•  

  pokaż komentarz

  Jeśli on i jego ugrupowanie nie będzie zajmowało się sumieniami Polaków i Polek i tym co robią w łóżku
  i postępował wg linii ordo Iuris

  to życzę powodzenia
  bez żadnej ironii czy złośliwości

  Ciekawe ile kuców nadal będzie trwać przy Korwinie i wierzyć że mu się ,,uda" ?

 •  

  pokaż komentarz

  Życzę mu powodzenia, bez ironii lubię go.

  Gdyby dostał się do sejmu i został hipotetycznym koalicjantem pisu to byłby tam głosem rozsądku w wielu kwestiach i pewnie hamowałby totalniackie zapędy frakcji rydzykowców.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby dostał się do sejmu i został hipotetycznym koalicjantem pisu to byłby tam głosem rozsądku w wielu kwestiach
   @BekaZWykopuZeHoho: W T F xDDDDD Albo wchodzisz między wrony i kraczesz jak i one, albo jesteś 'totalną opozycją'

  •  

   pokaż komentarz

   @BekaZWykopuZeHoho

   i został hipotetycznym koalicjantem pisu

   Co xD

  •  

   pokaż komentarz

   @papciu: Pis zwie się w teorii zjednoczoną prawica w praktyce jest tam tyle frakcji że nie sposób ich ogarnąć od frakcji „umiarkowanej” skupionej wokół Gowina i Morawieckiego, zakon PC na frakcji fundamentalistów orbitującej wokół Ziobry i Rydzyka kończąc.

   Gwiazdowski zapewne byłby wzmocnieniem dla tych pierwszych.

   @Ator: To co napisałem nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

  •  

   pokaż komentarz

   Pis zwie się w teorii zjednoczoną prawica w praktyce jest tam tyle frakcji że nie sposób ich ogarnąć od frakcji „umiarkowanej” skupionej wokół Gowina i Morawieckiego, zakon PC na frakcji fundamentalistów orbitującej wokół Ziobry i Rydzyka kończąc.
   Gwiazdowski zapewne byłby wzmocnieniem dla tych pierwszych.


   @BekaZWykopuZeHoho: Tam są takie rozbieżności li tylko w walce o stołki. Gdy przychodzi do głosowania w sejmie nad jakąś ważną ustawą to wszyscy głosują jak jeden mąż. Jest prikaz z góry i tak masz jak głosować. DLatego nie życzę gwiazdowskiemu, ani sobie, że pis weźmie go na koalicjanta, bo to będzie plaskun na mój ryj ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @papciu: Morawiecki co by o nim nie mówić jest jak na standardy pis pragmatykiem i realistą i gdyby nie on Polska zapewne poszłaby z Brukselą już całkiem na noże.

   Ja nie twierdze że koalicja RG z pis to coś z moich marzeń ale wole już to niż żeby współrządzić mieli z nimi jacyś psychoprawacy którzy będą ich jeszcze bardziej radykalizować.

  •  

   pokaż komentarz

   @papciu:

   W T F xDDDDD Albo wchodzisz między wrony i kraczesz jak i one, albo jesteś 'totalną opozycją'

   Tak zrobił Gowin, który zaprzedał się całkowicie. Bo i jego partia/ruch zbyt wielkie nie były.

   PiS tak właśnie działa - popatrzcie na Samoobronę czy LPR - i jak skończyli. PIS są jak żarłoczny rak - swojego koalicjanta będą się starali skorumpować, zepsuć, skompromitować, rozszarpać i wchłonąć, tak aby mieć pełnię władzy i swobodę realizacji swojej poronionej wizji kraju.

   A koalicjanta prawie na pewno będą potrzebować. Mają małe szanse na zdobycie większości parlamentarnej, nie powtórzy się numer z poprzednich wyborów, gdy kilka partii zebrało sporo głosów i zanurkowało pod próg wyborczy. Stawiam, że będzie to Kukiz - już udowodnili, że są politycznie nieporadni jak dzieci, można z nich wyszarpać żywe poselskie mięcho i włączyć we własne szeregi ot tak, od niechcenia. A co dopiero przy zmasowanym ataku. Pytanie, czy Kukiz wejdzie do Sejmu i czy wystarczy...

  •  

   pokaż komentarz

   @BekaZWykopuZeHoho: Jak zostanie koalicjantem, to go PiS skanibalizuje kawałek po kawałku. LPR, Samoobrona, Kukiz już to przechodziły, bo same mają za słabą "grawitację" żeby przyciągać do siebie nowych i ambitnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @antek_brona: Dzięki takiemu skanibalizowaniu masz w pis chociażby Sobecką która chciałaby ustawowo wprowadzić 98% katolickich mediów bo „tylu jest w Polsce katolików”.

  •  

   pokaż komentarz

   @BekaZWykopuZeHoho: Przy swoich rozmiarach to mogłaby sama pożreć i wchłonąć z pół sejmu...

  •  

   pokaż komentarz

   @BekaZWykopuZeHoho: Koalicjant PiSu i głos rozsądku xDDD
   Przecież już kiedyś PiS wydymał pewnego koalicjanta, wszyscy wiemy kogo, bo Kukiz, to zwykła przystawka udająca antysytemowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @DanielAquarius: Cały czas tłumacze ze wole w takiej koalicji RG niż jakichs narodowców którzy będą pis jeszcze bardziej radykalizować.

  •  

   pokaż komentarz

   @BekaZWykopuZeHoho: Nie pójdzie z nimi na koalicjanta, a jeśli juz to szybko da sobie z tym spokój, bo mają kompletnie odmienne myślenie. Już bliżej mu do koalicji z PO.

  •  

   pokaż komentarz

   @DanielAquarius: Uwierz mi że z Gowinen czy Morawieckim mógłby się dogadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @BekaZWykopuZeHoho: To nie oni decydują. PiS 500+ nie zdejmie za cholerę, a pieniędzy na obniżki podatków nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   W T F xDDDDD Albo wchodzisz między wrony i kraczesz jak i one, albo jesteś 'totalną opozycją'

   Co xD

   Koalicjant PiSu i głos rozsądku xDDD

   @Ator: @papciu: @DanielAquarius: Zupełnie nie rozumiem, co was tak śmieszy. Przecież w cywilizowanym świecie dokładnie tak się to odbywa. Partie się nie łączą, tylko szukają płaszczyzny porozumienia i w jego wyniku formują rząd, realizując wspólny program.

   Moim zdaniem Gwiazdowski nadawałby się zarówno na koalicjanta PiS, jak i PO. Bo jego partia (niezależnie od poglądów samego Gwiazdowskiego) nie interesuje się sprawami światopoglądowymi i nie jest uwikłana w polsko-polską wojenkę (a przynajmniej na razie). Idzie do władzy z konkretnymi celami dotyczącymi gospodarki i ustroju państwa - i w zależności od układu sił w parlamencie, będzie się starała je realizować. A z kim będzie można to zrobić, to już zadecydują wyborcy.
   Idealnym układem jest równowaga sił między wrogimi obozami, bo wtedy oba będą szukać sprzymierzeńca i będzie można wynegocjować lepsze warunki.

   Jak ktoś nie lubi tej czy tej partii i wyłącznie dlatego nie chce koalicji, to znaczy że kieruje się sympatiami a nie pragmatyką i nie nadaje się do polityki, która jest sztuką trudnych kompromisów.

  •  

   pokaż komentarz

   Zupełnie nie rozumiem, co was tak śmieszy. Przecież w cywilizowanym świecie dokładnie tak się to odbywa. Partie się nie łączą, tylko szukają płaszczyzny porozumienia i w jego wyniku formują rząd, realizując wspólny program.

   @xniorvox: przespałeś ostatnie kilkadziesiąt lat? albo glosujesz tak jaki jest prikaz, albo wylatujesz. I tak przez ostatnie ~20 lat wyglądały koalicje. Pierwsze lepsze głosowanie: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=74&NrGlosowania=2 oh, cóż to za jednomyślność!

  •  

   pokaż komentarz

   przespałeś ostatnie kilkadziesiąt lat?

   @papciu: Kilkadziesiąt lat temu mięso było na kartki, w Polsce stacjonowały radzieckie wojska, a na ulicach milicja pałowała ludzi za poglądy, młody człowieku. I jak niektórzy mówili, że nie musi i nie powinno tak być, to w odpowiedzi słychać było dokładnie taki sam rechot jak twój, pukanie się w głowę i pytania, z kim się ta opozycja na łby pozamieniała, że chce walczyć z nieśmiertelnym i niepokonanym Związkiem Radzieckim.

   albo glosujesz tak jaki jest prikaz, albo wylatujesz.

   @papciu: Myślałby kto, że ostatnie kilkadziesiąt lat właśnie dowodzi, że zmiany w polityce są możliwe i to nawet bardzo duże zmiany. I że aktualna sytuacja polityczna nijak nie należy do tej samej kategorii, co prawa fizyki i matematyki. Ale jak widać fakty nie przeszkadzają w posiadaniu wąskich horyzontów.

 •  

  pokaż komentarz

  W tym roku pierwszy raz nie będę głosował na Korwina. 10 lat przyglądałem się jak odpala słynny protokół, co dwa lata zaklada nowa partie, chwali Putina czy wsadza kij w mrowisko bez żadnej potrzeby, tylko po to żeby zrobiło się o nim głośno. Tak się nie robi polityki. To jest bardziej jakas forma happeningu. Z pewnością przynosi ona tez dobre efekty, bo mnóstwo ludzi zarazila ideami wolnorynkowyni i otworzyła oczy na pewne sprawy. Niestety cierpliwość ma swoje granice, a sumienie nie pozwala na wspieranie przy okazji Ruchu Narodowego czy Liroya.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeataBydlo: Jest nas dwoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeataBydlo: @Awizer:
   Korwin nie jest politykiem jest idealistą i "edukatorem"...
   Albo zachowuje się jak idealista i edukator, a nie polityk.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeataBydlo: @Awizer: @Arhus: jest nas wielu. Też popierałem Korwina, ale Gwiazdowski, to mój faworyt. Przez kilka lat byłem członkiem ZPP, z którym powiązany jest Gwiazdowski i wielokrotnie (prawie co miesiąc) bywałem na szkoleniach w siedzibie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, na których pojawiaj się także Pan Robert i to jest mega mądry i ogarnięty człowiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeataBydlo: @Awizer: @Arhus: No i znowu korwin się jebnie o próg a Gwiazdowski i tak huja zrobi o ile się dostanie, skończy jak Kukiz, posprasza do partii jakichś randomów którzy prędzej czy później okażą się w sumie być socjaldemokratami tak jak pan Tusk xD. Tyle są warci umiarkowani liberałowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PiSbolszewia: Korwin teraz nawet na horyzoncie progu nie zobaczy. Jeszcze teraz, jak im cofnęli subwencję na partię.

  •  

   pokaż komentarz

   @PiSbolszewia: no tak, najlepiej narzekać, typowo polskie. Tutaj mamy oddolny ruch, który coś chce zmienić, który ma zaplecze intelektualne ale ch#? i tak źle.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Arhus: No Tusk tez chciał coś zmienić ale później stwierdził że się nie da i jest teraz socjaldemokratą. Gwiazdek pójdzie w jego ślady. Dla mnie to po prostu kolejna zj#!%na komusza partia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeataBydlo: Tak się robi kasę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo najłatwiej jest dużo mówić, brać za to hajs, ale jakby trzeba było unieść brzemię wprowadzania zmian i całej tej politycznej walki na szczycie, to już tak fajnie nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeataBydlo: Ogólnie się zgadzam, jednak co Liroy zawinił? Wg mnie wyróżnia się na scenie politycznej - pozytywnie. Wolałbym żeby był w drużynie Gwiazdowskiego. Jednak wybrał jak wybrał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bushi13 Jak byłem mały to był tak jego kawałek "j%#?c mi się chce". Oprocz tego nigdy go nie lubiłem jako rapera. Chyba za duża ze mnie konserwa i uważam, że bycie posłem nie jest przeznaczone dla wytatuowanych gości, którzy chcieli się zajmować kręceniem pornosow.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeataBydlo: Piszesz jakbyś kierował się tylko uprzedzeniami i swoim gustem muzycznym. W dodatku jeszcze jakby przed jego wyborem na posła. Liroy okazał się jednak osobą nomen-omen skuteczną i z rigczem.
   Na tle wielu bezbarwnych i nijakich posłów wypada świetnie.

  •  

   pokaż komentarz

   10 lat przyglądałem się jak odpala słynny protokół

   @SzeataBydlo: Jedno zdanie a tyle mówi :) Masz problem z myśleniem pod wpływem emocji - jak większość ludzi - więc bez paniki, nie jesteś jakiś gorszy tylko przeciętny.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeataBydlo: zawsze głosowałem na korwina, ale protokół jeden procent, teraz zagłosuje na gwiazdowskiego, on by nigdy... och wait, podatki za hitlera były niższe...

   https://twitter.com/RGwiazdowski/status/974318166422761473

  •  

   pokaż komentarz

   @Bushi13 Być może tak to brzmi. Chodzi mi po prostu, że poseł to reprezentant kraju. Nie może być wytatuowanym reżyserem pornosow, bo to nie licuje z powagą stanowiska. Wiem, że Liroy o dziwo zaprezentował się w Sejmie lepiej niż się spodziewano. Mimo wszystko trzeba brać odpowiedzialność na swoje czyny - tatuujesz się? Licz się z tym, że twoja forma buntu czy tam wyrażenia siebie skreśla ci możliwość pełnienia pewnych stanowisk. Raperem może być cpun z wytatuowanymi oczami. Od posła wymaga się nienagannego wyglądu, przeszłości, wykształcenia, itp.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   zawsze głosowałem na korwina, ale protokół jeden procent, teraz zagłosuje na gwiazdowskiego, on by nigdy... och wait, podatki za hitlera były niższe...

   https://twitter.com/RGwiazdowski/status/974318166422761473

   @Negatywny2: Spokojnie :) Wszyscy których tak brzydzi np. słowo "hitler" jeszcze nie zwrócili na to uwagi. Jeszcze są podnieceni "nowością" na scenie politycznej.

   W końcu i Gwiazdowski im się znudzi a wtedy zaczną tę samą gadkę, że "protokół 1%" że "zróbcie coś żeby wygrać", odstawcie tego "oszołoma" (Gwiazdowskiego) a dajcie się udzielać X (tutaj ktoś tam mniej znany z zaplecza partii) itp. :)

   Ludzi którzy traktują w polsce wybory poważnie jest może 3% :) Reszta to takie rozkapryszone dzieci, wystarczy im powiedzieć coś co wywoła dysonans i już poczują się niekomfortowo a przecież w polityce chodzi o to żeby polityk mówił miłe rzeczy i tylko takie jakie się chce usłyszeć a że nie da się mówić tak żeby wszystkim się podobało to i Gwiazdowski w końcu podzieli los "oszołoma" Korwina.

  •  

   pokaż komentarz

   W tym roku pierwszy raz nie będę głosował na Korwina. 10 lat przyglądałem się jak odpala słynny protokół, co dwa lata zaklada nowa partie, chwali Putina czy wsadza kij w mrowisko bez żadnej potrzeby, tylko po to żeby zrobiło się o nim głośno. Tak się nie robi polityki. To jest bardziej jakas forma happeningu. Z pewnością przynosi ona tez dobre efekty, bo mnóstwo ludzi zarazila ideami wolnorynkowyni i otworzyła oczy na pewne sprawy. Niestety cierpliwość ma swoje granice, a sumienie nie pozwala na wspieranie przy okazji Ruchu Narodowego czy Liroya.

   @SzeataBydlo: Mam tak samo jak ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @piwotomojepaliwo

   https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/sad-partia-korwina-nie-istnieje-ministerstwo-zablokowalo-subwencje/s8kn8g3.amp

   Jak to jest, że tak nieprzecietni ludzie jak ty i partia (no właśnie, jak ona się nazywa? Czy w ogóle istnieje?) co roku serwuja nam coś w tym stylu. A to się nie uda zarejestrować list, a to Wipler, a to nagle w czasie najwyższej szansy na wejście do Sejmu rozłam KNP i tak mogę długo wymieniać. Bardzo bym chciał żeby tam było więcej przeciętnych ludzi, bo ci, pomimo świetnych haseł i idei, wydają się nieprzeciętnie głupi.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak to jest, że tak nieprzecietni ludzie jak ty i partia (no właśnie, jak ona się nazywa? Czy w ogóle istnieje?) co roku serwuja nam coś w tym stylu

   @SzeataBydlo: Co serwują? Posłuchaj albo poczytaj co na ten temat ma do powiedzenia może sam zainteresowany a nie czytaj jakiś przekoloryzowanych bzdur z gazety ktorej jedynym celem jest robienie taniej sensacji.

   Przy rejestracji partii musisz zebrac 1000 podpisów. Tylko ze na liscie musi widniec nazwa przyszlej partii wiec kazdy zna nazwe partii zanim ona powstanie i moze po prostu ubiec zainteresowanego i zalozyc taką partię przed nim. Jest to metoda stosowana nie raz w polityce. PO swego czasu miało ten sam problem, ktos tam jeszcze tez.
   Niestety od 30 lat nie udalo się zmienic drobnego zapisu w ustawie ktory by umozliwial "rezerwację" nazwy do czasu rejestracji tak aby wyeliminować tę głupią sztuczkę.

   Trzeba być debilem albo po prostu nie mieć zielonego pojecia o niczym aby w ogole przejmowac się taka formalnością. Poza tym formalna nazwa partii a jej nazwa powszechna to dwie rozne sprawy. np. PO znana powszechnie Platformą Obywatelską jest formalnie zarejestrowana jako "Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej" - ale tej nazwy nikt nie uzywa. Tak więc pod jaką nazwa partia Korwina zostanie zarejestrowana nie ma znaczenia, nikt tego wiedział nie bedzie, liczy się tylko nazwa uzywana powszechnie a ta nie zalezy od zadnych wyroków sądowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwotomojepaliwo

   Proszę cie... :D Gdyby istniał jeden jedyny wymóg, że 1.01 trzeba wysłać SMSa o treści "potwierdzam" i to wystarczy aby partia hulała przez kolejny rok, to tam i tak ktoś by zapomniał, a potem tłumaczył się biurokracją.

   Ja, na szczęście, nie działałem nigdy w żadnych strukturach, ale moi znajomi poświęcili na różne partie Korwina masę czasu i wszystko zawsze szlo jak krew w piach. Niestety.

   W polityce liczy się przede wszystkim skuteczność. Możemy się śmiać z PiSu, ale właśnie oni, pomimo beznadziejnego programu, są skuteczni. Dzielą i rządzą. Korwin może co najwyżej publikować felietony. Dlatego mam nadzieję, że Gwiazdowski okaże się rzetelny i skuteczny, bo samymi dobrymi chęciami... Wiesz co dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   to tam i tak ktoś by zapomniał, a potem tłumaczył się biurokracją.

   @SzeataBydlo: Ale w partii nikt niczego nie zapomniał tylko ktoś z zewnątrz celowo wykorzystał lukę aby poutrudniać rejestrację partii.

   Jak będziesz sobie szedł chodnikiem i ci podłożę nogę z zaskoczenia i sobie głupi ryj rozwalisz to też mogę powiedzieć - patrzcie ludzie jaki kaleka nawet chodzić nie potrafi.

   le moi znajomi poświęcili na różne partie Korwina masę czasu i wszystko zawsze szlo jak krew w piach. Niestety.

   @SzeataBydlo: Prawica w polsce jeszcze nigdy nie weszła do władzy więc skąd ty i twoi znajomi możecie wiedzieć że "krew w piach". Zagłosujcie w końcu na jakąś prawicową partię, dajcie jej porządzić to wtedy będziecie mogli z całą resztą polaków komentować czy było warto czy "krew w piach".

   W polityce liczy się przede wszystkim skuteczność. Możemy się śmiać z PiSu, ale właśnie oni, pomimo beznadziejnego programu, są skuteczni.

   @SzeataBydlo: Jak dla ciebie liczy się skuteczność polityka a nie jego poglądy i wartości jakie reprezentuje to jesteś takim samym lemingiem jak 99% polaków którzy wybierają od 30 lat takich samych skutecznych oszustów.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwotomojepaliwo Ech, liczy się dobry program i skuteczność. Jednego z tych warunków partia Korwina nie spełnia wiec ja dziękuję. Mam nadzieje, ze Gwiazdowski zbierze wokół siebie odpowiedzialnych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam nadzieje, ze Gwiazdowski zbierze wokół siebie odpowiedzialnych ludzi.

   @SzeataBydlo: Nie wiem co to znaczy odpowiednich ludzi ale jeżeli chodzi o uczciwych i merytorycznych to obawiam się że znikinie z polityki szybciej niż się pojawił - przeciętnego janusza nie interesuje jakaś tam ekonomia tylko aborcja, imigranci, cena benzyny, pensje prezesa spółki X itp.

   A jeżeli odpowiednich to znaczy jakieś grupy interesów które wykorzystają go do politycznych rozgrywek i zgarniania elektoratu to będzie jak zawsze czyli kolejny petru :)

 •  

  pokaż komentarz

  Przed nimi bardzo trudne zadanie bo:
  - nie dostaną takiego wsparcia i pompowania od mediów jak Wiosna Biedronia,
  - przekaz dla typowego wyborcy może być na dzień dobry nieco zbyt zawiły i niezrozumiały,
  - odżegnują się od kwestii światopoglądowych i populizmu (co dla mnie jest super), ale te rzeczy nie rozpalają emocji i nie porywają tłumów tak jak dotychczasowa wojna polsko-polska (np. taki Biedroń, który zakończy tę wojnę... walcząc z PiSem i już wszyscy po lewej podjarani),
  - brak charyzmatycznego lidera, który wie jak się "sprzedać" (czego Gwiazdowski zdaje się ma świadomość).

  Mnie ta inicjatywa kupuje, ale to ja... po znajomych widzę nagłą fascynację Wiosną pomimo tego, że to wydmuszka mająca zastąpić Nowoczesną i SLD.

  Jeżeli nie skupią się przynajmniej na poniższych rzeczach to wynik w eurowyborach będzie słaby:
  - inwestycja w dobrą agencję od social media i wizerunku,
  - uproszczenie przekazu ze swoich programów tak żeby przeciętny Kowalski był w stanie to zrozumieć z krótkiej reklamy / mema / infografiki
  - kupienie kilku sondaży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Rafael: Zgadzam się. Zanim zacznę przekonywać znajomych do "Polska Fair Play" Gwiazdowski musi zrobić jakiś fajny spot w którym zwięźle przekażę swoje pomysły. Opowiadanie o wekslach, czy o tym, że się nie głosowało w wyborach to nie jest pierwsza rzecz, o których chce usłyszeć, kiedy poznaję nowego kandydata do sejmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Rafael: Opcje światopoglądowe ma zbliżone do Ordo Iuris, co niestety w moich oczach Go przekreśla.

