•  

  pokaż komentarz

  Nie no wiadomo, gdzieżby znowu xD Breslau w formie.

 •  

  pokaż komentarz

  No a Adolf Hitler symbolizuje Austriackie malarstwo.

 •  

  pokaż komentarz

  Symbolem komunizmu w wersji sowieckiej jest sierp i młot. Sowiecki komunizm był luźno oparty na marksizmie, wiele rzeczy wymyślil Stalin i Lenin. Myśl Marksa kontynuowali nie tylko komuniści, ale tez niemieccy socjaliści z SPD czy polska PPS. Porównania Marksa z Hitlerem bez sensu, Marks nikogo nie zabił, nie stworzył ideologii z której wynikalo ludobójstwo (to dopiero Lenin Stalin)

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35

   Marks nikogo nie zabił, nie stworzył ideologii z której wynikalo ludobójstwo (to dopiero Lenin Stalin)
   Zacny żart towarzyszu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hanys_Mori: Techniczne rzecz biorąc, to Karol w grobie się przewracał na myśl, co z jego ideologią zrobił Stalin.
   A komunizm został wymyślony między innymi przez Platona.
   A wiesz, kim byli pierwsi komuniści? Apostołami Chrystusa, żyli początkowo w grupach, gdzie wszystko było wspólne.

   Więc to nie takie proste, sorry.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hanys_Mori: to spróbuj znależć w manifeście komunistycznym Marksa jakieś idee z których miałyby wynikać obozy pracy czy wielki głód na Ukrainie. To wszystko były zbrodnie popełnione przez rosyjskich komunistów, nie Marksa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Antyradek: > A wiesz, kim byli pierwsi komuniści? Apostołami Chrystusa, żyli początkowo w grupach, gdzie wszystko było wspólne.

   Zmień leki. I doczytaj ostatnie listy Marksa w których jawnie mówi o swoim satanizmie.
   Poczytaj jego wiersze, z których jeden z nich „OULANEM” jest kluczowym słowem czarnych mszy satanistycznych, w których cała liturgia i symbolika (np. krzyż), jest dokładnym odwróceniem liturgii i symboliki chrześcijaństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smog_Warszawski: Raczej trochę zbaczasz z tematu. Do indyjskich wyznawców nie mam zarzutu, że naziści zainspirowali się jednym z ich symboli religijnych. Tu analogia jest podobna.
   Marks z tego co mi wiadomo nie rozbijał nagrobków, nie składał krwawych ofiar i był ateistą, a nie satanistą.

  •  

   pokaż komentarz

   A komunizm został wymyślony między innymi przez Platona.

   @Antyradek:

   Określenie koncepcji platońskiego państwa opartego na twardej hierarchii, mianem komunistycznej jest raczej sporym nadużyciem

   A wiesz, kim byli pierwsi komuniści? Apostołami Chrystusa, żyli początkowo w grupach, gdzie wszystko było wspólne.

   Pierwsze słyszę.

   Aczkolwiek bez wątpienia od wieków głoszono poglądy stanowiące zalążek nowożytnego komunizmu, jednakże twoje przykłady raczej nie są zbyt trafione.

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35: A czy on czasem tam nie pisał o wprowadzeniu socjalizmu siłą?

  •  

   pokaż komentarz

   The Victory of the Counter-Revolution in Vienna, Neue Rheinische Zeitung, No. 136, 7 November 1848, Karl Marx wrote that there is only one means to shorten, simplify and concentrate the murderous death throes of the old society and the bloody birth pangs of the new, only one means—revolutionary terrorism

   @43eme35: W manifeście komunistycznym nie musisz. Wystarczy posłuchać tego co mówił i poczytać to co pisał. Dziwnym k@?#a trafem nigdzie komunizm nie zadziałał i zawsze kończył się w taki sam sposób. Rozlewem krwi i wszechobecną nędzą.

   Równajmy dalej wszystkich w dół i zabijajmy wszelkie inicjatywy rozwojowe w ludziach. To będziemy wp#!#%!$ać gruz...

  •  

   pokaż komentarz

   Myśl Marksa kontynuowali nie tylko komuniści, ale tez niemieccy socjaliści z SPD czy polska PPS. Porównania Marksa z Hitlerem bez sensu, Marks nikogo nie zabił, nie stworzył ideologii z której wynikalo ludobójstwo (to dopiero Lenin Stalin)

   @43eme35: czyli twierdzisz, że tylko w ZSRR komunizm zabijał ludzi?

   A Kuba? A Chińska Republika Ludowa? A Kambodża?

  •  

   pokaż komentarz

   A wiesz, kim byli pierwsi komuniści? Apostołami Chrystusa, żyli początkowo w grupach, gdzie wszystko było wspólne.

   @Antyradek: brednie. Komunizm, to nie tylko życie w jakieś grupie gdzie własność jest wspólna.

   Komunizm to też chęć rabowania majątku innych, najczęściej przy pomocy siły, pod postacią rewolucji komunistycznej.

   Przekłamujesz fakty historyczne i siejesz propagandę, jeśli twierdzisz że komunizm to tylko dzielenie własności z jakąś grupą, bez wspominania o idei rewolucji komunistycznej którą Marks ostro promował.

   Myślą przewodnią marksizmu jest walka klas i rewolucja komunistyczna, reszta to tylko rojenia na temat tego jak dobrze będzie gdy już ci "dobrzy" wygrają.

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35: hurr durr to nie byl prawdziwy marksizm xD

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35: W mein kampf też pewnie nie ma nic na temat mydła czy cyklonu b... Utopia ma to do siebie że jest nierealna, a jej realizacja MUSI oznaczać ofiary.

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35 Kłamiesz... Marks zagotował serca do eliminacji ludzi którzy wypracowali sobie jakieś dobra.... Ideologia Marksa zachęcała do zabierania i eliminowania tych co mają przez tych co nie mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz Chrystus z Apostołami nie nawoływali do zabierania tym co coś wypracowali... Do tych co coś wypracowali uczciwie nie miał

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Mylisz komunizm z marksizmem. Komunizm, od słowa komuna, oznacza własność wspólną i tylko tyle.
   Marksizm dodaje do tego wojny klas i inne brednie.
   Komunizm jest naturalny dla ludzi w małych grupach, na przykład w rodzinie masz komunizm.

   @Ortalionowy_Rycerz: Ty też mylisz komunizm z marksizmem. Platon nie chciał usuwać klas, a jedynie ustanowić własność wspólną w wyższych.
   A wzmianki o wspólnej własności apostołów są w Dziejach Apostolskich, gdzie napisane jest, że wspólnie żyli i wszystko należało do każdego.

  •  

   pokaż komentarz

   Sowiecki komunizm był luźno oparty na marksizmie

   @43eme35:

   Marks nikogo nie zabił, nie stworzył ideologii z której wynikalo ludobójstwo

   @43eme35: tak samo Hitler też nikogo nie zabił ( ͡° ͜ʖ ͡°). A tak poważnie to tak, Marks stworzył ideologię z której wynikało ludobójstwo.
   "Marks sformułował prawo dialektyki, w myśl którego ilość przechodzi w jakość" -wikipedia
   "Według Marksa niezbędnym elementem postępu społecznego jest rewolucja. Według "Manifestu komunistycznego" miała się dokonać przemocą"-wikipedia
   "w większości państw Kontynentu dźwignią rewolucji musi być przemoc"- La Liberté Speech

  •  

   pokaż komentarz

   @Bushi13: > był ateistą, a nie satanistą

   Nie lubię się powtarzać, ponieważ cenie zdolność logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem ale widzę, że Ty masz jednak z tym problem...

   Przeczytaj jego listy i wiersze.
   Ps. Jeśli uważasz, że sataniści robią krwawe ofiary i rozbijają nagrobki to Twoja wiedza w temacie jest na poziomie 1 kl podstawówki...( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   to spróbuj znależć w manifeście komunistycznym Marksa jakieś idee z których miałyby wynikać obozy pracy czy wielki głód na Ukrainie. To wszystko były zbrodnie popełnione przez rosyjskich komunistów, nie Marksa.

   @43eme35: Lol. A kogo w obozach tam zamykali niby jak nie "wrogów klasowych" co było fundamentem ideologii marksa. A nacjonalizacja środków produkcji która doprowadziła do zapaści gospodarczej i głodu może też nie była podstawą marksizmu?

   Porównania Marksa z Hitlerem bez sensu, Marks nikogo nie zabił

   @43eme35: Hitler też nikogo nie zabił! Był podobno bardzo wrażliwy na przemoc, widok krwi, wnętrzności itp. go brzydziły. Hitler muchy nie skrzywdził (był miłośnikiem zwierząt i gorliwym ekologiem zresztą). Ale jego słowa wywarły na ludziach wpływ przez który ci ludzie już zabijali pośrednio czy nawet bezpośrednio. Identycznie jak marks.

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35: Skąd wy się bierzecie....

   "Jest tylko jedna droga, która może skrócić, uprościć i zintensyfikować przedśmiertne drgawki starego społeczeństwa i skurcze porodowe nowego — tą drogą jest rewolucyjny terror"

   — Karol Marks, The Victory of the Counter-Revolution in Vienna, 1848

   "[Klasa pracująca] musi działać w taki sposób by duch rewolucyjny nie osłabł wkrótce po zwycięstwie. Wprost przeciwnie, musi się on utrzymywać jak najdłużej. Dlatego tak zwane wybryki, jak rzucanie na żer zemsty tłumu jednostek i budynków, z którymi wiążą się nienawistne wspomnienia, muszą nie tylko być tolerowane ale ich kierunkiem należy sterować i nadawać im właściwy kierunek"

   - Karol Marks: Address of the Central Committee to the Communist League, 1850.

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35:

   to spróbuj znależć w manifeście komunistycznym Marksa jakieś idee z których miałyby wynikać obozy pracy czy wielki głód na Ukrainie. To wszystko były zbrodnie popełnione przez rosyjskich komunistów, nie Marksa.

   Chyba towarzyszu nie czytaliście dzieł swojego ideologa, ale nie ma problemu jest internet. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyktatura_proletariatu#Przypisy

   Jest tylko jedna droga, która może skrócić, uprościć i zintensyfikować przedśmiertne drgawki starego społeczeństwa i skurcze porodowe nowego — tą drogą jest rewolucyjny terror

   Komuniści uważają za niegodne ukrywanie swych poglądów i zamiarów. Oświadczają oni otwarcie, że cele ich mogą być osiągnięte jedynie przez obalenie przemocą całego dotychczasowego ustroju społecznego.
   <pogrubienie moje>
   I na koniec cos specjalnie dla was towarzyszu:

   Klasa pracująca] musi działać w taki sposób by duch rewolucyjny nie osłabł wkrótce po zwycięstwie. Wprost przeciwnie, musi się on utrzymywać jak najdłużej. Dlatego tak zwane wybryki, jak rzucanie na żer zemsty tłumu jednostek i budynków, z którymi wiążą się nienawistne wspomnienia, muszą nie tylko być tolerowane ale ich kierunkiem należy sterować i nadawać im właściwy kierunek"Karol Marks: Address of the Central Committee to the Communist League. 1850.
   Ja wiem, ty i towarzysze dalej będziecie twardzic że skoro nie ma nic dosłownie to znaczy że nie nawoływał, a te wszystkie trupy, głód, łagry to oczywiście wynik wypaczenia teorii Marksa przez jego niegodnych następców.

  •  

   pokaż komentarz

   @43eme35:
   "The classes and the races too weak to master the new conditions of life must give way… They must perish in the revolutionary holocaust"
   - Karl Marx ( Marx People’s Paper, April 16, 1856, Journal of the History of Idea, 1981 )

   "The chief mission of all other races and peoples, large and small, is to perish in the revolutionary holocaust." -Karl Marx Die Neue Rheinische Zeitung NZR January 1849
   -----------------------------------------------------------------------
   "Klasy i rasy zbyt słabe, by opanować nowe warunki życia, muszą ustąpić ... Muszą zginąć w rewolucyjnym holokauście"
   "Główną misją wszystkich innych ras i narodów, wielkich i małych, jest zginąć w rewolucyjnym holokauście"
   -----------------------------------------------------------------------

   Od wielu dekad młodzież na Zachodzie ogłupiana jest ciągłym sączeniem jadu propagandy marksistowskiej, bo oni ani nie przeżyli na własnej skórze prób budowania tej zbrodniczej utopii, ani nawet nie mają przodków, którzy to przeżyli. Marksiści wykorzystali cechy społeczeństw zachodnich podporządkowywania się władzy zwierzchniej i braku podejrzliwości wobec władzy. I doprowadzili do sytuacji zniewolenia, bierności i apatii większości ludzi na Zachodzie. Niewrażliwości na krzywdę ludzką i niewrażliwości na dziejącą się niesprawiedliwość. Liczy się tam tylko: pełna micha, łatwość życia, błyskotki marketingowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Skąd wy się bierzecie....
   @xysiorek123:

   Podpowiem, że na polskich forach to nie są przypadkowe akcje obrony ziomala Karla Marksa.
   To Żydzi logują się (najpewniej również z Izraela) i na sygnał z "centrali" klepią teksty broniące Marksa, bo jego zwodnicza ideologia jest ciągle podstawą duraczenia narodów. Na Zachodzie marksistom udało się ogłupić praktycznie całe społeczeństwo. Tam właściwie nie ma retoryki dyskusji, która wykraczałaby poza ramy wyznaczone przez "mądrość etapu" w ramach dialektyki marksistowskiej. Warto przemyśleć skalę obecnego triumfu żydów-marksistów! Oni dokonali dziś więcej niż w czasach pełnej władzy w Związku Sowieckim w latach 1919-1953.

   Nie mam nic do normalnego Żyda, którego odrzuca totalitaryzm i który chce spokojnie żyć wśród innych nacji. Takich była większość w Polsce zanim niemiecka hołota nazistowska chciała pokazać co potrafi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smog_Warszawski: Miłośniku logiki... Odniosłem się do Twojego nawiązania o wykorzystaniu wierszy Marksa przez satanistów co miałoby być wg Ciebie zarzutem wobec Marksa. A także czyniłoby go aktywnym stanistą. Przecież on wg dzisiejszych wiedzy nie robił takich rytualnych rzeczy co sugerowałeś jak jakieś inwokacje (wiersze) i podane przeze mnie przykłady. To było nawiązanie do tego.
   Wg mnie to zwykła twórczość literacka. Nie był czynnym statnistą, wątpię aby był nawet biernym. Oczywiście, satanizm ma różne oblicza. Jednak podciąganie jego krytyki Kościoła, odwołania się do szatana jako symbolu wolności nie czyni z niego satanisty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bushi13: Do pewnego stopnia zgodzę się z Tobą, powiedzmy do ostatniego zdania( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Samo krytykowanie kościoła nie jest przedmiotem satanizmu. Weźmy na przykład Lutra, satanistą nie był, odnosząc się bezpośrednio do słów Jezusa można go nazwać heretykiem lub odszczepieńcem, ale nie satanista.

   Satanizm (lub jak Ci bardziej „światli” jego przedstawiciele lubią się nazywać - Lucyferianie) nie bawią się w przewracanie grobów i palenie kotów. Oni wyznaczają, tak jak Marks, ideologie które niszczą świat, a lepiej ujmując odwracają.
   Odwrócony Krzyż to symbol ich działania, odwracanie praw ustalonych przez Boga. W naszych czasach można już to nazwac po imieniu homozwiazki, eutanazje i aborcje itd...

   Na podstawie tego można już zauważyć, jakieś schematy marksizmu. Marks był pierwszy on nakreślił obraz tego co znamy z już z historii (Marks-Lenin-Stalin). Swoje wypowiedzi opieram o nauki Kościoła ponieważ Kościół ma bardzo daleką wiedzę w tym temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   A komunizm został wymyślony między innymi przez Platona.

   @Antyradek: Platon wymyślił raczej system filozofokratycznego (dosłownie, bo rządzonego przez "najmądrzejszych" z filozofów) totalizmu hierarchicznego, bo demagogią, "rządami mas" czy to demokratycznych, czy też bolszewickich, oraz schlebianiu prostaczkom z oszalałego tłumu, którzy chcą tylko mścić się na bogatszych od siebie i wydaje im się, że mają kompetencje do rządzenia to on się akurat najbardziej brzydził! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy(16)

 •  

  pokaż komentarz

  Tak samo jak Nietzsche nie jest symbolem nazizmu, proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lipathor: Tylko, że poglądy Nietzschego zostały mocno schamione i dopasowane do nazistowskiej retoryki (mimo, że czasem stały ze sobą w sprzeczności), a Karol Marks był niejako fundamentem komunizmu. Ale mimo wszystko Karol Marx nie był zbrodniarzem jak Lenin czy Stalin, a zwykłym myślicielem.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniek930: czy Marx był fundamentem? Raczej jego myśl, manifest, niż on sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniek930:

   Tylko, że poglądy Nietzschego zostały mocno schamione i dopasowane do nazistowskiej retoryki (mimo, że czasem stały ze sobą w sprzeczności)
   Dziękuję, dobranoc. Dokładnie tak samo jest z Marksem i Leninizmem, a potem Stalinizmem.,

   a Karol Marks był niejako fundamentem komunizmu. Ale mimo wszystko Karol Marx nie był zbrodniarzem jak Lenin czy Stalin, a zwykłym myślicielem.
   No właśnie o to się rozchodzi. Tu jest pełna racja. To jakby oskarżać Jezusa o to, że spowodował krucjaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lipathor: @maniek930: W sumie Nietzsche to symbol niemieckiego nacjonalizmu i tego, że niby Niemcy są lepsi od reszty, Tomasz Mann podobne miał zdanie i popierał Niemcy podczas I wojny światowej, po przegranej Niemcom ogólnie odwaliło i stworzyli sobie nazizm( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Okej, ale Nietzsche dyskredytował niemiecką kulturę i uważał ją za upadłą. Uroił sobie nawet, że jest Polakiem, chociaż to nie była prawda.

   Tak tylko gwoli wyjaśnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniek930: mimo to jego dzieła dawano niemieckim żołnierzom podczas I wojny światowej, aby mieli lepsze morale, że są niby lepsi od reszty( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Nietzsche i niemiecki nacjonalizm? xD

  •  

   pokaż komentarz

   Nietzsche i niemiecki nacjonalizm? xD

   @AmdeTsyjon: II Rzesza a potem III Rzesza brała od niego co im się podobało( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Nietzsche przecież brzydził się niemieckim nacjonalizmem (co poróżnilo go z Wagnerem) i był głęboko sceptyczny co do kultury niemieckiej, ponadto jak już wyżej wspomniano uważał się za Polaka.

   To, że do niego odwoływali, świadczy tylko o tym, że nic z niego nie zrozumieli (albo coraz prawdopodobne - w ogóle do niego nie zajrzeli). Obwiniać Nietzschego za niemiecki nacjonalizm, to tak samo jakby powiedzieć, że Jesus był odpowiedzialny za polowanie na czarownice czy wojny religijne w nowożytnej Europie, albo, że Budda ponosi odpowiedzialność za zbrodnie japońskie w czasie drugiej wojny światowej.

  •  

   pokaż komentarz

   Nietzsche przecież brzydził się niemieckim nacjonalizmem (co poróżnilo go z Wagnerem) i był głęboko sceptyczny co do kultury niemieckiej, ponadto jak już wyżej wspomniano uważał się za Polaka.

   @AmdeTsyjon: nie zmienia to tego, że Niemcy korzystali z jego dzieł dla siebie i brali z nich co im się podoba oraz pasowało pod ich tezę.

   Obwiniać Nietzschego za niemiecki nacjonalizm, to tak samo jakby powiedzieć, że Jesus był odpowiedzialny za polowanie na czarownice czy wojny religijne w nowożytnej Europie, albo, że Budda ponosi odpowiedzialność za zbrodnie japońskie w czasie drugiej wojny światowej.

   @AmdeTsyjon: I lewica ogólnie tak zwala na ludzi( ͡° ͜ʖ ͡°) Chrześcijanie byli różni, jednak wszyscy co się wzorowali na Marksie doprowadzili do tego samego morderstw, głodu oraz biedy, Nietzsche jest niestety częścią niemieckiego nacjonalizmu, bo też się na jego dzieła powoływali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Katolicy wyżynający się wzajemnie z protestantami w XVI-wiecznej Francji korzystali z nauk Jezusa i brali z nich co im się podoba oraz pasowało pod ich tezę, więc Jesus jest odpowiedzialny za noc św. Bartłomieja, wojnę trzech Henryków itp?

   Do jakiego morderstw, głodu i biedy doprowadził np. taki marksista Thomas Sankara? Albo odwołujący się do marksizmu i łaczący go z afrykańskimi tradycjami oraz chrześcijaństwem Juliusz Nyerere? Zwłaszcza w porównaniu z innymi nie-marksistowskimi afrykańskimi dyktatorami jak Idi Amin, Bokassa czy Mobutu.

  •  

   pokaż komentarz

   Katolicy wyżynający się wzajemnie z protestantami w XVI-wiecznej Francji korzystali z nauk Jezusa i brali z nich co im się podoba oraz pasowało pod ich tezę, więc Jesus jest odpowiedzialny za noc św. Bartłomieja, wojnę trzech Henryków itp?

   @AmdeTsyjon: Dla lewaków tak( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Do jakiego morderstw, głodu i biedy doprowadził np. taki marksista Thomas Sankara

   @AmdeTsyjon: Nie miał okazji, bo nie przejął władzy( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Albo odwołujący się do marksizmu i łaczący go z afrykańskimi tradycjami oraz chrześcijaństwem Juliusz Nyerere?

   @AmdeTsyjon: To już kombo totalne, bo marksiści zawsze gnoili religie i to wszystkie, a więc marksistą nie był

   Twórca państwa tanzańskiego, ideolog koncepcji afrykańskiego socjalizmu, Sługa Boży Kościoła katolickiego.
   Zwłaszcza w porównaniu z innymi nie-marksistowskimi afrykańskimi dyktatorami jak Idi Amin, Bokassa czy Mobutu.


   @AmdeTsyjon: I sam wrzucasz do jednego wora wybranych polityków, którzy nie przejęli władzy dyktatorskiej i nie mogli wprowadzić swojego socjalizmu, bo ich pogoniono xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Jak rozumiem pisząc o "lewakach", mówisz o sobie? Bo obwiniając Nietzschego o nazizm, postępujesz identycznie jak ci co obwiniają Jezusa o krucjaty czy wojny religijne.

   Sankara czy Nyerere nie rządzili swoimi krajami? Jak najbardziej rządzili i sprawowali tam władzę dyktatorską. Zajrzałbyś choćby do wikipedii, bo się kompromitujesz.

   Cóż, z tym podejściem do religiii bywało różnie. Stalin w czasie wielkiej wojny ojczyźnianej utrzymywał z rosyjską cerkwią prawosławną stosunki wręcz przyjazne, zresztą istniało coś takiego jak żywa cerkiew
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Odnowicielstwo

  •  

   pokaż komentarz

   Jak rozumiem pisząc o "lewakach", mówisz o sobie? Bo obwiniając Nietzschego o nazizm, postępujesz identycznie jak ci co obwiniają Jezusa o krucjaty czy wojny religijne.

   @AmdeTsyjon: Czy jak mówię, że się na nim wzorowali i brali od niego co chcieli Niemcy z II oraz III Rzeszy to jestem lewakiem?;]

   Sankara czy Nyerere nie rządzili swoimi krajami? Jak najbardziej rządzili i sprawowali tam władzę dyktatorską. Zajrzałbyś choćby do wikipedii, bo się kompromitujesz.

   @AmdeTsyjon: ale ich szybko pogoniono i ten drugi nie był marksistą prawdziwym.

   Cóż, z tym podejściem do religiii bywało różnie. Stalin w czasie wielkiej wojny ojczyźnianej utrzymywał z rosyjską cerkwią prawosławną stosunki wręcz przyjazne, zresztą istniało coś takiego jak żywa cerkiew

   @AmdeTsyjon: Bo musiał jakoś wojnę wygrać a za komunizm obywatele nie chcieli umierać, do tego całą Cerkiew obsadził swoimi agentami. Stalin akurat porządne czystki zrobił, aby władzę zachować skończył z rewolucją seksualną na przykład, a odkopał nacjonalizm jak Niemcy się dosłownie wlewali do jego kraju rad( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Czyli sam zauważasz, że marksizm i religia wbrew pozorom wcale nie muszą się wykluczać. Zresztą istnieje taki nurt jak teologia wyzwolenia, bardzo popularny ongiś w Ameryce Łacińskiej, którzy łączy chrześcijaństwo z marksizmem i jest klasyfikowana jako nurt marksizmu:

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Teologia_wyzwolenia

   20 lat rządów Nyerego to krótko? xD Weź, chłopie, przestań się kompromitowac.

  •  

   pokaż komentarz

   20 lat rządów Nyerego to krótko? xD Weź, chłopie, przestań się kompromitowac.

   @AmdeTsyjon: jednak on zrobił miks z chrześcijaństwem, inni marksiści zawsze zwalczali religie. A więc dupa a nie przykład.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Teologia_wyzwolenia

   @AmdeTsyjon: a tam taki kwiatek

   Część ze zwolenników tej teologii dodawała do niej elementy marksizmu oraz wspierała sandinistów. Główną kontrowersją jest doktryna o odwiecznej walce klas. Watykańska Kongregacja Doktryny Wiary nakazała teologom katolickim zaprzestania takich publikacji.

   A więc dalej wychodzi na moje, ile razy chcesz się jeszcze samemu orać?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lipathor: Nie jest "tak samo", bo i Nietzsche nie lubił niemiecko - pruskiego nacjonalizmu (którym jarał się w końcu jego były znajomy, kompozytor Ryszard Wagner), i nie przepadał za antysemitami, którymi z pewnością byli niemieccy naziści, i odczuwał sympatię do Polski (nieistniejącej, poetycko wyobrażonej, swoich marzeń.)

   pokaż spoiler Bo Żyd też mógł stać się nadczłowiekiem... a w jego oryginalnej filozofii pojęcia "podczłowieka" nie było.
   Rozwinęła je dopiero jego szurnięta, znazyfikowana siostra, która po chorobie i śmierci brata, aby szerzej rozłożyć nogi przed nowym, wąsatym "wujkiem narodu", oddała mu swoje pamiątki po Friedrichu Wilhelmie i przeredagowała jego ostatnie dzieło, "Wolę Mocy". ( ͡° ʖ̯ ͡°)


   pokaż spoiler Natomiast Marks może niby również odczuwał sympatię do Polski (tj. chciał, żeby powstała na nowo, przeszła na komunizm i przytuliła się do już wcześniej skomunizowanych Niemiec)... ale w swoich dziełach nie tylko wzywał do krwawej rewolucji przeciwko "burżuazji", ale i aprobował pseudonaukowo i ideologicznie motywowaną przemoc wobec niewinnych oraz sprzeciwiających się nowemu porządkowi (kontrrewolucjonistom), jak również popierał okradanie ich z legalnej, a prywatnej własności.


   pokaż spoiler Więc tak jak nie da się (na zdrowo psychicznie) powiedzieć o reżimach Stalina i Mao, że "to nie był prawdziwy komunizm", tak i nie da się powiedzieć o Marksie, że "chciał tylko dobrze", "nie chciał przemocy" i "nie miał nic wspólnego z >tym< komunizmem, który próbowano realizować w praktyce"! ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Mhm, a swastyka jako symbol (którym był też nieżyjący już 14 lat przez I wojną światową i 39 lat przed druga Nietzsche i jego filozofia) jest dlatego zła, że sama jest odpowiedzialna za to, że pewien fanatyk rasowy wziął ją sobie na sztandary i zbezcześcił dla sporej części świata, tak? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   pokaż spoiler Typowo #lewackalogika - zwalać winę na to, co ukradzione/zawłaszczone, nie dociekając się korzeni złodzieja!
   ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Mhm, a swastyka jako symbol (którym był też nieżyjący już 14 lat przez I wojną światową i 39 lat przed druga Nietzsche i jego filozofia) jest dlatego zła, że sama jest odpowiedzialna za to, że pewien fanatyk rasowy wziął ją sobie na sztandary i zbezcześcił dla sporej części świata, tak? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: w sumie to przed II wojną światową fińskie siły zbrojne miały w oznaczeniu swastykę, a serio Niemcy tak zrypali ten symbol, że w sumie nikt nie tylko nie chce używać wzorów podobnych do swastyki nazistowskiej, ale już w ogóle wszystkie swastyki są "złe".

  •  

   pokaż komentarz

   @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: z tym @Lipathor to nie ma co gadać, udaje liberała a to zwykły lewak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: I niedobrze, bo np. w Niemczech panikuje się na widok swastyki i zakazuje się jej...

   ...podczas gdy neonaziści działają sobie w pełni legalnie, zrzeszają się w legalnych organizacjach i legalnie przemaszerowują sobie przez większe miasta.

   pokaż spoiler No, ale tak kończy się postępowe myślenie magiczne typu "swastyka jest zła, bo nazistowska, więc gdy zakażemy jej, to i problem zniknie". ¯\\_( ͡° ʖ̯ ͡°)_/¯


   pokaż spoiler A co do Lipathora... to wiem! ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   w sumie to przed II wojną światową fińskie siły zbrojne miały w oznaczeniu swastykę

   @Kaczypawlak: I wciąż mają, jakby na przekór tym, którym "kojarzy się" ona tylko z jednym! ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: ale u nas tak samo za swastyki się ludzi gania, ale za sierp i młot już nie. Zobacz na neokomunizację Warszawy znowu na przykład. Kiedys były modele metalowe samolotów deagostini w kioskach i fiński samolot został bez oznaczeń, bo tam była swastyka, co z tego, że prawie niemiecka, kolor tylko niebieski plus inny kąt, ale jej nie było na modelu( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   I wciąż mają, jakby na przekór tym, którym "kojarzy się" ona tylko z jednym! ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: tylko na tej fladze, z pojazdów i samolotów je pościągali, a wcześniej były na każdej ich maszynie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: @Kaczypawlak: A to jest właśnie ciekawe, bo w ostatnich latach w Polsce nie pogoniono wielu ludzi ani za neokomunistyczne używanie sierpa i młota (a wiem to, bo i ja na takich czubków z tym symbolem i/lub Che Guevarą na koszulkach się natykałem), ani za używanie swastyki w kontekście neonazistowskiego kultu rasy m.in. na Podlasiu (a też natknąłem się parę razy na ludzi w koszulkach z symbolami swastyki i/lub krzyża celtyckiego użytymi w tym zbrodniczym kontekście.)

   pokaż spoiler Kiedyś to też nie można było i "bohaterskiej i szlachetnej walki z faszyzmem" ZSRR kwestionować, i zbrodni wojennych aliantom zachodnim wypominać... a teraz nagle można! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Podobnie jest i ze swastyką.
   Kiedyś nie można było nawet pamiętać i mówić o tym, że przecież to nie niemieccy naziści ją stworzyli... ¯\_(ツ)_/¯


   pokaż spoiler Przynajmniej gier historycznych u nas, jak w Niemczech, nie cenzurują... ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: no trzeba z tą patologią walczyć i tyle, chociaż mam w domu flagę ZSRR, bo mi ją dali w zestawie kolekcjonerskim gry z filmem xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Ze względu na to, że popieram wolnościowe rozwiązania, twierdzę że w Polsce albo faszyzm, nazizm i komunizm powinny być zakazane prawnie i ścigane na tym samym (a nie wybiórczym) poziomie, zaś ich symbole zakazane - ale tylko wtedy, gdy podchodzą pod propagowanie zbrodniczej ideologii (co, wbrew pozorom, nie jest tak trudno z kontekstu ich użycia rozpoznać)...

   pokaż spoiler ...albo też powinniśmy przejść na wzór amerykański, gdzie partie totalitarne legalnie działają, a ich symboli nikt nie zakazuje (zakazana i ścigane prawnie jest np. ich przemoc werbalna/fizyczna w stosunku do przeciwników politycznych), ale mają poraktycznie zamkniętą drogę do przejęcia władzy i zdobycia silniejszego poparcia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: mam to samo zdanie, ale u nas panuje logika Kalego, mimo, że konstytucja mówi jasno. Dosłownie lewaki dostają szału na widok swastyki i symboli Niemiec z III Rzeszy, a sami paradują z symbolami ZSRR, komunizmu, marskizmu itd i jeszcze są oburzeni jak ktoś im zwróci uwagę xD

   pokaż spoiler jednak u nich to typowe, bo to banda debili i hipokrytów( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Przyznam się szczerze - jednym z powodów, dla których permanentnie wycofałem swoje wcześniejsze poparcie i dla 'zwyczajnej' lewicy, i dla skrajnych "lewaków"...

   pokaż spoiler ...było zorientowanie się, że oni chcą po prostu wolną ręką 'wypsztykać' te wszystkie starożytne symbole na wyłaczną własność 'białym nacjonalistom' i neonazistom, po czym uczynić "nowych nazistów" z każdego, kto się ich poczynaniom i ogromowi hipokryzji sprzeciwi! ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: ja to zawsze widziałem i patrzyłem oraz dalej patrzę na nich jak na debili

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Mi do tego potrzeba było i dorośnięcia, i nabrania własnych poglądów w związku z większym uświadomieniem politycznym...

   pokaż spoiler ...i skonfrontowania ich z miałkością celów, do których "postępowcy" widać usilnie dążą... ( ͡° ʖ̯ ͡°)


   pokaż spoiler ...i, co najważniejsze... uświadomienie sobie, że nie muszę wybierać tylko pomiędzy skrajną lewicą a skrajną prawicą! ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: ja to zawsze byłem klasycznym liberałem a potem były PO, Ruch Palikota i teraz wiem co to jest lewactwo plus cały czas jestem liberałem. No mi wystarczyły w sumie dwie przedostanie kadencje, aby zobaczyć co i jak na całego

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Klasyczny liberalizm... słuszny wybór! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler Mi w testach uporczywie wychodzi albo centryzm... albo, jeśli test jest niezbalansowany, wybija mi za każdym razem sprzeczne ze sobą wyniki...


   pokaż spoiler ...w których chyba tylko militaryzm zmienia się najnieznaczniej... ¯\_(ツ)_/¯

  • więcej komentarzy(25)

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli ktoś jest historycznym ignorantem, może być zdziwiony. Na szczęście są jeszcze wykształceni sędziowie.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna