•  

  pokaż komentarz

  "Wynik pozytywny potwierdza w sposób zdecydowany, iż konopie indyjskie oraz kannabinoidy mają zastosowania medyczne. Światowa Organizacja Zdrowia, poprzez wykreślenie konopi z tabeli, na którą zostały wpisane substancje szkodliwe, które nie powinny być dopuszczane do stosowania w praktyce medycznej, uchyliła stanowisko z 1954 roku, które mówiło o tym, że "należy podjąć wysiłki zmierzające do wykreślenia konopi indyjskich ze wszystkich legalnych praktyk medycznych".

  Posunięcie WHO jest przełomowym momentem, ponieważ z pewnością wpłynie ono na zmianę w polityce związanej z konopiami indyjskim. Decyzję WHO można również uznać jako zwycięstwo nauki nad polityką. Warto zaznaczyć tutaj, że wiele krajów opiera swoje prawodawstwo na traktacie antynarkotykowym. Oznacza to, że w przypadku tych krajów zmiany te będą miały wpływ bezpośredni na regulacje prawne. Zaś w innych krajach pojawi się bodziec do reform."

  Calkiem możliwe ze to posuniecie to pierwszy krok do legalizacji w całej Europie.

 •  

  pokaż komentarz

  I dziś jest tak dalej. I będzie. Gdyby zalegalizować ją to policji polecą statystyki i nie będzie sie czym chwalić. Dziś jeden nastolatek z gramem to praca dla kilku policjantów i prokuratury na kilka dni. Gdy ich braknie trzeba będzie zająć sie prawdziwymi bandytami a tych policja się boi. Ci z sejmu maja gdzieś legalizację bo ich chroni immunitet a Poza tym oni wolą koks.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora