•  

  pokaż komentarz

  Zacznijmy odróżniać profesjonalnych wykwalifikowanych ochroniarzy od ciecia-rencisty, który dostaje robotę,bo ilość pozorantów musi się zgadzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @dolarstach: To przestańmy zgadzać się na pozorantów. Po co płacić za coś co absolutnie nic nie zmienia? Zmieńmy przepisy, żeby wyeliminować pozorantów i zacznijmy faktycznie dbać o nasze bezpieczeństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nolaan_: Ciekawe kto będzie chciał zapłacić za profesjonalną ochronę?

  •  

   pokaż komentarz

   @luki201: Ci sami, którzy teraz wyrzucają pieniądze na "udawaną". Jeśli jest niepotrzebna - zlikwidować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nolaan_: Jeżeli prowadzisz jakąś działalność typu parking prywatny, sklep czy ochrona budynku mieszkalnego/biurowego/produkcyjnego to sam decydujesz czy wynajmiesz emeryta za 12 zł na h czy też profesjonalistę za 30 zł na h.. Tak samo z imprezami organizowanymi przez samorządy (przykładowo WOŚP) i gigantyczne dodatkowe koszty zniechęcą do opłacalności takich imprez za które i tak płacimy w podatkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @luki201: Czekaj, chcesz mi powiedzieć, że wydatek na bezpieczeństwo ludzi, którzy przychodzą na imprezę masową jest zbędny? Jeśli kogoś przerastają koszta ochrony, to niech tej imprezy zwyczajnie nie robi. W podatkach opłacamy policję, która ma strzec dobra publicznego, nie prywatnych imprez.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nolaan_: Oczywiście, że jest ważne, ale koszty imprez drastycznie wzrosną, więc będzie zdecydowanie mniej imprez. Do tego jak wspomniałem większość imprez organizowanych przez samorządy - sylwester, WOŚP itp. będą musieli większe koszta ponieść podatnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nolaan_: Wiesz co zmienia taki pozorant? Tańsze ubezpieczenie dla tego kto go zatrudnia

  •  

   pokaż komentarz

   Czekaj, chcesz mi powiedzieć, że wydatek na bezpieczeństwo ludzi, którzy przychodzą na imprezę masową jest zbędny? Jeśli kogoś przerastają koszta ochrony, to niech tej imprezy zwyczajnie nie robi.
   @Nolaan_: Dlaczego faszyści nie mogą sobie na takie imprezy zwyczajnie nie chodzić. To się nazywa totalitarny dzbanie demokracja bezpośrednia, jak ci coś nie odpowiada to nie trzeba tego od razu zakazywać. Wystarczy jak tam nie pójdziesz.

   czy też profesjonalistę za 30 zł na h
   @luki201: Aha... już widzę tą profesjonalną ochronę.. jak ci z tej góry pieniędzy, nawet gdy pośrednik pracuje za 0 zostanie 3k netto miesięcznie :D

 •  
  malloy_the_bear

  +6

  pokaż komentarz

  Od kiedy dozór jest równoznaczny z hurr durr uber obroną totalną? Większość z nich ma związane ręce, bo rozsądniej jest zadzwonić po odpowiednio przeszkolone służby, niż tłumaczyć się z sądzie z naruszenia nietykalności, do której nikt z nich nie jest uprawniony, bo nie jest pracownikiem zaufania publicznego. I tego się powinno od takich ludzi wymagać, reakcji proporcjonalnej do ponoszonej przez swój zakres obowiązków odpowiedzialności. Ludzie, którzy prócz obserwacji mogą użyć siły fizycznej są przeszkoleni i zarabiają więcej, a jeżeli nie zarabiają odpowiednio odpowiednio dużo, to również jest to kolejna kwestia do dyskusji.

  Kiedyś pracowałem z takim ochroniarzem, powiedział, że woli dostać po psyku i kupić sobie coś z odszkodowania, niż chodzić po sądach ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Tak samo jak idę do sklepu kupić gówniany zegarek za 500-1000zł i nie oczekuję od niego czegoś super tak jak od zegarka za 5-10k zł. Dlatego nie dziwi mnie, że jakiś człowieka za 12 zł brutto nie chce narażać swego życia. Za jakoś się płaci i jeżeli w szelakiej maści galeriach pracują pseudo ochroniarze to powinno się zrobić aferę i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  12zł to dostają ludzie bez doświadczenia i bez licencji, nie mówiąc o broni obiektowej i to ochranianie byle czego...

  Ale jak komuś praca w ochronie nie odpowiada może iść gdzie indziej...