•  

  pokaż komentarz

  jewangelia mówi jasno - „Nie zwracajcie się do bożków. Nie czyńcie sobie bogów z lanego metalu.”

  •  

   pokaż komentarz

   @Poro6niec: Czy ty kolego nie robisz na tym portalu nic oprócz dogryzania katolikom, żydom i pisania o Szczerskim/Honorze (Legion i tak lepszy)?

  •  

   pokaż komentarz

   @Poro6niec: ale krzyż nie jest naszym bożkiem tylko symbolem

  •  

   pokaż komentarz

   z lanego metalu

   @Poro6niec: Ale tam wszystko z drewna!( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Poro6niec: Ewangelia mówi jasno o tym by nie robić bożków. To fakt.
   Krzyże, posągi, figury - w katolicyzmie to nie bożki bo nie modlimy się DO krzyży a do Jezusa przez Krzyż (na którym summa summarum umarł za nasze grzechy ze swojej boskiej miłości) :)
   Tym bardziej, że krzyż nie jest symbolem śmierci a symbolem wygranej walki z grzechem i wielkiego wybaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @l3szczuable: Boże wszechmogący,
   który poniosłeś śmierć na drzewie osobliwym za moje grzechy- bądź ze mną.
   Święty Krzyżu Jezusa Chrystusa- ulituj się nade mną.
   Święty Krzyżu Jezusa Chrystusa- bądź moją nadzieją.
   Święty Krzyżu Jezusa Chrystusa- miej litość nad nami.
   Święty Krzyżu Jezusa Chrystusa- odwróć ode mnie wszelką broń ostrą.
   Święty Krzyżu Jezusa Chrystusa- wklej we mnie wszelkie dobro.
   Święty Krzyżu Jezusa Chrystusa- odwróć ode mnie wszelkie zło.
   Święty Krzyżu Jezusa Chrystusa- spraw abym doszedł do drogi zbawienia. Święty Krzyżu Jezusa Chrystusa- Odwróć ode mnie wszelką napaść śmiertelną. Święty Krzyżu Jezusa Chrystusa- odwróć ode mnie każdy upadek grożący duszy i ciału.
   Niechaj na zawsze uwielbiam Święty Krzyż Jezusa Chrystusa.
   Jezusie z Nazaretu ukrzyżowany- ulituj się nade mną.
   Spraw aby zły duch niewidoczny uciekł na wieki, Amen.

   Jak dla mnie jest to bezpośrednie zwracanie się do krzyża, ale ok, przecież waszych pism i modlitw nie należy brać dosłownie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @l3szczuable: Dyskusyjne z tym krzyżem. W końcu na krzyżu widać człowieka umęczonego, a nie zwycięskiego, i tylko zaślepienie religijne pozwala na prezentowanie tak drastycznych widoków w przestrzeni publicznej, które zresztą do niczego nie są potrzebne, skoro modlicie się do boga, a nie do przedmiotów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dezyderat: 1 Na początku było Słowo1,
   a Słowo było u Boga1,
   i Bogiem było Słowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dezyderat: Ponadto warto zaznaczyć, że Bóg-człowiek umarł za nasze grzechy, wystawienie tego "na widok" publiczny razi tylko tych, którzy nie rozumieją tego kim jest ta osoba.
   Poza tym - jak może razić figura, która jest z drewna i nie ma na niej realnej krwi? ;)
   Kolejna rzecz: praktycznie cała modlitwa przedstawiona przez @JohnnieWhite jest odniesieniem tylko i wyłącznie do Boga. Krzyż jest symbolem chrześcijaństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dezyderat: Jak długo siedzę na wykopie to nie daje mi spokoju jedna konkretna rzecz. Dlaczego tu siedzą takie niedouczone dzbany? Przecież nawet jeśli jesteście tymi ateistami to wy ten ateizm obrażacie i drastycznie zaniżacie tej grupie ludzi całościowe IQ.

  •  

   pokaż komentarz

   @Graf_Spee Tak jak mówiłem, zbiorowe zaślepienie religijne. To nie pierwszy raz zresztą. W kampanii antyaborcyjnej też dopuściliście się tak niskiego, obrzydliwego chwytu i nie widzieliście nic złego w tym, że wasza bezczelna, zakłamana propaganda może przerazić niejedno dziecko, a zgorszyć ludzi zdrowych na umyśle. A z dzbanami to mi tu nie wyjeżdżaj, biorąc pod uwagę statystyki odnośnie IQ osób wierzących i niewierzących, nie masz się czym chwalić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Graf_Spee Typie, wchodzę na twój profil i widzę danielatragikala, patostrimy i fałszywy różowy pasek XD masz ty w ogóle rozum i godność człowieka?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dezyderat: Raczej po lekturze waszych komentarzy można się czym pochwalić. Jakie zbiorowe zaślepienie religijne? Nawet w szkołach średnich na lekcjach polskiego i sztuki jest mowa o Biblii, o krzyżu, a nawet o analizowaniu ksiąg z mitami. Ty mi tu ze statystykami nie wyjeżdżaj bo wątpię, że te statystyki, na których się opierasz mają odniesienie do całości obydwu grup ludzi. Jeśli statystyki nie przedstawiają dokładnie sytuacji jaka się ma w realu to nie może być ona koronnym argumentem. Szczególnie jeśli osoba na nie powołująca należy do kategorii analfabetów XXI wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dezyderat: Ale czemu zmieniasz temat? Co wnosi do rozmowy mój profil, tagi na których siedzę oraz fałszywe przypuszczenie co do mojego paska?

  •  

   pokaż komentarz

   @Graf_Spee Doskonale znam tę waszą mitologię i stwierdzam jeszcze raz, że symbolika jest sp%!#$?!ona, nieważne, jakie wymyślicie sobie wymówki. Protestanci na tym polu są dużo lepsi i akcentują zmartwychwstanie, a nie cierpienie. W każdym razie jako untermensz, którego cała aktywność na mirko skupia się wokół patostrimów, masz niewiele do powiedzenia w dyskusji, a skoro wyjechałeś od razu z tak otwartym ad personam, już w ogóle ciężko cię traktować poważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dezyderat: No widać jak znasz tą naszą mitologie. Weź się już nie kompromituj. Nie odpowiedziałeś mi na zasadnicze pytania tylko zastosowałeś jakąś zaawansowaną gimnastykę. Co do ad personam to nie da się inaczej zareagować na wasze bzdury. Poza tym czemu mi odpisujesz, skoro mam niewiele do powiedzenia w tej dyskusji i jestem ''untermensz'' bo oglądam sztukę nowoczesną, która ci się nie podoba?

  •  

   pokaż komentarz

   @Graf_Spee Myślałem, że wyraziłem się jasno, ale skoro twoje czułki jeszcze tego nie ogarnęły: w przestrzeni publicznej, a tym bardziej oficjalnej, nie ma miejsca na treści drastyczne. Nie ma np. kampanii przeciwko jeździe po pijanemu ze zdjęciami zmasakrowanych zwłok. Wyjątkiem jest religia. Dla ciebie to zapewne żadna różnica nawet przy pominięciu religii, bo jesteś fanem patostrimów, a więc ludzie mogliby kopulować choćby na ulicy. Plebs co najwyżej się pośmieje. Jeśli chodzi zaś o oddawanie czci poprzez symbole, to Biblia stanowczo to potępia jako idolatrię. Potępiają to Żydzi, protestanci, muzułmanie. Kościół już nie, bo nie pogardzi kasą od starych dewot.

  •  

   pokaż komentarz

   Pogański wręcz kult figurek Mater Dei przenoszonych po domach wiernych ukazuje doskonale, jakie to jest oddawanie czci "tylko bogu".

  •  

   pokaż komentarz

   @Dezyderat: tylko, że my nie modlimy się DO Mater Dei a do Boga przez nią, prosząc o wstawiennictwo. Kuźwa. Tak to jest nie rozumieć podstaw wiary a na każdym kroku obrażać i szykanować.
   Jeżeli chcesz cokolwiek o temacie katolicyzmu się dowiedzieć to zamiast zarzucać "zbiorowe zaślepienie" najpierw zobacz co Ty robisz ze swoim życiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnnieWhite: Brak słów na głupotę takich jak ty

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnnieWhite: są ludzie mądrzy i są też głupi, są ludzie, mądrzy i głupi co wierzą i adekwatnie tacy co nie wierzą.

   Ty jesteś głupi i nie wierzysz, o czym świadczą twoje komentarze, tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnnieWhite:
   "są ludzie którzy "wierzą" w te swoje bóstwa, których istnienia nigdy nie będą w stanie potwierdzić"
   "a was, wierne( wierne, ale jakże wybiórcze w swojej wierze), kundle"
   "tak się wami steruje, że nawet jak na was plują to twierdzicie, że pada deszcz"
   "wy słabi ludzie potrzebujący bata nad głową."

   A potem narzekasz jak ktoś zacznie atakować Twoją osobę czy Twoją niewiarę - kiedy sam nie masz szacunku i nazywasz wierzących kundlami. Skoro jesteś niewierzący szanuj innych chyba, że nie zależy Ci na szacunku innych bo sam jesteś ograniczony do Twojego jestestwa i niewiary.
   Zarzucasz innym poddanczość a sam nie potrafisz utrzymać swojego języka w ustach. Skąd w Tobie, poraniony człowieku, tyle nienawiści?