•  

  pokaż komentarz

  A ja twierdzę że to nie przypadek ,antypolskie elity nie mając już żadnych możliwości wpłynięcia na poglądy Polaków uznali ze trzeba tak wq.....Polaków na haśle" Żydzi" aby doprowadzić do zmiany władzy w Polsce , Oficjalnie przychodzą informacje o naciskach żydów za pomocą swoje ambasady ,i ambasady USA ,żądania dostępu do naszych archiwów,oraz informacji o uległości obecnego rządu wobec żydów.Na tej podstawie chcą wq.....Polaków aby zmienili preferencje polityczne opierając się na niechęci do tych którzy ..."ulegają lobby żydowskiemu "

  •  

   pokaż komentarz

   @zbych65: Wydaje mi się, że się jednak mylisz. Nie można dokonać zmiany żydowskiej władzy na ŻYDOWSKĄ WŁADZĘ - bo to nie będzie żadna zmiana...

   To jest tylko urządzanie politycznego CYRKU DLA POLSKICH GOJÓW, żeby im wydawało, że coś rzeczywiście zmienili.

   Moim zdaniem niecierpliwi, syjonistyczni Żydzi chcą sobie po prostu do "polaczków" postrzelać. Trzeba wiedzieć,m że KAŻDY ŻYD I KAŻDA ŻYDÓWKA przeszli obowiązkowe szkolenie wojskowe i KAŻDY Z NICH MA BROŃ legalnie - albo nielegalnie. Ale każdy MA!
   A ty młody, głupi i naiwny "polaczku" którego nawet nie wzięli do wojska - co możesz im przeciwstawić. Czym ich zwyciężysz w razie konieczności - z koro z ciebie tylko jest niedościgany, mentalny "Szwejk"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nade wszystko jednak polakożerczy, syjonistyczni Żydzi (jak to Żydzi) woleliby mimo wszystko nie robić tego osobiście. Aj! Waj!
   Najchętniej siedząc gdzieś wygodnie i skubiąc macę oglądaliby, jak do "polaczków" strzelają w ich zastępstwie ich "młodsi bracia w wierze". W ostateczności (gdyby jakimś cudem "polaczki" zdobywały przewagę) dopuszczają zaangażowanie amerykańskiego wojska do rozgromienia polskich "terrorystów".

   Jeśli do tego nie doprowadzą - no to niestety będą musieli czekać kilka pokoleń na całkowite wytępienie Narodu Polskiego metodami ekonomicznymi. Na razie udało się im jedynie Polaków odsunąć od władzy i zmarginalizować. Cel swój osiągnęli w 100%.

   źródło: PiSczyPO.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @WolnyLechita: tu ja pozwolę się z tobą nie zgodzić , można zmienić władzę ulegająca żydom na inną władzę ulegająca żydom. Powiedz która z grup rządzących kiedykolwiek nie ulegała ich naciskom?Presja polityczna i ekonomiczna żydów na Polskę jest tak potężna że raczej można operować nazewnictwem " kto mniej a kto bardziej " się im opiera lub im ulega.Jestem przekonany że trzeba się im przeciwstawiać stosując ich metody tzn wyciagać na światło dzienne fakty ich kolaboracji z okupantem i ich morderstwa na narodzie Polskim przyjmując ich stwierdzenia że " wszyscy żydzi tak postępowali.Jeden z ostatnich dni stycznia powinien ustawowo zostać ogłoszony dniem pamięci ofiar żydowskich kolaborantów z okupantem ze wschodu i zachodu na Narodzie Polskim . Jestem przekonany że żydzi którzy mieszkają w Polsce i są z tym związani powoli staną w obronie kraju który ich gości i zapewnia im spokojne życie w przeciwieństwie do eu zachodniej .tych którzy tu żyją i zawsze stają przeciw naszemu krajowi trzeba traktować jak obcych którzy źle życzą nam i krajowi i zdecydowanie im nie ulegać.
   pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @WolnyLechita: „Wiele musi się zmienić żeby nic się nie zmieniło”

  •  

   pokaż komentarz

   @porannymis: > z koro i z listowio

   Dzięki za wskazanie tzw. "literówek". Aj! Waj! ...ale się narobiło! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   A jakieś merytoryczne uwagi? Nie ma?
   Ile chciałbyś zarabiać na poprawianiu moich literówek? Bo chciałbym się zorientować, czy to aby na pewno byłby dla ciebie geszeft?

  •  

   pokaż komentarz

   @zbych65: > Jestem przekonany że żydzi którzy mieszkają w Polsce i są z tym związani powoli staną w obronie kraju który ich gości i zapewnia im spokojne życie w przeciwieństwie do eu zachodniej

   Cieszę się, że Ty masz taką pewność. Też bardzo chciałbym takową pewność mieć. Ale nie mam!
   Nie znajduję ŻADNYCH argumentów po temu - aby takie oczekiwanie było uzasadnione. Dlatego zaliczam je do tzw. "pobożnych życzeń".
   Różnica mentalności Żydów i Polaków jest kolosalna. To ZAWSZE będzie rodzić konflikty - dopóki Sekta Katolicka ręka w rękę ze swoimi "starszymi braćmi w wierze" nie doprowadzi do całkowitego, mentalnego "zżydzenia" Polaków. Co się jej już w znacznej mierze udało...

   Przekonaj mnie, że się mylę - jeśli wola...

 •  

  pokaż komentarz

  W 1939 r. prezydent USA Franklin Delano Roosevelt nie zgodził się na przyjęcie 937 Żydów – uchodźców z III Rzeszy, którzy znajdowali się na pokładzie statku „St. Louis”. Nie pomogła skierowana do niego wstrząsająca, błagalna prośba o łaskę. USA nie przyjęły uchodźców. W następstwie, kilkuset pasażerów tego statku zawróconego do Europy zostało później rozstrzelanych lub zamordowanych w Auschwitz i Sobiborze. Czy Państwo Izrael kiedykolwiek wydało oświadczenie, że USA ponoszą współodpowiedzialność za Holokaust? Czy izraelscy historycy kiedykolwiek podjęli badania pozwalające wyjaśnić postępowanie Roosevelta?

  W lipcu 1943 r. Jan Karski przedstawił prezydentowi Rooseveltowi raport o dokonującej się Zagładzie Żydów na terenie Polski.
  Brak reakcji władz amerykańskich umożliwił dalszą eksterminację Żydów. USA nie zareagowały też na polskie apele z 1944 r., by zbombardować tory kolejowe wiodące do Auschwitz. Moje pytanie – jak powyżej.

  Chciałbym zapytać, czy Państwo Izrael kiedykolwiek oficjalnie ustosunkowało się do zjawiska obojętności amerykańskich środowisk żydowskich wobec Holokaustu? Sytuacja ta wiadoma była nawet Żydom z warszawskiego getta. Poeta getta, Władysław Szlengel (1914 – 1943), uczestnik powstania w getcie warszawskim, tak pisał w wierszu pt. „Dajcie mi spokój”:

  Kto ty jesteś? Żyd.
  10 milionów Żydów
  pije whisky co dnia
  i liże ice krem soda
  w USA.
  I piją sok grejpfrutów
  przed lunchem i rano.
  Szkoda ci Żydów?
  Zostaną!...

  Nie Żydzi zalęknieni,
  Żydzi chorzy i drżący,
  Ale Żydzi stadionów,
  Żydzi śpiewający -
  Dajcie mi spokój (…)

