•  

  pokaż komentarz

  TL;DR;

  "nie zwiększył zatrudnienia w pierwszym roku pilotażu″, ale "odbiorcy świadczenia doświadczyli jednak lepszej jakości życia"

  Myślę, że "doświadczenie lepszej jakości życia" jest wystarczającym powodem do wprowadzenia dochodu gwarantowanego w Polsce :-)
  //

 •  

  pokaż komentarz

  U hołoty poczucie dobrobytu poprawił, ciekawe jak wpłynął na samopoczucie niewolników którzy muszą na to tyrać.

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: Niewolnicy mieli łzy szczęścia w oczach, że komuś pomogli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: moim zdaniem to dobry pomysł. Dla przykładu ja z programu 500 plus zarabiam 3000 zł bo mam kilka dzieciaczków. Jakby jeszcze wprowadzić dochód gwarantowany powiedzmy 2000 to wielu rodzinom by to pomogło. A krytykantom powiem tak- wy tez możecie w ten sposób zarabiać, skoro to takie proste. Pozdrawiam serdecznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: No jasne, każde bydlę może tak "zarabiać", tylko po 20 latach takiego zarobkowania ten kraj zniknie z mapy... a Chińczycy kupią tą hołotę za paczkę fajek od sztuki...

  •  

   pokaż komentarz

   U hołoty poczucie dobrobytu poprawił, ciekawe jak wpłynął na samopoczucie niewolników którzy muszą na to tyrać.

   @juesend_ej: No tak średnio bym powiedział jeśli o samopoczucie zarabiających, wypowiada się na ten temat człowiek zajmującym się tematem, audycja jest za paywallem, ale na mobilki jest apka 14 dni gratis:

   https://audycje.tokfm.pl/podcast/Finlandia-pierwsze-wyniki-eksperymentu-z-podstawowym-dochodem-gwarantowanym/72239

   W każdym razie jako osoba będąca gdzieś pośrodku liberała i socjalliberała, wyniki tego eksperymentu wyglądają dosyć ciekawie. Przykładowo osoby objęte takim dochodem deklarują lepszy stan zdrowia, a więc mniej obciążają kosztami służbę zdrowia.

   Tak czy inaczej, czeka nas jako cywilizację, eksterminacja mnóstwa zawodów, sprzedawców, kierowców, kelnerów, kucharzy, opiekunów i wielu innych. Niewykluczone, że dochód gwarantowany może być odpowiedzią na zamieszki.

   Z drugiej strony mamy eksplozję zawodów w zasadzie nieistniejących kilka-kilkanaście lat temu jak YouTuber czy zagrajmer (Twitch), podcaster. Więc w pewien sposób być może to się jakoś zbilansuje. Gdy ww. zawody opanują automaty, pracujący w nich ludzie będą swego rodzaju usługą premium. Coś jak różnica pomiędzy automatem samoobsługowym z markecie w porównaniu z konsultantem w sklepie z odzieżą na miarę.

   Na razie chyba jednak nie mamy się czego obawiać, czyli w perspektywie powiedzmy dekady, automatyzacja i robotyzacja postępuje, a bezrobocie wciąż rekordowo niskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordeusz: Ja się nieco obawiam kiedy mechanizmy takie jak dochód podstawowy proponują bogaci liberałowie.
   Najprawdopodobniej oznacza to że ich celem nie jest poprawienie życia robotników, żeby nie musieli zmuszać się do pracy w okropnych warunkach / ponad siły, byleby tylko zapewnić rodzinie pewność chleba na stole.
   Z ich perspektywy jest to odebranie pracownikom karty przetargowej - jesli istnieje dochód podstawowy, to każdego można zwolnić bez wyrzutów sumienia, prawda? A wtedy zyski z automatyzacji pójdą do kieszeni kapitalisty, zamiast do społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   jesli istnieje dochód podstawowy, to każdego można zwolnić bez wyrzutów sumienia, prawda?

   @Cepion: Nie wiem, w jakim Ty świecie żyjesz, ale poza niewieloma wyjątkami firm rodzinnych zatrudniających przyjaciół, każdy pracodawca zwalnia zbędnego pracownika bez żadnych wyrzutów sumienia.

   Bo czy pracownik ma wyrzuty sumienia, gdy kupuje te same bułki u piekarza, który ma je taniej niż u takiego, który ma rodzinę na utrzymaniu? No nie sądzę, zejdź na ziemię kolego, w 99% firm pracownik to po prostu koszt i traktuje się go jak koszt prowadzenia działalności, z którego rezygnuje się tak samo jak z innych kosztów, gdy przestają być niezbędne.

  •  

   pokaż komentarz

   A wtedy zyski z automatyzacji pójdą do kieszeni kapitalisty, zamiast do społeczeństwa.

   @Cepion: tak się składa, że właśnie poruszyłem ten temat w wiadomym Ci miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale powtórzę to tutaj bo jestem łasy na plusy - w warunkach wolnej konkurencji zyski z automatyzacji pójdą do społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordeusz: państwo, UOP, opinia publiczna zapewnia że wyrzuty sumienia są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Mówię tu oczywiście o dużych firmach.
   Z dochodem podstawowym nikna bariery do usunięcia legislacja chroniące pracowników. Masowe zwolnienia przestają również być problemem etycznym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Doman_60: społeczeństwo będzie dostawać dochód minimalny - jakim cudem dostanie te zyski? Skapnie że stołu nowych multimiloarderow? Przecież to nie działa, trickle down economics to mit.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cepion multimiliarderzy sami zaproponują dochód podstawowy żeby zapobiec ogólnokrajowym zamieszkom. Ale najpierw trochę mercedesów zostanie spalonych i trochę szyb wybitnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZaQ_1: No właśnie, ale dynamika władzy się nie zmieni: multimiliarderzy zostaną multimiliarderami, a cała reszta będzie żreć może nie gruz, ale też nie wiele więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cepion: dlatego śmieszy mnie jak wykopki mówią, że dochód gwarantowany to socjalizm i komuna.
   To po prostu jedyny sposób na podtrzymanie kapitalizmu w ostatnim stadium rozwoju.

 •  

  pokaż komentarz

  Pytanie na temat dochodu gwarantowanego nie powinno brzmieć "czy" tylko "kiedy". Czy to nam się podoba czy nie, kiedyś ten dochód trzeba będzie wprowadzić. A zanim zaczniecie gadać że hurr durr automatyzacja i rozwój AI nie zabiorą ludziom pracy no bo przecież już jesteśmy po rewolucji przemysłowej i praca jest to pamiętajcie że było kiedyś wielu ludzi, którzy uważali że maszyny nie zabiorą pracy koniom.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: Uwaga socjalista (albo i komunista)

  •  

   pokaż komentarz

   @andrzejpetr:
   Ale ty wiesz że nie trzeba być socjalistą żeby popierać UBI i że jest za jego poparciem wiele argumentów libertariańskich? Nawet Milton Friedman popierał pewną formę UBI (ujemny podatek dochodowy). Mam rozumieć że uważasz również pana Friedmana za komunistę? xD

   also
   "Ograniczenie pracy dzieci? To zniszczy gospodarkę, wy lewaki!" X
   "Państwowe emerytury? To zniszczy gospodarkę, wy lewaki!" X
   "Prawo do strajku i zakładania związków zawodowych? To zniszczy gospodarkę, wy lewaki!" X
   "Regulacje BHP? To zniszczy gospodarkę, wy lewaki!" X
   "Płaca minimalna? To zniszczy gospodarkę, wy lewaki!" X
   "8-godzinny dzień pracy? to zniszczy gospodarkę, wy lewaki!" X
   "Ochrona środowiska? To zniszczy gospodarkę, wy lewaki!" X
   "Dochód gwarantowany? To zniszczy gospodarkę, wy lewaki!" -JESTEŚ TUTAJ

  •  

   pokaż komentarz

   Uwaga socjalista (albo i komunista)

   @andrzejpetr: Chyba prawak wolnorynkowiec. Przeciez dochod gwarantowany to ideologia prawej, nie lewej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   @FortunaHej: UBI to jest pozycja synkretyczna politycznie i ma zwolenników zarówno po lewej jak i po prawej stronie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: Deficyt handlowy z chinami (EU+USA) to około 800 miliardów USD rocznie a czerwone bydło nadal bredzi że można nic nie robić jeszcze bardziej bo pracy nie ma :D

   "Ograniczenie pracy dzieci? To zniszczy gospodarkę, wy lewaki!"
   Zastanawiające jest ten bolszewicki kwik ale jednocześnie chcesz mieć darmową forsę i korzystać z przymusowej pracy dzieci za granicą oraz półniewolniczej pracy Azjatów. Czerwony nierobie. Gdybyś nie zauważył to ten system zbankrutował 40 lat temu... więcej darmowych obiadków dla hołoty nie będzie, bo nie starcza nawet na państwowe emerytury i "darmowych" lekarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy to nam się podoba czy nie, kiedyś ten dochód trzeba będzie wprowadzić.

   @ramzes8811: Możliwe, że masz rację, co nie zmienia faktu, że ktos bedzie musial zap?$@!%@ac zeby ta kasa mogla byc rozdana. Ja jednak jestem zdania, że to nie jest obligatoryjne.

  •  

   pokaż komentarz

   @less_is_more:

   że ktos bedzie musial zap?#?@?!ac zeby ta kasa mogla byc rozdana
   No tak, będą "zapierdalać" maszyny. Przecież właśnie takie jest sedno całego UBI, że to pieniądz wytworzony przez automatyzację. Oczywiście, będą jacyś ludzie, którzy nadal będę pracować, uberkuce-specjaliści (przynajmniej do czasu aż ich zastąpi AI), prace związane z wysoką empatią, wychowawcy przedszkolni, twórcy rękodzieła itp. no i oni będą płacić podatki i więcej się do tego UBI dokładać niż z niego brać, ale ci ludzie będą także dostawać grube pensje więc raczej to przeboleją.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: Nie wiem, nie znam sie na ekonomii dobrze, ale nie potrafie sobie wyobrazic zeby niemal calosc PKB kraju wytwarzały maszyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @less_is_more: Niemal całość może jeszcze nie, ale 60% czy 75%? To bardzo prawdopodobne. Oczywiście tak wielka automatyzacja jest jeszcze przed nami, ale i tak warto o tym myśleć i się przygotowywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: No cóż, to zapewne odgległa przyszlosc, aczkolwiek temat ciekawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: wszyscy wszędzie mówią "co to będzie jak nam X czy Y zabierze pracę?!" a ja się nie mogę doczekać kiedy praca to będzie wybór a nie konieczność.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: Za bardzo nie rozumiem jak hołota ma się "przygotowywać" na darmowy zasiłek. I dlaczego bydłu się wydaje, że głównymi beneficjentami nowych technologii będzie jakieś leniwe, bezrobotne barachło a nie np. ta przedszkolanka.

   @Dru: To tylko propaganda lewicy dla leniwej hołoty. Nie wstrzymuj oddechu...

  •  

   pokaż komentarz

   Pytanie na temat dochodu gwarantowanego nie powinno brzmieć "czy" tylko "kiedy". Czy to nam się podoba czy nie, kiedyś ten dochód trzeba będzie wprowadzić.
   @ramzes8811: Stara gadka lewaków - komunizm jest nieunikniony.

   Przeciez dochod gwarantowany to ideologia prawej, nie lewej strony.
   @FortunaHej: To chyba ci "prawicowcy" z PiSu. Żaden normalny człowiek nie poprze komunizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   Żaden normalny człowiek nie poprze komunizmu.

   @ibilon: Komunizm nie ma z tym nic wspolnego. To jest po prostu zdrowy rozsadek.

   Dlatego nigdy nie utozsamiam sie z "prawica" wykopu, oni kompletnie nie rozumieja podstaw swojej ideologii. Dochod gwarantowany to nie jest zasilek, to nie jest socjal... to jest po prostu dochod gwarantowany. Lewa strona (nie lewa strona na wykpie) nie proponuje dochodu gwarantowanego tylko socjal (gdzie najczesciej musisz spelnic jakies warunki). Dochod gwarantowana to po prostu wyplata xxx dla kazdego.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: To wciąż odległa utopia, której pewnie nie dożyjemy. Nie ma podstaw do wprowadzania dochodu gwarantowanego, bo zwyczajnie jest zbyt dużo prostej pracy na świecie. Płacąc ludziom bezwarunkowo zniechęcamy ich do pracy. Każdy kto siedzi trochę lepiej w technologiach wie, że pełna automatyzacja nie będzie jeszcze długo możliwa. Maszyny są zbyt awaryjne, same się nie naprawią i nie zaprogramują. Nie posiadają abstrakcyjnego myślenia i nie adaptują się łatwo do nowych warunków. Wszystkie systemy AI są wciąż bardzo mocno oparte na algorytmach ze ściśle określonymi zasadami. Sieci neuronowe nie są wyjątkiem - przy niestandardowych danych zachowują się nieprzewidywalnie.

   Niestety, ale prostą pracę musi ktoś wykonywać. Sprzątać, przygotowywać jedzenie etc. Wprowadzając gwarantowany dochód zwiększymy ceny tych usług ponad ten dochód - co nie ma najmniejszego sensu. Inaczej kto będzie pracować za mniej? Zakładając nawet opcję wypłacania go również ludziom którzy pracują to podaż prostych usług drastycznie spadnie. 90% ludzi mając do wyboru dostać podstawową pensję i mieć 24h dla siebie lub zapieprzać w gówno pracy i dostać dwa razy tyle wybierze pierwszą opcję. Należy pamiętać, że gówno pracy nie wybiera się z powołania. To nie programiści, którzy będą tworzyć dla pasji.

  •  

   pokaż komentarz

   [...] Dochod gwarantowany to nie jest zasilek, to nie jest socjal... to jest po prostu dochod gwarantowany [...]
   @FortunaHej: Ile zakłamania i j?%?nia logiki w jednym poście, pierwszy raz dałem bana od prawie 2 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: to powiedz mi gdzie będą pracować wszyscy kasjerzy, kierowcy magazynierzy, rolnicy, budowlańcy, a prędzej czy później nawet prawnicy i lekarze?

  •  

   pokaż komentarz

   a ja się nie mogę doczekać kiedy praca to będzie wybór a nie konieczność.

   @Dru: tysiące bezrobotnych już teraz żyje twoimi marzeniami

   No tak, będą "zapierdalać" maszyny. Przecież właśnie takie jest sedno całego UBI, że to pieniądz wytworzony przez automatyzację. Oczywiście, będą jacyś ludzie, którzy nadal będę pracować, uberkuce-specjaliści (przynajmniej do czasu aż ich zastąpi AI), prace związane z wysoką empatią, wychowawcy przedszkolni, twórcy rękodzieła itp. no i oni będą płacić podatki i więcej się do tego UBI dokładać niż z niego brać, ale ci ludzie będą także dostawać grube pensje więc raczej to przeboleją.

   @ramzes8811: Jeszcze musisz wyczarować energię za darmo i surowce naturalne też za darmo.

   Zamiast tego całego UBI wystarczą zasiłki tak jak są teraz ale malejące płynnie a nie skokowo. Teraz mamy sporo osób które nie idą do pracy bo dostaną w niej tyle samo co otrzymują z zasiłków. To upośledza jakikolwiek rozwój.

   W wielu krajach wystarczy zminimalizować działalność państwa do minimum i już to z miejsca podniesie dobrobyt absolutnie wszystkich. Widziałeś może kiedyś przetarg na nowe przejście dla pieszych albo remont 200m chodnika? Można sobie za takie kwoty dom pod miastem zbudować ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Ile zakłamania i j???nia logiki w jednym poście, pierwszy raz dałem bana od prawie 2 lat.

   @jusuk: gdzie tam jest niby zakłamanie? Pamiętasz że rozmawiamy o przyszłości i sytuacji gdzie AI przejmuje 75% zawodów?

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: A nie lepiej zmniejszać czas pracy? BO ja widzę utopię tak że ludzie będą pracować krócej, ale bardzo wydajnie, np 3-4h dziennie i nadal byłaby zasada kto nie pracuje ten nie je i tyle. W końcu by wykonać pracę 2 mld ludzi, zmniejszając czas pracy 2 razy potrzeba koło 3-4 mld ludzi, więc pracy nie zabraknie, a wzrośnie wydajność dzięki automatyzacji i skróci się czas pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kajtosz: Ale czy ty tępaku nie rozumiesz, że miliard chińczyków tyra obecnie po 14h dziennie żebyś miał tanie towary? A miliony dzieciaków zapieprzają w sweatshopach, na farmach i szyją tanie ciuchy. I oni wiecznie nie będą pracować za michę ryżu i puste pieniądze...

   To jest naprawdę takie proste. EU z USA ma 800 miliardów USD deficytu handlowego z samymi chinami a tępota się zastanawia "co będzie robić". Cała ta retoryka to produkcja niezdolnej do pracy, nie umiejącej niczego hołoty która będzie zmuszona żebrać i żyć z zasiłków. Naprawdę jeśli jesteś taki tępy że nie wiesz co będziesz robić kiedy kierownice w samochodzie zacznie przykręcać robot a nie robol... no to jesteś kretynem do sześcianu i nie wiem jak cokolwiek miałbym ci wytłumaczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   którzy uważali że maszyny nie zabiorą pracy koniom.

   @ramzes8811: powstały nowe zawody i nikt nie marzy teraz o wykonywaniu pracy konia

  •  

   pokaż komentarz

   A miliony dzieciaków zapieprzają w sweatshopach, na farmach i szyją tanie ciuchy. I oni wiecznie nie będą pracować za michę ryżu i puste pieniądze...

   @juesend_ej: ale rozumiesz, że oni TEŻ STRACĄ PRACĘ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kajtosz: Jedyne co się zmieni po masowym wdrożeniu AI i robotyzacji to że hołota twojego pokroju będzie żyła już na kompletnym marginesie. Będziesz miał do wyboru albo pracę w kurczącej się puli gówno-zawodów albo żebry. A kasy wystarczy ci z biedą na ratę kredytu i michę przemysłowej paszy. I albo zdechniesz z głodu albo będziesz grzecznie merdał ogonem.

   Oni stracą pracę? Czy ty jesteś upośledzony? Kto ci zrobi za 200 USD miesięcznie serwis i utrzymanie maszyny która umie pracować na farmie albo uszyć ciuch? Przecież to jest taki odlot i ty jesteś tak umysłowo niedoj$$$ny że nie ma nawet o czym gadać.

   Robot ci podejdzie do magazynu, skroi materiał, później siądzie na maszynę do szycia i koszulkę uszyje? Przecież ty masz tak nasrane w dyni że nie rozumiesz nawet jak powstaje prosty ołówek a bredzisz, że krawiec czy kasjerka "straci pracę". A kto będzie towaru pilnował, kto go przywiezie, ometkuje, wyceni i postawi na półce?

   Kto ten sklep zamknie, posprząta i ogrzeje? Robot ogarnie śmieci, później poleci do Dubaju, wydłubie z dupy baryłkę ropy a rano wróci dokona rafinacji i udupczy grzejnik na poczekaniu, tępaku? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej:

   A kto będzie towaru pilnował

   kamera

   kto go przywiezie

   autonomiczny samochód

   ometkuje, wyceni i postawi na półce?

   AI i robot

   To nie ja jestem ograniczony, to ty nie potrafisz pojąć, że świat idzie do przodu i prędzej czy później praca stanie się wyborem, a nie koniecznością.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kajtosz: Jeszcze muszę to dodać bo to już naprawdę trzeba być przygłupem który nie wie na jakiej planecie żyje żeby widzieć, że ten system dogorywa na kredycie, połowa Europy ekonomicznie się posypała, a ty jeszcze bredzisz, że za parę lat już nikt nie będzie pracował. Ale każdy będzie wszystko miał. To już było, dzbanie... nazywało się to związek radziecki.

   Wtedy też komuna miała każdemu zapewnić wszystko co niezbędne do życia. Oczywiście kretyni w to uwierzyli a później na rolkę srajtaśmy czekali 4 godziny w kolejce.

   Generalnie powodzenia w byciu idiotą i czekaniu na cud... bo coś mi mówi, że jesteś takim tępakiem, że nawet opony do tego robota nie byłbyś w stanie zaprojektować. A zaraz... przecież najlepiej być kretynem skoro i tak AI to zrobi :)

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: @Kajtosz: Jak ja lubie czytać take mirko posty ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niby obaj gadają do siebie, niby na ten sam temat, a k%##a tak naprawdę o całkowicie czymś innym. Tylko poziom wk%##ienia rośnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: musisz zrozumieć że rozdawanie pieniędzy prowadzi do inflacji a co za tym idzie dewaluacji "dochodu gwarantowanego". To spowoduje, że "dobre samopoczucie" będą mieli biorcy tylko przez pierwsze kilka miesięcy. Potem będzie coraz gorzej, bo za tą kwotę będzie można kupić coraz mniej. Trzeba będzie podnieść kwotę, a co za tym idzie zwiększyć inflację. A potem czeka nas to:

   źródło: cdn.shopify.com

  •  

   pokaż komentarz

   Uwaga socjalista (albo i komunista)

   @andrzejpetr: Uwaga, ekstremalny wolnościowiec i liberał, przecież dzieci mogą pracować od siódmego roku życia. Bo taka jest przeciwna skrajność.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba prawak wolnorynkowiec. Przeciez dochod gwarantowany to ideologia prawej, nie lewej strony.

   kolego drogi...dochód gwarantowany czyli tłumacząc na staropolski - branie kasy za dłubanie w nosie to zdecydowanie nie jest ideologia prawej strony.

   Komunizm nie ma z tym nic wspolnego. To jest po prostu zdrowy rozsadek.Dlatego nigdy nie utozsamiam sie z "prawica" wykopu, oni kompletnie nie rozumieja podstaw swojej ideologii. Dochod gwarantowany to nie jest zasilek, to nie jest socjal... to jest po prostu dochod gwarantowany. Lewa strona (nie lewa strona na wykpie) nie proponuje dochodu gwarantowanego tylko socjal (gdzie najczesciej musisz spelnic jakies warunki). Dochod gwarantowana to po prostu wyplata xxx dla kazdego.

   przecież dochód gwarantowany to właśnie socjal, tylko sprytnie nazwany tak, żeby wyglądał bardziej "rynkowo". Czy wypłata xxx dla każdego za to tylko, że istnieje, to nie jest właśnie socjal? w dodatku obniżanie wartości pieniądza.
   Tak czy siak idiotyzm

   @FortunaHej:

   źródło: img.memecdn.com

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: Ja byłabym za, gdyby to było jedyne świadczenie socjalne wypłacane przez państwo, które nawet emerytury/renty miałoby zastąpić. Nie trzeba by stosować żadnych kryteriów, biurokracja praktycznie zerowa a kto pracuje mógłby mieć ten dochód po prostu uwzględniany w podatkach - ale pomarzyć sobie można.

  •  

   pokaż komentarz

   a ja się nie mogę doczekać kiedy praca to będzie wybór a nie konieczność.

   @Dru: ???
   rozwiń proszę to swoje marzenie

  •  

   pokaż komentarz

   musisz zrozumieć że rozdawanie pieniędzy prowadzi do inflacji a co za tym idzie dewaluacji "dochodu gwarantowanego".

   @etimeel: To jest kłamstwo, zresztą powtarzane przez np. Korwina ale i Balcerowicza, gdy kryzys sprzed 10 lat zasypano drukiem pieniędzy.
   Mieliśmy nawet deflację oraz mamy zatrudnienie najwyższe w historii UE.

  •  

   pokaż komentarz

   Robot ci podejdzie do magazynu, skroi materiał, później siądzie na maszynę do szycia i koszulkę uszyje? Przecież ty masz tak nasrane w dyni że nie rozumiesz nawet jak powstaje prosty ołówek a bredzisz, że krawiec czy kasjerka "straci pracę"

   @juesend_ej: Piszesz niczym średniowieczny mnich, który przepowiada, że ręcznego szycia nie zastąpi żadna maszyna.

   Szycie jakiś tam koszul i spodni jest banalne do ogarnięcia, od dawna w zasięgu automatyki, tylko się nie opłaca, skoro jest jeszcze miejsce na ziemi gdzie pracę wykonuja ludzie za nieprawdopdobnie niską płacę.

   Skończysz na psychiatryku z pianą na ustach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Skończysz na psychiatryku z pianą na ustach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @yam-jest: Przecież ty nawet poprawnie zdania nie umiesz napisać, analfabeto... a będziesz projektował robota który szyje ubrania. To jest właśnie psychiatryk...

   To jest kłamstwo, zresztą powtarzane przez np. Korwina ale i Balcerowicza, gdy kryzys sprzed 10 lat zasypano drukiem pieniędzy. Mieliśmy nawet deflację oraz mamy zatrudnienie najwyższe w historii UE.
   Rozdawanie pieniędzy powoduje deflację. Widzę, że coraz mądrzej... za niedługo jak przysłowiowy gołąb pewnie tu nasrasz i odfruniesz ;) Wygaduj te brednie w Grecji albo w Hiszpanii... przecież zgodnie z tą twoją ekonomią, jak już robot naprodukuje te góry darmowych towarów to nastąpi deflacja ich wartości czyli będą tak drogie, że nikogo nie będzie na nic stać ... no chyba, że damy każdemu kilka miliardów złotych, jak w Zimbabwe... nie dość że każdy będzie bogaty to jeszcze ceny spadną ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Rozdawanie pieniędzy powoduje deflację. Widzę, że coraz mądrzej... za niedługo jak przysłowiowy gołąb pewnie tu nasrasz i odfruniesz ;) Wygaduj te brednie w Grecji albo w Hiszpanii..

   @juesend_ej: W swojej głupocie nawet nie zauważyłeś, że w UE mieliśmy deflację oraz zerową inflację, gdy jednocześnie wdrożono program zasypywania kryzysu finansowego sprzed 10 lat, które to zasypywanie trwa do dzisiaj.
   Tacy własnie debile jak ty, przepowiadali wybuch inflacji i jeszcze większy kryzys, a skończyło się mega wzrostem, który właśnie osiągnięto w ubiegłym roku przy rekordowo niskim bezrobociu, chronicznym braku rąk do pracy w niemal całej UE oraz właśnie deflacji łamanej przez zerową (0-1%) inflację w latach 2009-10 oraz 2014-16

   Jesteś debilem, który popisuje się swoim debilizmem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A kraje PIGS nie są jeszcze bankrutami z dokładnie ww. powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalsedziwoj

   Sieci neuronowe nie są wyjątkiem - przy niestandardowych danych zachowują się nieprzewidywalnie

   No paczpan, to całkiem jak żywi ludzie

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wpłynął pozytywnie na zatrudnienie?
  Ale jaja.

 •  

  pokaż komentarz

  poprawil poczucie dobrobytu odbiorcom

  Podatnikom którym zabrano te pieniądze poprawiło by się poczucie dobrobytu gdyby im je zostawiono w kieszeni.