•  

  pokaż komentarz

  Tak, tak samo jak obniżyło ZUS. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mac_jg: To raz a dwa że to kolejny powód do rozrostu aparatu państwa :F Na jedno dodatkowe opłaty, regulacje specyficzne dla danych kategorii produktów/usług itp itd. a z drugiej strony niby ulgi, wyjątki, zwolnienia - a do tego jeszcze wywaracanie tego od nowa co pare lat - to jest największy dramat tego kraju.

   Zakaz handlu - podręcznikowy przykład. Namieszali niedzielami handlowymi/niehandlowymi, masą odstępstw które później starają się zwalczać i ukrócać xD Dramat jak to wszystko ciągle się rozpada w taki burdel xD

  •  

   pokaż komentarz

   @mac_jg: przeciez zwiekszono kwote wolna od podatku, dla niepracujacych ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @derylio1: Chyba najlepszy tekst co na ten temat przeczytałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mac_jg: Dokładnie. Proste wyliczenia, obecnie w Polsce mamy około 16 milionów pracujących, 10 mld złotych podzielone przez wszystkich pracujących daje około 600zł rocznie na łebka. Jak się odejmie od liczby pracujących te 15% zarabiających najlepiej (>5000zł brutto), to daje to max 60zł więcej miesięcznie dla wszystkich pozostałych. Wielka zmiana :D choć jest to jakiś krok w przód, w praktyce byłoby to podwyższenie kwoty wolnej o około 100%, dla danej grupy.

   Pytanie jednak kogo będzie obowiązywać ta ulga i kto za to zapłaci. Gorzej jeśli dadzą to tylko najmniej zarabiającym żeby zgarnąć sobie kolejnych wyborców, wtedy może to być nawet i 200zł więcej w kieszeni miesięcznie, ale to znów będzie obciążenie dla reszty, w końcu za darmo tego nikomu nie dadzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @derylio1: i zlikwidowano dla tych w drugim progu( ͡€ ͜ʖ ͡€)

  •  

   pokaż komentarz

   15% zarabiających najlepiej (>5000zł brutto)

   zarabiających najlepiej

   >5000zł brutto

   @Anna_: xD Jaki chlew.

  •  

   pokaż komentarz

   @mac_jg trwają prace. Skończą się w dniu wyborów.

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan no właśnie, pół roku cudów przed nami. Reszta będzie jak to zwykle, czyli "w Moskwie rozdają samochody" ;)

  •  

   pokaż komentarz

   zarabiających najlepiej (>5000zł brutto)

   @Anna_: o chuj, to ci co zarabiają >15k zł brutto to k!@#a chyba milionerzy są, dla mnie 5k brutto to nie jest zarabiający najlepiej tylko taka sensowna kwota aby normalnie żyć pozwalając sobie na co się chce, o ile nie ma się kredytu bo wtedy przydałoby się tak o połowe więcej mieć

  •  

   pokaż komentarz

   @Jurigag: @MinisterPrawdy: Nie twierdzę że to są dobre zarobki, taka jaka jest statystyka i tak będzie patrzył rząd. W ostatnich latach trochę się poprawiło i powyżej 5400zł brutto zarabia już 20% zatrudnionych, nie zmienia to jednak faktu że to są najlepiej zarabiający i ta grupa pewnie niespecjalnie będzie miała co liczyć na ulgi patrząc na zmiany które wprowadzali, a statystycznie objęły one znacznie mniejszy procent społeczności. Także możliwe że ta ulga obejmie tylko dolne procenty zarabiających, a reszta się na to zrzuci.

   Jurigag żeby żyć normalnie w tym kraju to trzeba zarabiać przynajmniej 8k brutto jeśli chce się wliczyć w to kredyty i utrzymanie rodziny, niestety dla większości społeczeństwa ta kwota jest póki co nieosiągalna, natomiast z perspektywy rządu jesteś już wtedy bogaczem powyżej 32% progu podatkowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @MinisterPrawdy a ile jest procent ludzi zarabiających ok 13k? Z ciekawości pytam :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: Absolutnie nie czepiam się twojego komentarza, tylko tego życiowego sarkazmu, że 5k brutto to bycie najzamożniejszym. Chciałbym podkreślić, że ten sam rząd:
   1. twierdzi, że średnia krajowa to jakieś 5400 brutto
   2. opodatkowuje wszystko jak leci od 8k rocznie więc od ok. 700zł miesięcznie
   3. za 5000 brutto, czyli jakieś 3600 do ręki można spokojnie żyć jak prosty robotnik w Niemczech. Cały żart w tej sytuacji polega na tym, że bycie najbogatszym w Polsce to MINIMALNE wynagrodzenie w Niemczech

   Jak ktoś mi powie, że popiera którykolwiek z poprzednich rządów, rządów które nakładały podatki na najbiedniejszych Polaków i tolerowały wolność podatkową dla dużych spółek z kapitałem zagranicznym, to jak boga kocham, napluje kolaborantowi w twarz. To jest akt zdrady i wspierania obcych sił przeciwko rodakom, wyniszczania gospodarczego i psychicznego narodu. Trzeba jasno powiedzieć, że jakieś 90% budżetu to są podatki od osób najbiedniejszych, rodowitych Polaków, a ci którzy zarabiają najwięcej są praktycznie nieopodatkowani.
   @Gorbo2004: 2.3% - 3% pracujących (dla PW=4300 brutto)

   źródło: wynagrodzenia.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @MinisterPrawdy: Dobrze wypunktowane, niestety smutna prawda. Takie dane powinien zobaczyć każdy Polak żeby mieć świadomość jak bardzo ten rząd kroi wszystkich z pieniędzy. Podobnie powinno się pokazać dane jaki procent osób objęła "dobra zmiana" podniesienia kwoty wolnej czy wprowadzenia małego zusu dla przesiębiorców, może wtedy ludzie by zobaczyli że to wszystko to tylko mydlenie oczu. Kwota wolna dla większości pracujących dalej kończy się na 250zł zarobku miesięcznie, za tyle to nie da się nawet najeść w ciągu miesiąca. Większość jednak pewnie nie zdaje sobie z tego sprawy i pamięta tylko głośne hasła rządzących.

   Mnie ciekawi jeszcze jak przedstawiają się płace w firmach do 9 pracowników oraz jakby wyglądał przekrój płac uwzględniając tę grupę, poszukam tego na dniach o ile takie informacje są udostępniane. Dziwne jest to że podaje się dane tylko dla firm powyżej 9 osób, z czego to w ogóle wynika, czy jest to standard w innych krajach czy może to zwyczajna manipulacja mająca na celu stworzenie iluzji że średnio zarabiamy więcej.

 •  

  pokaż komentarz

  Wpływy z PIT wynoszą 37 mld. Gdyby zlikwidować 500+, mieszkanie +, zlikwidować połowę urzedu skarbowego i te 10 mld ulg i można całkowicie zlikwidować PIT.

 •  

  pokaż komentarz

  Oho zaczyna się przed wyborami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @meszek223: W sumie mądre posunięcie. Badania sondażowe im pokazały że wśród osób zarabiających mają niskie wyniki, zwiększonym socjalem ich raczej nie zdobędą, więc trzeba tą kiełbasę wyborczą inaczej opakować. To że obinzek nie będzie to większość wie, ale parę osób się nabierze.

 •  

  pokaż komentarz

  Brak konkretów. Nigdzie nie mogę znaleźć nawet drobnych szczegółów, autorów pomysłu.

  Wygląda na typowy news wyborczy. Nie dość, że obniżymy podatki to jeszcze damy więcej.

  Poza tym co najważniejsze. System fiskalny w Polsce wymaga gruntowych reform. W pis nie ma kapitału eksperckiego by tak złożony system zmodernizować. Proponowana ulga to wierzchołek góry lodowej, mała wisienka na olbrzymim torcie kału. Może i patrząc tylko na nią wygląda smakowicie ale z perspektywy to wciąż wiśnia na kupie gnoju.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie spodziewałeś się Ryszarda Petru w tym wątku

  źródło: bi.gazeta.pl