  Amerykańscy Żydzi zgłaszający dziś roszczenia wobec Polski są potomkami tych, którzy nigdy nie zdobyli się na masowe protesty, które zmusiłyby władze USA do akcji powodującej przerwanie Zagłady. Zgodnie z opracowaniem Rafaela Medoffa pt. „Dzień, w którym maszerowali rabini”, jedyna demonstracja w skali całego okresu Holokaustu mająca na celu ratowanie ofiar Zagłady odbyła się w Waszyngtonie 6 października 1943 r. Wzięło w niej udział ponad 400 rabinów z USA, którzy przyjechali prosić rząd USA o ratowanie mordowanych Żydów. Przekazali petycję do prezydenta Roosevelta, w której napisali: „dzieci, niemowlęta, starsi mężczyźni i kobiety wołają do nas „pomocy!”. Miliony już padły zabite, skazane na miecz i ogień, a dziesiątki tysięcy umarły z głodu”. Jednak Roosevelt nawet nie przyjął delegacji rabinów. Otrzymali oni odpowiedź, że prezydent jest „niedostępny z powodu napiętego planu innych zajęć”. Jak ustalił historyk, było to kłamstwo. Roosevelt nie miał tego dnia żadnych zajęć. Spotkanie nie odbyło się , ponieważ prezydenta odwiedli od niego: Samuel Rosenman (1896 – 1973) – doradca Roosevelta i autor jego przemówień oraz wpływowy członek American Jewish Committee a także rabin Stephen Samuel Wise (1874 – 1949) – syjonistyczny przywódca w USA. Wise uzyskał wcześniej informacje o Holokauście od Jana Karskiego, ale nie wpłynęło to na jego postawę. Co więcej – ten sam Wise w 1941 r. postanowił nałożyć całkowite embargo na wszelką pomoc wysyłaną do okupowanej Polski przez amerykańskich Żydów. Wykazał się szczególną aktywnością w powstrzymywaniu wysyłania paczek do gett. Mam do Pani pytanie: czy przytoczone wyżej fakty są zgodne z historyczną prawdą, czy jest to tylko antysemicka propaganda? Jeżeli nic takiego nie miało miejsca, chciałbym uzyskać od Pani potwierdzenie. Jeżeli natomiast jest to prawda, to chciałbym zapytać, czy Izrael kiedykolwiek nagłośnił wskazane wyżej fakty ? Czy padały oficjalne oskarżenia o współudział części amerykańskiej żydowskiej elity w Holokauście, formułowane z nagłośnieniem odpowiadającym nagłośnieniu, z jakim obecnie prowadzona jest bezpodstawna nagonka na Polskę?
  W ostatnim tygodniu często pojawiały się w Izraelu głosy mówiące nie tylko o „radowaniu się Polaków z Holokaustu” (Efraim Zuroff) lecz także wskazujące na „obojętność Polaków wobec Zagłady”. Przesyłam więc Pani zdjęcie z książki Rona Chernowa pt. „The Warburgs. A Family Saga”, London 1993. Przedstawia ono wesele Giseli Warburg-Wyzanski (1912 – 1991), działaczki syjonistycznej w USA. Ślub i wesele odbyły się w lipcu 1943 r., w tym samym czasie, w którym Jan Karski złożył wizytę prezydentowi Rooseveltowi. Gdy w rodzinie jest pogrzeb i żałoba, to ślub i wesele się przekłada - oto jedyny komentarz, który ciśnie się na usta na widok tej fotografii. To tak na marginesie kwestii obojętności wobec Holokaustu.

 •  

  pokaż komentarz

  Styczeń, luty 2018 to dla mnie przełomowy czas.
  Wcześniej uważałem siebie za filosemitę, myślałem że Żydzi to dość ogarnięci, wykształceni ludzie, z którymi da się dogadać.
  Fakt co jakiś czas jakiś ułom Rabin czy inny pop!?#!!@eniec wrzuci jakiś paszkwil na Polskę, ale to jest odosobniony przypadek, margines.
  Tak myślałem. Rok temu zmieniłem zdanie. Większość z nich to szowiniści tak mocno zindoktrynowani, bez szacunku do historii i faktów, bez wiedzy historycznej, że az boli.
  Muszę nadmienić, że w dalszym ciągu szanuję polskich Żydów, bo trzeba było wykazać się jakimś przywiązaniem do Polski, jakimś patriotyzmem zostając w tym kraju, a wyjazd dla nich był raczej prosty.
  I tak stałem się judeosceptykiem. ;)