•  

  pokaż komentarz

  a jak to wygląda z Polakami w UK, DE i FR ? Na pewno są na ostatnim miejscu bo to naród chrystusowy !

 •  

  pokaż komentarz

  Ile jest tam imigrantów, z 5%? Pomijając "obcych" obywatel UE, których sporo, typu Niemcy itp.
  Policzmy 80/5 = 16
  Rdzenni: 20/95 = 0,21
  A węc 16/0,21 = 76 razy częsciej siedzą w więzieniach niż miejscowi.
  Innymi słowy, różnica symboliczna, która nie uprawnia nas do tego, by zauważać takie różnice, bo to mowa nienawiści ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @27er:

   Ile jest tam imigrantów, z 5%

   25%
   https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/180909957-Co-czwarty-mieszkaniec-Szwajcarii-nie-jest-Szwajcarem.html

   Pomijając "obcych" obywatel UE, których sporo, typu Niemcy itp.

   A dlaczego pomijając? Przecież wliczają się do statystyk.

  •  

   pokaż komentarz

   A dlaczego pomijając? Przecież wliczają się do statystyk.
   @lohmeyer:
   Ano dlatego, że dosyć łatwo udowodnić, że obywatele UE mieszkajacy w Szwajcarii nie odpowiadają za obecy wzrost przestępstw i udziału w więzieniach, ponieważ są w Szwarcari od dziesiątek lat, a wzrost udziału to ostatnie lata, związany z migracją pozaeuropejską. Już rozumiesz?
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Ano dlatego, że dosyć łatwo udowodnić

   @27er: to z pewnością udowodnisz i pokażesz nam odpowiednie statystyki ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_:
   No a jak, pominę zabójstwa, bo to skrajność, ale te bardziej powszechne:
   https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Archive:Crime_statistics/pl&oldid=259808
   Przestępstwa odnotowane przez policję, lata 2002–2012
   z 323 w 2008 r (do 2008 stabilnie ok 320-360)
   do 750 w 2012, a coś czuje, ze nadal rośnie.
   Wzrost o 100%.

   Przestępstwa z użyciem przemocy odnotowane przez policję, lata 2002–2012
   od 9 w 2002 r. do 14-15 pod koniec okresu.
   Wzrost o 50%
   Zakładanie, że nagle zaczęli to robić Niemcy czy Włosi przebywający w Szwajcarii od dziesiątek lat, jest tak idiotyczne i naiwne, że nawet nie będę tracił czasu na zbędną dyskusję z lewakami.

  •  

   pokaż komentarz

   @27er: Zdajesz sobie sprawę, że lata, które wskazujesz są przed kryzysem migracyjnym?

   z 323 w 2008 r (do 2008 stabilnie ok 320-360)
   I rok później nagle skok o 100%. Wiesz co się stalo w 2009 roku?

   pokaż spoiler Szwajcaria dołączyła do strefy Schengen.

   Nie wiem czy to miało bezpośredni związek, możliwa jest też jakaś zmiana prawna (np. jakieś pospolite wykroczenie zostało zakwalifikowane jako przestępstwo). Być może związane z narkotykami? A może po prostu "obcy" z starej unii przyzwyczajeni do liberalnych zasad narkotykowych w swoich krajach przyjeżdżali do państwa, które niedawno przystąpiło do Schengen, a gdzie te zasady są bardziej restrykcyjne?
   https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/images/3/3b/Drug_trafficking_recorded_by_the_police%2C_2002%E2%80%9312_YB14.png
   https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/images/d/d7/Crimes_recorded_by_the_police%2C_2002%E2%80%9312_YB14.png
   Nie wiem, nie jestem specjalistą, jedno jest pewne. Mamy ponad dwukrotny wzrost przestęstw narkotykowych w 2009 przy braku widocznych zmian w innych obszarach.
   Jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby "muslimy" były w stanie tego dokonać.

  •  

   pokaż komentarz

   Zdajesz sobie sprawę, że lata, które wskazujesz są przed kryzysem migracyjnym?
   @Yahoo_:
   Zdajesz sobie sprawę, że ja nigdzie nie pisałem o kryzysie imigracyjnym? Tylko o tym, że ilośc imigrantów tak czy inaczej narasta co roku i ma to odzwierciedlenie w tym, kto siedzi w ich więzieniach.
   Poza tym, nawet jak już ma ci to zrobić dobrze, to policzmy nawet te 25%, to nadal masz 25% = 80%, a miejscowi 75% tylko 20% osadzonych.
   Coś jeszcze?

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_:
   Jak widzisz, udział imigrantów systematycznie tam rośnie, całkiem sporo było ich nawet jeszcze w XX w. Głównie dlatego, że wielu "sąsiadów" tam po prostu pomieszkuje.
   Niestety bardzo cięzko jest dotrzeć do danych, która by wyraxnie oddzieliła imigrantów np: afrykańskich od europejskich. Ba, imigranci z europy, ale o korzeniach aferykańskich czy bliskiego wschodu, moga być traktowanie w statystykach jako europejscy.
   Więc zostaje nam zdrowy rozsądek. Czy rodowity Niemiec będzie się inaczej zachowywał u siebie, a inaczej 20 km obok w Szwajcarii?
   Nie sądzę, na pewno nie tak, by róznica ta wynosiła 76 razy względem miejscowych.
   Więc sam sobie odpowiedz, co tam nabija statystyki, że udział imigrantów w więzieniach sięga już 80% (i to niezaleznie, czy będziemy ich udział liczyć 5% czy 25%).

