•  

  pokaż komentarz

  Ostatnio, gdy sędziowałem zawody, jeden z doświadczonych strzelców, po zakończonej konkurencji, przeładował broń, wyjął magazynek i zameldował, że skończył strzelanie. Oddał strzał kontrolny. Huknęło jak z armaty. Na szczęście karabinek miał skierowany w stronę kulochwytu. Został zdyskwalifikowany.

  Przy strzale kontrolnym padł "niekontrolowany strzał". No ja przepraszam, ale jak sama nazwa wskazuje, strzał kontrolny służy kontroli stanu broni i jest w pełni kontrolowany - oddaje się go w określonym czasie, z bronią skierowaną do kulochwytu, po wyjęciu magazynka i ma na celu upewnienie się, że komora nabojowa jest pusta. Więc nie wiem jak można mówić w takiej sytuacji o niekontrolowanym strzale, zwłaszcza że - jak wynika z opisu - zawodnik zachował BLOS. Oczywiście dyskwalifikacja w pełni zasłużona, to jest jasne, ale moim zdaniem niekontrolowany strzał to jest wtedy jak np. zamek spadnie przy wymianie magazynka i w połączeniu z uszkodzonym czy przetuningowanym zespołem uderzeniowo-spustowym dojdzie do wystrzału. A w tej sytuacji po prostu było niedbałe rozładowanie (i tu był błąd do dyskwalifikacji) ale sam strzał na pewno niekontrolowany nie był.
  Czy filozofuję? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  36 szt - w Poznaniu kolekcjonerzy mają po 50 - 80 szt. To on taki mały kolekcjoner. Jeszcze z pół roku i ja go dogonię a kolekcjonerem wielkim nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe skąd miał na to pieniążki

 •  

  pokaż komentarz

  Fajny gość, ciekawa kolekcja. Może da się namówić na przetestowanie jego osobistego CZ97

 •  

  pokaż komentarz

  Często udziela się na Eventach