  •  

   pokaż komentarz

   @dobrywuj: Spoko, każdy ma jakieś poglądy, tylko że z tego co rozumiem on w tych światopoglądowych nikogo nie chce nawracać na siłę tak jak robią to obecne partie.
   Mi wystarczy obietnica nie wchodzenia w te spory i radykalizowania się czy to na lewo czy to na prawo.
   Coś na zasadzie zachowajmy status quo w tych kwestiach i skupmy się, że na rzeczach istotnych czyli sprawny system i pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Rafael: Wystarczy kilka prostych haseł. Np. podwyżka dla wszystkich 20%. Chodzi oczywiście o likwidację PIT, ale brzmi całkiem populistycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: To by najpierw trzeba wyjaśnić ludziom, kiedy oni ten PIT płacą. Bo większość myśli, że nigdy.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Rafael: Wiosna jest na czasie, bo Biedroń ma pod sobą ludzi, którzy dobrze dla niego ogarniają się wstrzelenie tej opcji politycznej w annały obecnie panujące. PO wypięła się lewicowego elektoratu i teraz Biedroń ich przejmie.
   Proste jak drut. Na kogo ma ogarnięta lewica głosować w tym kraju? SLD, Razem? Bitch please...
   Gwiazdowski może być taką samą wydmuszką jak Wiosna. Jowy, to komedia.
   Obecnie tematy gospodarcze nie są tak chodliwe, bo gopodara się kręci, więc nie leci nikomu po nogawkach, a i Polacy nie mają presji i ciągłego przekazu medialnego do podłapania tematu. Teraz rządzi światopogląd, z którym PiS sobie pogrywa, a części ludzi chodzi z tego tytułu napięta i chętnie zagłosują na kogoś kto zrobi odwrotnie.
   Jeżeli Gwiazdowski chce błysnąć musi wejść w światopogląd i dobrze by było gdyby się wstrzelił w poglądy liberałów, w których zresztą celuje, bo będzie lipka.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Rafael Ja widziałbym kampanię w stylu "Faktu" - czyli prosty, niemal sensacyjny przekaz, który dotarł wcześniej do zwolenników PiS. Ale tu trzeba by mieć również kasę na reklamę w tv...
   Strasznie mnie razi "pompowanie wiosny", ale może w poparcie Gwiazdowskiego zaangazuja się poważni przedsiębiorcy i np stacje jak TVN czy Polsat Solorza. Tak jak Rzeczpospolita szeroko opisuje powstanie "Fair Play", tak TVP.info milczy jak grób...

  •  

   pokaż komentarz

   odżegnują się od kwestii światopoglądowych i populizmu (co dla mnie jest super), ale te rzeczy nie rozpalają emocji i nie porywają tłumów tak jak dotychczasowa wojna polsko-polska

   @El_Rafael: Ale za to trafi do tych, którzy tych emocji mają dosyć, a których głos jest przy urnie tak samo skuteczny. Oprócz połowy społeczeństwa, która nie chodzi na wybory, jest to prawdopodobnie także spory procent wyborców PiS i PO.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Rafael: Tomasz Lis i Natemat mają póki co negatywne nastawienie do Biedronia.

  •  

   pokaż komentarz

   @r3m0: Nie, nie warto wyjaśniać. Warto tylko podać przykłady: teraz zarabiasz 3 tys, będziesz zarabiał 3.6 tys. Teraz zarabiasz 2.5, będziesz zarabiał 3.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: No w sumie może i tak. Może jakby ludziom wyjaśnić, że to będzie prostsze i dużo tańsze niż rozdawanie 500+ do jakoś to dotrze.
   Nie potrzeba nowych urzędników, których do 500+ zatrudniono masę.

 •  

  pokaż komentarz

  Osobiście trzymam kciuki by ludzie zaczęli myśleć i głosować na tych którzy chcąc upraszczać przepisy i podatki mając konkretne rozwiązania a nie na tych co obiecują cuda na kiju bez żadnych planów ekonomicznych. Bardzo kibicuje temu ruchowi i mam nadzieje ze uda im się przebić, ale to tez zależy od nas wszystkich żeby chociażby rozgłośnić wśród swojego otoczenia ze jest taki ktoś jak Gwiazdowski.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna