawnie polityczne filmy wielbiące czarnych bohaterów tą dziką kulturę piętnują, gloryfikując kulturę białego człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   Każda osoba ze zdrowym kręgosłupem moralnym jest zażenowana jeżeli ktoś z grzeczności daje jej wygrać powiedzmy w billard.

   @Furiat: Ale to prędzej jest gra osoby na bardziej zaawansowanym poziomie z osobą która nie jest tak dobra bo jeszcze niedawno nawet nie mogła się nauczyć jak się w bilard gra.

   > Skoro nie ma jednej prawdy choćby 51 do 49% to jaki jest sens prowadzić dyskusje ? Szkoda czasu lepiej robić kasę.

   @Furiat: Za bardzo patrzysz na to matematyką.

   Nawet ty zmiękczające fakty, dodając tło historyczne i ułomność ludzi, widzisz obszary na których faceci również sa dyskryminowani. Prowadzi to do prostych wniosków. Każda dyskusja w gowno śniadaniówce o dyskryminacji kobiet to proste kłamstwo i manipulacja. Minimum wyjściowe to powinno być dyskryminacja kobiet i mężczyzn a ewentualne pole do dyskusji to która płeć ma gorzej. W związku z tym patrząc w tv już wiesz jaki nieobiektywny syf wyrwany z kontekstu tam leci. Zgodzić się z tym mogą ludzie którzy niepopełnili żadnej myśli w tym kierunku.

   @Furiat: No właśnie że nie, te wnioski nie są proste, jakby były to by większość ludzi rozumiała z czego wynikają. To że istnieją dziedziny z dyskryminacja mężczyzn nie oznacza że dyskryminacja kobiet nie istnieje, jest kłamstwem albo manipulacją. Dyskryminacja jest różna, w różnych dziedzinach i powoduje różne rzeczy. Nie istnieje jakaś uniwersalna wartość dyskryminacji w społeczeństwie która da się określić w prosty sposób jakąś liczbą. Pokazujesz że od razu podchodzisz do tematu mając z góry określoną tezą. Ja do swoich obecnych wniosków doszedłem po bardzo długim czasie i po sporej liczbie przejrzanych materiałów. Uprzedzając, śniadaniówki to nie jest dobre źródło wiedzy o czymkolwiek i raczej nie udaje że nim jest.

   Jeżeli będziemy dodawać tło historyczne (którego nie należy bagatelizować) i obyczajowość, możemy skomplikować każda dyskusje i lać wodę godzinami. Akurat ja nie jestem prostym rozmówca wiec stawiam taki stwierdzenie.

   @Furiat: No ale ty je wyraźnie ignorujesz bo nie pasuje do twojego matematycznego punktu widzenia. A jest ważne bo wyjaśnia czemu nie mamy jeszcze sytuacji gdzie nie ma dodatkowej pomocy dla kobiet.

   Młodzi Niemcy nie odpowiadają w żaden sposób za decyzje swoich nazistowskich dziadków. Młodzi Polacy nie odpowiadają w żaden sposób za to ze ktoś kiedyś gdzieś.

   @Furiat: Nie dosłownie, ale przeszłość ma konsekwencje w teraźniejszości, podkreślam, konsekwencje. Nie ponosisz winy za to co ktoś kiedyś zrobił, ale są sytuacje gdzie jakieś akcje powodują że jesteśmy gdzie jesteśmy.

   Nadając takie tło nie jestem w stanie i nie chce mi się sprawdzać od kiedy to mężczyźni maja gorzej w kraju Polska, natomiast daje sobie uciąć rękę ze w roku 2019 młodzi mężczyźni maja gorzej od młodych kobiet.

   @Furiat: Znasz tekst z chłopaki nie płaczą ?( ͡° ͜ʖ ͡°). Za bardzo upraszczasz, to nie jest tylko problem kobieta kontra mężczyzna. Dużo ma tutaj do czynienia środowisko. podam ci przykład który sam podałeś

  •  

   pokaż komentarz

   większe szanse na dostanie dotacji na biznes ma 45 letnia samotna matka która nie potrafi obsługiwać komputera i jest bezrobotna

   @Furiat: W tym przypadku masz nie tylko kobietę, ale też samotną matkę, powyżej 40 i nie umiejącą używać komputera. Wszystkie te rzeczy razem powodują że ma trudniej, nie sam fakt że jest kobietą. a ty skupiasz się tylko na płci. Gdyby ktoś zaproponował program dla młodych kobiet z wyższym wykształcenie pochodzącej z klasy średniej to wtedy masz sytuacje że możesz się czuć dyskryminowany jako facet. Jako facet po 40stce nie umiejący używać komputera też pewnie znajdziesz jakiś program. Jednak szanse że będzie on samotnym ojcem są statystycznie mniejsze. Z powodów kulturowych.

   Maja gorzej na wielu płaszczyznach których nie chce mi się znowu przytaczać. Paradoksalnie w tej rozmowie to ja jestem za rownouprawnieniem.

   @Furiat: Mają gorzej bo ktoś wyciąga do nich rękę z pomocą której faceci często nie potrzebują. patrzysz na to z pozycji kogoś kto należy do tej grupy która była przez długi czas uprzywilejowana. Oczywiście że nie każdy w tej grupie jest tak samo uprzywilejowany albo ma przewagę. I zdarza się oczywiście że obrywasz za przywilej którego nie posiadasz. Patrzysz na pojedyncze przypadki i ignorujesz kontekst który ci nie pasuje. Spójrz na ten problem czymś więcej niż tylko matematyką, tam jest jeszcze potrzebna historia socjologia, psychologia.

   ugeruje nie traktowanie kobiet na równi z inwalidami, downami i bezrobotnymi. Premiowanie za fakt bycia kobieta jest żenujące.

   @Furiat: Podaj mi przykład gdzie jakiś program pomocy ma jako target kobiety inwalidów downów i bezrobotnych jako jedną grupę. Kobiety mogą być części każdej tej grupy i wtedy dostaną dostosowaną do tego pomoc. To nie jest też premiowanie a pomoc żeby były w stanie startować z podobnej pozycji co ktoś kto jej nie potrzebuje. Spróbuj nie patrzeć na to jako pomoc dla kobiet a jako pomoc dla grupy która nie ma tych samych możliwości. O to chodzi kiedy mówimy o równości. O wyrównanie szans na start a nie o ten sam wynik.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak odwrócić kota ogonem? @suluf: pisze, że kobiet nie mają większych praw. A kiedy mu pokazaliście, że mają więcej praw od mężczyzn, zaczyna je usprawiedliwiać.

   @Glassius: Ale ja ci pisze o przyczynach dlaczego niektórym się wydaje że kobiety mają więcej praw.

   Jakoś Polacy i Hindusi żyły sobie wypruwają by dostać zieloną kartę, studiować i pracować w Ameryce. Kiedy takiemu imigrantowi się uda, miejscowa kolorowa patologia ma usprawiedliwiać swoją sytuację apartheidem? Bzdura! Mają to na własne życzenie, bo wolą kultywować plemienne tradycje przodków niż kulturę białego człowieka.

   @Glassius: Dowód anegdotyczny. Niektórzy poza wymienioną przez ciebie grupą też ciężko pracują na zieloną kartę ( ͡° ͜ʖ ͡°). I czemu miejscowi czarni mają się tłumaczyć apartheidem ? Ty piszesz o Ameryce czy Południowej Afryce ? No takie tłumaczenie było by trochę absurdalne, masz rację. Sytuacja czarnych (myślałem że mówimy o kobietach) też z czegoś wynika, nie tylko z tego że są zli i leniwi. Piszesz do mnie jakbym ci powiedział prawdę objawioną z która nie ma dyskusji. Ja pisze o mechanizmach z których obecna sytuacja wynika i że jest bardziej złożona niż stereotypy które podajesz.

