•  

  pokaż komentarz

  Aż 80% więźniów to imigranci i cudzoziemcy

  Uuuuu.... rasizm :-)

 •  

  pokaż komentarz

  Lewak powie że to dobrze bo są miejsca pracy dla strażników. Tak jak z tą zbitą szybą xD

 •  

  pokaż komentarz

  kto był w Szwajcarii ten wie że jest tam mega dużo imigrantów,większość stanowisk na produkcjach obsadzone przez turasów cipatych murzynów azjatów itp oraz niemców francuzów i włochów.Ogrom imigrantów ma już obywatelstwo szwajcarskie.Kraj 3 języczny(de fr it)
  Restrykcyjne kary, może dlatego mało tam wybryków inżynierów w porównaniu do reszty europy

 •  

  pokaż komentarz

  za 5 lat bedzie 99% i szwajcarzy stwierdzą, że nie ma już miejsc w więzieniach więc ich wypuśćmy...

 •  

  pokaż komentarz

  Nie dziwi mnie to, w Szwajcarii mimo wszystko mało jest Szwajcarów, a za to wielki napływ ludzi z krajów byłej Jugosławii - to przede wszystkim. Do tego nieco ludności północno afrykańskiej i wszystkie możliwe nacje studentów.

  Za czasów, gdy mieszkałam w Zurychu przez rok wydarzyły się dwie poważniejsze akcje - jakaś strzelanina w ośrodku dla uchodźców, gdzie natychmiastowo zamknęli ulice i załatwili sprawę. I jedna sytuacja z (SZOK!) Szwajcarem biegającym bodajże z piłą mechaniczną. O ile to pierwsze przeszło bez echa (dzień zamachu w Berlinie) to o tym drugim wszyscy rozmawiali.

  Zresztą, broń ma większość osób, służba jest obowiązkowa. Budynki muszą posiadać schrony, w Zurychu przy meldunku rozdają tabletki na wypadek wybuchów elektrowni, a helikoptery zamiast na wojskowych lotniskach trenują lądując na autostradach. Szwajcarzy mają swoje w głowie i wydaje mi się, że nikt tam nie chce zadzierać z prawem.

  Do tego kwestia narkotyków - legalnej marihuany czy zadbanych toalet publicznych ze specjalnym koszem na strzykawki.

  Co do małych przestępstw - w Zurychu złapią cię nawet jeśli wyrzucasz śmieci w nieodpowiednich workach. Wtedy płacisz karę i tyle. Myślę, że przez to ludzie też mniej chcą ryzykować.