•  

  pokaż komentarz

  Nie dziwi mnie to, w Szwajcarii mimo wszystko mało jest Szwajcarów, a za to wielki napływ ludzi z krajów byłej Jugosławii - to przede wszystkim. Do tego nieco ludności północno afrykańskiej i wszystkie możliwe nacje studentów.

  Za czasów, gdy mieszkałam w Zurychu przez rok wydarzyły się dwie poważniejsze akcje - jakaś strzelanina w ośrodku dla uchodźców, gdzie natychmiastowo zamknęli ulice i załatwili sprawę. I jedna sytuacja z (SZOK!) Szwajcarem biegającym bodajże z piłą mechaniczną. O ile to pierwsze przeszło bez echa (dzień zamachu w Berlinie) to o tym drugim wszyscy rozmawiali.

  Zresztą, broń ma większość osób, służba jest obowiązkowa. Budynki muszą posiadać schrony, w Zurychu przy meldunku rozdają tabletki na wypadek wybuchów elektrowni, a helikoptery zamiast na wojskowych lotniskach trenują lądując na autostradach. Szwajcarzy mają swoje w głowie i wydaje mi się, że nikt tam nie chce zadzierać z prawem.

  Do tego kwestia narkotyków - legalnej marihuany czy zadbanych toalet publicznych ze specjalnym koszem na strzykawki.

  Co do małych przestępstw - w Zurychu złapią cię nawet jeśli wyrzucasz śmieci w nieodpowiednich workach. Wtedy płacisz karę i tyle. Myślę, że przez to ludzie też mniej chcą ryzykować.

 •  

  pokaż komentarz

  (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Niech mnie ktoś uszczypnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ilu z nich to europa wschodnia?

 •  

  pokaż komentarz

  a jak to wygląda z Polakami w UK, DE i FR ? Na pewno są na ostatnim miejscu bo to naród chrystusowy !

 •  

  pokaż komentarz

  a co w tym dziwnego? każdy szwajcar się już dawno dorobił, w dubaju pewnie 99% osadzonych w więzieniu to przyjezdni xD