   Nawet poprawnie polityczne filmy wielbiące czarnych bohaterów tą dziką kulturę piętnują, gloryfikując kulturę białego człowieka.

   @Glassius: Politycznie poprawne filmy gloryfikują kulturę białego człowieka ? Czy oni nie mieli jej nienawidzić na rzecz plemiennej kultury nachodzców ( ͡° ͜ʖ ͡°) ? Chyba i chodzi o promowanie kultury gdzie te grupy mogą razem współpracować i stworzyć lepszą sytuację niż tą która mamy teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: W jakiej ty pozycji siebie stawiasz człowieku xD. Skoro twierdzisz ze niebywle zbadałes problem to lecimy dalej.

   Odnośnie dofinansowań na firmę to kompletne pudło. Jak już tak bierzesz w obronę kobiety które narobiły dzieci i nie znalazły pracy (nie pozwalasz ludziom brać odpowiedzialności za ich czyny) to zróbmy po prostu program pomoc biednym kobietom. Nie mam nic przeciwko żeby tam rzucać hajsem w kobiety, niech one sobie tam płaczą, niech na stole leżą mandarynki i husteczki do wycierania oczek. Nawet niech nie składają biznesplanow tylko namalują jakaś laurkę i dostaną 150 tysięcy. Mi tam nie przeszkadza.

   Każdy inny program który nie ma w statucie faworyzowania kobiet a ma zapisane WZROST GOSPODARCZY I STYMULACJĘ ZATRUDNIENIA. Tam kwestia męższczyzny bądź kobiety powinna być rozwiązana zaznaczeniem odpowiedniego kwadracika przy formularzu osobowym i niczym więcej. Jeżeli dalej tego nie pojmujesz to nie ma sensu dyskusja. W takim programie 100 punktów powinno być za biznesplan, żadnych innych okoliczności. Jak już tak wnikają to sa np programy faworyzujące Polskę B albo coś tylko ze takie postawienie sprawy jest już uczciwe u swoich podstaw.

   Rzucasz jakieś banały ze wyciąga się ręce z pomocą do kobiet bo faceci często nie potrzebują xDD. No to jak wybronisz fakty ze ponad 80% bezdomnych to faceci, zdecydowana większość samobójstw to faceci, krócej żyją faceci, na wojnach ginął faceci. Czy wyglada tobie ta grupa społeczna na niepotrzebujaca pomocy ?

   Daj ludziom brać odpowiedzialność za swoje czyny (wolność) nie patrz swoim pryzmatem na innych. To właśnie dlatego ja idę w matematykę bo jestem zbyt skromna osoba aby zaczynać konstruować myśli na zasadzie „wydaje mi się ze kobiety powinny mieć lepiej ustawowo” bo biedna 45 latka, musimy jej szanse wyrównać. To nic ze na 95% ta osoba przegra na rynku i zmarnuje setki tysięcy złoty. Ogłośmy połowiczny sukces.

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: W jakiej ty pozycji siebie stawiasz człowieku xD. Skoro twierdzisz ze niebywle zbadałes problem to lecimy dalej

   @Furiat: kogoś kto lubi swoje poglądy opierać na poszerzaniu wiedzy ? Głównie na próbie zrozumienia przyczyny problemu a nie tylko skutku ? > Odnośnie dofinansowań na firmę to kompletne pudło. Jak już tak bierzesz w obronę kobiety które narobiły dzieci i nie znalazły pracy (nie pozwalasz ludziom brać odpowiedzialności za ich czyny) to zróbmy po prostu program pomoc biednym kobietom. Nie mam nic przeciwko żeby tam rzucać hajsem w kobiety, niech one sobie tam płaczą, niech na stole leżą mandarynki i husteczki do wycierania oczek. Nawet niech nie składają biznesplanow tylko namalują jakaś laurkę i dostaną 150 tysięcy. Mi tam nie przeszkadza.

   @Furiat: proponuje to rozpisać i wyslac do urzędu. Może nawet uruchomią ten program i nazwa twoim imieniem. A tak serio, ty wiesz że to nie są pieniądze za darmo za samo posiadanie macicy ? Tam trzeba spełnić formalności, i nawet jeżeli masz program pomocy w biznesie dla kobiet to bez dobrego biznesplanu nikt im nie da pieniędzy ?

   Jak już tak wnikają to sa np programy faworyzujące Polskę B albo coś tylko ze takie postawienie sprawy jest już uczciwe u swoich podstaw.

   @Furiat: dlaczego ? Dlaczego polska b rat traktowana jakby była umysłowo chora ? Powinnien się liczyć tylko pomysł a nie jakieś dodatkowe rzeczy za bycie biedniejsza częścią polski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Rzucasz jakieś banały ze wyciąga się ręce z pomocą do kobiet bo faceci często nie potrzebują xDD. No to jak wybronisz fakty ze ponad 80% bezdomnych to faceci, zdecydowana większość samobójstw to faceci, krócej żyją faceci, na wojnach ginął faceci. Czy wyglada tobie ta grupa społeczna na niepotrzebujaca pomocy ?

   @Furiat: różne problemy, wymagają różnej pomocy. W tym konkretnym przypadku także stereotypy płciowe powodują problem. Jako facet nie powinnienes mówić o swoich problemach, część tych ludzi nawet jeśli prosi o pomoc bo uderza to w wizerunek faceta który nigdy nie musi dostać pomocy. Jeżeli jako społeczeństwo dorosniemy do sytuacji że nie będzie "wstydem" mówić o tym kiedy nie dajemy radę to część tego problemu zniknie. Nie cały oczywiscie. No chyba że to wina kobiet, te samobójstwa i bezdomność ?

   Daj ludziom brać odpowiedzialność za swoje czyny (wolność) nie patrz swoim pryzmatem na innych. To właśnie dlatego ja idę w matematykę bo jestem zbyt skromna osoba aby zaczynać konstruować myśli na zasadzie „wydaje mi się ze kobiety powinny mieć lepiej ustawowo” bo biedna 45 latka, musimy jej szanse wyrównać. To nic ze na 95% ta osoba przegra na rynku i zmarnuje setki tysięcy złoty. Ogłośmy połowiczny sukces.

   @Furiat: ale nie każdy o ta pomoc prosi, i nie każdy jej używa. To że ktoś ma możliwość coś zrobić nie znaczy że tobie coś zabrali. Upraszczasz i patrzysz na otoczenie bardzo wasko. Nie jesteśmy w idealnym swiecie. Nie wyszło co się dzieje jest dobre albo korzystne. Po tym co napisałeś widzę że idziesz w jeszcze bardziej wąskie patrzenie na świat. Myślisz że to go zmieni ? Naprawdę spróbuj na problem spojrzeć szerzej, a może się okazać że istnieje jakaś przyzczyna która nie koniecznie jest zla. I może patrzenie matematyka na świat jest dla ciebie łatwiejsze ale ludzie to nie są chodzące komputery i dlatego nie rządzą nami matematycy. Spójrz na problem szerzej a może się okaże że nie jest tak złe jak sadzisz.

 •  

  pokaż komentarz

  W skrócie: trochę spadło, ale bardzo mało. W sumie nic to nie znaczy.
  Nie ma słowa o rasizmie w reklamie.

 •  

  pokaż komentarz

  Na początek próbuje żelu do golenia Wilkinsona, od lat 80-tych cały czas Gillette...nożyki się skończą tez przejdę na Wilkinsona.Nie będzie mi mówił byle ciul jak mam żyć, nie po to "obalałem" komunę by znowu żyć w kołchozie...

 •  

  pokaż komentarz

  dzięki gillette przerzuciłem się na golenie tradycyjne, polecam wypróbować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  + tanie koszty (5szt dobrych żyletek = 5zl)
  + brak zapychających się ostrzy

  źródło: IMG_20190126_135316.jpg

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna

Dodany przez:

avatar t....x dołączył
2752 wykopali 35 zakopali 60.9 tys. wyświetleń