   źródło: 25procent.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @27er: Zasugerowałeś wyraźnie, że:

   wzrost udziału to ostatnie lata, związany z migracją pozaeuropejską.
   Ja ci pokazałem (zresztą na podstawie danych, które sam mi podałeś), że tak patrząc na suche liczby to w 2009 roku do Szwajcarii przyjechało bardzo dużo ćpunów z pozostałych państw UE.

   Więc zostaje nam zdrowy rozsądek.
   Zdrowy rozsądek to k!?!a. Nie ufaj jej. Weźmie pod uwagę miliony gównianych znalezisk, które czytałeś na głównej (a pewnie zakończyłeś czytanie po tytule, bo ile razy można czytać to samo), ale nie weźmie miliona rzeczy, których nie przeczytasz, bo na wykopie nikogo nie interesuje jak rodowity Szwajcar zamorduje swoją rodzinę. Albo jak to zrobi Niemiec w Szwajcarii.
   Nadreprezentacja obcokrajowców w Szwajcarskich więzieniach to fakt. Zresztą ta sytuacja nie jest nowa, utrzymuje się od dłuższego czasu. Ostatnio problem się potęguję, być może ma to związek z kryzysem migracyjnym, ale twój "zdrowy rozsądek" zupełnie mnie do tego nie przekonuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Zdrowy rozsądek to k!??a. Nie ufaj jej.
   @Yahoo_:
   To nie tylko zdrowy rozsądek, ale i logika i FAKTY. Niemiec pokonując granicę raczej nie będzie sie zachowywał 10-80 razy gorzej.
   Ty nie ufaj swojej naiwności, bo to k!??a do kwadratu i wychucha ciebie i wszyskich których znasz, rozumiesz juz coś czy nie bardzo?

   Ja ci pokazałem (zresztą na podstawie danych, które sam mi podałeś),
   @Yahoo_:
   I wyciągasz złe wnioski. Bo ilośc osadzonych w wiezeniach imigrantów cąły czas rośnie, jeszcze kilkanaście lat temu to było ok 70% przy 20% udziale, dziś jest 80% przy 25% udziale.
   Ty sobie wymyślisłes, ze ja wszystko zwalam na kryzys imigracyjny, gdy nawet o tym nie wspomniałem.

   ale twój "zdrowy rozsądek" zupełnie mnie do tego nie przekonuje.
   @Yahoo_:
   a mnie twoja naiwnosc rozp?!$%@?a XDDDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Niemiec pokonując granicę raczej nie będzie sie zachowywał 10-80 razy gorzej.

   @27er: Po pierwsze są różnice prawne. Więc nie trzeba się gorzej zachowywać by złamać prawo.
   Po drugie UE to nie tylko Niemcy. To też 27 innych państw.

   I wyciągasz złe wnioski. Bo ilośc osadzonych w wiezeniach imigrantów cąły czas rośnie, jeszcze kilkanaście lat temu to było ok 70% przy 20% udziale, dziś jest 80% przy 25% udziale.
   Czyli wzrost obcokrajowców przyczynił się do wzrostu ich udziału wśród więźniów. Tendencja jest stała. Nie widać tu żadnych znaczących zmian.

   a mnie twoja naiwnosc rozp@$%$#%a XDDDDDDDDDD
   Co jest naiwnego? Że nie przekonują mnie twoje rozważania "na chłopski rozum"? Ja nie neguję istnienia zjawiska. Ja staram się je zrozumieć, a jeśli nie ma dla mnie wystarczającej informacji to zwyczajnie nie stawiam tezy. Jeśli to nazywasz naiwnością to tak, jestem naiwny.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli wzrost obcokrajowców przyczynił się do wzrostu ich udziału wśród więźniów. Tendencja jest stała. Nie widać tu żadnych znaczących zmian.
   @Yahoo_:
   Tendencja wzrostowa jest stała, bo stały jest wzrost ilości imigrantów w Szwajcarii. Czego nie rozumiesz?

   Ja nie neguję istnienia zjawiska. Ja staram się je zrozumieć, a jeśli nie ma dla mnie wystarczającej informacji to zwyczajnie nie stawiam tezy.
   @Yahoo_:
   No to coś ci nie wychodzi, bo wnioski są jasne. Jak pisałem, tutaj nie idzie o żaden chłopski rozum, tylko o to, że jest cała masa dowodów, w tym pośrednich z innych państw. Gdzie masz już dobitne statystyki, imigrancji z jakich pańsrtwa jaki stanowią udział. Jeżeli w 10 państwach na 10 zbadanych, udział imigrantów jest z 10x wyższy w przeliczeniu na 1000, to czego sie kuźwa spodziewasz w Szwajcarii? Na serio chcesz pierolić, że to wina Włochów, Francuzów i Niemców, że to oni stanowią 80% więźniów? Wiesz co, ty nie jesteś naiwny, ty jesteś k!@$esko naiwny drogi lewaczku. Szkoda, że w tych wszystkich państwach za waszą naiwność płacą potem inni.

  •  

   pokaż komentarz

   No to coś ci nie wychodzi, bo wnioski są jasne.

   @27er: To słucham jakie to są wnioski. Trudno z tobą polemizować, bo nie stawiasz żadnych tez bezpośrednio tylko dwuznacznie sugerujesz, że imigranci nie-europejskiego pochodzenia są temu winni. Czy taka jest teza?